Hotel Bellevue. Yoor 8 a 10 personen, die met elkander wenscken te dineeren, bestaat alhier gele genheid, tegen overeen te komen conditiën. in den Hoogen Raad der Nederl., f 600W. Brouwer, wed. 1*. Franchimon, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f94 C. Van Rossen, wed. L. Klaassen, brieven- en telegrambest., f 67; A. C. Schaab, wed. F. T. Bollacrtz, schrijver 1ste kl. bij de construc- tiemagaz! tc Delft, f 150; H. Hazewinkel, wed. J. Beelen, kommics-verific. 1ste categ. bij 's Rijks bel., f 166 G. H. Severijn, wed. Jhr. mr. A. \V. Snouek Hurgronje, raadsheer in een gerechtshof, f 384 O. C. Broers, wed. F. J. Van der Maas, deurw.der dir. bel., f 234; Th. F. Laeijendecker, wed. J. G. Dickerschcid, kommies 2de kl. bij idem f 112; 11. R. Abresch, wed. J. W. G. II. R. Van Nouhuys, iuspect. der regist. en dom. 1ste kl., f 400 J, Verboon, wed. B. J. A. Hümmcliuck, kommies 2de kl. bij 's Rijks bc!., f 89 J. C. M. AVillems, wed. B. Wijtman, id. 1ste kl., f 115; J. J. Van Meertcn, wed. dr. II. J. Rink, hooglecraar, f560; G. Mebius, wed. L. de Vries, brieveng., f 90 L. Schaafsma, wed. R. Boomsma, brievenbest., f 200; Ch. S. II. Perebolt, wed. J. J. Lensen, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 80 II. A. II. Pieters, wed. C. P. G. Roelofsen, landm. 1ste kl. bij het kad., f 440 II. J. B. Smeenk, wed. II. C. Van Duy'l, brievenbest., f 110; P. C. Korf, wed. B. Snoek, commissaris der loodsen, tevens onlv. der loodsgelden, f 260C. M. llulpnsch, wed. M. Daman, adsist.-kok in de cell. gcv. te Rotterdam, f 134 B. II. Schut, wed. P. G. Bosch, onderdir. bij dc Rijkstel., f 600 W. C. van der Scheer, wed. mr. E. K. J. Bertlink of Bertling, griffier der ar- rond. rechtbank te Assen, f 600 A. Bruineman, wed. C. Mccter, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 168; A. G. Van Driel, wed. mr. J. H. André de la Porte, rechter in ecne arrondissements-rechtb., f600 C. M. E. Van Eymeren, wed. S. van Gel deren, Rijksboekh. 1ste kl. ten kantore van den betaalm. te Rotterdam, f325; F. F. Tobias, wed. L. W. E. Rauwenhoff, hoogleeraar, f 600 G. Oorver, wed. mr. S. Vissering, idem, f 400G. Roland, wed. H. F. Wolfs, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 116 Th. I. H. Thijssen, wed. mr. F. G. R. H. Van Lilaar, raadsheer in het gerechtshof te 's Gravenhage, f 600 A. Meemeling, wed. D. Car- basius, dir. van het postk. tc Alkmaar, f300; F. Hupkens, wed. G. F. Gunning, ijker der maten en gewichten, f300 M. Kranenborg, zich noemende en schrijvende M. L. Kranenborg, wed. E. Bruins, brievengaarder, f63; E. Kooien, wed. P. Kuipers, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f79; A. M. M. Becker, zich noemende en schrijvende Bekker, wed. J. de Boer, idem 2de kl., f132; M. A. Francke, wed. L. Von Sohsten of Von Söhsten, ontv. der dir. bel., f169; D. Van Wely, wed H. Atsma of H. R. Atsma, visiteur 1ste kl. bij idem, f334; S. H. C. Gutteling, wed. mr. J. P. II. La Grappe Dominicus, griffier bij het gerechtshof te 's Bosch, f 467 Ch. Kuppers, zich noem. en schrijvende Küppers, wed. C. Loman, kommies lste klasse bij 'e Rijks bel., f 308 Jonkvr. J. S. H. Van Delen, wed. R. T. Schraiedcman, ontv. bij idem, f 734 H. B. Brugman, wed. I. L. Mangc, kommies 2de kl. bij idem, f 157 A. C. Noman, wed. E. Arcut, brievenbest., f 217 G. W. M. C. Wijnans, wed. A. W. Linssen, ontv. bij idem, f 624 M. E. F. A. Arensma, wed. mr. C. E. Van Tricht, raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden, f 600 II. A. Ver- wey, wed. L. G.Remy.cond. der poster. 