Oeh,flieT8 Koningioae. wie teedre moederhand Vormtjvoor het volgend leven, naar hart en naar veritand Word eenmaal groot en machtig, maar blijf zoo lief als nu Wees Gij goed voor de weezen en God zij goed voor 171 Na de overhandiging der veldbloemen reikte onze kleine Koningin het weesje zeer gulhartig de hand en schudde die. Een stormachtig hoera ontlokte deze ongekunstelde uiting van dankbaarheid aan de menigte. Daarop defileer den de kinderen nogmaals voorbij de Vorstinnen en strooiden bloemen, zoodat de geheele troon er als een bloemtapijt uitzag. De Koninginnen groetten steeds de kinderen. Het publiek was diep getroffen door deze aandoenlijke hulde der weezen. Na de Fricdensouverture van Reinecke en het slotkoor „Oranje Boven", staande door heel het publiek aangehoord, rezen de Vorstinnen op. Het koor hief toen het Wilhelmus aan en onder een eindeloos hoera en „Leve de Koninginnen 1" verlieten HH.MM. het Kerkgebouw te ongeveer halfvijf. De cour is gisterenavond ten paleize te 9 uur begonnen en was te circa 10 uur afgeloopen. Er waren ongeveer een 8otal dames aanwezig, allen gekleed in den door de omstandigheden voorgeschreven halven rouw, en met wie H. M. de Regentes Koningin Wilhelmina .was bij dezen cour niet aanwezig zich op de bemin nenswaardigste wijze onderhield. Het oprijden der rijtuigen geschiedde zeer langzaam, zoodat eerst te halftwaalf de laatste rijtuigen van het paleis afreden. De aan HH. MM. aangeboden programma's van de plechtigheid van gistermiddag waren door de welwillende zorgen van verschillende Amsterdamsche kuntenaars prachtalbums van blij vende waarde geworden. De banden waren door C. L. Dake versierd met penteekeningen van het gebouw, waarin de plechtigheid plaats had, en van den beroemden preekstoel. De bladzijde waarop het Halleluja en het slotkoor gedrukt zijn, waren door denzelfden schilder met engelen versierd, benevens eenige andere teekeningen. In elk der albums prijkt verder een houtskool- teekening van Théièse Schwartze, voorstellende Burgerweezen. Het album der jeudige Koningin bevatte een teekening van haar chalet op Het Loo en een aquarel van het Paleis aldaar. Jan sen gaf als potloodteekening een watergezicht, evenals een aquarel van Wijsmuller. In elk der albums gaf Hoynck van Papen- drecht eene herinnering aan de troepen die voor Vorst en Vaderland streden, een bereden lancier van 1830, en een vaandeldrager van het Indische leger. G. Bastert, Oldewelt en Poggenbeek schilderden in beide albums bloemen, de bloemen van dezen laatste ter omlijsting van een gezicht op de Nieuwe Kerk. R. Springer en Diemont gaven stadsgezichten, de eerste het Paleis op den Dam, de laatste een ander gezicht op het titelblad. Het titelblad van het andere album toont een Hollandsch landschap van denze'fden schilder, die ook op de laatste bladzijde een afbeelding van het koninklijk lustoord Oranje-Nassau-oord gaf. In elk der beide albums vindt men verder een bladzijde van Witkamp een engel in het eene, bloemen in het andere. Dezelfde gaf verder nog een rijk geïllustreerden titel, waarop Amstel's stedemaagd en wapen prijken. De fraaie boeken waren met Elsevier letter door de firma De bussy te Amsterdam gedrukt. Het vertek van HH. MM. is bepaald op Vrijdag, des namiddags te ongeveer 2 uur. De reis zal langs den Holl. Spoorweg worden afge legd. De gewone audiënties van de ministers van Marine en van Koloniën op Vrijdag 29 Mei a. s. zullen niet plaats hebben. Duitsche bladen melden, dat niet de Rijks kanselier Caprivi, maar de staatssecretaris voor Buitenlandsche Zaken Von Marschall Keizer Wilhelm II naar Nederland zal vergezellen. Uit Amsterdam schrijft men aan de „H. Ct." De groote betooging voor algemeen kies- en stemrecht, jl. Zondag op het Museum-terrein gehouden, is goed geslaagd en in de beste