„MerlaM ei Qraijs". T 1i C. A. BEUKENKAMP, I. K0RVER, f p P. SPRUIT. t J. H00GEN BOSCH, p P. LÜIJTZEN 2 F. H. R1ËSSELMAXN,f vloed, wat nu liet geval geenszins zal zijn, Oin brood te sparen, werden in menig gezin driemaal daags aardappelen gegeten. De nanvocr van bloemkool te Bovenkarspel bedroeg in den loop der vorige week ruim 160,000 stuks, die tegen hooge prijzen j kooperavonden. In het begin der week betaalde men f10 16 en op het laatst f4 ii lOper 100 stuks. Groote hoeveelheden werden naar het buitenland verzonden. Stuitkool was duur, namelijk f 11 a 16 per stuks; aanvoer 1500 stuks. De handel in aardappelen was levendiger en de prijs bleef vastaanvoer 2500 manden. Op het laatst der week werden de eerste par tijtjes peren, namelijk haantjes, aangevoerd men betaalde ze met f2.50 en 3.25 per half HL. Op het eiland Marken wordt voldoende hooi gewonnen van beste qualiteit. Daar de prijzen van het hooi zeer gestegen zijn, mag dit een geluk worden genoemd voor de inge zetenen, nu de visscherij slechts onvoldoende uitkomsten oplevert. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk te Texel. Zondag 16 Juli, Burg, voorm. 10 uur en de Cocksdorp, nam. 2 u., ds. van Scliaick (Doopbediening). Koog, voorm. 10 u. en Oosterend, nam. 3 u., ds. de Mazure. Den Hoorn, voorm. 9.30 en Oudeschild, nam. fl.30, ds. Leffef. Doopsgezinde kerk te Texel. Zondag 16 Juli, Burg, voorm. 10 u. en den Hoorn, nam. 1.30, ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noord Zijpe. Zondag 16 Juli, geen dienst, wegens va cature. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 16 Juli, voorm. 9.30, Burgerbrug, ds. Koch. Doopsgez. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 16 Juli, voorm. 9.30, ds. van Calcar. Ned. Herv. kerk te Callantsoog. Zondag 10 Juli, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 16 Juli, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 16 Juli, nam. 1.30, ds. Miihring, van Sint-Maarten. Ned. Herv. kerk te Petten. Zondag 16 Juli, voorm. 9.30, ds. Miihring. Ned. Hërv. kerk te Wieringerwaard. Zondag 16 Juli, voorm. 10 u., ds. Gran- pré Molière, van Helder. Ned. Herv. kerk te Hippolitusboef op Wieringen. Zondag 16 Juli, voorm. 10 u., ds. van Deursen, v. Noord-Zijpe. Buitenland. Duitschland. Na de sluiting der zitting zal graaf Caprivi de baden gaan gebruiken. Men zegt, dat de rijkskanselier eerstdaags een eervolle onderscheiding van den Keizer 1 zal ontvangen. In de Duitsche pers wordt thans nagenoeg algemeen erkend, dat de Regee ring bijzonder voldaan kan zijn over het debat, bij de eerste lezing van het leger- ontwerp gehouden. De meerderheid ten gunste van het ontwerp schijnt dan ook verzekerd. Men verwacht thans nog slechts een principieele gedachten wisseling aan- I gaande de quaestie van den tweejarigen dienstdoor prins Carolath is een amende- i ment ingediend, dat te dezen opzichte aan de wenschen der democraten en liberalen eenigszins tegemoet zal komen. Men zegt, dat de regeering tot toenadering zou gezind zijn. Dit amendement strekt om te bepalen, dat de tweejarige dienst zal i worden gehandhaafd, zoolang het tegen- woordig effectief op het cijfer zal blijven, in het ontwerp aangeduid. Wanneer de regeering dit amendement zal overnemen, is eene vrij aanzienlijke meerderheid ten gunste van de legerwet te verwachten. Engeland. In het Lagerhuis is een