BWc. burgemeester van Amsterdam toch natuurlijk volkomen op dc hoogte. Ten tweede 1 begrijpt de „Arnh. Ct." het optreden van ij Ji den heer Seyffardt niet, vooral met het oog op de aanhangige legerwet. bi de Tweede Kamer was de heer E L Seyffardt, evenals de heer Tak, tegenstander I i van die wet maar de heer Tak vond dat 9 de minister Bergansius tc ver, de heer f Seyfiardt, dat hij niet ver genoeg ging. jik Wil men den heer Tak anti-militarist noemen, ir dan heeft de heer Seyffardt aanspraak op s den naam van militarist in de tweede maclit. Ligt in de optreding van deze beiden in eenzelfde ministerie, dat tot II regeling ook van de militaire instellingen verplicht en verbonden is, en de beteekenis, dat beiden iets hebben toegegeven en op den grondslag van het ontwerp-Bergansius, in hoofdbeginsel door de Tweede Kamer goedgekeurd, tot overeenstemming zijn ge- raakt? Het zou ons wenschelijk voorkomen, i maar bekendheid met het karakter van de beide ministers doet ons met nieuwsgierig- 1 heid eenig nader licht verlangen." Wat van den minister Pierson te ver wachten is, kan men afleiden uit diens 1 artikel in „de Gids" van October 1881 over de belastingen, waarin men o. a. las 1 „Laat ons de dingen bij hun naam noemenóf het beginsel van belasting naar het draagvermogen moet voorgoed e worden ter zijde gesteldklaar en zonder omwegen moet worden tegengesproken, dat er billijkheids- noch nuttigsheidsgron- den zijn, waarop het rust; óf wel, eerlijk, 1 met nadruk moet worden erkend, dat ons Rijksbelastingstelsel een radicale verbetering noodig heeft. Het ontziet geheele klassen van personen met een vrijgevigheid, waar- voor geen enkele reden bestaat en die J ik vermoed het niet, maar ik weet het j voor sommigen onder hen een bron is j van groote ergernis. Wanneer men ruim r met aardsche goederen is gezegend, zich bevoorrecht weet boven duizenden, boven millioen'en, dagelijks in de naaste omgeving kan waarnemen hoeveel moeite het som- t migen kost, hunne belastingen op te bren- ,e gen, en bedenkt, hoe gemakkelijk men i dit zelf doetwanneer men dit alles over weegt en ecnige fierheid van karakter bezit, is het dan vreemd, zoo men een belastinghervorming, die de gegoeden meer sdoet bijdragen, vurig wenscht? Wie in d verhouding tot zijn welstand te weinig betaalt, ontvangt, om zoo te spreken, een aalmoes van hen, die te veel betalen, en hetgeen mij verwondert is niet, dat er mannen zijn, wien het ontvangen van zulk een aalmoes ergert, maar dat niet alle welgestelden als één man zich ver heffen om den Staat toe te roepen wij t a zijn van uwe aalmoes niet gediendsla i ons aan naar ons vermogen." p De nieuwopgelreden ministers hebben thans de portefeuilles uit handen van hun ambtsvoorgangers overgenomen en hun functien aan de Departementen aanvaard. De afgetreden ministers namen op de gebruikelijke wijze afscheid van de ambte naren en hun opvolgers lieten zich de afdeelingshoofden voorstellen. De audiéntie-dagen der navolgende ministers zijn voortaan aldus vastgesteld Justitiedes Dinsdags halftwee. Binnenlandsche Zakendes Zaterdags ia uren. Marinedes Vrijdags 11 uren. Financien des Donderdags 12 uren. st Oorlogdes Donderdags 1 ure. o 2 Waterstaat, enz.des Zaterdags 1 ure. j Dc afgetreden ministers waren jl. Zaterdagmiddag de gasten van de Koningin- J1'. Regentes op het Loo. jl. Zaterdagmiddag te 3$ uur is de n-eerste Ministerraad gehouden van het nieuwe Kabinet, j De hofrouw, wegens het overlijden 1: des Konings, is jL Zondag geëindigd. Gisteren zijn