1 JL AD VERTEN TIEN. lang en 60 meteïT5rêêd7 Smyth gaat daar met zijn jongeren broeder wonen. Hij heeft een Noorsch chalet medegevoerd, dat zij daar zullen opzetten, en levensmiddelen voor een jaar. De zee tusschen Gulland en de kust is meestal zoo woest, dat de schepen slechts 5 of 6 maal per jaar het eilandje kunnen bereiken. Niet algemeen bekend is het waar schijnlijk dat de Duitsche Keizer een gebrek aan den linkerarm heeft. De rechterhand is groot en bijzonder forsch gespierd, maar de linkerarm is minder ontwikkeld en ongeveer eene handlengte korter dan de rechter. Hij kan den lin kerarm ook slechts zeer weinig van den schouder oplichten maar doet dit dikwijls wanneer hij gebaren maakt onder het spreken. Hij draagt bij voorkeur de huzaren uniform, daar hij dan zijne hand in den zöogenaamden attila-zak kan verbergen. De nieuwe Duitsche infanterie-sabel is opzettelijk voor hem voorzien van een zeer korten drager zoodat zijne hand altijd op het gevest kan rusten, hetgeen zeer gemakkelijk is voor hem, maar minder voor anderen. Het electrisch licht vindt de meest verschillende soorten van toepassing. Proe ven worden te Londen genomen met „electrische knoopsgaten". De controleurs op de omnibussen zullen, wanneer deze proefnemingen voldoen, door middel van eene kleine electrische batterij, die een gloeilichtje, in een knoopsgat vastgehecht, in werking stelt, in staat zijn om gemak kelijk de kaartjes van de passagiers na te zien. Op deze wijze zou hen dus de moeite worden bespaard om telkens bij het licht van de lampen de kaartjes te contro leeren. Elk ter dood veroordeelde zal in de toekomst zijn eigen beul zijn. Te Canon City in Colorado (V. S. van N.-Amerika) is onlangs een vonnis voltrokken door den veroordeelde, een moordenaar, op een plank te laten staan, die hem vanzelf door eene vernuftige inrichting een paar voet in de lucht wierp. Bij het neervallen trok de strop om zijn hals zich dicht. Voor vele voltrekkers van een doodvonnis, die het niet aangenaam vinden om, door op eene veer te drukken, aan een men- schenleven een einde te maken, is deze uitvinding een ware uitkomst. Een wanhopige. Voor een maand verloor zekere Tallioir, teekenaar van beroep, te Parijs, zijn vrouw en leed er zoo onder, dat hij besloot zich van kant te maken. Hij hing zich op, maar het touw brak. Den volgenden dag nam hij kolendamp te baat, doch een buurman, door den reuk opmerkzaam geworden, drong zijn huis binnen en bracht hem bij. Hij beloofde het niet weder te beproeven, maar twee dagen later stiet hij zich twee maal een mes in de borst, ter hoogte van het hart. Naar een hospitaal gebracht, werd hij genoegzaam hersteld, ontslagen en drie dagen later daarop nam hij een sterk aftrek sel van phosphorus in. Hij ondervond zulke pijnen, dat zijn gekerm denzelfden buurman deed toeschieten, die hem reeds eenmaal gered had en een braakmiddel schonk het nogmaals hem leven weer. Jl. Zaterdag evenwel heeft hij eindelijk met behulp van chloroform zijn treurig doel bereikt. Een bliksemslag in den telephoon. Uit Triest wordt bericht: Jl. Zondagmid dag werd de korporaal-commandant van een detachement, dat zich in Basovissa bevond, door een bliksemslag getroffen op het oogenblik toen hij door middel van de telephoon naar Triest sprak. De bliksem daalde langs de rechterzijde van den man neer, verbrandde de monteering en de huid, zoodat het vleesch bloot lag, en ver oorzaakte eene verlamming, zoodat de man slechts ongearticuleerde klanken kon uit- Cecilia zelf sloeg