orde afgeloopen. De wandeling der betoogers langs de straten geschiedde onder regenschermen en met opgerolde vaandels en banieren. Op het door weekte terrein vereenigden zich een 3o.oootal personen, onder wie een paar honderd vrouwen. De groote tribune der Amsterdamsche Sportclub, die het terrein kosteloos beschikbaar had ge steld, was het verzamelpunt; daar werden een honderdtal schilden en banieren ontplooid en op gehangen. Drie muziekkorpsen lieten zich hooren en de menigte zong het kies-en-stemrechtlied„Doe open de Stembus, het volk staat er voor". Daarna spraken de heeren van der Goes en Gerhard het welkom uit, waarna van 1 tot 2 uur van 8 spreekgestoelten 16 sprekers ieder een half uur het woord voerden, en evenzoo tus- schen 3 en 4 uur. Tegen 4 uur betrok de lucht weer, en haast te men zich, de banieren, nadat daarmede nog even op het terrein een soort van optocht was gehouden, in veiligheid te brengen en daarop ging de menigte rustig heen, zooals zij gekomen De minister van Oorlog ontried dit amendement bepaald, als nadeelig voor leger en landweer, maar nam na de beslissing de gelijksoortige araendementen op de artt. 18 en 19 over. De artt. 13—28 werden goedgekeurd. Met 66 tegen 18 stemmen werd verworpen het amendement-Van Karnebeek op art. 29, maar aan genomen, met 61 tegen 24, bet amend.-Van Kar nebeek om niet intelijven ingezetenen, niet-Neder- landers, die bewijzen te behooren tot een Staat waar Nederlanders niet tot den krijgsdienst zijn verplicht of waar ten aanzien van den dienstplicht het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. Het debat over de eerste drie hoofdstukken is afgeloopen, en de Legerwet is verdaagd. Verder zijn eenige kleine ontwerpen aangenomen. Met 51 tegen 38 stemmen is aangenomen de mppletoire begrooting van Waterstaat tot verbou wing van het departement van Binnenlandsche Zaken, na bestrijding door den heer Van Kerkwijk, die eerst een algemeen restauratieplan van het Binnen hof wenschte, waartegenover de minister van Water staat volhield, dat dit gebouw feitelijk op 2ich zelf staat en niets te maken heeft met de historische monumenten aan de andere zijde der Mauritspoort. Vervolgens is uitvoerig beraadslaagd over het wetsvoorstel tot aankoop van het huis van den heer Van Wassenaer in 't Korte Voorhout. De heer Van der Feltz bestreed den aankoop, daar 't gebouw ongeschikt en te kostbaar is. De minister van Binnenl. Zaken ontkende dit ten stelligste. De heer Smidt adviseerde tot verwerping, op grond van het in het contract opgenomen beginsel, dat de Staat bij niet-goedkeuring door de Wetg. Macht schadeloosstelling zou moeten geven. De discussie is verdaagd tot Donderdag. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 26 Mei. De Kamer nam heden met 37 tegen 35 stemmen het op art. 17 der Legerwet door den heer Seijffardt voorgestelde amendement aan, dat een voorrecht toekent voor den kolonialen dienst, door den duur van den verplichten dienst in de Koloniën dubbel te rekenen. Binneniandsch nieuw 9. Helder. Het program van denprotest- candidaat. In het lokaal „Musis Sacrum" alhier had Dins dagavond eene algemeene, ook voor niet-leden toe gankelijke vergadering plaats van de afdeeling Helder van den Bond voor Algemeen Kies- en Stemrecht, waarin de heer D. de Clercq, van Haarlem, andermaal optrad. Bij het openen der vergadering deelde de Voor zitter mede dat de heer de Clercq door de afdeeling Helder met eenparige stemmen is gekozen als candidaat voor het lidmaatschap van de Twee de Kamer in dit hoofdkiesdistriet, als protest tegen de tegenwoordige wijze van regeeren. Gaarne zou de afdeeling den heer Land candidaat hebben gesteld, zoo niet uit de met dien heer gevoerde correspondentie ware gebleken, dat ook bij een liberaal is als de overigen, die het kiesrecht niet aan