ten Hove alle uiterlijke teekenen van rouw afgelegd. WJ. t JW-ecfl-rei J s' J 4 1 <tr I V I s* 1 g" 1 4 n b P1 1 st, I t aj 16> BET GEHEIM VAN WILDE-MEG. ks hr Naar FARGEON. „Ik ken dien man 't is ruzie Mijk." Wel maat, 'k heb je eerlijk gewaarschuwd goeden nacht." Zij keerde zich om en wilde binnen de tent gaan, doch bleef op eens staan. „Zeg, Jack, als het gebeurde, dat je met Patty trouwde, dan zou je mij zeker niet op de bruiloft verzoeken antwoord mij als een man, zou je wel?" „Ik zou er tweemaal over denken." „Ik ben niet net genoeg," hernam Meg, met een vreemd geluid in haar keel. „Jack, mijn jongen," zij naderde hem nu zoo dicht mogelijk, en vroeg fluisterend „je hebt Patty niets aangaande mij verteld „Neen, Meg; ik heb geen woord tot je nadeel gezegd." „Je bent een goede jongen, Jack. Goeden nacht, en geluk met je." Zij ging de tent binnen, en liet Jack in het donker alleen. „Wie is die man, naar wien zij heeft gezonden P" dacht hij somber. „Patty heeft er mij nooit over gesproken. Ik zal hier wachten, en zien wat er gebeuren zal. Als Patty mij ontrouw was, of mij niet lief had, dan wou ik even gaarne dood zijn." Zijn been en zijne hand deden hem geweldig pijn, en hij daalde naar de rivier af om zijne wonden nat te maken. Daarna klouterdc hij weer tegen de rotsen op en zette zicli op korten afstand van de tent neder, om op de komst van zijn vijand te wachten. Texel, 21 Aug. Ongeveer twee maan den geleden verzochten de visschers van Oudeschild per rekest aan Z.Ex. den mi nister van Waterstaat, enz., om opruiming van een hinderlijk wrak op den bodem van Texelstroom. Aan dit wrak gingen netten verloren en werden een menigte gehavend. Nu is een onderzoek vanwege den Waterstaat bevolen. Onder leiding en toezicht van een ambtenaar bij den Water staat, zal de blazerschuit T.X. 104 trachten de juiste ligging van het wrak op te sporen, j Texel. De plannen tot oprichting van een muziekcorps aan den Burg, schijnen nog niet geheel te zijn opgegeven. Don- j derdagavond toch werd weder eene bijeen- komst voor dit doel gehouden. Een afdoend besluit werd echter ook thans niet genomen, j Zijpe. Jl. Woensdagavond werd alhier in het lokaal „Zander" de tweede bijeenkomst gehouden ter bespreking van het op te richten Fanfarekorps. Een twaalftal heeren traden als werken de leden toe. Verder zullen twee personen rondgaan om kunstlievende leden te winnen en werd een volgende bijeenkomst bepaald op morgen, ten einde zoo mogelijk de oprichting tot stand te brengen. Texel. Gemeenteraad. Ver gadering van Vrijdag 21 Augustus jl. Voorzitter de heer C. M. Kooij, burge meester. Tegenwoordig 10 leden, de heeren Westen berg, Brouwer, Boon, Zijm, C. W. Bakker Jr., Roeper, Dros, C. Keijser Pz., Koning en W. K. Bakker. Afwezig de heeren F. Keijser, Koorn en Mets, met kennisgeving. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en behoudens eenige bemer kingen goedgekeurd. Daarna doet de Voorz. mededecling van a. ingekomen pruv. bladen en circulaires b. goedkeuriug door Geil. Staten van de belasting-verordering tot het heffen van gelden voor opslagplaats van goederen op het haventerrein c. goedkeuring van den minister om het telefoonkantoor aan den Hoorn ten dienste van het publiek open te stellen d. mededeeling dat als telefonist voor dat kantoor is aangewezen de heer J. Daalder Jobz., als plaatsvervangster mej. Corn. Daalder. e. missive van den heer P. Deuzeman, h. d. s. aan den Hoorn, berichtende de aanneming van zijne overplaatsing naar de Cocksdorp. Alles