stelling te Berlijn, die zoo treurig afliepen met Keizerin Frederik's bezoek te Parijs, dat met zoo weinig tact geschiedde, avances, die wel Ruslands achterdocht tegen Duitsch- land moesten wekkenvervolgens het bekend maken van de vernieuwing van het Drievoudig Verbond door Keizer Wil helm zei ven, wat de spanning verergeren moest, en eindelijk het luidruchtig bezoek des Keizers te Londen, waardoor de contra- manifestatie te Kroonstad werd voorbereid. Bisraarck kan althans zoo geschreven hebben. Denemarken. Koning Christiaan deed jl. Dinsdag een wandelrit in een bosch nabij het kasteel Bernstorf, toeneen door twee paarden getrokken char-ü-bancs, waarin een twaalftal personen waren geze ten, in snelle vaart kwam aanzetten, met de duidelijke bedoeling eene botsing te veroorzaken. De Koning, die een ervaren ruiter is, wist op behendige wijze het plan te verijdelen, en dankt wellicht aan zijn tegenwoordigheid van geest op het beslis sende oogenblik het behoud van zijn leven. Daar de Koning de zaak voor zijne omge ving verborgen hield, is het gebeurde eerst cenige dagen later openbaar geworden. Arg. Republiek. De Daily Telegraph maakt melding van een plan, een gedeelte der inkomende rechten in Europeesche havens te heffen om aan de houders van Argentijnsche schuldbrieven een waarborg te verzekeren. Een bank der buitenland sche douane zou worden opgericht. Dé ontwerper van het plan is William Holmes, die vroeger secretaris is geweest van het comité van houders van Mexciaan- sche fondsen. Gemengd nieuws. De majoor Scherer met zijn luitenant adjudant van Vliet en een ordonnans, be- hoprende tot het kamp te Bergen, zijn jl. Donderdag aan een groot gevaar ont snapt, toen zij over duin van het kamp zich naar de aangelegde versterkingswer- ken wilden begeven. Moeilijk als deze rid over de duinen was, is het niet te verwonderen, dat men, onbekend met het gevaar, met vreugde eene vrij lange vlakte begroette. De oudonnans reed vooruit en zakte, zoodra hij het vlak had betreden, met zijn paard in het drijfzand naar beneden. De majoor en diens adjudant schoten onmiddellijk te hulp, doch het paard van den eene zakte weldra met de achterpooteu, dat van den andere met de voorpoolen in het zand wegbeiden wis ten zich echter uit hunne benauwden toestand met hunne paarden te redden. Het paard van den ordonnans zakte inmid dels hoe langer hoe dieper, eindelijk tot den kop toe. Toen kwam er hulp opdagen en door middel van planken slaagde men er in, om man en paard uit de gevaarlijke omgeving te verwijderen. Omtrent het treurige voorval aan boord van de „Obdam" bevat de „N. R. Ct." thans een stuk, dat in hoofdzaak hetzelfde behelst als den door „R. v. A." open baar gemaakten briefen onderteekend is door; W. Verhagen, C. v. d. Kley, stokers, A. Hoornweg, olieman en A. D. Schreij, tremmer aan boord van het schip. In dien brief lezen wij o. a. het volgende „Bij vertrek van New-York heerschte er door de zoele lucht een verschrikkelijke wanute in de machinekamer, waardoor bijna allen van het personeel te lijden hadden; bijna allen van de stokers en tremmers vielen voor de vuren neer of moesten naar boven. Zoo was het ook met den stoker Blom, die er zeer veel van te lijden hadhij ging ook naar boven en naar zijn logies hij