6) Hoe 't Donderde. Het adres van de heeren J. Kwant c. s. te Huisduinen, beeft ons versterkt in onze meening (zie laatste Nabetrachtingen), dat de verplaatsing van de brandspuit van Huis duinen naar het Koegras niet rationeel was. Het eene deel der gemeente te helpen ten koste van het andere, is geene goede politiek. Wij blijven nog altijd wachten op het antwoord op onze vraagwaarom heeft men dan al dien tijd een brandspuit te Huis duinen gestationeerd, als die er gemist kon worden P En de telefoon komt nu eerst met 17 Sep tember uiterlijk Komaan, dat is nog slechts twee en een halve maand. Wij hopen zeer, dat in dien tijd nog niet de eenige alhier geplaatste paal ook verdwijne. Behalve de kastjes, hebben we nu ten minste nog die paal, waarop we tegenover vreemdelingen kunnen bluffen als bewijs van het in wording zijnde telefoonnet. Met de verdwijning van die paal zou al onze hoop verdwijnen! Voor kennisgeving werd aangenomen een adres van den heer R. Tienstra alhier, bevat tende de mededeeling, dat hij bereid is het lokaal voor den afslag van zeevisch van de gemeente te huren tegen 6 pCt. van den kostenden prijs van het gebouw, mits de som van f 400 'sjaars, niet te boven gaande, enz. enz. Terecht voor kennisgeving aangenomen, want de zaak is afgedaan. Toch is het jammer, dat de heer T. niet vroeger, althans niet vroeg genoeg, met dat voorstel is aan gekomen. Wellicht ware men dan nog tot een bevredigend en vredestichtend vergelijk gekomen. En al ware het alleen maar geweest om de vastheid der grondslagen te beproeven, waarop sommige gemeenteraadsleden hunne overtuiging vestigen, zooals we de vorige maal hebben aangetoond. De heer Vos nam het, voor de zooveelste maal, op voor de onderwijzers en verkreeg dan ook van den voorzitter de verzekering, dat zijn reeds langer dan een half jaar geleden ingediend voorstel tot herziening der tractementen van het onderwijzend personeel in de eerstvolgende zitting aan de orde zal komen. Met dit succes kan de heer Vos voorloopig tevreden zijnhet was zeker meer dan hij verwacht had. Licht, meer lichtvroeg, in navolging van HafFmans, de heer Zurmuhlen en hiermede heeft dit raadslid zeker allen een grooten dienst bewezen. Onze straatverlichting ie slecht, niemand zal dat ontkennen, ook niet, dat men wel een beetje te veel wil vergen van de maan. Lieve hemel, men moest toch ook eens bedenken, dat zij niet in alle hoeken en gaten kan doordringen. Jammer dat betere verlichting de financiëele krachten der gemeente te boven gaat, zooals de Voorzitter zeide. De heer Zurmuhlen meende, dat men dan ten minste het gevaar kon vermin- dereu van in onzachte aanraking met de donkere lantaarnpalen te komen, door ze wit te verven en de heer Korver ondersteun de dit. Men moest echter tot de ervaring komen, dat zooiets nog volstrekt niet gemak kelijk gaat. Het Dag. Best. zal nu al het mogelijke aanwenden om die verbetering te brengen. Al het mogelijke I Wij meen den, dat een verver met een pot verf en een kwast voldoende was om zoo'n kunststuk te volbrengen, maar we erkennen gaarne niet te zijn ingewijd in de geheimen van het vak. Daar nu echter ook deze kleinigheid weder moet wachten op de volgende begroo ting, zullen we er nog wel meer van te hooren krijgen. Wij vestigen er alvast de aandaeht van gemeenteraadsleden op, dat er inderdaad lieden zijn, die beweren, dat zwarte palen in den donker beter worden gezien, dan witte. Wie weet! De klacht over den slechten