wensoh niet doordrijven, bewust als hij zich is, zijn plicht als Burgemeester en als technicus te hebben gedaan, met het voorstel aan den Raacl te doen. Door den heer Verfaille wordt voorgesteld, ten behoeve van de buitengewone werkeu een tij delijk opzichter aan te stellen, doch de Voorzitter wenseht eerst te zien uitgemaakt of de vergadering zich met het voorstel van B. en W., tot het benoemen van een tweeden opzichter, kan ver eenigen. Dit voorstel, hierna in stemming gebracht, wordt met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren Groen, Maalsteed, Van Neck, Vos en de Voorzitter. Alsnu wordt door den Voorzitter voorgesteld het Dag. Bestuur te machtigen tot het aanstellen van een tijdelijk opzichter, ten behoeve van de uit te voeren buitengewone werken, welke machti ging met eenparige stemmen wordt verleend. Mededeeling geschiedt van een schrijven den heer Tienstra, alhier, houdende bericht dat hij, kennis genomen hebbende van het door den Raad ontworpen huurcontract voor het gebouw voor den afslag van zeevisch aan de Buitenhaven alhier, met de daarin gestelde voorwaarden geen genoegen kan nemen. De huurprijs, f 700, is hem te hoog, daar zijn woonhuis, tevens ingericht voor afslag lokaal, hem ook niet meer dan f 700 's jaars kosthet onderhoud van het gebouw kan hij niet voor zijne rekening nemen, aangezien het na en tusschen de afslaguren geheel van toezicht is ver stoken tot het overnemen der in het gebouw aanwezige lampen is hij niet genegen, wijl hij eene an dere inrichting voor verlichting wenseht aan te bren gen verder wenseht adressant te worden in kennis ge steld met de voorwaarden, waarop de gemeente het ter terrein, waarop het gebouw is gesticht, vau het Rijk in erfpacht heeft ontvangende inrichting van het gebouw wenseht hij gewijzigd te zien, terwijl hij bedingt dat de kosten van het huurcontract door beide partijen zullen worden gedragen. Wenseht de Raad aan deze voorwaarden te voldoen, dan is adressant bereid het gebouw te huren, tegen een bedrag van f 150 's jaars. Naar aanleiding van dit schrijven doet de Voorzitter namens B. en W. het voorstel, nu alsnog te besluiten het gebouw op de door den heer Tienstra gestelde voorwaarden niet te verhuren, maar voor rekening der gemeente te exploiteeren, een marktmeester en een vischafslager te benoemen, deze beide ambtenaren, die tevens onbezoldigd rijksveldwachter moeten zijn, van instructies te voorzien en, tot goedmaking der kosten, van de opbrengst der afgeslagen visch °/Q ten bate der gemeente te heffen. Een ongeveer gelijk luidend voorstel is door den heer Korver ingezonden. Daar deze echter niet aanwezig is, vraagt de heer Vos of 't wel aangaat, dit voorstel nu te behandelen. De heer Van Neck heeft opgemerkt dat 't voor- stel-Korver vrijwel samengaat met dat van B. en W.; alleen gaat. de heer Korver in sommige opzichten iets verder. Van de beide voorstellen kennis genomen hebbende, kan spr. zeer goed met dat van B. en W. meegaaD, indien daarin enkele wijzigingen worden aangebracht. Deze zijn dat de toegang vrij is, doch dat de zitplaatsen jaarlijks publiek zullen worden verhuurddat de te benoemen marktmeester en afslager geeue betrekkingen mogen bekleeden- of belanghebbenden mogen zijn bij den viscbhandel dat hunne instructies vastgesteld en hunne tracte- menten bepaald zullen worden door den Raad en dat het thans geldende tarief van de door den vischaanbrengers te betalen kosten bestendigd blijve. De heer Zurmuhlen vindt het voorstel van den heer Tienstra, na al hetgeen door de