i Beknopte Handleiding KLEINE TUINEN, boord had en dat men bezig was de asch te her stellen. Des Zaterdagsochtends zond men vuurseinen op en eindelijk kwam de «La Flandre", van Antwer pen naar Pkiladclpbia, op zijde. Spoedig was de „Veendam" nu op sleeptouw en werd met halve klacht over de Newfoundland Bank gesleept. De laatste liggen op 700 mijlen van New-York, onder de Canadeesche kust. Er waren vele visschersboo- ten in die wateren en men moest heel wat manoeu- vrcercu om eene aanvaring te vermijden. Dit hnd tengevolge, dat de kabelbok op Zondag brak, zoo dat de «Veendam" loskwam, en dnar er een dikke mist hecrsehle, gingen beide schepen voor anker. De mist trok om 3 uur 's namiddags op, en daar de as tegen dien tijd hersteld was, ging de «Veen dam* toen onder eigen stoom en met halve kracht op weg nnav New-York. De «T-a Flandre" konhaar niet bijhouden en verloor haar uit het oog. Dinsdagochtend in de vroegte brak de as, op nieuw, maar de. „LirtHandre" daagde niet weder op. Ër kwam een tweede mist, tijdens welke de «Veen dam" opnieuw werd gerepareerd toen men weder om gereed was, trok de mist op en werd de reis zonder verdere tegenspoed voortgezet. Zondag passeerde de «Veendam" een ijsberg, of liever dreef een ijsberg de „Veendam" voorbij, en terwijl het schip Dinsdag in dc ruist lag, vloog een Duitsche paketboot (vermoedelijk de „Aller") met een snelheid van wel 20 knoopen haar voorbij. Toen de mist optrok, ontdekte men een grooten walvisch, die langen tijd rondom het schip speelde. De machinist zeide in een intervieuwOp 15 Mei, 2.30 nam., gaf de machine een schok en ging toen aan het hollen. Ik stond op de bovenlijst en de derde machinist was beneden. Hij sprong aanstonds naar de klep en sloot de stoom afmaar het schip liep met zulk een vaart, dat de schroef een poos bleef doorloopen, in weerwil, van het remtoestel, en het laatste, rondgeslingerd, sloeg een gat van drie vierk. meter in den wand, terwijl ook andere schade werd aangericht. De stoom pijpen van het stuurtoestel braken en den geheele machinekamer geraakte vol stoom. De breuk in de as bleek 21 Eng. duim lang te zijn, en de reparatie door raiddel van «patent coupling„ vor derde drie dagen. Na zeven uren langzaam te zijn voortgestoomd, brak de as opnieuw op de oude E laats, en werd wederom hersteld en met staalka- els omwonden. Aan de „Ia Flandre" is door de Amerikaansche rechtbank een sleeploon toegekend van f 213U0. In overleg met assuradeuren heeft de Ned.- Amerik.Stoomv.-Maatschappij appèl aangeteekend tegen het vonnis, dezer dagen te Londen ge wezen, in zake de aanvaring der stoomschepen „P.Caland" en „Glamorgan". Betreffende den toestand van de leden van het gezelschap van den heer Oscar Carré, die na het spoorwegongeluk bij Kirchlengen in het hospitaal te Hannover werden opgenomen, kan de „Hannov. Courier" zeer gunstige berichten mededeelen. Voor de Rechtbank te Utrecht werd 11. Maandag behandeld de zaak van het bekende tweegevecht, dat op 26 Maart tusschen F. B. A. M. H,. student in de medicijnen, en H. C. J. t. H,. 