zcide nog tegen zijn collega's„ik kan het niet meer uithouden, ik ben nog nooit zoo beroerd geweest." Zoodra Blom in zijn logies was, kwam de machinist bij hem, om hem naar het hos pitaal te zenden. Blom wilde niet, waarop de machinist den kapitein riep, die Blom gelastte naar het hospitaal te gaan. Blom vroeg: „Waarom moet ik naar het hospi taal?" waarop de kapitein, zonder meer gezegde dan „in naam des Konings," een schietwapen te voorschijn haalde en hem ongeveer in de rechter borst schoot. Blom schreide, ging nog een weinig op zijde en riep„O God, je hebt me geraaktDe kapitein zeide„Het is maar los kruit," maar de aanwezigen op dit oogenblik in het logies zagen het bloed over het lichaam vloeien. Daarna werd hij door den kapitein en den machinist naar het hospi taal vervoerd, waar hij na eenige oogen- blikken is overleden." Het is te hopen dat deze treurige zaak spoedig tot klaarheid kome. De Sequah-woede duurt te Rotterdam nog voort, tot de kermis andere grappen makers op 't tooneel brengt. Aan het „U. D." wordt omtrent den handigen charlatan geschreven Het is gebleken dat men te doen heeft met reclame-makerij op reusachtige schaal. „Sequah" is eigenlijk niet de naam van een mensch, maar van een plant, die door de oorspronkelijke bewoners van Amerika onder de geneeskrachtige kruiden wordt gerangschikt en waarvan o. a. de roodhui den een veelvuldig gebruik maken. De industrie heeft zich van deze plant meester gemaakt en eene te Londeu gevestigde maatschappij houdt zich bezig met de ex ploitatie van de daaruit bereide olie, die een heilmiddel heet tegen rheumatiek. Deza naamlooze vennootschap heet de „Sequah- maatschappij", en om reclame te maken, volgt zij niet den gewonen weg den weg van Holloway en consorten maar zendt zij personen uit, die op de wijze als del aan den man trachten te brengen, om dan later, als het zoodoende populair is geworden, depóts te vestigen, zooals er dan ook in Noord-Brabant, waar Sequah zich ophield vóór hij te 's Gravenhage kwam, reeds depóts gevestigd zijn. Dat het ongewone middel om reclame te maken goed werkt, blijkt reeds hieruit, dat de geneesmiddelen van Sequah hier veel duurder verkocht worden dan te Londen, en ook veel duurder dan zij teRozendaal verkrijgbaar waren. Later zal Sequah ook andere plaatsen des lands bezoeken. Een zekere H., te Weesp, had het 11. Vrijdag den gehcelen dag zijne huis- genooten en buren lastig gemaakt en zelfs vrouw en kostgangers buiten de deur gezet. Toen dezen in den laten avond hunne woning met behulp van zekeren S. weder wilden binnentreden, werd S. door den woestaard met een mes in de zijde gestoken. De gewonde is niet buiten gevaar. Een matroos die zich van Hellevoet- sluis had verwijderd en te 's Gravenhage was gearresteerd, wist uit de hoofdwacht jl. Donderdag-middag, bij 't aflossen van de wacht, te ontsnappen, maar de soldaten merkten het op en zetten hem achterna In de Passage voegden zich bij hen een paar agenten van politie en een troep jon gens en andere nieuwsgierigen, die alvast luidkeels riepen„houdt den dief". Jan maat werd spoedig opgevangen en naar de hoofdwacht teruggevoerd. Te Westenholte, nabij Zwolle, was jl. Zaterdag de familie B. gezellig bij elkaar om een bruiloft te vieren. Ongelukkig ont stond er