MEID-HUISHOUDSTER, De kaasverbetering volgens het stelsel van JBèekel en F,riks begint te Middelie nl meer en meer navolging te vinden. De veehouders, die in de laatste jaren niet te best slaagden in het bereiden hunner kaas, werden daardoor aangespoord, zich met genoemd stelsel ver trouwd te maken en verkrijgen voor hun product aanmerkelijk hoogere prijzen. De firma J. Tuiju Pz., kaashandelaar aldaar, vraagt dan ook bij voorkeur de kaas, die stelselmatig gemaakt wordt en zich in den regel zoowel in- als uitwendig gunstig onder scheidt. Kerknieuws. Bedankt voor het beroep naar de Ilerv. gem. te Noordzijpe (ScbagerbrugOudesluis) de heer D. A. Boss van Charante, cand. te Rotterdam. Aangenomen het beroep naar de Herv. gem. te Zuidzijpe (St.-Maartens- en Burger- brug) door ds. J. D. C. Koch Jr., pred. te Assendelft. Buitenland. België. De krijgsraad te Antwerpen sprak met alg. stemmen kapt. Becker vrij van de leiten, waarvan hij beschuldigd werd nl. van, tijdens hij aan den Congo was, wapenen aan de Arabieren verkocht te hebben, en van poging tot moord. Frankrijk. De Ministerraad besloot aan den Franschen zaakgelastigde op Haïti op te dragen om verantwoording te eischen voor den daar geëxecuteerden Rigaud, een Fransch onderdaan. Oostenrijk. Uit Ballongo wordt aan een blad gemeld, dat de socialitisch gezinde boeren zich wilden meester maken van het gemeentehuis. De gendarmes gaven vuur, doodden drie personen en wondden zeven Militaire versterking werd ontboden, de orde is hersteld. Arabië. Aan de „Times" wordt uit Constantinopel gemeld, dat volgens tele grammen uit Yemen nieuwe gevechten tusschen de opstandelingen en de Turksche troepen zijn geleverd. De Turken werden geslagen en leden aanzienlijke verliezen. Men vreest, dat de opstand zich zal uit breiden tot Hedjaz. De telegraaflijnen zijn afgesneden. Ten einde troepen te kunnen zenden naar Yemen (tot onderdrukking van den opstand der weerspannige Assyrs is de Porte verplicht zich te wenden tot buiten- landsche stoombootmaatschappijen en zal verplicht zijn tot het sluiten van eene leening te Constantinopel. Chili. Uit Iquique wordt gemeld, dat het nieuwe Congres den president in verschil lende opzichten de meest uitgebreide macht heeft verleend. Voortaan staat het Balma- ceda vrijieder, die der Regeering niet vriendschappelijk gezind is, in de gevangenis te werpen, of op andere wijze te straffen de inkomsten 'van den Staat naar eigen oordeel te gebruiken, zonder de verplich ting daarvan rekenschap te gevengeld op te nemen op het crediet van den Staat, zonder voorafgaande machtiging van het Congresden Staat van beleg af te kondi gen, en wanneer hij zulks verkiest, Staats ambtenaren naar welgevallen aan te stellen of te ontslaanhet recht van vergaderen en de vrijheid der pers op te heffen,' of te beperken. Een premie van 150.000 pd. st. is door de Regeering toegekend aan de comman danten der torpedobooten „Almirante Lynch" en „Almirante Condell", die de „Blanco Encalada" in de lucht deden springen. De troepen van de regeering te Coquirabo (een belangrijke haven in Noord-Chili) zijn in opstand gekomen en hebben vier hunner officieren doodgeschoten. Het oorlogs schip der CongTes-partij, de „Esmeralda," heeft de kade, de ladingsplaats en den spoorweg op de Zoba-eilanden vernield, waardoor [het vervoer van de guano belet wordt. me mijn hoed en mantel I" Zoo gingen we dan op reis, en evenals ik straks uit verlegenheid liet stof van mijn nieuwe pantalon had geslagen, draaide ik nu, onder 't naar beneden gaan, een knoop