W elkom. Onze lezers zullen waarschijnlijk ver wonderd zijn geweest dat wij geen enkel woord van welkom hebben ge richt tot den heer S. L. Mansholt, die op den dag der bevrijding benoemd werd tot waarnemend burgermeester van Wieringermeer. Het was echter de heer Mansholt zelf die ons verzocht dit na te laten, aangezien de heer G. G. Loggens ie der oogenblik terug verwacht werd in de gemeente en dus de lieer Mans holt onmiddellijk zijn ambt zou over dragen aan hem die in Juli 1942 dooi den bezetter werd afgezet en in gijze ling werd genomen. Zaterdag 12 Mei is burgemeester Loggers in zijn zwaar geschonden ge meente teruggekeerd.' Het moet hem wel zwaar te moede zijn geweest toen hij de polder terug zag. De polder die hij op 12 Juli 1942 moest verlaten en toen in volle oogst- pracht te stralen stond. Benoemd in Augustus 1941, is het hem vergund geweest om de Wierin germeer slechts elf maanden te bestu re. i. Elf maanden die zeker niet de plezierigste zijn geweest van zijn amb telijke loopbaan. Van alle kanten, zoo wel van de zijde van de bezetter, als die van de Nederlandsche handlangers, werd de eer en het geweten op har den proef gesteld van den ambtenaar. Velen zijn gezwicht, doch gelukkig bleken ook velen sterk te zijn. Ook de heer Loggers was een man van formaat. Doch hij zou er zijn vrij heid voor moeten inboeten. Nadat hij uit de gijzeling was ontslagen, werd het zelfs niet vergund om in zijn gemeente rustig te verblijven. Moeilijke tijden hebben hij en zijn vrouw moeten door maken. Vergeten zijn zij echter nim mer, ondanks de korte tijd dat zij in de gemeente hebben vertoefd. Thans nu de volledige bevrijding van ons land een feit is geworden zijn zij teruggekeerd naar hun gemeen te die op misdadige wijze in enkele oogenblikken werd verwoest. Wie zou het de heer Loggers kwa lijk hebben genomen als hij onder de ze omstandigheden een andere gemeen te zou hebben geambieerd? En die hem ook zeker zou zijn gegeven. Wie zou het hem kwalijk hebben genomen als hij na al het beleefde nu eindelijk eens rustig zou willen voort leven? Zijn gemeentenaren naar alle kanten uiteen gejaagd. Op het kleine stukje Wieringermeergrond wat nog boven water staat is niet één gebouw wat zelfs maar aanspraak kan maken op een tijdelijke zetel voor het gemeentebe stuur. Uit de proclamatie van de heer Log gers die wij aan de voorkant van ons blad afdrukten blijkt echter dat hij vast besloten is om mee te werken, hard te werken aan Herrijzend Wieringer- meerland. Daarom, welkom burgermeester! Har telijk welkom namens alle echte Wie- ringermeerders. Zij en wij, wij zullen U steunen in de zware doch mooie taak De herbouw van onze mooie Wie ringermeer. De eerste Bcursdag op het oude land. De oproep om weer beurs te gaan houden is een groot succes geworden. De zaal van den heer Laan te Win kel was eivol Woesdagmorgen. De heer H. R. Smit opende deze eerste bijeenkomst van Wieringermeer- ders, op net oude land, met eenige welgekozen woorden. De heer Smit legde er de nadruk op, dat deze bijeenkomst in overleg is ge organiseerd met de Centrale Comm. Het hgt in de bedoeling om volgen de week reeds uitsluitend op vertoon van lidmaatschapskaart toegang te ver- leenen tot de beurs. Leden en dona teurs kunnen alvast rekening hiermede houden. Ir. A. Ovinge deed eenige mededee- lingen betreffende de gaten in de dijk. Er is een gat van 150 meter en één van 200 meter, respectievelijk 30 en 23 meter diep. Indien op volle toeren aan het gat gewerkt kan worden door Zuiderzeewerken dan kan in 8 weken het gat dicht zijn, zonder de tijd van voorbereiding te rekenen. Het droog malen zal evenals de vorige maal ruim zeven maanden duren. Er

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 2