van het Fransche eskader te Portsmouth uit eigen beweging geschiedt en ongetwij feld zijne aanleiding vindt in de aangename herinnering der wederzijdsche bezoeken bij de jongste aanwezigheid der Fransche en Britsche eskaders in de Middellandsche Zee. Gepaste maatregelen zullen worden genomen, om blijk te geven van de hoffe lijkheid, waartoe dit bezoek de gelegenheid biedt. Rusland. De Czaar zond een telegram aan Carnot, luidende„In te genwoordigheid der Fransche vloot te Croti- stadt, getuig ik andermaal van de innige sympathie, die Rusland en Frankrijk ver bindt". Carnot antwoordde, dat hij ge troffen was door de gevoelens, die de Czaar had uitgedruktde brave Fransche zeelieden zullen de hartelijke ontvangst, hun bereid, niet vergeten. Ik dank U. M. en ben gelukkig over de schitterende ge tuigenis van de diepe sympathie, die Rus land en Frankrijk vereenigt." Chili. De Errazuris bevindt zich nog steeds te Lissabon, en doet alle moeite hare ;bemanning voltallig te krijgen toen zij Havre verliet bevonden zich 170 kop pen aan boord; de Britsche zaakgelastigde te Lissabon, ontving opdracht van lord Salisbury, het schip te onderzoeken en de Engelsche zeelieden opteeischen, die zich tegen hun wil aan boord bevinden. Bij het onderzoek bleek echter, dat zij wel wilden blijven, zoo slechts de gage betaald werd. Bovendien zeiden zij, zich slechts verbonden te hebben, de Errazariz tot Valparaiso te begeleiden, waar de voor- loopige bemanning door de Chileensche marine zou worden vervangen. Intusschen zijn moeilijkheden ontstaan tusschen den commandant en de Portu- geesche havenpolitie, die het aan boord brengen van zeelieden verhindert. Zelfs moet de commandant der Errazuriz met zijne kanonnen gedreigd hebben. Gemengd nieuws. Jl. Zaterdag viel aan de Westgracht alhier een zesjarig kind in het Heldersche kanaal. De njarige Johannnes de Boer, die het ongeval aan de overzijde had opgemerkt, snelde dadelijk naar de pont bij de Windsteeg om zich te laten over zetten, maar daar dit naar de zin van den moedigen jongen niet vlug genoeg ging, wierp hij zich zonder bedenken in het water en zwom naar den overkant, waar hij het kind behouden op het droge bracht. Zonder den bewonderenswaardigen moed van den 1 ijarigen knaap zou het kind zeer waarschijnlijk verdronken zijn. In de Spoorhaven te Alkmaar is jl. Maandag het i2jarig zoontje van G. B. V., werkzaam aan de Holl. Spoorweg maatschappij, uit een schuitje gevallen en verdronken. Een marinier, die gisteren voor de woning van den schout-bij-nacht te Amster dam op schildwacht stond, was zoodanig door den slaap bevangen, dat hij te water liep. Hij was door dit onverwachte feit echter wakker genoeg geworden om zonder hulp weer aan wal te komen. Eene noodlottige gebeurtenis maakte jl. Dinsdagavond te Nieuwe Niedorp plot seling een einde aan het leven van den landbouwer C. S. Kz. Hii had aan eeni- ge vlasplukkers nachtverblijf aangewezen in zijn schuur op eenen hooiberg, gelijk veelal aan zulke tijdelijke, elders wonende arbeiders wordt aangeboden. Door de duisternis misleid, heeft hij toen waarschijn lijk misgestapt, en is van de hoogte geval len en vermoedelijk op het hoofd terecht gekomen, zoodat hij op de plaats dood