»vvi Aan een particulier schrijven uit Port land Harbour, aan boord van de „Friso," 1 dd. 16 dezer, ontleent het „Vad." een en ander omtrent het ongeval dat onze-divisie overkwam en dat, gelukkig, niet ernstig afliep. 1 In den loop van Dinsdagvoormiddag stak l, de wind, die toch reeds vrij heftig was, c heviger op. De zee was zeer hoog en de •- divisie was genoodzaakt te gaan bijliggen voor gereefd groot marszeil met nauwelijks werkende machine, v Dinsdagnacht raakten de schepen elkaar h kwijt en het duurde tot Donderdagmorgen i eer ze elkaar wedervonden. De wind, die k'Woensdagnacht wat stiller was geworden, Verkeerde toen weder in storm en men zag jzich genoodzaakt Portland binnen te loopen. p De „Van Galen" had ondertusschen een ^«voelhoorn verloren. Men bereikte in veilig- dj heid de haven. „Midden in den nacht wij laten den 1 schr. hier zelf aan het woord" werd op <eens „alle hens" gemaakt en toen wij keken ar wat er te doen was, waren we aan het Of krabben met een driemijlsvaart in een en haven waar wel vijftig schepen lagen, hc ven zoo de „Van Galen." Door een wonder ]zijn wij er door heen gekomen. De „Van in «Galen" heeft eerst zijn heele voorboel afge- da^tooten en is toen met zijn achterschip lbo ven op een koopvaarder gekomen de del „Mysterious Star," die hij nogal bescha- dei digde en waarbij hij zelf aan zijn bezaansrust tol schade kreeg." linf „Met behulp van een sleepboot werd hij t «afgehaald en naar een open gedeelte der hetthaven gebracht, waar hij voor 2 ankers en Ka 60 vaam ketting ging liggen." der, „Vanmorgen (Vrijdag) liet de kolonel varijOns anker lichten en moesten wij onder un stoom naar een betere plaats. Ons anker „Iwam onklaar boven. Wij hadden 's nachts ^en*de ankerketting van een koopvaarder gepakt inghnet ons anker en deze had zijn ketting tfscqaten glippen, zoodat wij deze dus ook neetophaalden." :ijn<f „Wij konden niet lang blijven zaniken idien stoomden dus op, met ons anker voor den boeg en dat van den koopvaarder over >p (den grond sleepende." Canj Uit het schnjven blijkt verder, dat daar- evc roede de kleine misères nog niet ten einde ICV( waren. Het sleepende anker van de „Friso" litst pakte dat van de „Van Galen," zoodat... eini WÜ natuurlijk niet verder konden rejk en met een harden wind dwars op de boeg tidevan de „Van Galen" dreven. De sloepen ze waren allen gestreken. De „Van Galen" .vnkwam tegen een der davits aan, waardoor Vchet achterste bakstag brak. Vervolgens pk wam zijn steven tegen de middelleiders, elk(Wier bevestiging ook brak en daar hadden ,or wij zijn gebroken voorboel boven ons hoofd rwiiW het halfdek. Door volle kracht achteruit >og«^c slaan, kwamen wij eindelijk van elkaar <en, o wonder, in de verschansing zelfs geen deuk a" De „Friso" liet toen een anker met 15 f P-jvaam ketting slippen. iats- „Onze commandant aldus eindigt het lart schrijven blijft bij alles even kalm. En "efofschoon wij nog niets dan storm hebben !t jgehad, alles breekt en ieder bijna zeeziek tuuns, moppert niemand. Wij wachten op mooi r weer en de reperatie van de „Van Galen." rde niJJönKr-tiir-jvw/.v.. v'. J ontvouwde hij voorts dat de wijziging van het bestek voor den bouw van een steen- kolenmagazijn voor de Marine te Amsterdam geheel strookt met 'slands belang, omdat, niettegenstaande de vrij belangrijke verhoo ging der aannemingssom, de bouw bespoe digd en het Rijk gewaarborgd werd