de koelheid harer moeder terug, zoodat zij, ofschoon zij onder zekere betoovering scheen te geraken, geen woord sprak. Eindelijk zweeg zij geheel, maar haar blikken zeiden genoeg toen de bezoeker begon uit te wijden over den tegenwoordigen veld tocht en daarbij zijn patriottische gevoelens luchtte. Deze eenzijdige conversatie met de twee oude dames, die niet veel anders konden zeggen dan „Goede hemel 1" en „Wel, wel I" was een zwaar werk voor den kapitein. Toen hij eindelijk opstond, kreeg tante Teresa, de jongste, maar ook de zachtzinnig ste en minst gezaghebbende der zusters, die nooit iets uit zichzelf deed dan bidden en voor haar gezondheid zorgen, het in haar hoofd eens zelfstandig voor den dag te ko men en hem te vragen „of hij nog eens terug wilde komen „Met het meeste genoegen," zei de jouge man gretig. „Misschien zal ik de dames ook wel ergens ontmoeten Bijvoorbeeld van avond op de Piazza." „Wij gaan bijna nooit uit," antwoordde Signora Maria stijfjes. „Alleen Zondags, maar dan ook altijd," voegde Cecilia er eerlijk bij. Pieramo8ca was zoo wijs om te doen alsof hij dit welkome nieuws niet hoorde. Maar hij boog zeer laag over de kleine hand der spreekster, die hem goeden dag zeide. Juist op dit oogenblik kwam de meid binnen met een boodschap, die de aandacht van Signora Maria geheel in beslag nam hij maakte er gebruik van om ongemerkt haar toe te fluis teren „Enrico vraagt u dringend hem te blijven vertrouwen en hem door middel van mij te schrijven." 0:11 het ongeval hierdoor te vermelden. Aan den korporaal werd te Basovizza zooveel mogelijk de eerste hulp verleend; hij zal wel in 't leven blijven. Het onge val is trouwens aan den man zelf toe te schrijven, daar hij tegen het bevel, gedu rende een onweder niet te telephoneeren, gehandeld had. Uit onze Koloniën. Batavia 28 Augustus. Aan het verslag der voornaamste gebeur tenissen in liet gouvernement Atjeh en onder- hoorigheden, loopende van 4 tot 10 dezer, wordt het volgende ontleend Groot-Atjeh. Van eene uitgetrokken patrouille werd den 10 dezer een Europeesch korporaal verwond en op dienzelfden dag ook eene Javaansche vrouw in den middagtrein tusschen Lampeneroet en Ketnpan Doea. Onderhoorigheden. Den 7 dezer werd de kampong Daloeng, behoorende tot het gebied van Tengkoe Kadja Pakili Moeda Soleiman van Pedir, door Tengkoe Radja Pedir aangevallen en verbrand. De kampong- bewoners sloegen den vijand terug en dwon gen hem met een verlies van 6 dooden, waaronder eenige voornnme hoofden, en 8 I gewonden af te trekken. Oostkust. In het Edische hadden voortdurend kleine moordaanvallen plaats, j Van eenige Edineezen, die door 1'edireezen werden aangevallen, werden er 2 gewond. 1 Den 2 dezer werd een Europeesch kanon nier bij het Chineesche kamp en den vol genden dag de sergeant-commandant van eene dekking bij de putboring aan de koeala Edi licht verwond. In beide gevallen werden de aanvallers onschadelijk gemaakt. Westkust. De gezondheidstoestand was, tengevolge van het beerschen der herri-berri, over het algemeen ongunstiger. Het sterfte cijfer is hooger. Er is besloten tot een expeditie naar Sin- tang. Op 29 Aug. vertrekken van hiernaar Poutianak 75 man onder bevel van den 2den luit. Scheij, van Weltevreden. Deluit.