ie TOllip Wei tan JACOB CATS, II 2 Bóeren-arbeiders, bij Jau Oost, te Koegras, Timmermans-Affaire De Dichtwerken van JACOB CATS geïllustreerd met 200 fraaie platen. Een huisgezin te Buiksloot was voor nemens met de Purmerender boot te ver trekken. De moeder met het jongste kind op den arm, een beetje laat zijnde voor de boot, die te halftien in de richting van de Beemster zou afvaren, stuurde haar dochtertje van twaalf jaar vooruit, om den kapitein van de boot te verzoeken, even te willen wachten. Het meisje spoedde zich vooruit en in haar ijver om het ver zoek over te brengen, stapte zij naast de loopplank en viel tusschen den steiger en de boot te water. Mol, de walknecht, bukte zich onmid dellijk voorover om het kind te grijpen, hetgeen hem gelukte, maar door den feilen westenwind werd de boot tegen den wal gedrukt, zoodat hij verplicht was hoold en lichaam te bergen om niet bekneld te geraken. Hij moest het meisje loslaten, met het ongelukkig gevolg dat het kind door den stoot van de boot tegen den wal verpletterd werd. Zoo spoedig moge lijk werd het opgenomen en naar het in de onmiddellijke nabijheid gelegen huis van den geneesheer gebracht. Helaas, deze kon slechs den dood constateeren, die weinige oogenblikken na het ongeluk moet zijn ingetreden. Tl. Vrijdag raakte eene koe, toen zij met haar geleider de schipbrug te De venter passeerde, aan het hollen. Met be hulp van anderen gelukte het hem het dier tot staan te brengen. Hij bond de koe aan een boom, gaf haar een liter jenever in, waarna hij haar een remtouw aandeed en blinddoekte. Daarna ging zij rustig met hem naar huis. Volgeushet „Handelsbld. van Antwer pen" zal de clwt van de Antwerper ten toonstelling van 1894 zijn een bestuurbare luchtballon van 9000 M', met een machi ne van 126 paardekracht20 personen zullen tegelijk vervoerd kunnen worden. Te Rozendaal (N.-B.) houden zich sedert eenige dagen twee Franschen op, die dagelijks op de vangst van kikvor- schen uitgaan. Duizenden dezer arme dieren worden met sleepnetten gevangen en on middellijk de achterste pooten afgeknipt. De pootjes worden aan een draad geregen en voorts, tusschen ijs verpakt, voor de consumptie naar Frankrijk verzonden. De verminkte beestjes, die natuurlijk een smartelijken dood ondergaan, werpen zij in de sloot terug. In Belgie is deze kik- vorschenmoord verboden. Voor één kik- vorschenpasteitje heeft men twaalt pooten noodig. Eenige exemplaren van het merk waardige dwergenvolk, dat Stanley ont dekte in de bosschen van Midden-Afrika, zullen deze week met het Duitsche stoom schip „Bundesrath" te Rotterdam aankomen. Dr. Stuhlman zal ze eerst te Brussel en daarna te Hamburg vertoonen. Een onaangenaame dienstbode was wel Kat'narina Wittkowska, die in Berlijn hij de handelsagent R. diende, Den vorigen Zaterdag 's middags om vijf uur, ging deze laatste in de keuken om Katharina, die er aan het werk was, naar een manchetknoop te vragen. De meid vatte denkelijk die vraag als Krenkend voor haar op, want zij eischte op een toon van geraaktheid, dat de heer R. de keuken zou verlaten en greep terstond een bijl waarmee zij haren meester een slag toebracht op het voorhoofd. Vol bloed en half verdoofd door den slag, kon R. alleen nog een kreet om hulp uiten en zakte toen ineen. Op het hulpgeroep kwam mevrouw R. toesnellen, weldra gevolgd door eenige buren. In razende woede vloog hel dienst meisje op de vrouw des huizes aan, kneep haar de keel dicht, zoodat zij bijna ge worgd werd en slingerde haar toen op den grond, waarna zij, de ontzette getuigen van deze daad ter zijde stootend, op de vlucht ging, maar niet verder kwam dan tot in den gang. Want bij de voordeur vond zij