Bij de gewone rondvraag vestigt de heer Van der Maaten de aandacht des Voorzitters er op, dat de nachtwaker veelal verzuimt, bij zijn rondgang door de gemeente op ver schillende punten van zijne aanwezigheid te doen blijken, wat toch bij zijne instructie is voorgeschreven. l)e Voorzitter zegt toe, den beambte in kwestie over deze nalatig heid te zullen onderhouden. Verder niets meer te behandelen zijnde, wortjt de vergadering hierop gesloten. Schagen. WegeDs de voortdurende droogte, die de vaarten van den Schagerpol- der ongeschikt maakt om te worden bevaren, heeft men dezer dagen water uit den polder laten loopen om het gewone peil weer te verkrijgen. Ook voor de landerijen is het in dezen tijd noodzakelijk, dut het water zijne gewone hoogte behoudt. Schagen. Met wilwillehde medewerking van eenige heeren rederijkers en van de kleine kapel, had jl. Zondag de openbare uitvoering der leerlingen van de hoogste klasse der nuts- zangsahool plaats, van welker opbrengst de kinderen der genoemde zangschool een uit stapje zouden maken naar Bergen en Alkmaar. De kleine kapel heeft flinke nummers gemaakt, de kinderen hebben vooral „In den zomer uit" van R. Hol goed gez.ongen, de heeren rederijkers hebben goed gespeeld: de opkomst van het publiek wa9 echter gering. Slechts een vijf-en-twintig gulden ruim werd er ont vangen. Heer-Hugowaard. Jl. Zondag gaf de heer S. Brugman wederom eene uitvoering met de leerlingen van zijnen cursus in de vrije- en ordeoefeningen. Het programma was zeer gevuld. Onder de oefeningen voor de groote leerlingen trokken vooral de stokoefe- ningen de aandachtflink werden deze uit gevoerd. Ook de kleintjes deden hun besten bij vorige uitvoering was bij hen op voor uitgang te wijzen. De avond werd besloten met een keurigen groep, aardig verlicht door bengaalsch vuur. Winkel. Ten voordeele van het te houden concours voor Fanfare- en Harmonie- gezelschappen in Noordholland, zal hier op Zondag 7 en Maandag 8 dezer een fancv- fair worden gehouden bij den kastelein A. Wit. Egmond aan Zee. De „Prins Hendrik- Stichting" voor behoeftige, oude en gebrek kige zeelieden heeft grootscbe plannen. De bestaande gebouwen zijn zooveel mo gelijk uitgebreid, er is geen plaats meer, er kunnen geen verpleegden meer worden op genomen en70 kandidaten wachten 1 Het bestuur heeft nu een plan voor een nieuw geheel uit steen opgetrokken gebouw doen ontwerpen, waartoe de heer A. L. v. Gendt zijn medewerking heeft verleend. Het zal 200 verpleegden en het noodige personeel kunnen herbergen flinke binnen plaatsen, enz. bevatten kortom het zal ge schikt worden gemaakt aan het doel, zonder een spoot van weelde, maar op degelijke flinke wijze hygiënisch bevredigend worden ingericht en brandgevaar rederlijkerwijze uit sluiten. De heer J. C. Gulcher heeft een terrein van 14 bunder, zoo goed als om niet, in erfpacht ter beschikking gesteld. Marine en Leger. Van het eerste tiental cand.-mach.