amendement van den Ierschen afgevaardigde Johnmond op art. 9 van het home-rule- ontwerp waarvan de strekking was, dat Ierland door 103 afgevaardigden in het Parlement zou vertegenwoordigd blijven, evenals nu het geval is met 2S0 tegen 266 stemmen verworpen. De regeering had het amendement eerst bestreden, omdat het onbillijk was tegen over Engeland en omdat eene vertegen- woordiging door 103 afgevaardigden veel 1 meer is, dan waarop Ierland naar verhou ding van zijn bevolking recht heeft; later echter had de regeering verklaard, zich bij het besluit der meerderheid te zullen neer leggen. Een amendement van den unionist Heneage, om geen Iersche vertegenwoor- I digers in het rijksparlement toe te laten, werd door de regeering bestreden en met 240 tegen 209 stemmen verworpen. Noord-Amerika. Te Chicago is 1 jl. Dinsdag het entrepót, op eenigen afstand van de Tentoonstelling gelegen, afgebrand. Door het instorten van het dak werden 20 brandweermannen in de vlammen gewor pen en kwamen jammerlijk om het leven, terwijl er nog 5 verpletterd werden onder een vallenden torenbovendien bekwamen 60 personen verwondingen. De schade wordt op een halt millioen dollars geraamd. 1 De gebouwen der Tentoonstelling zijn niet beschadigd. Een later bericht meldt, dat 11 spuit gasten en 2 vrouwen, die in dienst waren, benevens 4 andere personen zijn omge- komen40 personen zijn gekwetst. Brazilië. Aan de „Herald" wordt uit Galveston gemeld, dat luidens bericht uit Rio Grande, het schip „Camocin" zich bij den oproerigen admiraal Van der Kolk aangesloten heeft en deze dreigt de stad te zullen beschieten. De regeerings- troepen zijn in grooten getale aanwezig. De regeering heett zich van de telegraaf meester gemaakt en belet het verzenden van telegrammen naar het zuiden, maar niet naar Europa. Van 11 dezer wordt aan de „Herald" uit Valparaiso gemeld, dat blijkens be richten uit Rio Grande do Sul de stad Maandagavond te zee en te land door de opstandelingen onder bevel van admiraal Van der Kolk en generaal Saraiva werd aangevallen. De uitslag is onbekend. Gemengd nieuws. Tusschen Warmond en Piet- Gij zenbrug had jl. Dinsdagavond een spoorweg-ongeluk plaats, dat ernstige ge volgen had kunnen hebben. De sneltrein ParijsAmsterdam kwam op den overweg van den Leidschen straat weg tusschen genoemde gemeenten juist op het oogenblik, dat de Noord-Zuid-Holl. stoomtram van Leiden naar Haarlem dien weg passeerde. De locomotief van den sneltrein reed in volle vaart tegen den laatsten wagen van den tram, waarin zich toevallig alleen de conducteur bevond Deze, de botsing voorziende, had den tijd van den wagen te springen, toen deze door den locomotief totaal werd verbrijzeld. De conducteur kwam er met lichte ver wondingen af. De botsing had ten gevolge, dat de loco motief van den sneltrein defect werd, zoo dat een nieuwe machine uit Leiden moest worden ontboden, om den trein naar Amsterdam te brengen. Het ongeluk wordt toegeschreven aan de omstandigheid, dat de boomen aan den overweg niet waren gesloten, waardoor de machinist van de stoomtram in de meening verkeerde, dat de baan vrij was. In het veenachtige gedeelte van den zeedijk bij Hellevoetsluis is brand uitge broken tot nog toe heeft men te vergeefs getracht hem te blusschen. Nader meldt men Op verzoek van Waterstaat is door Marine te Hellevoetsluis hulp verleend om den brand