verscheidene personen, door het rumoer daarheen gelokt, die haar tegen hielden, en na een heftigen tegenstand ein delijk aan de politie konden overleveren. Zij werd eerst in het politiebureau en later naar de gevangenis gebracht. Ondertusschen had men een dokter laten komen en deze nam bij R. eene zware verwonding aan het voorhoofd, verbrijzeling van het neus been en eene hersenschudding waar. De toestand van den gewonde was bedenkelijk. Zijne vrouw kwam daarentegen spoedig weer bij. Een vreeselijke moord heeft Woens dag in een der bosschen van Oostpruisen plaats gehad. Een koopman uit Inster- burg was op de weg naar huis, toen hij, hongerig geworden, bij drie houthakkers aanklopte om te eten, Aardappelen en haring werden hem voorgezel en hij be taalde royaal, doch niet genoeg naar den zin van de houthakkers, die den ongeluk kige vermoordden, en zijn lijk verborgen onder takkebosschen, waaronder 't later door den jachtopziener werd gevonden. De drie schurken zijn in handen van het gerecht. Te Salmdorf bij Miincben is een vree selijke misdaad gepleegd. In den nacht van Zondag op Maandag hoorde men plotseling tegen 12 uur ongeveer, den kreet «brand". Een inwoner van het dorp had ontdekt, dat in de op eenigen afstand van het plaatsje ge legen woning van de weduwe Auua Reitsber- ger, brand was uitgebroken. In dit huis woonde de ongeveer 5 Gjarige weduwe met haar drie dochters van 14 tot 23 jaren. Een talrijke menigte verdrong zich weldra bij de plaats van de ramp. Opmerkelijk echter was het, dat in het brandende huis alles stil bleef zoodat men begon te vreezen, dat de inwoners wellicht gestikt zouden zijn. Men drong binnen. In de slaapkamer vond men stervende, bedekt met bloed, de weduwe Heils bergen eu hare 23 en 15 jarige dochters, terwijl de 14jarige dochter, achter een kast verborgen werd gevonden. Alle vier vrouwen waren op gruwelijke wijze vermoord. De moordenaar of de moordenaars hadden haar wreedaardig met ecu hamer of een haak de slapen verbrijzeld. Spoedig werden de nog ademende slachtoffers buiten het brandende huis gebracht. De brand zelf kon echter niet meer worden tegengegaan het huis brandde tot op den grond af. Acht koeien konden nog worden gered. De doodelijk gewonde vrouwen stierven weldra, zonder tot bewustzijn te zijn geko men van het jongste meisje, dat waarschijn lijk getracht heeft te vluchten, was ook de borstkas ingedrukthaar hoofd was gruwe lijk verminkt. Of roof de drijfveer van den dader was, is nog onbekend. Van den moordenaar is nog geen spoor ontdekt. De verwonden waren vlijtige, brave men- schen, zeer bescheiden en terughoudend. Dinsdag is in een herberg te Salmdorf een man gearresteerd, die van den moord wordt verdacht. Volgens opgave van de bloedver wanten der vermoorden, heeft de dader waar schijnlijk slechts den spaarnot der dochters, inhoudende 50 mark, gevonden. Een vreeselijk geval heeft in het krankzinnigengesticht te Presburg plaats gehad. Een oppasser moest een verpleegde een lauw bad geven, maar was zoo dron ken, dat hij niet wist welke kraan hij opende. Hij gaf den ongelukkige een kokend bad en toen de man er schreeu wend wilde uitspringen, hield hij hem met geweld tegen. Eerst later bemerkte hij dat het bad gloeiend heet was en haalde toen den verpleegde er uit doch een paar uren later bezweek deze. Hij was letterlijk gekookt. De oppasser wordt ver volgd. Een Parijsch bedelaar, die een af schuwelijk, uit planken en cement samen gesteld krot bewoonde, is daarin dood gevonden op een met stroo bedekte plank. In een oude kachel vond de politie papie ren ter waarde van 50,000 frs. en in een paar oude schoenen 2000 frs. aan goudgeld. Ieder kent Charles Dickens, den