-leerl. zijn te Hellevoetsluis 3 geneeskundig afge keurd. De Minister van Binnenl. Zaken heeft, in overleg met zijn ambtgenoot van Oorlog, machtiging verleend tot het wapenen, zoo noodig, van de Amsterdamscke schutterij met het geweer klein kaliber. Te Muiden is jl. Diusdag opgericht en in garnizoen gekomen de 4de comp. pantserfort- artillerie, onder bevel van den kapt. L. C. Dijxhoorn. De daarbij ingedeelde officieren zijn de 1ste luit. D. A. M. Plancken en de 2de luits. J. L. Bels en N. M. H.Doppler. Onderwijs en examens. De feestelijke inwijding van de Prinses Wilhelmina-Bewaarschool te Oudeschild op Texel had gisterenmorgen te halfelf plaats. Met het bestuur en de onderwijzeres waren tot dit doel in het lokaal te samen gekomen de aanstaande scholieren en moeders, zoomede andere belangstellenden, waaronder ook enkelen van den Burg. De eere-Voorz., Jhr. Strick van Linschoten, sprak een woord tot inwijding der school na hem voerden nog het woord de heereu Muller, Wouterlood en Mets. De heer A. Sijsweida, te Lutkewierum, heeft bedankt voor zijne benoeming tot onder wijzer aan de openb. lag. school te Aartswoud. Landbouw en Veeteelt. 't Is voor de vele veehouders op Texel een ongunstige tijd. Was voorheen de prijs der schapen f 12 a f 20, tegenwoordig kan men voor een schaap met een lam slechts f 10 bedingen. De prijs der lammeren be loopt ongeveer f 5 per stuk, d. i. ongeveer de helft minder dan vroeger. Aangezien elk voorjaar p. m. 20,000 lammeren afgeleverd worden, is de schade, door de lagere prijzen veroorzaakt, op een bedrag van f 80,000 a f 100,000 te schatten. Geen wonder, dat men reikhalzend verlangt naar het tijdstip, waarop Engeland en Duitschland, evenals België, voor den invoer van vee opengesteld worden. In de dorpen de Waal, Oosterend en den Hoorn zijn in den laatsten tijd kaasfabrieken verrezen, daar men zich, vermits de schapen teelt te weinig voordeel oplevert, meer en meer op de runderteelt begint toe te leggen. De bezoekers van het Internationaal Land- bouwcongres, dat in Sept. 1891 te 's Hage i9 gehouden, zullen zich herinneren, dat dr. Carlo Ohlsen aan de werkzaamheden ijverig deelnam als afgevaardigde van hetltaliaansch Landbouwgenootschap te Rome en als voor zitter der afdeeling „Veeteelt". Dr. O. heeft daarna een groot deel van ons land bezocht, om zich op de hoogte te stellen van den toestand van onzen veestapel. Die tocht bracht hem ook op Texel, waar hij met groote belangstelling de schapenteelt naging, waarvan hem tot dusver alleen een der meest bekende producten, de Texelsche kaas, als voornaam handels-artikel bekend wa3. Hij zendt ons thans den afdruk van een opstel, dat hij vermoedelijk in een der Italiaan- scbe landbouwtijdschriiten heeft openbaar gemaakt over „1'Isola Texel e la sun pecora" (het eiland Texel en zijn veestapel). Na een zeer waardeerend woord over de eigenaardige schoonheden van ons waterrijk land met zijn ruime vergezichten, beschrijft hij het eiland Texel en de bijzondere eigen schappen der schapen, die er worden gefokt. Hij laat de voortreffelijkheid van dat ras uitkomen, wat wol, vleesch en melk betreft en beveelt de invoering er van in Italië ten zeerste aan. (Hbld.) Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk te Texel. Zondag 7 Mei, Burg, voorm. 10 u., ds. van Schaick. Waal, voorm. 10 u., ds. de Ma- zure. Den Hoorn, voorm. 9.30, ds. Leffef. Oudeschild, nam. 2 u., ds. de Mazure. Oosterend, nam. 2 u., ds. van Schaick. Cocksdorp. nam. 2 u., ds. de Leffef. Doopsgez. kerk te Texel. Zondag 7 Mei, Waal, voorm. 10 u., ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 7 Mei, geen dienst, wegens vacature. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 7 Mei, voorm. 9.30, Burgerbrug, ds. Koch. Doopsgez. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 7 Mei, voorm. 9.30, d9. v. Calcar. Ned. Herv. kerk te Callantsoog. Zondag 7 Mei, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 7 Mei, voorm. 9 u., Valkoog, ds. Mühring. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 7 Mei, nam. 1.30, ds. v. Kluijve. Ned. Herv. kerk te Kolhom. Zondag 7 Mei, voorm. 9£ u., ds. °v. Dijk. Ned. Herv. kerk te Petten. Zondag 7 Mei, voorm. 9$ u., ds. v. Kluijve. Beroepen bij de Herv. gem. te Maastricht, ds. A. G. Boon, pred. te Enkhuizen. De kerkeraad der Herv. Gem. te Texel stelt ernstige pogingen in het werk, om den heer C. Plaatsman, pred. te Wateringen, te bewegen tot aanneming van het op hem uit gebrachte beroep. Tot dat einde heeft men bereids een beroep gedaan op de offervaar digheid der leden, om het traktement te kunnen verhoogen, terwijl plannen beraamd worden tot verbetering of vernieuwing van de pastorie. Buitenland. Frankrijk. In de Kamer werd jl. Dinsdag door den Minister Delcasse mede gedeeld, dat Koning Behanzin aanbood zich over te geven. Z. M. werd geant woord, dat de regering bereid was met hem in onderhandeling te treden, indien hij afstand deed van den troon en bereid was te wonen op een hem aangewezen plaats. Behanzin meldde, dat hij bereid was, mits men hem een pensioen gaf. Generaal Larbinet liet Behanzin weten, dat hem ter nadere bespreking een vrij geleide werd aangeboden naar Abomey. Daarop gaf Behanzin te kennen, dat hij noch naar Senegal, noch naar Algerië kon gaan, wegens gemoedsbezwaren. De prefect van het departement Bouches-du-Rhóne heeft de vier adjunct- maires van Marseille geschorst wegens deelneming op den ien Mei aan samen scholingen op den openbaren weg. Duitschland. De Rijksdag vereenigde zich jl. Dinsdag met algemeene stemmen met het besluit, waartoe de commissie van enquête in zake de beschuldigingen van Ahlwardt gekomen was, en verklaarde de Ahlwardtzaak voor afgehandeld. De rap porteurs der commissie hadden aangetoond, dat de door Ahlwardt overgelegde „bewijs stukken" in het minst geen bewijzen be helsden voor zijn beweringen. Ahlwardt kondigde aan, dat hij de ge- heele aangelegenheid openbaar zou maken. Oostenrijk. Op het Schmelzerfelde te Weenen had een botsing plaats tusschen 200 werklieden en de politie. Vier agenten werden gewond en twee werklieden ont vingen sabelhouwen. Verschillende perso nen werden gearresteerd. Engeland. De werkstakers onder de arbeiders in de Jutefabrieken te Dundee, wegens de loonsvermindering met 5 pCt., neemt in omvang toe; er zijn thans 19.000 werkstakers, die met muziek door de straten trekken. Henry Townsend, die gearresteerd is wegens het lossen van een schot nabij Gladstone's woning, is een modelmaker uit Sheffield. Hij zegt, hoegenaamd geen plan te hebben gehad om den premier te doo- den. Volgens hem ging zijn pistool bij ongeluk af. Een nieuwe brand, veroorzaakt door een brandstichter, vernielde gisteren te Huil een houtzagerij, die onlangs door vrije werklieden werd gebouw en 8 huizen. De werkstakers verklaren, dat zij hun verzet nog 6 maanden kunnen volhouden. Noord-Amerika. Jl. Maandagmid dag werd te