te blusschen, die sedert eenige dagen woedt in het veenachtige gedeelte van den Zeedijk, nabij de gemeenteer zijn twee brandspuiten en een aantal ma trozen disponibel gesteld. Met die spuiten hoopt men nu het vuur spoedig meester te zijn, terwijl men door het graven van geulen tracht te voorkomen, dat de brand zich in de richting van de kruin van den dijk voortzet. Zooals men weet, eischte de brand in de handschoenen wasscherij aan het Spuiwater te Rotterdam drie slachtoffers, n.1. den 72jarigen heer Du Moulin, diens 7ijarige echtgenoote en eene dienstbode. De vrouw leefde nog onder de verschrik kelijkste pijnen tot jl. Zondagnacht, toen ook zij overleed. Dinsdagmorgen had de plechtige ter- aarde-bestelling plaats op het R.-K. kerk hof te Crooswijk. De lange weg, dien de stoet van af het Ziekenhuis naar de be graafplaats te volgen had, was zwart van menschen, die allen nog onder den diepen indruk van het gebeurde verkeerden. De stoet, bestaande uit drie lijkkoetsen, gevolgd, door een vijftal vriendenkoetsen, leverde een hoogst treffenden indruk op. De drie kisten waren vanwege de familie alle door een krans gedekt. Omtrent den te Ees op Rika Wenning gepleegden moord verneemt men, dat het meisje door haar vader gewaarschuwd was, wanneer zij alleen thuis was, de deuren goed te sluiten. Dien raad niet vergetende, heeft zij misschien een emmer water gehaald of iets anders gedaan, waarop zij door W. in haar woning is overrompeld. Een eiken houten pin, die boven de deurklink werd gestoken, lag niet op de gewone bergplaats maar in de keuken, zoodat zij deze heeft willen gebruiken. Eene van Rika's klom pen werd stuk op de goot gevonden, het geen het vermoeden eener worsteling ver sterkt. De vingerhoed, dien zij bij het naaien heeft gebruikt of willen gebruiken, is nog aan hare hand gevonden. Eene eetlepel lag mede buiten de deur en was zeer gebogen. Hoe die er gekomen is, weet men niet. Gebleken is verder dat elk der toege brachte schoten op zichzelf zoo zwaar ge troffen had, dat elk afzonderlijk den dood tengevolge zoude hebben gehad. Een visscherschuit in de Middelland- sche Zee redde een Engelsch zeeofficier, die uit zeilen was gegaan. Zijn boot was omgeslagen en gezonkende drenkeling had zes uren lang op een roeiriem rond gedreven. Uit onze Koloniën. Batavia, 9 Juni. De 1ste luit.-kwartierm. Van der Linden, die een paar maanden geleden als admi nistrateur van het Groot Militair Hospitaal te Soerabaja zoo deerlijk met een mes werd toegetakeld door een kwaadaardig onderoffi cier die beschonken was, is geheel hersteld van Tosarie teruggekeerd en heeft zijn dienst in het Hospitaal hervat. Den 4 Juni, 's morg. 12.15, is de eerste kolentrein voor Emmahaven Padang gepasseerd. De steenkolen zagen er, volgens deskundigen, zeer goed uit. De machine vóór den trein werd met dezelfde kolen gedreven. Deze voldeden uitstekendbij veel hitte, gaven ze weinig sintels en slakken. De afvoer zal nu dagelijks wordeu voortgezet, om te beginnen, naar men hoopt met 300 ton per dag, hetgeen echter voor de behoefte lang niet voldoende is. Er zal een afvoer van 800 a 1000 tori daags noodig zijn. Met het oog hierop doet men het denkbeeld aan de hand, om aan de opzichters in de kolenmijnen een aandeel in de winst of eene premie voor het afleveren van eene bepaalde hoeveelheid kolen per dug, per week of per maand toe te kennen. Een feit van groote beteekenis voor Ne<l.