van mijn splinternieuwe oveijas, die op mijn arm hing. Een uur later vlogen we in den snuiven- den, hortenden trein door liet schemerend landschap, dat met het goud en purper der avond werd overgoten, in onze gezellige coupé en in gezelschap van schoonmama met haar tasschen, doozen en pakjes ons reisdoel tege moet. O, zulk een spoortrein-coupé, wat is zij wijd en toch zoo engVoor twee is ze een wereld. We vlogen in onze kooi snorrend voort eu dat het er niet zoo stil eu zwijgend in toeging, daarvoor zorgde schoonmama. Nadat ze de pakken en pakjes had nageteld ze waren met die, welke ze zelf nog had meegebracht, elf in getal, behalve Alma's parapluie en parasol werden ze behoor lijk geplaatst en kregen we elk een gedeelte der colectie aan onze speciale zorg toever trouwd. Deze beschikkingen kostten haar veel hoofdbreken eu ondergingen herhaalde wijzigingen, waarvan het gevolg was, dat ze eindelijk geheel in de war geraakte en 't noodzakelijk oordeelde, dat elk zijn eigen bagage vlak naast zich op de bank legde. Verhit en afgetobd door dezen niet onbelang- rijken arbeid bij drukkend warm zomerweer, verzocht ze mij de riemen van haar reis- nécessaire los te gespen en er het noodige uit te halen om limonade te bereiden. Nadat ze haar dorst had gelescht, noodigde ze ons uit om van den meegenomen voorraad te nuttigen, en toen we bedankten, verzocht ze Alma haar tenminste behulpzaam te zijn in 't Rusland. In de nabijheid van Saljan overviel een bende van 17 roovers een postwagen met twee reizigers. De roovers vermoordden de reizigers, wondden den postiljon (en plunderden de nabijgelegen dorpen. Een detachement kozakken is tegen de roovers uitgezonden. Gemengd nieuws. Daar nog slechts weinige dagen ons van de kermis scheiden, zal het velen onzer lezers zeker niet onaangenaam zijn eens te vernemen welke gelegenheden tot ontspan ning het aanstaand volksfeest ons zal bieden. De opgave, die wij daarom hier laten volgen, is eene voorloopige, die later nog wel eenige aanvulling zal behoeven. Zoover tot heden bekend is, zullen op het Westplein een plaats vindenhet Cagliostro-théater van G. P. Stomph, het Grand Théater van Th. Spriet, de schiet oefening van H. de Nies, het Natuurwon der van Ch. Schenoff, het Panorama van E. Dobbelaire, de Caroussels van L. Vincken en C. Schoenmaker en de Poffer tjeskraam van H. van der Kam." Ophet Molenplein zullen verrijzen een tent voor de Amerikaansche Clowns van Louis Cridon, de Beignetskraam van Lemeur-Consael en de Poffertjeskraam van de wed. H. van Rijken. Het Havenplein zal grootendeels worden ingenomen door het bekende „Stoom- en Zeilvermaak" van L. Vincken, door „La tour d' Eijffel" van G. Vincken, Magneta van P. Moreau en de Beig netskraam van P. G. S. Koppen. Schouwburgtenten van de heeren Gebrs. A. van Lier en van den heer W. Hart zullen respectievelijk op het Nieuwe Kerk plein en op het plein nabij het Centrum worden opgeslagen. Een groot aantal tenten en tentjes van kleinere afmetingen, turksche schommels, schommelschuitjes enz. zullen de opengebleven plaatsen op de pleinen en langs den Kanaalweg innemen, terwijl in onderscheidene lokalen café-chantant- gezelschappen zullen optreden. Een curieus incident duet zich voor op de tentoonstelling te Berlijn. De jury had een portret van Moltke door Vilma Parlaghy afgewezen de Keizer heeft het aangekocht (voor 20.000 Mark) en nu zal het, zegt men, tot spijt van de jury, toch op de tentoon stelling prijken In verband met loopende geruchten kunnen wij mededeelen, dat de expeditie