voor kennisgeving aangenomen. Een adres van den heer Zwanenburg, verzoekende om grond aan de Haven in erfpacht te bekomen wordt wegens de late ontvangst, op voorstel van den Voorz., tot eene volgende vergadering aangehouden. Door de in de' vorige vergadering benoemde Commissie tot het nazien der rekeningen, wordt daarna rapport van haar onderzoek uitgebracht en geadviseerd tot vaststelling en tot goedkeuring der rekening Bank van Leening, Alg. Weeshuis en Burg. Armbestuur. Over de drie eerste rekeningen werd rapport uitgebracht door den heer C. Keijzer Pz., over de laatste door den heer Roeper. De rekening B. v. L. wees een nadeelig slot aan van f 67.20$, de overige rekeningen allen voordelige saldo's, alsGemeente-rek. f 399,99Alg. Weeshuis f 1093,20 Alg. Armbestuur f651.07. Na goedkeuring van de rekeningen stelde de Voorz. voor, om namens den Raad datik te betuigen aan den beer C.Keijser Pz., pres. van het Alg. Armbestuur, voor het beheer over de inrichting, waarvan de uitslag zoo gunstig is. Het woord van dank, daarop door den Voorz. aan den heer Keijser gebracht, werd door dien heer kortelijk beantwoord. Daarna worden den Raad aangeboden de begrootingen voor 1892, van de Gemeente, Alg. Weeshuis en Alg. Armbestuur. Deze begrootingen worden tot onderzoek in handen gesteld van dezelfde Commissie, X. Wilde-Meg stort haar hart voor Fred Mellon uit. Op zijn weg naar de herberg „de Kerse boom," na het bezoek aan de Duffs, overwoog Fred, op zijn geliefkoosde manier, den stand van zaken. „Zes maanden geleden, Fred, kwam je op de goudvelden aan en je waart zoo gelukkig, de twee beste vrienden, die je op de wereld bezit, te ontmoeten Lizzie en Jack. Lizzie was rijk geworden, en 't is wel een delicaat punt, meester van zottenstein, en je bent niet brutaal genoeg geweest om 't baar te vragen je bent nu tamelijk zeker, dat het juist uit liefde was, dat zij huwde met wijlen den heer Cherry. Het is. nog nooit door een wijsgeer uitge maakt wat eigenlijk liefde is, en of eene vrouw drie of vier of een dozijn mannen tegelijk kan beminnen, ja, als 't ware een onbeperkt aantal liefdevlammen in haar hart kan onderhouden, is een raadsel dat nog nimmer op menschkundige of natuurkundige wijze is opgelost. Van een zuiver gevoelsstandpunt beschouwd, is het bepaald onmogelijk waarom? Omdat de eene vlam de andere zou uitdooven. Heel juist Nu dan, je ontdekte al dadelijk dat Lizzie baar oude liefde niet had vergeten, en dat zij volkomen bereid was om je in de armen te vliegenhet lieve wijfje is tot ovcrloopens toe vol liefde, en het was haar schuld niet dat zij bet liet merken. Maar daar je zoo arm bent als een kerkrot, en aangezien Lizzie er warm in zit, kon je, ul8 man van eer natuurlijk ben je dat, rormen- eu sann:no-< belust ib geweest. Vervolgens stelt de Voorz. voor, uit de post onvoorziene uitgaven van de rekening over het loopcndc jaar, te bestrijden een bedrag van f 66, welke de gemeente aan het Rijk moet afdragen tot aanvulling van hot gevorderd bedrag voor het Rijkstelegraaf kantoor alhier over liet afgeloopen jaar, tengevolge de mindere ontvangst voor tele grammen. Wordt goedgekeurd. