ADMINISTRATIE. de Heer DE CLERCQ, van Haarlem. Diverse soorteu Kuustmest, J. C. VAN WIJK, Anna Paulowna. Landbouw en Veeteelt. Den 20 dezer wordt te Enkhuizen weder de eerste kaasmarkt gehouden. De gunstige uitkomsten der verleden jaar van Rijkswege in de gemeenten Oostdongeradeel en Westdongeradeel genomen proeven met de inenting tegen de besmettelijke varkensziekteu hebben den Minister van Binnenlandsche zaken doen besluiten, gelijke proefnemingen, onder leiding en toezicht van den district-veearts, te doen plaats hebben in de eerstgenoemde gemeente en in een der gemeen ten Henuaarderadeel of Lemsterland. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 10 Mei, nam. 1.30, Schagerbrng, ds. Te Gempt (Doop). Ned. Herv. kerk te Zuid-Zij pe. Zondag 10 Mei, voorm. 9.30, Burgerbrug, ds. Te Gempt. Doopsgezinde gemeente. Zondag 10 Mei, voorm. 9.30, Zuid-Zijpe, ds. Van Calcar. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 10 Mei, voorm. 9.30, ds. Versteeg, van Sint-Pancras. Ned. Herv. kerk te Wieringerwaard. Zondag 10 Mei, voorm. 9.30, ds. Van Dijk, van Oosterland op Wieringen. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 10 Mei, nam 1.30, ds. Van Dijk, van Oosterland op Wieringen. Ned. Herv. kerk te Hippolitushoef op Wieringen. Zondag 10 Mei, voorm. 10 ure, ds. Bron. Zestal predikanten, geformeerd door den kerke- raad der Herv. gemeente alhier, ter voorziening in de vacature, door het vertrek van ds. J. L. Bom- mezijn ontstaande J. F. L. Boonacker te Oterleek dr. A. Bruining, Grootebroek J. Bruining, Nieu- wendamdr. J. M. J. Hoog, TerwoldeJ. W. van Hoogstraten, Edam en dr. P. Proost, Koog aan den Zaan. Twisk, 3 Mei. De nieuwe predikant, de heer Bisschop Boele, hield hedenmiddag, na des morgens door den heer ds. Woutman van Boskoop bevestigd te zijn, zijne intreerede. Onder zijn ge hoor waren schier alle inwoners van Twisk, bene vens velen van elders. Buitenland. ARBEIDERSBEWEGINGEN. Frankrijk. Waar men den dood van moeders, van jonge meisjes, van knapen be- treuren moet, is het een troost in al dat ongeluk één mooi iets te zien de houding van den pastoor van Fourmies. Na het eerste vuren heeft de abt Margerin met zijne twee kapelaans zich tusschen de soldaten en de werklieden geworpen J om den voortgang van het gevecht te stuiten, j om de gewonden bij te staan.' Die daad van grooten moed is tevens een j daad van liefde. De burgemeester van Fourmies stond toen rustig achter de troepen. Belgie. Bergen, 5 Mei. De toestand in de mijnstreek blijft onveranderd. In den afgeloopen nacht heeft men uit wraak door een dynamietpatroon, den voorgevel vernield van het j huis van een werkman, omdat hij gisteren gewerkt had. Luik, 5 Mei. Hedenmorgen om vier uur ontplofte een dynamietpatroon, welke geplaatst was op den drempel van het huis van een welgesteld ingezetene in de Rue Augustin. De ontploffing was zeer hevig en veroorzaakte in de deftige wijk groote ontsteltenis. De deur van het huis werd geheel vernield en de ruiten van drie naburige huizen werden verbrijzeld. De justitie stelt een onderzoek in. De pogingen der leden van den algemeenen raad der werklieden-partij, die hier zijn gekomen om de werkstakers te bewegen den arbeid te hervatten, zijn in het kolendistrict bij Luik vol komen vruchteloos gebleven. Te Herstal beproefden de werkstakers de inwoners door vreesaanjaging te bewegen hun te helpen. Te Seraing zijn in den algeloopen nacht tusschen patrouilles en werkstakers geweer- en revolverschoten