MEDEDEELIN GEN TEXTIEL De Bode maakt zich druk De Bode, de gezondene, het ambtelijk geredigeerde blad, maakt zich dezen week erg druk. Aanleiding hiertoe is een pu blicatie in ons blad van 22 Maart j.1., een bericht, wat wij overge nomen hebben uit het dagblad ,,De Waarheid", zonder eenig commentaar, en met herhaaldelij ke bronvermelding. Volgens de Bode heeft De Waarheid eenige dagen daarna op een veel bescheidener plaats het bericht ingetrokken en daarin medegedeeld dat hetgeen over den heer Langedijk werd geschreven op onwaarheid berustte. De Bode grijpt dit aan als een rel tegen ons blad, waarbij dan insinueerend onze objectiviteit het moet ontgelden. Als het inderdaad een onwaar heid is wat over den heer Lan- gedijk werd gepubliceerd, dan kunnen wij ons daar slechts over verheugen. Maar dit betreft dan ook alleen, dat hij niet in dienst is bij den Dienst Wederopbouw Wieringermeer. De rest gaat de Bode maar eens informeeren op huize Voorhout te Alkmaar. Leuk van den heer Langedijk om te schrijven dat de Wierin germeer een geteisterd gebied is. Informeer eens, Bode, in Alk maar, hoe of de zaken staan van deze medelevende leverancier. Maar pas dan op Bode, je loopt gauw vast op invloedrijke rela ties, die vele Weermachtslever anciers plegen te hebben. Er stond echter nog meer in het gewraakte bericht, Bode Waarom wordt dat verzwegen? Waarom worden de mededeelin- gen betreffende de firma Heerdt en Zn. te Medemblik verzwegen? Over objectiviteit gesproken. De Moffen hebben de polder onder water gezet, Bode. Jaren lang hebben Hollandsche aanne mers bewust bouwstoffen aange bracht voor de vernietiging die de Hunnen in .ons land hebben aangericht. De eerste aannemer die belast werd met de berging van de resten, die het vernielen de water ons gelaten heeft, was een Weermachtsaannemer, Bode. Het was een vergissing, accoord, maar die vergissingen worden nog dagelijks gemaakt. Seys Inquart werd eenige ja ren terug officieel rondgeleid in een bloeiende Wieringermeer. Bode. H.M. de Koningin stond onlangs bij de puinhoopen. Voelt ge wat we bedoelen, Bode? Houdt LI aan uw taak, het „ob jectief" weergeven van besloten bijeenkomsten, doch tracht niet anderen met verminkte berichten verdacht te maken. van de Commissie ter behartiging van de belangen var geëvacueerde Wieringenneerbewoners. Het is 14 dagen geleden dat de Beursver. de mededeeling deed, dat wegens de geringe zaalruimte er geen dagkaarten meer zouden worden afgegeven. Tot op dien dag was de ruimte bij den heer Laan veel te klein om alle beurs bezoekers onderdak te verleenen. Maar het was toen koud en guur en er kon nog weinig op het land gebeuren. De laatste twee weken is dat anders. Het was de eerste uren zelfs heel stil Woensdagmor gen, pas op het allerlaatst, zoo on geveer tegen den tijd, dat de me- dedeelingen werden gedaan, werd het wat drukker. Maar daarna vertrokken de boeren ook weer spoedig. Ook nu waren de mededeelin- gen weer beperkt. De voorzitter van de commissie, de heer H. A. Giesen kondigde het volgende af: Van de P.B.H. De P.B.H. deelt mede. dat hec hem gehikt is de beschikking te krijgen over een klein kwantum puntdraad. Gedeeltelijk nieuw ei oud. Gegadigden hiervoor dienen zoo spoedig mogelijk bij hem aan te vragen met opgave van het benoo- digde kwantum. De prijs van hei draad is f 70.per 100 Kg. (nieuw) en f 12.per 100 Kg. oud Aanslag veelevering. De P.B.H. maakt, naar aanleiding van de toegezonden aanslagveele- vering. het volgende bekend. De toegezonden formulieren kan men beschouwen als een zui ver administratieven maatregel. Men kan hierop zien hoeveel dc extra aanslag 1944 en de normale aanslag 1945 bedraagt, door de P.B.H. als laatst afge boekte bon overeenkomt met de eigen gegevens. In de kolom, waarin staat, dal men voor 1 Dec. 1945 een bepaald aantal Kg. vleesch geleverd moet hebben, ingevuld, dan beteekent dit. dat men deze aantal Kg. nog schuldig is, zoodat men daarvoor ter zijner tijd een lastgeving tot levering kan verwachten, Is deze kolom niet ingevuld dan beteekent dit dat men, of reeds genoeg, of reeds teveel qeleverd heeft. Mocht men tegen deze aanslag bezwaar maken, dan kon men voor het indienen van een bezwaar schrift, formulieren bij de P.B.H. hiervoor krijgen. Electrische energie. Van de zijde van het P.E.N. mededeeling ontvangen, dat de mogelijkheid bestaat, dat nog voor de oogst stroomlevering kan plaats hebben, ten Westen van de lijn Robbenoord Wieringerwerf, Mid denmeer. Aartswoud. Ten Oos ten van deze lijn kan geen ga rantie worden gegeven dat dit jaar de electrische voorziening weer in orde is. Paarden gevraagd. De heer D. Kwaks, Diepsmeer, Oudkarspel vraagt voor direct 2 werkpaarden. Hij is bereid deze paarden aan te houden tot de