tegen een eventueelen eisch tot schadevergoeding, als onvermijdelijk gevolg van staking van het werk. De brevetten van de onderscheidings teekenen, door den Duitschen Keizer bij gelegenheid van zijn bezoek hier te lande toegekend, zijn dezer dagen aan de meeste gedecoreerden ter hand gesteld. Men deelt aan het „Vad." mede, dat bij de Regeering het voornemen bestaat aan de Volksvertegen woording weldra het voorstel te doen tot oprichting van een centraal bureau voor statistiek. Gisteren is de Commissie van Rapporteurs voor de Oorlogsbegrooting vergaderd. Zoo de Haagsche correspondent van de „Zutph. Ct." goed is ingelicht, dan zal de minister Pierson binnenkort komen met een omvangrijk plan, waardoor o. a. een einde zal worden gemaakt aan het privilege van het roerend vermogen. Tevens is in bewerking een nieuwe belasting op het personeel. NEDERLAND. var. rdei herj HELDER, 22 October. Staatsbegrooüng voor 1892. Verhooging der marinebegrooting, dienst 1890. '^?c In een nota verzekert de minister van "Marine, dat in zake de reis-en verblijfkos- nJteu voor het auxiliair eskader, welker op- j al 8) De wederwaardigheden van Jen Kapitein Fieramosca. ichjtW'- zv (Slot.) zjj] „U kunt haar niet zien, zij slaapt," voegde jzij er bij, toen Enrico, die zeer ontroerd en f verschrikt was, naar de deur van de kamer rat, zijner zuster keek. „Zoodra zij voldoende e uitgerust is zal ik om u zenden maar gij (je moet liever zonder uwe moeder komen of haar heerst in eene zachte stemming brengen. Ik ml^weet niet, hoe men 't in Italië noemt, maar Ijjlin Engeland zou men geen woorden genoeg ten vinden om de manier te brandmerken, waarop irnj{Uwe ongelukkige zuster is behandeld geworden." j,a(i Indien mevrouw Walford, door de scherpe erj, af keuring, gehoopt had haar bezoeker er toe loot te brengen over zich zelf te spréken, dan had rhe\ij het mis. Enrico zeide zoo teruggetrokken «mogelijk, dat hij het geheel met haar eens iqo/w&s dat hij het ontworpen huwelijk met ^eignor Biagio als een zaak, die tot het verleden :|ai;)behoorde, beschouwde, en dat hij zijn best n(] zon doen zijne moeder zacht te stemmen en ente vermurwen. Voorts bleef hem niets anders over dan de signora voor hare groote vrien delijkheid dank te zeggen en hare boodschap ge"»f te wachten, wanneer hij zijne zuster kon bezoeken. „Gaat gij nu reeds heen vroeg de dame Sinneniandsoh nieuws. Texel. De Vrijzinnige Kiesvereeni- ging aan den Bnrg vergaderde jl. Maan dagavond tot het stellen van eeD candi- daat voor het lidmaatschap van de Prov. Staten, waarvoor de verkiezing is bepaald op Dinsdag 3 Nov. a. s. Na lezing en goedkeuring van de notu len en medcdeeling van een ingekomen schrijven van den heer Land, waarbij deze dank zegt voor de hem gedane geluk- wensch namens de Vereeniging, bijgelegen heid zijner bevordering, stelt de Voorz. aan de orde de werkzaamheid voor dien avond, het stellen van een candidaat. De heer Koorn verzocht niet in aan merking te komen. Als candidaten werden daarna voorge steld de heeren G. J. O. D. Dikkers en C. Keijser Pz. Door verschillende sprekers werd het woord gevoerd tot aanbeveling der candi daten. Later werd nog de aandacht gevestigd op den heer Joh. Eelman, als candidaat. Tot stemming overgaande werden 17 stemmen op den heer Dikkers en 13 stem men op den heer Keijser uitgebracht eerstgenoemde werd alzoo door de Ver eeniging als candidaat