2de luit. der infanterie, bij Utrecht plaats had, naar aanleiding eener onbeduidende woor denwisseling in „Tivoli," ten gevolge waarvan de student den luitenant een slag in 't gezicht had gegeven. De zaak zelve heeft weinig belang; niemand werd bij het tweegevecht gewond, veel minder ge dood. Even weinig beteekenent als de aanleiding was het verloop. Maar opmerkelijk is, dat ook na het nieuwe Strafwetboek nog zoo zonderlinge opvattingen omtrent het duel bij het leger be staan. De overste Huber bijv., wien van de zaak kennis was gegeven, had als zijn meening mede gedeeld, dat met het aanbieden en aannemen van excusen de zaak uit de wereld kon worden geholpen, maar dat, als dit niet plaats had, het duel moest doorgaan. Geschiedde dit niet, dan zou hij een raad van onderzoek hebben uit gelokt. Wat die beslissen zou, kon hij niet vooruit zeggen, maar naar zijn meening zou ver wijdering uit den dienst het gevolg moeten zijn. De luitenant en zijn kameraden meenden ech ter dat met excusen niet aan de eer te voldoen wasMaar nu werd de student op de sabel gedaagd en toen hij drie weken uitstel vroeg om zich te oefenen op dat wapen, werd dit door den luitenant geweigerd. Op verzoek van den student werden daarop pistolen gekozen, waarmee hij verklaarde ook wel niet goed bekend te zijn, maar toch eenigermate te kunnen omgaan. De eisch is 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak Maandag 22 dezer. Jl. Woensdagavond heeft zich een soldaat, hoornblazer, die in het Militaire Hospitaal te Breda verpleegd werd, zich uit het raampje van zekere plaats in de Academiegracht geworpen, waaruit later zijn lijk werd opgehaald. Men ver moedt, dat deze wanhopige daad in een aanval van koorts geschiedde. 11. Donderdag verkocht een landbouwer te Wouw een zijner beste biggen vooreen pond tabak. Wel een bewijs dat de varkens aldaar goedkoop zijn. Betreffende het ongeval, dat de 1ste comp. van het grenadiers-regiment „Keizer Frans" bij Berlijn is overkomen, meldt men het volgende De compagnie exerceerde in den ochtend, onder commando van kapt. von Quast, tusschen Tempel hof en Manenburg. De genie-soldaten waren juist bezig een gracht te graven. Het regende zeer hevig. Om 8 uur was het werk bijna gereed. Een trom petter hield het paard van den kapitein vast en de hoornblazers, die niets te doen hadden, stonden om hen heen. De kapitein stond ongeveer tien passen van zijn paard verwijderd. De hoornblazers verdrongen zich tegen het paard, ten einde zoo eenige beschutting tegen den regen te vinden. Plotseling viel een zware donderslag. Een groot aantal manschappen viel bewusteloos neerde blik sem was midden in den groep by het paard ge slagen. Het paard sprong op, maar viel toen dood neer. Toen de ontsteltenis was geweken, zag men, dat de korp.-hoornblazer Bars het ergste gewond was. De bliksem had zijn helm getroffen, zijn a a schedel ter grootte van een rijksdaalder openge scheurd, zijne rechterzyde verzengd en hem de rechterlaars van de voeten gerukt. Dc laars, geheel opengescheurd, werd op korten afstand gevonden. Het kostte groote moeite om den korporaal weer tot bewustzijn te brongen. Even ernstig werd ook gewond de hoornblazer Becker, die het vaandel 'vasthieldhij bekwam ernstige wouden aan het been. De korporaals Bossen en Iiumbert worden licht gewond. Kap!, von