Chicago de wereldtentoonstel ling geopend door President Cleveland. De regen, die den geheelen nacht gevallen was, hield te zeven uur op, maar het weer bleef onaangenaam. Dit verminderde ech ter geenszins de geestdrift der duizenden, die zich reeds bij het krieken van den dag per spoor, per rijtuig of te voet naar de tentoonstelling begaven. Na het dejeuner gingen de Hertog en de Hertogin van Veragua onder militair geleide naar Lexington Hotel, svaar zij hartelijk ontvangen werden door President Cleve land. Langs den geheelen weg werd de stoet met geestdrift toegejuicht door de menigte, vooral de Hertogin, wier rijtuig op het laatst geheel gevuld was door bloemen, welke haar door het publiek werden toe geworpen. Een muziekkorps van 600 personen voerde verschillende volksliederen uit. Daarna werden er gebeden uitgesproken en een cantate ten gehoore gebracht. President Cleveland stond toen onder een uitbundig gejuich op en hield de ope ningsrede. Na het uitspreken dezer rede drukte de President, klokslag twaalf uur, op den knop eener electrische geleiding, en onmiddellijk begonnen al de machinis in de machine galerij en op de tentoonstelling te werken en de fonteinen te springen. Het orkest speelde het Hallelujah-koor uit den „Mes sias", van Hftndelalle aanwezigen zongen de woorden mede, terwijl het geschut bul derde en de klokken luidden. Op dit oogenblik ging de vlaggentooi voor de estrade uiteen en vertoonden zich vergulde modellen der Spaansche karveelen. Op al de gebouwen werden gelijktijdig de vlaggen van alle natiën ontplooid. Dit indrukwekkend schouwspel werd met uit bundige geestdrift begroet. Na de inwijding volgde, onder voorzit terschap van Cleveland, het galadiner, waarbij de hertog van Veragua de eere plaats innam. Gemengd nieuws. Jl. Maandag sloeg de bliksem in den vuurtoren te Cocksdorp op Texel. Het telephoontoestel werd gehavend. Er viel een milde regen, waardoor aan 't waterge brek een einde is gemaakt. Op 12 dezer zal voor de Rechtbank te Middelburg terechtstaan een 2 5jarige naaister te Ellewoutsdïjk, beschuldigd van kindermoord. Er zullen 5 getuigen en a deskundigen gehoord worden. De Parijsche rechtbank heeft gisteren, in het onlangs vermelde geding tegen de firma Var. Houten te Weesp, in alle opzichten ten gunste der Nederlandsche firma uit spraak gedaan, op gezag der gehoorde des kundigen verklarende, dat er geen sprake kan zijn van vervalsching, noch van scha delijkheid voor de gezondheid. Onze Weesper fabrikanten zijn dus schit terend gerechtvaardigd. Zoowel voor de eer der Nederlandsche nijverheid in het algemeen als voor deze wereldbekende fabriek in het bijzonder, zal deze beslissing zeker door onze land- genooten met belangstelling worden ver nomen. Jl. Zondag is in het Echterbosch, gemeente Echt, een 28jarige vrouw ver moord. De dader, een minnaar van haar, van wien zij niets wilde weten, wist dat zij van Roermond naar het gehucht Echterbosch zou gaan, om een zieke zuster te bezoeken. Hij wachtte haar onderweg op en doodde haar, waarna hij een brief aan den vader schreef van den volgenden inhoud „Ik heb Anna vermoord. Gij wildet niet, dat ik met haar verkeerde. De an dere liefste zal ook de kans niet hebben haar te trouwen. In de richting, waar ze ligt, heb ik een boom