Vereeniging voor Bedrijfsvoorlichting in Wieringermeer f KERKNIEUWS j Mededeeling No. 254 De algemeene ledenvergadering. Mededeelingen van de Commissie ter behar- tiging van de belangen der geëvacueerden Wieringer- meerbewoners. De heer H. A. Giesen maakte Woensdag op de beurs het vol gende bekend: Om misverstand te voorkomen naar aanl nding van een advertentie van den brand stof fenhandelaar J. Roosendaal wordt namens J. Vos te Medem- blik bekend gemaakt dat deze het hem toegewezen rayon voor de levering van brandstoffen zal na komen. De plaatsen waar de heer Vos zal leveren zijn de volgende: Medemblik, Opperdoes, Lambert- schaag, Abbekerk, de Weere, Anrtswoud. Westwoud, Twisk en Sijbekarspel. Distributiekring Barsingerhorn. Zelfverzorgers van de Wierin germeer worden verzocht zegel boekjes en zegelkaarten zeer spoedig in te leveren aan het dis tributiekantoor te Barsingerhorn. Rijkstuinbouwconsulent. Iedere Woensdag van 1012 uur zal een assistent van den Rijkstuinbouwconsulent op de beurs aanwezig zijn voor het ver strekken van inlichtingen. Toewijzing Electrische energie. Indien Wieringermeerbewoners klachten hebben over de toewij zing van electrische energie, kun nen zij deze indienen bij de com missie. die deze klachten aan het P.E.N. zal doorgeven. Banden voor boerenwagens. Landbouwers, die banden wenschen aan te vragen voor wa gens kunneft dit opgeven bij de voor de ophanging der buisleidin gen moesten heipalen gevonden worden. Zo gemakkelijk als dit onder normale omstandigheden geschiedt, zo moeilijk was dit thans. De heipalen moesten ge zocht worden. Telefoneren ging niet. Schrijven evenmin (dit duur de te lang, alvorens men een ant woord kon verwachten). Men moest eenvoudig in het land op zoek gaan. Doch dit kon alleen vruchtbaar zijn, wanneer men de beschikking had over een of meer auto's. Niettegenstaande de groot ste moeite, welke de Directie der Zuiderzeewerken zich heeft ge troost, kon zij er niet in slagen, deze t ij d i g te bemachtigen. Wij willen dit slechts even aan stippen. doch wij zijn er van over tuigd. dat men vreemd zou op zien .indien wij hier een volledig relaas zouden geven over de moeilijkheden, welke het ver voersprobleem zowel voor mate rialen als voor personen voor con trole etc. gegeven heeft. Nog P. B. H. (Stompedissel), die deze aanvragen dan zal doorzenden naar de betreffende instanties. Evacuatievergoeding Zij die klachten hebbe;n of mee- nen niet juist behandeld te worden betreffende evacuatie-vergoeding kunnen zich wenden tot het Dis trictsbureau voor oorlogsslacht offers St. Laurensstraat 3, Alk maar. Aanvraag landbouwwagen. De heer B. Lippens, Wieringer- meerbewoner, te NieuweNiedorp, vraagt een landbouwwagenvopr het rijden van hout voor derden. Paard heeft hij zelf. Zij die een wagen kunnen missen, kunnen dit opgeven aan de Secr. der Comm. de heer G. P. Kistemaker, Abbe kerk A 63, tel. 3. IETS VOOR WEDER OPBOUW De plannen, die reeds in 1939 bestonden, om een geelectrificeer- de lijn te openen over de afsluit dijk verkeeren in een vergevor derd stadium van ontwikkeling heeft men in de pers kunnen le zen. In verband met de wederop bouw van de Wieringermeer zou het niet ondienstig wezen als het college ..Wederopbouw Wierin germeer" aandacht zou schenken aan de mogelijkheid van een zij lijn naar den Polder. Ook de Handeldrijvende en In- dustriëele Middenstand van den polder heeft hier een taak te ver richten, door zich met de spoor wegautoriteiten in verbinding te stellen over de wenschelijkheid van een spoorwegverbinding naar W ieringermeer. steeds wordt men voor het ver krijgen van de hoogst nodige ben zine en andere brandstoffen van het kastje naar de muur gestuurd. Dat dit alles voor een vlot ver loop der werkzaamheden al zeer weinig geschikt is, behoeft wel niet te worden betoogd. Het be machtigen van de nodige hei machines met de mensen voor haar bediening gaf eveneens ongekende moeilijkheden. Al deze dingen hebben een vertraging veroorzaakt, waar vaak tevergeefs tegen werd gevochten. Eén zaak staat echter vast. Alle leidende personen zijn zich ten volle bewust van de grote econo mische en vooral menselijke be langen, die door een snelle droog legging van de Wieringermeer zijn gediend. Met groot enthousi asme