daartoe benoemde Commissie en door B. en W. is gedaan om aan het verlangen van den viscbhandel te voldoen, be lachelijk iets dergelijks had hij niet verwacht. Hij brengt daarom hulde aan de activiteit van het Dag. Bestuur en van den heer Korver, die onmid dellijk eene nieuwe regeling hebben voorbereid. Spr. vraagt echter of het Gemeentebestuur anderen de bevoegdheid kan ontnemen om langs de havenkade af te slaan. Zoo neen, dan zal de heer Tienstra daarmede kunnen voortgaan en zal in dat geval de opbrengst der door B. en W. voorgestelde beffing ad 4 pet. de kosten wel kunnen dekken, vraagt spreker. De Voorzitter verzekert dat hij de wetenschap heeft opgedaan dat het juist het verlangen van verschillende autoriteiten is, dat de gemeente de exploitatie van den vischafslag op zich neemt, en hij meent daarom op voldoende mede werking van de zijde van Waterstaat en Marine te kunnen rekenen. De heer Van Neck herinnert, dat door de belanghebbenden herhaaldelijk op het stichten van het afslaggebouw is aangedrongen en thans ligt. daar het adres van den heer Tienstra, als om te bewijzen op welk eene belachelijke wijze de zaak nu wordt tegengewerkt. Maar de behoefte aan het gebouw bestaat en deze zal zich doen gelden, ook al moge het eerste jaar voor de gemeente geen vruchten afwerpen. De Voorzitter vestigt nogmaals de aandacht op de wordingsgeschiedenis van het gebonw. Door de voortdurende aanvragen van de zijde der vischkoopers, is de Raad tot de stichting besloten en nu 't gebouw er eenmaal slaat, nu gaat de stroom lijnrecht tegen de gemeente in. Z.' i. is het nu ontvangen schrijven echter minder van den heer Tienstra-zelf als wel van de vischhandelaren, want onlangs er naar gevraagd of hij op de gestelde voorwaarden huurder zou wenschen te worden, gaf de heer Tienstra te kennener eerst de vischkoopers over te moeten spreken. Wat het gevolg van die besprekingen is geweest, is nu gebleken. Het voorstel van B. en W. aanbevelende, doet Voorz. verder opmerken, dat dit voorstel geenerlei bepaling bevat, die op den vischaanvoer belemmerd zou kunnen werken. De vischhandelaren behouden de vrijheid zelf een geldschieter te benoemen. De heer Zur muhlen beveelt aan, tegemoet te komen aan den wensch van den heer Tienstra, waar dit betreft het aanbrengen van verbeteringen aan de zitbanken, daar d i t z. i. wel noodzakelijk is. De Voorzitter beweert dat. de practijk dit eerst kan leeren en blijkt het noodig, dan is hij tot het aanbrengen der gevraagde verandering bereid. De heer Zurmuhlen dringt er op aan, dat nu ook het voorstel-Korver in behandeling worde genomen. De voorsteller heeft er te veel zorg aan besteed, om het nu ongelezen ter zijde te leggen. De Voorzitter is hiertoe gaarne bereid, maar de heer Vos, die, van het voorstel kennis nemende, heeft opgemerkt dat dit tevens een reglement of instructie bevat, vraagt of het niet wenschelijker ware, dit in eene volgende vergadering te behandelen. Met algemeen goedvinden wordt evenwel, op naderen aandrang van den heer Zur muhlen, tot de voorlezing van het voorstel-Korver overgegaan. In hoofdzaken komt dit vrijwel met dat. van B. en W. overeen. Het bepaalt echter meer in bijzonderheden de rechten en verplichtingen der te benoemen ambtenaren en de wijze van exploitatie van het gebouw, terwijl het afwijkt van dat van het Dag. Bestuur met betrekking tot de te heffen rechten. De heer Korver wenseht de ten dezen opzichte thans geldende voorwaarden te bestendigen en dus te heffen van schuiten, voor partijen beneden f 20.