ontschildtevens liggen er eenige takken, ook de parapluie heb ik bij haar neergelegd 1 Zorg gij nu maar voor de begrafenis. D a n i 1." Ik kan onmogelijk de ontroering schet sen, schrijft een corespondent van het „Centrum", die zich van mij meester maakte, toen ik, na eenige oogenblikken voor hare zielerust gebeden te hebben, haar aanschouwde met de schoenen aan, in de Zondagsche kleeren, met een snede in de linker hoofdslagader van den hals, den hals en 't hoofd met bloed bespat, de haren wijd hangend. Waarlijk, dat treurig tafereel heeft op mij een onuitwischbaren indruk gemaakt. Zondagavond is de moordenaar nog te Roermond gezien het geval was toen ech ter nog niet bekend. De dader is onge veer 50 jaren oud; hij was knecht in eene zoutziederij te Roermond en was in het naburige Maasniel geboren. De marechaus see zoekt hem. Te Oud-Vroenhoven (L.) is de land bouwer Ch. v. d. B. bij het uitgraven van kiezel onder afvallende aarde bedolven geraakt en levenloos daaronder uitgehaald. De bekende socialist Poutsma, die te Utrecht zijn gevangenisstraf ondergaat, is, naar men mededeelt, ernstig ongesteld. Een huwelijksreis per velocipède wordt op het oogenblik volbracht door een jeugdig paar uit Bielefeld. Zij rijden op een tan dem-driewieler en bereikten na vijf dagen Wilhelrashavenvan daar gaan zij over Bremerhaven naar Bielefeld terug. „Jack the Ripper" heeft aan de Londensche politie zijn terugkeer en de spoedige hervatting van zijn werk aange kondigd in een brief, waarin een stukje gedroogde vrouwenlever was en waarop van buiten met bloed een doodkist was geteekend. Een gesprek. Zij: Herinner je je nog hoe gek je er uit zag, toen je me ten huwelijk vroeg. Hij: Ik zag er niet alleen gek uit, ik was het heelemaal stoomvaart on Scneapsr piM.gen. Prinses Marie (9.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 2 Mei van Aden. V oorwaarts (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 2 Mei van Suez. Sumatra (3.), van Batavia naar Am sterdam, vertrok 2 Mei van Genua. Prinses Sophie (s.), arriveerde 1 Mei van Amsterdam te Batavia. Koningin Emma (s.), arriveerde 1 Mei van Amsterdam te Batavia. Prinses W i 1 h e 1 m i n a (s.) van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 3 Mei te Genua. Burgemeester den Tex (s.), ver trok 3 Mei van Batavia naar Amsterdam. Samarang (a), van Batavia naar Rot terdam, passeerde 1 Mei Ponta da Guia. Ardjoeno (s.). van Batavia naar Rot terdam, arriveerde 1 Mei te Suez. S a 1 a k (s.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok 2 Mei van Southampton. Drenthe (s.), arriveerde 8 Mei van Ba tavia te Rotterdam. Rotterdam (s.), arriveerde 1 Mei van Rotterdam te New-York. E d a m (9.), van Rotterdam naar Baltimore, arriveerde 2 Mei te New-York. O h d a m (s.), van New-York naar Rotter- terdam, passeerde 3 Mei Lizard. D i d a m (s.), vertrok 3 Mei van Amster dam naar New-York. Hernösand, kapt. Hanssens, vertrok 3 Mei van IJmuiden naar Nyland. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 4 Mei. Sedert jl. Dins dag werden hier door 15 korders 20 tot 100 tongen, 5 tot 20 kleine ld., 2 tot 8 roggen, 1 tot 4 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar, door beugers 800 roggen en door trek kers 35 tal geep en 1150 tal haring aange voerd tong gold 35 a 30 cent, kleine id. 15 cent, rog 55 a 65 cent per stuk, kl. 3chol f 1.70 per mandje, schar 70 cent per mand, geep f 3 a f 2.50 en haring 30 a 20 cent per tal. Kolhom. Jl. Zaterdag werd veel ansjo vis gevangen. Zondag zetten dientengevolge alle visschers hunne netten uittoen echter was de vausrst weer onbeduidend. De prijs is zeer laag aan de zouterij wordt slechts f 3.50 per duizend uitbetaald. De visch is dit jaar van de gewenschte grootte. Marktberichten. Schagermarkt van heden. Aangevoerd8 Paarden, f 60 af 20011 Stieren, f 70 a f 180; 193 Gelde-Koeien, f 90 a 220; 150 kalfkoeien, f130 a 230 76 Vaarzen, f 85 a 150; 89 11. Knlr. f5 a 15 385 Schapen, f 12 24; 160 Lammeren, f 4 a 8 4 Bokken en Geiten, f 0.25 a 8 30 mag. Varkens, f 18 a 21; 41 Biggen, f 10 a 12; 20 kippen, f 0.50 a 1.25; Boter per kop 42$ a 47$ 0.; Knna 30 a 40 e.Kip-eieren per 100 i 2.50 a 2.90 Eend-eieren f 3.10 a 3.25. Terschelling, 1 Mei. In de afgeloopen «eek is de eerste bezending Vee van bier naar de Hol- landscbe markten verscheept. Men ontving voor Melk koeien f 100 a f 115, voor Kalfkoeien f 110 tot f 120 en voor jarige Ossen f 42. Purmerend, 2 Mei. Aangevoerd1S8 stapels kl. Kans, f 23 a f 29,50 de 50 Kg. Boter f 0 95 a f 1.05 per Kg. 124 Runderen; 161 vette Kalveren, f 0.70 a f 0.95 per Kg 286 nuchtere id., f 5 a f 12 het stuk140 vette Varkens, f 0.42 a f 0 72 per Kg 16ó magere id,, f 16 a f 35 312 Biggen, f 7 a f 14 het stuk; 2110 Schapen, 200 Lamineren. Eieren, f 2.75 a f 3.25 de 100 at. Amsterdam. 3 Moi. 'Parvre op levering onveranderd in deze maand f 176 Nov. f 182. Rogge op levering voorjaar iets hooger, najaar onveranderdin deze maand f 138, Oct. f 134. Raapolie vliegend f 26.75 Mei f 26.12$ Sept.- Dee. f 27.12$. Lijnolie vliegend f 23; Mei f 22.50; Joni-Aug. f 22.62$ Sept.-Dec. 21.75. Raapkoeken f54 a 74. Lijnkoeken f7$ a 12. Veemarkt. 158 vette Kalveren, late kwal. fl, id. 2de kwal. f0.70 per Kg.; 89 nnehere Kalveren, f 4 a f 8; 2 Schapen, 211 vette Varkens, 36 a 45 cent per Kg. Amsterdam, 8 Mei. AardappelenFriesche Dokk. Jnmraen f 0.60 a 0.80; id. Fran. f 0.60 a 0.80, iil. Saaier» f 0.50 a 0.Zeenwsche Spniache Jammen f 0.60 a 1.dito blauwe f 0.90 a 1. Flakk. jammen f 0.75 n 0.90; Geld. Blauwe f 0.80 a f 0.90 Champion» f -. Haarlem, 1 Mei. Op de paardenmarkt zijn aangevoerd 212 stnks, meest werkpaarden, van in- landsch ras, alsmede enkele lute paarden. De prijzen liepen vau f 40 tot f 500. De handel was vrij levendig. Schiedam, 3 Mei. Moutwijn f 9.Jenever f 13.id. Ainsterdamichf proef f14.50. Burgerlijke stand van: Helder, van 1 tot 3 Mei. Ondertrouwd J. H. Putman, ambtenaar bij den Spoorweg, en M. B. Mulders. GehuwdP. Kroon en M. Hoefnagel. Bevallen A. Koene, geb. Rieuwers, z. A. Wiersma, geb. Kikke, z. B. M. Kiljan, geb. Klerk, 7. M. van Riel, geb. Bakker, z. J. Molenaar, geb. Esbach, d. T. M. Kluft, geb. Spies, d. A. M. Verburgt, geb. Kinderraans, d. J. de Wit, geb. van de Graaff, z. E. Dirks, geb. Roomeijer, d. A. Kraak, geb. Sterk, z. OverledenM. W. Ruijgh, 81 j. II. Bruin, 11 m. M. J. Remmers, 24 j. J. D. de Graaf, 77 j. W. D. Groet, 23 m. Zijpe, van 21 tot 28 April. Ondertrouwd J. J. van der Oort, 22 j. en N. Rampen, 22 j. J. Veuger, 30 j. en J. Brommer, 26 j. Gebuwd C. W. Groot en C. Kraakman. GeborenJohaunes, z. v. G. Zuijdam