gewisseld, waardoor een man gewond werd. Het dertiende regiment infanterie uit Antwerpen is hier aangekomen. De werksta king heeft zich nu tot bijna alle hoogovens uitgebreid. De spanning vermeerdert. Italië.De Romeinsche correspondent van het „Berliner Tageblad" seinde aan zijn blad, onder dagteekening van 1 Mei„In de Italiaansche hoofdstad heerscht eene ontzaglijke opgewon denheid, daar de bloedige gebeurtenissen van 1 Mei door niemand werden verwacht. De arbeidsmeeting naderde op vreedzame wijze haar einde, toen zich, op een door een anarchist gegeven wachtwoord, eenige honderden personen met steenen en dolkmessen gewapend, op de gendarmes wierpen. De gendarmes gaven daar op vuur, en de cavallerie maakte met getrokken sabel e°ne charge op het volk. Vele arbeiders, en daaronder vele onschuldigen nieuwsgierigen, werden door de sabelhouwen verwondvan de soldaten ontvingen er enkelen gevaarlijken dolkstooten, terwijl er twee werden gedood. Het aantal gewonde arbeiders bedroeg ettelijke honderden.' De uiteengedreven arbeiders verza melden zich spoedig weder en maakten in de Via Merculana en de Via Filiberto barricades van rijtuigen en karren. De militairen wisten zich echter, hoewel zij met een hagelbui van steenen werpen ontvangen, van deze barricades meester te maken. Vele honderden arbeiders werden in hechtenis genomen. De bekende Amicare Cipriani werd doodelijk aan het hoofd gewond. Op schandelijke wijze vergrepen zich de militairen aan den afgevaardigden Brazilai, die bij het begin van den strijd de gemoederen tot bedaardheid wilde brengen. Een troep cavalleristen omsingelde hem, en een officier bracht den geheel weerlooze, met de woorden „Laffe hond een slag toe, die hem deed neder- storten, waarna hij hem nog een sabelhouw over het hoofd toebracht, zoodat Brazilai bebloed en half bewusteloos naar zijne woning moest worden vervoerd. (Gelukkig schijnen de wonden van deze Romeinsche afgevaardigde niet gevaar lijk te zijn.) In de Kamer gaven deze gebeur tenissen aanleiding tot eene onbeschrijvelijken opgewondenheid. De val van den minister Nicotera geldt als zeker; misschien zal wel het geheele kabinet moeten aftreden. In de arbei derswijken houden de gevechten en de arrestatién nog aan. Op den Monte Esquiliona moeten verscheiden dynamietpatronen gesprongen zijn. Het Quirinal is door troepen omgeven. Na het einde van den strijd hadden nog weerzin wekkende tooneelen plaatszoo werden gewonde soldaten, die naar het hospitaal werden gedragen, met steenen geworpen. In parlementaire krin gen spreekt men reeds over de mogelijkheid van Crispi's terugkeer, doch deze onderstelling kan alleen worden toegeschreven aan de opge wondenheid van het oogenblik. Frankrijk. In de Kamer werd de regeering door de afgevaardigden Roche en Dumay geïn terpelleerd over de gebeurtenissen te Fourmies en te Marseille. De heer Dumay keurde te Parijs en in de provinciën genomen maatregelen af. De heer Roche verjangde een parlementair onder zoek. De minister Cónstans verdedigde de houding der regeering. Hij heeft zijn dank doen betuigen aan het leger en verklaart eerbied te hebben voor den officier, die last gegeven heeft op het volk te vuren. Toen de heer Roche hierop den minister voor een moordenaar uitmaakte, paste de Kamer de censuur op hem toe. Het voorstel tot het instellen van een onderzoek werd ver worpen. Een motie waarin de Kamer verklaart de meeste sympathie voor de arbeiders te hebben, doch vastbesloten te zijn de vraagstukken van maatschappelijke