onderneming Van Gend Loos (H. Co- lignon Co.) op dezelfde wijze blijft voortbestaan. Alleen zal deze firma met 1 Aug., met behoud van haar expeditie- en incassozaak, optreden als factorijhouders der Staatsspoorwegmaatschappij, en als zoodanig alleen met het vervoer binnens lands van bestelgoederen belast worden. Jl. Zaterdag viel, al spelende, een 3jarig kind in de rivier de Mark, buiten de Waterpoort te Breda. Dit werd opge merkt door zijn broertje van 5 jaar, dat met inspanning van al zijne jeugdige krachten zijn broertje van een wissen dood wist te redden, daar op dat oogenblik zich niemand anders op die plek bevond. Met betrekking tot het spoorweg ongeluk bij Mönchenstein zijn thans, volgens den Bazelschen correspondent der „Frankf. Zeitung", geruchten in omloop, die, zoo zij waarheid bevatten, der spoorwegdirectie een zware verantwoordelijkheid van het gebeurde opleggen. Men zegt namelijk, dat zij door verschillende treinbeambten dikwijls gewaarschuwd werd, dat de brug kraakte en in slechten staat verkeerde. Zelfs zou een stoker, die weigerde den trein over de brug te voeren, ontslagen zijn. De circus te Chicago was dezer dagen het tooneel van groote opgewondenheid. Miss Una, de slangentemster, vertoonde het talrijke publiek hare kunst, en had zich reeds een python van 14 voet lengte om het lichaam gewonden, toen zij een tweede klaarmaken van een vluchtig maaltje voor haarzelfwant zij was niet verliefd en ze had eetlust. Toen werd met behulp van Alma de tafel' gedekt op de bank, en terwijl mama soupeerde, scheen ze 't zich tot een plicht te rekenen verslag te geven nopens de uitstekende qualiteit der meegebrachte eetwa ren, den prijs, de beste kanalen, waar ze te krijgen waren, enzoovoort. Mijn schoonmoeder, die, zooals ik reeds aanstipte, de weduwe was van dr. Günther, was een chamente, dooren door goede vrouw, die, behalve een weinig schoonmoeder-egoïsme, dat ze natuurlijk bezat en men haar niet kwalijk kon nemen als moeder, die zulk een dochter als Alma uithuwelijkte, slechts drie gebre ken had, welke somtijds een weinig hinderlijk waren, en deze bestonden in de wonderdadige gave van op elk oogenblik dat ze verkoos, te kunnen eten, praten en slapen, onverschillig of de omstandigheden het meebrachten of niet. Nadat ze ons op de beide eerste harer talenten zoo lang had vergast, tot het ein delijk donker was geworden en alleen het licht der coupé-lamp een droomerig schijnsel in 't rond wierp, wenschte ze ons een staal tje van haar derde talent te geven en zei, dat ze verkoos te slapen. Ingevolge haar ver langen moest ik 'door een nieuwe schikking van pakken, tasschen en doozen haar bank vrij maken. Alma bereidde haar een gemak kelijk hoofdkussen en beschutte mamaatje met een doek tegen een mogelijk tochtje, waarop de goede vrouw, nadat ze ons ernstig had aangemaand vooral niet te praten, maar liever ook een dutje te doen, een paar minuten later ons beschroomd gefluister met een zacht liefelijk gesnork begeleidde. 't Was buiten volkomen nacht, maar in slang uit de mand wilde loslaten. Plotse ling wrong echter de python zijne kron kelingen nauwer 0111 hals en leest en sloot haar arm in zijne kaken. Miss Una behield hare tegenwoordigheid van geest en riep drie helpers, die haar na een hevigen strijd met den python bevrijdden. Honderden toeschouwers vluchtten, en een aantal vrouwen vielen bij het schouwspel in on macht. De wond werd onmiddellijk uit gebrand. In de „Pall. Mali" heefteen zeeman aangetoond, dat vrouwen heel goed als matroos dienst kunnen doen. De