Comm. Voorziening Wieringermeer TEXTIEL Voor Wieringermeergedupeerden, die nog geën vergun ning van „Noorvoorziening" voor aankoop textiel ont vangen hebben of nog dringend behoefte hebben aan textiel is er gelegenheid dit alsnog te betrekken bij on derstaande winkeliers en op de daarachter vermelde data Fa. KLEINE-BURGER, van 8 t.m. 11 April, Kleuter en Baby-kleeding G. KROON, Kleedingmag. W.Meer, Noordscharwoude op 19 April. Heerencostuums kl. maat; Heerenjas- sen kl. maat; Skipakjes maat 58; Kinderjurken 312 jaar; Kinderjassen 15 jaar; Jongensjekkers diverse maten Fa. SCHMALZ, Schagen, van 2 t.m. 26 April en zoo- noodig nog 29 en 30 April. Heerenconfectie, kl. maat Damesconfectie, Heeren- en Damesondergoed. Verkoopuren dagelijks van 911 en van 1416 uur. De aankoopvergunningen worden bij bovengenoemde firma's door het aldaar aanwezige distributiepersoneel terstond uitgeschreven. Mede brengen de tweede distri butiestamkaart van elk gezinslid .waarvoor men textiel wenscht te betrekken. De aandacht wordt er op geves tigd dat bovenstaande gelegenheid is opengesteld uit sluitend voor Wieringermeer gedupeerden, verblijvende in één der genoemde plaatsen of in de naaste omgeving daarvan. vervolgd worden en zal de aan geplante oppervlakte, welke groo- ter is dan 10 are, teruggebracht moeten worden tot 10 are. Zoek geraakt. Een partijtje van 120 kg. Do- mestic Ray is vermoedelijk door een chauffeur die ter plaatse niet goed bekend is bij een verkeerde boerderij afgezet. Bedoelde partij was bestemd voor de heer P. Koster, Molen weg, Slootdorp en was afkomstig van het Centr. Bureau te Kolhorn, Landbouwers die deze Domestic Ray per abuis hebben ontvangen worden verzocht zich in verbin ding te stellen met het Centr. Bu reau. Loonen en arbeidsvoorwaarden. T.a.v. van de loonen en arbeids voorwaarden is door het scheids gerecht het volgende van toepas sing bepaald. Akkerbouw. a. Volwaardige vaste arbeiders van 21 jaar en ouder f 42per week. b. Jeugdige arbeiders: 20 jaar 95 pCt.. 19 jaar 90 pCt., 18 jaar 80 pCt., 17 jaar 70 pCt. en 16- jarigen 60 pCt. van het loon. Veehouderij. a. Volwaardige vaste arbeiders van 21 jaar en ouder f 46.per week, b. Jeugdige arbeiders: 20 jaar 95 pCt., 19 jaar 60 pCt., 18 jaar 80 pCt., 17 jaar 70 pCt., 16 jaar 60 pCt. van het loon. Uurloon. Volwaardige losse arbeiders zul len een uurloon ontvangen van f 0.76, Arbeidstijd. Akkerbouw losse arbeiders 9 en een half per dag. Vaste paar denknechts 10 en een half per dag Rijwiclvergoeding. f 2.per week of 30 ct. per dag, voor de vaste paardeknechts en melkknechts die verder dan 5 a 6 km. moeten fietsen en niet in staat zijn per autobus te reizen. Doorbetaling Feestdagen. Erkende Chr. en R,K. feestda gen zullen worden door betaald volgens het gewone loon, aan die arbeiders die 4 weken of langer in dienst zijn bij den zelfden werk gever. Kunstmeststrooien. Voor het strooien van kunst mest zal een extra vergoeding van f 0.12 per uur worden betaald indien dit met de hand geschiedt en van f 0.05 per uur indien dit met de machine geschiedt. Vergoeding Tractorchauffeurs. Tractorchauffeurs ontvangen f 0-1 per uur extra voor hun ge diplomeerde en ervaren rij-uren. Er wordt nog op gewezen dat bovenstaande loonen en voor waarden geldig zijn tot 1 Mei a.s. Wat of er. na 1 Mei zal gebeuren wordt nog