rraantel), het nummer van het huis aan geeft, vanwaar hij wegreed, ontvangt hij eene belooning. Het adres moet aan het politiebureau in Marlboroughstreet worden afgegeven." De Grosvenor-club is een der voornaamste van Londen. Te Catangaro, in Calabrië, verkeerde onlangs een huwelijksfeest in een ontzettend drama. Een twintigjarig beeldschoon meisje zou zich in het huwelijk begeven met een land eigenaar uit een aangrenzende gemeente, toen plotseling bij 't zich in beweging stellen van den stoet twee geweerschoten van uit een tegenover het huis gelegen kazerne op de bruid werden gelost. Deze kwam echter met een lichte verwon ding vrij, doch hare zuster, moeder van twee kleine kinderen, bleef op de plaats dood. Men kan zich de algemeene ontsteltenis voorstellen. De daad werd bedreven door een jongen karabinier, met wien het meisje de geheime verkeering had afgebroken, ter wille van den meer bemiddelden land- j eigenaar. De decoratieschilder Rondey te Parijs was sinds lang ziek en werd door zijn vrouw en een vriend, die sedert een jaar bij hem inwoonde, verpleegd. Op een nacht dronk de ziekeverpleegster uit het kopje van den patiënt en kreeg daarop hevige buikpijnen, waarover de zieke ook sedert eenigen tijd klaagde, 't Bleek toen dat mevrouw Rondey en de vriend, die meer haar vriend was geworden, den zieke vergif toedienden dat Oncier, de vriend, van een hem bekend apotheker had ge kregen onder voorwendsel een hond te moeten dooden. Mevrouw Rondey erkende alles maar Oncier ontkent hardnekkig beiden zijn gevangen genomen. In een hotel te Teschen heeft zich een dame door een revolverschot gedood. Zij was de weduwe van een voor een paar maanden in den duel gedooden officier van het garnizoen te Berlijnblijkbaar had zij zich den dood van haar man zoozeer aangetrokken. Een schatrijke dame te Lyon stierf op 83jarigen leeftijd. In haar testament vermaakte zij als bewijs van dankbaarheid aan den dokter, die haar had behandeld, alles wat zich in haar „bonheur du joir" bevond. Men opende de kast en vond ongeopend en onaangeroerd alle drankjes en pillen, die de dokter aan de overledene in de laatste 10 jaren had voorgeschreven Aangaande het ongeluk dat Stanley I heelt getroffen, die zich met zijne vrouw te Mtlrren in het Berner Oberland bevindt, wordt nader gemeld, dat hij op eene wandeling gestruikeld is, en den enkel heeft gebroken. Twee zich te Mtlrren bevindende Engelsche geneesheeren werden dadelijk ontboden en legden het eerste verband, waarna de patiënt naar zijnhótel te Mtlrren werd teruggebracht, om daar verder te worden verpleegd. Aan eene kleine badplaats in West- Pruisen, aan het strand der Oostzee, had dezer dagen het volgende plaats. Onder andere badgasten vertoefde er ook eene mama met eene negentienjarige dochter. Hoe het nu kwam, weet men niet, maar tusschen het meisje en een heel knappen jongen badknecht, ontstond plotseling eene liefdesbetrekking. De mama kwam er he laas achter, en haastte zich met hare doch* ter terstond te vertrekken. Dit zou nu op zichzelf niels merkwaardigs geweest zijn het komt toch dikwijls voor, dat meisjes uit de hoogere standen hare keus wat lager laten dalen. Maar het geval liep er niet mee af. De visschers