on overtroffen, zoo al geëvennarden humorist van de edelste soort. Beurtelings een schaterlach wekkende of roerende tot in het diepste des harten, geeselde hij het kwaad met de roede der satire of door tooneelen te schetsen van den anngrijpendsten aard, in beide gevallen geen bladzijde schrijvende, die niet getuigde van een voor al wat goed is kloppend hart en van een beminnelijke inborst. Aan wien be hoeven wij het nog te vertellen Wie wist het niet sedert langWie Dickens' werken in zijn boekenkast heeft staan, bezit een huisschat, die het der verveling onmogelijk maakt, ooit zijne woning binnen te treden. Dagbl. v. Z.h. en 's Grav., 9 Sept. 1884. Uit onze Koloniën. Batavia, 16 Februari. Over den tocht naar Seroewa leest men in de „Deli Ct.," dat daar 13 Februari naar Belawan vertrokken 110 bajonetten, onder commando van den isten luit. Hei dens, waarbij ingedeeld de adj.-onderoff. Arricnseen bergkanon van 8 cM. met de noodige bediening; de kapt. der artill. Giel, de off. van gez. 2ke kl. Karthaus, met eenige ziekenoppassers, verbandmid delen, enz., 6 tandoe's en 40 dwangarbei ders. Tevens aanvaardden de resident en de gewest, mil. commend. de reis naar Belawan, om zich evenals de troepen in te schepen aan boord van Hr. Ms. stoom schip „Sindoro", teneinde daarmede naar de reede van Tamiang te stevenen. Den vorigen dag was de iste mobiele colonne, sterk 110 bajonetten, van Tand jong Slamat naar Tandjong Poera gemar cheerd om den 13 Febr. ingescheept te worden naar de reede van Tamiang op den Gouv.-stoomer „Ternate". Bij deze colonne waren ingedeeld kapt. Kuijk en de 2de luit. Dibbets, Verstege en Collard. De iste luit. Engelen zou met deze gele genheid ook van Tandjong Poera ver trekken, om den gew. mil. commandant als adjudant te vergezellen. De vijand werd Woensdag bij Rantau- Pekan, alwaar een sterke rivierversperring werd opgeruimd, en Donderdag bij Loeboe- Batol (resp. strooraaf- en stroomopwaarts van Seroeway gelegen) door onze troepen uit zijn talrijke versterkingen verdreven, bij welke gelegenheid wij 2 kanonnen, 6 lilla's, veel munutie en wapens buit maakten. Aan onze zijde sneuvelde éen Europ. ser geant en éen Inl. fuselier werd gewond. Verder valt nog het verlies van den xsten luitenant der mariniers J. Copius Peere boom te betreuren, die ten gevolge van de doorgestane vermoeienissen overleed. Of de vijand groote of kleine verliezen leed, is, als gewoonlijk bij dergelijke ont moetingen, niet bekend slechts een doode Atjeher werd gevonden. Het totaal Atjehers wordt op een paar honderd man geschat. Op 18 Febr. kwamen de troepen weer terug, behalve de adj.-onderofficier Arriëns, die met 20 man te Boekit-Koeboe achter blijft. Afloop van Aanbestedingen. Te Texel heeft gisteren de aanbesteding plaats gehad van het leveren en stellen van een ijzeren hek om de kerk aan den Hoorn. Ingekomen 5 inschrijvingsbiljetten, als van de beeren Van der Kloot, te Texel, f 999 Kuiper, aldaar, f 975.50 J. J. Smit, aldaar, f 745 C. de Lange, te Vlieland, f 707.50 en J. Kikkert, alhier, 1 634. Vacante betrekkingen. bediende (P. G.) iu een boek- en pnpier- hundel, hekend met Duitsch voorl. hon. f 450. Adres Nieuwsbl. v. d. Boekhandel, No. 1147. Conciërge, bekwaam, om ter Secretarie van Ouder-Amstel werkzaam te zijn hon. f 300 en f 100 voor het schoonhouden van het gebouw. Adres in persoon Woensdag en Zaterdag, van 11 tot 1 uur, op het Raadhuis. Coupeur in eene fijne maatzaakhon. f 1600. Adres Ned. Adv.