wel nader bekend ge maakt. Werkzaamheden Landbouwhër- stel en Dienst Wederopbouw. In aansluiting op bovenstaande deelen de gez. landbouworgani saties het volgende nog mede: Zij die slootwerk uitvoeren voor den Dienst Landbouw'herstel of werk zaamheden voor den Dienst We deropbouw (b.v. puinruimen), waarvoor 31 Yi pCt. sociale lasten worden bijgerelcend, w.o. 5 pCt. voor regenverlet en 6 pCt. voor vacantietoeslag, worden geadvi seerd deze 5 en 6 pCt. aan de arbeiders uit te betalen. Voor de vaste arbeiders die mogelijk aan slootwerk zijn gezet wordt gead viseerd de gewone vacantiere- gcling toe te passen. Mededeeling Ir. Dijkema. Tenslotte deelde Ir. Dijkema nog mede dat de 50 ton roode kla ver Donderdag in Kolhorn is aan gekomen. De handelaren worden verzocht zich zoo spoedig moge lijk in verbinding te stellen met depot te Kolhorn. in verband met de distributie. Zij worden tevens verzocht de gewijzigde gespeci ficeerde lijsten van hun klanten bij de Voorlichtingsdienst in te dienen. De mengsels voor blijvend gras land kunnen in het begin van de volgende week in Kolhorn aanko- De vervoerkosten. Naar we uit goede bron ver nemen is de termijn voor de kos ten van het vervoer naar den polder, door het Rijk met een maand verlengd. Voorloopig wor den deze kosten dus nog door het Rijk gedragen. Bevrijdings-herdenking in de Wieringermeer, Op initiatief van den Burge meester is dezer dagen een com missie bijeen gekomen te Kolhorn, die plannen heeft gemaakt om een sobere bevrijdings-herdenking te organiseeren voor hen die reeds in de Wieringermeer zijn terug gekeerd. Aangezien de 4e Mei geen vrij af mag worden gegeven, kan de ■bijeenkomst niet eerder worden gehouden dan ongeveer 3 uur n.m. Men heeft het plan om deze herdenkingsbijeenkomst te hou den in een landbouwschuur. Ech ter zal nog overleg worden ge pleegd met den Rentmeester, of de schuur van den heer Kits hier voor gebruikt mag worden. Gaat dit niet dan zal het plaats heb ben in het gebouw van het voor malige Jodenkamp, tegenwoordig DUW-gebouw genaamd. Op deze bijeenkomst zal ge sproken worden door de voor gangers der drie kerkgenood- schappen, terwijl de Burgemeester en Rentmeester resp. zullen ope nen en sluiten. Vervolgens hoopt men dé mid dag te vullen met muziek, zang, voordrachten en dergelijke. Er zijn een drietal kleine comi- té's gevormd die één en ander na der zullen uitwerken. Ook is nog besproken om den 17e April te herdenken. Op wel ke wijze is nog niet besloten en voor dit jaar meende men er dan ook nog vanaf te moeten zien, aangezien de polder nog in een dergelijke desolaten toestand is, bovendien is het meerendeel der bevolking nog niet terug, doch vast staat dan het de komende jeugd van den polder tot in leng te van dagen bij moet blijven welke sc'handaad den polder werd aangedaan. Keuringsdienst Noordhoüand van den N.A.K. Secretariaat: Nassauplein 43 Allernaar Aangifte keuring 1946. De aangifte voor de keuringen is opengesteld tot uiterlijk 3 Mei a.s. en kan geschieden bij het Secretariaat of bij de plaatselij ke vertegenwoordigers. Aan alle telers, die in 1945 heb ben laten keuren, is een circu laire gezonden, waarin de voor waarden enz. opgenomen zijn Degenen,, die deze circulaire niet ontvangen, kunnen deze bij het Secretariaat of de vertegenwoor digers aanvragen. Men verzuime