- Indië aebt de „Soerab. Ct." de eindelijke totstandkoming der Boeroe-kolen-Maatschap- pij (concessie-dr. Schneidcr). üe Boeroe- kolen zijn wezenlijke gaskolen en, naar het blad meent, wel de eenige tot, nog toe in Indië anngetroffene. Thans zal spoedig met het nader geologisch onderzoek van het gc- heele en naar het zich laat aanzien bijzonder rijke kolenveld een aanvang worden gemaakt. Ingezonden stukken. [Voor den Inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Het handschrift van ingezonden stukken, geplaatst of niet, wordt nimmer teruggegeven. Mijnheer de Redacteur 1 Binnen eenige dagen zullen wij ter stembus geroepen worden ter verkiezing van Gemeente raadsleden. Wie zullen wij kiezen Ziedaar de vraag die men elkander dezer dagen niet ten on rechte doet. Twee der aftredende leden en een paar an dere heeren, die men candidaat heeft gesteld, hebben bedankt om in aanmerking te komen, en wnarlijk, mijnheer, men zal de heeren geen ongelijk geven, want zooals het de laatste twee jaren in onzen gemeenteraad is toege gaan, is het zeker geen benijdenswaardig baan tje, aldaar zijn goeden lieven tijd door te bren gen denk maar eens aan onzen vischafslag, onderwijskwestie, Heldersche kanaal, gas- en waterleiding enz. enz. Er wordt veel, zeer veel over gepraat, gekibbeld zoude ik haast zeggen, maar afdoende en eensgezind iets tót stand brengen, daar ziet men niets van en als er voor onze gemeente een belangrijk voorstel op de agenda staat, dan kan men vrij zeker vooraf berekenen, wie er voor of tegen zijn en tevens wie zullen absent zijn op den avond dat het moet behandeld worden. Eu hoe komt dit, Mijnheer de Redacteur? Omdat de meeste daar zittende leden aan bevolen zijn door Kiesvereenigingen en deze personen komen meestal voort uit clubs, die achter de coulissen werken en stellen dan voor af diegenen tot candidaat, die het meest aan genaam en gewild zijn, zonder te vragen wat zulke personen in het belang der gemeente kunnen presteeren en of zij bij voorkomende gelegenheden hunne ideeën en gedachteu pu bliek kunnen en durven bespreken en bij dis cussie of oppositie de begaafdheid bezitten dit te wederleggen of te verdedigen, of men beeft zich vooraf de vruag gesteld, welke godsdienstige richting of politieke overtuiging en candidaat is toegedaan, iets wat naar mijne mcening wel te pas komt bij een verkiezing voor de Provinciale Staten of 2de Kamer der Staten-Generaal, maar niet bij een Gemeente raadsverkiezing. Daarom, Mijnheer de Redacteur, zoude ik mijnen plaatsgcnooten willen toeroepen: weg met de Kiesvereenigingen, altijd in zooverre, waar het Gemeenteraads-verkiezingen geldt en laat ons niet aan den leiband loopen van eenige personen, die zich daarop laten voorstaan eu juist diegenen dikwijls candidaat stellen, zoo als ik boven trachtte aan te toonen, die hun gewild zijn en waar zij met zekerheid van weten dat zij uitsluitend in hunnen geest zul len werkzaam zijn en al wat niet in hunne kraam te pas komt en van tegenovergestelde zijde komt, vooraf reeds veroonleelen, zonder eerst te vragen brengt het belang der Ge meente dit al of niet mede. Om nu tot het eigenlijk doel van dit schrij ven te komen, Mijnheer de Redacteur, zou ik voorstellen, is het niet met deze verkiezing, aangezien het daar wel wat laat voor is, maar dan toch