is men aan het werk geto gen en ondanks de vele tegensla gen zal worden volgehouden en alles worden gedaan om het werk zo spoedig mogelijk te voltooien." Deze zal worden gehouden op Woensdag 10 Oct. a.s. om 13 uur in de groote zaal in Hotel Groen ha rt te Winkel. Be halve een kort huishoudelijk ge deelte bevat de agenda: Mede deelingen van Ir. A. Ovinge en o.g. over de Wieringermeer en een lezing van Dr. Ir. F. Bakker- Schut over annexatie van Duitsch grondgebied. Aangezien het in de beoeling van Ir. Ovinge ligt om betreffen de de gang van zaken in de Wie ringermeer, ook mededeelingen te doen welke voor niet-leden van belang zijn, heeft het bestuur be sloten de vergadering toeganke lijk te verklaren voor alle belang hebbenden bij de Wieringermeer. N.B. De mededeeling van den voorzitter op de beurs van 3 Oct. j.1. te Winkel moet in verband met nader binnen gekomen berich- 'ten als ongedaan worden be schouwd. De lezing van Dr. Ir. Bakker- Schut zal dus wel kunnen worden gehouden. Werkplan en begrooting 1946. Het verslag van de Commissie van 4 leden als bedoeld in art. 14 lid 3, der Statuten omtrent het werkplan en de begrooting 1946 zal voor de leden ter inzage lig gen bij den secretaris, Ridderstr. 9, Medemblik, vanaf Zaterdag 6 October. S.D.A.P. AFDEELING WIERINGERMEER. In ons vorige nummer hebben wij met enkele woorden reeds ver meld de heroprichting van de af- deeling Wieringermeer van de SDAP De vergadering die werd gehouden te Kolhorn in Cafe Droog stond onder leiding van de heer L. Feikes, die memoreerde, dat vanaf het bestaan van de Wie ringermeer de S.D.A.P. stelselma tig buiten de bestuursaangelegen heden is gehouden, niettegen staande een vierde gedeelte van de bevolking achter de SDAP stond ej wat vermoedelijk, als er ver kiezingen zouden worden gehou den, nog grooter percentage zou zijn. Doelbewust zijn we steeds in de hoek geplaatst en thans is het weer niet anders, als men de sa menstelling van de bestuurscom missie die thans is benoemd, zie'. Nadat besloten was tot herop richting werd een voorloopig be stuur gekozen. De leden die in andere afdeelingen zijn aange sloten zal worden gevraagd, zich over te laten schrijven naar de W ieringermeer. Op korten termijn zal er weer een vergadering worden gehou den. Preekbeurten. 7 Oct., 9.30 uur, Midwoud, Cand. van Offeren. 14 Oct., 10 uur, Medemblik, Cand. van Offeren. 28 Oct., 10 uur, Twisk, Cand. van Offeren. 4 Nov., 10 uur, Lambertschaag, Cand. van Offeren. Mededeelingen van Cand. van Offeren. Groot zijn de moeilijkheden, waarvoor onze gemeente zich thans geplaatst ziet. Het is vrij wel onmogelijk om in een geor dend gemeenteverband met elkaar te leven. De gemeente" is in alle richtingen verspreid. En niet an ders is overgebleven dan een aan tal gemeenteleden, de een hier, de ander daar. de een ver weg, de ander dicht bij. Toch willen wij U in de ver- strooing niet geheel aan Uw lot overlaten. Ik weet, hoe moeilijk het thans voor velen is om gere geld ter kerk te gaan. Gaarne willen wij U daarom in de moei lijkheden eenigszins tegemoet ko men. Met het oog hierop is in overleg met Ds. Germans beslo ten om dezen winter op zooveel mogelijk plaatsen bijbellezingen te houden. Het onderwerp hier voor zal zijn het boek Jeremia. Tevens echter zullen wij dan ge legenheid hebben om ook de groo te zaken te bespreken, die thans onze Hervormde Kerk bezig hou den. Het zal het beste.zijn om deze bijbellezingen eenmaal in de 14 dagen 's middags of 's avonds te houden ten huize van één van de gemeenteleden. Het zullen betrek kelijk kleine kringen zijn. Dus dit zal geen bezwaar behoeven op te leveren. Ik verzoek dus thans aan een ieder, die hierin met onze gemeen te mee wil leven om mij zoo spoe dig mogelijk zijn naam en adres op te geven. Jong en oud zijn hartelijk welkom. Ik mag wel een dringend beroep op U allen doen U niet afzijdig te houden, maar om gezamelijk mee te werken aan de instandhouding van onze ge meenteband. Nu nog als kleine huisgemeenten, straks, naar wij hopen, weer in den polder. Geeft U dus spoedig op, opdat wij zoo snel mogelijk kunnen be ginnen. Ook deel ik de jongeren nog mede, dat de jeugdkring weer bij elkaar zal komen. Hierover vol-

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 2