hervorming vreedzaam op te lossen, werd met 371 tegen 48 stemmen aange nomen. Engeland. - In het Lagerhuis heeft baron Henry de Worms verklaard, dat de regeering geene mededeeling heeft ontvangen, dat de heer Krtlger het onmogelijk acht den Boerentrek naar Mashonaland tegen te houden, omdat het aantal Boeren, dat daaraan deelneemt, 20,000 bedraagt, in plaats van 5000. Duitschland. Bij de opening van de internationale tentoonstelling van schilderijen te Berlijn heeft de Keizer de eereplaats geheel gelaten aan zijn moeder, de Keizerin-weduwe Friedrich. Hij besloot zijne inwijdingsrede met een „Hochop deze kunstlievende vorstin. Deze eenigszins ongewone demonstratie moet klaarblijkelijk worden beschouwd als een ant woord op de voor de Keizerin-weduwe zoo teleurstellende weigering van de Fransche schilders. De beer Von Bismarck heeft aan eene deputatie van het nationaal-liberale verkiezings comité te Geestemunde, die hem te Friedrichsrug was komen3 bezoeken, medegedeeld, dat hij zijne benoeming tot lid van den Duitschen Rijksdag aannam, onder dankbetuiging voor de hem bewezen eer. Gemengd nieuws. 't Fortuin in de Zijpe. De boerenplaats van dien naam aan den Belkraeerweg, behooreude aan H. Schoorl, geraakte den 3 dezer 's morgens in brand en spoedig was er bijkans niets meer over. De geheele inboedel is mede verbrand alleen het vee met uitzondering van een hokke- ling heeft men kunnen redden. Alles was goed verzekerd. De Hollandsche socialisten Bos en Tieman, die om gevangenisstraf te ontkomen, naar Belgie, de wijk hadden genomen, hebben van de Bel gische regeering bevel gekregen binnen acht dagen dat land te verlaten. Zandvoort, zoo gunstig gelegen in een schoone streek en niet ver van Amsterdam, belooft in het aanstaand seizoen voor badgasten en tijde lijke bezoekers zeer aantrekkelijk te zullen worden. De nieuwbenoemde badcommissaris blijkt een man te zijn, die weet aan welke eischen een goede badplaats moet voldoen. Dit blijkt o. a. uit de benoeming van den heer Coenen, den bekenden orkestdirecteur van het Paleis voor Volksvlijt, en van den balletmeester, den heer De Witt, die er resp. de muziekuit voeringen en de danspartijen zullen leiden. Van tijd tot tijd zullen wij onzen lezers mede deeling doen van de veranderingen en vernieu wingen, die daar plaats vinden. Een jonge dame betreurt het, dat de leger- wet niet een paar artikels meer telt. Er zijn er maar 362. Met 3 artikels meer ware er juist een scheurkalender van te maken. Heel belang wekkend zou hij niet zijn, maar dit zou hij slechts met vele andere scheurkalenders gemeen hebben. Berijmd recept tegen muizen. Hebt ge in schuren of in huizen, Vrienden overlast van muizen, Knagend aan uw kaas en brood, Peinst ge soms met somber zwijgen, Hoe gij 't volkje weg zult krijgen, Zint ge zelfs op gif en dood. Strooi op planken en in kasten, Waar de muizen zich vergasten, Frissche wilde kruizemunt. 'k Wed dat gij, na weinig dagen, Van de gansche horde ontslagen, Gif en katten missen kunt. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Sophie van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 5 Mei te Genua. Maria, kapt. Ketelaar, van Purmerend naar Nervn, p ■eerde 3 Mei Elieucur. Marktberichten. Purmerend. 5 Mei. Aangevoerd 236 stapels, f 30 per 50 kg.; Boter f 1.10 a 1.20 per kg.; Kip-eieren f2.75 a 3.25 per 100 stuks, Kievitseioreu f0.50 per «tuk. 113 Runderen; 275 vette Kalveren, f0.70 a 0.90; per kg.; 304 nuchtere id. f4 a 16 per stuk; 196 vette Var kens, f 0.32 a 0.42 per kg 115 mag. id. f10 a 17; 283 Biggen, f 3 a 71820 Schapen en Lammeren. 