in de toekomst, dat zich hij elke ver kiezing een comité vormde van eenige ferme, degelijke personen, die eene oproeping deden voor eene vergadering of meeting, toeganke lijk voor eiken rang, stand, godsdienstige en politieke overtuiging, op welke meeting eene vrije gedachtenwisseling zoude kunnen plaats vinden over het vervullen der open zijnde vaca turen in den Gemeenteraad. Als grondidee en leidende gedachte van dit comité en meeting, zou ik het volgende tot richtsnoer willen stellen 1. Het comité, dat zich gevormd heeft, maakt na rijp beraad een groslijst van candi- daten, waarop ook moeten voorkomen de leden, die aftreden en niet bedankt hebben. 2. Bij het maken dezer groslijst moet met bovengemelde principes worden rekening ge houden en geen andere candidaten voorge dragen worden, dan waarvan men kan ver wachten, dat ze in dezen geest zullen hande len en die bereid zijn, eenmaal gekozen, el kanderbij gewichtige voorstellen en stemmingen te steunen. 3. Om elkanders wenschen en belangen zooveel mogelijk teleeren kennen en te behartigen, wor den de candidaten genomen zooveel mogelijk uit de verschillende hier ter plaatse toonaan gevende richtingen en partijen. 4. In het vergaderlokaal wordt de groslijst der candidaten op verschillende plaatsen goed zichtbaar opgehangen. 5. Na vrije bespreking en gedachtenwisseling I wordt door alle aanwezigen per biljet eene keus gedaan uit deze groslijst. 6. Het comité maakt na de stemming direct bekend, wie de meerderheid heeft verkregen en proclameert deze heeren tot candidaat voor den Gemeenteraad. 7. Ter dekking van te maken kosten wordt 10 cent entree geheven, waarvoor men boven bedoeld stembiljet ontvangt. 8. Na atloop der verkiezing ontbindt zich het comité. Maar nu, Mijnheer de Redacteur, is dc groote vraag in deze wie zal het iuitiatief nemen en eenige heeren uit verschillende partijen bijeen zien te krijgen voor het als dan te vormen comité. Wanneer eenige gewilde mannen zich de moeite wilden getroos ten deze /aak op touw te zetten en tot een afdoend resultaat te brengen, waarlijk, zij zouden onze gemeente, naar mijn inrien, een niet geringe weldaad bewijzen. Nu hoor ik u al zeggen Welnu, gij zendt dit schrijven de wereld in en zegt dus A, laat nu ook de B volgen, maar dan antwoord ik u: mijne zaken en omgeving laten zulks niet toedaarbij acht ik mijzelve daarvoor niet de geschikte en aangewezen persoon en ver trouw ik, dat, mocht dit schrijven eenigen in gang vinden, er nog wel invloedrijke pcr-o nen zullen zijn, die zich hier in het belang onzer gemeente willen voorspannen. Mocht het echter met schouderophalen of gelach worden begroet, welnu, denkt dan dat een krentenverkooper.die het wel en wee der ge meente toch ook ter harte gaat, op zijne wijze eene poging heeft willen wagen om eene ver anderde en verbeterde verhouding in onzen Gemeenteraad te krijgen en neemt dan tevens in aanmerking, dat het niet uitsluitend zijne gevoelens zijn, maar die van velen met wie hij dagelijks iu gesprek komt en bij welke gelegenheden hij dit verneemt eu gewaar wordt. U bij voorbaat dank betuigende voor de opname, heb ik de eer te zijn, Mijnheer de Redacteur, U WelEd. dw. dienaar, F. II. DE GOEIJ. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prins Alexander (s.), van Amster dam naar Batavia, passeerde 10 Juli Perim. Koningin Emma (s.), arriveerde 10 Juli van Singapore te Hamburg. Prins Hendrik (s.), vertrok 12 Juli van Batavia naar Arasterdam. Sumatra (s.), arriveerde 12 Juli van Amsterdam te Batavia. Burgemeester den Tex (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 12 Juli te Genua. S 0 e n d a (s.), vertrok 12 Juli van Amster dam naar Batavia. Gedé (s.), arriveerde 11 Juli van Batavia te Rotterdam. Samarang (s.), van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 12 Juli te Port-Said. M e r a p i (3.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok 12 Juli van Southampton. Oranje Nassau (3), vertrok 8 Juli van New-York naar West-Indië. Prins Willem I (s.j, van Suriname naar Amsterdam, passeerde 11 JuIiOuessant. Schiedam (s.), van Baltimore naar Amsterdam, passeerde II Juli Prawlepoint. Werkendam (s.), arriveerde 12 Juli van New-York te Rotterdam. Yeendam (s.), arriveerde 12 Juli van New-York te Rotterdam. V i s s c h 0 r ij. Nieuwediep, 13 Juli. Sedert jl. Dinsdag werden hier door 80 korders 2 tot 15 tongen, 1 tot 3 roggen en 1 tot 2 mandjes kl. schol aangevoerd tong gold 50 cent, rog 80 cent per stuk en kl. schol f 2 a f 2.50 per mandje. Marktberichten. Purmerend. 11 Juli. Aimgcv.42G stap. kl. Kaas, f 291 stap. romra., f 24. 721 Kg. Boter, f 1 40 1.50 per KG. Kip-tdrrcn f 8 a ft.75 per 100 stuks. Vee 343 Runderen 13 Stieren 23 Paarden 294 v. Knlv., f 50 a 70; 104 nuchtf 4 a 10; 42(5 v. Vark., 36 a 46 0, p. kg.44 mag., f 13 a 20 236 Biggen, f 5 a 81443 Schapen. Enkhuizen. 11 Jnli, Muizen f 1.80 a 140. kleine f 0.60 0.70, per half 111. Bovenkarspel, (Station) 11 Ju'i. Meirapen f-.11 -.worieleu fl.n i.lö per 1ÖÖÖ tlnks. Streeker Muizen f 1.35 a 1.40, kleir e i 0.55 s 0.60, en rondo f 1.10 a 1.20 per huil hectoliterBloemkool lijae f 2,50 a 4.50 per 100 stuks. Andijk, 11 Juli.Groote Muizen f 1.40 nl.50 en kl. f 0.90 t- per half Rl. Broekerhaven, 10 Juli. Groote Muizen fl.30 a 1.50, kl. id. f0.50 a 1.70 per half hectoliter. Wijdenes, 10 Jnli. Gr. Muizen f 1.65, midd. id. 11.40 a p. half hectoliter. Amsterdam, 12 Juli. Tarwe op levering flauw Nov. f 179. Rogge op levering lager; Oct. f 126. Maart 1894 f 128. Raapolie vliegend f 26.25 Sept.-Dec. f 24.621. Lijnolie vliegend f22.75; Juni-Aug. f 22.50; Scpt.-Dec. f21.50. Raapkoeken f 60 a 70. Lijnkoeken f7.75 a 11.50. Veemarkt: 257 v. Kalv., lstc kwal. 60 e., 2ds 40 e. p. Kg.; 55 n., f 4 a 8 168 v. Varkens, 36 a 42 c. p. Kg. Amsterdam, 12 Juli. Aardappelen: Zcenw- sche Spuische Jammen f 1.a 1.10; Rijnburgers f 2.a 2.30 per HL., Katwijker Zand l 1.20 a f 1.70 de. mand; dito Blauwzander f 1.a 1.10 de mand, Andijker Muisjes f 1.40 a 1.50 de mand Westlandiche f 1.10 a 1.20, dito Zand f 1.20, f 1,70 dc mand; dito Blauwen I 2.10, f 2.20 per HL. Noordw. Zand f 1.20, f 1.30 de mand. Schiedam, 12 Juli. Moutwijn f $.50, Janever f 12.50, id. Arasterdamsehe proef f 14. AANGEKONDIGDE PAARDENMARKTEN IN NEDERLAND. Haarlem, Woensdag 26 Juli. Voorschoten, Vrijdag 28 Juli. Burgerlijke stand van: Helder, van 10 tot 12 Juli. Gehuwd P. Pietera en M. E. de Boer. BevallenI. Gome3, geb. van Meerwaarde, d. D. H. Witvoet, geb. Koppies, d. N. Kroesen, eeb. Ran, z. M. M. Luijt, geb. Lastdrager, d. D. Groot, geb. Kla ver, d. G. Hellendoorn, geb. Houtkoop, d, C. S. Klaaasen, geb. v. d. Kujjl ,z. C. .VI. Terra, geb. Btrooiner, z. G. de Vries, gel». Keizer, z. Overleden A. Kater, 15 m. G. Gelder, 