1ste kl. f200 M. Th. Deckers, wed. J. A. Nolet, kommies 1ste kl. bij 's Rijks bel., f 112 A. Koster, wed. G. L. Pieters, rijksveldw. 3de kl., f 92 M. G. Ottenhof, wed. J. Eskes, kommies 1ste kl. bij 's Rijks bel., f 124; L. Hoffman, wed. G. van Ncijenhoff, id. 2de kl., f 142; M. W. Van Schermbeek, wed. F. W. Lamster, onderw. aan de Rijkskweeks. v. on- derw., t 400 W. C. de Wolf, wed. P. I. Hoger- sevl, telegrnf. 1ste kl., f 240 B. C. Leijenaar wed. J.' L. Oudshoff, id. 2de kl. t 200 L. Hol, wed. W. Brus, postb., f 105B. II. Van Gulik, wed. J. G. Bennink, kommies 1ste kl. bij 's Rijks bel., f 174; P. Biljart, wed. G. Van Rossum, kommics- verific. 2de cat. bij id., f276 A. Van den Boo- gaart, wed. VV. L. Ziegenboock, kommies 1ste kl. bij id., f 186 R. Dijk, wed. C. J. Van der Velde, rijksveldw. 3de kl., f 92 1'. Thesingh, wed. H. F. Smelting, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 199 A. P. Dc Ridder, wed. W. C. Haverkorr., id. 1ste kl., f 248Ch. F. Bartels, wed. H. Cremer, bew. lste kl. in het huis van arrest te Assen, f 105 C. Van Matsen, wed. H. R. A. De Bergb, ontv. der dir. bel., f 150: E. Raak, wed. J. Van den Berg, ook bek. onder den naaui van J. Maasman, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 154; E. 11. H. Soeten, wed. I. I. A. Telders, ontv. der dir. bel., f720 A. H. Krcuger, wed. W. J. N. Dijkmans, kom mies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 116; II. J. Klop, wed. F. Benckhuyzen, telegrafist 2de kl., f 180C. Brandwijk, wed. F. Schermers, bakenm., f 175; Ch. M. Werens, wed. G. Van der Vliet, direct, van een postk., f 600 E. 't Gilde, wed. J. D. De Zeeuw, sluiskn., f 80 H. VV. Westerveld, wed. E. Wamelink, kommies 2de kl. bij 'a Rijks bel., f 75. Kunst- en Letternieuws. Californië. Inhoud van No. 35De bevaarbaarheid der Californische rivieren. Over zicht der week. FeuilletonEen verhaal uit Nieuw-Amsterdam. (Vervolg.) Economisch-Statis- tiek gedeelte. Schetsen van land en volk. Onderw ij s en Examens. De verbouwing der openbare lagere school te Groft is den 29 Mei jl. aanbesteed. Aan den heer C. Verweel, te Oterleek, is het werk voor f 4635.60 gegund. Het opzicht is opgedragen aan den lieer .F. C. van der Ster, te lloorn. Het bestuur der Verecniging «Schoolbond", le Bergen, heeft van het Gemeentebestuur aldaar tot stijving der kas eene som van f 25 ontvangen. Op de voordracht voor hoofd der school te Aarts woud zijn geplaatst de heeren Hubrechtse, Visser en van Ree, allen te Amsterdam en H. van Wijk, te Nieuwer-Amstel. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ilerv. gem. te Texel. Zondag 7 Juni, Burg, voorm. 9.30 en Oudeschild, nam. 1.30, ds. Van Riet, van Oude Niedorp. Doopsgez. gem. te Texel. Zondag 7 Juni, voorm. 