innemen en zijn glazen en kopjes nooit geheel doet uitdrinken. De dokter, die gisteren kwam, kan geen riekte ontdekken hij zeide mij«uw man is een zonderling, een hypochondristdaar hij toch volstrekt wil braken, geef hem dan wat ipecacuana en maak u niet ongerusthij heeft niets ernstigs." Die voortdurende lust om te braken dwingt mij om het geneesmiddel slechts bij zeer kleine hoeveel heden te geven. „Ik kan niet meer geven dan twintig druppels zonder braking te veroorzaken gisteren van 's mor gens vier uur tot aan 's .avonds vijf heb ik niets anders gedaan dan kommen schoonmaken, bedde- lakcns reinigen, hem het aangezicht wasschen, hem met geweld in bed houden, vanwege zijn ongeduld om te braken. Hij drinkt niets anders dan limo nade en gebruikt geen voedsel dan koud bouillon. Toen ik tegen den avond een oogenblik naar de deur heb kunnen gaan, heb ik het hoofd laten vallen op den schouder van mlle. Castaing en heb geschreid als een kind. En ik ben zoo bang, zoo bang dat ik niet genoeg „geneesmiddel" heb om ons doel te bereiken. Kunt ge me niet nog wat zenden Een postpakket aan het station van Aïn-Fezza Ge kunt bijv. vier of vijf paar kinder- pantoffeltjes zenden met het kaartje dat hiernevens gaatik zal zorgen dat het papier, waarin het doosje is gepakt, in geen verkeerde handen komt. Verstop het fleschjc goed ik vermager bij den dag, ik zie er slecht uit en ik maak mij ongerust dat ik u niet meer behagen zal, wanneer we elkander temg zullen zien. Heb je mijn photographie ontvangen Vergeef mijn slecht schrift, ik beu zoo zenuwachtig; ik heb je hartelijk lief!" Deze brief, door den Vicomte overhandigd aan den dokter van Weiss, werd door dezen aan het parket gezonden, hetwelk Jcanne Weiss onder {de volgende omstandigheden in arrest nam. Het was tegen middernacht. De dokter had aan mevrouw gezegd, dat hij op dat uur zou terugkomen, omdat hij den toestand van den zieke als meer bedenkelijk beschouw de. Jennne was alleen met haar man op het oogen blik dat de dokter binnentrad, doch daarentegen werd deze vergezeld door twee heeren, welke hij aan haar voorstelde als zijn collega's, die hij in consult wilde nemen. „Is mijn man dan ernstig ziek vroeg mevrouw. „Dat weet u wel, mevrouw" hernam de dok ter „u moet het beter weten dan iemand anders, omdat u de oorzaak van zijn ziekte is." „Ik riep mevrouw Weiss verbleekend uit „ik Groote God is 't mogelijk Op dit oogenblik trad een van de beide heeren op haar toe en zeide, haar den boven vermelden brief onder de oogen houdend„Herkent 11 dat schrift, mevrouw Meneer en ik zijn de officier van justitie en de rechter van instructie uit Tlemcen, naar hier gekomen om u te arresteeren." Jeanne trachtte zich te verdedigen en gaf te kennen, dat Roques een hevigen hartstocht voor haar voelde en haar met den dood had gedreigd, zoo zij hem niet wilde helpen haar man te vergiftigen. Wel had zij toegestemd, maar alleen om hem in 't geloof te lateninderdaad had zij niets toegediend. Men nam haar niettemin in arrest, doch alvorens de heeren te volgen, vroeg zij eenige oogenblikken, ten einde zich genoegzaam te kunnen kleeden. Weinige oogenblikken later vloog zij de kamer weder binnen, wierp zich op het bed van haar man, barstte in luid snikken los, smeekte en bad om vergiffenis. De dokter zag terstond aan haar houding, dat zij ook lichamelijk zeer leed en vroeg haar, het ergstigste vermoedende, ofzij