I i ;u I ,J ■li- i ;ivi i iiii: met vêêl "gèvoel'las/Tk vroeg hem ot nïj mooi vond wat hij las. Hij zag mij aan en kreeg plotseling een kleur. „O, jaJezus is een heilige profeet. Hij spreekt het woord Gods. Het is heerlijk schoon „Wat vind je het mooist?" „Dat gedeelte, waar hij zegtvergeet, heb lief, beleedig niet, heb ook uw vijan den lief Hij sloeg het oog op zijn broeders, die naar ons gesprek luisterden en sprak vol vuur met hen. Zij spraken lang en ernstig met elkander en knikten toestemmend. Het succes, dat ik met mijn leerling had, toen hij leerde schrijven, was werkelijk verbazend. Alej had papier gekocht, pen nen en inktin minder dan twee maanden kon hij schrijven. Zijn broeders zelf stonden verbaasd over zulke snelle vorde ringen. Hun hoogmoed en tevredenheid kenden geen grenzen meer; zij wisten niet hoe zij mij hun dankbaarheid konden toon en. Als het toeval wilde dat wij bij elkaar arbeidden, wilde de een voor den ander mij helpen en streden zij om de eer. Van Alej behoef ik natuurlijk niet te sprekenhij hield van mij evenveel als van zijn broeders. Nooit zal ik vergeten, hoe hij de gevangenis verliet. Hij bracht mij achter de kazernen, daar viel hij mij om den hals en begon te schreien. Nooit had hij mij vroeger gekust, of had hij geschreid. „Ge hebt zooveel voor mij gedaan, zooveel", zei hij, „als zelfs mijn vader en moeder niet hadden kunnen doen. Ge hebt een mensch van mij gemaakt. God vergelde het u, ik zal het nimmer vergeten Waar zijt gij thans, mijn goede, beste Alej? KEDERLAND. i' i I ie1 ïjïjJ W' l I*r A i ON HELDER, 3 September. De terugkomst te 's Gravenhage van H. M. de Koningin-Regentes en van de Koningin van het Loo, zou, meldt men, voorloopig bepaald zijn op Donderdag 10 dezer. Men meldt van het Loo van Maandag Een massa bouquetten werd Dinsdag aan de Koningin toegezonden. Van 's Gra- venhage werden o. a. ruikers aangeboden 1 door het Gemeentebestuur, door de Ver. tot veraangenaming van het verblijf te Apeldoorn, enz. enz. De minister van Financien heeft het voornemen eene comptabiliteitswet voor Nederland tot stand te'brengen. Blnnenland8ch nieuws. Helder. De vergadering van den - Raad dezer gemeente, die jl. Dinsdag zou worden gehouden, kon wegens onvoltal- !1' ligheid geen voortgang hebben en werd dus tot nader aankondiging uitgesteld. Helder. Afloop der openbare verkoo- i- ping van huizen en erven, gehouden op Woensdag 2 September, 's avonds 8 ure, in I het lokaal „Tivoli" alhier, door den makelaar Oudenhoven en ten overstaan van deu notaris Hattinga Raven 1. Het woon- en winkelhuis, genaamd „de nieuwe Oesterput", met pakhuis en erf, Molenplein 169, en 2. een woonhuis in vieren bewoond met erf, Dijkweg 89, kooper de heer N. L. ten Hacken, voor f 8540. 3. Een woonhuis en erf, Steigersteeg 10, kooper de heer K. Dekker, voor f 790. 4.6. Drie woonhuizen en erven, Oost- 19) HET GEHEIM YAN WILDE-MEG. Naar FARGEON. XI. Jack ontkent, dat er zoo iets als eerlijkheid of vriendschap op de wereld bestaat Die nacht was bestemd om ook nog voor andere personen van ons verhaal merkwaar dig te worden. Er was bezorgdheid in het huis van de DulFs. Suze was niet thuis ge komen, en hoewel juffrouw Daan wist dat het meisje zeer goed in staat was om op zich zelve te passen, hield zij er niet van, dat zij zoo laat in den avond uitbleef. En ter wijl zij daar zat kousen te stoppen, en ge durig angstig naar de deur keek, nam zij zich stellig voor, haar veelbelovend dochtertje r bij haar thuiskomst zoo duchtig onder han den te nemen, dat zij voor altijd van het laat uitblijven genezen zou zijn. Suze was een groot, grof gebouwd, onbe vallig meisje, sterk gespierd en met een ge zicht vol zomersproeten. Een van hare aangenaamste bezigheden was, om over de naburige heuvels te slente ren, en overal met een oud mes in den grond te vroeten, om verdwaalde goudklompjes te zoeken. Zij had den namiddag uitgekozen om een lang gevoed plan uittevoeren. Haar geest was namelijk in spanning gebracht door verhalen van rijke goudaders, die men aan jde oppervlakte der heuvels gevonden had, en 'zij besloot er een te gaan opsparen. Zij wist een plek, ougeveer vier mijlen ver, waar groote brokken witte kwartz uit een heuvel te voorschijn kwamen, die tot nog toe door 7. Een woonhui? en erf, Walvischstraat 1, kooper de heer A. Stam qq., voor f 374. S. Een woonhuis en erf, Achtergracht- Zuidzijde 15, kooper de heer J, Winter, voor f 153. 