10 u., ds. Kuperes. Ncd. Hcrv. kerk tc Noord-Zijpe. Zondag 7 Juni, nam. 1.30, Schngerbrug, ds. van Kluivc (Doop). Ncd. Hcrv. kérk te Zuid-Zijpc. Zondag 7 Juni, voorm. 9.30, Burgcrbrug, ds. van Kluive. Doopsgezinde gemeente. Zondag 7 Juni, voorm. 9.30, Oudesluis, ds. van Calcar. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 7 Juni, voorm. 9 u., Sint-Maarten. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 7 Juni, voorm. 9.30, ds. Jelgersma, van Schoorl, Ncd. Hcrv. Kerk tc Kolhorn. Zondag 7 Juni, nam. 1.30, ds. Pareau. Ned. Herv. kerk te Hypolitushoef en Wieringen. Zondag 7 Juni, voorm. 9.30, ds. Granpré Molière. Zondag a. s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente te de Cocksdorp door ds. Begeraan van de Waal werd ingewijd. Buitenland. ARBEIDERSBEWEGINGEN. België. In het steenkolenbekken van Charleroi wordt de werkstaking hardnekkig volgehouden. Te Damprémy en Jumet werden vergaderingen door de mijnwerkers gehouden en in beide werd letterlijk met geestdrift besloten vol houden. De vrouwen, die in grootte getale aanwezig waren, staken in het algemeen nog beslister tegen de hervatting van den arbeid de hand omboog dan de mannen. Het aantal werkstakenden in het bekken bedraagt ongeveer Landbouw en Veeteelt. De heer jhr. mr. P. van Foreest, te Heiloo, is door het bestuur der Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier afgevaardigd naar de op 24 dezer te Londen te houden vergadering der Nederlandsche Kamer van Koophandel, ter bcpreking van den steeds achter- uitgaanden invoervan Nederlandsche Zuivelproducten in Groot-Brittannie en Ierland. In den polder Waard ziet men thans drie stukken koolzaad in bloei, maar dat dan ook prachtig te velde staatdc meeste stukken koolzaad in dien polder zijn geheel dood gevroren. p Jl. Maandag zijn van Wijdenes de eerste nieuwe aardappelen afgezonden naar Amsterdam, door tusschenkomst van de Yereeniging Vooruitgang*, tegen een klip had gestooten. De wacht aan dek vloog naar voren en zag tot haar verbazing dat het schip tegen een grooten walvisch was aangevaren. De scherpe, stalen boeg van den kruiser zat vast in het vleesch van den visch, zoodat men genoodzaakt was de machine achter uit te doen werken, om er van bevrijd te worden. Frankrijk. De Kamer heeft bij de behande ling van het tarief der in- en uitgaande rechten algeheele vrijstelling verleend voor losse wol; zij vereenigde zich met de cijfers der Regeering wat betreft losse gekleurde en gekamde wol, en stelde afval van wol vrij. Engeland. Het Lagerhuis heeft bij de tweede lezing met algemeene stemmen het wetsontwerp aangenomen betreffende de robbenvisscherij in de Behring-zee. Het baccarat-schandaaltje kwam jl. Maan dag voor den opperrechter te Londen. De Prins van Wales was aanwezig, maar of hij als getuige zal worden opgeroepen, is nog niet uitgemaakt. De van valscli spel beschuldigde hoofdofficier sir William Gordon-Cumraing, sinds 20 jaar met den Prins bevriend, klaagt, zooals men weet, thans zijn beschuldigers van laster aan. Italië. Er zijn ernstige ongeregeldheden uitgebroken te Savona. De bevolking wilde