jan en alleman willen geven. Voor hen, die den heer de Clercq op 9 dezer hoorden, had hij ditmaal weinig nieuws. Bij zijn optreden reeds met applaus begroet, begon hij met te wijzen op de volgens hem uoodige her vormingen. Het landbezit moet beter verdeeld, het onderwijs beter ingericht zijn. Betoogingen ten gunste van algemeen kiesrecht, zooals er jl. Zater dag te Amsterdam eene door 37.000 personen is gehouden, zullen tot verbetering leiden. De kinderarbeid in fabrieken en werkplaatsen wrakende, haalde spr. de woorden aan, die ds. Van Loenen Marti- net de dames toeriep, met betrekking tot de zoo geroemde Brusselsche kantBedenkt, dames, in eiken meter kant die ge koopt zit een kinder ziel en namelooze ellende." Dat zijn ware woorden, zeide spr., en overal waar wij het oog richten, waar wij ons de moeite geven te onderzoeken, zijn de toestanden hetzelfde. En hier te lande houdt men maar enquetten en laat het daarbij. Waarom geen voorloopige wet gemaakt op den kinderarbeid Terwijl duizenden bij duizenden kinderen en ouders lijden, laat men 't zoo maar loopen. Om de meerdere kosten te bestrijden, die gevorderd zouden worden voor een beter ingericht onderwijs ten be hoeve van het opkomend geslacht, zou spr. het soldaatje- spelen eens achterwege willen laten en een leger afschaffen, waaraan millioenen worden opgeofferd. Als eerste behoeften noemde spr. verder de invoering van eenen normalen arbeidsdag en van een minimum loon en deze in alle bestekken van uit te voeren werken van overheidswege voor te schrijven de stichting van bibliotheken, lees-, con certzalen enz. voor het volk verzekering tegen ziekte, ongelukken en den ouden dag. Met het oog op de vele cadeautjes, die de bezittenden in den vorm van bijdragen in de kosten van de opvoeding en het onderwijs hunner kinderen als anderszins van den Staat ontvangen, noemt spr. deze categorie van personen b e deelden en hen die f 8 per week verdienen mis deeldenDe eerstgenoemden genieten allerlei voorrechten, de laatste mogen geen gebruik maken van alles wat genot verschaft. Men wil hen zelfs van het kiesrecht uitsluiten, niettegenstaande zij 5| pet. van hun inkomen aan indirecte belasting offeren, veel meer zelfs nog, wanneer zij sterken drank gebruiken. Alléén in 1890 werd in ons land voor een bedrag van 80 millioen gulden aan bor reltjes gebruikt en slechts 75 millioen gulden aan brood. De wenschelijkheid uitsprekende, dat ook aan de vrouw het kiesrecht worde toegekend, haalde spreker verschillende artikelen van ons Burgerlijk Wetboek aan, om aan te toonen hoe de vrouw bij den man wordt achtergesteld. Behalve het ge noemde zou spr. willen, dat door Staat| en ge meente hulp werd verleend aan arme arbeiders in de steden en op het platteland; hij zou wenschen eene maatschappij, die gebaseerd is op onderlinge samenwerking, op gezonde coöperatie. Met het voordragen van een aantal tegen strijdige beschouwingen omtrent dezelfde zaken en toestanden in de aristocratische-en de democratische maatschappij besloot spr. het eerste gedeelte zijner improvisatie. Na eene korte pauze besprak spreker de ver schillende punten van zijn program, (zijnde land nationalisatie; belastinghervor ming; onderwijs; armenzorg; ar beidswetgeving; uitbreiding van staats-en gemeentezorg op democra- tischeu grondslag; vertegenwoor diging algemeen kiesrecht met geheime stem ming en proportioneele verleg en woordiging voor alle meerderjarige burgers en burgeressen. Algem. j stemrecht voor zaken van algemeen ingrijpend be- lang. Afschaffing der Eerste Kamerdran k- bestrijding; zelfbestuur van Indië; scheiding van kerk en Staat; onde r- zoek naar het vaderschap moet ge- oor 1 o o f t z ij n kostelooze r e c h|t - spraak en vermindering van mili taire uitgave n), liet doel, dat daarmede wordt beoogt en de