deren te redden, tot ze van vermoeid heid op moesten geven. Er zal later gelegenheid zijn om van onze dankbaarheid op andere wijze te getuigen. Voor het oogenblik zullen wij met deze simpele woorden moeten volstaan. Met de berging van materiaal is begonnen. Er spoelt ontzettend veel drijfhout en ander materiaal van boerderijen en woningen aan. Het is alles nog zoo goed als nieuw en kan dus straks bij de herbouw weer dienst doen. Een oproep aan de arbeiders om zich voor het bergen van dit aangespoelde materiaal aan te melden is middels een aanplakbiljet reeds gedaan. En ook in de polder valt nog veel goed materiaal voor de wederopbouw te redden. Met de werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt. Laat ons hopen dat het zoo nuttige en noodzakelijke werk in een snel tempo kan plaats vinden. Meld XI ter secretarie in XIw tijdelijke woonplaats! De geëvacueerde Wieringermeerbe- volking wordt van officieele zijde aan geraden zich ter secretarie in hun tij delijke woonplaats te melden. Het niet aanmelden veroorzaakt tal van moeilijkheden als bij evacuatie vergoeding, het uitreiken van schade formulieren, de aangifte van geboorte en overlijden. Kortom allerlei moeilijk heden waarover men thans nog niet denkt kunnen zich voordoen. Meld U Huisvesting gemeentesecretarie W ieringermeer. De hulpsecretarie van Wieringermeer is gevestigd in het woonhuis nabij het brandstoffenpakhuis van de Coöp. De Tijdgeest te KOLHORN. De heer Nap, gemeentesecretaris, is daar met zijn ambtenaren dagelijks aan wezig. Domeinen en Heemraadschap. Ir. A. Ovinge, rentmeester van de Domeinen en Dijkgraaf van het Heem raadschap is naar Medemblik geëvacu eerd, alsmede een deel van de amb tenaren. Onze Wieringermeerartsen. A. P. Hoogkamer van Middenmeer is naar Wognum (burgemeesterswoning} geëvacueerd en A. J. Tamsma van Wie- ringerwerf naar Medemblik (p.a. Dokter Zijlstra). De Onderlinge Brandwaarborgmij. W iering erm eer. Volgens de statuten van bvgn. Mij. omvat de verzekering alleen die goe deren, welke in de Wieringermeer aan wezig zijn. M.a.w.de houders van po lissen van deze Mij. zouden nu niet tegen brand verzekerd zijn. Men begrijpt echter dat de samen stellers van de statuten omstandigheden als zich nu hebben voorgedaan niet hebben kunnen voorzien. Het dagelijks bestuur (voorz. en secr.) hebben zich op het standpunt gesteld, dat de goe deren van de deelhebbers van deQn- detlinge verzekerd b 1 ij v e n. Men hér hoeft dus niet naar een andere verze kering om te zien. Zoodra het bestuur een overzicht heeft van de plaatsen waar zich de leden bevinden zal opgave worden ge vraagd van de opslagplaatsen van de goederen. Onderlinge Paardcnverzekering Draagt Elkanders Lasten. Wat wij t.a.v. de Brandwaarborgmij. hierboven mededeelden geldt eveneens voor de Paarden verzekering. Men wach- te dus rustig af! Onderlinge Oorlogsmolestverzekeringmij. Wieringermeer. Aan de leden wordt medegedeeld, dat de goederen die bij bvgn. Mij. zijn ondergebracht op het oude land voor rekening van de Mij. verzekerd blijven. Men behoeft dus geen an dere verzekering te sluiten. Coöp. Boerenleenbank Wieringermeer XI.A. De heer J. A. Woldering, kassier van bvgn. Bank, is naar Oostwoud geëvacueerd. Reke ninghouders of houders van spaarboekjes kun nen echter in de plaats waarheen zij geëva cueerd zijn bij elke Boerenleenbank terecht, die bij Utrecht is aangesloten.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 3