ruzie, doordat de bruidegom geen geld meer bij zich had om te trakteeren, en van woorden kwam het tot daden, waarbij de zuster der bruid haren aanstaan den zwager twee gevaarlijke steken in het hoofd en den hals toebracht. Hij had nog, niettegenstaande het groote bloedverlies, de kracht om naar Zwolle te loopen en zich onder de behandeling te stellen van Dr. Frank, die, met behulp van Dr. Van de Ramhorst de Brouwer, hem verbond. Zijn toestand was van dien aard, dat de heelkundigen het geraden achtten de R. C. geestelijke hulp in te roepen. Te Rochcfort is een 27-jarige vrouw door haar oom vermoord. Haar 6-jarig kind vond uit school komende haar op den grond liggen met een mes in den keel het jongetje trok dadelijk het mes uit den keel. Na een uur van vreesclijk lijden bezweek de jonge vrouw. De moordenaar is gevlucht. Te Trier zijn een schipper en zijn vrouw, die 10 kinderen hadden, door een knecht vermoord om 600 mark te stelen. TeRome is een jonge, bijzonder schoone loopknecht, bij een nonnenklooster, waar tal van jonge dames haar opvoeding ont vingen, in dienst, met een van deze, een schatrijk weesje, gevlucht en getrouwd. De Berlijners hebben voor alles onge veer een „bijnaam" gevonden. Lang heeft men intusschen naar een goeden bijnaam voor „velocipedist" gezocht en 't wilde niet gelukken. Nu is dienaam gevonden. Men noemt thans een wielrijder te Berlijn eenmetaaldraaier De volgende telefoongeschiedenis wordt door een Londensch blad verhaald. Toen de telefoonverbinding van het centraal bureau te Londen met het slot Windsor gereed was gekomen, wilde Koningin Victoria een muzikale uitvoering door de telefoon hooren. Een muziekkorps en een solozanger werden voor een avond geCnga- geerd. De verbinding geraakte echter door een ongelukkig toeval in 't ongereede en nadat men een uur lang vruchteloos gewerkt had om de geleiding te herstellen stuurde de directeur van het centraal- bureau de musicus en den zanger weg. Plotseling meldt men uit Windsor': „de lijn is hersteld, de Koningin staat aan de telefoon om de muziekuitvoering te hooren". De directeur was in vertwijfeling en op 't laatst besloot hij zelf te zingen. Nadat hij gezongen had, waagde hij te vragen Heeft Hare Majesteit de muziek kunnen onderscheiden?" „Jawel", luidde het ant woord, „het was „God save the Queen" en slechter gezongen, dan ik het ooit gehoord heb". Jl. Vrijdagochtend is in Whitechapel, het bekende gedeelte van Londen, dat Jack the Ripper tot het tooneel zijner mis daden heeft uitgekozen, weer een moord gepleegd, in den zelfden geest als de vorige. Een bejaarde vrouw van 70 jareu liep in Cannon-street-road, bij het aanbreken van den dag, toen plotseling een man met een groot mes op haar lossprong. De man bracht haar een wond toe aan de keel, die zeker doodelijk zou geweest zijn, indien de vrouw het mes niet Rad gezien en den man had teruggestooten. De vrouw begon om hulp te roepen, hetgeen den moorde naar bang maakte. Hij herhaalde den stoot, maar weer ontweek de vrouw, •zoo dat hij haar slechts in den arm raakte. Toen durfde de moordenaar niet langer blijven. Hij zette het op een loopen en verdween in een oogenblik. De vrouw, die nog kon zeggen, dat een man haar had aangevallen, werd, toen zij in het ziekenhuis kwam, bewusteloos, en