geproclameerd. Texel. De nieuwe haven is in ge bruik gesteld en voldoet best; ook de verlenging der havenhoofden bevalt uit stekend zoodat de visschers en schippers den winter nu zonder vrees tegemoet gaan. Koedijk. Het departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen alhier, had den 15 dezer eene belangrijke vergadering. Een zeer gewichtig voorstel was toch ter behandeling voorgesteld. De opkomst der leden liet den laatsten tijd wel wat te wenschen over. Gaarne zag men die beter. Doch hoe die te verbeteren Het eenige voorstel, dat gedaan werd in eene vorige vergadering, wasterugkeer tot een vroeger wetsartikel, dat eene contributie van f 6 voorschreef, waarvoor de bezoekers dan vrije vertering hadden. Nu betalen de leden f 3. Na heel wat debat (de een toch zag niets dan licht, een ander volkomen duisternis, een derde halflicht) herinnerde een der leden eraan, dat het toch aanging midden in een ver- eenigingsjaar verandering te brengen in bestaande toestanden en het dus beter was, dit voorstel aan te houden tot eene latere bijeenkomst, waarin dan het geheele reglement kon worden herzien. Alzoo werd besloten. Verschillende leden zorgden verder voor een genoeglijk slot. (Alk. Ct.) Hoogkarspel. In de herberg de „Landbouw" alhier is jl. Woensdag eene kolfwedstrijd gehouden, waaraan elf per- op een toon van naïeve teleurstelling. „In de oude dagen had u minder haast, signor Renier." /Vroeger stonden de zaken anders," was het raadselachtige antwoord, dat zoo koel mogelijk klonk. „Laat ons voor een oogenhlik tot die dagen terugkeeren," zeide de weduwe, die hoe langer hoe bleeker werd. „Gij woudt met mij trou wen en ik wilde niet, om de eenvoudige reden, dat mijn vorige man bij testament bepaald had, dat, als ik hertrouwde, mij iedere penning, die ik in de wereld bezit, zou ont nomen worden dus zou ons huwelijk met broodsgebrek eindigen." Enrico boog. „Eene bijzondere omstandigheid maakt nu echter, dat deze bepaling hare kracht verliest." „En nu zeide mevrouw Walford, die hevig begon te beven. Enrico, die meer en meer op een hidalgo begon te lijken, zeide begrepen te hebben, dat hare omstandigheden veranderd waren. „Ja," antwoordde zij, „ik ben rijker." Hij beefde alsof ieder woord een vergiftige pijl was. Het nieuws scheen hem te verrassen, doch niet aangenaam te stemmen. „Mijn oom is gestorven," vervolgde de weduwe Walford, „en liet mij een fortuin na, dat even groot is als dat, hetwelk ik, als ik trouw zal verliezen." Zij snakte naar adem en keek hem glim eerste premie P. van Kampen te Hóóg- karspel met 99 punten en de tweede premie G. Laan te Hoogkarspel met 96 punten. Kolhorn. Het gezelschap „Amicitia" van hier, gaf 18 dezer eene tooneelvoor stelling te Nieuwe Niedorp, in het lokaal van den heer Swagerman. De opkomst was niet zoo groot, als men had mogen verwachten, wat zeker wel aan gelijktijdige ontspannings-gelegenheden in naburige plaatsen kan worden toegeschrevende opvoering voldeed blijkbaar algemeen. Ursem. De heer J. Hille, secretaris en ontvanger dezer gemeente, herdacht jl. Vrijdag den dag, dat hij 25 jaar geleden tot laatstgenoemde betrekking werd benoemd. Zoowel van particulieren als van wege de gemeente werden den jubilaris kostbare geschenken aangeboden. Barsingerhorn. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 20 October. Tegenwoordig alle leden. Na voorlezing en goedkeuring der notulen der vorige vergadering wordt mededeeling gedaan van een schrijven van commissarissen der Maatschappij van Weldadigheid, houden de dankbetuiging voor de gedane moeite in zake de collecte, ten behoeve dezer Maat schappij gehouden, met bijvoeging van het jaarverslag over 1890en een rapport van de Westfrieschekanaal-vereeniging, betreffende de kosten van het ontworpen kanaal Enk- huizen-Stolpe. Aangenomen voor kennisgeving. Aan de orde wordt gesteld dc behandeling der gemeente-begrooting voor 1892. Na eenige discussie wordt deze begrooting vastge steld met een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 19300. De ontvangsten bedroegen wegens Ont vangsten ran vroegere diensten 1384.44 Inkomsten van gemeente-eigen dommen en bezittingen 2435. Belastingen en heffingen (hier onder hoofdelijken omslag f4000.)12939.735 Andere ontvangsten 2540.825 de Uitgaven Huishoudelijk bettuur. 2321. Invordering plaatselijke belas tingen 165. Onderhoud gemeente-eigendom men en lasten1740. Openbare veiiigheid en brand- wezen1293. Plaatselijke gezondheidspolitie 111. Onderwijs9791. Armwezen (hieronder subsidie Armbestuur f 2200.)2602. Renten en aflossingen van geld- leenitigen272. Pensioenen eh wachtgelden 100. Andere uitgaven 600. Onvoorziene305. Daar bij de behandeling dezer begrooting besloten werd aan het Algemeen Burgerlijk Armbestuur eeüe subsidie te verleenen vau f 2200 eu op de begrooting van dit bestuur onder de ontvangsten eene post voor komt van f 2500 subsidie, wordt besloten deze begrooring aan het Armbestuur terug te zenden en te verzoeken daarin de noodige wijziging te willen aanbrengen. De begrooting van het Weezeu-Arm bestuur wordt goedgekeurd tot een bedrag van f 6812 in ontvangst en .f 4175 in uitgaaf, vermoede lijk batig saldo,f 2187. Vastgesteld wordt een besluit, waarbij de thans bestaande strafverordeningen van kracht zullen blijven. Bij de algemeene rondvraag zegt de heer Beers, dat de ramen des avonds overal niet goed gesloten worden. De Voorzitter deelt mede dat hij de veldwachters reeds hierop heeft gewezen. De heer Kaan oppert het zelfde als de heer Beers en wijst tevens nogmaals op het aan de wegen staan van eenige geiten. De Voorzitter zegt, dat door de politie hierop zal worden gelet. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. M a r I n en Leger. De zeemiliciens, die gedurende de zomer maanden zijn ingedeeld geweest aan boord van de verschillende gepantserde oorlogsbo dems en bij den marine-torpedodienst, keer den gisteren op Hr. Ms. fregat „Evertsen" alhier terug, om eerstdaags met groot verlof te vertrekken. lachend met oogen vol tranen aan. „En was dat de reden waarom gij mij vandaag hier liet komen vroeg hij, op ieder woord een bijzonderen nadruk leggende. „Gedeeltelijk," antwoordde zij en kreeg een lief kleurtje, „maar er is nog iets, dat ik er bij zou willen voegen, indien,indien gij mij er de gelegenheid voor geven wildet." „Uwe huwelijksbekendmakiug?" zeide Enrico botweg. Zij antwoordde niet, maar draaide alleen haar hoofd wat op zij. „Ik feliciteer u, mevrouwzeide de officier en voegde er met eene geschokte stem bij „en ik hoop dat gij gelukkig zult wezen." Mevrouw Walford zag hem met de uiterste verbazing aan. „Wat bedoelt ge toch „Ik geloof, dat mijn woorden duidelijk uitdrukken wat ik bedoel," antwoordde Enri co bitter. „Gij kondet uw woord niet houden en ik, die niet zoo met aardsche