9. Een woonhuis en erf, Achter-Binnen haven 84, kooper de heer J. Hoogenboscb, voor f550. 10. Een woonhuis en erf, Koningdwars straat 38, kooper de lieer J. C. Labout, voor f 700. 11. Een woonhuis en erf, Koningdwars- straat 40, kooper de heer C. Abbenes, voor f 700. 12. Een woonhuis en erf, Koningdwars straat 42, kooper de heer H. Bakker, voor f 841. 13. Een woonhuis en erf, Hoogstraat 44, kooper de heer F. van Twisk, voor f 810. 14. Een woonhuis en erf, Hoogstraat 46, kooper de heer J. Kikkert, voor f 810, en 15, een woonhuis en erf, Koningdwarsstraat 48, kooper dezelfde, voor f 830. 16. Een woonhuis en erf, Koningdwars straat 50, kooper de heer I. Korver, voor f 946. 1719. Drie woonhuizen en. erven, Kui perstraat 46b, 46c en 46d, kooper de heer W Beenaerts, voor f 250. 20. Een woonhuis en èrf, Binnenhaven 123a, kooper de heer R. Luijckx, voor f 660. 21 en 22. Twee woonhuizen en erven, Ach tergracht-Zuidzijde 24 en 25, kooper de heer G. de Beurs, voor f 825 en 23, een woon huis en erf, Achtergracht-Zuidzijde 43, kooper dezelfde, voor f 990. Texel. De Raad dezer gemeente benoemde in zijne vergadering van jl. Woensdag den heer F. Keiser tot Wet houder. Callantsoog. Tot Wethouder alhier is gekozen de heer P. Kossen. Anna Panlowna.Gemeenteraad. Zitting van Dinsdag i September. Tegenwoordig de heeren Waller, Van Foreest, Zur Muhlen, Waiboeren Geerligs. Afwezig met kennisgeving de heer Van Gijtenbeek; zonder kennisgeving de heer Schenk. Aan de orde is. I. BeSedigingRaadslid. De heer van Foreest legt de bij de wet gevorderde eedenaf in handen van den Voorzitter. De heer Waller doet zulks in handen van den heer van Foreest. Zij nemen weder zitting. Daar beide heeren ambtenaren va den Burgerlijken Stand waren, heeft er voor die betrekking weder stemming plaats. De heer Waller werd herkozen met 4, de heer van Foreest met 5 stemmen1 stem werd op den heer Zur Muhlen uitgebracht. Beiden nemen deze benoeming weder aan. H. Aanbieding begrooting. De gemeente- begrooting over 1892 wordt aangeboden en een Commissie, bestaande uit de heeren Zur Muhlen en Schenk, wordt uitgenoodigd deze na te zien en rapport uit te brengen om in eene volgende vergadering te worden vastgesteM. De vergadering wordt daarna gesloten. Terschelling. Met ingang van 1 dezer vertrekt de postboot „Terschelling" des middags om half vier van Harlingen. Reizigers die van Amsterdam komen, kunnen dus alleen met den eersten trein tijdig te Harlingen zijn om op één dag het eiland te bereiken. Barsingerhorn. Gemeenteraad. Zitting van Dinsdag 1 September. Tegenwoordig de heeren Kossen, Hoek stra, Raat, Smit, Blaauboer en de Burge meester. Afwezig zonder kennisgeving, de heer Beers. Allereerst wordt aan de herkozen raads leden, de heeren Kossen en Smit de vraag gesteld of zij bereid zijn om de vereischte eeden af te leggen. Deze vraag werd toestemmend beantwoord geen houweel aangeraakt waren. Waarom zou zij daar niet heengaan en eene ader kunnen Tinden Waarom zou zij er niet heen gaan en stukken goud vinden Suze was noch hebzuchtig, nog wereldsch, maar zij hield van goud het was zoo mooi Hare oogen konden glinsteren als zij goud zag blinken, en hare wangen gloeiden, als zij den gloed van goud zag. Suze was dien avond niet alleen. Zij had een makker bij zich, een bok. Suze en haar bok waren te zamen groot geworden, en hadden