Quast lag geruiraen tijd bewusteloos, evenals een luitenant en een sergeaut. De toestand der gewonden is zeer bevredigend. Evenwel is de geheele compagnie vrijgesteld van den gewonen dienst. Ten einde de manschappen in dc lucht te brengen, werden den volgenden dag terstond schietoefeningen gehouden. Alleen is het nog onzeker, of Biirs, die in het hospitaal verpleegd wordt, zal herstellen. l)e hoornblazer verklaarde, dat hij niets heeft gevoeld en volstrekt niet heeft geweten wat met hein is gebeurd. Eerst, toen hij tot bewustzijn werd gebracht, gevoelde hij hevige pijn. De sporen, door den bliksemstraal op de huid achtergelaten, waren overal duidelijk te volgen. De Berlijnsche bankier Israël, een der reizi gers van den beroofden Oostertrein, die door de roovers als onderhandelaars nnar Konstantinopel werd gezonden en met het geld terugkeerde, is, na zijne zending volbracht te hebben, te Adrianopel teruggekeerd. Volgens zijne mededeelingen waren de reizigers bevrijd en reeds op weg naar Adrianopel. De vrijlating der gevangenen werd vertraagd door de voorzichtigheid van Athanasius, den aan voerder der roovers. De rooverhoofdman wist, dat de heer Israël door eene afdeeling Turksche sol daten werd begeleid en was daarom bijzonder op zijne hoede. Hij verlangde, dat het losgeld ge bracht zou worden door één man, rijdende op een wit paard, die langs een bepaald aangeduiden weg op een aangewezen plaats moest komen. Deze eisch werd overgebracht door den machinist Freudinger, een der gevangen reizigers, die als tweede bode werd afgezonden. In den brief, dien hij medebracht, werden tevens de andere cischen van den rooverhoofdman nader toegelicht. Athana sius verlangde 50,000 francs voor zich, 90,000 fr. voor zijne kameraden en 60,000 fr. om onder de armen te verdeelen samen dus 200,000 fr. Als toegift eischte hij nog eene hoeveelheid sigaren, 20 messen en 10 revolvers. Zoodra dit alles op de aangeduide wijze was gebracht, stelde Athanasius de gevangenen in vrijheid. De Turksche regeering heeft nu alles in het werk gesteld om de roovers machtig te worden. Op het hoofd van elk lid der rooverbende is eene premie van 5000 francs gesteld. De roovers, die natuurlijk hunne maatregelen wel zullen genomen hebben, zullen zich echter wel niet zoo heel ge makkelijk laten vangen. In de „Revue du cercle militaire" komt een verhaal voor over eene batterij artillerie aangevallen door tijgers. Een colonne, welke tegen roovers was afgezonden en zich ophielden in de schuilhoeken van den berg Bavi, dicht by Son-Fay, had j't bivak betrokken nabij het dorp Kame-Daï. De plaats der artillerie was op een open heuvel, waar men van alle zijden verzekerd was. Plotseling werden paarden en muilezels onrustig en trachtten zich los te maken. Gelijktijdig zagen de schildwachten die her haaldelijk hun „wie daar hadden doen weerklin ken, zonder antwoord te krijgen aan den voet van den heuvel eenige dreigende tijgers te voorschijn komen. Naar de wapens te laten grijpen en op deze, even als de roovers, gevaarlijke vijanden salvo's te doen afgeven, was voor den luitenant Gauvel het het werk van een oogcnblik. Na het eerste vuren vielen verscheidene dezer