-kol.C. Deijker- lioff, mil. comm. te Pontianak, heeft het bevel tijdelijk overgedragen aan den kapitein, die te Pontianak in garnizoen ligt, en zich zelf aan het hoofd gesteld van den troep te velde. j De Gouverneur van Atjeh moet hebben voorgesteld aan den Gouverneur-Generaal om den invoer van vuurwapenen op Atjeh niet te belemmeren, op grond, dat de onder vinding op Atjeh geleerd heeft, dat van de verwondingen der onzen het overgroote getal veroorzaakt is door blanke wapens, schot wonden veroorzaakten slechts een gering per centage ergo zijn blanke wapens gevaarlijker dan geweren geeft hun dus geweren, dan zullen zij het gebruik van bet zooveel ge vaarlijker blanke wapen afleeren. Men deelt mede dat, op voorstel van den beer IJzerman, waarschijnlijk eerstdaags een vredelievende expeditie het stroomgebied van de Batanghari of Djambi-rivier zal gaan on derzoeken, ook weder met het oog op den afvoer der Ombiliën-kolen naar een geschikt punt aan Sumatra's Oostkust. Een executie in Indië. Uit Bangkalan (Madura) schrijft men, onder dagteekening van 19 Aug., aan de „Locomo tief" Hedenmorgen had de executie van den beruchten rooverhoofdman Kain en zijne bende, bestaande uit zeven personen, plaats. Toen de wde. assistent-resident en de boepati hun Maandag 17 dezer aanzeiden, dat zij hunne euveldaden op het schavot zouden boeten, smeekten allen eenparig om genade. Daarna vervielen eenigen in eene doffe moedeloosheid, anderen schreiden, doch Kain legde gevoel loosheid aan den dag. Voor eiken ter dood- veroordeelde wordt van gouvernementswege eene zekere som bestemd, waarvoor hij bijzon dere versnaperingen of buitengewoon eten mag hebben het z. g. galgemaal. Hiervan hebben Kain c. s. ruimschoots gebruik gemaakt. Het ^Sl! IJHt), soto, koffie en manilla-sigaren. Een kleine f 20 hebben zij opgemaakt. Ouder gewoonte kwam de panghoeloe de ter dood veroordeelden in hunne cellen opzoeken, om woorden van troost tot hen te spreken en hun moed in te boezemen. Toen de priester bij Kain kwam, voegde deze hem toe: „Wat moet jij hier, roodgemutste politiedienaar -Men weet, dat de priesters luin tulband om eene roode Turksche muts dragen. Hedenmorgen, al heel vroeg, kwam de beul met zijne knechts in de gevangenis, om hen te kleeden en te binden. Dit heeft nogal vrij veel moeite gekost. Geen hunner gaf zich vrijwillig overeen hunner trachtte zelfs een der binders te bijlen. Nadat zij gekleed waren het doodstoilet bestond uit een witten hoofddoek, witten broek, en een wit baadje werden zij in de gelegenheid gesteld, om van hunne familieleden afscheid to nemen. Kain alleen bleef daar kalm bij. Reeds gebon den en gekleed, stiet hij nog van tijd tot tijd een uitdagingskreet uit, veel gelijkende op het woord „Soerak 1" Intusschcn was een peleton harisans, onder bevel van een 2den luitenant, voor de deur der gevangenis ge posteerd. Te halfzeven kwam de 1ste ploeg de veroordeelden waren in twee ploegen verdeeld uit de gevangenispoort en nam plaats in het midden van het escorte, geleid door ked- jineinans en oppassers. Voorop Kain en Kasmana, daarna Adam en Moenjit. Achter het escorte kwam een hoop kliwons en andere inlandsche beambten, gewa pend met pieken en tjongko's. De stoet bewoog zich langzaam in de richting van den grooten aloon-aloon, waar hij een twintig minuten later arriveerde. Op den aloon-aloon waren drie galgen, elk voorzien van twee spijkers, naast elkaar opgesteld, zooilat er plaats was voor zes personen. Zij stonden vlak vóór de pendopo, waar de assistent-resident, controleur, civiel geneesheer, panyerauregent, patih, wedono, djaksa eu panghoeloe, allen in groot pontificaal, aan wezig waren. Hierheen werden de vier ver oordeelden geleid. Nadat de assistent-resident de woorden „Di atas nama Beginda Mahe- radda