toestand der keibestrating nabij het Station scheen niet op goede motieven te rusten, daar die toe stand een gevolg bleek van ontduiking der politie- verordening, door het overladen der Een verhaal voor jonggehuwden en schoonmama's, naar EMIL COHNFELD. Ik hoorde dat alles aan, terwijl me't hoofd als 't ware ronddraaide. „Zijt ge dan allen van den duivel bezeten riep ik woedend de oude toe. „Wat P" vroeg ze, me bereidwillig haar oor toestekende. „Of ge van den duivel zijt bezeten brulde ik buiten me zelf. „Ja, ze zijn weggereden," knikte de oude, die me verkeerd had verstaan, „langs den zandweg, dien gij ook hebt gereden." Den zandwegEen oogenblik wist ik van woede niet wat te antwoorden -, maar de prac- tische lange rentmeester kwam me op den schouder kloppen en wees me zijn gezadeld paard, dat hij voor me van stal had gehaald. „Stijg gezwind op," zei hij„de dames zijn eerst sinds een kwartier op wegop den zandweg moeten ze in stap rijden. Gij kunt, met een paard onder u, in vollen galop rijden over een kwartier moet gij ze hebben inge haald. Vlug, mijnheerflink, maar bedaard, rijd vooral bedaard de bruine „bokt. Dit beteekende zooveel als dat de bruine wel eens een kattenpokkel of een bokkensprong maakte. Zonder een woord te zeggen, steeg ik te paard en sloeg toen den bruine zoo krachtig mogelijk de hakken in de zijden, want sporen bad ik toevallig niet aan mijn laarzen. De bruine wierp eerst zijn achterstel in de hoogte, wagens. Oogluikend is dit steeds toegestaan zeide de Voorzitter, maar nu zal daaraan natuurlijk een einde worde gemaakt. Binnenlandsch nieuws. Helder. In de algemeene vergadering van de R.-C. Kiesvereeniging „De Een dracht," alhier, zijn tot candidaten voor den Gemeenteraad gekozen de heerenP. Groen, J. G. R. Vos, C. D. Zur Mühlen, L. W. F. Oudenhoven, T. C. Govers, J. Verfaille, (aftredende leden) (wit stembil jet) en als nieuwe leden de heerenF. S. C. M. Wijs, Ingenieur K. N. Marine, en Th. Terra, (rood stembiljet). Helder. Vergadering van de Kamer van Kooph. en Fabrieken op Woensdag i Juli 1891. Voorzitter L. W. F. Oudenhoven. Secretaris H. Uurbanus. Na de behandeling van eenige huishou delijke aangelegenheden, komt ter tafel eene missive van Z. E. den Minister van Waterstaat, ter begeleiding van een ontwerp-besluit tot instelling van een centralen raad van handel en nijverheid. In verband hiermede wordt gelijktijdig behandeld eene missive van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, tot bijwoning uitnoodigende van eene vergadering, welke in verband met het ontwerp-besluit bovengenoemd zal gehou den worden te Alkmaar, den 13 Juli 1891. Na breedvoerige discussie, waarbij de heer S. W. Stooker er op wees, dat de zelf standigheid der Kamer moest worden gehandhaafd, werd besloten, dat op den aangegeven datum de Kamer op de vergadering te Alkmaar zal worden vertegenwoordigd. De heer Oudenhoven verklaart zich bereid als afgevaardigde naar Alkmaar te gaan. Wordt gelezen een brief van den heer P. Schagen, koopman alhier, wijzende op de behoefte aan beCedigde wegers en meters in deze gemeente. Na bespreking, waarin er op wordt gewezen, dat alhier zulke personen zijn, wordt besloten aan het Gemeentebestuur te verzoeken, wel te willen doen nagaan of het aantal befiedigde wegers en meters in deze gemeente genoegzaam mag worden geacht, om in alle voorkomende behoeften te kunnen voorzien. Verder wordt behandeld eene missive van den heer P. Schagen, koopman