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden, daarop den Raad aangehoden, worden onderzocht door eene Commissie, bestaande uit de heeren W. K. Bakker, Koning eu C. Keijser Pz. De heer Bakker rapporteert namens die Commissie dat de geloofsbrieven volkomen in orde zijn bevonden en adviseert tot toelating der benoemden. Dienovereenkomstig wordt besloten. Daarna gaat de vergadering over in geheime zitting, tot behandeling van reclames tegen den H. O. Na heropening der vergadering herinnert de Voorzitter, dat dit de laatste is, dat Texel's Raad uit 13 leden bestaat. Is het niet aangenaam, zegt spr., dat iemand, die gewoon is op grooten voet te leven, zijne levenswijze moet verminderen, evenmin is het aangenaam dat het aantal leden van den Raad van 13 tot 11 moet worden gebracht. Wordt de vermindering voorgeschreven door het minderend zielental der gemeente, gebleken uit de laatste volkstelling, 't is toch een voldoening te mogen opmerken, dat geen mindere welvaart daarvan de oorzaak is. De spreker meent de tolk te zijn der gemeentenaren, wanneer hij dank zegt voor hetgeen de aftredenden voor het belang der gemeente hebben gedaan, terwijl hij zijn persoonlijken dank uitspreekt voor de wel willendheid, door de aftredenden hem steeds betoond als Voorz. van den Raad. De heer W. K. Bakker, verlof' bekomende lot het doen van een paar vragen, vraagt naar aanleiding vau het gemeenteverslag over 1890, Hoofdstuk XII, vermeldende handel en zeevaart, of het B. en W. niet bekend is, dat door de visschers ook deNoordzee-visscherij is uitgeoefend? In het verslag vindt spr. daarvan niets gemeld. Toch vindt -spr. dit wel vermeldenswaardig, daar die visscherij volgens zijne berekening 1$ a 2 ton heeft opgebracht. Verder merkt spr. op dal in hetzelfde hoofdstuk gezegd wordt„Buitenlandsche handel bestaat hier niet." Spr. vraagt of met het buitenland dan geen handel wordt gedreven in wol, vee, visch, als rog, alikruiken, garnalen en dergelijken. Herinnerende aan art. 192 der gemeentesvet, waarin wordt voorgeschreven dat jaarlijks in April door B. en W. een verslag van de gemeente over het afgeloopcn jaar den Raad wordt aangeboden, alsmede aan Ged. Staten, wenscht spr. «lat liet door hem genoemde hoofdsluk alsnog zal worden gerectificeerd. De heer Dros vestigt de aandacht op de slechte toestand der grintweg vanaf de Driesprong tot de Wed. Raven. De spr. en andere leden gaven hunne gedachte te kennen, hoe daarin verbetering te brengen. De Voorz zegt er in te zullen voorzien. Verder niets te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. (Tex. Ct.) Zijpe. Gemeenteraad. Zitting van Zaterdag 22 Augustus. Afwezig de heer A. Zijp. De Voorz. opent de Verg., waarna de no tulen worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is het rapport der commissie tot vaststelling der rekeningen 1S90. In de gemeente-rekening wordt door de commissie gewezen op de vrij groote kosten, veroorzaakt door sommige branden, en in over weging gegeven om, waar toch niets te be waren valt, eenvoudig te laten branden. Op die wijze zou een uitgaaf van f 58.60 bij een verleden brand zijn bespaard. Verder wijst de commissie op het verschil in het gebruik van brandstoffen in de ver schillende scholen. en 111 üitgai saldo dus f 2592.97$. Op de rekening van het Weeshuis heeft de Commissie geen aanmerking. Deze reke ning sluit als volgt: ontvang f 4572,08 en uitgaaf f 3077-91 batig saldo f 1494.17. Ook de rekening van het Algemeen Arm bestuur wordt in het rapport niet secritiseerd en de cijfers zijn ontvang f 12530.29$ en uitgaaf f 11189.01, batig saldo f 1341.28$. De Voorzitter brengt dank aan de cora- 1 missie voor haar onderzoek en bij rondvraag worden deze rekeningen met algemeen c stem- 1 men goedgekeurd en vastgesteld. Volgt de benoeming van een onderwijzer voor de 0. 