twee personen, die in hechtenis waren genomen, be vrijden, en daardoor geraakte de menigte slaags met de politie en de gendarmes. Twee politie agenten werden gedood en velen gewond. Men verzekert, dat de Paus zich in zijn jl. Maandag gehouden allocutie heeft bezig ge houden met de arbeiderskwestie, waarvan in dc laatste encycliek is melding gemaakt. De Paus komt tot de slotsom, dat de samenwerking der verschillende Regeeringen vooral noodzakelijk is bij de toepassing van de hulpmiddelen, door de kerk aan de hand gegeven ter verbetering der sociale kwesties. Ten opzichte van den in houd der allocutie is geheimhouding voorge schreven. Spanje. De druifluis (phyloxera) richt groote verwoestingen aan in de provincie Gallicie. De wijnoogst wordt als verloren beschouwd. Turkije. Betreffende het geschil over het uitplunderen van den Oostertrein is de Turksche regeering het met den Duitschen gezant Von Radowitz eens geworden. De roovers, die den trein deden ontsporen en de reizigers meevoerden, zullen het losgeld, dat zij eischen, ontvangen. Transvaal. Uit Pretoria wordt aan de „Times" gemeldt, dat daar reeds 21 wagens met „trekkers" voor Mashonaland zijn voorbij gegaan. Eenige der boeren brachten een bezoek aan president Krtiger, die heftig tegen hun voornemen protesteerde. Argent. Republiek. De financieele toestand is zeer ernstig. De depóthouders vragen in grooten getale hun geld bij de Banken op. Haïti. De ongeregeldheden duren voort. Engeland en Spanje hebben ieder een oorlogs schip afgezonden om, zoo noodig, de landge- nooten te beschermen. Chili. Naar men meldt, heeft bij Iquique een gevecht plaats gehad tusschen schepen van de regeering en de Congrespartij. Één schip zou in den grond zijn geboord en vele personen zouden gekwetst zijn. Eng.-Indië. De ongeregeldheden aan de Yang Tse-Kiang houden aan. Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Deprotest-candidaat van den Bond voor algemeen kies- en stemrecht, Afdeeling Helder. De tijd is wefir aangebroken, dat weldra de Stntcn-Genernal zullen vernieuwd worden, en bijgevolg zijn de dagen, welke daaraan voorafgaan, rijk geregend met politieke voordrachten, lezingen, enz. Hier ter plaatse staat men uiet achter cn nllcn, die den lieer D. de Clcrcq, van Haarlem, protest- cnnilidaat van den Bond voor Algemeen Kies-cn Stemrecht, afdeeling Helder, op 9 Mei cn ook Dinsdng 26 Mei gehoord hebben, znllen met mij getnigen, dat het een paar aardige redevoeringen waren, hoewel de eerste wel wat te vlug gesproken werd om goed te volgen. Of de ideeën, in beid» redevoeringen ontwikkeld, ooit voor verwezenlijking vatbaar zijn, betwijfel ik sterk. De heer de C. betoogde zelf van een vriend, die niet wist of hij liberaal, radicaal of sociaal was, kortom, die vriend begreep er niets van. Doch de heer de C. beweerde, dat hij volstrekt niet van ideeën verandert was sinds 9 Mei. Maar nit de redevoering des heeren de C. kon men toch wel merken, dat hier toch wel' iets op af te dingen valt. In de vorige vergadering behandelde de heer de C. leerplicht als terloops, nu ja, 't was wel goed, maar lang niet 't voornaamste, en op 26 Mei