middelen om er toe te geraken. Van de gelegenheid tot debat, hierna aangeboden, werd gebruik gemaakt door den heer G. F. Haak. Deze zag er bezwaar in, het kiesrecht ook toe te kennen aan de vrouw, zelfs nadeel. Wanneer den meerderjarige mannen eenmaal het kiesreht. is toe gekend, is verdere uitbreiding z. i. overbodig. Van de meerderjarige vrouwen zijn de meeste toch gehuwd en de man is immers aangewezen om voor zijne vrouw te zorgen. Bovendien, ieder die de geschiedenis kent, weet dat de geestelijkheid ten allen tijde een overwel digende stem heeft gehad in de politiek en zij heeft dat nog. Als nu aan de vrouw het kiesrecht wordt toegekend, vreest spr. dat de geestelijkheid op de zwakke vrouw grooten invloed zal uitoefenen. Eerst de kerk, dan de rest, is hare leus. Spr. wil 't ook aan de vrouw toekennen, zoodra de gees telijkheid geen invloed meer op haar heeft. Repliceerende, zeide de heer de Clercq den heer llaak den waan te moeten ontnemen dat het mee- rendeel der vrouwen gehuwd is, want 60 pet. is ongehuwd en genoodzaakt in eigen onderhoud te voorzien. Spr. geeft niet toe dat de mannen wel wetten zullen maken, die ook goed zijn voor de rouwen, wat men o. a. aan de arbeidswet kan op merken. Evenmin kan spr. toegeven, dat de vrou wen over het algemeen minder ontwikkeld zijn dan de mannen en al ware dit wèl zoo, dan moet voor meerdere ontwikkeling worden gezorgd. De vrees voor de overheerschiug der geestelijkheid wordt ook aangevoerd tegen de invoering van algemeen kiesrecht in bet algemeen. Welnu, zeide spr., als de groote meerderheid der kiezers er ernstig vóór is, te zorgen voor de kerk en voor het hiernamaals, dan zou de minderheid daarin moeten berusten. Lang zou dit echter niet duren, want spoedig zou blijken dat de maatschappelijke belangen vóór de geestelijke gaan. De vrouwen verdienen het recht evenzeer als de mannen. Het daverend applaus, dat eerst door den heer Haak was geoogst, viel nu ook weder aan den heer de Clercq ten deel. De president dankte den spreker voor zijne boeiende improvisatie en beval den vergaderden aan, hij de verkiezing voor de Tweede Kamer hunne steramen op den heer De Clercq uit te brengen. Met het zingen van het stembuslied «Doe open de stembus, het volk staat er voor," op de wijs van „In naam vau Oranje, doe open de poort" werd de vergadering gesloten. Helder. In de geldleening, ten laste dezer gemeente, is ingeschreven Voor f 12.000 tegen den koers van 101 pCt. 17.000 100i 1.000 100| 16.000 100; 10.000 100V7 7-000 100 10.000 99| 10.000 99; 30.000 901 Te zamen f 113.000. Helder. De anti-revolutionaire kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" alhier, heeft den generaal-majoor H. W. van Marle candidaat ge steld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Helder. De collecte ten behoeve van de Maatschappij van Weldadigheid, door gemeente ambtenaren alhier gehouden, heeft opgebracht de som van f 124.07;. Texel. - In de vergadering van de „Vrij zinnige Kiesvereeniging" alhier, welke jl. Zater dag werd gehouden, werd de heer S. T. Land candidaat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Een voorstel, door een der leden gedaan, om den heer Land te verzoeken hier voor de kiezers op te treden, vond hij de overige leden wel instemmingr doch, aangezienv de gevoelens van den heer Land genoegzaam bekend zijn, achtte de vergadering het niet noodig dat dit optreden nog vóór de verkiezing zoude plaats hebben en werd een der avonden in het najaar of in den a. s. winter daarvoor meer gewenscht ge acht. Wieringerwaard. In de alhier gehouden vergadering der „Vrijzinnige Kiesvereeniging" zijn bij de herstemming voor een candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, op den heer rar. W. van der Kaay 22 en op den heer C. V, Gerritsen 3 stemmen uitgebracht. Nieuwe