van het dorp. die van de badgasten veel voordeel heb ben, namen de zaak niet onverschillig op; zij meenden dat hun knappe jonge collega nog menige andere jonge dame het hoofd op hol kon brengen en de badplaats aldus bij bezorgde moeders in slechten naam kon komen, hetgeen tot een aanzienlijke vermindering van de bijverdiensten zou leiden. Zij kwamen dus bij elkaar, en op grond van hun vonnis kreeg de knappe jonge badknecht een zoo stevig pak slaag, dat hij een dag of wat niet zitten of staan kon, en dat, ofschoon hij verzekerde geen schuld te hebben aan de verliefdheid van het jonge meisje. Liefde brengt lijdén. Levenslang zijn sekse verborgen. Van jonge mannen, die zich met het een of ander doel in vrouwenkleeding bewe gen, heeft men reeds dikwijls hooren spre ken. Maar zelden hoorde men van een grijsaard, die zijn leven lang voor vrouw doorgegaan en zich in deze rol op zijn gemak gevoeld had. In het ziekenhuis te Saint-Antoine te Parijs bleek een 72jarige vrouw, die zich Opportune Signol noemde, een man te zijn eu moest in de raannen- ifdeeling overgebracht worden. Hij heeft in 't geheel geen baard, draagt sedert zijn negende jaar steeds vrouwenkleederen en heeft aan zijn voornaam, Opportun, de vrouwelijke e toegevoegd. Sedert zijn zeventiende jaar was Opportun voortdurend kindermeisje, keukenmeid en baker, en heeft slechts éénmaal weder mannenkleeren aangetrokken, toen hij als soldaat opge roepen werd. Gedurende de laatste twin tig jaar leefde hij bestendig in de rue Montressil, zonder dat ooit zijn waar geslacht ontdekt werd. „Opportune" ver zekert, dat hij op bevel van zijn stiefmoe der vrouwenkleeren aangetrokken heeft en daaraan zoo gewend is, dat hij geene andere zou willen dragen. w Tóen voor eenigen tijd Arroli op Sardinië door een rooverbende werd overvallen," was de dochter van den landeigenaar, Chiani, de leidster en de voorgangster bij de verdedi ging. Zoodra de rooverbende het huis van haar vader naderde en haar ouders en alle bedienden vluchtten, plaatste zij zich met een revolver achter de deur en schoot een ieder, die binnentrad, dood. Toen de bende vier mannen achter elkaar zag sneuvelen, sloeg zij op de vlucht, in de meening dat er troepen in het huis waren opgesteld. Het huis van haar ouders en het dorpje waren daardoor gered. De Italiaansche Regeeriug heeft aan Louise Chiani de gouden medaille toegekend, die haar onder het gejubel der geheele bevolking door den prefect werd uitgereikt. Nog een Rumeensche liefdesgeschie denis. Naar aanleiding van het geval Vacareseu wordt uit de Rumeensche residentie een andere liefdesgeschiedenis vermeld, die er eenige jaren geleden moet gepasseerd zijn. Eens bemerkte de konin gin, dat twee harer hofdames aan veront rustende liefdesmart leden. „Wie is het vroeg Carmen Svlva medelijdend aan de eene. „Een officier", antwoordde de dame, „Wie is hetvroeg zij aan de tweede. „Een officier", was ook hier het antwoord, j De koningin, bescheiden en kiesch, wilde niet verder vragen zij verklaarde zich voldaan en zeide, dat zij de namen der beide schuldigen niet eer wilde weten, dan op het eerstvolgend hofbal. „Op dien avond", beloofde zij, „zal ik u beiden verloven." Het bal was gekomen, de