— 10 cent, boven f 20.20 cent en vau sloepen, f 500. - f 1, van f 500 tot f 1000. - f 1.50 en boven f 1000. f2. Na de voorlezing stelt de heer Over de Linden voor, het voorstel-Korver te stellen in handen van B. en W., om daarvaD ter gelegener tijd gebruik te maken, waartoe met eenparige stemmen wordt besloten. Thans stelt de Voorzitter aan de orde de amendementen van den heer Van Neck op het voorstel van B. en W. De heer Zurmuhlen ziet de noodzakelijkheid niet in, om nogmaals te besluiten de thans bestaande heffingsvoorwaarden (voorstel-van Neck) te hand haven, aangezien dit reeds in het voorstel van den heer Korver ligt opgesloten. Maar de heer Over de Linden is niet van dit gevoelen en meent dat dit hoofdbeginsel afzonderlijk dient te worden uitge maakt. Op voorstel van de heeren Vos en Zur muhlen wordt echter eerst aan de orde gesteld het voorstel van B. en W., om het gebouw van gemeente wege te exploiteeren. Met algemeene steramen wordt dit voorstel aangenomen, evenals hierna de door den beer Van Neck voorgestelde amendementen. Door den Voorzitter wordt hierna, namens het Dag. Bestuur, het voorstel gedaan om, overwegénde de noodzakelijkheid, met het oog op de uitbreiding der gemeente, bij de aanstaande verkiezingen meer dere gelegenheid te geven tot het inleveren der stem biljetten, de gemeente voor die gelegenheid in twee deelen te splitsen en alsdan een tweede stembureau te doeu zitting houden. Op de vraag van den heer Van Neck, of er reeds op eene lokaliteit voor het tweede stembureau is gerekend, deelt de Voor zitter mede dat het Dag. Best. voor dit jaar te beschikken heeft over het gymnastiek-lokaal in de Weezenstraat. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt met eenparige stemmen aangenomen. Gelezen wordt een adres van het bestuur der Heldersche Harmoniekapel, verzoekende deze vereeniging, ter bevordering van haar streven om door het geven vau openbare uitvoeringen het verblijf iu onze gemeente te veraangenamen, eene subsidie uit de gemeentekas te willen verleenen. Het goede doel der Vereeniging in aanmerking nemende, stelt de Voorzitter namens B. en W. voor het verzcek in te willigen en voor één jaar eene subsidie van f 50 toe te staan. De heer Zurmuhlen wil dit voorstel gaarne steunen, indien de subsidie uit den post voor publieke vermakelijkheden worde bestreden. Bij ondervinding weet spr. toch hoeveel moeite het kost, hier naast het Stafmuziekkorps der Marine een tweede muziekkorps in stand te houden, went zelf heeft hij jarenlang meegewerkt een behoorlijk korps in het leren te houden, zonder daartoe voldoenden steun te hebben kunnen vinden, ook niet van gemeentewege. De heer Over de Linden wil gaarne medewerken om de gevraagde subsidie te. verleenen, indien de heer Zur muhlen slechts de verzekering kan geven dat dé Kapel werkelijk iets goeds is, beter dar. de Schutterij - muziek indertijd, want deze was zoo gruwelijk, dat men graag een rijksdaalder gaf als ze maar voorbij ging. De heer Zurmuhlen zegt, nooit te hebben geweten dat de heer Over de Linden zóó roiaal was. De verzekering dat de Kapel goed is, kan spr. niet geven, want de subsidie wordt juist ge vraagd om er iets goeds van te maken. Volgens het oordeel van den heer Van Neck ligt 't niet op den weg der gemeente, de gevraagde subsidie toe- testaan daartoe moet de Vereeniging de hulp van particulieren inroepen. De heer Oudenhoven sluit zich bij den heer Zurmuhlen aan, overtuigd als hij is dat men in eene gemeente, van den omvang als de onze, wel iets mag doen om eene Vereeniging, die het gemeentelijk belang beoogt, te steunen. In stemming gebracht, wordt het voorstel des Voorzitters met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren Groen, Maalsteed, Oudenhoven, Zurmuhlen en de Voorzitter. Hierna worden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen lo. Een brief van HH. Gedeputeerde Staten dezer provincie, berichtende de goedkeuring van het Raads besluit tot het aangaan eener geldleeniug. 