Niedorp. De heeren Mirandolle en W. C. Visser hebben ontslag genomen leden van den Gemeenteraad, na den uitslag der herstemming, waarbij de heer P. Koopman tot raadslid verkozen werd. Amsterdam. De uitslag van de jl. Dins dag gehouden herstemming voor twee leden van den Gemeenteraad is, dat gekozen zijn dehee ren P. Nolting met 3107 en Hugo Muller met 2669 van de 51x1 geldige stemmen. De heeren rar. W. H. K. Mftuthaan en mr. R. van de Werk verkregen «nderscheidelijk 2441 en 1649 stemmen. De luit. ter zee der 1ste kl. I. van den Bosch is met 23 dezer eervol ontbeven van het bevel over Hr. Ms. stoomkanonneerboot „Dog". De officieren van adm. der 2de kl. J. H. M. Nittel en F. H. A. van der Brugb, respectievelijk dienende aan boord Hr. Ms wachtschip alhier en rammonitor „Panter", worden op non-activiteit gesteld, de eerste met 16 Juni en de laatste met 1 Juli a. e., en met die datums vervangen respec tievelijk door de officieren van administrutie der 2de kl. W. H. C. ten Brummeler en J. van den Hurk-, terwijl de offi. van adm. 2d« kl. W. G. E. van Drulen met 1 Juli a. s. geplaatst wordt aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam. Te 's Gravenhage loopt het gerucht, dat een hoofdofficier, die twee dienstpaarden moest houden en er slechts één had, in de meening heeft ver keerd, dat geoorloofd was in overleg met een onder hem staand officier, het paard van den ondergeschikten officier als het zijne op te geven, waardoor het aankoopen van een tweede dienstpaard overbodig werd, en voor het paard van den subalternen officier rijksfourage werd verstrekt. Jl. Dinsdagmorgen is gevankelijk, zwaar geboeid, te Hellevoetsluis binnengebracht en onmiddellijk vervoerd naar de provoost der Marine op 's Rijks werf aldaar, de sergeant-konstabel v. d. B., be schuldigd van op Hr. Ms. wachtschip „Dufa", te Rotterdam, te hebben gelost drie schoten, één op den commandant, één op den machinist en één op een ander militnir daar aan boord. Niemand bekwam evenwel letsel. Uitslag van het verg. ex voor mach. leerl. 2de kl., te Hellevoetsluis gehouden van l tot 22 dezer. Aangegeven 75 geneeskundig afgekeurd 24 zich teruggetrokken 3 gexamineerd 48 voor 20 plaat sen. Benoemd met ingang van 1 Juli a. s. 1 G. Visser, van Amsterdam, 2. F. T. de Glopper, van Brouwershaven, 3. A. G. Baars, van Deventer, 4. B. J. L. Ferreri, van Den Haag, 5. J. C. Poley, van 's Gravemoer, 6. W. K. F. van Bijleveld, 7. J. van Meurs, van Grootebroek, 8. W. Dondorff, van Enkhuizen, 9. A. Hogenkamp, van Deventer, 10. K. A. T. Zinderhoek, van Nijmegen, 11. A. Avis, van Yaassen, 12. C. Verhoop, van Amster dam. 13. M. van den Ban, van Nieuw-Helvoet, 14. R. Grandia, van Beesd, 15. 8. N. de Boer, van Helder, 16. J. P. van Pelt, van Amsterdam, 17. A. J. Hoogeboom, van Gouda, 18. W. Takes, van Amsterdam, 19. J. Kiiian, van Teteriugen, 20 M. W. Horning, van Amsterdam. Marine en Leger. Bij kon. besl. is de min. van Marine G. Kruys, kapt. ter zee, bevorderd tot schout-bij-nacht. Bij kon. besl. is aan den 2den luit. H. Pander Maat, van het 5de reg. inf., op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Bij kon. besl. is de kapt.-luit. ter zee J. Fichet, met ingang van den 16 Juni a. s., wegens in-, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebre ken, op pensioen gesteld, onder toekenning van a een jaarlijkseh pensioen van f 1800 en b. een ver hooging van dat pensioen van f 900 's jaars voor werkelijk verblijf in militairen dienst iD 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen. De luits. ter zee 2de kl. A. A. Flaes, J. J. Oudemans en C. Kruys, dienende a. b. Hr. Ms. schroefstoomschip „Van Galen", zijn 26 dezer op non-act. gesteld. Benoemingen, enz. Bij kon. besl. is benoemd tot notaris binnen het arrond. Alkmaar, ter standplaats de gemeente Hoorn, H. W. J. Sannes, cand.