koningin riep de eerste hofdame bij zich. In groote opgewondenheid wees deze met den blik een knappe officier aan. De koningin riep toen de tweede hofdame en deze duidde met de hand naar denzelfden officier. Terstond liet de koningin den jongen kapitein naar een garnizoen in de provincie verplaatsen en zond de beide dames naar hare ouders terug. De roman „Boulanger." DeFransche bladen hebben dezer dagen weer een paar nieuwe hoofdstukken toegevoegd aan den Roman „Boulanger", die zeker eens zal verschijnen. Mme. de Bonnemain, die een paar dagen geleden te Brussel aan tering overleed, was de vrouw die Bonlanger aan zijn gezin en aan zijne partij heeft onttrokken. Onbewust is deze vrouw wellicht de redster van Frankrijk geweest, omdat zij in Boulanger een hartstocht gewekt heeft, heviger was dan zijn heersch- zucht. Aan haar is het te danken, dat Boulanger, den dag na zijne schitterende zegepraal bij de verkiezingen, den staatsgreep, die hem tot heerscher had kunnen maken, onder hare bekoring vergat. Aan haar is het te danken, dat hij door de vlucht naar Brussel zijne populariteit meer ondermijnde dan de krachtigste regeering ooit had kunnen doen. Na zijn val deelde zij te Jersey in zijn ballingschap, en nu onlangs waren ze op raad der doktoren naar Brussel gekomen, omdat de zeelucht van het eiland nadeelig was voor de jonge vrouw, die door eene vliegende tering werd gesloopt. Zij was in de dertig en moet er mooi en interessant hebben uitgezien, voor de ziekte over haar was gekomen. Zij was rijk en van adel. Toen Boulanger haar leerde kennen, was hij minister en zij gescheiden van haar bejaarden echtgenoot. Een der Parijsche journalisten, die naar Brussel reisde om getuige te zijn van de be grafenis, beschrijft nauwkeurig de smartelijke tooueelen in het sterfhuis. Hij vindt den generaal //Onherkenbaar". De overwonnene, wien de ergste politieke nederlagen zijn op geruimdheid en veerkracht niet konden beroo- ven, is thans gebroken. liij beschrijft de sterfkamer, waar de lijk kist staat, bedolven onder bloemen waarover het zachte kaarslicht speelthet salon beneden waar de deelneming en de nieuwsgierigheid elkaar verdringenden dienst in de St. Jacques, waarvoor 't volk te hoop loopt en men slechts door kracht van ellebogen kan binnendringen en uitgaan eindelijk den tocht in draf naar de begraafplaats van Ixelles. En dan het afscheid als de taak is volbracht. Te raidden van zijne oude moeder, zijn nicht en neef, ontving de generaal de Fransche vrienden, dieafscheid kwamen nemen.jZwijgend, uitgeput tot flauwvallen9, reikte hij hun de band, telkens herhalende«Nu is zij weg en ben ik voorgoed alleen" 1 Een ander blad bevatte onder 't opschrift „L'épouse" o. a. het volgende „Zondag jl. terwijl aile bladen een bekende doode bespraken, lagen in de kerk Notre- Dame te Versailles twee vrouwen te bidden. «Eiken Zondag ziet men haar bij den middagdienst, beiden zeer eenvoudig, maar zeer voornaam gekleed de eene, reeds grijzen de, in de volle kracht van haar vijf-en-veertig jaren, de andere een ontloken bloem, een jonge vrouw van vier-en-twintig jareu, met blauwe oogen in een bleek gelaat en met krachtige, bijna manlijke trekken, die een sterke tegenstelling