vergif had ingenomen? „Ja" antwoordde Jeanne „ge zult het flescbje in den tuin vinden." Zij had inderdaad vergif ingenomen, doch het mocht den dokter gelukken haar door een braakmiddel verlichting te verschaffen men kon haar echter niet gevangennemen en moest haar naar 't hospitaal overbrengen, waar zij meer dan twee maanden ziek lag. Weldra bekende zij alles en verhaalde natuurlijk aan welken invloed zij gehoorzaamd had, toen zij haar man wilde vergeven. Onmiddellijk werd een bevel tot in hechtenisneming uitgevaardigd tegen Roques, die ondertusschen naar Spanje was vertrokken. Werk zaam aan den bouw van een spoorweg, werd hij door de Spaansche justitie gearresteerd, juist op het oogenblik, dat hij van zijn werk thuis kwam. Naar 't gemeentehuis overgebracht, liet men hem eenigen tijd alleen in een vertrek, waar een behulp zame hand, door omkooping van de bewakers, hem een geweer in handen wist te spelen. Nog denzelfden dag schoot de ongelukkige zich voor 't hoofd. Jeanne Weiss tracht op dit oogenblik de schuld van de misdaad grootendeels op Roques te werpen zij schrijft alles toe aan den hypnotischen invloed, dien hij op haar uitoefende. Haar verde diger, de heer St. Germain, afgevaardigde van Oran, hoopt veel partij te kunnen trekken van de brieven, die zij .bij verschillende gelegenheden heeft geschreven. Er zijn zeer deerniswaardige onder. Zoo schreef zij o. a. na den dood van de kleine Bertha, het kind, dat de vrucht was van haar overspel en hetwelk men haar uit medelijden in de gevangenis had gelaten „Al mijn kracht, al mijn berusting kwamen louter voort uit de tegenwoor digheid van mijn dochtertje. In een enkelen nacht heb ik de misdaad geboet, die ik getracht heb te bedrijven in den vreeselijken nacht, toen ik uren achtereen mijn stervend kind in de armen heb gehouden in dien vreeselijken nacht, toen ik alleen in de kille gevangenis het lijk van inijn ongelukkig kind in mijn armen heb voelen verstijven. Ik kan niet meerWat ik ook doe, de uren gaan steeds langzamer voorbij. lederen dag lees ik, borduur ik, vertaal of tceken ik, maar niets helpt mij, niets brengt mij verlichting. Waarom ben ik toch zoo ellendig laf? Want, wat men ook zegge, ik ben lafik zou gaarne nog leven De algeheele vernietiging schrikt mij terug en toch kan ik zoo niet blijven leven. O, laat mij vergeten, laat mij het ellendige visioen wegjagen van het kleine lijkje, dat in de kist is gespijkerd en daarbuiten ligt in de thans geheel doorweekte aarde; laat mij het spook weg jagen van den man met zijn verbrijzeld, bloederig hoofd, die mij aanstaart met zijn verglaasde oogen die lieve, vriendelijke oogen, die oogen, waarin ik zoo dikwijls een traan heb doen opwellen. O, ik wil hem nog weerzien, al was het maar een enkelen keer ik wil mijn hoofd stooten tegen den grafsteen, waaronder men hem gelegd heeft. Ik zou willen uitgaan, hard loopen, naar mijn huis terugkeeren. Begrijp mij tochik heb je boven alles liefMaar het hart wordt mij koud, ik voel, dat ik alleen ben en ik heb zulk een behoefte om lief te hebben. Waarom is mijn kind mij ontrukt? Ik was zoo gelukkig. Mijn beitic dooden trekken mij naar hen toe en ik kan niet, ik wil niet. Help mij in Godsnaam, help mijKom, och, kom J" Men kan nagaan met welk een belangstelling de debatten van dit aaudoenlijk proces in geheel Frankrijk en Algeric worden gevolgd. Weiss heeft zijn vrouw volkomen vergeven. Na de