1. school aan het Zand (vacature Masdorp.) De secretaris leest een rapport van den heer de Vries, het betrokken hoofd der school, betreffende de gegeven proeflessen door vier sollicitanten, de heeren H. van Twuijver, van Wieringerwaard, C. Maars, van Berkhout, K. Swiep, van en J. W. Hul seboom, van Haarlem. Dit rapport luidt zeer ten gunste vau de eerste en de laatste. Als aanbeveling van den beer .Hulseboom dient dat hij acte tee kenen en gymnastiek bezit, doch tevens werd de vraag geopperd of zijn nog in dienst staan geen bezwaar is. Het Dag. Bestuur heeft een voordracht opgemaakt als volgtNo. 1. J. W. Hulse boom, No. 2. H. Van Twuijver, No. 3. C. Maars. Tot stemming overgaande, blijkt de heer H. Van Twuijver, vau Wieringerwaard, met algemeene stemmen als onderwijzer aan het Zand gekozen. Nog rest het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemde Raadslid, den heer C. Kruijer Jbz. De Voorzilter verzoekt de heeren Paarl- berg, Zeeman en Waiboer, zich met dat onderzoek te willen belasten, waaraan zij onmiddellijk gevolg geven. Na eenige oogen- blikken wordt bij monde van den heer Paarlberg gerapporteerd dat alles in orde is bevonden en de commissie adviseert om den heer Kruijer in volgende vergaderingen als Raadslid zitting te doen nemen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Wieringen. De heer J. Kooiman, alhier, is bij herstemming tot lid van den Gemeenteraad gekozen. Schagen. In plaats van den heer Jb. Denijs, die zijne betrekking als direc teur van Schagens Mannenkoor „Euterpe" heeft nedergelegd, is als zoodanig gekozen de heer A. Hille, alhier. Schagen. Naar de „Sch. Ct." ver neemt zal mej. Drucker, van Amsterdam, in den loop der maand Sept. andermaal alhier als spreekster optreden. Schagen. Aan de Gymnastiek-Ver- eeniging „Lycurgus" alhier, door wier flink optreden bij den brand op 't Wad één der plaatsen van den heer Stins bewaard is gebleven, is door de Brandw.-Maatschappij „Utrecht" eene premie van f 60 toegekend. Schagen. Gemeenteraad Vergadering van Zaterdag 22 Augustus 1891. Afwezig de heereuC. Smit en II. B. Voorman. Na lezing en goedkeuring der notulen, wordt medegedeeld dat zijn ingekomen 1. Goedkeuring van H.H. Ged. Staten, omtrent het besluit van aankoop van grond. 2. Missieve der Maatschappij, van Ge- meente-Crediet, meldende aanneming der lee ning groot f 1500 u 4 pCt., met recht van jaarlijks f 300 af te lossen. 3. Brieven der heeren P. Buis Jz., D. Smit Cz. en Jb. Stammes, behelzeude aanne ming hunner benoeming tot leden van den Raad. 4. Rapport der Commissie tot nazien der rekening, dienst 1890, sluitende in ont vang op f 33166.93$, uitgaaf f 32341.01, batig saldo f 825.92$, adviseerende dezelve goed te keuren, hetgeen ook diensvolgens ge schiedt. Wordt vastgesteld de voorgestelde lsteSup- pletaire begrooting, dienst 1891, groot mijnheer eigenwijs maar één weg volgen. Die weg ben je opgegaan je bebt je uit de voor posten der liefde, in de verschansingen der vriendschap teruggetrokken. Als je nu van uit die stelling naar Lizzie kijkt, dan mag je wel erkennen, dat je jezelf in geen gevaar lijker en verleidelijker toestand had kunnen plaatsen. Mooi als een schilderijtjelief als eene roos; met lippen als kersen, (duivelsche kersen), «lie je als 't ware noodzaken om ze te kussen met mooie schitterende oogen, die je verlok kend, verleidelijk aankijken ik twijfel er bijna aan of die mooie mannelijke rol (spanr je zelf maar niet Fred), die je spelen wilt, r.iet zóó onmannelijk is, als je, met al je vindingrijkheid, maar had kunnen uitdenken. Ter zake nu! Jack eu Ster-bij-Nacht