vormen met de zeer fijne taille. „Dit zijn mevrouw Boulanger en hare dochter Hélène. „Uit de kerk gingen de vrouwen te voet naar huis. Bij het binnenkomen in het salon keek de moeder naar het portret aan den muur met een blik, die zeggen wildeVooral voor u heb ik heden gebeden „Het grootste verwijt, dat zij richt tot hem, die haar heeft verlaten, is dat hij haar verhindert hare plichten van moeder te ver vullen en haar jongste dochter in de wereld te brengen. Zij is echter te veel in het open baar beleedigd. Zij heeft zich daarom afge zonderd en leeft thans in zichzelve terugge trokken, van. hare herinneringen en, wie weet, misschien van stille hoop. >at huwelijk, dat men heeft willen ver breken, is niet haar ongeluk. Het is haar vreugde en haar trots geweest, en thans is het haar plicht. Want zij is een christin en heeft als zoodanig de echtscheiding afgewezen. Zij beschouwt zich nog altijd als zijn vrouw en zij zal liet weer zijn als hij wil. „Zij steekt, de Middellandschs Zee over als haar dochter, in Algiers getrouwd, haar vraagt peet te zijn van haar kindje. Zij zal er weer heengaan voor 't tweede kindje en voorgoed zal zij over de grenzen trekken als de banne ling, wiens naam zij draagt, dit vraagt. „Zij leeft eenvoudig en zuinig, om zooveel mogelijk haar geld voor hem te bewaren. Dank zij een erfenisje heeft zij thans 40.000 frs. rente. Van haar kapitaal zal zij niets nemen dan de huwelijksgift voor hare doch ter. „Zij is dezelfde als moeder en echtgenoote. Zij zou bare liefste wenschen geven voor hare kinderen, gelijk zij vich opofferde en nogmaals opofferen zou voor haar man. „Zij beschuldigt hem zelfs niet. Zij beschul digt alleen hen, die hem hebben afgeleid van den weg, waarlangs hij ging als een held. Zij herinnert zich steeds welk een voorbeel dig echtgenoot hij was tot op den dag, toen, na de aanzoeken en vleierijen der politiek, andere aanzoeken en andere vleierijen zijn gekomen. Zij denkt aan de teedere zorgen, die hij voor haar had in het „Hotel du Louvre." waar zijn werkkamer nog grensde aan de gemeenschappelijke zitkamer. Zij ziet hem nog triomfantelijk binnenkomen en op haar ziekbed de eerste dagbladen brengen, waarin zijn lof werd gezongen dagbladen die haar reeds vrees aanjoegen, en lof die haar huiveren deed. „Het hart overvuld van dergelijke herin neringen, heeft voor hem dezelfde verontschul digingen, die de strengste jury heeft voor den beklaagde, wier. hartstocht of dronken schap hebben medegesleept. „Zij is de vrouw aA d e 1 a a r, kapt. ftitsma, arriveerde 20 Juli van Rotterdam te Nerva. Barsingerhorri, kapt. v. d. Woude, vertrok 20 Juli van Hernösand naar Zaandam. Libra, kapt. Krijnen, van Nieuwediep naar Geile, passeerde 24 Juli Elseneur. S t. Ghristophorus, kapt. Teensma, lag 25 Juli te Mariënhanm zeilklaar naar Gluckstadt. Hernösand, kapt. Hanssens, lag 25 Juli te Gefle zeilklaar naar Amsterdam. Een Parij zenaar, uit den Salon van het Camp de Mars komende, over schilders: „Ik ken er zeer weinigen, die bescheidenheid en talent bezitten. Ik ken er velen, die talent hebben en geen be scheidenheid. Maar zonder talent en met bescheidenheid zoo ken er geen één Aanbestedingen. Donderdag 80 Juli. Haarlem, 11 