Alex Meijer's koffie, BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. De voeding in liet eerste levensjaar, Damesliandwerken, enz. Buitenland. Duitschland. Het voorstel om den uitvoer van veevoeder te verbieden werd in de zitting van jl. Donderdag van den Bondsraad aan eene commissie van voor bereiding gezonden. Prinses Bismarck is bedenkelijk ziek. Onlangs heeft te Ludwichsburg een soldaat zich een vinger afgesneden, om door verbloeding den dood te veroorzaken. Hij deed dit uit angst voor een onderofficier. Thans is de onderofficier tot x jaar en 4 maanden vestingstraf veroordeeld en gede gradeerd tot soldaat. Tevens echter is de soldaat gestraft met 1 jaar hechtenis en gedegradeerd tot ade klas (hij was soldaat iste klas). Engeland. De firma Merrall Zoon te Howorth, een der grootste fabrikanten van wolle stoften in het Vereen. Koninkrijk, heeft aan hare wevers te kennen gegeven, dat hun loon met 10 15 pCt. moest verminderd worden. Van de werklieden teekenden 800 man daartegen verzet aan. Het gevolg is, dat het huis is gesloten, waardoor drie weverijen met ongeveer 4000 werklieden stilstaan. Cornelius Herz' overlijden is te vroeg aangekondigd. Hij lag eenige dagen op het uiterste, zoodat hij reeds voor dood werd verklaard. Er is sedert weder eenige beterschap ingetreden en de koorts is verdwenen. Hij is, volgens de „Figaro", weder geheel bij kennis, maar uiterst zwak. Griekenland. Volgens mededeelingen uit Athene worden ernstige gebeurtenissen voorbereid. Men verwacht dat de Koning afstand zal doen van den troon, en dat een op roer tegen de regeering zal uitbreken. De gewezen eerste-Minister Tricoupis en Daly- annis zouden dien opstand leiden. Noord-Amerika. De „New-York Times" verneemt in een bericht uit Denver, dat eene vergadering van eigenaars van mijnen en smeltovens en directeuren van mijnen in Colorado met algemeene stemmen besloot, alle mijnen in den staat te sluiten. Hierdoor worden omstreeks 30,000 arbeiders werkloos. bekend en met de hoogste prijzen bekroond om haar heerlijk aroma en groote bezuiniging in het gebruik is in pakjes van J/s en i/A Kg. te Helder verkrijgbaar bij: J. Cremer, Koningstraat 69 en H. Riesselmann, Spoorstraat. ïmv Merk A, Prima Preanger Melanje. B, Duiohoüil-Koffltj, Deze koffie is ook bijzonder geschikt voor extract op Indische manier. Stoom-koffiebranderij van Alex Meijer en Co., Amsterdam, Bettauieatrant 18. G mengci nieuws. Ter plaatse waar men den nieuwen sluisput te IJmuiden graaft, is gevonden een been, dat wel 400 pond weegt, alsmede een kop van een reusachtig dier, van bin nen bezet met tanden. Een en ander is naar Amsterdam opgezonden ter onder zoek. De bladen vermeldden, dat te 't Gravenhage een tienjarig kind zou wor den vermist. De zaak komt echter hierop neer, dat jl. Maandag een kind van jhr. de V. vermist werd, doch dien eigen nacht aan het uiteinde der gemeente werd terug gevonden. Te Haaren (N.