U I II II O II I tl II U 9 b II li o u n o. Provinciale Staten van Noordholland. Ter behandeling in de a. s. zomervergadering van de Provinciale Staten van Noordholland is door Gedeputeerde Staten o. m. aan de orde gesteld een voorstel van hunne zijde, om aan de firma Ipenbuur en van Seldam te Amsterdam voor het jaar 1892, ten behoeve van de uitgifte van het Jaarhoekje van de provincie Noordholland, een subsidie toe te staan van f 200. Verder stellen zij voor, ten behoeve van het gesticht Meerenberg, op het grootboek te diens name te doen afschrijven een som, nominaal groot f 4500. Ook verzoeken zij toestemming tot het aangaan eener geldleening groot f 57,499, ter voorziening in de uitgaven, voortvloeiende uit de bijdragen, toe gekend voor den aanleg van eene haven op het eiland Wieringen en voor de verbetering van de Oosterhaven te Medemblik. Deze leening wenschen Ged. Staten uit te schrijven, zoodra het geld noodig is, tegen een rente van ten hoogste 4 pCt., op voor waarde, dat ter verzekering van rentebetaling en aflossing de inkomsten der provincie zullen worden verbonden, en dat ieder jaar f 5000 zal worden afgelost. Ook stellen Ged. Staten voor, op verzoek van den hoofdingenieur van den waterstaat, het jaarlijksch traktement van den hoofdopzichter daarbij met f 200 te verhoogen en alzoo te brengen van f 2000 op f 2200, onder bepaling dat, zoo een nieuwe hoofdopzichter wordt aangesteld, diens trak tement weder f 2000 's jaars zal bedragen. Waar door de heeren Gebr. De Groot is verzocht om, ten behoeve van den poststoombootdienst tus- scben Kampen, Urk en Enkhuizen uit de pro vinciale fondsen jaarlijks een subsidie te mogen genieten van f *000, adviseeren Ged. Staten deze toe te staan voor den tijd van 3 jaar, ingaande. 1891, en dat wel onder de voorwaarde, dat de betaling der subsidie in geen geval zal Elaats hebben, dan nadat de ondernemers zullen ebben voldaan aan de hieromtrent nader vast te stellen voorwaarden. Eveneens goedgunstig ad sivee- ren Ged.Staten op een verzoek van het bestuur van den polder Geestmerambacht, om voor huis houdelijke kosten voortaan in plaats van f 850, f 450 per jaar te mogen uittrekken, daar het gebleken is, dat het eerste cijfer niet voldoende is. Ter goedkeuring bieden Ged.Staten aan de reeds door de Algemeene Rekenkamer goedgekeurde rekening en verantwoording over 1889, terwijl zij ten onderzoek aanbieden de begrooting der enkel provinciale en huishondelijke inkomsten en uit gaven over 1892, sluitende in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 282,333.51, terwijl zij er ter kennisneming bijvoegen de begrooting over 1892 der kosten van het provinciaal bestuur voor zooveel het rijksbestuur, d. i. ten bedrage van f77,915. Het vorige jaar was die begrooting f 77,215, alzoo f700 meer. Ged. Staten doen verder mede- deeling van bet besluit der booge regeering om, ter bezoldiging van bet personeel der griffie, f1500 per jaar meer toe te staan, waardoor niet alleen de salarissen van sommige beambten zijn verhoogd, doch het ook mogelijk is geweest nog één amb tenaar aan te stellen. Zooals bekend, is over deze zaak tusschen de regeering en Ged. Staten het vorige jaar eene vrij scherpe briefwisseling gevoerd. Het vorige jaar werd aan het bestuur der afdee- ling Noordholland van de vereeniging „Het Neder- landsch paardenstamboek" een subsidie toegekend, op voorwaarde dat jaarlijks aan de Staten verslag zou worden gedaan van het verrichte werk. Het bestuur, aan die voorwaarde voldoende, deelt