en B. Pater. Maria, d. r. J. Wijngaard en T. Spaans. Wieringen, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd I). Lont en S. Kooijman. C. Wit en A. "alfweeg. C. Numeijer en A. Kakker. J. Takes en M. ten Bokkel. W. Takes en D. G. Timmerman. S. Halfweeg en A. Kuit. A. Kuit en M. Halfweeg. D. Wiivman en G. Stapel. S. Wagemaker en W. Luijt. R. Bnkker eu N. Kalf. P. Bak ker en M. Nieuwcnburg. GehuwdI). Lont en S. Kooijman. C. Numeijer en A. Bakker. C. Wit en A. Halfweeg. J. Takes en M. ten Bokkel. W. Takes en D. G. Timmerman. GeborenPieter Anthonie, z. v. P. A. Plooij en E. Omi9. Cornelis, z. v. C. van Schoorl en A. Leen. Cornelis, z. v. D. Tijsen eu M. Halfweeg. Nceltje, d. v. E. Rotgans en J. Halfweeg. Weerk. Waarnemingen le Heider. (Landskeet.) Windrichting Barometer mM. Thermometer C». :d!= 1 en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 3(12 4 8 4 12 N.W.t.W.1.2KG O.L.V. 0.4 O. 0.3 764.76 f 4.66 772.17 tl 2.07 773.04 tl2.94 i 11.1 8.9 10.9 - 0.7 - 1.2 - 1.0 Si Weêrtgesteld'neid. Toe»t«nd van de zee. 3,12 4' 8 4 12 0.85 0.68 0.65 Held., mi»tig, mooi weer. Held., liclitbew., inooiweer. Bewolkt, mooiweer. Slechtw. Vlak. id. Politie. Gevonden voorwerpe Adres Bureau 11 portretlijst. Laatste berichten. 4 Mei. Jl. Maandag werd onder Bruggenum, op de spoorwegbrug, een hoed gevonden, welke later herkend i9 als het eigendom van den vermoedelijken moordenaar der vrouw tc Echt, zoodat men gelooft dat de moordenaar zich verdronken heeft. In den Rijksdag zeide Caprivi bij de behandeling van het legerontwerpHet lot der grenslanden, ingeval er een oorlog uit breekt, kan ons niet onverschillig zijn. De natie wil ElzasLotharingen beschermen (bijval). Op den dag dat bet leger gemobili seerd wordt, i9 een gevulde patroontasch beter dan een gevulde portemonnaie. De verwerping van het legerontwerp zou in het buitenland den indruk van zwakte maken. Uit naam van het rijk en van Pruisen ver klaar ik het voorstel-Von Huene aannemelijk en verzoek ik u ons te helpen om datgene door te zetten, wat voor het behoud van den Enropeeschen vrede, voor de veiligheid, de eer en de toekomst vau Duitschland noodig is (levendisre bijval). Baron Von Huene wist, dat slechts een klein deel van zijne partijgenooten mij steu nen zon. Eensgezindheid zonder kracht helpt niets (teekenen van goedkeuring), en hij ver- werpiug vau de legerwet gaan wij met open oog een botsing tegemoet. Daarom hoop ik, dat er nog een meerderheid zal gevonden worden voor mijn voorstel (bijval). Baron Von Manteuffel stelde voor de be raadslaging te verdagendit werd aange nomen. Morgeit voortzetting. In het centrum zijn slechts 12 leden vóór het compromis-Von Huenp. Men beschouwt daarom de legerwet als verworpen. AD VERTEN TIEN. Ondertrouwd J0HANNES HENDRIKUS PUTMAN en MARIA BRIGITTHA MULDERS. Helder, 3 Mei 1893. Heden overleed onze geliefde Echtgenoote en Moeder OIEUWERTJE DUINKER, in den ouderdom van bijna 75 jaar. R. Vos. A. Vos Rz. J. VosKissing. Wed. V. HoogendijkVos. Helder, 3 Mei 1893. Heden overleed zacht en kalm, 11a een langdurig doch geduldig lijden, mijne geliefde Echtgenoote ANTJE HOUTUM, in den ouderdom van 34 jaar. Anna Paulowna, 2 Mei 1893. H. BORST, en Kinderen;

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3