2o. Een schrijven van het Bestuur der Scherm en Gymnastiekvereeniging „Oefening kweekt Kunst" alhier, houdende kennisgeving dat het lokaal der Vereeniging in de Weezenstraat, ten behoeve van de dit jaar te houden verkiezingen ter beschikking der gemeente wordt gesteld, tegen eene tegemoèt- koming van f 3 per zitting. 3o. Eene missive van den ontvanger van 's Rijks belastingen alhier, mededeelende dat de gemeente aan het Rijk is verschuldigd de som van f 882.54, wegens vergoeding voor de inning der gemeente-opcenten op de grond- en personeele be lasting over 1890 en 1889/90. 4o. Eene mededeeling van HH. Gedep. Staten, dat de gemeente wegens tegemoetkoming in de kosten van het lager onderwijs over 1889 te veel heeft genoten de som van f 132.12£, welke op de uitkeering over het loopende jaar zal worden inge houden. 5o. Eene kennisgeving van den heer D. H. Dietz, alhier, dat hij zijne benoemingt ot lid der Commissie van toezicht op het middelb. onderwijs niet kan aanvaarden. 6o. Een brief van HH. Ged. Staten, begeleidende het goedgekeurd kohier der belasting op de Kon den voor het dienstjaar 1891, en 7o. Een schrijven van den heer clr. P. Bakker, alhier, inhoudende het verzoek om eervol ontslag uit zijne betrekking van gemeente-geneesheer, tegen 1 Augustus e. k., wegens vertrek uit deze gemeente. Gelezen wordt een schrijven van Z. Exc den Minister van Binnenl. zaken, bevattende de mede deeling dat Z. Exc. bereid is te bevorderen dat aan de gemeente wordt verleend eene jaarlijksche toelage van f 3000 en eene toelage in eens, groot f 300, ter tegemoetkoming in de kosten van op richting en instandhouding eener Zeevaartkundige school, mits door de gemeente worde voldaan aan verschillende door Z. Exc. gestelde (reeds vroeger door ons medegedeelde) voorwaarden. Naar aanleiding dezer missive stelt de Voorzitter voor, eeue Commissie van 5 leden uit den Raad. te benoemen en aan deze op te dragen te onderzoe ken of het in 't belang der gemeente wenschelijk is de subsidie op de gestelde voorwaarden te aanvaarden, mei welk voorstel de vergadering zich vcreenigt. Tot stemming overgaande, worden tot leden di«-r Commissie benoemd de heëreu Vos Over de Linden, Zurmuhlen, Van Neck en Franken, respectievelijk met 11, 8, 8, 7. 6 stemmen. De heer Beukenkamp bekwam 4, de heeren Groen en Klik 3, de heeren Maalsteed, Bakker en Verfaille 2 stemmen en de heeren lloogcnbosch, Korver, Hordijk en Oudenhoven ieder 1 stem. De gekozenen verklaren zich bereid de benoeming te aanvaarden, de heer Zurmuhlen evenwel niet dan nadat hij zijn leedwezen heeft te kennen gegeven dat de heer Bakker, vakman zijnde, niet is benoemd en bij zich bereid heeft verklaard zijne plaats in de Commissie ten diens behoeve af te staan, waarop de Voorzitter echter verzekert dat de Commissie alleen het tinancièel belang der gemeente bij deze zaak zal hebber, te onderzoeken, waartoe nu juist geen specialiteit op zeevaartkundig gebied noodig is. Voorlezing geschiedt van een besluit van HH. Gedep. Staten, tot goedkeuring van het Raadsbesluit, om aan de Westfriesclie Kanaalvereeniging uit den post voor