PARTIJ VAN DE ARBEID. S. L. MANSHOLT het midden laten. Ook de huur prijzen en voorwaarden zijn nog niet bekend. Daarvoor zal nog nader overleg worden gepleeg i met de organisatoren ui't het oude land. 4e. Wij hopen dat velen de noodzaak van deze hulp zulle i inzien en spoedig hun hulp in den vorm van een sproeikar aanbie den voor hun collega's op het ou de land. De Wieringermeer kan hier een prachtige geste toonen. 5e. Het is onnoodig er op tev wijzen, dat een doelmatige be strijding op het oude land ook voor de Wieringermeer zelf van het allergrootste belang is, aan gezien er geen schijn van kans is, dat de Wieringermeer zich de kever van het lijf kan houden als deze in de omgeving onvoldoende zou worden bestreden. Ons be lang ligt dus vooral ook in de be strijding van de kever in de wij de omtrek van den polder, 6e. Wij verzoeken alvast aan alle landbouwers hun sproeikar- ren in orde te willen laten maken, want daar mankeert na de inun datie gewoonlijk meer aan, dan men denkt. En er is haast bij. De kevers werden reeds ge vonden! Ir. L. R. Dijkema Katholieke Volkspartij Afd. Wie ringermeer. In Café Laan te Winkel is Za terdag j.1. de afd. Wieringer meer opgericht van de Katholieke Volkspartij. Na gehouden verkiezing werd het bestuur als volgt samenge steld: F- J. A. van Dam, Voor zitter; G. Veenhuis, Secretaris; G. Scholten, Penningmeester; Mr. F. J. A. Vosters, G. van Olst, H. P. M. van Sitterd en G. W. Datema bestuursleden. Nadat nog een contributierege ling was vastgesteld, werd de a.s. Gemeenteraadsverkiezing bespro ken. T.z-t. zal nog een vergade ring worden belegd waarin de, candidaatstelling aan de orde komt. Partij van de Vrijheid afd. Wieringermeer. In een goed bezochte bijeen komst werd Zaterdag j.1. overge gaan tot oprichting van een af- deeling Wieringermeer van de Partij van de Vrijheid. In het voorloopig bestuur wer den de heeren R. Hoekinga, G. Schuiringa en S. Breebaart ge kozen. Op de eerstvolgende ver gadering wordt dit bestuur nog uitgebreid. Besloten werd om flink propaganda te maken, waarvoor o.a. een spreker zal worden ge vraagd om op 8 Mei na de beurs te spreken. In de propagana-commissie werden benoemd de heeren K. H. Kroeze, H. Schuringa en U. D. Kalverkamp. Op 15 Mei zal we derom een huishoudelijke verga ring worden gehouden, waarin o.a. de candidatenlijst voor de ge meenteraad samengesteld zal wor den. van Wijk, resp. secretaresse en penningmeesteresse zijn gewor den. Nadat spr. nog een hartelijk woord van welkom had gericht tot Ds. Nell, die een lezing zal houden memoreerde zij de gebeur tenissen van het afgeloopen jaar. Veel is er gebeurd aangename en onaangename dingen. Fen ieder aldus spr. heeft wel iemand in fa-, milie- of kennissenkring, welke 'n ledige plaats heelt achter gelaten. Spr. verzoekt eenige oogenblik- ken stilte te wijden voor hen die heengingen. Spr. sprak nog eenige toepasselijke versregels en gaf daarna het woord aan Ds. Nell. Ds. Nell had als onderwerp ge kozen: ,,Als een goed instrument" en zegt deze woorden gekozen te hebben uit het 2e vers van het Wilhelmus waarin staat: ,,Maar God zal mij regeeren, als een goed instrumentDit onderwerp eischt eenige bezinning, waarbij Uw ge dachten en beslissing wordt ge vraagd, en dan komen we tot de gedachten: 1Hoe is deze wereld; 2. Welke houding nemen wij aan; 3. Als een goed instrument. Spr. duidt aan hoe er een stre ven is in de wereld om alle men- schen gelijk te schakelen, unifor misme, en toont dit aan met tal van voorbeelden. Hoe verder de wereld geleid wordt