gaven je een aan deel in hunne schacht, nu zes maanden gele den bovendien gaven zij je een aandeel in huu tent, hun vleesch en hun brood. Zijhebben hun laatsten shilling uitgegeven zij zijn op het punt goud te vinden, (zij gelooven het ten minste, en ik geloof't ook), maar zij zullen de kans verliezen, en de vruchten van hunnen langen arbeid missen, als er niet dadelijk geld komt, waardoor zij hun werk tot een gelukkig einde kunnen brengen. De Duffs kunnen of willen niet langer helpen, en je vrienden hebben dus niemand als u, Fred, tot wien zij zich kunnen wenden. Wat Ster-bij-Nacht beweerde is juist Weduwe Cherry is bereid je te helpen ver langend zelfs om je te helpen. Zij heeft je dit dikwijls op de liefste en meest bescheidene wijze te kennen gegevenzij heeft herhaalde lijk getracht je geld te doen toekomen, zonder dat je mocht weten, waar vandaan die goud regen kwam. Maar je trots, Fred, je trots wilde niet gedoogen, dat je geld, al was het maar een shilling, uit die lieve hand aannam. Is dit valsche of rechtmatige trots Dat zult ge van avond moeten uitmaken, Fred want de zaken zijn op het ergst, en als je geen gift wilt aannemen van eene engelachtige vrouw, dan zullen Jack en Ster-by-Nacht naar den kelder moeten gaan." Fred eindigde zijne allcénspraak op het oogenblik.dat hij „de Kerseboom" binnenstapte. I Zooals gewoonlijk, was de bar vol klanten. Weduwe Cherry groette haren bedrukten vriend I met een blijden glimlach, en wenkte hem, naar de kleine binnenkamer achter de bar te gaan. j Hij wist er den wegmenig gelukkig uurtje I had hij daar doorgebracht. „Je ziet er bedrukt uit, Fred," zeide het mooie weeuwtje. „Ik heb iets, dat mij hindert Lizzie," gaf hij ten antwoord. Ongetwijfeld werd deze vertrouwelijke toon door de vriendschap veroorloofd, anders had Fred dien niet aangemoedigd. „Als je je hart eens eerlijk uitstortte voor je beste vriendin," hernam zij vroolijk. „Mijne beste vriendin, dat zijt gij, Lizzie." ,,'t Doet me genoegen, dat je dit erkent, Fred. Nu dan, als je je hart eens eerlijk voor mij blootlegde, zonder omwegen, en zonder iets te verzwijgen, 't zij goed of kwaad en als je mij eens om raad vroeg Vrouwen raad, Fred, is soms even goed als mannen- raad." „Mijn lieve raadgeefster," antwoordde De heeren v. d. Maaten, W. Koov en W. I Roggeveen Cz., tot leilcn der commissie voor onderzoek der geloofsbrieven der nicmv be- f noemde Raadsleden gekozen zijnde, advisee- seeren na onderzoek, tot toelating en wordt in dezen geest besloten. Niets meer ter open- j bare behandeling aanwezig zijnde, gaat «lc Raad in comité ter behandeling van reclames op den Hoofd. Omslag. (Sch. Ct.) Barsingerhorn. Gemeenteraad Vergadering van Woensdag 19 Augustus 1891. I Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering, voorlezing en goedkeuring der notulen, wordt de rékening der gemeente voorloopig vastgesteld tot een I bedrag in ontvangst f 17550.71$ in uitgaaf, f 16166.27$, batig saldo f 1384.44 defi- nitief werden vastgesteld de rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur in uit gaaf f 9847.42$, in ontvangst f 9400.32, nadeelig saldo f 447.10$, en die van het Weezen-armbestuur in ontvangst f 6969.57$, in uitgaaf f 3718.80, voordeelig saldo f 447.10$. Thans worden onderzocht de ingekomen geloofsbrieven van de heeren Smit en Kos- sen, laatst herkozen tot leden van den Ge meenteraad. Daar deze stukken in orde worden bevon den, wordt besloten genoemde heeren ah leden van den Raad toe te laten. In behandeling wordt