thans mede, dat het om het doel der subsidie bij den kleinen fokker bekend te maken, daaraan de meeste bekendheid heeft gegeven en door het honden op verschillende plaatsen van buitengewone keurin gen, belanghebbenden de gelegenheid heeft gebo den tot het doen inschrijven hunner hengaten en merriën in het stamboek, ten einde de mededinging zoo algemeen mogelijk te maken. Dat die maat regel doel heeft getroffen, blijkt uit de uitkomsten van de keuringen te Schagen, Uitgeest en Halfweg van hengsten, en van die te Kolhorn, Wormerveer en Hoofddorp van merriën gehouden. Aan aan- houdings-premiën en subsidie voor hengsten werd f 3000 uitbetaald. Van de 38 aangeboden heng sten werden slechts 5 afgekeurd, terwijl van de 50 merriën 9 niet werden ingeschreven. Toen bleek, dat er nog twee premiën a f 100 en een a f 50 overbleven, schreef het bestuur nog eene buitengewone keuring van merriën uit, die te Half weg gehouden is. De reeds in dit jaar verkregen De gelukwensch scheen echter niet in den smaak te vallen, want zeer verschrikt gilde Betty: „Mij „Wat is dat?" stiet Kracht verbaasd uit. Hij tastte altijd nog in het duister over de misdaad, die zijn zoon zou bedreven hebben. Betty klemde zich aan haar moeder vast. „O, moeder, sta mij bijIk bemin den graaf niet, ik wil hem niet hebben. Vader mag doen wat hij wil „Bedaar Betty!" troostte haar de aangesprokene, „je zult niet gedwongen worden." Verbaasd hoorde Horst het aan„Wat, slaat het meisje den graaf af?" „Hèt zal hem zelf wel het meest verbazen," voegde Kracht er bij, wien een licht begon op te gaan. In een vlaag van vertrouwelijkheid verklaarde Adelgonde den vrijheer: „Het hart van mijn kind heeft anders gewild. Daar staat de jonge man Op hetzelfde oogenblik stormde Koolhaas verhit en bloedrood het plein op. Doch toen hij den punthoed in 't oog kreeg, sprong hij verschrikt terug „Donder, alweer die kerel Betty van haar kant meende dat het betrekking had op Posse en lispelde „Vader Koolhaas sloeg er echter geen acht op. „Daar is mij nu de oude alweer voorgeweest En met verbeten woede, nam hij ironisch den hoed af voor Kracht. „Goeden morgen, Excellentie zeer aangenaam, mijnheer de president!" Horst schrikte op „Mijnheer Koolhaas „Wel mij, dat ik u hier nog vind schreeuwde de opgewondene. „En wee mij glimlachte Kracht. „Ja, nu zal ik je ontmaskeren donderde Koolhaas. „Vrijheer I het zijn daar allen intrigauten op dat slot 1 Een jonge graaf gend genoemd. Met genoegen wordt geconstateerd dat de lust tot fokken en het volgen van eene lietere richting daarbij is opgewekt Het ledental steeg van 135 tot 195. Wat dan financicëleu toe stand der afdeeling aangaat, deze schijnt niet be vredigend te zijn, althans er wordt gerept, van een tekort, doch dc hoop, dat, nu de provincie is voor gegaan, de opgewektheid om lid te worden grooter zal worden, doel het bestuur de toekomst eer hel der dan donker inzien. Broek in Waterland. Een groot aantal ingezetenen hebben verzocht, den secretaris dier gemeente, den heer J. T. de Graaft, te benoemen tot burgemeester. Marine en Leger. De kapitein ter zee K. A. Stakmau Bosse, commandant van Hr. Ms. wachtschip alhier, zal als zoodanig vervangen worden door den kapitein ter zee J. C. Joekes. In de maanden Juni, Juli, Augustus en September a. s. zal in de gemeente Bergen, in verband met de aldaar te houden proefnemingen met bomvrije samenstellingen, een kamp worden betrokken door een detachement genietroepen, sterk 1 officier en 80 onderofficieren en minderen, een detachement infanterie van gelijke sterkte, eu een detachement artillerie, sterk 1 officier en 70 onderofficieren en minderen. Deze proefnemingen zullen plaats hebben onder leiding van den kapt.