ie leiie Lanpsctóit-Semas ie Braia DE REFERENDARIS. Vraag Dr. LANGEN'S Melksuiker, Chocolade Flikjes en Cacao. OPROEPING. Taalstudie zonder Meester. Maleisch door Zelfonderricht!Javaansch ioor Zelfonderricht, ;q ^2 i: so s~: #D i rs s- Oorspronkelijke (Haagsehe) Roman, J. STORM. Helder. J. H. VAN BALEN. Adr. Biersteker, North Western and Pacific Hypotheekbank. KINDERWAGEN. De Visscherij, DE BAZAR. CHOCOLAT MENIER DE GROOTSTE FABRIEK DER WERELD Dagelijksclie Verkoop 50,000 Kilo's "Verkrijgbaar bij ConSseurs, WINKELIERS IN COMESTIBLES EN IN KRUIDENIERSWAREN Aan de Houders van Pandbrie ven der Northwestern and Pacific Hypotheekbank. M. H., Zooeven uit Amerika teruggekeerd zijnde, ben ik zoo vrij U eenige korte mededeelingen te doen omtrent de Northwestern and Pacific Hypotheekbank, meer bepaald wat hare werk zaamheden aldaar betreft. Het doet mij genoegen U te kunnen mede- deelen, dat de Hypotheekbank in 1893 geen enkel verlies leed, dat de interest en aflossin gen op de hypotheken goed werden betaald en dat de maatschappij in geene faillissementen is betrokken. De stad Spokane, in de stad Washington, waar het Hoofdagentschap der Hypotheek bank is gevestigd, gaat voortdurend voort zich uit te breiden en hare bevolking is in de laatste twaalf maanden met vijfduizend zielen toegenomen. Er worden wederom vele woonhuizen ge bouwd, ter voldoening aan de groote vrnng. De Great-Northern (Manitoba) Spoorweg maatschappij vestigde hare „Carshops", waar spoorwegwagens gemaakt en hersteld worden, I onlangs te Spokane. Deze industrie zal opnieuw aan minstens 350 man voortdurend werk ver schaffen. De oogst in de Staten Washington en Idaho, waar de Hypotheekbank bare boerderijleenin- gen heeft, belooft wederom bijzonder gunstig te zijn. Het arbeidsveld der Hypotheekbank beslaat eene oppervlakte van 8 maal de grootte van Nederland. Alléén in de laatste negen maanden werd een bedrag van ruim Twee Millioen Gulden uitgeleend op boerderijen in de Staten Was hington en Idaho en een bedrag van ongeveer Drie Honderd Duizend Gulden in leeningen in de Stad Seultlê, de grootste stad en haven in den Staat Washington. Deze mededeelingen leveren tevens het be wijs, dat de leeningen verspreid zijn en zich niet uitsluitend bevinden in de stad Spokane. De Maatschappij sluit alleen hypotheek op in cultuur zijnde gronden. Het kan van belang zijn voor de Pandbrief houders, te weten waar de gelden, die de Northwestern and Pacific Hypotheekbank ter harer beschikking heeft, bewaard worden. In Nederland zijn daarmede belast de «As- sociatie-Cassa" en de „Rente-Cassa" te Am sterdam. Te Londen de bankiers Brown Ship- ley Co., een der eerste bankiershuizen aldaar en de //Commercial Bank of Scotland (Kapi taal 5.000.000 pd. st., Reservefonds 650.000 pil.