genomen het in de vorige vergadering aangehouden adres van J. Westerman, beheerder van het telefoon kantoor alhier, om het bestelloon van tele grammen te verhoogen met f 50. B. en W. stellen voor, dit te verhoogen met f 25. Hiertoe wordt besloten. De geraeente-begrooting voor 1892 wordt aangeboden en wel in ontvangst en uitgaaf ad. f 18,900. Om twee reclames tegen den hoofdelijken omslag te behandelen, wordt de openbare vergadering geschorst. Na heropening der vergadering en bij de algemeene rondvraag deelt de heer Beers mede, dat hem door de te Kolhorn wonende schippers is te kennen gegeven, dat sedert eenigen tijd door hen, indien zij des nachts door de sluis aldaar wilden schutten, aan den sluiswachter schutgeld moest worden betaald. Spreker vraagt of in het coutract, dat indertijd tusschen de gemeente en den polder Waard en Groet is gemaakt, hierover iets is bepaald. De Voorz. antwoordt, dat volgens het con tract in geen geval schutgeld zal mogen wor den geheven en zegt, dat de sluiswachter hierover door hem persoonlijk zal worden onderhouden. Hierna wordt de vergadering gesloten. (Sch. Ct.) Heer-Hugowaard. Voor het her stellen der gemeente toren is ingeschreven door D. Polona f 1097 O. Kuin f 1095 K. Schuit f 1080; P. Mienes f 1075 en door B. Kamp voor f 1059,08. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Marine en Leger. De afgetreden minister van Marine, de schout-bij-nacht G. Kruijs, zal met Septem ber a. s. weder optreden als chef van den marine-staf bij het Departement van Marine. De luitenant ter zee Hordijk is voorloopig ook aan den opgetreden minister van Marine, hoofdingenieur Jansen, als adjudant toegevoegd. Een extract uit het rapport van den com mandant van Hr. Ms. gaffelschoener „Argus", over den kruistocht in de Noordzee van den 11 Juli tot den 6 Aug. 1891, is te vinden in de „Staatscourant" No. 195. Door twee visschers werd de vorige week in de inschietplaats voor vischtorpedo's der Marine in zijkanaal F van het Noordzee kanaal de ten voriijen jare in Augustus ge zonken torpedo opgehaald eene aangename verrassing, omdat f 250 premie was uitge loofd voor den vinder. Fred, terwijl hij haar glimlachend aankeek, „'k geloof niet, dat het wat zou helpen." „Waarom niet?" „Wel," zeide Fred, met haar vingers spelende, „ten eerste, omdat ik koppig ben „Dat ben je, Fred." „Ten tweede, ben ik trotsch „Dat ben je, Fred." „Ten derde verduiveld Lizzie 1 Ais een man iets vernederends doen moet, dan kan hij 't moeielijk helpen als hij blijft steken. Laat me maar zitten, wil je?" „Heel goed, Fred maar je moet niet boos worden als 'k je zeg dat je, omtrent je eigen zaken, al een heel slecht rechter bent. Maar 't is beter, dat men een koppigen man niet tegenspreekt. Als je dus klaar bent met mijn vingers, mijn waarde, dan wou 'k wel eens even in de bar gaan kijken, om te zien wat dat leven beduidt. Ik boor de stem van ruzie-Mijkoveral waar die komt, brouwt hij kwaad." Fred liet haar hand los, niet zonder die eerst teeder gedrukt te hebben en zij ging in de gelagkamer om te zien, wat er aan de hand was. Nauwelijks was Fred alleen, of hij kreeg een gelukkigen inval. Hij haalde uit zijn borstzak het portret en de haarlok van Lizzie. Toen hij in vroeger jaren dit portret van haar kreeg, was het in een eenvoudig goed koop lijstje gevat, en Fred, die destijds ruim van geld was voorzien, bracht het naar een goudsmid en gaf order om het in een gouden lijstje te zetten. (Wordt vervolgd

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2