de geneesheeren vreezen, dat zij wel over lijden zal aan de wonden, welke haar zijn toegebracht Zij heet Catharina Wolf en woonde met haar zoon in Cannon-street- ioad. De politie heeft een onderzoek ingesteld en ook reeds een man wegens verdenking er nog niets met zekerheid gebleken. Een Engelsch reiziger, te Middelburg vertoevend, ontving een schrijven uit Londen waarin gemeld werd dat Jack the Ripper zou zijn gevat na het plegen van zijn der- tienden moord. Een jongen was getuige van den moord en volgde den moordenaar. De zestienjarige derde zoon der te Gyseghem vermoorde weduwe Adolphe heeft thans alles bekend en verklaard, dat hij zijn moeder in het bed bij de beenen vasthield, terwijl zijn achttienjarige broeder Louis haar worgde. Hun broeder Emile en de dienstmeid zijn op vrije voeten gesteld. Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] DE REGELING DER ONDERWIJZERS-JAARWEDDEN. Het is een feit, (lat tot (lcn liniiligcn dag de ge meente Helder heeft voortgesukkeld met eene regeling der onder wijzers-jaarwedden, die nog slechter werkte dan geen regeling. I)c bestaande toestand is totaal onhoudbaar en verbittert de gemoederen der onder wijzers, die hunne baste krachten wijden aan de vor- min,' ran Hclder'a jengd. l)at feit wordt erkend mudaar dat de heer Vos, die met den tocstaud lekend is, eene regeling aanbood. Zoodra deze in den Raad in behandeling sou komen, boden Burg. en Weth. echter eene andere aan. Naar aanleiding vnn beide onlwerpen (voor zoover ik ze ken uit mondelinge berichten) wensch ik hier een cn aiuler in liet openbaar te bespreken. Voor de hoofden van scholen binnen de kom der gemeente bestaat eene regeling hunner jaarwedden, waarover ik nog nooit heb hooren klagen door de belanghebbenden. Zij genieten bij aanstelling vrije woning en f 1200. Han jaarwedde wordt telkens na verloop van vier jaren verhoogd met f 100, totdat zij hot maximum van f 1500 hebben bereikt. Waarom wordt deze regeling niet tot voorbeeld gekozen om de onderwjjzers-jaarwcdden te regelen Zou het niet mogelijk zijn aan een onderwijzer, die door het bloole geluk uiet begunstigd is met eon plaats aan hot hoofd van een school, doch in bekwaam heid voor zijn hoofd niet onderdoet zou liet niet mogelijk zijn aan zulk een onderwijzer nis hoogste salaris toe te kennen hetzelfde bedrag, waarmee zijn „hoofd der school* begon? De afstand tussohen een hoofd der school cn een onderwijzer met hoofdacts is nit een wetenschappelijk oogpunt precies nul waarom moet die nu maatschappelijk en financieel met opzet zoo groot gemaakt worden? Dat is juist een groot kwaad, want het doodt in de onderwijzers den last tot hun arbeid. I.ust in hun moeilijken werkkring is in den onderwijzer zoo noodig als zont in onze spijzen. Ontneemt ge hem zjja levensmoed, dooft ge die opzettelijk uit, dnn begaat ge een zede- lijken moord aan heraen aan de leerlingen van zijn klassedie lijden er óók onder. Doch laat ik kort zijn De Raad stelle vast: 1. ouderwijzers beneden den leeftijd van 20 jaar geuietcu eene jaarwedde van f 500. 2. zij genieten tclkeua na verloop van 4 jaren dienst in de gemeente een verhooging van f 100 per jaar, totdat zij een maximum van f 100 hebben bereikt. 