man ging het werk aan boord in bijzonderhe den na, en kwam tot de conclusie, dat het zwakke geslacht alles best kon doen. Hij gaf echter geen antwoord op de vraaghoe den vrede aan boord te handhaven onder eene vrouwelijke „be manning". De wraak van den weduwnaar. Er heeft zich onlangs een curieus geval met een dokters-recept te St. Petersburg voorgedaan; het zal, naar de „Nowosti" bericht, eerstdaags voor de rechtbank komen. Een dokter aldaar had namelijk de vrouw van een inwoner in behandeling helaas zonder goed resultaat. Nadat hij reeds verscheidene middelen beproefd had, schreef hij de patiente een zeer sterk wer kend middel voor en gaf daarbij den man hoop, dat het middel bepaald helpen zou. Maar den volgenden dag stierf de vrouw. De weduwnaar schreef den dood aan dit sterk werkend raiddel toe, geraakte in de hoogste woede en besloot, zich op den dokter te wreeken. Hij deed dit op zeer curieuse wijzehij nam het ongelukkige recept, liet het in een lijstje zetten en hing het op het graf van zijne vrouw aan een kruis op. Iedereen kon op die manier het geneesmiddel, „waaraan zij gestorven was" en den naam van den dokter, die het voorgeschreven had, lezen. De dokter vernam dit en zag hierin de bedoeling hem in zijn goeden naam en zijne praktijk te benadeelen. Tengevolge hiervan diende hij tegen den weduwnaar eene aanklacht wegens laster in. In een 2de klasse spoorweg-coupé tusschen Rotterdam en Amsterdam. Mijnheer Pieters zacht tot zijn buurman ,,'n Prachtige type die ouwe heer over ons, bepaald 'n oud-koopvaardij kapitein." Mijnh. Barens even zacht„Ja Wat 'n bruingebakken gezichtgewoonlijk aardige kerels die lui, humweten veel te vertellen 'k zal hem eens aan 't praten helpen." „Hum Hum mijnheer is zeker in de vaart geweestkapitein „Om je te dienen, dertig jaar lang ,,'n Mooi, nobel vak, prachtige ondervindingen op te doen, hum zeker veel gezien" „Wat bedoelt u" „Nubijvoorbeeld hum Java „Nooit geweest „ODe West dus" „Niet bekend, meneer „Aha, ik begrijp Walvischvaarder. O dat is interessant. Vertel eens, is zoo'n Walvisch werkelijk zoo'n ondier? ,,'n Walvisch Nooit een gezien als op de kermis in 'n tent." Dus in de kleine vaart geweest, Mid- dellandsche Zee, of Oost-Zee? „Nooit van gehoord of gezien." „Maar kapitein, waarop hebt u dan gevaren Ik? Wel! op de boot tusschen Feijen- oord en Rotterdam en vice-versa. Amerikaansch. JessieZeg, Harry, de markies met wien Ellen in Europa is getrouwd, wil niet meegaan naar Amerika. HarryDat is afschuwelijk. Zij heeft 200,000 ds. voor hem betaald en nu zou zij hem niet eens kunnen vertoonen ons binnenste was 't heldere zonneschijn. Ik begreep, dat nu het geschikte oogenblik was gekomen voor mijn schoone, gloeiende rede, welke 's middags in het water was gevallen, en ik stuurde ons fluisterend gesprek zeer behendig in die richtins heen. Daar verbrak eensklaps een geweldige donderslag de stilte van den nacht. «O, hemelsche genade, die slag heeft mij getroffen gilde mijn schoonmoeder en sprong verschrikt op. Ook Alma verschrikte en ik zelf ging tamelijk verbluft naar het raam, schoof het gordijntje weg en keek naar bui ten. De hemel had zich dicht bewolktde regen stroomde naar beneden en de warmte van den dag onlaadde zich in een onweer, dat was alles. «Een onweer," steunde mijn schoonmoeder ontzet. «Genadige hemel, een onweer, terwijl we in den trein zittenis dat niet vreeselijk gevaarlijk, lieve Leo «Volstrekt niet", lachte ik «niets gevaarlijker dan overal el ders. Veeleer het tegendeel«Och 't.is toch zoo akelig, als