altijd héél veel van elkander ge houden. Zulk een verstandig gezicht als van dezen bok, had men nog nooit te voren op een geitenromp gezien, en nooit te voren was in een geitenhoofd zulk een paar wijze oogen gezien, als dat, waarmede Suze's bok ge woon was naar alle aardsche dingen te kijken. Met zijn langen baard en zijn schrander, ofschoon wel een beetje treurig gezicht, zag hij er uit als een geleerde, die 's levens moeilijkste raadsels even gemakkelijk kon oplossen, als een aap noten kraakt. Zijn naam was Simson. Suze trippelde over de heuvels en stond van tijd tot tijd stil, om een stuk kwartz op te rapen en te onderzoeken, of om neer te hurken bij een hoop aarde, en Simson sprong haar achterna en stiet met zijn hoorns naar haar als een dolle, met de klaarblijke- lijkste bedoeling om haar tegen de rots te priemen, maar bleef iedere keer plotseling stilstaan, zoodra hij haar op één pas na ge naderd was, alsof hij bij ingeving tot betere gedachten kwam en zijn bloeddorstig plan opgafdan holde hij weer met de malste Thans worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De heer Kossen, die door zijn aftreding als raadslid ook ophield wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand te zijn, wordt als zoodanig herbenoemd. Bij de algemeene rondvraag zegt de heer Raat dat te Haringhuizen wel eens geiten langs den weg loopen te grazen en ver- zoekt den voorzittende politie hierop opraerk- j zaam te willen maken. I De voorzitter belooft hieraan te willen voldoen, en sluit tevens de vergadering. Barsingerhorn. Op den verjaardag van onze Koningin heeft het kinderzangkoor alhier des avonds in de kolfbaan van den heer W. Groen eenige 2 en 3 stemmige zangstukjes ten gehoore gebracht. Heer-Hugowaard. Tot wethouder j is benoemd de heer J. Swaag, die als oudste in jaren als xste wethouder zal optreden, j Heer-Hugowaard. De gemeente- I raad heeft den heer K. Ploeger benoemd tot armvoogd in de plaats van den heer J. Winkel, die op zijn verzoek eervol is ontslagen. Alkmaar. Er is sprake van het aanleggen van een stoomtram van het Schouw, over Purmerend, door de Beemster, Rijp, de Schermeer naar hier. Met de opmetingen is men reeds tot de Rijp ge- naderd. Warder. De Kiesvereeniging alhier heeft zich afgescheiden van de Centrale Liberale Vereeniging in het district Hoorn en werkt nu voor de verkiezing van den heer Treub. Jl. Zondag werd te Oost huizen vergaderd, waar zeer geijverd werd voor genoemden heer. Hoorn. Door den heer A. Van den Stempel Jr. is aan den Raad dezer gemeente eervol ontslag gevraagd als leeraar in de Staats- en Handelswetenschappen aan de H. B. S. alhier. Amsterdam. De beide Liberale Kiesvereenigingen, „Grondwet" en „Bur gerplicht," alhier, vergaderden jl. Dinsdag avond tot het stellen van een candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, vacature-Tak van Poortvliet. In de „Grondwet" werd de heer Asser zonder eenige discussie, zonder stemming, bij acclamatie door de 18 aanwezige leden tot candidaat geproclameerd in „Burger plicht" de heer W. H. K. Vrolik met 88 van deisS,terwijl 62 stemmen uitgebracht waren op prof. Asser. Leeuwarden. Omtrent dejl. Maandag alhier gehouden harddraverij, meldt men nog het volgende De Commissaris des Konings, omgeven door onderscheidene provinciale- en stede lijke autoriteiten, reikte den prijs aan den overwinnaar uit onder het houden van eene toepasselijke aanspraak, waarin hij vooral ook wees op de welwillendheid van de Koningin-Weduwe-Regentes, jegens Friesland en de Friezen. In optocht trokken de genoemde autori teiten, de keurmeesters, enz. met den over winnaar, die den koninklijken prijs bij zich had, begeleid door de regimentsmuziek, ouder gewoonte, door de voornaamste gedeelten der stad naar het hötel Weijdema, om zich daar aan een diner te vereenigen. Duizenden menschen waren van heinde en ver toegestroomd tot bijwoning