bleef. Zekere S., van Wormerveer terugko mende, is te Zaandijk in de wegsloot ge raakt en verdronken, vermoedelijk tenge volge van misbruik van sterken drank. Gisteravond omstreeks kwart voor tienen ontstond te Haarlem een felle brand in het sociëteitsgebouw op het sportterrein „De Phoenix" bij het Spaarne. Daar het geheele gebouw van hout was opgetrokken, wakkerden de vlammen zóó aan, dat binnen het uur het gebouw ge heel vernield was. Te kwart over elven was niets dan een rookende en smeulende massa over. Daar het uitgebreide gebouw geheel afgezonderd stond, bleef het vuur tot het aangetaste perceel beperkt. Luitenant Metelerkamp, de bekende sportman, die gisteren zou deelnemen aan de wedrennen te Clingendaal, is eergiste- renochtend, bij de training van een paard op Clingendaal, gevallen en heeft een been gebroken. In Den Haag is jl. Zaterdag een man, wonende in de Rijnspoorlaan, in hechtenis genomen. Hij wordt verdacht de oorzaak te zijn van den dood zijner vrouw, met wie hij sinds jaren in onmin leefde en die hij in dronkenschap dikwerf mishandelde. Zaterdagnacht, toen de man als naar gewoonte zeer laat was thuis gekomen, hoorden zoowel de kinderen als de buren de vrouw hevig gillen. Zij werd den vol genden ochtend naar het Ziekenhuis over- gebracht en is aldaar overleden. De man werd jl. Dinsdagmorgen naar Leiden overgebracht, om in het Academisch Ziekenhuis aldaar met het lijk zijner vrouw geconfronteerd te worden. De Fransche bladen twisten nog over de oorzaak van het verschrikkelijke spoor wegongeluk bij Saint Mandé. De justitie heeft onderzoek ingesteld, maar nu reeds is gebleken, dat de machinist van den twee den trein, die den eerste volgde, zeer onvoor zichtig is geweest. De stationschef te Vin- cennes waarschuwde den machinist, toen de trein van daar vertrok en droeg hem' op vooral langzaam tc rijden, omdat de andere trein nog voor hem op de haan was. De machinist stoorde zich echter niet aan deze waarschuwing, maar reed met volle snelheid. Anderen weer beweren, dat de seinen niet in orde waren, hetzij door kwaadwil ligheid, hetzij door verzuim. Ook wordt gezegd, dat de chef van St. Mandé zijn plicht verzuimde en met een reiziger een praatje maakte, in plaats van den trein op tijd te laten vertrekken. Het aantal gewonden bedraagt 104. Van de 49 reizigers, die het leven verloren, zijn allen herkend, behalve 12. Op het terrein eener bloemententoon stelling in de nabijheid van het Engelsche dorp Lacey-green is jl. Zondagavond de bliksem in een boom geslagen, waaronder een lezing over bijenteelt werd gehouden. Drie personen stortten dood ter aarde, terwijl drie andere, waaronder de woord voerder, ernstige verwondingen bekwamen. Een boosdoenerEen niet onaar dig voorval, doch voor den betrokken persoon minder aangenaam, heeft zich dezer dagen te Brielle voorgedaan. Bij het kruithuis aan den wal stond tusschen 10 en 12 uur de milicien d. B., uit de Kon. residentie (Scheveningen) afkomstig, voor het eerst op post. Vlak daarbij be vindt zich de militaire zwemplaats, alwaar ook burgers tegen betaling eener contributie van 's morgens vroeg tot 's avonds laat mogen zwemmen en dan ook een sleutel hebben om zich toegang te verschaffen. Ken dezer morgens kreeg