Hollanda(In naam des Konings had uitgesproken, de roffel geslagen en het geweer gepresenteerd was, las de djaksa de vonnissen, de arresten en het afwijzend besluit op het verzoek om gratie voor. Toen de voor lezing geëindigd was, trad Kain, met het gezicht naar de galg, waaromheen het andere peloton geschaard was, gekeerd voorwaarts en riep onder het gaan met vaste, ja brutale stem „AiiiLn Saliariah, raatè Sa'engko (Hanu sterf ikVoor de trap der galg gekomen, bleef hij even staan en deed een gebed, zooals hij zeide. Daarna besteeg hij de galg, de strop werd hem om den hals gedaan en het andere einde aan den spijker beves tigd, een lichte tik op een knip, het valluik viel en Kain hing tusschen hemel en aarde. No. 2 volgde, toen No. 3 en eindelijk No. 4. Intusschcn was het escorte naar de gevan genis teruggekeerd om de tweede ploeg Ridin, Djisam, Djoetor en Dasnh te halen. Hetzelfde ceremonieel als bij Kain c. s. met het voorlezen der vonnissen, enz., werd in acht genomen. Toen werden zij óen voor een, naar de volgorde hunner namen, rug waarts naar de galg gevoerd. De executie was iets over achten afgeloope», wat aangezien men slechts over Óen beul te beschikken had vrij vlug mag genoemd worden. Nadat de dood bij allen ingetreden was, werden de lijken aan de familieleden afgestaan, met last ze zonder eenig vertoon en in alle stilte op het iulandsch kerkhof te Malaja, de begraafplaats van ter dood veroordeelden, ter aarde te bestellen. De orde onder de duizenden toeschouwers werd geen enkel oogenblik verstoord de door het bestuur genomen maatregelen waren uit stekend. „Je deedt beter dat mooie goed af te doen," zei Signora Maria tot hare dochter, toen het laatste geluid van Fieramosca's zwaard op den trap wegstierf. „En ik zou graag weten waarom je zoo'n kleur als een pompoen hebt?" „Hef. is vandaag ook zoo warm," lispelde de dikke, goedige Teresa, die het gefluister van den officier opgemerkt doch niet verstaan had en die even bang als Cecilia was, dat hare moeder het gemerkt zou hebben. In deze dagen van goedkoop brievenver voer en gemokkelijke brievenbussen, mag het vreemd schijnen, dat Ceeilia's broeder haar verzocht zou hebben, hem door middel van zijn vriend te schrijven. Maar onze kleine heldin was een Italiaansch meisje van de middenklasse, met andere woorden, de vrije en gemakkelijke hulpkanalen die onze Hol- landsche dames tec dienste staan, waren haar even onbekend als het koorddansen. Zij sliep bij haar moeder, stond met haar op, ging met haar uit, stapte met haar in bed en had geen stuiver zakgeld voor zich zelf. Voor zij een brief had kunnen schrijven zou zij aan haar moeders oogen hebben moeten ontsnappen en aan die der niet minder strenge tante Giustina. En vóór dat zij het op de post kon doen, moest zij geld hebben zien te krijgen voor het zegel. En wat het antwoord betreft, om dit in het geheim machtig te wordendaarvan kon heelemaal geen sprake zijn. En thans had zij zulk een behoefte hem te schrijven, want, tante Teresa uitge zonderd, die te vervelend was om veel mee te praten, was hij het eenige schepsel, op wiens sympathie en steun zij rekenen kon. Afloop van Aanbestedingen. Den 24 dezer is door het prov. bestuur van Noordholland, te Haarlem, bij enkele inschrijving aanbesteedhet maken van een bestraat paardenpad in den weg van Alkmaar naar liicr, geraamd op f 1650. Laagste in schrijver de hoer A.Bos, alhier, voor f1530. (Wordt vervolgd.) Vacante betrekkingen. Adsistent-Veearts met bevoegdheid en een curriculum