uur. Het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid aan het gebouw vau het prov. best.het leveren, opstellen en onderhouden van het werktuig, de stoomketels eu de schepraderen voor een stoomgemaal te Schellingwoudc, behooreude tot de werken van het Noordzeekanaal. Haarlem, 11 uur. Het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid, aan het j gebouw van hel prov. best.het maken en inhangen van een paar ijzeren binnen-vloed- j deuren voor de kleine schutsluis der Noord zeesluizen te IJmuiden, benevens het uitne- 1 men, vervoeren, herstellen en opbergen van de te vervangen deuren, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. Begr. f20,000. Zaterdag 1 Augustus. I Helder, 10 uur. De genie, op het bureel van den eerst aan w. ingen. in het Rijkshuis aan hef. Westplein het doen van verbeteringen van ondergeschikt belang aan I en bij verdedigingswerken in de stelling van Helder, onder het beheer der genie aldaar. Begr. f 2700. j Alkmaar. De directie der gemeente gasfabriek de levering hetzij geheel of ge deeltelijk van pl. m. 30000 Heet. Engelsche of Duitsche gaskolen. Woensdag 5 Augustus. Helder, 10 ure. De genie in het rijkshuis aan het Westplein het doen van voorzieningen van verschillenden aard bij militaire gebouwen in de stelling van Helder onder het beheer der genie aldaarbegr. f 2553bilj. inz. 4 Augustus uiterl. vóór 3 u. nam. „Het huwelijk is alleen te dragen, als men elkaar wederzijds concessies doet. Ik bij voorbeeld heb nooit honger vóór 7 uur 's avondsmijne vrouw was gewoon te 5 uur te dineerennu zijn we overeen gekomen, om 6 uur aan tafel te gaan. Op die wijze is het eten ons beiden even onaangenaam." Op de badplaats. De hótelhouder is bezig, met behulp van den oberkellner een rekening op te maken. Hebt u opgemerkt, dat de heer van No. 7, zoolang hij hier is, iederen morgen naar den windwijzer heeft gekeken Ja wel, iederen morgen. Schrijft u dan opvoor het gebruiken van den windwijzer 3 francs. De schoone dame, kwijnend, capricieus Welk verschil vindt u tusschen mij en de pendule? De aanbidder, zonder zich te bedenken De pendule wijst de uren aan, u doet ze vergeten Op de wandeling. „Daar gaat X, die pas getrouwd is". ,Ja, maar ik begrijp niet, hoe hij een meisje heeft kunnen trou wen, dat acht zusters had." „Het is juist heel slim bedachtzoo deelen ze de schoonmoeder." Uit de wereld van het ruime geweten. De eigenaar eener verdachte bank spreekt met zijne vrouw over zaken. „Wat waag ik eigenlijk bij de speculatie Alleen de 200,000 francs van mijn cliënten. Zelf bezit ik geen penning." „In uw plaats hield ik liever de 200,000 francs. Wij zijn niet rijk genoeg, om ze op het spel te zetten. De dankbare gast. De kellner tot eene gast, die vertrekt, zonder hem een fooi te geven „monsieur le baron zal mij toch niet vergeten." „Neen, vriend, ik zal je schrijven." Uit onze Koloniën. Uit Soerabaja wordt aan het „Bat. Hbld." van zeer geloofwaardige zijde bericht, dat zich daar de gevreesde cholera meer en meer uit breidt. De redactiën der daar verschijnende bladen zijn echter verzocht over de ziekte gevallen en den loop der ziekte zelve het stilzwijgen te bewaren. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Wilhelmina (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 24 Juli Kaap Roca. Prins Alexander (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 25 Juli van Port- Saïd. Prins van Oranje (3.), van Amster dam naar Batavia, vertrok 25 Juli van Suez. S 0 e n d a (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 Juli van Port-Saïd. Koningin Emma (s.), van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 27 Juli te Suez. Soerabaja (s.), van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 26 Juli te Southarapton. Batavia ^s.), van Batar ia naar Rotterdam, vertrok 26 Juli van Marseille. Maasdam (s.), vertrok 25 Juli van New- York naar Rotterdam. Werkendam (s.), van Rotterdam naar New-York, passeerde 26 Juli Lizard. Koolzaad »til. Tn Rubsen ging evenwel kleinigheid om tot iets vasteren prijs. Donaurubsen f285. Ijjnznad over hel geheel weinig veranderd. Boin- bny f 2Ö0, \ntw. f 268, N.-Amerik., Aug.-Sept., f 253 a 250; Petersb., Aug.-Sept., f 250 a-252. Raapolie stil eu weinig veranderd. Op levering ging deze week vrij wat om, evenwel zonder prija- variatie te veroorzaken. Lijnolie was voor dadelijk en spoedigste levering opnieuw iets flauwer tengevolge van realisatie lalere termijnen onveranderd, met meer handel, Amsterdam, 24 Juli. Aardappelen: Katwijker Zand f 4.50 a 5, Rijnsburgera f 1.80 a 2.And ij ker Muisjes f3.80 a 4, Westlandsche Klei, manden f3 50 a 4, Westlandsche Klei, manden f 2.40 a 2.80, dito losse f 1.90 a 2.—t dito Kleimuiqjes f8.25. a 3.60, dito Zand f 4 a 4.50, Geld. Kralen f 2.40 a 3, Sasscnheimer Zand I' 2.70 a 3, alles per Hl. Tarwe "op levering hooger, Nov. f 246. - Rogge op levering prijshoudend; Oct. f 201, Mn art f 200. Raapolie onveranderdvliegend per 100Kg. f 33,25, Sept.-Dec. f33. Mei f 33.50. Lijnolie flauwvliesrend per 100 Kg. f 23.2&, Aug f 22.60, Sept.-Dec. f 22.60, Jan.-Mei f22.60.1' I Kaankoeken f 55 80. Lijnkoeken 1" 9 a 13. Veemarkt237 Runderen, 1ste kw. 80 a 86, i 2de 76 en 3de 48 c. per Kg.75 Melk- en Kslf- koeien, f 125 a 360 per stuk; 4 Graskalvereu33 nucht. Kalveren, f 6 a 10 per stnk; 16 Schapen; 54 Lammeren333 vette Varkens, 40 a 43 c. per Kg. Haarlem, 27 Juli. Ter Paardenmarkt aange voerd 811 Paarden en 1 Veulenprijs van f 60 tot f 750 per stak. Handel levendig. Veel Fransche en Duitsche kooplieden aanwezig. Schiedam, 27 Jnli.Moutwijn f 11.25, Jenever f 16.75, ïd. Amsterdamsehe proef f 18.Spoeling- Commissie f 0.70. Londen, 24 Juli.Veemarkt: 400 Runderen, 6000 Schnpen eu Lammeren, 120 Kalveren en 40 Varkens. Prijzen: Rundereu 2-9 a 5-2, Schapen en Lammeren 3-6 a 5-9. Kalveren 3-4 a 5-4 en Varkens 2-4 a 3-6. Londen, 27 Jnli. Aangebracht 1371 Araerik. Runderen 60 a 65 et. per Kg., 831 Nederl. Kal- veren 55 a 70 ct. per Kg., Sohapen 2394, waarvan 3465 Nederl. 