-ingenieur W. Baden Ghijben. De luits. ter zee 2de kl. E. Maes, J. G. W. J. Eilerts de Haan, H. S. Suermondt en H. H. Del Court van Krimpen worden met 22 Juni geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier, terwijl de luit. ter zee 2de kl. A. A. Flaes met gelijken datum wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis. De officieren van gezondheid der 1ste en 2de kl. j)ij de zeemacht dr. B. Suellen en D. A. Van Nouhuy^ respect, dienende aan boord van Hr. Ms. stoomschepen „Van Galen" en „Johan Willem Friso", worden met den 6den Juli a.s. op non activiteit gesteld en vervangen door de benoemde officieren van gezondheid der 2de kl. bij de zee macht F. Beunik en W. Schilperoord. De luit. ter zee 2de kl. J. Albarda, off. van politie bij het Koninkl. Instituut voor de Marine alhier, wordt met den 7den Juli a.s. op non-activ. gesteld en vervangen door den luit. ter zee H. A. Schoonhoven. De adelborst 2ste kl. M. J. Reynvaan, dienende aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Van Galen," wordt met den 22sten dezer op non-activ. gesteld. Blijkens een bij het Depart. van Marine ontvan gen bericht, heeft Hr. Ms. pantserdekkorvet „Sumatra", onder bevel van den kapt. ter zee P. G. Bruch, in den namiddag van 15 dezer Plymouth verlaten ter voortzetting van den proeftocht. De schout-bij-nacht C. H. Bogaert, benoemd tot commandant van het eskader, hetwelk den Duilschen Keizer te IJmuiden zal afwachten, heeft jl. Dinsdag den vice-admiraal W. F. H. Cramer, commandant der Marine te Amsterdam, vergezeld bij een bezoek te IJmuiden. Departement van Marine in Oost-Indië. Ontslagen Op verzoek, eervol uit 's lands dienst, de mach.-leerl. 2de kl. bij de Gour.-Marine A. W. L. van Zanten. OvergeplaatstG. W. Erflinan, ofF. van adm. 2de kl., van de „Gedeh" op de „Oenarang" C. Flaes, idem, vau de „Oenarang" op de „Soerabaja" G. L. d'Abo, Inil. ter zee van de „Gedeh" op de „Floies* B. Tack, idem, van de «Koning der Nederlanden" op de „Gedeh" W. F. van Erp Taalmau Kip, idem, van de «Sambas" op de „Koning der Nederlanden" P. A. Bik, adelb. late kl. vnn dc «Atjeh" op de «Sambas", F. W. Sprengler, ott'. vau adm. 1ste kl., van de „Gedeh" op de „Soerabaja" S. Hnmmeliok, idem, van de „Gedeh" op de „Merapi" L. C. Duhne, idem, van de „Soerabaja" op de „Prins Hendrik der Nederlanden" W. G. L. Brnnings, idem 2de kl., van de „Merapi" op de „Sindoro"; J. C. Hoorweg, adj.-administrateur, van de „Sin doro" op de „Koning der Nederlanden"H. van de Meer, kapt.-luit. ter zee, van de „Soerabaja" op de „Bali"J. C. van Drnten, luit. ter zee 2de kl., van de „Atjeh" op de „Java" A. W. Graaf van Hogendorp, idem, van de „Atjeh" op de Sindoro" jhr. E. G. Wichers, idem vau de «Java" op de „Atjeh" P. G. J. Graaf van Hogendorp, idem van de „Sindoro" op de „Atjeh"C. Craandijck, idem, van de „Prins Hendrik der Nederlanden" op de „Soerabaja" A. C. de Joncbeere, idem, van de „Bandjermassin" op de „Prins Hendrik der Nederlanden" jhr. O. F. L. Holmberg de Beekfeit, adelb. lste kl. vau de „Koning der Nederlanden* op de „Bandjermassin" L. J. K. A. Jeekel, luit. ter zee „Mijn zoon Fritsliet Kracht ter opheldering volgen. „Nu, die verwantschap is begrijpelijk, jelui bent elkaar waardriep Koolhaas en tegen Horst ver volgde hij „een valsche baron „Baron Schoonbeek zei