onvoorziene uitgaven eene subsidie toe te staan. Na kennisneming van deze goedkeuring, i wordt overgegaan tot het kiezen van een afgevaar digde naar de vergaderingen der genoemde Kanaal- j vereeniging. Met eeuparige stemmen wordt de 1 Voorzitter als zoodanig gekozen. Eene kennisgeving vau HH. Gedep. Staten, dat tegen 's Raads besluiten met betrekking tot de hef fing en invordering van schoolgelden eenige beden kingen zijn gerezen, wordt om advies gesteld in handen van B. en W. Gunstig wordt beschikt op een adres van den adjudant-onderofficier K. J. de Jong, te 's Hage, vroe ger alhier woonachtig, verzoekende hem te willen vrijstellen vau de betaling der som van f 2.08, tengevolge van het verzuim zijnerzijds om afschrijving te verzoeken, alsnog door hem verschuldigd wegens Hoofdelijken omslag:. Alsnu wordt voorgelezen een adres van den heer J. Mens Hz., alhier, het verzoek inhoudende om het gedeelte van het Heldersche kanaal, gelegen tusschen de Windsteeg en de Willemsbrug, voor visch water openbaar te verpachten. Adressant verklaart zich bereid als pachtsom voor den termijn van 1 Mei tot 1 Januari f 100 te betalen. De Voorz. herinnert aan eeu vroeger besluit om het kanaal, in het belang der schipperij, niet als vischwater te ver pachten en meent daarvan thans niet te mogen afwijken. Het voorgelezen adres vloeit voort uit de omstandigheid dat adressant, in strijd met de politie verordening, fuiken in het kanaal heeft gezet, die door de politie in beslag zijn genomen. De heer Van Neck meent dat er tegen de verpachting geene overwegende bezwaren bestaan, wanneer er eenig voordeel uit is te trekken, maar ten slotte wordt toch, op voorstel van den Voorzitter en den heer Over de Linden, met eenparige stemmen besloten het verzoek van de hand te wijzen. Ter tafel komt een adres van de heeren J. Sta- vinga en D. van Peursen, wonende aan den Kauaalweg alhier, die vergunning verzoeken om vóór hunne inrichtingen op terrein der gemeente aan het kanaal een verplaatsbare muziektent te mogen opslaan, om daarin eenmaal 's weeks muziekuitvoeringen te geven, en zulks op door den Raad te bepalen voorwaarden. De heer Over de Linden geeft in overweging om, wanneer de gevraagde vergunning wordt ver leend, eene uitzondering te maken voor de kermis- week. De heer Van Twisk gaat verder en stelt voor afwijzend, op het adres te beschikken, omdat in het gedrang op den niet breeden Kanaalweg ongelukken zouden kunnen ontstaan, wanneer daar muziekuitvoeringen werden gegeven Ook de heer Zurmuhlen wil het verzoek van de hand wijzen. Hij wemcht de plaatsen in onze gemeente niet te vermeerderen, waar fatsoenlijke vrouwen en meisjes op sommige gedeelten van den dag niet behoorlijk kunnen passeeren. Spr. weet bij ervaring hoe't soms vóór de Marine-club toegaat en is daarom zeer tegen de inwilliging van het verzoek. In stem ming gebracht, wordt met 11 van de 12 stemmen besloten op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Oudenhoven onthield zich van stemming. Hierna wordt met eenparige stemmen tot voor zitter van het tweede Stembureau (Weezenstraat), geko zen de heer Maalsteed, die deze benoeming aanvaardt. Bij de nu volgende rondvraag, verzoekt de heer Over de Linden den Voorzitter hem eens in te lich ten op welken weg onze tram-en telefoon-plannen zich thans bevinden. De Voorzitter is daarvan geheel onkundig, doch naar de heer Hordijk hem verzekerde, is de tram-zaak op den goeden weg, en begint men eenmaal met den aanleg, dan rijdt hij binnen 14 dagen, zegt Voorzitter. De heer Zurmuhlen