-bureau, Rokin 2, Amsterdam, mottoCoupeur. Onder-directeur, practisch ervaren, voor eene chemische fabriek; hou. f 1500, met aandeel in de winst en vrije woning, vuur en licht. Adres Bureau Handelsblad, lett. D. M. D. Onder-directeur voor een bestaande maat schappij hon. f 1000te fourn. kapitaal f 5000 a f 8000 voor aandeden. Adres N. v. d. Dag, lett. G. K. 304. Draaiers (2 bekwame), tegen hoog salaris. Adres Wiegerink en Terwindt, aannemers, Naaldwijk. Machinist-bankwerker, volledig bekend met de stoommachines, op eene fabriek hon. f 13 per week, voor 12 uren arbeid per dag. i Adres Bureau Zaanstreek, le Wormerveer, I lett. L. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Amalia (s.), van Araster- i dam naar Batavia, passeerde 19 Maart Gibraltar. Zuidholland (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 17 Maart vanMarseille. Utrecht (5.), van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 19 Maart te Southampton. Drenthe (s.), vertrok 19 Maart van Batavia naar Rotterdam. Lijnkoeken f8 a 12.50. Aangevoerd: 440 Runderen, 140 nuchtere Kalve ren, f 6 a 8, 874 vette Varkens, f 44 a 55 cent per KG. Amsterdam, 20 Maart. Aardappelen: Friesche Dolck. Jammen f 0.80 a 1.id. Fran. f 0.80 a 1.id. Saaier» f 0.70 a 0.75, Zecuwsche Spuiache Jammen f 0.90 a 1.30; dito blauwe f 1.a 1.10; Flakk. jammen f 0.90 a 1.10Geld. Blauwe f 0.85 a f 0.90 Champion» f 0.70. Schiedam, 17 Maart. Moutwijn f 9.75, Jenever f 13.75, id. Amaterdamiehe proef f 15.25. Londen, 20 Maart. Ter Veemarkt zijn aan gevoerd: 1900 Runderen. 13000 Schapen eu Lam meren, 15 Kalveren, 35 Varkens. Prijzenbeste Runderen 2-9 n 4-8, Schapen en Lammeren 4-0 a 5-8, Kalveren 3-6 a 5-9, Varken» 3-8 a 4-2. Wesrk. 'Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) Windrichting en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 19 12 N.N.W. 5 KG. 772.20 fl 1.90 3.4 I- 1.9 2012 W. 1.5 772.76 f12.56 5.5 0.1 21 8W. 0.2 773.16; tl2.86, 4.5 If 1.1 21 12 W. 0.2 773.70, f13.40 5.7 if 0-3 Weersgesteldheid. Toestand |d. Prins Frederik Hendrik (s.), arriveerde 15 Maart van Amsterdam te Paramaribo. Prins Willem II (s.), vertrok 17 Maart van Paramaribo naar Amsterdam. Prins Maurits (s.), van Amsterdam naar Suriname, passeerde 18 Maart Praw- lepoint. Prins Willem III (s.), arriveerde 18 Maart van West-Indië te New-York. Edam (s.), arriveerde 17 Maart van Rotterdam te Baltimore. D i d a m (s.), van Rotterdam naar New- York, passeerde 17 Maart Lizard. Maasdam (s.), vertrok 18 Maart van New-York. naar Rotterdam. Werkendam (s.), van Rotterdam naar New-York, passeerde 20 Maart Lizard. Teal (s.), vertrok 18 Maart van Nieu- wediep naar Londen. Nor den, kapt. Kroraan, arriveerde 20 Maart van Lissabon te Nieuwediep. 19,121 2012! 2l! 8! 21 12 Te 0.67 1 Bow., koud, goedw. Weinigg. 0.88 Helder, mooiw. Vlak. 0.87 j Bew., helder, mooiw. id. 0.87 I Helder, mooiw. id. verwachten Noordw. tot Westenwind. Burgerlijke stand van: Helder, van 16 tot IS Maart. OndertrouwdA. v. d. Struis, werkman, en C. C. Bruin. K. de Neeff, conducteur H. IJ. S. M., en T. Buinker. P. E. Bos, stoker, en E. Ossel. J. Lobman, stoker, en F. Smit. GehuwdS. J. Pardoen en T. M. W. Pardoen. J. Pieters en li. P. Hoffman. A. B. Ockeloen en G. Meijer. BevallenT. Snuivers, geb. Van Dijk, d. E. Koger, geb. Scheffer, z. J. A. Kna- ven, geb. Meyer, d. A. Wurtz, geb. Bolk, d. G. Mos, geb. Mooijman, z. J. van Walraven, geb. Van Rijk, z. A. van Dalen, geb. v. d. Hoeven, z. G. Langerijs, geb. Bosman, d. J. C. van Tuinen, geb. Pol- vliet, d. Overleden J. Mellema, 37 j. J. Wahlen, 59 j. A. Pors, 28 j. Schagen, van 15 tot 17 Maart. Gehuwd: G. de Leeuw en N. Breed. Geboren: Agatha, d. v. J. Buis Jz. en A. Klaren. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 21 Maart. Sedert jl. Zaterdag kwamen hier van de groote vis- scherij 12 sloepen binnen, zijnde P. R. 7, P. R. 42, P. R. 48, M. D. S, Z. W. 12, Z. W. 15, M. A. 20, M. A. 72, Y. L. 29, V. L. 30, V. L. 118 en Antw. 7, met 30 tot 120 levende-, 50 tot 200 doode kabelj., 10 tot 50 levende-, 5 tot 20 doode lengen, 8 heilbotten, 20 tot 80 punt rog, 2 tot 9 ben vleet en 100 tot 200 sehelv., ferwijt door trekkers 20 tal baring werd aangevoerd; lev. kabelj. gold f 1.75 11 1.25, doode idem f 1 a 65 cent, lev. leng f 2.50 a f 2.25, doode id. f 1.75 a f 1.50, heilbot f 16 a f 20 per stuk, rog f 5.75 a f 5,25 per punt, vleet f 15 a f 14 per ben, schelv. f 50 a f 44 per honderd en haring f S a f 7 per tal. Wieringen, 18 Maart. Gedurende de afgel. week werden van hier verzonden naar Londen en Huil, alsmede ook enkele balen naar België, totaal 425 balen alikruiken. Prijs f 1.25 a 2.75 per baal. Naar Zeeland werd van hier verzonden 225 ton plantracs- selen. Naar elders verzonden 200 hal ven pakjes gemaaid en 400 id. gevischt zeegras. Marktberichten. Texel, 19 Maart. Wol, 75 r. per KG.handel zeer stil. Hooi f 25 per 50U KG., met weiuig aan bod en voortdnrcnde vraag. Alkmaar, 20 Maart. Anngev.7 Paarden f 100 a 850; 6 Runderen, f 140 a 190; 276 n. f4 a 8 229 Schapen, f 10 a 20; 125 m. Vark., f 17 a 28176 Biggen, f 11 a 15 7 Bokken en Geiten, f 3 a 7. Alkmasr, 20 Maart. Aangevoerd 20 Rnnderen, f 160 a f 210; 61 vette Kalveren, f 0.85 a f0.90 per KG.154 nuchtere id., f 4 a f8; 8 Schapen, f 10 o f 15; 123 vette Varkens, f 0.47 a 0.65 per KG. 60 magere id., f 17 a f 28. Amsterdam, 17 Maart. (Weekbericht.) Mos terd- cn Karweiz. atilKanaries. met meer aaubod, tot verlangde prijzen. Maatiz. f21 betaald. Mosterdz. bruin f 40 a 36, geel f 40 a 30, Kanaries. f 22 a 23, per 100 Kg.; Karweiz. jarig f 11.25 a 11.75 id. 1802 f 12 a 12.25, Blauw Maanz. f 21 a 22, per 50 Kg., inel. baal. Petroleum. Bij geheel onveranderde prijzen wa» de kooplust voor Amcrikannsche gering, zoowel voor loco al» op levering. Russische onveranderd. Raapolie verkeerde in eene llnawe. stemmingvoor dadelijk bestond meer vraag, maar op levering had de handel niet veel te bctcekenen. Lijnolie liep opnieuw in prijs terugin vliegend waren weiuig zaken, doch op de termijnen was dc handel, vooral den hotsten marktdag, vrij levendig; Woensdag 11. werd 1 Jan.-Mei 1894 voor het eerst publiek geno teerd. Lijnolie heteloo», slechts kleiuuighedeu werden verkocht. C'nlcutta 1 Mei-Juli f 272Boinbay April-Juni f 249, id. Juni-Aug. f 250. Koolz. traag zonder zaken. Amsterdam, 20 Maart. Tarwe op levering flauw; Maart f170; Mei f 171. Rogge op levering lager; Maart f137 Mei f 129, Oetober f 125. Raapolie Mei f 27.75. Lijnolie Maart f 24April-Mei f 24.50. Raapkoeken f60 a 78. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau Raadhuis: 1 koperen dop van een kinderwagen. Adres Bureau I: 1 beursje, inhoudende eenig geld. Laatste berichten. 2i Maart. Officieele berichten uit de „Staatscourant". Bij Kon. besluit is aan den kamerbewaar der bij het Departement van Marine, C. W. Neuman, verleend de zilveren eeremedaille der orde van Oranje-Nassau. Bij Kon. besluit zijn bevorderdtot kapt.- luit. ter zee, de luit. ter zee 1ste kl. H. F. Kouwenbergtot luit. ter zee 1ste kl., de luit. ter zee 2de kl. D. A. Yan Drooge. De heer C. Druyvesteyn, commies, chef eener afdeeling der prov. griffie van Noord holland, te Haarlem, is bij Kon. besluit van 17 dezer benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Vermoedelijk is in het laatst der vorige week op of in de nabijheid van onze kust een schip met fruit verongelukt. Jl. Zondag werden hier ter reede nl. duizenden sinaas appelen drijvende gezien en voor een deel opgevischt en alhier aangebracht. Ook op Texel is eene groote hoeveelheid van deze vrucht geborgen. Jl. Zondagavond