vreeselijke dieren tegen den grond, doch de ove rigen zetten den aanval door, waarbij het aan enkelen gelukte tot 5 a 6 passen de posten te naderen. Wederom werd vuur gegeven en nog levendiger dan de eerste maal teruggejaagd, her haalden de razende dieren den aanval opnieuw. Eerst tegen den morgen trokken zij af, een paar paarden medeslepende, die, zich losgerukt hebbende, weg waren geloopen en hun toen een gemakkelijke prooi werden. Den volgenden dag werd deze opvallende aanval opgehelderd. Den dag tevoren had een zeer sterk detachement van het vreemdenlegoen, in het bosch van Kame-Daï een groote drijfjacht gehouden en daarbij niet alleen de roovers, doch ook de veel vuldig voorkomende tijgers opgejaagd. Een vrouwelijke Blauwbaard. Te Utica, in den staat New-York, is zekere Carolina Sar- genfrei in hechtenis genomen, die beschuldigd wordt van achtereenvolgens haar vier man nen te hebben vermoord. Den eersten, James Stanley, duwde zij in 1862, na een huwelijk van twee jaar, in een vaart, zoodat hij verdronk de tweede Henry Way, ontvluchtte haar kwaad aardigheid door dienst te nemen, en sneuvelde in 1866; den derden, Enst Schroeder, huwde zij in 1876 en vergiftigde hem kort daarop met rattekruidde vierde Sorgenfrei, onderging het zelfde lot in het laatst van Mei jl. Ditmaal slaagde zij er niet in, gelijk het haar met Schroeder gelukt was, aan een zelfmoord te doen gelooven. Op het leven van alle vier had de beminnelijke vrouw verzekeringen gesloten en daardoor zijn de moorden uitgekomen. Het volgende verhaal moge dienen als een staaltje van echt Arairikaansche opsnijderij Henry Simpson, had voor het verwijderen van eenige diep gewortelde boomen dynamiet gebezigd. Op zekeren avond nu liet hij een gedeelte van die gevaarlijke stof in de nabijheid van eenen boomstam liggen, waarmee hij den volgen den morgen weer aan het werk wilde gaan. De ontploibare stol was met houtspaanders vermengd, die een zoo sterken en aangenaraen geur ver spreiden, dat weldra twee varkens het dynamiet voor een uitgezocht lekkerbeetje hielden, het gretig verslonden en zich aldus in twee wande lende, met dood en verderf dreigende patronen veranderden. Het genot van dit ongewone voedsel oefende eene zonderlinge werking op de beide borstel dragers uit. Zij werden overmoedig, dansten onbezonnen in het rond en maakten de paar den en muilezels woedend, door dezen hun voe der te ontstelen. Een der muilezels verstond evenwel geene gekheid, en toen een der beide varkens weer in zijne nabijheid kwam gaf hij het een krach- tigen schop. De uitwerking van deze strafoefe ning was even onverwacht als verschrikkelijk Er klonk een ontzettende knal, en toen de rook en de stofwolken waren verdwenen, was van bet varken niets meer te zien dan een paar vetplekken tegen een 100 meters verwijderden muur. Op de plaats, waar het varken gestaan had, was thans een wel 20 voet diepe kuil. De muil ezel was door den luchtdruk 50 stappen ver weggeslingerd en op een hoop hooi terecht ge komen, waardoor hij ongekwetst gebleven was. Wat het andere varken betreft, dit loopt nog, tot schrik van de geheele nabuurschap, vrij rond, en niemand waagt het er aan te komen. Dienstmeisjes