-Br.) heeft zich bij een iójarig meisje een geval van pokken voorgedaan. Zondagavond ontstond te Overschie een groote opschudding, doordat een troep zigeuners een kind, dat aldaar aan den weg speelde, opgenomen had. Het geschrei van het kind trok de aandacht van eenige voorbijgangers, die, iets kwaads vermoe dende, de politie verwittigden. Deze slaagde er in het kind aan de ouders terug te geven, waarna de troep onder haar geleide naar Delft werd gebracht. Het meisje, dat Dinsdagnacht tusschen Emmerik en Praest is vermoord gevonden, was eene Hollandsche, die te Emmerik diende. Hare geboorteplaats is Herwen en Aerdt, waar hare familie woont. Van den moord worden verdacht drie Hollanders, van wie één te Emmerik verblijf houdt en twee te Herwen wonen. De vermoorde was ontzettend misvormd, zoodat het onder zoek wie zij was, zeer werd belemmerd. De New-Yorksche „World" behelst een telegram uit Tripoli, waarin gruwelijke bijzonderheden over het vergaan der „Victoria" worden meégedeeld. Toen het schip zonk, ontstond er een geweldige kolk, waarin de zwemmende schipbreuke lingen werden gezogen en waar zij door de vinnen der schroeven aan stukken werden gereten. De golven zagen rood van het bloed der ongelukkigen ledematen en hoofdelooze rompen dwarrelden in de vreeselijke draaikolk rond. De mannen, die zich in de nabijheid bevonden, waren door ontzetting als verlamd en vergaten te zwemmen in hun doodsangst klampten zij zich aan elkander vast, tot eindelijk het water zich boven hen sloot. Terstond na het onheil daagden een menigte haaien op, hetgeen verklaart dat er slechts weinig lijken aangespoeld zijn. Kapitein Bourke, de oudste officier der „Victoria", die in leven is gebleven, zal op Malta voor een buitengewone rechtbank verhoord worden. Afloop van Aanbestedingen. Alkmaar, 21 Juni. Dijkgraaf en heem raden van het Ambacht van West-Friesland, gen. Geestmer-Ambachtde werken aau den West-Frieschen omringdijk l.J. Olden- burg, te Bergen, ad f 155 2. J. Klerk, te Haringkarspel, f 54 3. S. Blom, teSchoorl, f 1275 4. P. Withuis, te Haringkarspel, f 200; 5. J. Dekkers, te Sint-Maarten, f 410; 6. J. Klerk, te Haringkarspel, f 35 en 7. J. Hille, te Ursem, f 600 alsmede de onder houdswerken aan (len$. Geestmer-Ambachts- dijk, enz. 1. Zilver, te Hoogwoud, f 125 en O. Kuin, te Uithoorn, f 35. Vacante betrekkingen. Bediende, grondig bekend met zeeknntoor- werk, op een expeditie- en cargadoorsknntoor; hon. f 366 a f 400. Adres Nijgk en van Ditmar. Advert.-bureau te Rotterdam, lett. O. H. D. Bediende op een fabriekskautoorhon. p. ra. f 30 per maand. Adres N. v. d. Dag, lett. E. M. 147. Boekhouder, met het vak bekend, op een graankantoor, om zoo noodig markten en brouwers te bezoeken, voor in- en verkoopen. Adres Nijgh en van Ditmar, Adv.-bureau te Rotterdam, lett. O. E. E. Machinist bij het stoomgemaal van den Grooten Veenpolder in Opsterland en Smal- lingerlandhon. f 500, met vrije woning, vuur en licht. Metselaars en timmerlieden aan het in aanbouw zijnde Rijks-opvoed.-gesticht „Veld zicht', te Avereest. Opzichter over de plantsoenen te Utrecht; hon. f 800 a f 1100. Adres vóór of op 8 Juli den burgem. Vader en moeder aan het hoofd van een der paviljoenen in het Christelijk gesticht voor krankzinnigen „Veldwijk", te Ermeloo. Adres J. H. A. van Dale aldaar. V i 8 S i) h 9 f sj. Nieuwediep, 1 Juli. Sedert jl. Don derdag werden hier door 43 korders 20 tot 60 tongen, 5 tot 20 kleine id., 2 tarbotten, 1 tot 6 roggen, 1 tot 4 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar aangevoerd tong gold 60 a 50 cent, kleine id. 25 a 30 cent, tarbot f 10 a f 8, rog 80 a 75 cent per stuk, kl. schol -f 3 a f 1.50 per mandje en schar f 3.50 a f 3 per mand. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prins Alexander (s.), van Amster dam naar Batavia, vertrok 29 Juni van Genua. Voorwaarts (s.), vertrok 30 Juni van Singapore naar Europa. A rdjoeno (s.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok 28 Juni van Suez. Prins Frederik Hendrik (s.), j vertrok 29 Juni van Amsterdam naar Suriname. Zaandam (s.), van Amsterdam naar j New-York, passeerde 29 Juni Bevezier. j Maasdam (s.), van Rotterdam naar r_..i. tin t,,„; Werkendam (s.), vertrok 29 Juni van New-York naar Rotterdam. Amsterdam (s.), arriveerde 30 Juni van New-York te Maassluis is daar aan den grond geloopen. E s m e r a 1 d a, kapt. Andersen, vertrok 19 Juni van Kotka naar Purmerend. Henderk Onnes, kapt. Middel, arri veerde 30 Juni van Hernösand te Nieuwediep. P e g a s u 3, kapt. Stone, vertrok 30 Juni van Nieuwediep naar Boulogne. Marktberichten. Texel, 28 Juni. Aangevoerd: 46 Sclinpen, f6 11; 141 Lammeren, f2.50 a f 5.50; 2 Koeien, 4 KsWeren en 6 Biggen. Verzonden werden 222 Lammeren, 35 Koeien en vo >r de e'nchtbank 98 Schapen. Alkmaar, 80 Juni. Klome Kbbb, f 31, com missie en middelbare f 28 per 50 KG. Tarwe, f 5 25 n f 6.75Chevnlier Gerst, f 4.50 Haver, f 4.35 a f 5. Hoorn. 29 Juni. Aangevoerd: 217 atnpels Kaas, wegende 65,818 Kg.; kleine Kaai f 81 en Commissie f 28 per 50 Kg. Edam, 28 Juni. Aengevoeril85 partijen Boter, 1ste kwal. 571 59 per 5 HG. Kip eieren, f 3 25 af 3.75 per 100 stuks. Enkhuizen, 29 Juni. Muizen f 1.a 1.40, kleine f 0.60 0.80, per linlf Hl. Bovenkarspel, (Station) 28 Juni. Mei rapen f8.o 3.50, wortelen f 1.25 a 1.30 per 1000 atuka. Sireeker Muizen f 1.35 a 1.55, klei" e f 1.15 al.20, en ronde fl.20 a 1.25 per half hectoliterBloemkool fijne f 12 a 15 per 100 atnks. Andijk, 29 Jnni. Groote Muizen f 1.80 a-, •n kl. f 1.40 a- per half HL Broekerhaven, 28 Juni. Groote Muizen f 1.40 a 1.55, kl. id. f 0.90 a 1.15 per half hectoliter. Wijdenes, 28 Juni. Gr. Muilen f 1.05, midd. id. I 1.40 a p. half hectoliter. Amsterdam, 30 Juni. Tarwe op levering weinig veranderd; Nov. f181. Itogge op levering lager; Oct. f 184, Maart 1894 f 134. Kaapolie vliegend f 26.50; Sepl.-Dec. f25.50. Lijnolie vliegend f22.75; Juni-Ang. f 22.12$ Sept.-Dec. f21.50. Kaapkoekeu f54 a 76. Lijnkoeken f7i i 11.50. Amsterdam, 30 Juni. Aardappelen: Zcenw- iche Spuiiehe Jammen f 1.n 1.10 Rijnburgers f 2.a 2.30 por HL., Katwijker Zand 1 1.20 a f 1.70 de mauddito Blauwzander f 1.a 1.10 de mand. Andijker Muitjes f 1.40 n 1.50 de mand Westlandïche f 1.10 a 1.20, dito Zand fl.20, f 1.70 de mand; dito Blauwen f 2.10, f 2.20 per HL.; Noordw. Zand f 1.20, f 1.30 de mand. Schiedam, 80 Juni. Moulwijn f 8.50, Jenever f 12 50, id. Amiterdannehe prori f 14. Burgerlijke stand van: Schagen, van 24 tot 27 Juni. Geboren Sybrnntiu9 Antonius, z. v. J. Dobber en M. Theunisz. Dirk Piuter, z. v. F. Raat en A. Slooves. Laatste berichten i Juli. Telcgrnflvcli bcrlclit. Loudeu. Volgens de „Times" blijkt uit de rapporten, dat de onder gang van de „Victoria" een gevolg is van een verkeerd bevel van admiraal Tryon. De ruimte voor de manoeuvre ontbrak. Als zij was uitgevoerd zouden alle schepen van het eskader elkaar aange varen hebben. Weerk. .Vaamorn::igun la rtablar (Laivlslceet.) Windrichting en kracht. 12 W.N.W. 0.8 KG 8|N.O. 0.5 12iN.O. 0.5 767 80 f 6.80j 16.6 - 1.0 768 45 f 7.45| 14.7 ,-1.2 768.30.17.30 16.3 -1.8 12 0.78 8! 