iemand (nog wel een herkozen Raadslid) lust om een bad te nemen, zoodat hij den toegang ontsloot, zich ontkleedde en juist kopje onder was geweest toen een vervaarlijke stem hem sommeerde uit het water te komen, zich aan te kleeden en onmiddel lijk mee te gaan naar 't schilderhuisje. Hoe ook daartegen werd geprotesteerd met goede en kwade woorden, hoe ook werd aangetoond, dat de zwemmer op de lijst, in de zwemplaats aanwezig, stond opge- teekend, niets hielp, de artillerist met geveld geweer bleef onverbiddelijk en het was dus het beste zich in het onvermij delijke te schikken. Onder het aankleeden nam de schildwacht nog even de gelegen- waar naar het kruithuis te gaan om te zien, of daar alles in orde was, doch nam toch de voorzorg een stok in een paar haken van de deur te steken, opdat de arrestant hem niet zou ontsnappen. Nau welijks aangekleed zijnde, wilde de zwem mer de deur openen, maar deze bood weerstand. Nog een duwtje en nog een daar ging zij toch opende stok was niet sterk genoeg geweest. Reeds waande hij zich veilig in vrijheid en zette eenige schreden voorwaarts toen de stem van den schildwacht zich van uit de verte liet hooren en na een ho hohier komen 1 stond de beklagenswaardige eenige seconden daarna behoorlijk in het schilderhuis. Later werd hem toegestaan, wegens de warmte, buiten hetzelve te mogen staan, doch onder de stellig gemeende bedreiging, dat, wanneer hij de minste poging tot ontvluch ten in het werk stelde, de bajonet hem in het lijf zou worden gestoken. Na een poos gestaan te hebben (de wal is op dat uur eenzaam) kwamen twee boeren voorbij, aan wie dringend werd verzocht eens naar de kazerne te willen gaan, maar daar deze ver weg staat en zij van de zaak niets begrepen, werd dit niet gedaan. Gelukkig kwam eindelijk redding opdagen in den persoon van den conducteur der boot, die aan de uitnoodiging voldeed, naar den commandant ijlde, waarna een poos later een korporaal aan het schilderhuis ver scheen, die den arrestant de vrijheid hergaf. Aan de verschrikkelijke feiten die dagelijks tot ons komen betreffende de Jodenvervolging in Rusland, kunnen wij uit velen weder een toevoegen, waarvan de mededeeling is ontleend aan een bij den voorzitter van het comité voor de Russische bannelingen te Leeuwarden ont vangen verslag van een lid van het Gronin ger comité van 26 dezer. Jl. Vrijdagavond laat kwamen i4ogrooten en kleinen, Zaterdagmiddag 11 en Zater dagavond 42, zoodat Zondagmorgen 193 verzorgd en gekleed van Groningen naar Amsterdam vertrokken. De pellende van den Sabbath-morgen te beschrijven, is onmogelijk. Meisjes van 15 £l 17 jaren kwamen barrevoets aan. Zij waren zoo lang op reis geweest, dat het linnengoed in stukken van 't lichaam viel. Ware niet toevallig op dat oogen- blik eeDe flinke bezending uit Leeuwarden gekomen, men ware niet in staat geweest, de ongelukkigen zooals hoog noodig wasvan reine kleeding te voorzien. De ontvangen kleedingstukken werden dan ook onmiddellijk verdeeld. Dan volgde (daar op Zaterdag geen afreis plaats heett) het ontbijt, en 's middags een behoorlijk middagmaal, waarna allen naar hun loge ment werden geleid. Er waren o. a. pasgeboren kinderen, die in korfjes waren medegebracht. Eene