heeft den heer Pot schriftelijk gevraagd, wanneer hij met de exploitatie van de telefoon zal aanvangen, maar hij heeft daarop tot uu toe geen antwoord ontvangen. De heer Zurmuhlen zegt ten slotte, dezer dagen eene uitnoodiging te hebben ontvangeu tot het inzage nemen van de op deze vergadering betrek king hebbende stukken en het onderling behandelen daarvan. Om den schijn te vermijden als zou de Raad eene vóór-vergadering houden, had hij liever gewenscht dat de uitnoodiging niet door den Voor zitter als zoodanig was onderteekend geweest De Voorzitter verzekert, dat in de uitnoodiging niets kwaads is gelegen, maar hij zal zich er in 't vervolg voor wachten de uitnoodigiugen iu zijn qualiteit van Voorzitter te ondertcekenen, nu de heer Zurmuhlen zulks verlangt. Ieder lid heeft trouwens het recht zijne medeleden tot eene huis houdelijke bijeenkomst te inviteeren. De heer Zurmuhlen licht zijne opmerking nader toe. Hij is zeer tegen geheimzinnigheid en wil der. schijn daarvan zelfs vermijden. Nogmaals verzekert de Voorzitter dat van geheimzinnigheid geen sprake kan zijn 't kan zijn nut hebben over belangrijke zaken breed voerig te beraadslagen, welk gevoelen door de heeren Vos en Oudenhoven wordt gedeeld. Verder niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter hierop de vergadering. Wieringerwaard. De heer C. V. Gerrit sen, lid van den gemeenteraad van Amsterdam, is hierjl. Zaterdagavond als spreker opgetreden in eene openbare vergadering der Vrijzinnige kiesvereeniging in het district Alkmaar, in het lokaal van den heer J. Boon gehouden. De heeren Backx en Overduin traden met den spreker in debat. Marino en Leger. Door den Minister van Marine is eene Com missie benoemd tot het herzien van de alge meene voorwaarden voor uitvoering van marine- werken en voor de levering van goederen aan 's Rijks zeemacht. De Commissie bestaat uit de heeren S Wolfson, chef der afdeeling compta biliteit; J. C. Jansen, hoofdingenieur en chef der afdeeling materieel, beiden bij het Departe ment van MarineC. L. Loder, hoofdingenieur in de directie der Marine te Hellevoetsluis C. E. Plugge, magazijnmeester in de directie der marine te Willemsoord; W. N. M. Huart, hoofd commies, en A. W. Carrière Jr., adjunct-com mies bij het Depart. van Marine te 's Hage. De heer J. A. V. Mair, schrijver op 's Rijks werf te Hellevoetsluis, is, met ingang van 1 Juli a. s., benoemd tot bewaarder der magazijnen op die werf. Van de 48 candidaat-machinist-leerlingen 2de kl. die sedert 1 dezer naar Hellevoetsluis zijn gekomen, om examen te doen, zijn er niet minder dan 15 geneeskundig afgekeurd en hebben er zich twee teruggetrokken. Nu volgen nog die groepen van negen. De machinisten 3de kl. P. Ohmstede en A. J. Crucq hebben met gunstig gevolg examen voor de 2de kl. afgelegd. Hr. Ms. schroefstoomscbip 1ste kl. „Koningin Emma der Nederlanden," onder bevel vau den kapt. ter zee H. Quispel, vertrok jl. Dinsdag uit de haven alhier naar 's Rijks werf. Naar men ver neemt, wordt het schip gereed gemaakt om in de 2de helft der volgende maand gedurende zes weken een kruistocht te maken in den Atlantischen Oceaan. De op te richten cadettenschool zal, naar men meldt, te Alkmaar worden gevestigd en eerst in 1893 worden geopend, zoodat in 1892 nog op de gewone wijze een toelatingsexamen voor de Kon. Mil. Academie zal plaats hebben. Naar wij vernemen, is de officier van admini stratie 1ste kl. bij de marine M. door den zee- krijgsraad te Willemsoord veroordeeld tot 18 maanden militaire detentie en ontzegging van het recht om bij de gewapende macht of als militair geëmployeerde le dienen voor den tijd van 5 jaren, ter zake van verduistering van gelden en fraude, gepleegd in zijn administratie. (Vad.) De ingenieur 2de kl. J. 