drong hij er beslist op nauleerplicht moest er zyn, want, volgens den heer Gcrhard, komen er van de 600.000 kindoren in Nederland 530.000 ter school, zoodat er 70.000 geen onderwijs genieten. Ook betoogde de heer de C. algemeen kies- eu stemrecht moet er komen, dan gaat alles goed, en spreker gaf ons, om dit toe te lichten, een schets uit den tijd der revolutie, toen het volk naar de wapenen had gegrepen, om zich vrij te vechten. Doch, toen het volk vermoeid van den strijd huiswaarts was gekeerd en aan den nTbeid toog, waren de voorgangers geen leiders ineer, maar het werden onderdrukkers. Het volk wist niets, volgeusliun nlleen de leiders. En zoo riepen zij de census in het leven, die het volk, dat zijn vrijheid had bevochten, van het politieke leven uit sloot, zoodat het nog veel meer verdrukt werd dan vroeger. Toen wisten zij niet beter, maar na een zwaren strijd nog van zijn vrijheid te verliezen, die het vroeger had, dat was hard. Zoo ongeveer lnidde die schets. Maar de heer de C. had ons dat uiet moeten vertellen, want diezelfde schets kan nu ook toegepast worden, met die wijziging, dat het nn bij de stembus vecht, cn wanneer het volk de overwin ning behaalt en haren vertegenwoordigers in de Kamer heeft, gaat het precies als vroeger, dan komt er van al de beloofde hervormingen niets en het is er dan nog slechter aan toe dan nu. Maar, dat is voor do leiders ook niet noodig: als liet algemeen kies- en stemrecht er maar is, zij in de Kamer zitten en. al het andere, och, dat komt or immers niet op aan! Dus dc lieer de C. knu wel hegrijpen, dat het volk zijne waarschuwing niet in den wind slaat eu dus geen personen naar dc Kaïner zal afvaardigen, welke het zoo go, d met hun incenen. Ook de getuigenis van den heer de C. van den zoogouaamden darden stand, dat nis niet komt tot iet, kent iet zich zeiven niet, laat zich ook niet goed begrijpen. Ilecft dien derden stand het zoo goed, zoo prachlig? Waar zou 't hem in zitten, dat die 't zoo best heeft? Toch niet in 't kiesrecht? Ik denk, dat de ambte naarsstand, welke hier toch grootendeels bedoeld wordt, het den regel zoo rooskleurig niet heeft. Gewoonlijk toch moeten die mcnschcn, soms nog met eene groote huishouding, van f 16 of f 18 netjes leven. Altijd netjes gekleed is plicht, maar, 0 weewelke stille armoede wordt daar juist geleden. Wie weet het niemand. Mijn God, die menschcn gaan toch netjes gekleedDe openbare armoede wordt ten minste zooveel mogelijk gelenigd, doch de stille armoede loopt gewoonlijk netjes gekleed, met eeu leege maag nnar het kantoor, om daar arbeid te verrichten. Moeten zij zich dan netjes kleeden Zeker, zij kunnen toch niet in een werkpak hoegnnrnc zij dat ook deden op het kantoor komen!