vrouw van 80 jaren viel onmiddellijk bij hare aankomst aan het eetlokaal in slaap. Eene familie uit Petersburg had eene flinke dames-confectie zaak gehad, doch deze op staanden voet moeten verlaten. Toch hadden zij nog iets medegenomen en weigerde daarom eenigen steun van het comité te aanvaarden. Jl. Zaterdagavond was o. a. eene moe der gekomen met 3 kinderen. Zij had er vijf. In de meening echter, dat de twee kleintjes wel gratis meêkonden, had haar man slechts voor haar en drie kinde ren eene kaart naar Amerika gezorgd. Dit ging echter niet, en zoo moesten dus 1 de twee kleintjes te Hamburg worden ach tergelaten. liet comité te Groningen zorgt er nu voor, dat zij gisteren vóór het ver trek van de boot bij de moeder te Am sterdam zullen zijn. De dames van het Groninger Comité waren Zaterdagmorgen van 7 tot n j uur bezig met het reinigen en kleeden van de vrouwelijke bannelingen." Wal Leeuwarden betreft, kunnen wij hieraan nog toevoegen, dat uit hoofde van den zoo grooten nood tot den aankoop van kleedingstukken is overgegaan, waarme de een tweetal dames aldaar zich bezig houden. Jl. Maandagmorgen vroeg, zijn van het drietal, welks ter dood brenging sedert eenige dagen door het gepeupel op het Roquetteplein te Parijs werd tegemoet ge zien, de twee mannen geëxecuteerd. De straf van vrouw Berland, moeder van een hunner, was in levenslangen dwangarbeid veranderd. De Republlkeinsche garde heeft charges op het volk moeten uitvoeren, dat van de huizen met allerlei voorwerpen wierp. De jonge moordenaars hielden zich dapper, Berland, wiens moeder gratie had ontvangen, slaakte op het vernemen daar van een zucht van voldoening. Te Berlijn is een kapitein der infan- I terie in hechtenis genomen wegens oplich- 1 terij van onderscheidene juweliers. Hij dreigt, voor 't geval de Regeering hem mocht willen vervolgen, met de openbaar making van j,schandalen". Het Russische vlek Singillei, aan de „Wolga" geheel uit houten huizen bestaan de, is afgebrand, terwijl er juist eene hevige storm woei. Achttien vrouwen zijn in de vlammen omgekomen, terwijl zij poogden nog wat van haar boedel te redden. Tal van menscben werden zwaar gewond. Jane Cakebread werd jl. Zaterdag te Londen voor de234ste maal wegens openbare dronkenschap veroordeeld. De rechter zeide dat het nutteloos was woor den voor haar te verspillen en veroordeelde oude Jane zonder complimenten tot een maand gevangenisstraf. De moordaanslag op den Czarewitch. Van den imoordaanslag dien een krankzinnige Japansche politiedienaar op den Russischen kroonprins ondernam, geeft prins George van Griekenland, in een brief aan zijnen vader, het volgende verhaal Cobe, 4 (16) Mei 1891. Wij zijn nu, God zij dank, aan boord terug en alles schijnt ons nu veel rustiger toe, na de onheilsdagen, die wij in Kioto hebben beleefd. Wat wij daar meegemaakt hebben tart elke beschrijving. Wij mogen God danken, dat hij ons voor grooter el lende bewaard heeft. Ik wil trachten u te vertellen hoe de toedracht der zaken was, die door de nieuwsbladen niet juist is weergegeven. Op denzelfden dag dat wij te Cobe aan kwamen, n.1. 