vitae voor de Kaap de Goede Hoop voorloopig hon. f 3600 met vrije overtocht 1ste klasse. Adr. vóór of op 19 Oct., Spencer Todd, Acting Agent- General Office of the Agent-General for the Cape ofGood Hope, 112 Victoriastreet, Londen, S. W. Leeraar in staats- en handelswetenschappen aan de hoogere burgerschool te Hoorn hon. f 800. Adr. vóór 5 Oct., den burgem. Persoon voor het in ontvangst nemen van gelden, op het kantoor eener maatschap pij hon f 14 per week, borgstelling f 2000. Adr. N. v. d. 1)., lett. K. 851. Veldwachter (gem.) niet ouder dan 35 jaar en bekwaam in het opmaken van proces verbaal, te Zijpe, hon. f 400 en f 25 voor kleeding. Adr. liefst in persoon op Donderdag nam. vóór lOOct. den Burgem. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Wilhelm ina (s.), van Batavia uaar Amsterdam, vertrok 26 Sept. van Padang. Prinses Marie (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 Sept. van Aden. C 0 u r a d (s.), van Batavia naar Amster dam, vertrok 27 Sept. van Genua. MUlcrl.m W te Southampton. Noor (1-B r a b a n t (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 27 Sept. van Port-Saïd. Ar dj 0 en 0 (s.), van Rotterdam naar Batavia, passeerde 28 Sept. Përira. P. C a 1 a n d (s.), vertrok 26 Sept. van Baltimore naar Amsterdam. Dubbeldam (s.), vertrok 26 Sept, van New-York naar Amsterdam. Werken dam (s.), vertrok 26 Sept. van New-York naar Rotterdam. Maasdam (s.), van Rotterdam naar New-York, passeerde 27 Sept. Lizard. Schiedam (s), van Baltimore naar Amsterdam, passeerde 28 Sept. Dover. Prins Willem II (s.), vertrok 26 Sept. van New-York naar W.-Indie. Maria, kapt. Metns, van Sundswall naar Nieuwediep, passeerde 23 Sept. üragör. Koophandel, kapt. Ekamp, van Nieu wediep naar llernösand, passeerde 24 Sept. Hanstholm. Marktberichten. Alkmaar, 25 Sept. Aangevoerd 490 stapels Kaas, wegende 145,737 hg. Prijzen: Kleine Gras Kaas f30.50 cu Middelbare f30 per 50 Kg. Aangevoerd 4201 heet. Graan, nis480 h. Tarwe, f 8.50 a 10.50; 278 h. Rogge, f8.25 a 8 75; 986 h. Gerst, f4.50 a 5.75, id. Chev. f5.50 a 6.10 1632 h. Haver, f2.80 a 3.70 25 h. Boonen Bruine Booueu fll a 15.25; Paardenboonen f 6.50 382 h. Erwten: Groene f 10 a 17, Vale f 12a 14 en Grauwe dito f 16 a 19; 190 h. Mosterdzaad: Geel fll a 11.50, rood dito f 13.50 a 16.50; 99 h. Blauw Maanzaad, f 13 a 14 64 h. Koolzaad, f9.75, alles per Hl.65 h. Karn eizaad, f 10 a 10.50 per 50 Kg. Alkmaar, 26 Sept. Veemarkt26 nuchtere Kalveren f 8 a 15, 372 Schapen f 12 a 25, 95 mag. Varkens f 10 a 15, 234 Biggen f 2.50 a 5, 11 Bokken en Geiten f 2 a 8, 24 Koeien f 140 a 240, 6 Paarden f 70 a 240, allen per stuk. Kipeicren f 4 a 4.50, per 100 stuks. Hoorn, 25 Sept. Aangevoerd 1147 Schapen, van f 18 a 26. 26 Sept. Tarwe f 10.50 a 11, Gerst f6 a 7, Haver f4 a 4.50, Witte Erwten f9 a 10, Groene dito f 13 a 15 Grauwe dito flG a 18, Vale dito f 15 a 17, Bruine Boonen f 14 a 16, h'arweizaad f 10 a 10.25 per Hl. 37 Paarden, f50 a 350 300 Schapen, f 15 a 25, 102 Lammeren, f 10 a 175 Kalveren f14 a 22; 120 Biggen, f2 a 5 per stuk. 2100 kop Boter, 65 a 70 et. per kop; Kip-eieren f4 a 4.50 per 100 stuks. Enkhuizen, 28 Sept. Aardappelen (Muisjes) groote f 2.15 a 2.40, ronde blankefla2..blauwe f 1 a 1.75 per half Hl. Wortelen f 1 a 1.10 per 1000 stuks, grove Bloemkool f 3 a 4, witte Kool f 5 a 6, roode dito f 5.a 6.per 100 stuks. Peren f 3 a 4, Appelen f 1.60 a 2, Uien f 0.90 a f 1.