62J- a 77£ ct. per Kg. Afloop van Aanbestedingen. Haarlem, 21 Juli. De genie: het maken van een Slaperdijk in den Haarlem mermeerpolder (3de ged.) begr. f 563,000 C. Bos Azn. te Dordrecht, f 663,000. Haarlem, 23 Juli. De genieHet maken van eene rioleering aan het fort te IJmuidenbegr. f 8500J. de Boer te Enschedé f 8179. Haarlem, 23 Jnli. Het ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid het verleggen van een gedeelte der rijks-spoor baan in de Pettemer duinen, bestek No. 159, dienst 1891, begr. f 10,600D. de Kok en U. Baggerman te Buurmalsen en Neder- hemert, f 12,090 P. Zanen Czn. te Ammer- stol, f 11,793 J. v. d. Plas te Hardinxvehl, f 11,700; J. de Vaal te Zeist, f 10,999; Gebrs. Klein te Helder, f 10,940H. Wijker id., f 10,700; G. D. van Doorn te Amsterdam, f 10,448 J. Giltjes te Petten, f 10,420 J. Oldenburg te Bergen, f 10,398 A. Bos te Helder, f 10,352 A. Visser te Haarlem, f 10,200. V i 8 s c h e r ij. Nieuwediep, 28 Juli. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 95 korders en beugers 20 tot 60 groote-, 20 tot 200 kl. tongen, 3 tarbotten, 3 tot 10 roggen, 1 tot 3 mandjes kl. schol en 1 tot 2 manden schar aangevoerd"gr. tong gold 50 a 55 cent. kleine id. 20 cent, tarbot f 7 a 8, rog 60 cent per stuk, kl. schol f 2 per mandje en schar f 3 per mand. Enkhuizen, 26 Jnli. Gedurende de vorige I week werd aangevoerd 4300 Kg. bot, 13 a 16 ct. per Kg. en 3200 Kg. paling 30 a 40 ct. per Kg. Volendam, 25 Jnli. Met het hoekwant heden gevangen 5 wicht bot per vaartuig. I Amsterdam. 25 Jnli. Ansjovis kalm prijzen onveranderd. De visscherij is thans geheel afgeloopen, en heeft dit jaar circa 44,000 ankers, groot soort opgeleverd. Sedert 1 Mei jl. zijn verzonden ca. 2700 ankers 189Ier, ca. 5350 ankers 1890er, ca. 250 ankers lS88er, ca. 60 ankers 1887er, ea. 180ankers 1885er, totaal ca. 8540 ankers, zoodat de voorraad, zoowel hier als in het binuenland op heden bestaat uit: ca. 41,300 ankers 189ier, ca. 54,653 ankers 1890er, oa. 90 ankers 1889cr, ca, 150 ankers 1888er, I ca 220 ankers 1887er. 120 ankers 1885er, ca. 100 ankers oudere, totaal ca. 96,700 ankers. k. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) Marktberichten. Texel, 23 Juli. Ongewasschen Wolf0.87 per Kg.gevischt Zeegras f 2.75 a 3.60, gemaaid insm f 6.50 a 7-75 per pak van 100 Kg.Aardappelen f 4.50 per HL Alkmaar, 24 Jnli. Aaugevoerd 577 stapels Kaas, weg. 166,914 Kg.kleine f 30. Commissie f 28, dito Gras f39. Ter Graanmarkt aangevoerd 25 HL, als9 Hl. Tarwe f 10.25 a 10.50, 10 Hl. Rogge f 7.75. 5 Hl. Haver f4, 1 Hl. groene Erwten f 15.50, alles per Hl. Alkmaar, 25 Juli. Ter Veemarkt aangevoerd 30 nuchtere Kalveren, 29 Schapen, 22 Lammeren, 24 magere Varkens, 348 Biggen, 4 Bokken en Geiten, 3 kleine Bokjes, 20 Koeien, 7 Paarden. Prijzennucht. Kalveren f 10 a 11, Schapen f 12 n 20, Lammeren f 5 a 10, raag. VarkeDs f 11 a 16, Biggen f 3 a 5.50, Bokken en Geiten f 4 a 8, kl. Bokjes f 0.80 a 1.25, Koeien f 100 a 255, Paarden f 120 a 250, allen por stuk. Boter 57£ a 67£ ct. per kopKipeieren f 3.50 a 4, Eend- f 3.25 per 100 stnks. Hoorn, 23 Juli. Aangevoerd 217 Schapen van f 22 a 27, por stuk. Hoorn, 25 Juli. Tarwe f 10.50 a 12, Gerst f 5.25 n 6.50, Haver f 4 a 4.50, Witte Erwten f 10.50 a 12, Groene dito f 13.60 a 14, Grauwe dito f 16.50 a 18, Vale dito f 14.25 a 16, Bruine Boonen f. 10.50 a 15 Karwei zaad f9.50 a 9.75, alles per Hl. 12 Paarden f 60 a 20044 Schapen f 15 s f 18; 60 Lammeren f 11 a 12; 7 Kalveren f 10 a f 18, 48 Varkens f7 a 14; 70 Biggen f 2.50 a 9, per stuk. Kipeieren f 3.25 a 3.50 psr 100 stuks1675 kop Boter 55 a 60 ct. per kop. Bovenkarspel (Station), 27 