door tech niek, en komt vervolgens van de eenvoudige technische hulp middelen tot de atoomsplitsing. Hoe de techniek als ze niet in goede banen geleid wordt, de ondergang van deze wereld be- teekent. En de economie. Hoe de wereld jaagt naar voor deel en op winst belust is. Wij moeten niet onverschillig onc dit alles blijven. Juist in Noord-Holland gebl ken wij zoo graag een mooi woord neutraal", voor volslagen onver schilligheid. Uw houding moet zijn als een goed instrument. Spr. komt tenslotte tot de begrippen Schepping en Verlossing. Onder Schepping verstaan wij alles ont vangen .achter alles staat de le vende God. Verlossing, wij heb ben alles ontvangen en niets ge daan. Heer wees mij arme mensch genadig. God maakt aanspraak op U. Hierna werd nog wat met spr. van gedachten gewisseld, waarna de presidente Ds. Nell hartelijk dankte voor zijn mooie lezing. Het huishoudelijk gedeelte werd hierop afgewerkt waaruit we vermelden, dat naar Engelsch voorbeeld, telkens een paar da mes zullen worden aangewezen die als gastvrouw op de bijeen komst optreden. Mevr. Hoogscha- gen zal de afdeeling vertegen woordigen op de Prov. verg. te Alkmaar en 22 Mei op de algem. verg. te Utrecht. Een bezoek aan de Volkshoogeschool zal nog na der worden bekend gemaakt. onde£? geoWti- doet een beroep op ons allen die niets of weinig gaven, voor hen die alles gaven voor de vrijheid van ons volk. Wordt daarom contributant van de Stichting 19401945, Heerengracht 597, Amsterdam, postgiro 194045. Voor de Wieringermeer heeft zich een kleine plaatselijke com missie gevormd, bestaande uit de heeren, G. Stoel, W. ten Kate en J. Korver, die alle mogelijke in- l.chtingen kunnen geven over het werk van de stichting. Zij zullen U ook bezoeken. Doch U laat het natuurlijk niet zoo ver komen. Gij hebt allen de achterzijde van Uw bonkaart reeds gelezen en daarna gehandeld. Zij gaven alles, geeft gij iets. De eerste telefonische aansluiting te Slootdorp. P.T.T. heeft de gang er in bij de wederopbouw van het tele foonnet in den polder. Dezer da gen is de eerste aansluiting te Slootdorp in gebruik genomen. Het pakhuis van de Aankoopver. is wederom telefonisch te berei ken. Het loopt weliswaar nog wel over het kantoor te Middenmeer, doch ook hierin komt straks weer verandering. Plattelandsvrouwenbond Afd, Wieringermeer. In de Maandagmiddag te Win kel gehouden bijeenkomst van bo vengenoemde afdeeling deelde de presidente Mw. Doornbos-Wa genborg mede, dat de nieuwe be stuursleden. Mw. de Veer en Mw. Gij hebt het natuurlijk gelezen. Moeten wij er nog aan herin neren? Gij hebt natuurlijk reeds allen Uw nieuwe bonkaart voor de 6e en 7e periode zorgvuldig aan alle kanten bekeken. De ac tie voor de Stichting 19401945 moeten wij levendig houden, zij mag nimmer verflauwen. De zorg voor de nabestaanden van hen die vielen in de ondergrondsche strijd dienen wij te zien als een plicht. De Stichting 19401945 De nood-woningen in de wagen berging. Wij waren dezer dagen in de gelegenheid om een noodwoning te bezichtgen die gemaakt zijn in de wagenberging van de be houden gebleven schuren aan de Groetweg. Zoo op het oog lijkt het niet gek. Vooral de woon keuken ziet er bewoonbaar uit. Het is alles licht opgewerkt met bord en latten, waarvan de af werking wel wat te wensc'hen overlaat. Er zijn erg veel kieren, doch misschien wordt dit nog eens door een vakman na- geloopen. Dat men de zolders niet van een plafond heeft voorzien, is jammer. Matcriaalschaarschte zal de oorzaak wel zijn, doch als straks zaad en dergelijke