alhier, wijzende op onregelmatigheden welke alhier plaats hebben bij het ijken van maten, gewichten, enz. Hierop wordt besloten dat eene commissie uit de Kamer hare opwachting zal maken bij den heer Ijker, om aan dien heer de bewuste grieven kenbaar te maken en te verzoeken 'te willen onderzoeken of daarin ook verbe tering is te brengen. Nog wordt behandeld eene ingekomen missive van den heer S. C. Visser, betref fende de onvoldoende lichtsterkte van het Vissersvuurtje in het Kaap en Molen gat aan den schrijver zal worden kennis gegeven dat tot betere beoordeeling noodig is, dat de bezwaren beter worden uiteen gezet in een adres, geteekend door belang hebbenden. Helder. Jl. Zondag was het 9 jaar geleden dat de rammonitor „Adder" op de Noordzee verongelukte. Getrouw aan hare gewoonte, bracht de onderofAciers-vereeniging „Admiraal de Ruyter" alhier met hare omfloerste banier op dezen herinneringsdag weder een bezoek aan het Adder-monument op de Alge meene Begraafplaats, tot het vernieuwen van het nationale lint aan den indertijd door de Vereeniging bij het monument neergelegden krans. In tegenwoordig heid van een groot aantal belangstellenden voerde de president van „de Ruyter", de heer J. H. Schrijver, op het graf het woord. Deze spreker bracht de ramp van sloeg vervolgens achteruit en zette zich toen in een driesten, korten, zijdelingschen galop. Maar ik was nog driester dan hijik hakte hem opnieuw in de flanken en sloeg er een paar malen woedend op los met de rijzweep, die de lange rentmeester me in de hand had geduwd. „Bedaard aan, mijnheer, dan gaat hij heel goedmaar niet zoo driftig de bruine bokt Niet zoo driftig, mijnheer riep de rentmees ter me nog na. Maar 't was te laatMijn bruine stak eensklaps den neus in den wind, strekte den hals ver vooruit en ging met me door. Als een bliksemstraal schoot hij met me de poort uit, als een wervelwind over het voorplein, en het volgend oogenblik kletterde hij als razend over den straatweg, dien ik slechts een kort eind moest volgen om dan naar den zandweg af te slaan, 't Kon me niet schelen, dat de knol doorging ik kwam er door vooruitEen seconde later was ik aan 't bosch nu komt aanstonds het punt, waar de zandweg begint. Ziezoo, bruine, dezen kant uit, langs den zandwegMaar duizend d Wat is dat De knol luistert niet naar den teugelhij heeft het bit tusschen de tanden genomenik trek me de vingers door aan de teugels; maar de knol is sterker in den bek dan ik in de handen Dood en duivel, hij gaat rechtuitals een schaduw vliegen we den zandweg voorbijverwoed striem ik de flanken van den verwoeden knol maar hij gaat als een pijl recht vooruit, rate lend en donderend over den steenweg, en ik zou me uit razernij de haren hebben uitge rukt, als ik me niet aan den zadelknop had moeten vasthouden om mijn zit, dien ik reeds half kwijt was, niet geheel te verliezen. Ik vloog het bosch doordaar kwam ik voorbij een groote open plek ginds slingerde vóór 9 jaren in herinnering, gaf de be wijzen van den kameraadschappelijken geest, bij de Marine bestaande en sprak woorden van troost en opwekking tot de nagelaten betrekkingen van de bij den Adder-ramp omgekomenen. De heer Schrijver gaf verder de verzekering, dat „de Ruyter" zal blijven voortgaan jaarlijks haar bezoek aan het monument te her halen. Schagen. Het bestuur der Schager Harddraverij-Vereeniging „West Friesland" heeft besloten, Dinsdag 18 Augustus de jaarlijksche harddraverij te doen plaats