3. de hoofdacte vermeerdert de jaarwedde met f 100. De dienstjaren tellen onafgebroken voort. De onderwijzer, die tot plaatsvervangend hoofd wordt benoemd, geniet bovendien nog f 100 per jaar. 4. Onderwijzers, die zich uit andere gemeenten komen vestigen, wordt de helft van hun diensttijd bij openbare scholen in rokening gebracht bij het vaststellen hunner jaarwedden volgens deze regeling. 5. Elke bijacte geeft recht op f 25 verhooging van salaris, doch indien den onderwijzer wordt opge dragen een bijacte dienstbaar te maken aan het openbaar onderwijs, stelt de ltaad daarvoor de vor- goeding rast. G. De verhoogingen der jaarwedden kunnen worden nitgestcld bij een afzonderlijk Raadsbesluit ten op- ziehte van den onderwijzer, die in de vervulling van zijn plicht te kort schiet. Aan den betrokkene wonlt daarvan schriftelijk kconis gegeven, met afschrift van het rapport der commissie van toezicht op het lager ouderwijs, welke moet gehoord zijn. Slotbepalingen. Deze regeling treedt in werking 1 Januari 1890. XVaar van onderwijzers sprake is, worden ook onder wijzeressen bedoeld. Waarom komt ge nu nog met een derde ontwerp we hebben er nl twee I zal wellicht een Raadslid vragen. Ocb, dat ia gonw en goed te zeggen 1. In de ontwerpen van den heer Vos en van B. en W. wordt telkens gesproken van onderwijzers lste, 2de, 8ile en 4de klasse. Bat zou heel goed xijn, als er maar bij werd gezegd, wat men doen moet om van een lagere klasse naar een hoog ere te worden bevorderd. En dan is er nog watl Dat woord ,klasseis een hinderlijk woord; er kannen daardoor twee ver schillende zaken met elkaar verward worden en het is volgent deze (door mij) voorgestelde regeling geheel overbodig. De „hoofden* zijn ook niet van de late, 2de, 3de of 4de klasse, naarmate zij f 1500, f 1400, f 1300 of f 1200 per jaar krijgen. In beide bovengeuoemde ontwerpen is zeer veel tóó onduidelijkdat verscheidene onderwijzers, die al eens hoopvol hnn aanstaand salaris gingen bereke nen, tot twee verschillende uitkomsten konden komen. Tableau I WALTER. Afloop van Aanbestedingen. Bij de op jl. Woensdag te Zijpe gehouden aanbesteding van de nieuwe boerenplaats in „Ananas" werd ingeschreven als volgtA. Bos, te Nieuwediep, voor f 5948 Gebr. Klein, id, f 5278 P. Nieman, te Keinsraer- brug, f 168 Jn. de Leeuw, te St. Maar- ténsbrug f 5130 I). Tromp, aan 't Zand. f 5124; Jn. Yeeter, Schngerbrug, f5078; en J. Bos, te Burgerbrug, f 4977. Aan den laagsteu inschrijver is het werk opgedragen. Jl. Vrijdag werd in het Café Bellevue te Alkmaar aanbesteed het bouwen van eene stoomzuivelfabriek te Heer-Hugowaard, naar plannen en onder beheer van den architect, den heer K. Bakker Dz. te Alkmaar. Ingeschre ven werd door C. Timmerman, H.-Hugowaard, voor f13500; M. L. Westschool Qaubekke, te Kolhorn, f 13000 R. Schreuder, te Koliiorn, f 12500C. A. van Neck, te Helder, f 11997 A. Vis, tc Oudkarspel, f 10200; I. Bakker, te Oterleek, f 10050 Rezelman en de lieer, te Nieuwe Niedorp, f 10005 J. van Zalinge, te Oudkarspel, f 10000 H. Wijker, te Helder, f 9777 J. Levendig, te Dirksborn,f 9700G. Koning Ez., te Berkhout, f 9685 J. Meijer, te Ursum, f 9665 B. Kamp», te Heer-Hugowaard, f 9610 J. Hille, te Ursum, f 9369M. de Vries, te Heer- Hugowaard, f 9222K, Schuit, te Heer-Hugo- wnard, I 8996 en C. K. Verweel, te Oterleek en Alkmaar, f 8172. Aan de laagste inschrij ver is het werk gegund. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Soendi (s.), van Batavia naar Amsterdam pas seerde 8 Augustus Kaap St. Vincent. Prins Hendrik (s.), vnn Amsterdam naar Batavia, passeerde S Augustus Gibraltar. Prinses Msrie (s.), van Amsterdara naar Batavia, arriveerde 9 Augustus te Padaug. Prinses Amalin (s.), vnn Batavia naar Am sterdam, vertrok 9 Anguslu» tsü Port-SaiJ. Prins Alexander (s.), arriveerde 9 Augus tus Tan Batavia te Amsterdam. Ardjoeno (a), van Batavia naar Rotterdam passeerde 8 Augustus Sagres. Gelderland (s.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok S Augustus Tan Sucz. Saraarang (s:), van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 9 Augustus te Southampton. Noord-Brabant (s.), arriveerde 10 Augustus van Rotterdam te Batavia. Prins W i'11 e m I (s.). arriveerde 1 Augustus van Amsterdam te Paramaribo. Prina Willem II (a.), van Amsterdam naar Suriname, passeerde 7 Augustus Dungeness. Prins Willem III (s.), vertrok 8 Angustna van Paramaribo naar Amsterdam. Prins Maurits (s.), arriveerde 9 Augustus van West-Indic te New-York. Zaandam (s.), vertrok 8 Augustus van Bal ti more naar Rotterdam. Spaarndara (s.)vertrok 8 Augustus vnn New- York naar Rotterdam. Obdam (s.), vaa Rotterdam nnar New-York, passeerde 9 Augustus Prawlepoiut. R a d n o r (s.), vertrok 8 Augustus van CardiiT naar Nieuwediep. Maas van Rotterdam naar Hamburg, vertrok 8 Augustus van Nieuwediep, na een defect aan de luchtpomp hersteld te heibeu. St. Christopliorus (s.), kapt. Teensrna, van Marien ham naar Gluokstadt, paneerde 4 Augustus Dragör. Koophandel, kapt. Ekamp, lag 4 Augustus te Ornskaldsvik zeilklaar nnsr Purmcrend. Barsin gerhom, kapt. v. d. Wonde, arri veerde 8 Augustus van Ilcrnosund te Zaandam. De te Terschelling binnengesleepte Terlatcn Noor- sche bark „Atlas" is leeggepompt, terwijl de ballast is overgeselicpt, zoodat liet schip thans goed cn wel aan den steiger ligt, oogenschijnlijk zonderlek te zijn. Marktberichten. Alkmaar, 8 Ang. 26 nuchtere Kalveren, f 8 a f 10, 52 Schapen f 14 a 20, 89 Lammeren f 10 a f 14, 63 magere Varkens f 10 a 15, 282 Biggen f3 a 5, 2 Bokken en Geiten, f 3 a f 6, 3 kleine Bokjes f 0.75 a 1.25, 17 Koeien f 160 a 240, 8 Paarden f 150 a 300, allen per stuk. Boter 60 a 70 ct. per kop. Kipcieren f 3.50 a 4 per 100 stuks. Enkhulzen, 10 Ang. Aardappelen (Muisjes) groote f 2.25 a 2 40, ronde blanke f 1 40 a 1.70, blanwo f 1.25 a 1.50 per bnlf 111. Wortelen f 1.10 a 1.30 per 1000 stuks, zwarte Aalbessen f 11 a 12, roodo dito f 5 a G per 50 Kg. grove Bloemkool f 8 a f 10, witte Kool f 6 o 7.50, roods dito f 7 o 8 per 100 stuks. Peren f 3 a 4.50 per half III. Bovenkarspel (Station), 10 Aug. Wortelen f 0.90 a 1 per 1000 atnks. Streckcr Muizen groote f 2.25 u 2.40, ronde f 1 a 1.75 per half 111. grove Bloemkool f 10 a f 12, reuzen f 8 u 9, witte Kool f 6 a 7, roode Kool f 5 a 6 per 100 stuks. Amsterdam, 10 Aug. Aardappelen» Katweker Zand f 5.a 6, Andijker Muisjes f 4.a 4.50, dito blauwe f 3.a 3.80, Geld. blauwe f 1.80 a3, dito Muizen f 2.50 a 2.75, dito Kralen f 3.75 a f 4,—. alles per Hl. Tarwe op levering hoogcr, Nov. f 252. Rogge op levering prijshoudendOet. f 214, Maart f 212. Raapolie onveranderdvliezend per 100 Kg. f 34,25, Sept.