«t.) Te New-York worden de kassaldo's bewaard bij de heeren Drexel Morgan Co. en Brown Brothers Co., welke bankiers in New-York eene eerste plaats innemen. Ook is de Earmers LoanS:-TrustCompany, opgericht in 1822, te New-York met de be waring der gelden belast. Haar kapitaal bedraagt 1,000,000 dollars en het Burplus 4,017,616 dollars. Deze Trust Company is eene der voornaamste Trust Maatschappijen van Amerika en geniet het algemeen vertrouwen. Hare déposito's bedroegen op 1 Jan. 1893 ruim 29,000,000 dollars. In Spokane worden kleine bedragen in be waring gegeven bij de //Exchange National Bank", welke bank in soliede handen is. Het volgestort kapitaal dezer bank bedraagt 250,000 Dollars, terwijl de aandeelhouders, volgens de wettelijke bepalingen omtrent deAmerikaansche Nationale Banken, nogmaris voor een gelijk be drag aansprakelijk zijn. Hieruit ziet men dat de kassaldo's, waarover de Northwestern and Pacific Hypotheek te beschikken heeft, aan goede handen zijn toe vertrouwd. Naar aanleiding van de tegenwoordige zil verkwestie in Amerika is het goed voor Pand briefhouders te weten, dat alle interest en nf- lossingcn op de hypotheken der bank, volgens eene speciale bepaling in onze hypotheekakten voorkomende, in Goud betaalbaar zijn, zoodat zelfs voor het onwaarschijnlijke geval van eene goudpremie in de Vereenigde Staten, onze Hypotheekbank voor eventueele verliezen is gewaarborgd. Dat een paar weken geleden eene daling in de Pandbrieven op de Amsterdamsche Beurs heeft plaats gevonden, is in den tegenwoordigen tijd van geforceerde réalisatiën van effecten, tegenover weinig vraag, niet te verwonderen en de meest soliede Europeesche (Nederland- sche Werkelijke Schuld enz.) en Amerikaan- sche waarden hebben eene dergelijke en in de meeste gevallen veel giooter daling ondervon den. Uit bovenstaande blijkt voldoende dat de Pandbrieven der Northwestern and Pacific Hypotheekbank met de meeste gerustheid voor soliede geldbelegging kunnen worden aanbevolen, waarbij nog in aanmerking dient genomen te wordtn.dat de Pandbrieven gewaar borgd zijn, behalve door de daartegenoverstann- de hypotheeken, waarin zich eene overwaarde van ruim negen millioen dollars bevindt, ook door het kapitaal der bank, groot f 8,600,000 Maagdenburg, 1893: Hoogste onderscheiding; B©r©lirillS niet GrOUdOll ]VI©c3.^111© a Smakelijk en voedzaam, uit de NEDERLANDSCHE ALBU11INEFABRIEK, Leiden, bij de bekende afnemers. en door het Réservefonds, groot f 300,000, dat gedeponeerd is bij de Nederlandsche Bank en belegd is in soliede Nederlandsche effecten alsObligatiën Nederlandsch Werke lijke Schuld, Stad Amsterdam, Rotterdam, Den Hang enz. Amsterdam, 26 Aug. 1893. II. A. VAN VALKENBURG, President-Directeur der Northwestern and Pacific Hypotheekbank. Cholera-wenken. Gebruik goed drinkwater. Hoed u voor het gebruik van elk ander water, dan dat der waterleiding. Laat het verstrekte water staan in goedge- dekte vaten. Spoel de glazen voor en na het gebruik goed om. Vooral worden schip pers gewaarschuwd, ook voor het schrobben geen grachtwater te gebruiken. Bij de keuze en de bereiding van dranken en voedsel zij men bijzonder waakzaam. Vruchten en groenten, die geschild en gekookt kunnen worden, neme men bij voorkeur. Bij gebruik van andere, wassche men die met zuiver water der waterleiding. In het bijzonder vereischen vleesch en visch uw nauwlettende zorg, opdat daardoor geen ziektekiemen in het lichaam dringen. In elk geval worde alles