27 April (9 Mei), verlieten wij het weer om Japan's oude hoofdstad Kioto te bezoeken. We verlieten Cobe per spoor 's middags 4 uur en kwamen te half zes in Kioto aan. Van het station gingen we in jinrikshahs naar een hotel in Japanschen stijl opgetrokken, waar wij drie dagen in zouden vertoeven. Een jinriks- hah is een karretje op twee wielen, door een mau getrokken, en waarin slechts ruimte is voor een persoon. De ontvangst te Kioto was zeer goed. Al de straten waren met Grieksche, Russische en Japan sche vlaggen versierd en al de schoolkin deren in de stad stonden in breede rijen naar ons te zien. Daarbij was een groot getal politie-agenten in de straten op post. Op die wijze gingen we naar ons hotel, waar we te 7 uur aankwamen. We dineer den en gingen toen naar eene plaats waar men de inboorlingen kon zien dansen. Den volgenden dag brachten we op ge lijke wijze in den omtrek der stad door met het bezoeken van tempels, fabrieken enz. in 't kort, al wat bezienswaardig was. Den daaropvolgenden dag stonden we i vroeg op en gingen om 8 uur, wederom j in jinrikshahs, naar eene nabijgelegen stad, Otsu genaamd. Dit uitstapje kostte ons anderhalf uur. We bezichtigden een tem pel met eenige antieke Japansche schilde- 1 rijen, die ouder dan duizend jaar waren, Vervolgens gingen we naar het meer. 1 waaraan Otsu gelegen is en maakten in een kleine boot een tochtje in de buurt om oude boomen te gaan zien, die, naar men zegt, ook 'n duizend jaren oud zijn. Daarmee brachten we 20 minuten door en keerden toén naar Otsu terug om in jinrikshah's naar het huis van den Gou- verneur te gaan, waar we zouden koffie- j drinken. Even voor 12 uur kwamen we daar aan, het tweede ontbijt was te een uur afge- j loopen. Halftwee verlieten we weer de l woning van den gouverneur om in onze jinrikshahs verder te gaan. We kwamen door een nauwe straat, die met vlaggen versierd was en die aan beide 1 zijden propvol met menschen stond. Ik keek links, toen ik plotseling voor me uit een schreeuw hoorde en een politiedienaar zag, die Nicky (Czarewitsch Nikolaas) met zijn zwaard, dat hij met beide handen vasthield, een slag op het hoofd gaf. Nicky sprong uit den wagen en de man liep hem na. Het bloed vloeide Nicky langs het gezicht. Toen ik dat zag, sprong ik op straat en met mijn stok in de hand, liep ik den man achterna, die ongeveer 15 voetstappen van mij af was. Nicky liep een winkel binnen, maar kwam er dadelijk weer uit, altijd gevolgd door den man. Maar, Goddank was ik daar op hetzelfde oogenblik en terwijl de politieman nu ncgmaal zijn zwaard ophief om Nicky te treffen, gaf ik hem een slag op het hoofd, een slag zoo hard, dat hij waarschijnlijk te voren er nooit zoo een zal gekregen hebben. Toen keerde hij zich tot mij, maar wankelde en viel tegen den grond. Twee of drie jinrikshah-trekkers kwamen er toen bij en terwijl de een hem bij de beenen vastgreep, sloeg de andere hem met zijn eigen zwaard, dat hij bij de val had laten glippen, op het achterhoofd. God zelf heeft mij op dat oogenblik daar ter plaatse gebracht en mij de krachtgegeven den slag toe te brengen. Want was ik wat later gekomen, dan had de politie man Nicky's hoofd afgeslagen en had ik mijn slag gemist, dan had de aanvaller mij vermoord. Het geheele geval ging zoo spoedig in zijn werk, dat de anderen, die achter ons kwamen, er niets van