4 Mei. Ter vooijaar»markt aangevoerd 1576 Runderen 5 handel williger, prijzen beter. Melkkoeien f 1.80 a 2.70 Geldekueien t 90 a 180 per stuk. Amsterdam, 5 Mei. Fr. Dokk. jammen f 2.50 a 3.—, id. Frau. f 2.50 a 3.50, Pr. Hamb. f 4.80 a 4.90, roode f 3.40 a 3.80, Zeenwsohe Spuische jammen f 3.50 n 5.id. Flakk. f 3.50 a 4.25, id. kluuwe f 3.40 &3.50, Fr. zaaiers 2.25 a 2.40. p. h., n. Malta 10 a 12 c. p. Kg. Tarwe op levering lager. Xov. f 252. Rogge op levering Mei f 192, Oct. f 178. Raapolie per 100 Kg. vliegend f 32,25, Mei f 32.25, Sept.-Dec. f 33.25. Lijnolie per 100 Kg. vliegend f 25,Mei f 25 Jnni- Ang. f 25,25, Sept.-Dec. f 24,871. Raapkoeken f 54 a 80. Lijnkoeken f 9.50 a 14.50. Schiedam, 5 Mei. Moutwijn f 14.50, Jenever f 15.50 Amst. Proef f 17.—. Londen, 4 Mei. Aangevoerd: 2100 Runderen, 14000 Schapen en Lammeren, 40 Kalveren, 80 Zwijnen. PrijzenRanderen 2-9 a 4-S, Schapen en Lammeren 3-6 a 5-6, Kalveren 3-8 a 5-9, Zwijnen 2-6 a 3-8. V i 8 s c li e r ij. Nieuwediep, 6 Mei. Door 57 korJers en bengers werden gi»teren 10 tot 40 tongen, 3 tot 35 roggen, 5 tot 30 kabelj., 2 tot 10 mandjes kl. schol, 1 tot 8 maudon schar en 70 tot 260 schelv. en door trekkers 19 tal geep en 102.000 stuks ansjovis aangevoerd; tong gold 65 a 70 cent, rog 65 a 75 cent, kabelj. f 1.20 a f 1.30 per stuk, kl, schol f2.50 a f 3.25 per mandje, schar f 2 per mand, schelv. f 20 f 23 't honderd, geep f 17 a f 18 per tal en ansjovis f5.20 per duizend. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Lnndskeet.) a Windrichting^ Barometer mM. Thermometer Cs. fel en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 5 6 6 8 8 12 N.O. 13 Kg. OUT. 8 N.O.t.O. 7 766.941 f 6.74 764.40 f 4.10 764.35 f 4.05 8.5 9.5 12.3 - 1.7 - 0.7 t 0.3 1 J Uren. fs i Weersgesteldheid. Toestand ▼sn de zee. 5 6 6 8 8 12 0.79 0.73 0.74 Helder, wind, buiig. Held. iichtbewolkt, mooiw. id. Golvend. Weinig golv. id. Verwachting Noordoosten wind. Burgerlijke Stand van: Helder, van Dinsdag- tot YV< BevallenE. Kramer, geb. Wakker, d. Overleden Wed. L. Gauw, geb. van Marle, 73 j. Barsingerhorn, van 1 tot 30 April. OndertrouwdS. Waterdrinker en C. Boes. II. Stins en C. SI nis. Gehuwd: W. Tuijn en E. Stins. S. Waterdrinker en C. Boes. GeborenMaartje, d. v. C. Herman en M. Heijblok. Jacob, z. v. A. Raven en T. Kosaen. Jeannette Gerardina, d. v. G. A. Evenwel en A. E. Postma. Arie, z. v. J. Over en J. Zander Overleden: N. Wit, eohtg. van A. Zander, 61 j. D. Robberts, echtg. van S. Raven, 61 j. Schoorl, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: P. Breed en C. Kuqper. C. de Waarden J. Hoogvorat. P. Kager en C. Nuijena. Gehuwd(J. Stoop en A. Polle. H. Polle en A. Louwe. J, Bos en.M. Kriller. A. Nieuwland en J. Bos. J. Dapper en A. Groot. IJ. Swakman en G. Nederveen. Geboren: Kniertje, d. v. T. Stam en M. de Jager. Gerrit, z. v. C. Sluis en M. Sohotvnnger. Jansje, d. v. J. Boawen en M. Denijs. OverledenM. Kriller, 6 j. E. Klaver, echtg. v. C. Hoogvorst Steeman, 51 j. N. Hoogland, echtg. van J. Blom, 70 j. C. Ranzijn, 1 m. A. Sevenhuijzen, wed. v. C. Jonker, 75 j. N. de Vries, 9 m. Broek op Langedijk, van 1 tot 31 April. OndertrouwdD. Koedijk en D. Groes. G. Stins en G. Kansen. F. Wagenaar en G. jBolder. J. Plnister en M. Bak. Bevallen: G. Krak, geb. Ham, d. G. Twisker, geb. Huigen, z. G. Blom, geb. Leegwater z. Overleden: J. v. d. Molen, 22 j. 1 levenl.aangeg.kind