hebben. Even als vorige jaren zal ook nu weder eene harddraverij vóór en eene na den middag gehouden worden. Op 21 Juli a. s. moeten bij gelegen heid der periodieke verkiezingen voor de gemeenteraden in de onderstaande gemeen ten, in Alkmaar's omgeving, de volgende heeren aftreden AkerslootJ. Blokker Jz. en E. Besse. Bergen C. Roskam en J. Oldenburg. Broek op Langedijk; J. Slotemaker en Jb. Wagenaar Kz. KastricumF. Glorie en A. van der Park. Egraond aan ZeeJb. Koeman en E. Conijn. Egmond-binnen J. Noort, C. Apeldoorn en C. Kraakman. HarenkarspelJ. Kooij en A. Borst. Heer-HugowaardJ. Boot Az. en P. Wonder Az. Heiloo: D. Pepping en H. Mulder. HensbroekP. Baan en J. J. Willinge. Koedijk: Jb. Stam Jz. en H. Lammer- schaag. LimmenM. Kuijs en W. J. Dekker. Nieuwe NiedorpK. de Moor en W. C. Visser. NoordscharwoudeC. Kroon Mz., D. de Geus Dz. en P. de Geus Az. OterleekJ. Blom en M. Groot. Oude Niedorp: J. Koemeester en A. Strijbis. OudkarspelA. Halff, P. Duijves en D. Mz. Borst. OudorpS. de Jongh, J. Bijman en H. Bruijn. St. PankrasD. Kloosterboer en Am. de Boer. PettenA. Eriks, J. Krijgsman en J. Heinstman. Schermerhorn P. Smit, E. Dekema en K. Olij Dz. SchoorlJ. C. Peeck en C. v. d. Pol. UrsumJ.Snelten, P. Koppes en P. Kuiper. WarmenhuizenT. Pronk (overleden), K. Blom en C. Frans. WinkelH. Rezelman, J. Witsraeer en P. Sloovis. Zuid- en NoordschermerC. H. van Reenen en S. Vlaanderen. ZuidscharwoudeJb. Greidanus en H. van Twuijver (bedankt). („Alk. Ct.") Marine en Leger. Aan de gecombineerde oefeningen, die in de stelling van de monden der Maas en van het Haringvliet dit jaar zullen gehouden worden, zullen deelnemen van de zeemacht de ramschepen „Buffel" en „Guinea", de rammonitors „Draak", „Panter" en „Cerbe rus", de stoomkanonneerbooten „Hydra", „Bulgia", „Heimdal" en „Balder", de tor pedobooten „Idjen", „Bempo", „Krakatau", „II" en „VII", van de landmacht het 3de bat. van het reg. grenadiers en jagers, onder bevel van den majoor J. L. de Bock, de lste comp. 4de reg. vest.-nrt., onder bevel van den kapt. W. J. G van de Veur, uit den Haag, de 6de comp. 4 reg. vest.-art., onder bevel van den kapt. E. C. Bogaert en een bat. van het 8de reg. inf. uil Bergen- op-Zoom, benevens 2 batterijen van het 5de reg. veld-art. De stoomtransportschoeners „Schelde", „Coertsen" en „Zeemeeuw" zullen als aviso dienst doen. de zandweg in groote bochten voortik kon hem over een lange uitgestrektheid overzien. Ja, waarachtig, daar in de verte, is 't niet om razend te worden, daar in de verte gaat een rijtuig Ze zijn hetEn ik vlieg reeds voort, zonder het vervloekte beest in die richting te kunnen sturen, of wel het te kunnen inhouden Ik roep, ik brul om de aandacht te trekken, maarvoor uit l De open plek ligt reeds achter me overal omringt me het dichte pijnboomwoud.... Ik ren voort. Ongeveer tien minuten had de woedende renloop geduurd, toen de verwenschte knol met een onhebbelijkeu korten draai een bocht van den straatweg omsloeg „Hola, meneer, ben je razend riep me een man toe, dien ik bijna van de beenen had gereden en die terstond daarop ten gevolge van zijn overhaasten zijsprong in de droge aloot naast den weg buitelde. In 't volgende oogenblik hing ik voorover, met de armen om den hals van den bruine, die ook was geschrikt en nu plotseling tot staan was gebracht. Ik liet me van 't paard glijden, veegde me 't stof en zweet van 't gelaat en keek in 't rond. Toen klonk me een zware brommige stem in de ooren „Nu, dat zgn me fraaie histories Daar stond de verloren oom, die haastig uit de sloot was gekrabbeld, voor me, met de handen in de zijden en me met een van toorn rood opgezwollen gelaat aanstarende. „Oom Robert, zijt gij 'tP" vroeg ik ver bluft. „Wel natuurlijk ben ik 't," antwoordde hij norsch. „Waarom zou ik 't niet zgu?" „Gij waart immers verloren zei ik, naar adem snakkende. Gedetacheerd bij de Normaal-schietschool te 's Hage de 2de luit. J. F. Legner, van het lste reg. infanterie alhier. Bij Kon. besluit zijn de volgende wijzi gingen gebracht in het reglement op het fonds voor dek- en onderofficieren en minderen bij 's Rijks zeemacht. 1. De dag van inhouding der bijdragen wordt gesteld op 1 Juni in plaats 1 Dec. 2. Bij het verlaten van den dienst, op de wijze in art. I omschreven, wordt aan de deelgenooten drie malen het bedrag uitgekeerd der sommen, die langer dan 10 jaren door hen aan het fonds zijn bijgedragen. Voor de géiden 10 jaren en korter, doch ten min ste 6 maanden bijgedragen, wordt eene twee voudige uiikeering verleend. 3. Van art. 26 vervalt paragr. F en in verband hiermede is in art. 30 bepaald dat aan de deelgenooten, die tot den officiersrang bevorderd worden, enkelvoudige teruggave hunner bijdragen geschiedt. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. zeil- korvet „Nautilus", onder bevel van den kapt. luit. ter zee H. G. Hildebrandt, in den avond van 4 dezer van IJmuiden naar zee vertrok ken, ter voortzetting van den oefeningstocht. Bij Kon. besluit is aan den kapt. ter zee H. Quispel vergunning verleend tot het aan nemen der versierselen van ridder 2de kl. der orde van St. Anna, hem geschonken door Z. M. den Keizer van Rusland. De kapt. ter zee D. G. Brand, hoofd van het vak van uitrusting bij de directie der Marine alhier, werd gisteren als zoodanig ver vangen door den kapt. ter zee M. J. C. Lucardie, en met gelijken datum belast met het bevel van Hr. Ms. ramschip „Guinea," ter vervanging van den kapt. ter zee J. A. Vening. Bij zijn vertrek uit deze gemeente werd den kolonel Brand jl. Zondagavond aan het spoorwegstation uitgeleide gedaan daar een groot aantal hoofd- en verdere officieren der zeemacht. Het eskader, den 27 Juni jl. samengesteld met het oog op het bezoek van den Duit- schen Keizer aan ons land, is gisteren ont bonden en de schout-bij-nacht C. H. Bogaert eervol van het door hem gevoerde bevel ont heven. De off. v. gez. 2de kl. bij de zeemacht F. Bennik en W. Schilperoort zijn gisteren geplaatst respect, aan boord van Hr. Ms. schroefstoomschip lste „Van Galen" en „Johan Willem Friso," beide liggeude alhier, en wel ter vervanging van de off. v. gez. lste en 2de kl. dr. B. Snellen en I). P. Van Nouhuis, die op non-act. zijn gesteld. Men schrijft uit Hoorn aan het „Hbld", dd. 30 Juni jl. Het laatste schot knalde hedenmiddag om 6 uur en de tweede nationale schietwedstrijd behoort alweer tot het verleden. Ze mag echter als uitstekend geslaagd beschouwd wor den. Prachtig weer begunstigde van begin tot het eind den wedstrijd, die door tal van schutters is bezocht. Alleen aan inleggelden werd gedurende den wedstrijd ruim f 4500 ontvangen. Bij den rozen wedstrijd werden ruim 100 zilveren cn bronzen medailles uitgereikt en ruim 9000 schoten gelost. Het hoogste ge tal rozen, dat daarop behaald is, was dat van den heer Koster uit Amsterdam met 200. Belangwekkend was het, ook mevrouw Waldeck van Loosduinen moedig in de voor ste rijen der schutters naar