goed gebraden of gekookt. Op dezelfde wijze behandele men zoete of gekarnde melk, die in goed gesloten of gedekte vaten moet worden bewaard. In het algemeen sluite men eet- en drinkwaren af van de lucht. Men lette op de herkomst van spuit- en mineranlwater. Bij het gebruik van alles zij men matig. Verder zij men rein en drage bijzondere zorg voor reinheid in de privaten. Deze moeten dagelijks gereinigd worden, zoowel deksel als zitplaats en trechter. Hierlangs giete men dagelijks meerdere emmers water. In elke emmer voege men een bierglas creolin of bij gebreke hiervan een half liter ruw carbolzuur. Wees verder rein op uw huid. Baad en wasch u veelvuldig. Zuiver de afvoerpijpen van het water, zoowel van baden als fontei nen, met bovengenoemde oplossingen. Men zij rein in kleeding en kleede zich Poster ij en. Helder. Lijst van brieven, geadres seerd aan onbekenden, verzonden door het Postkantoor alhier, gedurende de eerste helft der maand Augustus 1893: Wed. Joosten, B. A. Maagd, M. van Ros malen en de Vries, allen te Amsterdam J. Janssen, te Eindhoven D. de Jong en Pfeiffer, beiden te 's HageC. Hoogerwerff en Bol derman, beiden te Rotterdam. Texel. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het Post kantoor alhier, gedurende de eerste helft der maand Augustus 1893 Gebr. van Buren, te Amsterdam. Wie in verrassend korten tijd VREEMDE TALEN wil leeren Lezen, Schrijven en Spreken (zonder Meester) schafïe zich aan: Frausch, Duitsch, Engelsoh, LATIJN, Grieksch, (elk compleet in 18 brieven 60 cent, dus f 10.80). Italiaanse h, Spaansch, Portugeesch, Zweedsch, Deensch-Noorsch, Hollandsch, (elk compleet in 12 brieven fi 60 cent, dus f 7.20). bewerkt door A. A. FOKKER, uitgegeven onder toezicht van Mr. G. J. GRASHUIS, Lector te l eiden. cent, bewerkt door A. A. R0CK0FF, uitgegeven onder toezicht van L. K. HARMSEN, Lector te Leiden. Compleet in 12 brieven A 60 cent, dus f 7.20. Compleet in 15 brieven 60 dus f 9.—. Burgerlijke stand van: Helder, van 24 tot 26 Augustus. OndertrouwdH. Burghoorn, adsistent bij de controle der 11. IJ. S. M., en G. Mallet. GehuwdC. van Eijsden en W. Tegel. P. Boon en A. Huijbens. R. Bruin en W. S. Gijsberts. L. v. d. Neut en D. Luijting. Bevallen S. Eiselin, geb. Schagen, d. ,T. Meesters, geb. v. d. Wal, z. M. 10. Miljoen, geb. Kleine, z. G. Bais, geb. Evendijk, d. N. Nagtzaam, geb. La Maire, z, T. Brept, geb. Kneppel, d. A. v. d. Ben, geb. Dol, z. G. v. d. Plaat, geb. Jonker, d. A. Boogaard, geb. Smit, d. 11. Versteeg, geb. Olman, z. M. Kuiper, geb. Grin, d. Overleden H. Kramer, ruim 4 m. H. Verschoor, 5 m. C. Gieling, 2 j. J. Erica, 40 j. J. H. de Groot, 20 m. Texel, van 16 tot 22 Augustus. Geboren Israël, z. v. P. S. Ylessing en J. de Winter. Hendrik, z. v. J. Booganrt en G. .Witte. Zijpe, van 18 tot 25 Augustus. Gehuwd J. Slikker en G. van der Ham. Geboren Antje, d. v. D. Visser en M. van der Ham. Pieter, z. v. P. Bakker en A. Vriendjes. Overleden J. Nieuwenburg, 6 m. S. Boonacker, 4 m. J. Dekker, 2 m. Schagen, van 16 tot 22 Aug. Ondertrouwd G. Metselaar, oud 31 j. en A. Bakker, oud 22 j. Geboren Comelis, z. v. J. Groet en G. Peper. Comelis Coenraad, z. v. P. Wit en S. L. Carsten. Overleden T. M. M. Merz, 2 m. Van 23 tot 26 Augustus. Gehuwd A. van Gastel en R. Heinstman. OverledenJ. Raap, 39 j. en 3 m. SCHEIKUNDE door Zelfonderricht, bewerkt door Dr. .1. Jt. C. SXIJDEKS. Leeraar H. B. S. Zutphen, compleet in 2 Cursussen, elk afzonderlijk verkrijgbaar, versierd met een groot aantal Gravures. Ie Cursus (anorganische Scheikunde) compl. in 30 brieven A 60 cent of f18.