— per half Hl. Bovenkarspel (Station), 28 Sept. Bieten f 8 a 9, Wortelen'f 0.70 a0.85 per 1000 stuks, ronde Strecker Muizen f 1 a 2.Uien: groote gele f0.60 aO.70, kleine f 0.65 n 0.80, groote roode f 0.90 a 1.10, per half Hl., grove Bloemkool f 2 a 4, reuzen f 3 a 4, witte Kool f 4 a 5, roode Kool f 5 a 6, per 100 st. Amsterdam, 25 Sept. Fijne ZadenKarwei- zaad onvernuderd met goede vraag. In Mosterdzaad gaat nog weinig om. Maanzaad vast met weinig aanbod. Bruin Mosterdzaad gold f26 a 24, Geel id. f22 a 20 en Kanariezaad f 10.75 a 10 per 100 Kg.; Karweizaad 1890r f 12, id. 189lr fll a 10.87i en Blauw Maanzaad f 14.50 a 15 per 50 Kg. Koolzaad zonder zaken. Donaurubsen f294. Lijnzaad flauw. Afgedaan Azof f 260 Borabay f262. Ranpolie verkeerde in flauwe stemming, dadelijke en najaarslevering liep fl in prys terug. Voorjaar sluit circa drie-vierden galden lager hij vorige week. Lijnolie onderging opnieuw een verlaging van ruim f 0.50, doeh sloot op den verlaagden prijs in iets vastere stemming. Amsterdam, 28 Sept. Aardappelen: Geld. blanwe f 2.90 a3, dito Mnizen f 3.75 a4, Friesche Dokk. Jammen f 2.80 a 3.25, dito Franeker f 2.80 8.25, dito Zaaiers f 2— a 2.25, Pruis. Hamb f 4 4.50, alles per Hl. Tarwe op levering trager, Nov. f 247, Maart f 260. Rogge op levering lager; Oet. f 223, Maart f 233. Raapolie onveranderdvliegend per 100 Kg. f 83,-, Sept.-Dec. f33, Mei f 34.—. Lijnolie flauwvliegend per 100 Kg. f 21.50. Sept.-Dec. f 22.75, Jan.-Mei f22.50. Raapkoeken f 65 a 95. Lijnkoeken f 9.50 a 12.50. Veemarkt341 Runderen, 1ste kw. f 0.75, 2de f 0,65 en 3de f 0.55, per Kg.; 225 Melk- en Kalfkoeien f 145 a 270, 25 nuchtere Kalveren f 7 a 11, per stak, 456 vette Varkens 38 a 44 cent per Kg. Schiedam, 28 Sept. Moutwijn f 11.50, Jenever f 17.id. Amsterdamsehe proef f 18.25, Spoeling- Commissie f 1. Londen, 28 Sept. Aangebracht 1998 Amerik, Runderen 52i a 571 et. per Kg., 490 Nederl. Kal veren 65 a 75 ct. per Kg., Schapen 5510 Nederl 60 a 72£ ct. per Kg. V I s s c h e r ij. Nieuwediep, 29 September. Sedert jl. Zater dag werden alhier door 130 korders en bengers 20 tot 100 groote-, 20 tot 120 kl. tongen, 10 tar botten, 3 tot 10 roggen, 1 tot 4 mandjes kl. schol en 1 tot 4 manden schar aangevoerdgr. tong gold 35 a 45 cent, kleine id. 15 a 20 cent, tarbot f8 a 11, rog 90 cent per stuk, kl. schol 50 cent a f 3.60 per mandje en sohar f 1.50 a 2 per mand. Vijf Egmonder bommen kwamen binnen met tong, schol cn schar, waarvoor zij van f 20 tot f 240 besomden. Van de haringvisscherij is gisteren aangekomen de Katwijkerbom K. W. 29, schipper van der Boon, met 300 kantjes pekelharing. Terschelling. De uitkomst der visscherij was in de nfgeloopen week niet voordeelig; de vangsten waren gering, zoodat slechts 26 manden visch naar 't buitenland konden worden verzonden, benevens 20 halen alikruiken, terwijl slechts enkele schuiten hare waar tor markt brachten. De prijzen waren als volgtbot f 1 tot 4 kleine schol f 2 a 2.50 handschol f 6 a 8 tong 15 tot 60 c.kleine tarbot 25 tot 60 ct.groote tot f 4; rog tot 75 en 70 c.; makreel 10 tot 15 c.paling met zeer geringe vangst van 25 tot 40 ot. alikruiken f 1.70 tot 1.90. Enkhuizen, 27 Sept. Gedurende de vorige week werd alhier aangevoerd 18,100 Kg. bot, prijs 17 a 18 ct. per Kg., 210 manden garnalen, prijs f 1 a 1.25 per mand en 850 Kg. schol, prijs f 4 per wichtje. (Landskeet.) Windrichting en kracht.. 27.12|W. 28 12 Z.W. 291 8 Z.W. 6 29|12 Z.W.t.Z.10 20 Kg. 16 Barometer mM. Stand. Afw. ThtrmomoU Stand. Afv j 758.11 2.|9 ;765.13 4 73 764.00, 3^0 763.44| f 3.04 - 1 t c t 1' 11 Weersgesteldheid. Toestan van da zee Holinz< Golv. id. id. 27|l2 0.72 Bew., held., onst., buiig. 