oogst. Inspuiten tegen droes. Nogmaals wordt aan de landbou wers de wenk gegeven om toch vooral hun paarden tegen droes in te laten spuiten. Er wordt op- gewezen dat men dit verplicht Comm. Voorziening Wieringermeer Voor Wieringermeergedupeerden, die nog geen vergun ning van „Noodvoorziening" voor aankoop textiel ont vangen hebben of nog dringend behoefte hebben aan textiel is er gelegenheid dit alsnog te'betrekken bij on derstaande winkeliers en op de daarachter vermelde data J. VOS, MEDEMBLIK, van 8 t.m. 11 April Fa. KLEINE-BURGER, WINKEL, v. 15 t.m. 18 Apr. Fa. SCHMALZ SCHAGEN, van 24 t.m. 26 April en zoonoodig nog 29 en 30 April Verkoopuren dagelijks van 911 uur Verkoopuren dagelijks van 911 uur en van 1416 u. De aankoopvergunningen worden bij bovengenoemde firma's door het aldaar aanwezige distributiepersoneel terstond uitgeschreven. Mede brengen de twee distribu tiestamkaarten van elk gezinslid, waarvoor men textiel wenscht te betrekken. De aandacht wordt er op geves tigd dat bovenstaande gelegenheid is opengesteld uit sluitend voor Wieringermeer gedupeerden, verblijvende in één der genoemde plaatsen of in de naaste omgeving daarvan. De A.T.O. gaat weer over de Afsluitdijk rijden Naar wij uit goede bron ver nemen, zal de A.T.O. binnenkort weer een autobusdienst over de Afsluitdijk instellen. Dit is een zeer verheugend feit. Het wordt dan weer de dienst Alkmaar- Leeuwarden. Wij werden er op merkzaam op genraakt. dat het van belang zou zijn, indien deze dienst zoo werd gereden, dat de Wieringermeer in het traject werd opgenomen, inplaats dat de bussen via de Kooi gaan. Wieringen heeft een busdienst en langs het N.H. kanaal worden op den Helder door cle N.A.C.O. diensten onderhouden. ners die hun relaties in Friesland hebben zou het uitermate belang rijk zijn, als door het gemeente bestuur, pogingen werden aange wend om deze Holland-Friesland dienst door de Wieringermeer te krijgen. Het is een poging waard. Goed afgeloopen. Bij het voeren der paarden kreeg de heer J. Veldhoen Maan dag een trap van één der dieren in de stal van de heer L. Burgers aan de Alkmaarscheweg, De heer V. werd juist boven de knie ge raakt en ging door de hevige pijn buiten bewustzijn. Per auto naar zijn woning in Nieuwe Niedorp vervoerd, bleek bij onderzoek van de arts dat de verwonding nogal mee viel. De heer V. zal eenigen tijd rust moe ten houden. Butagas voor gedupeerden. Wieringermeer-gedupeerden, die in aanmerking wenschen te komen voor het betrekken van Butagas met een bijbehoorendc installatie, gelieven dit onder op gave van naam en volledig adres schriftelijk mede te deelen aan het Bureau Voorziening Wieringer meer, te Kolhorn. Wordt er aan het verzoek gee gevolg gegeven, dan zullen maat regelen worden genomen. Beschikbaar. De heer Scholtens, aan de Praam- weg. Middenmeer. heeft beschik baar twee paarden en een zaaima- chine. Electrische Snelkokers en Straalkachels. Wieringermeer-gedupeerden die in aanmerking wenschen te komen voor toewijzing van een electrische snelkoker of straal- kachel moeten dit schriftelijk me de te deelen aan het Bureau Voor ziening Wieringermeer te Kol horn, onder opgave van den win kelier van wien zij dit artikel wenschen te betrekken. De aandacht wordt er óp ge vestigd, dat slechts een zeer klei ne hoeveelheid van genoemde ar tikelen beschikbaar is. Benoemd. De heer P. de Jong, onderwij zer bij het U.L.O, onderwijs der Stichting W ieringermeerscholen.. is in gelijke functie benoemd te Noord-Scharwoude. Chr. Hist. Unie Afdeeling Wieringermeer In café Laan te Winkel hield 30 Maart de afd, Wieringermeer van de Chr. Hist. Unie een le denvergadering. Na opening op de gebruikelijke wijze en lezing van 1 Cor. 3, kon een flink aantal leden welkom worden geheeten, hoewel het werd betreurd, dat niet nog meer arbeiders aanwezig waren. De voorzitter zet dan in een helder betoog de politieke situa tie van het oogenblik uiteen en geeft aan wat thans de plaats is van de Chr. Hist. t~tnie. De ko mende Gemeenteraadsverkiezing wordt besproken en de houding die de C. H. hierbij zal innemen wordt bepaald. Getracht zal worden hierover met andere partijen contact te zoeken, waarvoor een commissie- wordt benoemd. Na uitvoerige besprekingen wordt een voorloopige candida- tenlijst samengesteld. Na de rondvraag, waarin nog verschillende interne zaken wor den behandeld, spreekt de voorz- nog een kort slotwoord en wekt iedereen op om getrouw te zijn aan het Chr. Hist. beginsel. De tweede voorz. sluit dan de verga dering met dankgebed. Aangifte Koolzaad. Vanwege de Keuringsdienst van den N.A.K. wordt het vol gende medegedeeld: Binnen niet al te langen tijd zullen de voorwaarden voor chr

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 2