volgens taxatie. Een ver standige dame, wijzer in haar geslacht dan de kinderen des lichts, die een zeer net hotel-garni houdt niet ver van Sutten-Street te San Francisco, heeft een uitstekende methode aangenomen om een stokje te steken voor de bijzondere genegen heid harer logé's om de lieve dienstmeisjes te kussen, die uit den aard der zaak in haar vrij groote inrichting de gebruikelijke diensten moeten verleenen. Een levenslustig jongmensch ontving op het einde der maand een rekening met de volgende posten Voor één poging om Marie te omhelzen, Ds. 1.00 Jane 0.50 Fanny,, 1.50 het kussen van Fanny2.00 slaan van den rechterarm om den hals van Dolly0.25 knijpen in den blooten arm van Kitty2.50 Totaal .Ds. 7.75 De arme Jane en Dolly, die reeds boven de dertig en bovendien eenigzins sproetig zijn, worden het laagst getaxeerd, maar Fanny en Kitty worden gerangschikt onder klasse A. Ons jongmensch nam de zaak goed op betaalde zonder tegenstribbelen, maar vroeg toen wat het wel zou moeten kosten om de dame in quaestie zelve te kussen. „O," antwoordde het lieve schepsel, terwijl zij haar oogen zedig neersloeg, „dat is onder de rekening begrepen," en onmiddellijk werd het zegel geplaatst op deze overeenkomst. Stoomvaart en Scheepstijdingen. S o e n il a arriveerde 10 Juni van Amsterdam te Batavia. Prinses Wilhelraioa van Batavia naar Amsterdam, passeerde 10 Juni Perim. Burgemeester den Tex (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 11 Juni van Suez. Prinses Marie (a.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 11 Juni Ouessant. L i b r n, kapt. Krijnen, van Sundawall naar Nieuwediep, passeerde 9 Jnni Elaeneur. Amstelstroom, kapt. Teensma, van Snndswall naar Zaandam, passeerde 10 Juni Skagen. Marktberichten. Wierragen, 10 Jnni. Aangevoerd: 1 Stier, f125 4 Geldekoeien, f 115 a 140; 2 Kalfkoeien, f 120 a 160; 4 Vuavzen, f 100 a 135 4 Hokkelingen, f 45 a 6016 Sobapen, f 15 11 22.75; 412 Lammeren, f 6 a 9; alles per stuk. Handel vlug. Alkmaar, 12 Juni. Granen nagenoeg zonder aanvoer. Kleine Kaas f 29, Commissie f 29.50 en Middelb. f 30 per 50 Kg. Hoorn, 11 Juni. Aangevoerd 193 stapels Kaas, we gende 52.539kl. 80, coinm. 29.50, middelu. f 27. Amsterdam, 10 Juni. Fr. Dokk. jammen f 3.40 s 4.—, id. Frau. f 8.— a 3.60, Pr. Harab. f 4.80 a 5.— roode f 3.25 a 3.70, Zeenwsehe Spnische jammen f4.n 5.id. Flakk. f 3.50 a 4.50, id. blauwe f 3.50 a4. Fr. zaaien 2.80 a 3.p. Hl. Tarwe op levering onv., Nov. f 256. Kogge op levering hooger, Oct. f 187. Raapolie per 100 Kg. vliegend f 33.Sept.-Dec. f 38.25. Lijnolie per 100 Kg. vliegend f25,Juni-Ang. f 24,50, Sept.-Dec. f 24,—. Raapkoeken f 52 a 85. Lijnkoeken f 9.s 13. Schiedam, 10 Jnni. Moutwijn f 11-Jenever f 15. Amst. Proef f 16.50. Londen, 11 Juni. Aangevoerd: 200 Runderen, 5000 Schapen en Lammeren 100 Kalveren, Zwijnen. PrijzenRunderen 2—4 a 5- Schapen en Lammeren 3-8 a 6- Kalveren 3-4 a 5-8, Zwijnen - a - Londen, 12 Juni. Aanvoeren van Granen enz., van 6 Juni tot 11 Jnni: 2599 qr. Eng., en 6365 qr, vreemde Tarwe: 893 qr. Eng., en 6,281 qr. vr. Gerst: 15,261 qr. Eug., 1604 qr. Schotsch, 230 qr. Eng. en 22,562 qr. vreemde Haver36 qr. Eng. en 4132 qr. vreemde Erwten445 qr. Eng. en 1707 qr. vreemde Boonen130 qr. Eng. en 2595 qr. vreemde Wikken; 6,811 qr. vreemde Maïs; 6,835 qr. vreemde Lijnzaad100 qr. Eng. en 14,224 qr. vreemd Raapzaad; 967 qr. Eng. en 603 qr. vreemde Zaden12,753 bn. Eng., 47,863 bn. en 30 vat vreemd Meel1078 tons vreemde Lijnkoeken. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 13 Juni. Sedert jl. Donderdag werden alhier door 173 korders en beugers 10 tot 70 groote-, 20 tot 200 kl. tongen, 3 tot 30 roggen, 6 tarbotten, 1 tot 4 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar aangevoerdgr. tong gold 50 a 60 cent, kleine id. 20 cent, rog 55 a 60 cent, tarbot f 7 a f 9 per stuk, kl. schol f 2 a f 3 per mandje, schar f 3 per mand. Hot stoomschip .Wodau" zal dit jaar dienst doen als eerste baringjager en moet den 18 dezer te Lerwick laad- klaar zijn, zoodat de nieuwe haring eenige dagen later te Vlaardingcn kan aankomen. Burgerlijke Stand van: Helder, van Donderdag- tot Zaterdagmiddag. OndertrouwdC. Kansen, Schippersknecht en G. Sehager. J. M. de Cock, magazijnoppasser en A. (J. M. v. d. Wal. J. Boelsums, koopman en M. Zegel. W. Kortz, machinist en C. A. Jonker. Getrouwd: J. Klok en F. de Graaf. H. J. Houtgraaf en L. Haak. BevalleuL. Labreé, geb. Boenna, z. A. van Baar geb. Rijper, d. J. vau der Noll, geb. Assendorp, d. E. Schönlau geb. Hagen, d. Overleden: L. van der Vlies, circa 6 m. M. Kraak, eohtg. v. G. Meijer, 46 j. M. Vos, wed. v. A. Hoekstra, eerder wed. v. W. v. Leeuwen, 76 j. B. J. Meijer, 22 j. Callantsoog, van 1 tot 31 Mei. Ondertrouwd en GetrouwdD. Schol, jonkm. 22 j. en T. Boekei, jonged. 21. GetrouwdG. v. d. Werf en E. C. de Leeuw. Geboren Jan, z. v. P. Sleutel en A. Nieuwlauil. Gerrit, v. G. ten Boekei en A. Gijzen. Maria, d. v. A. Kossen, - A._- T A Schagen, van 6 tot 9 Jnni. GeborenJan, z. v. J. Ipenbnrg en T. de Goede. Jan Adrianos, z. v. J. Kamp en E. Vrouwe. Overleden: J. A. Quax, 13 j. en 8 m. J. v. d. Haageu, 7 j. en 4 m. Barsingerhorn, van 1 tot 31 Mei. Ondertrouwd: J. Sehager en P. Liefhebber. K. Middelbeek en G. Keesman. J. Keizer eu G. Bruin. Gehuwd11. Stins en C. Sluis. J. Sehager eu P. Lief hebber. K. Middelbeek cn G. Keesman. J. Keizer en G« Bruin. Geboren: Aaltje, d. v. J. Broerson enT.de Geus. Pieter, z. v. D. Booil en I). Weij. Elisabeth, d. v. W. den Adel en D. W 0. OverledenB. Mulder, 56 j. G. Vis 53 j. een lev. kind van A. vau Westenbrngge en A. Kromhout. A. Kromhout, 41 j. Winkel, vau 1 tot 30 Mei. Ondertrouwd: D. Liefhebber, jonlcm,, 21 j. en J. Bruin, jonged. 23 j. GehuwdA. Smit en J. Timmerman. P. Pijper cn T. Smit. 1'. Kommer en M. Jes. D. Liefhebber en J. Bruin. Geboren Cornelia Muria, d. v. K. Slooves en A. Bakker. Evert, z. v. S. Rentenaar en A. Broekhuizen. Overleden: A. Stam, d. v. P. Stam en T. Smit, 3 m. P. Nes, z. v. J. Nes en G. Nieuweboer, 11 m. C. Krap, weduwn. v. C. Leijen, 81 j. G. Weder, d. T. C. Weder en N. Olij. Oudkarspel, van 1 tot 81 Mei. GehuwdP. Kokkes en A. Doorn. C. Winder cn C. G. Kroon D. Blokker en J. Ton. J. Kruk en A. Leeg water. C. Dekker en L. Schrijver. G. Verkroost en M. Kroon. B. Blok en T. Gelder. Geboren: Dienwertje, d v. C.Zuten M. Bunr. Trijntje, d. v. G. Buur en