merkten. Nicky zat op den grond. Dr. Plambock verbond de wond zoo goed hij kon en wij gingen,- nu door soldaten beschermd, naar het huis van den gouverneur terug. Daar werd een beter verband gelegd, waarna we anderhalf uur later weer ver trokken. Ik moet zeggen, dat ik Nicky bewonderde. Geen oogenblik was hij buiten kennis, of verloor hij zijn goed humeur en toch had hij twee diepe sneden boven zijn oor. De eene wond was vijf centimeter lang, de |andere zes, en beide waren tot de hersenpan doorgedrongen, maar gelukkig niet verder. Toen we in Kioto terug waren en na afloop van het diner, sliep Nicky negen uur achtereen en ontwaakte zonder koorts of hoofdpijn. Uit alle oorden der wereld kregen we toen telegrammen en den volgenden dag gingen we aan boord van „De Keizer" en verlieten Tokio, daar er een telegram was gekomen, dat tante Mina (De keizerin van Rusland) niet gerust zou zijn eer Nicky goed en wel aan boord was. Aan boord was groote geestdrift toen wij daar kwamen. Nicky drukte ieder de de hand en mij, die naar mijn hut was gegaan om mijn iniform aan te trekken, werd door den bevelvoerenden officier verzocht op dek te komen. Toen ik daar kwam, hief men mij op en wierp me als een bal van den een naar den ander en droeg me in triumf over het heele schip heen. Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] Den Heer J. KORVER, Voorzitter van «Nederland en Oranje". Mijnheer Een enkel woord naar aanleiding van uw antwoord aan mij in deze courant van 11. Zondag. Ik dank u voor de verklaring van de uit drukking hatelijkzooals u die bedoelt. Zóó gemeend ia het voor ons geen beleedi- ging. Wanneer men hel niet stellen van de candidatuur, van wien ook, hatelijk noemt, valt daartegen niet te redeneeren. Het voor stel, genoemd Raadslid mede candidaat te stellen, is in Vooruitgang" gedaan, maar daartegen werden ernstige bezwaren geopperd, die echter niets te maken hadden met de partij, waartoe Z.Ed. behoort. Wij zullen de laatste zijn om een ig Raadslid als zoodanig als totaal ongeschikt te brandmerken. Maar als men van de groote geschiktheid geen over tuigende bewijzen heeft, dan is het te begrij pen, dat men het liever eens wil probeeren met een ander, van wien men betere ver wachtingen heeft. Dat sluit nog volstrekt geer. «hatelijkheid" in en men handelt dan m. i. wel degelijk in het belang der gemeente. Inmiddels hoogachtend, Uw dw. dnr. J. H. VAN BALEN, Voorz. van «Vooruitgang". Stoomvaart en Scheepstijdingen. Koningin Emma (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 28 Juli van Port-Said. Sumatra (a.), arriveerde 28 Juli van Batavia te Amsterdam. Prinses Marie (a.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 28 Juli van Perim. Celebea (8.), arriveerde 28 Juli van Batavia te Liverpool. Conrad (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 28 Juli te Padaug. Prins van Oranje van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 28 Juli te Djeddah. Voorwaarts (a.), van Batavia naar Amsterdam vertrok 22 Juli van Padang. Burgemeester den Tex (a.), vertrok 29 Jnli van Batavia naar Amsterdam. Prinses Wilhelmina van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 29 Juli te Genua. Soerabaja van Botterdam naar Batavia, vertrok 