-not,, thans inspect. der reg. en dom. aldaar. De heer J. Kersbergen, onderwijzer in 's Rijks opvoedingsgesticht te Alkmaar, is benoemd tot on derwijzer in de Cellulaire Gevangenis te 's Gra venhage. Bij Kon. besluit van 19 Mei 1891 No. 29 zijn, op grond van verkregen rechten, ingevolge de wet van 9 Mei 1890 (Staatsblad No. 79) betreffende de pensioenen der weduwen en wezen van bur gerlijke ambtenaren, de volgende pensioenen verleend aan Th. Van Sluys, wed. A. Hendrikse, Bijksveldw. 3de kl., f 92 M. S. C. Hilker, wed. J. Comijn, idem 2de kl., f 75 W. E. Jonckbloet, wed. J. T. Schijff, ontv. der dir. bel. enz., f 400 C. G. II. Avenhorn van Nauta, wed. J. G. F. S pengler, betaalm., f 400 W. Immink, wed. H. van ÏJsel Groothuis, direct, van een postkantoor, f 317 J. Holties, wed. H. Walter, kommies 1ste kl. bij 's Rijks bel., f 96A. Starrenburg, wed. C. C. De Ruiter, idem 1ste kl., 1 112 C. W. F. Deckers Zimmerman; wed. mr. D. A. Bisdom, kantonr., t 134A. M. Van Kemenade, wed. J. Wouters, postbode, I 75 D. G. Tiesman, wed. J. B. H. Op den Ort of Op den Oordt, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 74M. Glerum, wed. W. Schrier, postbode, f 71 G. Valk, wed. J. Stein, thans wed. Ph. H. Hahn, Rijksveldw. 3de kl., 63; S. G. Flin terman, wed. Th. Meijer, Rijksveldw. 3de kl., f 63 A. J. Olislagcrs, zich noemende en schrijvende Olieslagers, wed. C. Van Pelt, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 126 G. J. Gezink, wed. H. F. Lucas, onder-directeur 2de kl. bij de Rijkstel., f 217 A. Werf, zich noemende en schrijvende Werff, wed. G. B. Eykelboom, bakenm., f 84 E. Van Prehn, wed. mr. F. L. Schlingemann, off. van justitie, f 384 E. M. Van de Lande, wed. T. A. de Car- pentier, verific. 1ste cat. bij 's Rijks bel., f 317 D. A. Petersen, wed. E. N. Bootsma, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 92 E. F. Pichot du Plessis, wed. mr. C. M. Wintgens, raadsheer in dei 1 Hoogen Raad der Nederlanden, f 400S. Struyk, zich schrijvende Struik, wed. H. C. Krom, bode ter Prov. griffie van Noordh., f 117 J. C. Felden, zich noemende en schrijvende A. Feiten, wed. S. Tromp of S. T. Tromp, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 84 P. Hazenberg, wed. J. Postmus, idem lste kl., f 124; M. C. Wolfhagen, wed. J. G. Van Kempen, idem lste kl., f 12 ;E. Comijn, wed. J. Wold, cipier in 't h. v. arr. te Amersfoort, f 138 J. Th. Wie- landt, wed. G. Overhoff, ontv. van 's Rijks bel., f229; M. Rispailje, zich schrijvende Rispalie, wed. J. van den Bergge, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 73 H. Wüijershtiyzen, wed. J. II. Waalwijk, idem 2de kl. bij idem, f 118; M. Th. N. Keiler, wed. J. J. C. Donk, onderw. bij de Rijkskweekschool voor onderw. te Haarlem, f 400 A. II. Fluit, zich schrijvende Fluyt, wed. J. J. B. Wiecking, landm. van het kad., f 367 C. H. Van Weert, zich noemende en schrijvende C. 11. M. Van Weert, wed. F. H. W. Von Eugen, kommies ter Prov. griffie van Noordbrabant, f 333 J. Ramacher, wed. J. H. Numans, idem lste kl. bij 's Rijks bel., f 124 M. J. Nysingh, wed. mr. J. Gratama, pres. van arrond.-rechtb. te Zwolle, f 400 F. Scheen, wed. J. W. Backer, verific. lste cat. bij 's Rijks bel., f 310 G. Hoeve, wed. W. A. Van Vianen, kom mies 3de kl. bij idem, f 96 C. A. Van Willes, wed. H. F. Van- de Poll, ontv. van idem, f 242 A. C. Bakker, wed. G. Verschuur, brieveng, f 50; T. Posraa, zich noemende en schrijvende T. J. Postma, wed. H. of H. K. Wiersma, rijksveldw. en opziener der jacht en visscherij, f88; F. De Vries, wed. J. Posthumus, ontv. van 's Rijks bel., f 199 N. Pols, wed. A. Vogelenzang, idem der loodsgel den te Hellevoetsluis, f 350 W. J. Pols, wed. P. Brouwer, adj-comm. der loodsen, f 150C. A.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2