Coliecte Prins Bernhard- Fonds De excursie naar den Noordoostpolder gaat door De excursie naar den Noord oostpolder op Donderdag 4 Juli a.s. gaat door. Ruim 500 perso nen zullen aan de tocht met de mooie salonboot de ,Van Hasselt' deelnemen. Het vertrek van Medemblik is op acht 's morgens bepaald. Het bestuur verzoekt nog even onder de aandacht van de deelnemers te brengen, dat de kwitantie geldt als bewijs van toegang tot de 'boot. Men denke er dus aan de kwitantie bij zich 'te steken, ter voorkoming van moeilijkheden. Eenige deelnemers uit het Noorden van ®den polder hebben het initiatief genomen om naar en van Medemblk een auto te laten rijden. Deelnemers hiervoor kunnen zich verstaan met den heer J. Hoogschagen, Kooltuinen, Slootdorp. Mogelijk dat dit voor andere gedeelten van den polder ook te organiseeren is? Blijkens een advertentie in dit nummer is het mogelijk om de in wendige mensch behoorlijk te versterken tijdens de reis. Hotel Smit Middenmeer zorgt voor het natje en bakker Vijn uit Medem blik voor de belegde broodjes. (Was er onder de bakkers uit den polder geen animo? red.) Er werd Woensdag door ver schillende menschen gevraagd of men nog een boterham moest meenemen. Zijn we welingelicht dan is dat niet noodig. Er is aan boord völdoende te krijgen. Men heeft er veel moeite voor moeten doen, voor den oorlog was dit zoo erg, doch thans valt bet nog niet mee om alles te Vlug en vaardig. Dinsdagavond vergaderde het Bestuur van de Gymn. Vereeni- ging ..Vlug en Vaardig", opger. December 1940, ten huize van den heer G. Kroeze te Oude Nie- dorp. Besproken werd om op de oude voet van vóór 1945 weer verder te gaan. De voorloopige agenda werd vastgesteld, en besloten de leden per advertentie op te roepen. Dat de vereeniging recht van bestaan had, bleek wel uit een le denaantal van ruim 200, plus ruim 100 donateurs, op 17 April 1945. Het bestuur rekent op een spon tane medewerking van al haar leden en Donateurs en van het Gemeentebestuur Wieringermeer mens de contactcommissie,, een opgave van de landbouwers van hun arbeiders met nauwkeurige vermelding van hun namen en woonplaatsen en adressen, met de opmerking van al of niet gebruik making van de bestaande ver- voersdiensten. Vermoedelijk omdat door 't ar beidsbureau W. Meer vervoers bewijzen zijn uitgegeven, is deze opgave niet geheel bij hen binnen gekomen. Hij attendeert er echter op. dat deze vervoersvergunningen ten hoogste 2 a 3 weken geldig zijn en indien voor 7 Juli a.s. geen opgave ontvangen is door hem moet er op gerekend worden, dat de arbeiders hier zeer zeker moei lijkheden mee zullen onder-vinden bij het vervoer. krijgen. In ieder geval, de exploi tanten van de buffetten hebben ons verzekerd dat er voldoende voorraad is ingeslagen. Leek het er aanvankelijk op dat een autotocht door den Noord oostpolder moest vervalen, de laatste berichten zijn weer gun stig. Er heeft wel een tocht door den polder plaats. Laat ons hopen op een mooie dag wefer, dan twijfelen we er niet aan of het zal een prettige dag worden. .Gemeenteraadsverkiegingen in de Wieringermeer De lijstnummering voor de ge meenteraadsverkiezingen is als volgt: 1 Partij v. d. Arbeid 2 Chr. Hist. Unie 3 K.V.P. 4 A.R. 5 Partij v. d. Vrijheid Onder voorzitterschap van den heer S. Breebaart werd Donder dagavond te Kolhorn een verga dering gebonden. Hier besloot men tot deoprichting van een Voetbalvereeniging in de Wie ringermeer. 