niet tijdig aan te geven, om niet teleurgesteld te worden. De Noodslachtplaats Van de mooie gemeentelijke noodslachtplaats te Slootdorp is ook niet veel overgebleven. Nu zoo langzamerhand veel paarden en ook rundvee naar den polder wordt terug gebracht en de kans bestaat dat ieder oogenblik dieren uit nood geslacht moeten worden, lijkt het ons van belang dat voor deze inrichting noodmaatregelen worden getroffen, zoodat mecje in H.H. adverteerders en medewerkers! Aangezien er volgende week. 17 April geen beurs te Winkel wordt gehouden, verzoeken wij tijdige toezen - ding van cop:e der advertenties enz. aan ons bureau Nieuwe Niedorp B 58. tewillen opzenden. Ons telefoon nummer is 206. Mogen wij op Uw medewerking rekenen? De administratie. O het belang van de voedselvoor ziening, de dieren verwerkt kun nen worden in den polder, waar door het goedgekeurde vleesch ten goede kan komen aan hen die reeds weer in den polder wo nen. Wanneer het straks het weer warmer wordt, dan is het van belang dat een uit nood geslacht dier zoo spoedig mogelijk wordt verwerkt en gedistribueerd. Voor het gemeentebestuur en den Dienst Wederopbouw, zal dit één van de urgentiepunten moeten zijn, die spoedig om een oplossing vragen. Politieke activiteit. Naar wij uit goede bron ver nemen ligt het in de bedoeling om Zaterdag 27 April a.s. een afdee- ling Wieringermeer op te rich ten van de Partij van de Vrij heid, Noodkerk in aanbouw. Het Noodkerkje te Wieringer- werf, wat ons beschikbaar is ge steld door Zwitserland is te Den Oever aangekomen. Een gedeelte van de lading is reeds gelost en naar Wieringerwerf getranspor teerd, alwaar het door den ,aan- nemer de heer L. Schotte in el kaar wordt gezet. Het is een eenvoudig gebouw, men kan eigenlijk zeggen, een ba rak met een torentje er op, doch voor het doel bijzonder geschikt. Hulde aan P.T.T. Men moet bewondering hebben voor de technici van P.T.T.die met een schrijnend tekort aan deugdelijk materiaal, practisch ieder die voorheen telefoon had in den polder, weer aansluiten Wan neer we althans de aansluitingen te Middenmeer bezien, dan is dit kantoor weer flink op weg. PTT heeft voorloopig de beschikking gekregen over de benedenverdie ping van het pand van kapper Zwart. De heer J. Kossen de kan toorhouder van Slootdorp, heeft met zijn eohtgenoote hier weer bijna een dagtaak. Er is een cel aangebracht voor het publiek, kortom er zit schot in bij PTT. Export Pootaardappelen. Telers en handelaren, die nog over voorraden goedgekeurde pootaardappelen beschikken, kun nen deze alsnog bij de BEA li voor verkoop voor export aanbie den. Hiervoor behoeven geen spe ciale aanbiedingsformulieren te worden gebruikt. Wegens het reeds vergevorderde seizoen is het noodzakelijk, dat de aanbie dingen direct naar een der vol gende adressen worden verzon den: fa, Hettema, Fonteinstraat 79 te Leeuwarden voor Friesland; E. Luttmer, Handelskade H 352 te Stadskanaal voor Groningen, Drente en Overijssel: H. de Haas, Volkerakstraat 37, Amsterdam-Z voor Noordholland; fa. B. M. opiers en Zn., Walenburgerweg 53, Rotterdam voor Zuidholland, Utrecht en Gelderland; Mevr. E. de Ridder van den Berghe, Burg. Vergroessenstraat 2 te Bergen op Zoom voor Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg.

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 2