den prijs te zien mededingen. Ik laat hieronder den geheelen uitslag van, den wedstrijd volgen, behalve die van de personeele banen, waarvan de uitslag eerst later bekend wordt. Korpswedstrijd Dl 225 M. Verg. zilv. med. 7de reg. inf., 25 treffers 161 punten zilv. med., lste reg. inf., 25 t. 146 p. zilv. med. 6de reg. inf., 25 t. 138 p.bronz. med. 6de reg. inf., 25 t. 188 p.bronz. med. 2de reg. inf. 24 t. 147 p. Korpswedstrijd Dn 225 M. Verg. zilv. „Des duivels was ik 1" antwoordde hy boos aardig. „Maar gij zet de bloedverwantschap mooi in, mynheer Leo, neem 't me niet kwalijk! Is dat een manier," ging hij grim mig voort, „mij en mijn arme beangstigde vrouw zoo in den steek te laten Dat noemen we hier iemand met zijn gebakken peren laten zitten, meneer Ons niet af te halen, ja ons niet eens een rijtuig te zenden, wat blief je „Nu, dat is kras 1" riep ik verbaasd. „In den steek te laten met een beangstigde vrouw Niet af te halenGeen rijtuig te zenden Oom Robertvoor den d dat zijn juist dingen, waarover ik me te beklagen heb Wilt ge soms een loopje met me nemen f" „Ik P Ik heb wel iets anders te doen!" snoof hij grimmig. „Durft ge soms beweren, dat ge mij een rijtuig hebt gezonden, hè P" „Ik u een rijtuig zendenriep ik ten toppunt van verbazing„waar ergens waart ge dan eigenlijk „Waar ik was Wel, te Boxberg, in 't loge ment, natuurlijkwaar zou ik anders zijn geweest? Te Boxberg, in 't logement, waar ik met mijn vrouw geduldig heb geslapen en op 't rijtuig gewacht, dat men zoo vriendelijk was me niet te zenden." „Maar hoe, in 's hemelsnaam, kwaamt ge er toe den nacht te Boxberg door te brengen vroeg ik, terwijl ik moeite had op adem te komen, zoo verbaasd was ik. „Wel, dat is vrij natuurlijk, meneer," ver klaarde hij, altijd even grimmig. „Gisteren avond reden we met Matthes in het nieuwe rijtuig weg om u at te halen onderweg kwam er een onweer opzetten en nu, als 't zoo dondert en weerlichtdaar kan ik nu eenmaal niet goed tegen en mijn vrouw ook niet. We stapten dus te Boxberg med. schutterij Helmond, 25 tr. 142 pTjj zilv. med. id. Purmerend 22 tr. 107 p. bronz. med. id. Harderwijk 21 tr. 117 p. Korpswedstrijd Dtii 225 M. Verg. zilv. med. schutterij Nijmegen 25 tr. 187 p. zilv. med. id. Deventer, 24 tr. 146 p., bronz. med. id. Middelburg 24 tr. 142 p., id. id. Hoorn 24 tr. 187 p. Korpswedstrijd Div 225 M. Goud. med. Claudius Civilus, Amsterdamzilv. id. Kon. Stud. Schietver., id id. id. Jan Pzn. Coen, Hoornid. id. Oranje Nassau, 's-Hage Bronz. med. „Helmond", Helmond id. id., St.-Sebastiaan, Hoorn id. id., Off. Schietgez., 'sHageid. id., Neerl. Burgerwacht, Am sterdam. Korpswedstrijd Ei 800 M. Goud. med. 7de regt. infant., 25 tr. 62 p.verg. zilv. med. lste id., 23 tr., 58 p. zilv. med. 8ste id., 23 tr. 67 p.id. id. 6de id., 22 tr. 53 p.bronz. med., 2de idem 22 tr. 51 p. Korpswedstrijd En 800 M. Verg. zilveren med. schutterij Deventer, 21 tr. 65 p.zilv. med. id., Middelburg, 21 tr. 52 p.zilv. med. id., Delft, 21 tr. 50 p.bronz. med. id., 's-Hage, 20 tr. 50 p.bronz. med. id., Harderwijk, 20 tr. 43 p. Korpswedstrijd Era 800 M.Verg. zilv. med. scherpschutt. Jan Pzn. Coen, Hoorn, 25 tr., 61 p.zilv. med. Vereeniging „Hel mond", Helmond, 25 tr., 55 p.id. id.Off. Schietver. dd. Schutterij, 's Hage. 14 tr. 52 p. bronzen med. Kon. Stud. Schietver., Amster dam, 24 tr., 52 p.; id. id. Ver. „Het Va derland", Delft, 23 tr. 69 p. Korpswedstrijd H. 150 M. Gouden med. Kon. Stud. Schietver. Amst., 262 