het dondert, en nu ook nog die vreeselijke luchtzuigingAch, mijn God, ik ben doodsbang jammerde mijn schoonmoeder. «Stel u toch gerust, mamaatje," vermaande ik lachend«voor de zuiging behoeft ge niet bang te zijndie kan wel den bliksem van ons af, niet naar ons heen leiden." «Och, de bliksem," klaagde ze; «voorden bliksem ben ik niet bang, maar wel voor den donderDat is heel wat anAi 1Ogilde ze opnieuw, beide handen tegen de ooren drukkende, toen er juist weer een daverende slag door het luchtruim rolde. Mijn schoonmoeder kreeg 't «op haar „The Spectator" geeft de volgende „Ministerieele geestigheid"„In Engeland moet men niet dobbelen, maar indien men 't doet moet men 't valsch doen. Dan is men zeker van de sympathie van het publiek." Kunst- en Letternieuws. Het Rozekruis. Inhoud van afl. 11Mal thusianisme, Socialisme of Theosolüe. Gedachten en Spreuken. l)c Schepping. Indische Spreuken. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Am al ia arriveerde 20 Juni van Amsterdam te Batavia. Prins Hendrik (e.), van Batavia naar Am sterdam, vertrok 20 Juni van Aden. Conrnd van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 21 Juni te Semhampton. Prinaes Wilhelmiua (a.), van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 21 Juni te Genua. Voorwaarts (a.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 21 Juni te Padang. Utrecht, van Rotterdam naar Java, is 21 Juni te Gibralter aangekomen. Prins Willem I van Suriname naar Amsterdam, arriveerde 19 Juni te Hfcvre. Amsterdam (s.), vertrok 20 Juni van New-York naar Arasterdam. D i d a m (e.), van New-York naar Amsterdam, vertrok 22 Juni des morgens van Boulogne-sar-Mer. Rotterdam (s.), van Amsterdam naar New- York, vertrok 21 Juni van Boulogne-sur-Mer en passeerde 22 Juni Lizard. Samatra (s.), van |Batavia naar Amsterdam, vertrok 20 Juni Tan Padang. Prinses Sophie (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 20 Juni Kaap del Armi. Samarang (a.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 19 Juni van Port-Saïd. Noor d-B r a b a n t vertrok 20 Juni van Rotterdam naar Batavia. Obdsm (s.), arriveerde 19 Juni van New-York te Rotterdam. Zaandam (s.), vertrok 20 Jnni van Rotterdam naar New-York. Maasdam (s.), van New-York naar Rotterdam, passeerde 22 JunijLizard. Argus. comm. Rovers, vertrok 23 Juni van Nienwediep naar de Nooidzee. IJmuiden, 20 Juni. Het naar Batavia be stemde stoomschip Cunrad is b\j hetbinnenkomeu in de slnis tegen den sluismuur geloopeu eu heeft daardoor in eeu der bakboordsboegplaton, circa 6 voet boven water, een scheur van circa 1£ voet lengte gekregen. Nn binnenboords de schade zooveel mogelijk gorepareerd te hebben, ging het stoomschip in zee. Nieuwediep, 20 Juni. A. „Rosn" (s.), van Amsterdam naar Harlingen. 21 Juni. A. „Pione" (e.), Warkworth. „Libra", kapt. K rijnen, Suudswall. „Stad Work urn", kapt. Feeostra, Londen. V. H. M. zeilkorvet „Nautilus", comm. Hildo- brandt, Noordzee. H. M. monitor „Cerberus", comm. ElHs, Zuiderzee. IJmuiden, 22 Juni. A. „Sumatra", Hr. Ms. stooms., Southampton. Maassluis, 20 Jnni. A. H. M. ramschip „Buffel", Ilellevoetslnis. Dragör, 15 Juui. Gep. „Noordholland", kapt. Bloos, Hernösand naar Zaandam. Sundswall, 16 Juni. Zeilkl. „Gerrit Wil lem", kapt. Visser, Zaandam. De miuister van Marine brengt ter kennis van zeevoronden1. dat het drijfbaken van 't Zand, Zuiderzee, 3de district, weder op de vorige ligplaats is gelegd. In de Wierbalg, Zuiderzee, zal eene zwarte boei gelegd worden in 34 dM. water, op de peiling Groote Knap op