Kracht. „Ja, aan namen is geen gebrek," riep Koolhaas, met zijn regenscherm zwaaiende. „Maar voor alles de oude De vrijheer hoorde hem niet langer aan, maar trad op den berggids toe. „Excellentie Koolhaas trad tusschenbeiden: „Wat?" Horst echter, wien de schellen van de oogen gevallen waren, wees hem voornaam terug. „Ik heb niets meer met u te maken, mijnheerGraaf ik denk en hij wees op het huis. „Ook mijn meening," zei Kracht, het verzoek begrijpende en hij ging met den vrijheer tot dicht bij de deur, terwijl Koolhaas hen verbluft met open mond nastaarde. „Emma!" zei Suze zacht, op verheugden toon. „Mijn knieën knikken fluisterde haar zuster. „Houd je goed!" spoorde Suze haar aan, en trok haar mede in de nabijheid der heeren, om aan het vertrouwelijk gesprek deel te nemen. De poelier stond nog altijd als aan den grond vastgenageld. Adelgonde plaatste zich voor hem. „Koolhaas riep ze, hem aan den arm trekkende. Eindelijk zijn verbazing meester wordeude, riep hij: „dat zullen we toch eens zien „Wat bazel je toch van valsche menscheu op het slot „Nu, als jij het beter weet „Je zag toch wel, dat zijne Excellentie ook tegen over den Vrijheer zijn incognito bewaarde, tot jij hem noodzaakte het te verbreken Koolhaas streek met de vlakke hand over het hoofd tot in den nek„Ik spreek er niet meer over." Dat bracht zijne echtgenooce echter geenszins tot zwygen. Onder levendige gebaren ver- Mieden, idem, van de „Gedeh* op dc «Batavin; I'. W. Snch.se. idem. van de „Gedeh* op de «Soerabaja* P. Soden- karap. luit. ter zee 2de kl.. van de Heiikoclcn" op de „Gedeh* C. M. vau Itjjii, idem, van de „Maccasscr" opde «Gedeh". A. M. \V. Bussemaker, idem, vau de „Bali" op de „Gedeh" C. Hooft Graafland, idem, van de „Ceram" op de „Gedeh" G. van nulslein. idem, vnn de „Koning der Nederlandeu" op de „Bcukoeleu" II. F. Cox, adelb. lste kl., vau de „Koning der Nederlanden" op de „Ceram" L. H. G. Krol, luit. ter zee 2de kl.. van de „Padnug" op de „Macassar" F. W. J. Groeneboora, adelb. lste kl., van de „Bnli" op de „Padang" -, J. M. Janzen Kijken Sluijiers, idem, van de „Prins Hendrik der Nederlanden" op de „Bali* K. van Andel, idem, van de „Prins Hendrik der Neder landen* op de „Bali" G. den Berger, idem, vnn de „Atjeh" op de „Prins Hendrik der Nederlanden" W. C. J. Ver- sluijs, luit. ter zee 2de kl., van de „Soerabaja" op dc „Handu"; Z. J. Cambier, kapt.-luit. ter zee, van de „Van Speijk" op de „Java" H. van den Pauvert, luit. ter zee lste kl., van de „Oenarang" op de „Vnn Speijk" J. M. Steers, idem. van de „Gedeh" op de „Oenarang" L. J. Mouton, offic. van adm. 2de kl., van de „Gedeh" op de „Onrust* J. P. Zur Mtihlen, idem, van de „Gedeh" opde „Sambas" K. vbii der Heiden, idem, van de „Gedeh" op de „Melvill v. „C'arnbée"G. A. Daeij Onwene, idem, van de „Onrust" op de „Flores" H. W. Stoelman, idem van de Florea" ap de „Gedeh"; J. F. bnron vnn Heeckeren v. Waliëu, idem van de „Sambas" op de „Gedeh";J. S. de Bruijn, idem, van de „Melvill v. Carnbée" opde „Gedeh" A. F. Gooszen, adelb. lste kl., van de „Van Speijk" op de „Gedeh" G. A. van Vloten, idem, van de „Van Speijk" op de „Gedeh" G. F. Noordhoek Hegt, idem, van de „Van Speijk" op de „Koning der Nederlanden" P. E. Van Musschenbroek, idem, van de „Van Speijk" op de „Prins Hendrik der Nederlnnden" F. van Wageningeu, idem, van de „Van Speijck" op de „Prins Hendrik der Nederlanden" jhr. C. A. L. van der Wijok, idem, van de „Van Speijk" op de „Atjeh." Vergnuning verleend om te repatriëerenwegens langdu rig verblijf W. G. van Nes. luit ter zee lste kl.; wegens idem, W. C. B. Wintgens. idem 2de kl.wegens idem, P. Sodeukamp, idem wegens idem, C. M. van Rijn, idem wegens idem, A. M. W. Bussemaker, idemwegens idem, E. baron van Heerdt tot Eversberg, idem wegens idem, M. W. L. Olivier, idem; wegens idem, W. Gaade, idem; wegens idem, C. Hooft Graafland, idem-, wegens idem, J.S. de Bruijn, offic. van adm. 2de kl; wegens idem C. Flaes, idem wegens idem, F. C. Schaalje, luit. ter zee 2de kl. Overgeplaatst bij de Gonv.