van den belang wekken den wedstrijd. Bij herhaling werd een luid gejuich ter eere van de beide Koninginnen aangeheven. Marine en Leger. Naar men verneemt, zal de luit. ter zee iste kl. J. L. Hordijk, adjudant van den minister van Marine, niet lang meer deze betrekking waarnemen, omdat hij eerlang naar Indie moet vertrekken. sprongen terug. Tevreden met elkanders bijzijn, vervolgden zij op die manier hun weg, totdat zij aan Suze's heuvel kwamen, aan welks voet het meisje ging zitten om uit te rusten onder wijl stond Simson naast haar, wachtend op orders. De wandeling was lang en vermoeiend geweest, en Suze was niet zoo vroeg van huis gegaan, als zij gewild had, want zij had haar moeder een handje moeten helpen. Toen Suze uitgerust was, beklom zij den heuvel, en werd onderweg beloond door het vinden van groote stukken kwartz, die oogen- schijnlijk van eene ader afkomstig waren die boven bestond. Op den top van den heuvel lag een reusachtig blok kwartz, wel twintig voet hoog. Het blok moest duizende tonnen wegen, en hoe die steenreus daar gekomen was, niemand die het zeggen kon. Maar hij was er, en dat was Suze genoeg. Zij wierp zich onder de overhangende rots neder en begon haar onderzoek door middel van haar mes en een kleinen hamer, dien zij in haar vaders winkel had gevonden. Toen Simson haar aldus druk bezig zag, sprong hij in drie sprongen boven op het kwartsgevaarte, en stond daar een poosje de wereld rondom hem te bekijken. Wat voor gedachten ook bij Simson, op zijn verheven standpunt, opkwamen, zijne meesteres nam er zeker geen deel in, want haar geest was geheel en al bezig met de taak, die voor baar-lag. Zij maakte groote stukken kwartz los van het groote steenge vaarte, en zij hamerde en hakte, en hakte en hamerde, totdat zij in wolken van dik stof gehuld was. De twijfelachtige glans van den.steen bracht haar dikwijls in de war, en dan moest haar leend zijn aan dc officieren der mariniers, die tijdens het Keizerlijk verblijf hier te lande verschillende diensten te verrichten hadden. Door Z. M. zijn nl. benoemd in de orde vau den Roodcn Adelaar, tot ridder 2de kl., de kolonel-commandant van het korps van Braam Houckgeest, tot ridder 4de kl., de 1ste luits. Vreedenberg en Paehlig. In de Kroonorde tot ridder 2de kl. de luit.-kolonel De Gelder tot ridder 3de kl. de kapitein Van Riel. Ook de luit. ter zee 1ste kl. baron Sweerts de Landas Wyborgh heeft laatstgenoemde ridderorde ontvangen. Den off.-mach. late A. Bruch, chef van de Marine torpedo-werkplaats te Amsterdam, is de bijzondere tevredenheid van den minis ter van Marine betuigd, voor den ijver en de kennis, waarvan door hem bij voortdu ring in zijn werkkring wordt blijk gegeven. De luit. ter zee 1ste kl. O. H. Kuijck, commandant der inschietplaats voor visch- torpedo's te Amsterdam, vertrok uaarFiume, ten einde de beproevingen bij te wonen der torpedo's die door de firma Whitehead en Co. voor de Nederlandsche Marine worden vervaardigd. Door den luit.-kolonel G. J. Sas, van het lste reg. infanterie te Leeuwarden, is pensioen aangevraagd. Van het lste reg. inf. zijn,na afgelegd examen, tot den cursus toegelaten de sergeantenE. Boer, H. N. Boerrigter, J. de Graaf, C. B. Dutry van Haaften, G. J. de Jong, S. Hei- wel, A. Kuitoz, J. Noordendorp, B. Sturms en H. van der Zee. Afgewezen 7. De luit. ter zee lste kl. P. S. R. Woller- beek en de kapt. der mariniers J. R. J. P. Cambier, off.-instructeurs bij het Instituut voor de Marine alhier, zijn als zoodanig ver vangen door den luit. ter zee lste kl. F. Pinke en den lsten luit. der mariniers J.G. J. B. A. De Josselin de Jong. De luit. ter zee lste kl. P. S. R. Wolter- beek, id. 2de kl. J. P. Guepin, A. J. van Stockum en off.