1 m. J. C. v. rl. Spek, 33 j. F. Kelder huis, 3 m. S. Garstenveld, 9 m. Texel, van 5 tot 11 Juli. Geboren Jncob en Pieter, z. v. W. Boon en J. Bruin. Iliske, d. v. J. Plaatsman eu G. Visser. Al bert, z. v. I). C. Dros en M. Kievit. Schagen, van 5 tot 7 Juli. Overleden A«jcs, 2 m. M. Koouien, eebtg. van C. Stam, 82 j. en 6 in. Van 8 tot 11 Juli. Ondertrouwd .1, H. Keizer, jro., won. te Noor is 'Itnrwdu Ie en M. Roggeveen, jr. Gcbor-n Piateruella Gernrda, d. v. G. Vluijs cn van A. P. Eijckelhoff. Catharioa Joharino, il. v. M. Wagemaker en van J. r. d. Meulen. Jan z. v. 1'. Vleurs Ci. en van T. Slot. Weerk. iVanrnamingen Is Helder. Laidakeer. Windrichting en krnrht. Barometer 1 Thermometer m.M. I Ct. 12 12 N.O. 0.3 Kg. 752 58 - 7 92 18.1 '-0.2 18 8 Z.W.t.W. 1 750 10 -10.40 16.5 -0.1 18|12|W. 3 750.70 - 9.80 17.0 - 1.3 P a Toeatand -g Weersgesteldheid. v.io S. da we. 12 12, 0.77 Betr., onweder, regen, mooiw. Vlak. 13| 8 0.87 Diehtbew., mooiw. id. 13 12; 0,83 Bcw., mooiweer. I Slochtw. Te verwachten Veranderlijke wind. Laatste berichten. Bij Kon. besluit werd onlangs een costuum vastgesteld voor de verschillende rangen van liet korps ingenieurs. Dc beschrijving cr van is als volgt Rok van donkerblauw laken, gevoerd met zwarte zijde, voorzien van staanden kraag, gesloten met 9 vergulde knoopen, op dc heupen driepuntige zakkleppen met een ver gulde knoop onder iedere punt, twee knoopen in de taille op den rug en een knoop aan het ondereinde van de plooi van icderen schootmouwen met opslagen van blauw laken. Pantalon van donkerblauw satin de laine, degen van model met verguld gevest, voorzien van het Nederlandse!»» wapen, degen drager van blauw laken, laarten en schoenen van zwart leder, handschoenen van wit leder, hoed van zwarte zijde, opgetoomd, voorzien van een oranje kokarde met gouden lis cn vergulden» knop. Een en ander met de vol gende onderscheidingen. Voor den directeur van scheepsbouw De rok voorzien van gouden borduursel op den kraag, de opslagen en de zakkleppen. De hoed met witte struisvederen langs de bladen, de gouden lis van zes strengen. Voor den hoofdingenieur Geheel als voor den directeur van scheepsbouw, doch de hoed voorzien van zwarte vederen. Voor den ingenieur l->t kl. De rok met gouden borduursel op den kraag en de opdagen, de hoed voorzien van zes strengen, doch zouder vederen. Voor .eu iri- gen. 2c kl.De ruk voorzien van gouden bor duursel op den kraag, op dc op slagen alleen den gouden rand. doch geen verder borduur sel; hoed als voor ingenieur Ie kl. Voorden adspirant-ingeiiieur de rok voorden van den gouden rand en de ankers op den kraag, de opslagen als voor den ingenieur 2e kl. de hoed met een lis van vier strengen. Het dragen van dit costuum is verplichtend gesteld uiterlijk 1 Jan. 1894- AJGVERTBNTISN. Auti-Rerolntionaire taerseBisini Rij de op 18 dezer te houden verkiezing van t> Leden voor den Gemeenteraad, worden de Heeren en die door bovengenoemde Vereeniging candidaat gesteld zijn, aanbevolen. Dringend worden de kiezers uitge- noodiga aan de stemming deel te nemen en hunne stem op genoemde Heeren uit te brengen. Het Bestuur: P. ADRIAANSE Cz-,Voorzit ter. G. DEN DULK. Vice-Voorzit ter. J. C. ABRAHAM, Secretaris. J. P. RADIUS, Penningmeester. H. G. BISCHOFF. H. VAN WINGERDEN. Helder, 13 Juli 1893.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3