28 Juli vau SoQtbampton. Gelderland (s.), van Rotterdam naar Batavia, passeerde 28 Juli Ponta da Gnia. Ardjoena (s.) van Java naar Rotterdam, ver trok 28 Jnli van Suez. P. C a 1 a n d arriveerde 28 Juli van Rotter dam te New-York. O b d a m van New-York naar Rotterdam, passeerde 29 Juli Prawlepoint. Spaarndam (s.), arriveerde 28 Juli van Rot terdam te New-York. Noord-Holland, kapt. Biooa, arriveerde 29 Juli van Zaandam te Sundswall. Marktberichten. Texel, 26 Jnli. Schapenboter 50 a 60 cent, Schapenkaas 15 a 17 cent, en Koeboter 60 a 70 cent per half Kg. Kipeieren f 3. a 3.25 per 100 atnks. Hooi f 17 a 19. per 500 Kg. Paardenhuiden f 8 a 9. Eendeieren f 3.50 a 3.75 per 100 stnks. Texel, 57 Juli. Commissiehandel. vette Koeieu f 180 a 225, Melk- f 125 a 175, Gelde- f 115 a 145, Kalf- f 145 a 195. KaUvaarzenf 110 180, Vaarzen f 65 a 20, Sehrammen 12 a 14, nuchtere Kalveren f 4 a 8.50, Lammeren fCa8.50, Biggen f 5.50 a 7, oude Paarden f 60,|Werkpaarden f 180, Rijpaarden f 190 a 320, alles per stukvette Varkens 20 cent per hnlf Kg. Alkmaar, 21 Jnli Aangevoerd9 Koeion f 200 a 240, 197 vette Kalveren f 35 a 90, 17 nuohtoro dito f 10 a 16. 88 vutte Schapen f 20 a 27, 44 magere Varkens f 11 a 15, alles per stuk 241 vette Varkens 36 a 45 cent per Kg. Enkhuizen, 29 Juli. Groote (Muisjes) Aard appelen 1' 2 a 2.10, kleine f 1.20 a 1.30, roudo blanke I' 1.50 u 1.60, blauwe f 1.25 a 1.50 per half Hl. Wortelen f 1.25 a 1.50 per 1000 stuks zwarte Aalbessen f 10 u 12, roode dito f5.50 a 6.50 per 50 Kg, grove Bloemkool f 5.50 a 6.50, witte Kool f 6.50 a 7.50, per 140 stuks. Bovenkarspel (Station), 29 Juli. Wortelen f 0.80 a 1 per 1000 stuks; groote Streeker Muizen f 2 n 2.25. ronde f 1.50 a 1.80 per half Hl.,grove Bloemkool f 5 n 9, witte Kool f 6 a 7 en roode f 6 b 7 per 100 stuks. Purmerend, 28 Juli. Aangevoerd 861 stapels kleine Kaas f 30 40, 3 stapels middelbare f 26 1491 Kg. Hater, Hooibotcr f 1.15 a 1.25 per Kg.; 238 Run'eren, prijshoudend, mat.; 21 Stieren; 314 vette Kalveren 60 a 80 ct. per Kg., stug; 151 nuchtere dito f 8 a 22. mat.307 vette Varkens 80 a 46 ct. per Kg., vlag; 65 mag. Varkens f 10 a 16, stug; 322 Biggen f 4 a 6, stug; 866 Schapen. Kipeieren f 3.25 a 3.75, en Eend- f 8.25 pe 100 stuks. Amsterdam, 29 Juli. Aardappelen: Kmtwijker Zand f 4.50 a 5Rijnsburgers f 1.80 a 2.Andij ker Mniajes f3.80 a 4, Westlandsehe Klei, manden f8 50 a 4, Weatlaudsche Klei, manden f 2.40 a 2.80, dito losse f 1.90 a 2.dito Kleimuiqes f3.25 a 3.60, dito Zand f 4 4.50, Geld. Kralen f 2.40 a 8, Sasaenheimer Zand f 2.70 a 3, alles per Hl. Tarwe op levering hooger, Nov. f 249. Rogge op levering prijshoudendOot. f 208, Maart f 205. Raapolie onveranderd; vliegend per 100 Kg. f 33,25, Scpt.-Dec. f83, Mei f 33.50. Lijnolie flauw; vliegend per 100 Kg. f 23.25, Ang. f 22.60, Sept.-Dec. f 22.60, Jan.