v. h. vr. geal. Winkel, van 1 tot 30 April, OndertrouwdK. Slooves, jm. 23 j., en T. Spaans, jd. 20 j. A. Smit, jm. 26 j., en J. Timmerman, jd. 23 j. P. Pijper, jm. 23 j., en T. Smit, jd. 22 j. P. Bommer, jm. 24 j., en M. Jes, jd. 21 j. Gehuwd: K. Slooves, jm. 23, en T. Spaans, jd. 20 j. GeborenJan, z, v. J. Dekker en A. C. Bruinvis. Hendrik, z. v. G. Katij en G. Schaap. Trijnt:e, d. v. A. Kuiper en T. Oortgijsen. Jacoba, d. v. J. Nes en G. Nien- weboer. Geertje, d. v. J. Kaaij en S. Kamp. Dirk, z. v. J. Kuiper en A. Klaren. OverledenP. Jes, eohtg. v. T. de Graaf, 64 j. J. Leijen, wedn. v. A. Sluis, 74 j. M. Rik, echtg, v. A Bakker, 76 j. R. Keijzer, 7 j. Nieuwe Niedorp, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: A. Stnm en T. Stoop. K. Stam en E. Stammes. J. Seheriuga en H. Stammes. W. Druif en G. Kind. J. Bommer en M. Span. J. Beek en K. v. Bnuren. C. Wit en D. Strijbis. P. Dekker en M. de Beurs. J. Nieuwboor en V. Leeuw. GehuwdP. Bakker en T. Krap. A. Stam en T. Stoop. K. Stam en E. Stammes. J. Scheringa en H. Stammes. Geboren: Aris, z. v. S. Wit Dz. en G. Smit. Melchior Arnoldus, z. v. S. Wit Cz. en G. Schardam. Teetje. d. v. A. Maats en T. van Herwerden. Overleden: J. Pels, echtg. van T. Prins, 62 j. T. Qijk- mam eohtg. v. G. Groven, 63 j. Heer-Hugowaard, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: J. Lnkeman, 24 j. en T. Stapel, 18 j. D. van Stralen, 36 j. eu A. Beerepoot, 28 j. P. Laan, 23 j. en T. van Stralen, 25 j. A. de Groot, 22 j, en E. Kieft, 23 j. A. Tamis, 24 j. en N Hoogland, 25 j. P. Wonder, 23 j. en J. Swaog, 26 j. D. de Jong, 27 j. en J. Molenaar, 27 j. IJ. vnn Leijen, 24 j. en T. Koning, 23 j. C'. Goed, 28 j. en D. Pauw, 24 j.- P. Ootjera, 27 j. en E. Krop, 26 j. W. de Wit, 24 j. en J. Zuurbier, 22 j. A. Otsen, 31 j. en T. Wfjn, 25 j. A, Pater, 36 j. en A. Rood, 27 j. GehuwdA. Rood en C. Boots. S. Beemater en A. Dekker. F. B. Rigter en N. Molenaar. J. Lakeman en T. Stapel. P. Wonder en J. Swaag. A. Tamis en N. Hoogland. D. de Jong en J. Molenaar. A. de Groot en E. Kieft. D. van Stralen eu A. Beerepoot. P. Laan en T. van Stralen. W. de Wit en J. Zuurbier. A. Otsen en T. Wijn. IJ. van Leijen en T. Koning. C. Goed en D. Pauw. P. Ootjera en E. Krop. Geboren: Pieter, z. v. H. Sehrieken en G. Smit. Jo- hannes Jacobus, z. v. J. Groot en T. Quant. Dorothea Francisea Margarethu, d. v. J. H. Hackenitz en M. F. Mnhle. Pieter, z. v. A. Groot en N. Danenberg. Alida, d. v. G. Bekkcr en N. Smit. Maarten, z. v. J. Boekestein en W. Maartens. Jan Jacobus. z. v. R. Meure en G. J. Spaan. Cornelis, z. v. A. Komen en A. Kwens. Anna Maria, d.v. J. Wester en A. Bibo. Grietje, d. v. P. van Langen en A. Steur. Jan. z. v. J. Blokker en M. Middelbeek. Pieter, z. v. J. Steenhuis eu G. Heijn. Overleden: P. Jonker, echtg. v. N. van Veen, 53 j. D. Brouwer, 18 j. A. Goudsblom, echtg. v. A. Dekker, 54 j S. Chatillon, 14 m. P. Konijn, echtg. v. M. Bal vers, 30 j. Haringkarspel, van 1 tot 30 April. OndertrouwdJ. Boekei, jonkm. 21 j., te Schagen, en M. Kooij, jonged., 21 j. R. Delver, jonkm., 26 j., te Sint- Maarten, en N. Schouten, jougud., 21 j. C. Dekker, jonkm., 25 j. en P. Wink, jonged., 24 j. O. Slik, jonkm., 24 j., te Barsiugerhorn, en J. Groot, jonged., 21* j. J. Klerk, jonkm., 21 j., en M. Roos, jonged. 