A. Bomrne. Willem, z. v. C. Blokdqk cn N. Koenis. Petros, z. v. F. Weel en E. Brouwer. Cornelis, z. v. A. Vis en A. den Adel. Gerrit, z. v. H. Kramer en A. Kieft. Overleden: P. Gorter, echtg., v. A. Hart. 59 j. J. Dekker, 25 j. Levenloos kind (man gesl..) v. L. Vis en C. op 'tLand van Dijk J. Hoogeboom, 16 j. Noordscharwoude, van 1 tot 31 Mei. OndertrouwdD. Kaan, jonkm., 30 j., en D. Barton, jonged., 21 j. J. Visser, jonkm., 24 jen G. de Geus Td, jonged, 25 j. W. Ostjers, jonkm., 22 j., en Biersteker, jonged., 24 j. Gehuwd: C. Smit en G. Smit. P. Wit en N. Pool. D. Kaan en D. Barten. W. Ootjers en G. Biersteker. Jb. Visser en G. de Gens, Pd. GeborenPieter, z. v. C. Bet on P. van Schendel. Overleden: Arnoldu9 Servatius, z. v. A. S. Henselinans cn T. Stam, 11 m. Oude Niedorp, van 1 tot 81 Mei. GehuwdS. Veen en G. Mul. Geboren Grietje, d. v. A. Sleutel en G. Bakker. Daatjo. d. v. J. de Jong en M. Noordstrand. OverledenC. Keesman, z. v. C. Keesman en T. Kaag, 20 j. M. Siewirtsen, d. v. A. Siewirtaen (overleden) en C. Oudes, 19 j. M. Uraem, d. v. J. Ursem cn C. Beerepoot, 4| j. N. Slager, wed. v. J. W. Burgmeijer, 84 j. .Veerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) W imlriehtinfr Barometer mM. Thermometer Ca. en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 12 13 13 12 8 12 N.N.W W.Z.W z.w.u 9 KR. 3 ■1 6 769.83 771.17 769.73 t 8.43 t 9.77 f 8.33 10.0 10.2 12.3 - 6.1 - 4.8 - 3.9 1 I J W eêrsgesteldhe id. Toestand van de zee. 12 13 13 12 8 12 0.65 0.79 0.84 Dichtbew. Ligtbew., winderig, kond. coel, goedw. id. Golv. Slechtw. Weinig golv. Verwachting Zuidwestenwind Laatste berichten. 13 Juni. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald, dat de herstemming voor de verkie zing van een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Hontenisse zal plaats hebben op Dinsdag 23 Juni e. k. Engeland. 12 Juni. In een onderhoud tusschen den lord-mayor en twee vertegenwoordi gers der Omnibus-Maatschappijen zijn de grond slagen gelegd van eene schikking, welke heden avond aan de vereeniging der beambten zal onderworpen worden. Shanghae, 12 Juni. Te Wucheu zijn verschillende eigendommen der Katholieke en Protestantsche gemeenten door muitelingen in de asch gelegd. Ook te Pakutang zijn wanordelijk heden uitgebroken en de troepen, die derwaarts gezonden waren om de orde te herstellen zou den zich bij de muitelingen hebben gevoegd. ADVERTENTIES. Voor de vele bewijzen van belangstelling en toegenegenheid, door ons op 6 Juni 11. en reeds vroeger ontvangen, betuigen wij onzen oprechten dank. K. DRIJVER. A. DRIJVER—de W$*. Amsterdam, 18 Juni 1891. Heden verschijnt bij Jl. G. BROESE te Utrecht voor eigenaars van DOOR H. WITTE. Hortulanus van 's Rijles Academietuin te Leiden. Prijs: ingenaaid O. GO. gebonden - O-90. InhoudI. Hoe men een kleinen tuin maakt. InleidingDe grond. Grondbewerking. De aanleg.) II. Hoe men een kleinen tuin beplant. Het gras. Boomen en heesters.) III. Bloemgewassen. Overblijvende of wste planten. Éénjarige of zaadplantenPlanten voor bloemperken. Gekleurd bladerige planten.) IV. Het onderhoud van den t>uin. V. D« tuin als speelplaats voor kinderen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3