- Is het den hcerdeC. werkelijk ernst met zijn strijden voor het stemrecht der vrouwen? Ik geloof het niet, want het antwoord aau den lieer Ilaak op diens bestrijding deed mij voorko men, dat het meer eene aardigheid was, dan wel ernst. Verbeeldt n eens, wauneer het zoover wasde man komt om 12 uur van zijn werk om het middagmaal te gebruiken, maar moeder de vronw heeft het nog niet klaar, want zij is even te stemmen voor mevrouw A., die zij grang in de Kamer wil hebben, natnurlijk in strijd mol haar man, die ecu anderen caudidaat steunt. Vrouw komt thuis en er volgt een lang niet lieflijk tooneel, zoodat, wanneer dnt bij velen gebeurd, er op den duur slechts twee partijen ontstaan, de man tegen de vrouw, of omgekeerd. Wanneer het zoover eens kwain dat de vrouwen stemrecht hadden, dan wilde ik wel eens een poos hij de stembus staan, om te zien hoe jnll'rouw 13. mevrouw O. in het haar zit, omdat mevr. G.'s enndidaat gezegevierd heeft tegenover de andere. Ik voor mij geloof, (lat de nfdeeling Helder geen gelukkige keuze heeft gedaan met den heer de C. als pritest-caudidnat te stellen, daar zjjne ideeën boven 't meuschelijko gezichts punt reiken. De heer de Clcrcq zou waarschijnlijk ineer stemmen verkrijgen als hij hier ter plaatse niet gesproken had. De Tweede Kamer is nu juist de plaats niet om pret te verkoopen. Nu, Mynhecr de Redacteur, ik wil uiet te veel plaatsruimte in uw geacht blad eischen en daarom eindig ikn beleefd dankzeggend voor de verleende ruimte. Hoogachtend. D. M. G. Gemengd nieuws. Te Helmond zijn in den nacht van Zondag opMaandag verscheidene balddadighedengepleegd. Op ontelbare plaatsen werden de ruiten inge worpen, in een fabriek zelfs 40. Twee fabrieks arbeiders zijn in verband hiermede gevangen genomen. De gewapende Engelsche kruiser „Immor- tality," die met de andere oorlogsschepen, be- hoorende tot het Kanaal-eskader, te Gibraltar arriveerde, kwam in aanraking met een walvisch. Het stoomschip liep een 12-mijlsvaart, toen men plotseling een schok gevoelde, alsof het vaartuig Amsterdam, 3 Jnni. Pr. Dokk. jammen f 3,40 a 4.—, id. Fran. f 3— a 3.60, Pr. Hamb. f 4.80 a 5.— roode f 3.25 a 3.70, Zeeuwsche Spuische jammen f 4.a 5.id. Plakk. f 3.50 u 4.50, id. blauwe f 3.50 a 4. Fr. zaaiers 2.80 a 3.p. h., n. Malta 11a 12 c. p. Kg. Tarwe op levering lager. Nov. f 254. Rogge op levering lager, Oct. f 178. Raapolie per 100 Kg. vliegend f 32.75,1 Sept.-Dec, f 33.75. Lijnolie per 100 Kg. vliegend f25,Juni-Aug. f 24,50 Sept.-Dec. f 24, Raapkoeken f 52 a 85. Lijnkoeken f 9.— a 13. Schiedam, 3 Jnni. Moutwijn f 11.50, Jenever f 15.50. Amst. Proef f 17. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 4 Jnui. Sedert jl. Dinsdng werden alhier door 247 korders en beugers 10 tot 100 groote-, 20 tot 200 kl. tongen, 23 tarbotten, 3 tot 40 roggen, 10 kabelj., 160 schclv., 1 tot 6 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden achar eu d'ior trekkers van Wicringeu 75 lal geep aangevoerd gr. tong go[d 40 a 45 cent, kleine id. 12 a 15 cent, tarbot f 6 a f 9, rog 50 a 60 cent, kabelj. f 1.30 per stuk, schelv. f 16 't honderd, kl. schol f 1 a f 2 25 per mandje, schar f 1.50 a f 2 per mand en geep f 3 a f 4 per tal. Texel, 3 Juni. De Noordzeevisschers besomden van f 80 lot f 120. Binnengantsjging het met met de rogvisscherij ■og al niet onvoordeelig, de rog gold 40 a 60 ets. per stuk. De geepvisschers hadden eene bevredigende vangst de prijs was echter laag, f 3 per tal. Het palingvisschen leverde weinig op. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Amalin (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 2 Jnui Adeu. Prins Hendrik (s.), vertrok 3 Juni van Batavia nanr Amsterdam. Prins Alexnnder van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Jnni te Padang. S 0 e n d a (a.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Juni te Padang. Burgemeester den Tex (s.). van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Juni te Genua. 6 o r e n n i e (s.), vertrok 2 Juni van Nieuwediep naar Neweastle. Barsingerhorn. kap', v. d. Woude, vertrok 29 Mei van Heruósand naar Westzaan. St. Christaphorus. kapt. Teensma, arriveerde 2 Juni van Nerva te Nieuwediep, Marktberichten. Texel, 3 Juni. Anngevocrd 3086 Lammereu. 4 Schapen. 17 Koeien, 5 nucht. Kolveren, 2 Varkens, 28 Schrammen eu 23 Biggen. Prijzen van f 10.50, f 10.enz. tot f 5. Voor een partijtje Lammeren werd een bod van f 12.00 gedaan, doch dit bod werd geweigerd. Gemiddeld werd van f 6.00 tot f 9.00 besteed. Schagen, 5 Paardenf 40 a 200 4 Stieren. 35 a 120 54 Geldekoeien 80 a 260 20 Kalf koeien ,120a 260 Vaarzen a Hokkel.a 34 n. Kalveren 5 a 17 544 Schapen 11a 19 1120 Lammeren 5 a 12 4 Juni. 8 Bokk. en Geit. f 37 mag. Varkens. 73 Biggen 12 Kippen c. Eenden Boter p. kop Kaas p. kilogr. Kip-eieren p. 100 245 a 300 E.-eieren 300 a 320 3a 6 70 a 100 70 a 80 95 ■g Windrichting Barometer mM. Thermometer Ca. P en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. eo -S -f 12 8 12 O.N.Ó. O.t.N. O.N.O. 7 KR- 5 1.4 760.65'- 0.65 759.00 - 2.30 758.55 - 2.75 17.4 14.5 17.3 t 2.3 t 1.1 f 2.1 >-s e P Vochtigh. procent. Weersgesteldheid. Toestand van de zee. 3 4 4 12 8 12 0.52 0.75 0.75 Heldor, mooiw. id. Liitbewolkt, mooiweer. Golv. Weiniggolv Sleclitw. Verwachting Oostenwind. 336ste Staatsloterij'. Vijfde klasse. Dertiende lijstNo. 8699 flaOO. Nos. 1431, 3195; 18526 eu 19313 ieder f1000. Nos. 2710, 6043, 6448, 7487, 7845, 11376, 18598 eu 20141 ieder f400. Nos. 2728, 4149, 5192, 7430, 16026 cn 16934 ieder f200. Nos. 59, 1075, 1613, 2995, 3009, 6441, 6599, 8102, 9481, 15703 eu 18529 ieder f100. Prijzen van f 70. 2408 4100 7152 9790 12037 13637 16147 19300 9815 12053 13710 16555 19394 9844 12115 13935 16660 19418 9845 12122 13985 16709 19460 9893 12275 14095 16717 19520 9S94 12281 14167 16803 19609 9897 12391 14169 16936 19653 2S3S 4S95 7886 10025 12431 14191 17138 19695 3130 4969 7997 10059 12454 14212 17145 19803 3146 4995 8059 10145 15456 14223 17242 19991 3221 5004 8091 10210 12547 14341 15358 20107 3302 5100 8132 10310 12619 14406 17543 20112 3322 5167 8248 10453 12653 14766 17588 20147 3324 5271 8298 10483 12673 14823 17641 20149 3438 5504 8362 10497 12797 14915 17703 20207 3562 5519 S365 10504 12839 14936 17911 20240 35S7 5542 8456 10505 13036 14937 17932 20382 2508 4200 7278 2575 4209 7506 2619 4377 7525 2657 4411 7543 2773 4438 7693 2786 4888 7766 21 165 257 405 466 775 931 952 976 1007 1018 1053 1087 1351 1484 1511 1618 1650 3535 5703 8559 10591 13119 15065 18028 20593 1690 3639 5874 8854 10736 13211 15069 18256 20612 1796 3667 5909 8984 10S19 13312 15223 18311 20673 1822 3751 5980 9050 10875 13340 15519 18394 20736 1914 3775 6052 9057 11018 13347 15534 18556 20796 3887 6217 9229 11178 13396 15S09 18566 20801 3926 6343 9298 11180 13471 15842 18645 20S63 3944 6431 9430 11426 13505 15843 18711 20891 3957 6476 9602 11565 13527 15951 18957 20908 4010 6509 9683 11616 13558 16195 18979 20918 4012 6724 9761 11913 13623 16284 19064 20930 4041 7121 9762 11980 13669 16285 19215 Veertiende lijstNo. 