0.76 12 0.72 De heeren C. Stammes, H. H. J Nas en S. W. Stooker, alhier, hebben voor de candidatuur voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad, hun door de liberale Kies vereen iging „Burgerplicht"aangeboden, bedankt. „Burgerplicht" vergadert hedenavond tot het stellen van drie andere candidaten (zie achterstaande advertentie). Onder hen, die geslaagd zijn voor het eind-examen aan het Gymnasium te Haarlem, behoort de leerling S. R. Bak ker. De Burgemeester der gemeente Helder brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Landmeter van liet Kadaster in het begin dei- volgende maand deze gemeente zal bezoeken, tot het verrichten van kadastrale werkzaamheden. Helder, 26 Juni 1893. De Burgemeester voornoemd, C. A. BEUKENKAMP. De Burgemeester der gemeente Helder maakt bekend, dat van af heden tot een nader te bepalen dag de passage over deSpoorbrug, wegens herstellingen, voor rijtuigen zal gestremd zijn. Helder, den 1 Juli 1893. De Burgemeester voornoemd, C. A. BEUKENKAMP. ADVERTENTIES. De gemiddelde declinatie van de magneet naald ten westen, des namiddags 2 uur, bedraagt over de maand Juni 15 graden, 3 min., 24 sec. Te verwachtenveranderlijke wind. Den 28 Juni overleed, na een geduldig lijden van 13 jaren, mijn gcdiefdeEchtgenooteen de zorgvolle Moeder mijner Kinderen. Hopende gesterkt te worden in het voor ons allen groot verlies. BASTIAAN LOOY en Kinderen. Anna Paulowna, 30 Juni 1893. Mr. J. L. STERN, Kantonrechter, is verhuisd naar Stationsstraat N°. 12. door ür. M. RUTGERS VAN DERLOEFF. 4' druk. Prijs f 1. T en voordeele vanKinderbewaarplaatsen in Nederland. Het is moeders aanbevolen dit boekje te koopen. De viermaal herhaalde uitgave is een bewijs, dat de wenken, er in voorkomende, haar van veel nut kunnen zijn. Van nu af moet de aanvrage geschieden aan ondergeteekenden. Bij toezending van het bedrag wordt het franco alom gezonden door de Boekhandelaren BERKHOUT Co., te Helder. Carl Wimpisinger's TYROLER Handschoenen-magazijn, bericht het geachte publiek van Helder en omstreken, dat hij met eene collectie handschoenen voor Dames. Heeren en Kinderen alhier op de Kermis is gearriveerd. StandplaatsKanaalweg, tegenover den heer Lurz. Dameshandschoenen in glacé vanaf f 1 tot de fijnste kwalitiet. Dameshandschoenen in linnen, zijde en halfzijde, vanaf 25 cent. Militairen handschoenen, gemsleder, vanaf f 1.50. Heerenhandschoenen in glacé, de nieuwste kleuren, vanaf f 1.50. Dames en Heeren worden beleefd uitgenoodigd de belangrijke collectie te komen bezichtigen. is dit jaar op de Kermis gearriveerd. Standplaatsnaast de Tyroler handschoenenkraam. Duizende soorten benoudigdheden voor de huishouding, Kinderschortjes en Jurkjes, 220 wilt gij naar het klooster en ik hoop u er van terug te brengen." „Dat zal u niet gelukken." „Waarom niet?" „Omdat ik vast besloten ben." „Luister, Therese, gij, die mij gered hebt, die mij door uwe zorgvuldige verpleging zoover hebt gebracht als ik nuben, zult mij toch zeker nog wel verder willen helpen Wel nu, ik heb uwe hulp noodig. Ik ga op reis, want ik wil Parijs voor een poos ontvlieden. Maar als ik heenga, zit die brave mevrouw de Saint-Maurice alleen. En wat zou er dan van haar worden? Doe mij toch het genoegen bij haar te blijven en niet in het klooster te gaan, dan trek ik gerust weg en spoedig zal ik dan geheel hersteld kun nen terugkeeren. Therese, wilt ge bij het groote ofter, dat ge