-Marine van „Condor* op „Zee meeuw" de lste stuurman H. Besseling van „Zeemeeuw" op „Conrad" de lste stuurman J. V. Crans van „Valk" op „Reiger" de 2de stuurman G. W E. F.sche; van „Reiger" op „Valk" de 2de stuurman F. W. A- Ludwig. Door den Krijgsraad te 's Gravenhage is de marinier 3de kl. Josephus De Witte wegens 1. opzettelijke en wederrechtelijke vernieling van goed, dat aan een ander toebehoort ('s Rijks geweer); 2. opzettelijke beleediging der Koningin aangedaan: veroordeeld tot gevangenisstraf van éen jaar, met ontzeggiig van het recht om bij de gewapende macht of als militair geëmploieerde te dienen voor den tijd van vijf jaren. De offic. van adm. 2de kl. J. H. M. Nittel is jl. Dinsdag als fungeerend secretaris bij de zeekrijgs raden aan boord Hr. Ms. wachtschip alhier vervan gen door den offic. van adm. 2de kl. W. H. C. Ten Brummeler, komende van non-act. De mach. 2de kl. J. H. L. van Lent is tijdelijk geplaatst op den rammonitor 2de kl. „Panter", ter vervanging van den mach. 2de kl. W. C. Ka- merbeek. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot ontv. der reg, en dom. te Kuilenburg A. J. M. Van Lohuizen, thans in die betrekking te Texelte Texel L. v. Everdingen, thans surnumerair der reg. en dom. Bij Kon. besluit van 8 Juni 1891 No. 17 zijn, op grond vau verkregen rechten, ingevolge de wet van 9 Mei 1890 (Staatsblad No. 79) betreffende de pensioenen der weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren, de volgende pensioenen verleend aan A. L. E. Stroink, wed. mr. J. Van Riemsdijk, rechter in eene arrond.-rechtb., f 217 J. Van Dalen of Vau Daalen, wed. A. A. Leupen, komm. 2de kl. bij 's Rijks bel., f 96 H. A. Rudolp, wed. C. F. P. L. Von Gemmingen,idcm,t 90; H. J. Verhagen, wed.rar. W. D. Bosch of Bosch Hz., pres. v. d. arr.-rechtb. te 's Bosch, f 600 jonkv. J. M. Van Lawick van Pabst, wed. jhr. mr. M. A. Wichers, rechter in idem, te Utrecht, f 400A. J. M. Westeneng, wed. jhr. mr. A. J. T. H. Van den Bergh, proc.- gen. bij het gerechtshof te 's Gravenhage, f 400 A. A. De Kempenaer, wed. mr. W. A. N. Aberson. griffier bij het kantonger. te Arasterdam, f 400 M. Van de Graaff,v wed. mr. E. Scheidius, auditeur-militair in het prov. coinmandement van Gelderland, f 400 M. Dekker, wed. W. Egberts, rijksveldwachter 8de klasse, f 63R. F. Van der Burg, wed. E. Remery, kommies 2de kl. bij volgde zij: „Zijne Excellentie is om uwentwil bier eer ver schenen, wijl de jonge graaf je nog eenmaal wenscht te spreken." De hoorder perste de lippen samen. „Zijne excellentie is niet ongenegen tot eene ver binding met onze Betty, maar Betty weigert nu. Zij heeft liefde voor onzen doctor opgevat." Bij de laatste woorden wees ze met de hand de personen in quaestie aan. Die nieuwe verrassing gaf eene andere richting aan Koolhaas' gedachten. Hij keek het heertje voor zich bewonderend aan „Gij docter Nu moest Posse eindelijk den mond opendoen. „Och, slechts iu de filosofie klonk het bescheid. Adelgonde wierp het hoofd in den nek „Waar om slechts Doctor in de filosofie is een hoogst- achtingswaardige titelBovendien," vervolgde zij tegen baar echtgenoot, is onze jonge vriend universileits-bibliothekari8 Andermaal viel Posse in „Slechts onderbiblio- thekaris met schraal salaris „Dat kan men je wel aanzien," verklaarde Betty 's vader afgetrokken. „Koolhaas riep Adelgonde met ontwakende gramschap. Maar haar man verontschuldigde zich volstrekt niet„Stel ik er dan jou verantwoor delijk voor?" „Hij leeft met zijn oude moeder zamen, die een geboren Kavelaar is," vervolgde Adelgonde. „Kavelaar vroeg haar echtgenoot met gespitste ooren. „Ja zeker, denkt eens aan, de oudste zuster van Willem Kavelaar uit R. Over het gelaat van Koolhaas gleed een zonne straal. „Van mijn vriend Willem, met wien ik bij Be- neke in de leer geweest bpn Tot die achtens waardige familie behoort hij „Hij is een bloedeigen nee! van Willem Kave- deli Brom, idem, l* 202 A. Ch. LcNonTe^vM^B J. Guillot, idem. f256 E. Marcus, wed. H. Seegers^* portier aan dc Pol. school te Delft, f 07 M. Olibens, wed. H. Nijpels, komm. lste kl. bij's Rijks bel., f 100; F. Birkelfeld, wed. J. Gutteling,J brieveng., t 59 M. C. Gielen, wed. II. B. Van der Keilen, komm. 2de kl. hij 's Rijks bel., f 112 w J. M. Teen wen, wed. J. P. Kappel, idem lste kl., f 103 J. Verhage, wed. W. Timmermans, rijksveldw -l lste kl., f 125 D. A Greeuw, wed. C. Fogteloo,"1 leeraar a. d. Rijks hoog. burgers, en burgeravonds, 1§ te Alkmaar, f 16711. Gilissen, zich noem. en f schrijv. M. II. Gilissen, wed. M. Van de Berg, J komm. 3de bij 's Rijks bel., f 74 E. A. Raedt, wed. L. Vlug, ontv. der dir. bel. en acc., f 234I J. Van den Bergh, wed. H. Walder, komm. lste 1 kl. bij 's Rijks bel., f 100 P. J. C. Robidé vau 1 der Aa, wed. mr. G. D. Ribbius, vice-pres. van het prov. gerechtsh. in Overijssel, f 4Ö0C. E. f Wijthoff, wed. mr. J. H. Van Delden, rechter inde arrondissements-rechtbauk te Deventer, f 250 H. W. E. De Haas, wed. J. C. Hofkes, meester- j knecht militaire strafgevangenis te Leiden, f 134 i A. M. Van Mierlo, wed. J. Borking, onderopz. der timmerl. bij de art. stapel- en constructiemag. te 1 Delft, f 117 G. Tuss, zich noem. Thus, wed. H. A. Wensing, rijksveldw. 3de kl., f 63 J. De Jong, I wed. J Van Geldrop, brievenbest,, f 92 E. Kus- I ters, wed. J. R. Schrooders, brievenbest., f 100 1 A. Van Dorst, zich noem. en schrijv. A. G. Van I Dorst, wed. J. F. Van Strijbos, direct, van het postk. te Geertruidenberg, f 117 M. Aljes, wed. I D. De Klerk, brievenbestf 100C. Ch. Van Draanen, wed. C. Klaasen, deurw. bij het gerechtshof I te Amsterdam, f 70 Th. Martens, wed. H. Van I Engelen, rijksveldw. 3de kl., f 63 B. De Neef, I wed. J. Stolk, commies 3(le kl. bij 's Rijks bel., .j f 116; I. J. van der Poel, wed. B. Ulehake, idem I lste kl., f 124; I. M. Heimans, wed. J. W. B. 1 Brinkman, hulpondcrw. aan de voorin. Rijks lag. school te Maastricht, f 117 M. A. Moers, wed. L. J. Rupp, opz. der zadelmakers bij de art. stap.- 1 en constr.-magaz. te Delft, f117; J. M. Van Broek huizen of Van Broekhuyzen, wed. mr. A. De Koning Knijff, griffier bij het kantonger. te Ridderkerk, f 84C. J. J. Van Idsinga, wed. D. Hasselaer, I brieveng., f 67 G. Kamphuis, wed. C. H. Gozen, j rijksveldw. 