-mach. 2de kl. L. W. Wec- kesser zijn geplaatst aan boord van Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Koningin Emma der Nederlanden", eerstg. ter vervanging van den luit. ter zee lste kl. C. Van Rijn, die, evenals de luits. ter zee 2de kl. M. W. L. Olivier, A. A. Flaes en W. Gaade worden geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier. De luit. ter zee 2de kl. J. F. Graadt van Roggen, dienende aan boord van Hr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer", wordt met 1 Oct. a. s. op non-activiteit ge steld en vervangen door den luit. ter zee 2de kl. Jhr. F. M. L. van Geen. De adelb. lste kl. P. Koster, A. J. de Graaf en A. W. Tirion zijn geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachts. te Hellevoetsluis. Door de korporaals-torpedisten J. van Riel, H. Schong, J. Boot, J. van Wolveren en A. Boot is met gunstig gevolg examen afgelegd voor sergeant-torpedist. Door den minister van Oorlog is thans definitief beslist, dat de vijf kadetten der Kon. Milit. Akademie, die met gunstig ge volg het officiers-examen aflegden, doch niet tot dien rang werden benoemd, omdat zij gedegradeerd waren, weder ter beschikking zijn van den gouverneur der Akademie, die tevens gemachtigd is om, nadat zij weder in den graad van sergeant zijn hersteld, hen, zoolang zij geene voldoende bewijzen leveren van hunne positie te begrijpen, niet voor benoeming tot 2de luitenant voor te dragen. De late luit. F. van Asbeck, leeraar aan den artillerie-cursus te Delft, zal gedurende een jaar aan de Hoogeschool te Leiden de colleges over het volkenrecht van prof. Buys bijwonen. Naar „het Vad." verneemt, bestaat het plan de toelatings-examens eu de overgangs examens bij de inrichtingen van onderwijs bij de korpsen van ons leger, alsmede het tong dienst doen om te proevende her haalde aanraking van haar vel met den vie- zen steen maakte haar gelaat niet zindelijker. Hoewel zij met Jobs geduld tot zonsonder gang werkte, geen kruimpje goud vond zij niet één en zij richtte zich eindelijk uit haar knielende houding op, met stijve knieën en kramp in haar beenen. Zij was, begrij pelijkerwijze,in geen goed humeur, tengevolge van haar weinig succes. „Leelijk, ongemanierd beestriep zij uit, en balde haar vuist tegen de rots. „Je weet dat er veel goud in je zit, en je wil me geen enkel beetje laten vinden 1 O I ik zou je willen slaan, dat wou 'k En de daad bij het woord voegende, sloeg zij uit al haar macht tegen de rots, maar bezeerde haar hand, en begon van pijn en woede te schreien. Haar gezicht was vuil, maar de tranen maakten het nog vuilerzij zag er verre vau bekoorlijk of damesachtig uit, toen zij zich gereed maakte om naar huis te gaan. Toen, maar ook toen eerst, bemerkte zij dat de zon onderging en dat het spoedig geheel donker zou zijn. „OSimson," riep zij, haar tranen be dwingende, „is 't niet laat, Simson Zullen we er niet op krijgen van moeder Het zou niets zijn als ik haar maar een mooi stukje goud kon laten zien 1" En weder keek zij kwaadaardig naar het steen gevaarte. De schaduwen van den avond omhulde het, en Suze verbeeldde zich, dat zij een groot, vreeselijk gezicht uit den steen zag kijken, en twee oogen, die haar aanstaar den, en twee monsterachtige handen, die zich naar haar uitstrekten om haar te grijpen. Zij ging van angst aan 't schreeuwen en liep weg, zoo snel als hare beenen haar dragen wilden, en Simson holde haar achterna. seizoen, doch einde Juni of begin Juli te houden. Dit is in het belang der adspiran- ten en zeer in bet belang van den dienst. Benoemingen, enz. Bij kon. besluit is aan mr. G. van Tien hoven, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Amsterdam, met bepa ling dat dit ontslag gerekend wordt te zijn ingegaan op 21 Augustus jl., en met dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem in die betrekking bewezen. Met ingang van 15 Augustus jl. is benoemd tot burgemeester der gemeenten Monniken dam en Katwoude de heer H. van Aken, burgemeester van Schermerhorn, met toeken ning van eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. Onderwijs en Examens. De gemeenteraad vau Texel benoemde in zijne vergadering van jl. Woensdagtot hoofd der school te den Hoorn, de heer C. Schaaptot onderwijzeres aan de Waal, mej. G. Tol te Wijk aan Zeetot onderwijzeres in de r.uilige handwerken, te de Cocksdorp, mej. N. DumemanVisser te Zuid-Eierland, mej. N. E. Flensvan Putten. Benoemd tot onderwijzer te Westgraftdijk, de heer C. ^ruijn, te Vlielandtot onder wijzeres te Beverwijk de dames M. C. M. Wevert, te Zijdewind en G. Bakker, te Enk huizen tot idem te Spanbroek, mej. 8. G. Bongerd, te Koog aan de Zaan. Landbouw en Veeteelt. De „Staatscourant* bevat het verslag om trent de verwachtingen van den oogst van 1891 in Noordholland. Door de strenge koude in het voorjaar en de daarop gevolgde natte weersgesteldheid heb ben bijna alle gewassen veel geleden en zijn over het algemeen de verwachtingen van den oogst niet gunstig te noemen. Eene gunstige uitzondering hierop maken de rogge, gerst en tarwe, waarvan in enkele gemeenten een goede oogst wordt verwacht, doordien men daar, waar de felle voorjaars koude te veel schade had gedaan, die gewassen opnieuw heeft uitgezaaid. Boekweit zal een slecht beschot opleveren, terwijl het stroo er van kort is. Daarentegen wordt van de haver eene goede opbrengst te gemoet gezien. Kunst- en Letternieuws. Californië. Inhoud van No. 48. Amerika's rundvee. FeuilletonIn de oude Missie. (Vervolg.) Overzicht der week. Economisch-statistisch gedeelte. Gemengd nieuws. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Hervormde gemeente te Texel. Zondag 6 Sept., Burg., nam. 2 u, ds. vari Schaick. Waal, voorm. 10 u., d3. de Mazure. Den Hoorn, voorm. 10 u., ds. Leffef. Oudeschild, voorm. 9.30, ds. van Schaick. Oosterend, nam. 2 u., ds. Leffef. Doopsgezinde gemeente te Texel. Zondag 6 Sept., geen dienst. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 6 September, Oudesluis, v. m. 9.30, ds. Pareau. Doopsgezinde gemeente. Zondag 6 September, Zuid-Zijpe v. m., 9.80, ds. van Calcar. Ned. Herv. kerk te St. Maarten. Zondag 6 September, v. m. 9 u., ds. Miihring. Ned. Herv. kerk te Eenigenbrug. Zondag 6 September, nam. 1.30, ds. On- nekes, van Winkel. Ned. Herv. kerk te Petten. Zondag 6 September, v. m. 9.30, ds. On- nekes. Ned. Herv. kerk te Hippolitushoef op Wieringen. Zondag 6 Sept., vra. 10 u., ds. te Gempt. Zij was met schrik en wanhoop vervuld, en, zooals groote en oudere zondaars ook wel doen, vormde zij vele goede plannen, die voor dit geval pasten. „Als moeder me deze keer niet straft," hijgde zij buiten adem, „dan zal ik nooit meer laat uitblijven 1 nooitnooit meer O Simson, laten we toch hardef loopen Simson, volkomen daartoe bereid, rende voor zijne meesteres uit en sprong vijftig pas verder op eene verhevenheiden als Suze hem hijgende had ingehaald, dan rende hij weer vooruit. En zoo holden ze, en sprongen ze, totdat zij op een mijl afstands van Daan Dulfs winkel waren. En dat zoo iets nu ook een bok kon overkomenEen beest, dat met zijn vier pooten op de punt van een splinter kon staan, zonder zijn evenwicht te verliezen Een beest, dat zich op eene trillende lawine op zijn gemak zou bevinden Een beest, dat met gemak op het dunste koord van alle dunne koorden kon dansendat een loodrechten heuvel kon beklimmen, ja zelfs op de stralen van een waterval kon springen 1 Dat zóó iets nu ook een bok kon over komen, en nog wel Simson, dien bok aller bokken Achteruit te springen, met zijn staart waar zijn hoofd moest zijn, enkel met het doel om naar Suze te kijken, en dan plomp in een gat te vallen van dertig voet diep daar lag hij nu te blaten en te kreunen, want hij had twee pooten gebroken. Suze vloog hijgend en bevend naar den rand van den put. „O Simson Simsonkreet zij. „Heb je je erg pijn gedaan Kan je niet naar boven klimmen f" (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2