ont dekking van de misdaad had hij Aïn Fezza verla ten om te worden opgenomen in 't hospitaal te Tlemcen. Weder gezond geworden, heeft hij Algc- rië voor eenigen tijd verlaten en ging naar Frankrijk. Alvorens te vertrekken, schonk hij toen in een oogenblik van edelmoedige opwelling volkomen vergiffenis aan de ongelukkige. Hij zal op de te rechtzitting getuigen. Zoo zien we, hoe in dat verschrikkelijke drama de liefde zoo sterk is ge weest, dat zij, na den minnaar en de vrouw gedre ven te hebben tot misdaad, de vergiffenis heeft weten te lokken op de lippen van den echtgenoot, nog altijd vol toegenegenheid, zelfs nadat hij heeft ingezien, dot zijn vrouw niemand anders was dan zijn beul. Het Hof heeft mevr. Weiss tot 20, jaren dwang arbeid veroordeeld. Ondanks alle voorzorgen der bewakers, heeft zij zich in de gevangenis van het leven beroofd, en wel met strychnine, welke zij in den zoom van haar zakdoek had verborgen. De medegevangene, die voor mevr. Weiss den zakdoek bewaarde, verklaarde, dat de strychnine, waarmede mevr. Weiss zich vergiftigde, haar was bezorgd door een der getuigen in het proces, dien zij in ruil daarvoor „haar gunst had geschonken", en verder, dat mevr. Weiss zwanger was. De getuige in kwestie (dr. Lacronique) ontkende alles en drong op een lijkschouwing aan. Deze leidde tot een negatieve uitkomst. De begrafenis van mevr. Weiss heeft reeds plaats gehad. De 79jarige grootmoeder was daarbij tegenwoordig. De heer Weiss is naar zijn post vertrokken. (Overgenomen uit „het Vad.") NEDERLAND. HELDER, 4 Juni. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de stembrief jes ter verkiezing van de leden der Tweede Kamer in de hoofdkiesdistricten Brielle, Helder, Dokkum, Goes, HonteDisse, Oostburg en Zierik- zee, op Dinsdag g dezer in te leveren, zullen geopend worden op Donderdag ii dezer. De Duitsche Keizer, die van i tot 3 Juli a. s. te Amsterdam de gast zal zijn van onze Koningin-Regentes, komt 1 Juli te een uur te IJmuiden aan en zal waarschijnlijk door het Amsterdamsch Gemeentebestuur aan de grens der gemeente worden opgewacht. De Koningin heeft volgens het „N. v. d. D." den wensch te kennen gegeven, dat de ontvangst van den Keizer en de Keizerin in de hoofdstad een specifiek Amsterdamsch karakter zal dragen. Binnenlandsch nieuws. Helder. - Door den Kapitein, eerstaanwezend Ingenieur der Genie alhier werd gisteren open baar aanbesteedhet doen van voorzieningen aan en bij militaire gebouwen in de stelling Helder. (Raming f 3400.) Ingekomen waren 5 inschrijvingsbiljetten, als van de heeren Gebrs. Janzen ad. f 3600; Gebrs. Klein f 3590; Th. Moorman f 358 oW. de Jong f 3390 en H. Wijker f 3333. Helder. De Rooms-Kathollieke Centrale Kiesvereeniging „de Eendracht", alhier, heeft in hare jl. Dinsdagavond gehouden algemeene vergadering met groote meerderheid van stem men besloten, zich bij de a. s. verkiezing van het stellen van een candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer te onthouden. Helder. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het Postkantoor alhier, gedurende de eerste helft der maand Mei P. Sterk, M. de Vroome, Boogaart, A. Bluger en M. Brinkman, allen te Amsterdam. Amerika John Olto, te Bostou. van Anna Paulowna W. v. d. Vliet, te Roseland. Engeland II. van der Zee, te Londen. Wieringerwaard. Ten tweede male zal de zangvereeniging „Euterpe" van Schagen zich alhier doen hooren en wel op 8 Juni in het lokaal van den heer Boon. Oordeelende naar de reeds bekende nummers van het programma, belooft deze uitvoering een voor de muziekliefhebbers hier ter plaatse genotvollen avond. Avenhorn. In eene door het bestuur der Yereeniging tot bevordering van Staatkundig leven „Eensgezindheid" alhier uitgeschreven buitengewone vergadering, trad jl. Maandagavond op de heermr. W. K. Baron van Dedem, burgemeester van Hoorn, afgevaardigde ter Tweede Kamer voor het district Hoorn. Behalve vele leden der vereeniging, waren ook velen tegen woord ia1, die gebruik maakten van de geboden gelegenheid om tegen betaling van 10 cents deze samenkomst bij te wonen. De spreker zette uiteen, wat volgens zijn meening de regeering te doen had in 't belang van landbouw en landbouwers. Daarbij ging hij uit van het onlangs verschenen verslag van de van regeerings- wege aangestelde commissie van onderzoek, een veerslag dat op meer dan een punt de aandacht kwam vestigen. Vooral in zake de mutatierechten was spreker uitvoerig. Immers 't spreekt vau zelf dat deze belemmerend en drukkend moeien werken. De kapitalist eu de doode hand kunnen natuurlijk steeds hooger prijzen besteden bij den koop van grond dan hij, die 't wenscht te bezitten en 't nog niet eens geheel uit eigen middelen koopt tot zelf uitoefening van zijn bedrijf. Wat vervolgens betreft de vergrooting onzer bevolking, die van 3 mill. in 'tjaar 1850 reeds geklommen is tot 41 mill, spreker inccnt, dat in gedeeltelijke ontwockering van 'tgcen de Zuiderzee ons ontnam, oorzaak liggen zal van vermindering van het pauperisme. Reeds is een commissie bezig een onderzoek in te stellen in zake deze indijking. Aan 't slot van zijn rede meende de spreker te kunnen aannemen dat, zoo nog niet de betere tijden waren aangebroken, de slechtste achter den rug konden geacht worden te liggen. Nadat de spreker den catheder verlaten had, werd gelegenheid gegeven aan ieder, die wenschte, iets in 't midden te brengen. In de eerste plaats werd het woord gevraagd door den heer Colthoff van Amsterdam, die met eigenaardige bespraaktheid in de eerste plaats opkwam tegen landbouw en- Crediet- Vereenigingcn, welke onder den schijn van den landbouwer te helpen, hem juist ten onder brengt. Ilij kwam terug op 't geen spreker gezegd had aangaande den Engelschen jongen, die in den winter zonder hoofddeksel moest loopen als gevolg van de wet, die nog niet zoo lang geleden in Engeland geëerbiedigd werd, die beval de onveranderde opvol ging van 't eens bepaalde door den schenker van een cenig kapitaal, zooals in casu ten bate der weezen. De heer Colthoff wil alle eigendomsrecht vervallen verklaard zien. Voorts vraagt de heer Prins het woord om den afgevaardigde te wijzen op 't onbillijke der wik- en weegloonen en te vragen naar zijn meening in deze en te wenschen dat de kaaskoopers vooral ook hun deel zouden betalen aan dat wegen. Eindelijk is het de heer Reek van Hoorn, die 't woord verlangt, om te vragen wie der liberalen in de Kamer den heer D. Nieuwenhuis gesteund hebben bij zijn poging tot belastinghervorming. De heer v. Dedem antwoordt ten laatste dat de heer D. N. wel met een motie maar nooit meteen goed voorstel voor den dag is gekomen. Toen Bor- gesius daarna optrad, had hij, zoowel als alle libe ralen voor gestemd. Wat den heer Colthoff betreft en het door hem gesprokenp, wenscht de heer v. Dedem op te