1227 f 2000. No. 8024 en 20839 ieder f 1000. Nos. 1082, 4701, 8276 en 17281 ieder f400. Nos. 3157, 9030, 9053. 9356 en 13198 ieder f 200. Nos. 1317, 1602, 2120, 7196, 8774, 8805, 1815. 9113, 9339, 10477, 15556, 20353 en 20937 ieder f 100. Prijzen van f 70 2370 4222 6867 9299 11446 14963 17060 19001 9347 11471 15012 17190 19043 9348 11564 15202 17224 19146 9375 11677 15314 17227 19288 9530 12291 15325 17296 19295 9595 12352 15326 17441 19504 9628 12513 15334 17501 19531 9977 12530 15357 17525 19567 9835 12610 15494 17540 19575 2764 5070 7419 10082 12834 15593 17558 19772 2765 5118 7431 10115 13045 15597 17568 19855 2349 5200 7426 10224 13091 15604 17734 19926 2994 5319 7717 10239 13092 15638 17748 20008 3013 5454 7800 10291 13311 15825 18025 20126 3108 5807 7950 10294 13324 15988 18046 20158 3357 5830 7979 10412 13438 16019 18086 20195 3361 5846 8020 10430 13522 16025 18112 20234 3365 5973 8164 10595 13539 16170 18249 20285 3662 5993 8241 10600 13598 16233 18267 20384 3684 6048 8395 10690 13661 16296 18316 20440 3840 6407 8809 10719 13789 16461 18369 20458 3949 6566 8881 10827 13824 16532 18490 20642 3983 6620 8884 10892 14147 16626 18487 20790 1572 3984 6641 8962 11024 14L72 16674 18511 20826 1655 3989 6703 8970 11154 14264 16742 18578 20877 1704 4027 6753 9004 11254 14287 16794 18991 20955 2017 4115 6782 9010 11286 14357 16930 18879 20959 2079 4164 6821 9084 11427 14401 16952 18953 1915 2023 2042 2053 2068 2149 2318 35 139 237 266 356 423 594 615 723 767 788 838 859 872 974 1076 1157 1278 1284 1880 2451 4274 7085 2479 4290 7131 2493 4334 7210 2495 4348 7228 2526 4610 7254 2632 4616 7286 2686 4716 7349 2763 5031 7367 Opmeer, 1 Juni. Op de paardenmarkt waren aan gevoerd 195 paarden, dus aanmerkelijk minder dan verleden jaar, toen er 305 waren aangebracht. Over het algemeen was de handel zeer stug. Purmerend, 2 Juui. Aangevoerd 293 stapels kleine Kaas, f30 per 50 Kilogram; 1159 Kg. Boter, f 1.15a 1.25 per Kg. Kip-eiereu f3 a 3.50 per 100 stuks. 341 Runderen; 32 Paarden, 244 vette Kalveren, f0.70 a f0.90 per Kg.; 152 nuchtere id., f8 a 22 per stuk; 302 vette Varkens, f0.32 a 0.40 per Kg.; 145 magere ïil. f8 a 14, 281 Biggen 14 a 7 per stuk. 2361 Schapen eu 1040 Lammeren. Burgert ij ka Stand van: Helder, van Dinsdag- tot Donderdagmiddag. GehuwdK. Muije en G. Hoogvorst. Bevuilen: P. 't Hart, geb. Batenburg, d. N. Groot, geb. de Graaf, z. M. A. Over dc Linden, geb. v. Vliet, d. C. II. H. Doomernik, geb. Vallen, d. J. Snip, geb. Veen, z. OverledenJ. Visser, woduwn. van M. Zuidhoek, 75 j. Laatste berichten. 4 Juni. Hr. Ms. schroefst. „Johan Willem Friso'', commandant Doorman, van Curagao herwaarts, is heden (Donderdag) morgen te Falmouth binnengeloopen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3