goederen bedeeld ben, houd nog te veel van u om u iets te verwijten." „Wien denkt gij dat ik van plan ben te trouwen," riep zij ademloos uit. „Wien? wel, Fieramosca." „Fieramosca! uw vriend, bedoelt gij? O! ik dacht dat gij mij begrijpen zoudt en nu, 0 jou uil Zij fronsde op deaardigste wijze - haar voorhoofd en trok haar lippen in j zulk een plooi en zoo vast op elkander, dat dall" zijn gisteren van den in de Zuiderzee gemaakten oefeningstocht alhier teruggekeerd. De schout-bij-nacht C. H. Bogaert, directeur en commandant tier Marine alhier, hield jl. Maandag eene inspectie over den Marine- torpedodienst. De „Staatscourant* van 20 dezer bevat een uittreksel uit het verslag van den commandant van Hr. Ms. gnffelschoener „Argus", van 24 Scpt. tot 3 Oct. jl., over het toezicht op de vissoherij. Yan de tot kanonnier opgeleid zijnde schepelingen aan boord van Hr. Ms. art.- instructieschip „Aruba", gedurende den cursus 18901891, hebben de navolgenden met gunstigen uitslag examen afgelegd voor kon- stabelsmaatR. Keegstra, C. Leek, A. Kluft, A. J. Halbmeijer, K. de Jong, J. van der Stam, H. van Olm, G. Reinoud, P. J. van der Maat en C. M. van der Jacht. De mach. 2e kl. J. Hollaar, dienende aan boord van Ilr.Ms. stoorariviervaartuig „Merva", wordt 24 dezer geplaatst bij de conservatie alhier en vervangen door det mach. 8e kl. P. Ohmstede. De mach. 3e kl. H. Boldingh, dienende aan boord van Hr. Ms. raderstoomschip voor de hydrographische opnemingen, „Bnijs- kes", wordt op non-act. gesteld. De off. van gez. Ie kl. dr. H. G. Rin geling, dienende aan boord van Hr. Ms. rammonitor le kl. „Draak", te Hellevoetsluis, wordt 1 Nov. a. s. geplaatst [aan boord van Hr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Was- senaer", te Amsterdam en tevens belast met het beheer van het bacteriologisch labarato- rium op 's Rijks Werf aldaar. De mach. 2e kl. H. C. Blanc, te Helle- voetsluis, wordt 24 dezer geplaatst op Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam. Hr. Ms. stoomkanonneerboot „Hydra", comm. de luit. ter zee le kl. D. A. Men- sert, is te Hellevoetsluis aangekomen, om buiten dienst gesteld te worden. Departement van Marine in Oost-Indië. Verleendeen tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den onder-inspect. over de bebakening, de kustverlichting en het loodswezen in Ned.-Indië, met den rang en titel van insp. over de diensten, W. H. Dittlof Tjassens. Ontslagen eervol uit 's lands dienst, we gens lichamelijke ongeschiktheid voor verde ren dienst, de machinesteller bij het Marine- etabl. te Soerabaja J. J. van Os. Benoemdtot eersten stuurman bij de Gouv.-Marine, de ambt. op non.-act. G. F. Kummer, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende. Overgeplaatst: naar Hr. Ms. „Gedeh", de luit. ter zee 1ste kl. P. A. R. Hennequin naar Hr. Ms. //Atjeh" de luit. ter zee 2de kl. J. C. van Druten naar Hr. Ms. „Java" de luit. ter zee 1ste kl. J. M. P. Kluit; n8ar Hr. Ms. „Prins Hendrik der Neder landen" op folio van luit. ter zee 1ste kl. de luit. ter zee 2de kl. M. P. C. van de Laar; naar Hr. Ms. „Bandjermassin" als oudste off. de luit. ter zee 2de kl. F. G. J. graaf van Hogendorp; naar Hr. Ms. „Java" de luit. ter zee 2de kl. H. G. Surienaar Hr. Ms. „Atjeh" op folio van luit. ter zee 2de kl. de adelborst 1ste kl. K. van Andel naar Hr. Ms. „Bali", ten einde te worden gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. stoom