-Dec. f34, Mei f 34 50. Lijnolie flauw; vliegend per 100 Kg. f 23.50, Aug. f 22.G0, Sept.-Dec. f 22.60, Jau.-Mei f 22.50. Raapkoeken f 55 n 80. J.gnkockcn f 9 a. 13. A'eemarkt: Aangevoerd 300 Runderen, lste qual. f 0.71 a 0.76, 2de qual. f 0.66, en 3de qual. fü.56 per Kg. 147 Melk- cn Kalfkoeien f 130 n 260 per stuk, 83 nuchte Kalveren f 7 a 10,361 vette Varkens 40 a 45 ct. per Kg. Schiedam, 10 Aug. Moutwijn f 11.75, Jenever f 17.25, id. Amsterdamsehe proef f 18.50, Spoeling- Commissie f 0.90. Londen, 10 Aug. Aangebracht 8018 Amrrik. Runderen 57 a 62* cL per Kg., 857 Nederl. Kal veren 60 a67* et. per Kg., Sehapen 3160, Nederl. 60 a 75 ct. per Kg. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) 1 e 8 Windrichting •n kracht. Barometer mM. Thermometer Ce. Stand. Afw. Stand. Afw. 912 10 12 11! 8 11 12 Z.W.t.Z. 16 Kg. z.w.t.w. 7 W.N.W. 5 VV.t.Z. 4 759.691, - 0.91 756.37 - 4.23 761.89 t 1.19 763.00 f 2.30 16.4 16.8 14.2 15.5 - 2.6 - 2.2 - 8.1 - 3.5 3 9 3 ifs Weersgesteldheid. Toestand Tan de zee. 912 1012 lij 8 11 12 0.81 0.81 0.66 0.72 Digtbew., wind., buiig. Betr., wind regenbuiien. ncld., mooiw. id. Golv. id. Wein.glv. id. liet Nederl. Meteorologisch Instituut meldt Een depressie, met een barometerstand vnn onge veer 750 m.M. in het centrum, bevindt zich vrij nabij en N.W.wanrts een centrum van hooge druk king ver van ons en Z.W.waarts. Grootste b irome- terufwljkingsverschilgisterenochtend 8 uur, M. 3,7 G.Eergisterenavond 8 uur, M. 2,-3 H. Gisteren werd het verschil kleiner. Barometer tc Utrecht 12* uur 757,8 m.M. Te verwachten Z.W.wind. V I s s c h e r ij. Nieuwediep, 11 Augustus. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 25 korders 10 tot 50 groote-, 20 tot 100 kl. tongen, 3 tarbotten, 3 tot 6 roggen, 1 tot 2 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar aangevoerd; groote tong gold 65 a 70 cent, kleine id. 20 cent, tarbot f8 a f 9, rog f 1.20 per stuk, kl. schol f 2 a f 3 per mandje en sohar f 3.50 a f 4 per mand. Enkhuizen, 9 Aug. Gisteren werd alhier aangevoerd 2250 Kg. Bot, prijs 18 a 20 ct. per Kg., en 1600 Kg. Schol, prijs f 5 per wichtje. Gedurende de vorige week werd in het geheel aan gebracht 8300 Kg. Bot, de prijs steeg van 15 tot 20 ct. per Kg., en 4200 Kg. Schol, prijt f 8.50 a 5 per wichtje. Fülll.t, i Gevonden voorwerpen. Adres Uurcaa TT: 1 bloedkoralen ketting met gouden slot; 1 kuipmesje en 1 sleutel. Adres Burean T1 armband (muntstukjes) 1 por- tcmonnnie waarin ccnig geld. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. BevallenE. Ketelaar, geb. v. d. Bos, z. E. Blokker, geb. Landman,, d. M. Kramer, geb. van Pelt, d. D. Florusse, geb. Platvoet, z. C. Steeman, geb. Schoenmaker, z. A. Blankman, geb. Dekker, d. OverledenG. van der Haagen, 2 d. T. Spil, echtg. vnn P. van der Park, 69 j. 1 lev. aanz. R. H. Raadsvold, 72 j. Laatst* berichten. ii Augustus.' Men schrijft ons uit den Haag Met de samenstelling van een kabinet vordert men nog niet erg. Men zegt dat, ten einde tot eene oplossing te geraken, de heer Tak van Poortvliet, de aangewezen minister voor de portefeuille van Waterstaat, die van Binnenlandsche Zaken zou aan vaarden, terwijl de heer van Tienhoven zich met Buitenlandsche Zaken zou belasten. Met Oorlog