mij reeds hebt gebracht, nog dit voegen? Ik weet het, ik vraag veel van u, maar ik weet ook dat gij veel voor mij doen wilt." Het meisje dacht na en terwijl zij met de oogen op den grond gericht daarzat, keek Raimond haar van terzijde aan en dacht„Gij zijt het geluk voorbij geloopen.. zonder het te vermoeden. Dit meisje had ge de hand moeten bieden, maar gij droomde slechts van die eene en nu is het te laat. Gij zijt aan gene schandelijke vrouw ge bonden en deze is voor u verloren." Theresa's stem onderbrak den loop zijner gedachten. „Ik zal doen wat ge van mij vraagt, Raimond, maar op één conditie, nl.- als die andere, die weg is, terug mocht komen, ga ik heen." „Zeker, stellig," zeide Raimond, „als dat gebeurt gaat ge gerust heenMaar... zij zal niet wederkeeren l" Therese schudde vol twijfel het hoofd. „Kom, het wordt laat," zeide zij, „laten wij naar binnen gaan. Sedert twee jaren was Raimond op reis en door kruiste Eui-opa, dat hij niet kende. Als zeeman was hij in alle werelddeelen geweest, maar voornamelijk in haven plaatsen. Voorzichtig ontweek hij op zijne reis die plaatsen waar hij Lydia had kunnen ontmoeten. Bernheimer hield 221 hein geregeld op de hoogte van de gebeurtenissen en liet niet na veel over Therese te schrijven, die te Parijs met mevrouw de Saint-Maurice een eentonig maar kalm leventje leidde. Bernheimer zou gewild hebben, dat Raimond zich had laten scheiden van Lydia, want hij wist hoe Therese hem beminde en hoopte nog altijd op een verbintenis. Maar Raimond was als katholiek een vijand van de echt scheiding en zoo stond het te bezien, dat alleen Lydia's dood een einde zou kunnen maken aan die verbintenis. Zoo was reeds het derde jaar van Raimond's afwezig heid ingetreden. Hij was eindelijk in Engeland aangeland, en keerde na een jachtpartij, die een week had geduurd, weer terug, toen hij een grooten verzegelden brief van Bernheimer vond, die daar reeds verscheidene dagen lag. Hij opende het couvert en vond benevens een schrijven een couranten-artikel. Eerst las hij den brief, maar reeds bij de eerste regels verbleekte hij. Toen streek hij ont roerd met de hand over zijne oogen en las de weinige regels nogmaals „Mijn beste Raimond," stond er, „ik heb u een droevige tijding mede te deelen, die ik van een mijner correspon denten te Napels heb ontvangen. Vier weken geleden is Lydia aangetast geworden door eene zenuwkoorts en acht dagen geleden is zij overleden. De Courier van Napels, die ik hierbij insluit, zal u de bijzonderheden vertellen. Raimond nam met de grootste ontroering het blad ter hand en las onder het „Gemengde nieuws" een opgeschroefd artikel over de sckoone Framjaise, die sinds twee jaren de geheele mannelijke bevolking van Napels in verrukking had gebracht. De schoone vrouw was in weerwil van de beste verpleging en ondanks alle zorgen, die zekere prins D. haar had betoond, gestorven. Roerend was het geval, dat eene Mulattin, die haar vergezelde, den dood harer meesteres niet overleefde, maar den dag na de ter-aarde- bestelling dood op het graf was gevonden. Tot aan den avond zat Raimond in diepe gedachten verzonken zijn bediende, die ongerust werd, omdat hij in het geheel niet voor den dag kwam en zelfs niet aan tafel verscheen, vond hem zwijgend en peinzend met zijn hoofd in de handen zitten.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 2