28121 0.71 Ligtbewolkt, wind, bniig. 29 8 0.88 Helder, mooiweer. 29 12 0.77 i Helder, wind., mooiweer. liet Nederl. Meteorologisch Instituut meldt De Zaterdag vermelde depressie veroorzaakte w. gisicren ov.:r 'geheel Europa eeu barometrische dalin Het woei krachtig langs de Schotsche en Nooracl kusten. Gisterenmorgen waren de barometers ovei gerezen; het centrum ligt nu in het hooge Noorde De verschillen zijn echter nog vrij groot; bet wai stormachtig van Znid tot West langs de Schotse! en Xoordsche kust en in de Oostzee. Te Valentia de barometer gedaald wellicht nadert een nienv depressie. Grootste barometerafwijkingsvorschil in Nederlanc eergisterenavond 8 uur, M. 3,3 G., gisterenochtou 8 uur, M. 3,3 G., gisterennamiddag 12J uur 2,7 G. Barometer te Utrecht 12J uur, 762,2 m.M To verwachtenZuidwestenwind. Burgerlijke stand van: Zijpe, van 18 tot 25 September. Geboren Klasina, d. v. JJloonacker en T. Brc< Comelis Jacobus, z. v. M. Jiminink cn G. Bakkca Schagen, van 28 tot 25 September. GehnwdC. Kos en N. Meurs. Laatste berichten. 29 September. Heden heeft alhier de verkiezing plaa voor een lid van den Gemeenteraad, ti voorziening in de vacature, ontstaan weger het bedanken van den heer Wijs. Tol hedenmiddag 3,15 uur werde ingeleverd Bureau Kerkgracht 290 biljetten. Weezenstraat 240 Samen 530 biljetten. -« De opening der stembussen zal morge ochtend om 9 plaats hebben in de Bout zaal aan de Kerkgracht. Donderdag a. s. neemt de winterdiens regeling op de spoorwegen een aanvang. De aankomst en het vertrek der treine aan en van de stations op de lijn Amste damHelder zal slechts zeer weinig ve andering ondergaan. Alleen trein 120, c( gedurende den zomerdienst om 7.35 's avonds van hier vertrok, zal voortaa 15 minuten later en dus om 7.50 ve trekken. De treinenloop is gedurende den winte dienst geregeld als volgt Aankomst te Helder8.56 u. 's mo gens, 12.23 u. en 4.14 u. 's namiddag 7.32 u. 's avonds en 12.6 u. 's nachts. Vertrek van Helder5.50 u. 9.iou.'s morgens, 1.12 u. en 3.37 u. 'snatui dags en 7.50 u. 's avonds. Om 7.55 u. 's morgens vertrekk( markttreinen, Donderdags naar Schage: Vrijdags en Zaterdags naar Alkmaar. Door de politie alhier is gisterennacl dé hand gelegd op een schippersknech die zich had schuldig gemaakt aan diefst van een horloge met ketting, ten nadeel van een zijner vrienden, de knecht van alhier liggende vischschuit H. D. 262. De gestolen voorwerpen, die ware ontvreemd terwijl de visscherraan sliejj werden door de politie uit een deronde1 kleedingst ukken van den verdachte, aanvankelijk alle schuld ontkende, te schijn gebracht. Terschelling. De dienstregeling d>! postboot is in de maand October als volgj vertrek van hier 's morgens om 7 uur ei van Harlingen naar hier 's nam. 2 uur. I Op den 3Jen October hopen 1 mijne geliefde Ouders K. A. VAN GIJTENBEEK en N. VAN GIJTENBEEK— WlLMS, hunne 12£jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunnt dankbare Zoon, W. P. VAN GIJTENBEEK. Anna Paulowna, 30 September 1891. Bevallen van een flinken jongen: T. M. EELMAN—VEENSTRA. Haarlem, 24 September 1891. Het Bestuur der „Vei eeniging tot ontwikkelin van Militieplichtigen" 1 Helder is tot haar leedwezen genooc zaakt mede te deelen, dat deze Vereen ging wegens niet genoegzame deelnemin en gebrek aan financiëelen steun zt ophouden te bestaan. Namens het Bestuur, L. W. F. OUDENHOVEN, Voorzitte C. S. JARING, Secretaris.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3