jacht „Koerier", de adelborst lste kl. G. R. Noordhoek Hegt naar Hr. Ms. „Java" de luit. ter zee 2de kl. A. C. de Joncheere naar Hr. Ms. „Prins Hendrik der Neder landen" de luit. ter zee 2de kl. L. Hamming bij de gouvernementsmarine aan boord van het stoomschip „Boni" de lste stuurman G. F. Kummer; van het stoomschip „Reiger" op het stoomschip „Boni" de 2de stuurman G. ^V. E. Esche van het stoomschip „Boni" op het stoomschip „Reiger" de 2de stuurman W. Stellens. Benoemdtot machinist-leerling 2de kl. E. A. A. Schefer en geplaatst aan boord van het stoomschip „Havik". Geplaatstals fungeerend gezaghebber van het stoomschip „Boger" de herbenoemde lste stuurman J. Molenaar. Kapitein Keizer, plaatselijk adjudant le Amsterdam, is geneeskundig afgekeurd voor den militairen dienst en verlaat dien dienst met pensioen. het haar duidelijk aan te zien was, dat zij geen woord meer zou spreken. Enrico stond een oogenblik sprakeloos van geluk. „Vergeef mij, vergeef het mijriep hij uit en omhelsde haar terstond zoo teeder en innig, dat haar niets anders overbleef dan haar glimlachend gelukkig, lief gelaat tegen zijn schouder te verbergen. Zij werden in deze belangwekkende houding door Fieramosca zelf gevonden, die nog in groote onrust over Cecilia verkeerende, als een bom binnen kwam stuiven. Hij was, zooals men begrijpen kan, zeer verbaasd en niet zoo bijzonder hartelijk toen de zaken hom uitgelegd waren, want zijn laatste onder houd met Enrico zat hem nog dwars door de maag. De luitenant, die zich plotseling zijn vreemd gedrag herinnerde, maakte spoedig zijne wel gemeende verontschuldigingen en mevrouw Walford, die den reuk van een duel in haar fijn neusje kreeg, lei den noodigen nadruk op zijne woorden, door een doordringend klein gilletje uit te stooten. „Het is alles mooi en wel om te zeggen ik vergeef je," antwoordde Fieramosca, die, omdat zijn eer er mede gemoeid was, precies deed alsof hij nog gevoelig boo3 was „maar zeg eens, hoe kwam je toch aan zulk een belachelijke vrees, daar mijne brieven je alles verteld hebben wat je slechts behoefde te van Brienen van de Groote Limit, te Was- sennar, benoemd tot Regeerings-commissaris bij de in 1892 te Scheveninhen te houden Internationale Sport-, Visscherij- en I'aarden- tentoonstelling. Met Kon. machtiging is aan den heer V. F. Cassel, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als waarnemend consul-generaal der Nederlanden te Tanger. Onderwijs en Examens. Jl. Zaterdag hield de afdeeling „Texel" van het Ned. Onderw.-Genootschap eene ver gadering in het hotel „den Burg." Wegens het vertrek van den heer G. Kempers werd tot Secr.-Penningm. der afdee ling gekozen de heer J. Daalder, van Oosterend. De heer M. Kroon deed als afgevaardigde verslag van de 47»te algemeene vergadering van de gewestelijke vereeniging „Noord- Holland. De heeren J. de Jongh en P. Hareraaker leidden achtereenvolgens in de ontwerpen „De Onderwijzer-Staatsambtenaar" en „Be- loonen." Beide inleidingen lokten uitvoerige discusiën uit. Bij het examen voor stuurlieden ter koop vaardij hadden zich te 's Hage 8 candidaten aangemeldéén hunner werd afgewezen en één is gedurende den loop van het examen overleden. De geslaagden zijn E. I. Diest Lorgion, lste stuurman groote stoomvaart P. Zwart, idemJ. I. Alberts. 