is de marinier 2de kl. Willes, dienende aan boord van Hr. Ms. fregat „Neptunus" alhier, aan den Kanaal weg te water geraakt en verdronken. Zijn lijk werd later opgehaald. Overmatig gebruik van sterken drank moet, naar men ons mededeelde, aan het ongeluk niet vreemd zijn. Gisteren werd te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer mr. W. van der Vliet de gewone algemeene vergadering van aandeelhouders in de Heldersche Wa terleiding-Maatschappij gehouden. Door den directeur, den heer C. J. van Spall, werd verslag uitgebracht, waaruit bleek dat de werken, machines, buizen enz. zich in zeer goede toestand bevinden, het water steeds onderzocht is en altijd goed en deugd zaam bevonden was. Uit de overgelegde belans bleek dat 11a behoorlijke afschrijving en storting in het reservefonds aan aandeel houders zes percent kon uitgedeeld worden. Om aan de eischen van den tegenwoor- digen tijd te voldoen, werd op voorstel der directie besloten om filters te maken, ten einde het duinwater gefiltreerd aan de contractanten te leverende kosten daar toe vereischt zullen door de reservekas worden betaald. Aan den administrateur, den heer Kemp, werd namens de aandeelhouders een gouden horloge met inscriptie en vest- ketting aangeboden, als herinnering aan zijn 25jarige ijverige, trouwe en bekwame dienstbetooning aan de Maatschappij. Budapest, 20 Maart. In de Kamer had heden een zeer heftig tooneel plaats. Bij het binnentreden van Tisza, riep graaf Grabriel Karolvi uit„Het is ongehoord, dat die verrader in ons midden durft plaats nemen. Ga u te Rome begraven, dan zullen wij uwe schande vergeten De zoon van Tisza wilde den graaf te lijf gaan, maar werd door zijn vrienden teruggehouden. Het gebeurde heeft een levendige sensatie gewektde Kamer zal morgen in geheime zitting het voorval bespreken. ADVERTENTIEN. Gevraagd goed kunnende melken en ploegen, Bouwhoeve „Vrede en Vrijheid". te Sint-Maarten. In de herberg «Rust en Lust," te Sint-Maarten, zal op Dinsdag 2S Maart 1893, des namiddags ten één ure, in het openbaar worden verkocht: Het Hui» met Tim merman* vrerk- plaats, afzonderlijk verhuurde Woning, anniioorigbcid en Erf. op Konijnenberg, te Sint-Maarten, kadaster, Sectie A, No. 808, groot —.07.80. Eigendom van P. NOMES en Kinderen. N.B. Na afloop der Verkooping zullen worden gepresenteerd diverse .lijn*. Lichter*. Takel» cn Blokken, voor Molenmakerswcrk. Nadere inforinatiën verstrekt de Heer .11). 8WAS, Burgemeester te Dirkshorn, terwijl de veilings voor waarden vanaf 14 Maart ter lezing liggen, ten kantore van den te Schagen ge vestigden Notaris C. BOONACKEK. zijn aardig en vermakelijk, geestig en leerrijk. yjf Voor ion spotprijs van tien Cent per aflevering stellen wij tijdelijk eene inteekening open op Deze zelfde uitgave kostte vroeger f 23.20 en thans tijdelijk slechts f 3. of in 50 afl. a ÏO Cent. Het geldt hier eene opruiming van een klein getal Exemplaren eener fraai uitgevoerde uitgave van JACOB CATS werken, zooals zelden voorkomt. I Wie nu in het bezit wil zijn van de vermaarde Dichtwerken van Jacob Cats. onzen volksdichter hij uitnemendheid, in een keurige, degelijke en kloeke uitgave, 2 folio deelen met karakteristieke platen, drale j niet daarop in te teekenen. Voor dezen geringen prijs zal men zich nooit meer I eene zoo fraaie nitgave, zoo goedkoop, van de altijd amusante ei» leerrijke dichtwerken van Jacob Cats kunnen aanschaften. De le Aflevering is alom te ontbieden en is de intcekening hij alle solide Boekhandelaren opengesteld. Prospectus gratis verkrijgbaar bij de uitgevers 1 Gebr. E. 1M. COBEK te Nijmegen en te Arnhem.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3