p.verg. zilv. med., „Rotterdam*,1 te Rotterdam, 252 p. lste ploeg, „Helmond" te Helmond, 240 p. zilv. med., Neerl. Burgerwacht, Amst., 206 p.St. Sebastiaan, Hoorn, 248 p. bronzen med., Jan Pz. Coen, Hoorn, 241 p. Claudius Civilus, Amst., 243 p.Oefening en Vermaak, 's Hage, 232 p.diploma Kon. Stud. Schietvereen., Amsterd., 245 p.2de ploeg, Ver. „Rotterdam", Rotterdam, 245 p. Korpswedstrijd P, 12 M. Verg. zilv. med. „Claudius Civilus", Amsterd, 25 tr. 129 p. zilv. id. Neerl. Burgerwacht, id., 25 tr. 127 p.id. id. „Helmond", Helmond, 25 tr. 129 p.bronzen, id. Kon. Stud. Schietver. Amsterd., 25 tr. 124 p.id. id. Jan Pzn. Coen, Hoorn, 25 tr. 117 p.id. id. Oefening en Vermaak 's Hage, 24 tr. 116 p.id. id. Off. schietver. Schutt., id., 25 tr. 116 p. Bekerwedstrijd 420 M., waarde f 12C, F. Molenaar den beker met 19 rozen N. C. Hofman, lste prijs ad. f 50, met 18 rozen. Beide leden van Jan Pz.Coen. Benoemingen, enz. Bij kon. besluit in aan mr. N. J. C. Lette van Oostvoorne, op zijn daartos gedaan ver zoek, eervol ontslag verleend als ambtenaar van het Openb. Ministerie bij de kantonge rechten in het arrond. Alkmanr, voor de kantons Alkmaar, Schagen en Helder, ter standplaats Alkmaar. Onderwijs en Examens. Onze plaatsgenoot, de heer W. Vos, heeft te Groningen met gunstig gevolg het Theoretisch geneeskundig examen afgelegd. Heer-Hugowaard. Als onderwij zeres aan school No 2 is benoemd mej. G. Koogman, tijdelijk werkzaam te Lutje winkel. Op de voordracht waren mede ge plaatst de dames G. Tol te Wijk aan Zee en A. Zee te Hoogwoud. Kerknieuws. Ter voorziening in de bestaande predikants vacature is bij de Herv. gemeente alhier be roepen Dr. P. Proost Jzn., te Koog aan de Zaan. Beroepen bij de Nederl. Herv. Gemeente te 8neek, ds. H. Bleijenberg, pred. te Enk huizen. Beroepen bij de Herv. gem. te Baambrugge, ds. R. Gemser, pred. te Broek op Langedijk. De Herv. Gem. te Wervershoof heeft oen kandidaat, te Leiden gepromoveerd, beroepen. uit en zonden u het rijtuig." „Ahariep ik, nu me tenminste een ge deelte van de zaak duidelijk begon te worden. „Ja," ging oom snuivend voort, „dien Mattbes, dien ezel zei ik natuurlijk, dat hij ons in 't terugkomen zou afhalen. We lieten ons intusschen in het logement een kamer geven en legden ons, in afwachting van uw komst, te slapen, zooals ordentelijke lui 's nachts behooren te doen. Maar wie niet kwam en wie ons liet liggen, dat waart gij, en zoo bleven we doorslapen tot vanmorgen. Maar toen had men nog de beleefdheid niet ons af te halen en dus moet ik eindelijk te voet den terugweg aannemen om tenminste mijn vrouw een rytuig te bezorgente voet, meneer, wat bij deze warmte en mijn corpulentie waarachtig een schandaal is „Maar oom," zei ik, nog altijd volkomen buiten staat me de hoofdzaak der wonderbaar lijke geschiedenis te verklaren, „noch Matthes, noch het rijtuig zijn aan 't station geweest 1" Wat riep hij, de oogen wijd opsper- rende „waar zou hg dan zijn geweest „Ik weet het niet. En hij ia ook niet teruggekomen." „Waar, waar is hij gebleven?" vroeg oom, die nu van louter verbazing met open mond bleef staan. „Verdwenen En mijn cabriolet, de beide vossen, het nieuwe tuig Daar zal toch de d riep oom woedend. „Mijn cabriolet, het fon kelnieuwe tuig Neen, zoo iets heb ik nog nooit beleefd Mijn beide vossen, mijn sta&tsiepaarden, die me 800 thaler hebben gekostVerdweuen De sch elm PhoeIk krijg een beroerte (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2