Wioringen in kerktoren den Oever. Kerktoron Hypolityshocf even benoorden Vultrop. Ligging 52 gr. 57 min. 5 sec. n.br., 0 gr. 8 min. 50 sco. o.l. van Amsterdam2. volgens medc- deeliug van den „Königlichor Baurath" te Emden, dd. 15 Juni jl., is in de Ecms nabij de Wybelsumer- plaat, tusschen do zwarte boeien E 10 en E 11, een vaartuig gezonken j ligt in 20 dM. water. Even bez. het wrak is eene groene wrakton gelegd in 25 dM. water; 3. dat de 4 zwart en wit geblokte boeien, ter aanduiding van het onveilige terrein bij de torpedo-oefeningen in het Schulpengat, zeegat van Texel, 3de district, wegens eindigen dier oefeningen zijn opgonomen. V i 8 8 c h e r ij. Nieuwediep, 23 Juni. Sedert jl. Zaterdag wer den alhier door 149 korders en beugers 10 tot 100 groote-, 20 tot 230 kl. tongen, 10 tarbotteu, 5 tot 60 roggen, 1 tot 3 mandjes kl. «chol en 1 tot 3 manden schar aangevoerd: gr. tong gold 35 a 50 cent, kleine id. 15 cent, tarbot f 6 a f 9, rog 50 a 60 cent per stuk, kl. sehol f 2 per mandje en achar f 3 a f 8.50 per mand. Enkhuizen, 20 JunL Aangebraoht van 1000 tot 12000- atnks ansjovis, marktprijs (6.50. zenuwen," zooals ze zelf gewoon was dat te noemen, en nu hadden we vooreerst genoeg te doen om met behulp van reukjes en eau- de-cologne den strijd tusschen haar en haar zenuwen te doen bedaren. „Een onweer bij 't allereerste bejrin van 't huwelijk jam merde ze herhaalde raaien «dadelijk donder op de huwelijksreisOch, arme kinderen, dat is een kwaad voorteeken 1" Gelukkig had het onweer 't zoo kwaad niet voorna den derden donderslag trok het afhet weerlichtte nog nu en dan aan de kim maar de lucht klaarde even spoedig op als zij betrokken was geweest, en weldra zag de maan weer uit haar blauwe, in zilver tintelenden hoogte lachend en vredig op het aardrijk neder. Het heele intermezzo scheen ons nu als een onbeduidende, reeds ver achter ons liggende episode onzer reis toe. Mijn schoonmoeder verklaarde evenwel, dat ze nu volmaakt wakker was geworden dat ze dus ook niet meer verkoos te slapen en zich nu weer geheel ter onzer beschikking stelde. «Op het volgend station hebben we immers een oponthond vroeg ze. «Ja," antwoordde ik«een kwartier." Ze vond dit uitstekend en verklaarde, dat ze van die gelegenheid zou gebruik maken om uit te stappen en een kop koffie zonder melk te drinkendat moest ze, als ze 't op haar zenuwen had gehad, altijd doen om weer geheel op streek te komen. Ik schepte adem we hadden nu tenminste een kwartier rust in 't vooruitzicht, en in dien tusschentijd kon ik mijn rede eindelijk uit spreken, want Alma had verklaard, dat ze niet zou uitstappen, en ik bleef dus al dien tijd met haar alleen. De trein stopte, en ik verzocht mijn schoonmoeder, 't mij niet Nieuwe haring 1 Zooals reeds gemeld is ,werd de eerste haringjager gisteren te Vlaardingen verwacht ook de tweede is te Lerwiek aangekomen en heeft 100 tou ingenomen. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. OndertrouwdP. B. Berrevoets, kwartiermeester en S. Zwaan. J. van Daalen, matroos en C. Korver. Bev.illeu G. Engels, geb. Thijsmeijer, 1. N. Lenr, geb. Kuiper, z. L. Kalf, geb. Leen, z. G. de Min, gcb. Hemelrijk, z. N. Koster, geb. Nieuwenhnizen, z. A. M. v. d. Abeele, geb. Pothoff, d. S. Kallenbaoh, geb. Jansen, d. C. Polilman, geb. Atsendorp, d. G. Stiunstra, geb. v. Brederode, z. M. G. Loomin, geb. Mennce, z. J. Oudkerk, geb. Hoog, d. M. r. Franeker, geb. Molenaar, d. M. WiÜemse, geb. Slort, z. Overleden N. Bronsma, 17 j. Schagen, van 17 tot 19 Jnni. Overleden: A. E. Smit, 1 j. en 4 m. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) Windrichting Barometer mM, Thermometer Ce. ►1 en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 21,12 22 12 23 8 23112 N.O.t2i. 20 Kg- N.O.t.N. 20 N.O. 5 N.O. 8 765.591 f 4.29 763.44 f 2.24 761.09 - 0.11 760.82] - 0.38 15.5 16.4 15.4 15.7 - 1.5 - 0.7 0.0 - 1.5 '3 9 Yochtigh. procent. Weersgesteldheid. Toestand van de zee. 21 22 23 23 12 12 8 12 0.82 0.83 0.87 0.89 Ligtbew., onstuimig. Betr., onstuimig, regenbui. Bewolkt, goedweer. Bewolkt, wind. Golv. id. Wein. glv. Golv. VerwachtingNoordoostenwind. Laatste berichten. 23 Juni. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende advertentie van de Vereeniging „Liefdadigheid naar ver mogen", betreffende de eerstdaags in deze gemeente te houden collecte.- Deze zal worden gehouden bij hen, die zich nog niet tot eene jaarlijksche bijdragen aan de kas der Vereeniging hebben verbonden. Ter wille van het goede doel, bevelen wij deze collecte ten zeerste in de belang stelling onzer lezers aan. Naar wij vernemen is de heer A. Senderman Jr., alhier, door Burgemeester en Wethouders benoemd tot tijdelijk opzichter bij de uitvoering van eenige bouwwerken in deze gemeente. Brussel, 22 Juni. Hedenmiddag had de plechtige ontvangst van den Groot hertog van Luxemburg en zijn zoon plaats. De Koning en de Graaf van Vlaanderen waren aan het station, dat g edecoreerd was. Het was een schitterende ontvangst en een ontzaglijke menigte was op de been. De minister Eijsceen vergezelde den Groothertog. Bordeaux, 22 Juni. De werkstakende trambeambten hebben twee tramwagens omvergeworpen en de banken en glasruiten vernield. Een vijf honderdtal nieuwsgierigen trokken partij voor de werkstakers. De politie deed eene charge op de volksmenigte, welke echter weerstand bood. Verschillende voorwerpen werden van de balkons der huizen naar de politie-agenten geworpen. Velen dezer laatsten zijn ook op andere wijze mishandeld. Een aantal personen zijn in hechtenis genomen. ADVERTENTIE N. TERSTOND GEVRAAGD: Een bekwame bekend met boerenwerk. Adres: H. RENTENAAR, Stoom- weg, Anna Paulowna. kwalijk te nemen, als ik niet met haar meeging daar ik, als jonggehuwd man, mijn jonge vrouw niet alleen kon laten zitteu. «Och, weet ge wat, kinderen, dan stap ik ook niet uit," zei mijn schoonmoeder gemoe delijk «ik wil nooit speUebreekster zijn. Doe me 't plezier, Leootje-lief en haal me een kop koffie aan 't buffetdan blijven we alle drie lekkertjes zitten. Goede sterke koffie, hoor, zonder melk." Alma scheen wel te merken, dat er een onweer bij me broeide, dat op het punt stond" van uit te barsten, want ze stiet me zacht aan, trok me aan mijn mouw en wierp me een zoo zachten, diepen, smeekenden blik toe, datik me over mezelf schaamde. Ik verzamelde al mijn moed, verzekerde mijn schoonmoeder dat het een groot genoegen voor me was, haar van dienst te mogen zijn, klom toen uit de coupé en drong een poos voor het dicht omsingeld buffet heen en weer, tot het me eindelijk gelukte een kop koffie machtig te worden, dien ik me haastte aan mama te brengen. «Duizendmaal dank, lieve Leo," zei de goede vrouw met een erkentelijk glimlachje «stap toch inik maar om 's hemels wil, er is suiker in de koffie 1 Och, zoo kan ik ze niet drinken, als ik het op mijn zenuwen heb gehad Hier, Alma, mijn kind, drink gij ze't zal u goeddoen doe me 't plezier, lieve Leo, ge hebt nog den tijd, haal me een anderen kop, maar vooral geen suiker. Wilt gij zoo goed zijn (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3