— Ile Cursus (organische Scheikunde) compl. in 30 brieven ïi 60 cent of f 18.—. DE NATUURWETENSCHAPPEN door Zelfonderricht en DE WISKUNDE door Zelfonderricht, bewerkt door J. H. VAN KOTEN, Natuurk. Ingen. Amsterdam, elk afzonderlijk verkrijgbaar in 12 brieven a 60 cent, dus f 7.20. Uitvoerige proeven van bewerking en prospectus alom gratis verkrijgbaar. Zutphen. W. J. THIEME Cie., Uitgevers. d-ï 0 H <H co 2 Mi ty —3 IS Ir a. sl Heeren-Bottines, met breede neuzen en lage hakken (Engelsoh model), worden in verschillende soorten, naar den voet gemaakt, geleverd door A. ADRIAANSE, Schoenwinkel „Bonne Cliaussure," 21. KONINGSTRAAT 21. O co n a Bij ondergeteekende verscheen: door Prijs f 3. Voor leesgezelschappen en leesbibliotheken onmisbaar. Tegen toezending van het bedrag wordt het boek franco toegezonden. Zij die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, of borgtochten hebben ten laste van nu wijlen den Heer JACOB JANSZOON KAAN, gewoond hebbende en overleden te Wieringerwaard, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen, vóór den 15 September e. k., ten kantore van den Notaris BACKX, te Wieringerwaard. Tandarts, is Woensdag 30 Augustus te Helder niet te eonsulteeren. De Directie heeft dc eer te berichten, dat ten haren kantore, Keizersgracht 410, eene circulaire verkrijgbaar is voor de Houders van Pandbrieven der North Western and Pacific Hypotheek bank. Amsterdam, 26 Augustus 1893. Ter overname aangeboden een weinig gebrnilcte KINDERWAGEN, notenbout met bruin ijzer, lederen bekleeding en beweegbare kap, voor f 15. AdresBureel dezer Courant, tusschen 10 en 4 ure. Bij J. H. VAN BALEN, te Helder, wordt uitgegeven: Weekblad voor Zee- en Zoetwatervis- scherij, Vischteelt. Vischbereiding en Vischhandel. Prijs per kwartaal f 1.25. Inhoud van nummer 39: De Baarzen. Iets over de teelt van Snoekbaars. De Winter- en Voorjaarsvisscherij van 189293. De invloed van de Schrobnetvisscherij op de Vischrijkdom der Noordzee. Visscberijberichten. Allerlei. Gratis-Aderslijst. Advertentiën. Voor een ieder die eenig belang stelt in de visscberij, is dit blad onmisbaar. DEGELIJK 37e 1 DOELMATIG f GOEDKOOP I per 6 Nis. Alom gewaardeerd is het Dames- Modetijdschrift Duizenden teekeningen van Dames- Modes en Handwerken. Vele snijpa- tronen. Bij ieder No. een kosteloos Bijblad, bevattende Modekroniek, Feuilleton en Varia. Per 6 Nrsf 1.—portvrij f 1.25 Met 6 gekleurde platen «1.50; ,1.75 Met 8 geknipte patroDcn 1 50 j 1.75 TijtaMt ïoor Fraaie Mwertea. f 0.50 per kwartaal. Uitgave GEBR. BELINFANTE, 's Gravenhage. lUffül&uui Snelpersdruk van J. H. van Balen, te Helder.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 4