19 j. J. Hansman, jonkm., j-> en M. Biesboer, jonged., 23 j., te Ondkarspel. D. Brnijn, joukm., 23 j., te Oterleek en T. Smit, jonged., 18 j. GehuwdA. Strooper en C. Commandeur. P. Smit en G. Blankendaal. J. Hessing en E. Schoen. J. Wit en A. Wijnker. A. Visser en N. Levendig, GeborenAaltje, d. v. J. Renooy en G. Frai. Anna Maria, d. v. N. Boon en T. Velserboer. Pieter, z. v. G. Doekes en A. Smit. Maria, d. v. P. Bijwaard en C. Bergen. Jacob, z. v. A. Moras en M. Zutt. Jacob, z. v. J. Schipper en A. Schilder. Trijntje, d. v. J. Bregmsn en A. Schuit. Overleden: M. Groen, 11 j. W. Strooper, 18 j. J. Kooy, 17 m. J. Moras, 12 d. Een levenloos aangeg. kind van het raannel. gesl., van C. Bakker en V. Witsmeer. Noordscharwoude, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: C. Smit, jonkm., 25 j., ie Oudkarspel, en G. Smit, jonged., 22 j. P. .Wit,«jonkm., 23 j., te Winkel, en N. Pool, jouged.. 20|j. GehuwdJ. Spaans en A. Mol. Overleden: T. Schoenmaker,echtgen. van J.Moeijes,32j. Laatste berichten. 6 Mei. Het stoomschip „Swaerdecroon," bestemd voor de Ned.-Indische Paketvaart-Maatschappij, heeft bij den gisteren alhier ter reede gehouden proeftocht uitstekend voldaan. Het schip liep een vaart van 11.9 KM. per uur. Brussel, 5 Mei. De algemeene raad der werkliedenpartij heeft in vereeniging met de ge delegeerden van den Mijnwerkersbond besloten, ondersteuning te verleenen aan de werkstaking, welke zich ten doel stelt het loon der mijnwerkers te verhoogen, zoomede den achtuurs-werkdag en het algemeen stemrecht te verkrijgen. De alge meene raad der werkliedenpartij heeft zich ver bonden, de werkstaking tot al de steenkolen mijnen in Belgie uit te breiden. Luik, 5 Mei. De werkstaking breidt zich uit tot een groot aantal nijverheidsinstellingen in het bekken van Luik. De werklieden wordt vrees aangejaagd door de bedreigingen der werkstakers, die ook op afgelegen wegen hen berooven, die zich naar den arbeid begeven. De politie en de troepen zijn niet talrijk genoeg om alle inrich tingen te beveiligen. Luik. De toestand op den linker-Maasoever was hedennamiddag meer gespannen dan op den rechteroever der rivier. In het bijzonder heerscht te Seraing groot verzet en worden daar krachtige voorzorgsmaatregelen genomen. De burgemeester dier gemeente liet heden de zitting van den Raad afzeggen, uit aanmerking van de opgewondenheid der radicale leden van den Raad. Men verwacht dat morgen de werkstaking zich ook totdecon- structie-werkplaatsen van Cockeril zal uitbreiden. Seraing, 5 Mei. De werkstaking zal morgen volledig zijn in al de afdeelingen der groote werkplaatsen van Cockerill, waar 10,000 arbeiders werkzaam zijn.j AD VEItTENTIEN. Op den 12Jea Mei a. s. hopen J onze geliefde Ouders WIETZEN DE VRIES en AAFJE HAGENAAR, hunne 25jarige Echtvereeniglng te herdenken. Namens hunne dankbare kinderen. Anna Paulowna, Mei 1891. Onzen kartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, 25 April jl. ondervonden. G. B. H. FILBRI Jr. C. C. FILBRI—VAN DER MEER, Doopsgezinde Gemeente te BARSINGERHORN c. a. ZONDAG 10 MEI, aan de Kreil geen dienst. Iemand van middelbaren leeftijd, P. G., een flinke hand schrijvende, bekend met administratie en verder alle voorkomende kantoorwerkzaamheden, zoekt plaatsing óf tot het bijhouden der boeken óf schrijfwerk aan huis. De beste informatiën staan ten dienste. Br. fr., lett. A. B. C., Bureel deeer Courant. A/(l. Helder v/d. Bond voor Alg. Kies- en Stemrecht. Openbare vergadering Zaterdag 9 Mei, in „MUSIS SACRUM," ten 8uur 's avonds. Spreker: ONDERWERP: Algemeen Kies- en Stemrecht. Entree 10 cent. Debat vrij. Het Bestuur. steeds voorhanden bij

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3