door den boer op den zolder wordt gebracht dan is het gevaar voor doorstuiven niet denkbeeldig Noch in de woonkeuken, noch in de slaapkamers is een plafond aangebracht. Iedere bewoner beschikt over twee slaapkamers die aan elkan der grenzen. Aangezien er maar in één kamer een raam is, krijgt de tweede kamer het licht door dat een gedeelte van de afschei ding van boven is opengelaten. Waarom of men de muren van deze kamers niet gesausd heeft begrijpen we niet. De ventillage is zeer slecht. Wanneer we aan de voorwaarden denken die wor den gesteld om een noodwoning te mogen plaatsen .dan voldoen deze slaapkamers in geen enkel opzicht aan de gestelde voorwaar den. Tusschen de vertrekken is nog een bergruimte gehouden voor fietsen, brandstoffen en der gelijke. Nogmaals zoo op het oog lijkt het wel, doch wanneer men er lang in moet wonen, dan zul len de klachten niet uitblijven. De bewoners wiens woning wij heb ben bekeken hadden geen stukje tuingrond. Of dit bij alle wonin gen zoo is, is niet bekend, doch het lijkt ons wel gewenscht dat de bewoners in het genot wor den gesteld van eenige aren grond. Een jubileum. Onder zeer groote belangstel ling heeft op 29 April de heer G. L. van Sluis hoofdmonteur bij den telefoondienst voorheen te Middenmeer woonachtig en thans tijdelijk te Heiloo, zijn 25- jarig jubileum bij dezen dienst herdacht. Aanvragen heraansluiting en nieuwe aansluiting. Aanvragen voor heraansluiting op het telefoonnet in de Wierin germeer moeten worden gericht aan het Hoofd van het Telefoon district te Haarlem. Men kan de ze aanvragen afgeven op het kan* toor te Middenmeer hetgeen de behandeling bespoedigt. Ook aanvragen voor een nieuwe aan sluiting kunnen op gelijke wijze worden gedaan. Kerknieuws Ned. Herv. Gemeen te Wieringermeer 12 Mei Winkel 10 uur, dienst voor de Wieringermeer, voorganger de heer J. Sie- remans van Obdam. H ,H. kerkeraadsleden worden er op attent gemaakt dat na af loop van dezen dienst een kerkeraadsvergadering wordt gehouden. „Rijzende Kerk" afd, Wieringer meer. Zaterdagmiddag hebben wij. club gehouden bij ons thuis in de ark. De opkomst was boven ver wachting. Fokje is nu weer onze secretaresse. Er was heel wat te bespreken. 26 Mei is er een groot weekend te Schagen, waar wij al len naar toe gaan. Fhiel vertelde ons het één en ander van de A.V. te Deventer en Jo van de Toog- dag op tweede Paaschdag. Met Pinkster is er een Pico te Bus- sum. We zouden graag heen wil len ,maar er zitten eenige moei lijkheden. Er wordt o.a. een spel opgevoerd ,,De Gouden Eeuw", en nu hebben wij als opdracht, daar iets van Leegwater weer te geven. Door de verspreidheid der leden is dit erg moeilijk. Na de besprekingen hebben we eenge volksdansen gedaan. Tot slot zei Piet nog iets. Het is zijn laatste bezoek aan de club, aangezien hij zijn dienstplicht moet vervullen. Wij wenschen onzen vriend veel goeds toe en tot weerziens. 18 Mei, des namiddags 2.30 uur hebben we weer een bijeenkomst bij mij aan huis- We zijn allen vol moed. Zoolang we geen club gebouw hebben, houden we club bij de leden aan huis. Gedurende de inundatie kwamen we 1 x in de maand bij elkander, dit is te weinig. Ons plan is nu om de 14 dagen. Net als de Wieringer meer, zullen ook wij herrijzen. Mart. Wieringermeerbewoners STEMT gij in met Maatschappelijke ordening en Geestelijke Vrijheid. De grondgedachten van het nieuwe Nederland? STEMT dan op 17 Mei a.s. No. 1 van Lijst 1 Minister van Landbouw. Visscherij en Voedselvoorz.

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 2