2de idem C. Broeke, idemJ. Droop, 2de stuurman groote stoom- en zeilvaartJ. L. Kleine, stuurman kleine stoomvaart. De Rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen zal, over eenkomstig het bij Kon. besluit van 17 Juni 1891 (Staatsblad No. 106) vastgestelde reg lement voor die examens, aanvangende den 10 Nov., ten 6£ uur, zitting houden in bet Raadhuis te Amsterdam. Het volgend examen zal in December te Rotterdam worden ge houden. Men zie verder de „Staatscourant" van 20 dezer. Landbouw en Veeteelt Ter veredeling van den belangrijken vee stapel op Terschelling heeft de heer Th. Ruijgh, secretaris van de afdeeling der Holl. Maatschappij van Landbouw aldaar, een prachtigen Noordh. stier aangekocht, ge naamd „Druif", No. 2012 van hetStnmboek, en voor belanghebbenden beschikbaar gesteld. Is de veestapel daar in de laatste jaren ver bazend vooruitgaande, ziet men niet tegen offers op om eenmaal puike dieren te kunnen leveren, menberaamt thans middelen om nog een tweeden dekhengst aan te koopen. In de laatste dagen is er meer leven in den veehandel gekomen, maar foch moeten nog vele dieren en daaronder beste verkocht of geslacht worden, met het oog op den aan wezigen voorraad voeder. De veulens zijn thans bijna allen verkochtde prijzen waren goed, doch vielen over 't algemeen niet mee. Al8 een bewijs dat goed land nog veel geldt, deelt men mede, dat dezer dagen onder Sijbekarspel eene boerderij is verkocht in openbare veiling voor ruim f 42,000, ongerekend de kosten. Gisteren werden van den oogst uit den Bangerd de laatste hazelnoten naar Engeland verzonden De prijzen der wintersoorten van appels en peren stijgen nog steeds. Ook kool en uien zijn, evenals de aardappelen duurder dan andere jaren. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Hervormde gemeente te Texel. Zondag 25 Oct., Burg, 's av. 6 u., ds. v. Schaick, dankzegging. Koog, voorm, 10 u., ds. de Mazure. Avondmaal. Den Hoorn, voorm. 9.30, ds. Leffef. Oosterend, nam. 2 u., ds. van Schaick. Avondmaal. Oude- schild, nam. 2 u., da. de Mazure. Voorbe reiding. De Cocksdorp, voorm. 9.30, de heer Niessink. Dankzegging. Doopsgezinde gemeente te Texel. Zondag 25 Oct., OostereDd, voorm. 10 u. en Burg, 's av. 7.30, ds. Kuperus. weten Het bleek echter, dat door het heen en weer trekken, Enrico de laatste berichten niet ont vangen had, na welke verklaring Fieramosca gaarne de hand tot verzoening reikte en terwijl Cecilia juist wakker werd, haar broeder hartelijk omhelsde. Toen Enrico het eerste gedeelte van hetgeen hij verworven had, aan zijne moeder vertelde, was zq zeer ontdaanvervolgens werd zij geweldig boos en zeide, dat Cecilia in ieder geval met Signor Biagio zou trouwen. Maar toen Enrico naar daarop te kennen gaf, dat hij dan ook niet met mevrouw Walford kon trouwen, daar zij geen anderen zwager wilde hebben dan Fieramosca, draaide Signora Maria onmiddellijk als een blad om en liep naar den vijand over. Maar zij kon het haar dochter maar nooit geheel en al vergeven, die dientengevolge een groot gedeelte van haar tijd bij mevrouw Walford doorbracht. Haar geest en haar karakter kwamen door den beschaafden en bekoorlijken invloed van mevrouw Walford meer tot hun recht en hunne ontwikkeling, zoodat zij Fieramosca des te liever en bemin nelijker toescheen; de geschiedenis der weder waardigheden van den galanten krijgsman eindigde dan, als in een goed blijspel, met een gelukkig huwelyk.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2