2de kl., f 84 R. van Eyck, wed. R. H. Brandenburg, griffier bij het kantonger. te Lemmer, j f 96 M. H. W. Ter Gast, wed. A. de Reus, ontv. vnn 's Rijks bel., f 480 S. A. J. Th. Wolf. wed. D. A. Kobus, kommies ter insp. der dir. bel., f 240; J. Tillema, wed. J. M. Van Kelckhoven, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 149 H. Copier, wed. R. L. Brune, amanuensis aan de hooges. te Leiden, f 180 A. M. M. Kemmann, zich noem. Kemman, wed. J. F. Zier, onderdirect. bij de Rijkstelegraaf, f 36C M. J. Grimra, wed. J. C. P. Kalden, brie veng., f 75 Ch. Van Vlissingen, wed. H. Van Vlissingen, leeraar aan de burgerdag- en avonds, te Amsterdam, f 480 C. Evers, wed. B. R. Vos, komm. 3de kl. bij 's Rijks bel., f 150 M. Ziegen- hoock, wed. J. C. D. Eiiler, idem 2de kl.. f 185; j A. Bijvoet, wed. K. W. L. Hauff, ads. der pos terijen, f 130M. C. Hecker, wed. P. H. E. Biihrens, hoogl., f 640 D. Arendsen, wed. H. Van de Pol, postb., f50; H. F. H. Thissen, wed. S. Pfennings, komm. 2de kl. bij's Rijks bel., f 157 J. M Bosvelt, zich noem. en schrijv. Bosveld, wed. J. P. Hannema, idem 2de kl., f 157 C. C. Kin, wed. M. J. Witters, idem lste kl., f 191; C. De Waal, wed. A. K. E. Saalbach, idem 3de kl., f 174 M. J. W. H. Goossens, wed. J. J. F. H. Geelen, ontv. van idem, f 800G. Beunink, zich noem. en schrijf. Bunink, wed. P. Schutstal, Rijksveldw. 2de kl., f 105 J. H. J. Van Batenburg, wed. H. P. Brants, havenm., f 480 C. Hagemeijer, zich noem. en schrijv. Hagemeier, wed. Ch. Jenck, cipier in een huis van arrest, f 193 M. R. Par- ren, wed. P. N. E. Odekerken, komm. lste kl. bij 's Rijks bel., f 234 E. M. Molensteen, wed. J. Balmakers, conduc. der brievenra., f 267. Onderwijs en Examens. Jl. Maandag had de jaarlijksche vergadering van onderwijzers en onderwijzeressen in hetarrond. Helder in het lokaal van den heer Kos te Schagen plaats; 114 personen waren tegenwoordig, waar onder de burgemeester van Petten en Barsingerhorn. De burgemeester vau Schagen kon door omstandig heden niet aanwezig zijn. Nadat dc voorzitter, de heer Biiehner, den vergaderden een hartelijk wel kom had toegeroepen, gaven eenige dames en laarverklaarde Adelgonde nog eensë Dat was een gewichtige aaubeveling in de oogen f- van Anton Koolhaas. Hij wendde zich dan ook terstond tot den scliraalbezoldigde met de woorden1 „En wat zegt mijn dochter er van Liefde wekt in een andere ziel een gelijke gewaar- I wording, als daartoe van nature de neiging aan- I wezig is. De tegenstand, die de verliefdheid van Posse zoo onverwacht in de hand gewerkt had, was wel ge- geschikt den dichter geheel te bevredigen en de onomwonden vraag van Koolhaas, liet Posse (hij f voelde het dadelijk) geen ander antwoord toe, dan „Dat het goed is „Maar" liet hij er onmiddellijk J op volgen, „ik vrees slechts, dat zij mij lief heeft I door misverstand Adelgonde begreep hem niet: „door misverstand j| „Omdat mijn gedichten ook op u, geachte dame, 1 doelen De geachte dame trad achteruit: „wat bliefje?" I Haar echtgenoot zag haar aan „Nu nog mooi- I er ook al gedichten op u, Adelgonde P" Posse nam Betty's hand. „Als ik er berouwvol I aan denk, dat ik gisteren" hij keek achter zich I naar Suze en Emma „in de verblinding van 1 het oogenblik het overige liet zich begrijpen, f Hij bracht het handje aan zijn lippen en drukte er een kus op. Adelgonde strekte gebiedend hand uit „Kus mijn dochter de hand nietPosse was plotseling in ongenade gevallen bij haar. Bij het jonge meisje echter niet, dat de dochters van deu vrijheer in de oogen zag en knikte: „Zoo, zoo, ik begrijp „Hier, kus me nog eens," vervolgde ze lachend, hem de hand toestekend. „O, juffrouw Betty 1" En overgelukkig willigde Posse haar ver langen in. (Slot volgt.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2