merken o. a. dat het gebruik van eigendomsrechten volgens hem niet, het misbruik er van wel moet worden opgeheven. Wat het woord van den heer Prins betreft geheel overbodig trouwens, waar de spreker van dezen avond in zijn, ook in druk verschenen, lezing van Woensdag 29 April, gehouden te Hoorn, er het noodige reeds van had gezegd antwoordt de heer v. Dedem, dat het billijk is dat de raarkt- bezoekers, die belang er by hebben dat de markt zooveel mogelijk aan haar bestemming beantwoordt, iets betalen voor 't geen er ten hunnen gerieve wordt gedaan. Wel geeft hij toe dat het wenschelijk is dat deze wik- en weegloonen zóó geregeld wor den, dat zij zooveel mogelijk bevredigend zijn voor stad en buitenlui beiden, hetgeen hij niet zegt als een lokaasje, uitgeworpen met het oog op den Oden dezer, maar omdat hij steeds wil behartigen de belangen van hen, uit wier handen hij een mandaat ontving of mocht ontvangen, voor zoover dat alles ook meewerken kan tot bevordering van de belangen van het geheel. Wat betreft het voorstel om de kaaskoopers een gerecht aandeel te doen betalen in het loon der wegers enz., 't gevolg zou natuurlijk slechts zijn, dat dit de verkoopers weer moesten ontgelden door iets minder te ontvaigen voor hun product. Na einde van al het gesprokene, dankte het bestuur bij monde van zijn voorzitter, den heer F. W. Drijver, pred. te Grosthuizen, alle aanwezigen voor hun belangstelling, inzonderheid den geachten spre ker voor de bereidwilligheid, waarmee hij de taak van heden op zich nam en de wijze op welke hij zich van die taak heelt gekweten. De voorzitter gelooftdat het gesprokene van dezen avond er toe bijgedragen zal hebben, dat opnieuw is gewekt het vertrouwen der kiezers in den afgevaardigde, mr. W. K. Baron van Dedem. Zandvoort. De opening der zeebaden is tot ii Juni uitgesteld. Marine en Leger. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekkorvet „Sumatra", onder bevel van den kapt. ter zee P. G. Bruch, in den nacht van 1 op 2 dezer van IJmuiden vertrokken, ter aanvaarding van den proeftocht in de Noordzee, het Engelsche Kanaal en den Atlantischen Oceaan. Bij Kon. besluit is aan den luit. ter zee 2de kl. C. D. W. Boissevain, op zijn verzoek, een verlor verleend voor den tijd van een jaar, ingaande den 16 dezer onder stilstand van non-acliviteitstractement en zonder opklimming in de ranglijst. Hr. Ms. 8toomkanonneerbooten „Ever" en „Gier" zijn jl. Dinsdag alhier in dienst gesteld, onder bevel van de luits. ter zee 1ste kl. W. J. Cohen Stuart en P. S. lt. Wolterbeek, tot oefening der adelborsten van het oudste studiejaar Hr. Ms. instructiekorvet „Urania", commandant de luit. ter zee 1ste kl. D. Stolp, is van de Zui derzee gemaakte oefeningsreis met adelborsten van het oudste studiejaar, gisteren alhier teruggekeerd, Departement van Marine in Oost-Indië. Verleend Zes maanden verlof naar Europa, wegens twaalf jaren onafgebroken dienst, aan den ingenieur lste kl. voor het vak van scheepsbouw te Soerabaja H. Siebers. Benoemd Tot 3.1e comm. bij het Depart. der Marine, de ambten, op wachtg. P. Verboon, laatstel. 3de comm. bij de marinemagnz. te Soerabaja. Tijdelijk gedetacheerd Bij het Depart. van Marine, teneinde te worden belast met hét verrichten van astronomische plaatsbepalingen, ten behoeve der hydrographie, de luit. ter zee 2de kl. It. Posthumus Meijes. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit is aan H. W. J. Sannes, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van inspecteur der registratie en domeinen van de 3de kl. in de divisie van inspectie Hoorn. Bij Kon. besluit is benoem^^^^^^^^^S^ van Bergen (Noordholland) de heer J. van Reenen, secretaris dier gemeente. Bij Kon. besluit van 27 Mei jl. zijn, op grond van verkregen rechten, ingevolge de wet van 9 Mei 1 1890 (Staatsblad No. 79)"betreffende de pensioenen der weduwen en weezen van burgerlijke ambtena- a ren," de volgende pensioenen verleend aan D. Wesscl, wed. P. J. Turk, kommies 2de kl. J bij 's Rijks bel., f I 42 N. Bourson, wed. A. Hoe- I venagel, idem 3de kl., f 96E. II. van der Pant, j wed. J. Bruyn, kantonrechter, f 150; M. G. Bis- 1 schop, wed. J. Braun, deurw. bij 's Rijks bel, f 172 J. Van Beek, wed. F. J. Coliuct, conduct. 1 der brievenmalen, f 100J. M. van der Kloet, j wed. W. I. Paardekooper, thans wed. II. Boet, landm. 2de kl. van het kad., f125; J. Boon, wed. j C. F. Ellmer, binnenloods, f 134; 0. W. Groot- man, wed. G. Pot, rijksveldw. 3de kl, f 63; S. J. van Gameren, wed. J. A. van Vliet, ontv. van 's Rijks bel, f 270 F. d. H. H. Bruna, wed. J. F. Faubel, kommies 3de kl. bij idem, f 142 M. C. Opref, wed. L. van der Linde, brie venbest., f 125 K. Crans, wed. L. Koopman, brugw., f 84; J. De Gruyter, wed. J. De Krijger, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 133; A. C. Romviel, wed. J. J. Temminck, idem 2de kl, f 112 A. Araoraal, wed. E. J. Woudsma, ontv. van idem, f 272; E. Th. J. Mul ié, wed. C. J. La Rivière, custos bij het anat. kabinet te Leiden, f 150; M. C. Stcgeman, wed. A. S. Briedé, kommies lste kl. bij 's Rijks bel, f 154; C. A. Lemkc, wed. J. Andreae, ontv. der reg. en dom., f 210 M. V. Sprengcr, wed. jhr. L. F. Van Panhuys, raadsh. in het gerechtsh. I te 's Hage, f 400 Sporendonk, zich schrijv. Spoorendonk, wed. A. Dorpmans, adsist. der poste rijen, f 117 B. S. Crone, wed. B. J. H. ten Berge, 2de klerk aan eene prov. griffie, f 80 W. E. J Van Tright, wed. D. Van Sonsveld Brink, ontv. der dir. bel. en acc., f 242; E. J. Vlaanderen, wed. G. Van der Mark, brieveng., f 92 A. Breu- nis, wed. M. Wildeman, postbode, f 67 N. De Lange, wed. J. Z. Smitt, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel, f 102P. E. Van Heusden, wed. D. Hartman, brievenbest., f 71J. Th. Steyn Parvé, wed. W. Craeyvanger, control. bij 's Rijks bel., f 390 E. Ch. Köther, wed. J. Bongaards, kommies 3de kl. bij idem, t 106; J. P. Gelderman, wed. 11. J. C. Aveling, id. 2de kl, f 142 A. de Jeer, wed. Chr. Dijkman, direct, der cell. gev. te Amster dam, f 313 M. P. Kuhler, wed. D. E. Leupen, boekh. bij 's Rijks bel, f 200; C. L. Van de Pol, zich noem. en schrijv. Van der Poll, wed. B. W Boode, visiteur bij id., f-234; A. Th. Hartog Heys, wed. mr. S. Gratama, griffier der Prov. Staten van Drente, f 467 H. Draijer, wed. J. F. Niermeijcr, onder-direct, bij de 's Rijks telegraaf, f 360 Ch. Bartels, wed. J. Ph. Zijnen, kommies lste kl. bij 's Rijks bel, f 124; B. De Neef, wed. J. de Draad, id. f 124; M. J. Rolot of Roubt, wed. J.jW. Jeukens, cipier van het huis van arrest te Breda, f 138 Ch. H. Brouwer, wed. K. F. Figgé de Vries, onder- direct. bij de Rijkstelegraaf, f 317 A. C. Hol, zich noemende en schrijvende Holl, wed. D. Horst man, brievenbest., f 84C. J. Utents, wed. C. M. De Heusden, gezegd Van der Sluyse, sluisw., f113 L. C. J. Siinger, wed. mr. J. Kuyl, rechter in de arrond.