't Hooft, geplaatst bij 's Rijks werf alhier en gedetacheerd aan boord van I-fr. Ms. ss. „Koningin Emma der Nederlanden," wordt met 1 Juni a. s. overgeplaatst naar 's Rijks werf te Amsterdam, terwijl de adsp.-ingenieur L. J. K. van Waveren, geplaatst bij laatstgemelde werf, met genoemden datum wordt overgeplaatst bij 's Rijks werf alhier. De detacheering aan boord van Hr. Ms. schroel- stoomschip 1ste kl. „Koningin Emma der Neder landen" van den ingenieur der 2de kl. J. 't Hooft wordt met 16 Mei a. s. ingetrokken. Er zijn dit jaar 4 plaatsen als adspirant-adm. bij de zeemacht opengesteld. Het schriftelijk ge deelte van het examen zal aan alle adspiranten ge lijktijdig worden afgenomen, op 24 en 25 Juli te 's Gravenhage, terwijl het mondeling gedeelte den 4 Augustus zal aanvangen. Benoemingen, enz. Benoemd iot zettera voor 's Rijks directie belas tingen te Texel de heer C. Cz. Bakker Jr., te llenningbroek de heer W. J. Hulsboscb te Boven- karspel de heer J. Boonte Egmond aan Zee de heer G. van der Schinkelte Heemskerk de heer J. Hoogewerf Lzte Nieuwe Niedorp de heer K. de Moor, te Sint-Pancras de heer A. Kroonenberg., te Warmenhuizen de heer C. Frans. Tot bestuurslid van den polder het Burger-Nieuw- land op Texel is benoemd de heer S. Keijzer Pz. aldaar. Onderwijs en Examens. Winkel. Jl. Maandagavond vergaderde de afd. Winkel van Volksonderwijs. Bij de opening der vergadering sprak de voorzitter, de heer A. J. Onnekes, zijn leedwezen uit, dat de vergaderingen in den laatsten tijd zoo slecht bezocht worden. Was vroeger het getal bezoekers een 40tal, thans blijft het meestal beneden 20. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling bestaat uit 123 leden. Naar aanleiding van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering werd het voorstel gedaan, dat de afd. aan den Raad der gemeente verzoeke nog eens zich te wenden tot de Regeering met liet verzoek, vrijgesteld te worden van de verplichte schoolgeldheffing. Dit voorstel werd aangenomen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren O. Schaap en K. Vries. Benoemd tot hoofd der school te Andijk de lieer T. Engel, thans te Eierland tot onderwijzer te Barsingerhorn de heer C. Smit, te Haarlem. De heer W. Groot, te Enkhuizen, heeft te Am- msterdam acte voor ouderwijzer bekomen. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. gemeente te Texel. Zondag 17 Mei, Burg, voorm. 9.30 en Oudeschild nam. 1.80, ds. Stramrood, van Oudkarspel. Maandag 18 Mei, Burg, 's av. 6.30, ds. van Hazelen, van Alkmaar. Doopsgez. gemeente te Texel. Zondag 17 Mei, Burg, voorm. 10 u. en Maandag 18 Mei, Oosterend, voorm. 10 u., ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noordzijpe. Zondag 17 Mei, Oudesluis, vra. 9.30, ds. Miihring Doop. Ned.' Herv. kerk te Zuidzijpe. Zondag 17 Mei, nm. 1.30, St. Maartensbrug ds. Miihring. Doopsgezinde gemeente. Zondag 17 Mei, vm. 9.30, Oudesluis, ds. v. Calcar. Maandag 18 Mei, vm. 9.30, Zuidzijpe, ds. v.Calcar. Ned. Herv. kerk te St. Maarten. Zondag 17 Mei, geen dienst. Maandag 18 Mei, vm. 9 u, St. Maarten. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 17 Mei, nm. 1.30, ds. v. Riet, Oude Niedorp. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 17 Mei, vm. 9.30, ds. Hobus van Bar singerhorn.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2