en Marine schijnt het nog maar niet te willen vlotten. Het gerucht, dat de vice-admiraal Cramer voor Marine zou in aanmerking komen, wordt door velen niet geloofd en ook minder gewenscht geacht. De portefeuille van Oorlog moet thans aan generaal van der Beek zijn aangeboden. Voor de vervulling van Waterstaat moet men denken over den heer W. F. Leemans, hoofdingenieur, belast met het beheer der groote rivieren. Deze keus zou zeker geluk kig zijn te noemen, want de heer Leemans staat algemeen bekend als een hoogst bekwaam en zeer verdienstelijk man. Hij is een der werkzaamste ingenieurs en onder zijne collega's zeer gezien. Als we ons niet vergissen, bracht hij o. m. met voorbeel- delooze inspanning de lastige Rotterdamsche Waterweg in orde. Men schrijft aan „de Amsterdammer" Het ministerie, dat met zooveel moeite bijeengebracht wordt, was een paar dagen geleden, naar men meende, zoo goed als gereed, doch heeft weder in zijn samen stelling eenige wijziging ondergaan. Uit zeer goede bron kan ik verzekeren, dat het thans zal zijn: Van Tienhoven, Buiten landsche ZakenTak, Binnenl. Zaken Pierson, Financien; Smidt, Justitie, en Van Dedem, Koloniën. De portefeuilles van Oorlog, Marine en Waterstaat zijn nog niet definitief begeven. Ook kan ik u mededeelen, dat de heer Vening Meinesz, burgemeester van Rotter dam, na lang aarzelen, besloten heeft, een eventueele benoeming tot burgemeester van Amsterdam te aanvaarden. De gewone audiëntie van den Minis ter van Marine zal op Vrijdag 14 dezer niet plaats hebben. Uit het legerkamp bij Oldenbroek wordt aan „het Vad." het'volgende gemeld HH. MM. de Koningin en de Koningin- Regentes bezochten gisteren bij gunstig weder het kamp. De tenten, cantines, stallen en versierde kampstraten werden met belangstelling bezichtigd. In de cantine boden de officieren HH. MM. een diner aan, waaraan zij echter niet aanzaten. De generaal Schnei- der dronk een met geestdrift begroetten toost op de gezondheid der Vorstinnen. De generaal werd door H. M. de Regentes tot adjudant in buitengewonen dienst benoemd. Bij den gehouden wedstrijd won luit.' Altena den isten en kapt. Hinloopen den 2den prijs. Deze prijzen werden door H. M. de Koningin uitgereikt. Het bezoek duurde tot 4 uur. In open rijtuigen keerden HH. MM. naar Het Loo terug. Heden zijn de hoofdofficieren in het kamp, vereenigd aan een dinér op het I.oo. AD VERTEN TIEN. Heden overleed, na een geduldig lijden van acht jaren, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de WelEd. Heer SAMUEL PIETER OVERDUIN, rustend geneesheer alhier, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Wed. A. Overdüin- Donker. w J.C. Overduin. Wieringer- t c. Ovebdu.n- waard> Kaan. r W. Overduin. Amsterdam, M.F. W.Overduin- Groskamp. J. De Wit. Made, 1 N. De Wit. Overduin. Made, 8 Augustus 1891. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Op uitdrukkelijk verlangen van den overledene zal alleen door de weduwe rouw worden aangenomen. De Heer en Mevrouw GREG0RY HASSELMAN en de Kapitein ter Zee ARRIËNS bedanken voor de vele blijken van deelneming, ondervonden hij het overlijden van hunnen geliefden Vader, den gep. Vice-Admiraaï F. A. A. GREG0RY. Nieuwediep, 11 Augustus 189 Ij

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3