-rechtbank te Eindhoven, f217; L. G. Van der Weide, zich noem. en schrijv. Van dcrWeyde, wed. G. H. Ekkart, deurw. bij het gerechtshof te Leeuwarden, f 84P. F. De Backer, wed. mr. J. P. Van der Bildt, kantonr., f 400 J. W. De Crane, wed. Jhr. mr. C. De Jonge, raadsheer in het gerechtshof te 's Gravenhage, f 400 Jonkvr. L E. Quintus, wed. mr. J. Gockinga, kantonr., f 200 S. P. J. Gcene, wed. mr. J. G. De Backer, rechter in arrond.-rechtbank te Gocs, f 217A. M. M. Van Lclyveld van Cingelshouck, wed. G. D. Coninck "Westenberg, ontv. van 's Rijks bel, f 40011. P. H. Timmermans, wed. J. J. H. Berden, ontv. van 's Rijks bel., f217 Ch. A. Fassaert, wed. J. B. Kalschuer, rijksveldwachter 3de klasse, f 63 S. W. La Motte, wed. F. L. F. de Veije, ontv. van 's Rijks bel, f 317 D. Olislagers, wed. J. F. Kuypers, adj.-kommies ter prov. griffie van Noord brabant, f 220M. P. van Loon, wed. W. H. Munnikhuysen, magazijnmeester bij 's Rijks maga zijn van kleeding en uitrusting te Woerden, f 300 B. Hoving, wed. J. C. Van Leeuwen, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 112; J. C. Plomp, wed. H. Houwing, ontv. der dir. bel. enz., f 400 J. C. P. Busman, wed. B. H. Chevallerau, ontv. van 's Rijks bel, f 157 D. Surber, wed. J. M. Didden, kom mies lste kl. bij id., f 100 A. M. Sandt van Nooten, wed. L. Dittlinger, ontv. der reg. en dom. f 327 A. C. Andrieu, wed. K. B. W. Zilkens, komm. 2de kl. bij 's Rijks bel, f 112; T. Schel, zich noemende en schrijvende Schelt, wed. C. L. Van Balen, id. lste kl., f 154 A. W. P. Mey- wert, wed. J. Janssen, deurw. bij id. f117; J. M. Enchelmaijer, wed. J. S. Schoutour, kommies 2de kl. bij id. f 142 H. Bruinekool, wed. C. Knijf of Knijff, kommies lste kl. bij 's Rijks bel, f 124; M. Buis, wed. W. Van der Lek, id., f154; J. J. Van Diggelen, wed. P. A. De Backer, ontv. van id., f300; A. C. A. E. Haanen, wed. H. J. A. De Warem, idem 2de kl., f 135 Ch. S. lloffman, wed. mr. W. C. Uyttenboogaart, kantonr., f 192 J. M. U. Herderschc, wed. mr. C. C. N. Krom, archivaris in Noordbrabant, f 400 A. E. Laurillard, wed. mr. J. Van Heusden, rechter in de arrond.-rechtbank te Breda, f 480; M. E. Verhees, wed. J. L. V. Erns, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel, f 157 A. Croonen, wed. A. A. Orie, cond. der posteryeu, 3de kt., f 120; J. Ch. Töpfer, wed. L. Van Sluys, idem f 160 N. Avis, wed. N. Schuit, direct, van een postkantoor, f327 L. De Lind van Wijngaarden, weel. D. K. Van Wermeskerken, direct, van een post- en telegraafkantoor, f 240 H. Westerhuis, wed. I. Albers, brievenbest., f 140M. S. L. Tie- mann, wed. F .E. Nix, adj.-kommies 2de kl. ter prov. griffie van Noordh., f 146 A. M. Geveke, wed. T. A. Van Hylckama Vlieg, kommies 2de kl. bij 's Rijks belf 202 E. M. Borst, wed. A. F. Ummels, direct, van een Rijkstelegraafkantoor, f 480 G. J. Binckhorst, wed. mr. J. F. Victor, hoogleeraar, f 480S. Van Rossen, wed. P. Janzen, commiss. der loodsen, f 667; A. F. Palier, wed. C. A. Vieweg, griffier van een kantong. f 240 Ch. G. J. Seven- stern, wed. M. J. Van Aken, direct, van een Rijkstelegraafkantoor en brieveng., f269 A. Schot, wed. J. Blom, brieveug., f 113 A. C. W. J. J. Nahuys, wed. Jhr. mr. J. J. F. De Jong of De Jong van Beek en Donk, proc.-gen. bij het gerechts hof te 's Hertogenbosch, f 600M. Th. H. F.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2