-Mei f 22.50. Raapkoeken f 55 s 80. Lijnkoeken f 9 a 13. A'eemarkt154 vette Kalveren, 1ste kw. f 0.80, 2de kw. f 0.60 per Kg.; 21 nnchtere dito f6 a 10, 4 Schapen, 171 vette Varkens 43 a 43 ct. per Kg. Haarlem, 29 Juli. Koeien f 160 a 200, vette Schapen f 16 a 22, Lammeren f 9 a 13, nuchtere Kalveren f 8 a 13, allen per stuk. Schiedam, 29 Juli.Moutwijn f 11.25, Jenever f 16.75, id. Amsterdamsehe proef f 18.Spoeling- Commissie f 0.70. Londen, 27 Juli. Veemarkt1800 Runderen, 11000 S hapen eu Lammeren, 40 Kalveren en 10 Varkens. PrijienRunderen 2-9 a 5-4, Schapen en Lammeren 3-6 s 9-, Kalveren 3-4 5-5 an Varkens 2-4 s 8-8. V i 8 8 c h e r ij. Nieuwediep, 30 Jnli. Sedert jl. Dinsdag werden alhier door 80 korders eu beugers 5 tot 40 groote-, 20 tot 100 kl. tongen, 2 tot 15 roggen, 1 tarbot, 1 tot 3 mandjes kl. schol en 1 tot 2 manden schar aangevoerdgr. tong gold 55 a 65 cent, kleine id, 20 cent, rog 90 cent a f 1 per stak, de tarbot f 9, kl. schol f 2.50 per mandje en schar f 3.50 per mand. Texel, 26 Juli. Voor de rookerijen hadden in de vorige week flinke bezendingen plaats van schar ren, poonen en pietermannen. Scharren golden f 8 a 4, poonen en pietermannen f 1 a 2 per mand. Het palingvisschen levert weinig op, de prijs is 20 ft 50 cent per half Kg. Door de Noordzeeviaschers word f 40 tot f 80 per sclinit besoind. Eenige schuiten voeren ter rogvisscherij en hadden eene matige vangst. De rog gold 45 a 65 cent per stak. Enkhulzen, 28 Juli. Gisteren en heden werd aangevoerd 4300 Kg. bot, 14 a 16 ct. per Kg. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Lnndskeet.) 12 Z.W. 25 Kg. Z. 0.2 E.W.t.W.0.5 Windrichting en kracht. Barometer mM. 753.30! - 7.10 13.1 750.93!- 9.47 14.1 751.72 - 8.68 15.8 Thermometer Cs. - 6.1 - 8.4 - 3.4 II Weêrsgestéldheid. Toestand van da zee. Betr., onst., regen. Helder, ligtbew., mooiweer. Bew., onweder, mooiweer. Hol in zee Vlak. Vlak. Het Nederl. Meteorogiaeh Instituut meldt Een depressie, met een barometerstand van onge veer 745. m.M. in het centrum, bevindt zich vrij nabij en N.W. waartseen gebied van hooge drukking ver van ona en Z.WeBtwaavts. Grootste barometer- afwijkingaverschil: gisterenmorgen 8 uur, M.4,3G. eergisterenavond 8 uur, M. 1,7 G. Gisteren werd het verschil kleiner. Barometer te Utrecht 12J u„ 755,6 mM. Te verwachtenZ. W. wind. Burgerlijke Stand van: Helder, van Dinsdag- tot Donderdagmiddag. Gehuwd: M. J. Korff en H. M. v. Willigen. W. C. D. Cenin en N. Vermeij. H. Schoorl en N. Zwaan. H. Seuneke en M. G. Kok. BevallenE. Govers, geb. Bommel, s. M. van Praag, geb. Werkendam, z. OverledenG. Kooij, 7 m. Texel, van 22 tot 28 dezer. Gehuwd: J. J. Schenkels en M. Bnikea. GeborenJohanna Maria, d. v. J. van Ilseerwaar- den en J. Bakker. Jacoboa, z. v. J. AVitte Jx. en I. Bakker. OverledenM. Blom, geh. met G. de Wijn, 30 j. A. Brouwer, geb. mat J. Huisman, 71 j. H. Schaat- aenberg, goh. met J.A. Barhorat. Levenl. aangeg. 1 Laatste berichten. 30 Juli. Hr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. „Su riname," commandant de kapt.-luit. ter zee H. R. J. J. Thorbecke, bestemd om a. s. Zaterdag van hier naar West-Indié te ver trekken, is hedenmiddag naar de reede gestoomd en aldaar geankerd. De tweede der beide loodssc hoeners, op de werf „de Lastdrager" alhier aange bouwd, is jl. Dinsdagmiddag met zeer gun stig gevolg te water gelaten. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op achterstaande advertentie van den Schroefstoombootdienst Gebrs. Zurmuhlen, betreffende de afgifte van goedkoope zeven- daagsche retourbiljetten.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3