Jnli. Wortelen f 0.90 a 1.per 1000, Aardappelen (Streeker muizen), groote fl.60 a 2 en ronde f 1 a 1.40 per half Hl. Grove Bloemkool f 6 a 8 en witte Kool f 8 a 10 per 100 stnks. Enkhuizen, 27 Juli. Groote Muisjes Aard appelen f 185 a 2, kleine f 0.80-a 0.90, ronde blanke f 1.25 a 1.50, blauwe f 1.20 a 1.40 per half Hl.Wortelen f 1.10 a 1.50 per 1000 stuks Kruisbessen f 3.75 a 4, zwarte Aalbessen f 10 a 11, roode dito f 5 a 5.25 per 50 Kg., grove Bloemkool f 6 a 7, witte Kool f 7 a 7.50, roode dito f 6 a 6.50 per 100 stnks. Edam, 25 Jnli. Aangevoerd 123 stapels Kaas, f 29 per 50 Kg. Amsterdam, 25 Juli. Weekbericht. Fijne Zaden. Van nieuw Karweixaad werden de eerste partijtjes der niouwe oogst aan de markt gebracht. De kwaliteit is goed grof van korrel, doch laat do klenr te wenschen over. Het beschot valt algemeen tegen. Bruin Mosterdzaad gold f 24,50 a 23. Geel f 25 a 20, Kanariezaad f 10.75 a 10 per 100 Kg. Kar- weizaad 1889er f 10.75, Karweizaad 1890er f 10.25 «a Kauw Maanzaad f 14.50 a 15.50. Windrichting eu kracht. Stand. Afw. Thermometer Cs. Stand. 12 Z.W. 3 Kg. 763.54 t 3.24, 17.5 27 12 0. 0.2 j 753.24 - 7.06; 18.0 28 8! W.Z.W. 8 754.72' - 5.58 14.8 U2 W.Z.W.8 1755.12 - 5.181 15.7 - 1.5 - 1.1 - 2.6 - 3.4 o e '2 s Weêrsgesteldheid. 26 12 0.75 Helder, ligtbew., mooiweer. 27 12 0.80 Bew. betr., regenb., mooiw. 28 8 0.75 Bewolkt, winderig, goedweer. 28 12 0.64 Ligtbew,, winderig, goedw. Toestand van de zee. Vlak. Vlak. Golvend, id. Het Nederl. Meteorologisch Instituut meldt Een depressie, met een barometerstand vau onge veer 750 m.M in het centrnm, bevindt zieli zeer nabij en westwaarts van ousvan een gebied van hooge drukking is weinig of niets te bespeuren. Grootste barometerafwijkingsverschilgisterenochtend 8 uur H. 2,7 V.Zondagavond 8 uur, H. 1.8 V. Gisteren werd het verschil kleiner, barometer te Utrcoht 12J uren, 753 m.M. Te verwachten veran derlijke wind. burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag Bevallen G. Putting, geb. Goos, d. A. Bossaert, geb. Ducardus, z. Overleden: H. Kok, 21 j. J. J. Frensel, 62 j. H. J. T. F. Gordijn, 2 m. J. P. Sas, 3 j. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bnreau Raadhuis: 1 medaillon, (koper). Adrea Bureau 11 Sleutel. Laatste berichten. 28 Juli. De zeemiliciens, die met 1 Augustus a. s. van het fregat „Evertsen" op de [verschil lende gepantserde oorlogsschepen zullen overgaan, zijn heden afgeëxerceerd. - Volgens een gerucht voor welks juistheid wij echter niet instaan zou de voorbereiding tot het samenstellen van het kabinet, met welke de burgemeester van Amsterdam, de heer van Tienhoven, zich zou belast hebben, niet zijn geslaagd. („Haagsche Dagbl.") Brussel, 27 Juli. Gisteravond liep de Belgische poststoomboot „Flandre" een half uur na vertrek uit Dover, tegen den Engelschen driemaster „Amorette", met kolen geladen. De „Flandre" bleef eeni gen tijd in den driemaster steken, zoodat de bemanning van dezen (negenperso nen) gered kon worden. Daarna bevrijdde zich de „Flandre" door achteruit te stoo- men. De' driemaster zonk toen onmiddel lijk. De „Flandre" bereikte Ostende zon der schade, met vertraging van een hall uur.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3