30 Personen waren aanwezig. De heer Breebaart schetste de moeilijkheden die nog overwon nen moeten worden, en vroeg hierna of men voelde voor de oprichting van een voetbalclub. Alle aanwezigen spraken zich voor oprichting uit. Men is van plan om in competitieverband te gaan spelen, n.1. Zaterdagmiddag en Zondag. Een naam voor de club zal nog nader overwogen 'orden. De oude naam Flevo is in discrediet. zoodat men hier niet veel meer oelde. Het tenue wordt een blauw-wit gestreepte shirt met zwarte broek. Statuten en reglement zul len worden ontworpen door het bestuur. Men is er algemeen voor dat er één club in den polder is. De kwestie van drie dorpen in verband met de plaats, van het hoofdterrein is een moeilijkheid. Doch ook hieruit hoopt men te komen. De contributie wordt be paald op f 0.25 per week, voor adspiranten 10 cent. Een inleg- geld van f 2.50 voor leden en een gulden voor adspiranten, om reeds dadelijk over geld te be schikken wordt aangenomen. Schoolvoetbal zal eveneens ter hand worden genomen. Men zal zich met de hoofden van scholen in verbinding stellen. De heer Burger Hoofd van de Wieringer- meerschool zegt voor schoolvoet bal te zijn. Hij kan zich echter niet bij een vereeniging aanslui ten. De heer Burger deelt tevens mede dat Katholieken voorne mens zijn een eigen vereeniging op te richten, en in eigen verband te gaan voetballen. Dit verwon dert de heer Breebaart ten zeer ste. daar hij juist anders is inge licht. Indien deze mededeeling juist is zou hij dit ten zeerste be treuren. Na een gehouden stemming worden de volgende heeren in het bestuur gekozen: J. P. Kool- Landbouwvergadering. De drie gezamelijke landbouw organisaties zullen op 10 Juli a.s. een vergadering beleggen in de zaal van Laan te Winkel ter be spreking van het looncontract. Men zie voor bijzonderheden de advertentie in dit nummer. S. L. Mansholt komt spreken. Blijkens een advertentie in dit nummer wordt op Zaterdag 13 Juli a.s. n.m. half vier te Winkel in de zaal van Laan, door de af- deeling Wieringermeer van de Partij van de Arbeid een verga dering belegd, waar de heer S. L. Mansholt zal spreken over de a.s. gemeenteraadsverkiezingen voor de Wieringermeer. Weer een onderwijzer die niet terug komt. De heer E. B. Hersevoort, voor heen onderwijzer aan de Wie- ringermeerschol te Middenmeer, heeft een benoeming aanvaard bij het Christelijk onderwijs te Zaandam en zal dus niet in den polder terugkeeren. haas, S. Breebaart, J. Vos, G. H. Veenhuis, N. Keizer, den Har- tigh en Feikes. Tot voorzitter wordt gekozen de heer S. Bree baart. De overige functies zullen nader worden verdeeld. Wie wordt directeur van het Proefbedrijf voor Land bouwwerktuigen? Door het vertrek van den heer Dijkhuis is nog altijd de functie van directeur van het Proefbe drijf voor Landbouwwerktuigen aan de Nieuwe-Sluizerweg va cant. Naar wij vernemen wordt als ernstige candidaat genoemd Ir. W. Corstiaensen. Inspecteur bij de Directie Wieringermeer (Noordoostpolderwerken) Ir. Corstiaensen is geen onbe kende in de Wieringermeer, was indertijd adj. Inspecteur bij de Cultuurmij. Wieringermeer. Bestrijding van de draaihartig- heid De Plantenziektenkundige Dienst deelt mede, dat het hoog tepunt van de vlucht der mug gen, die de draaihartigheid ver oorzaken, thans is bereikt. Den verbouwers van kool wordt aangeraden alle koolplanten, dus ook die, welke reeds op het vrije veld zijn uitgeplant, zoo spoedig mogelijk te bespuiten met vijf pro cent pyridine-zeep. De bespuitingen moeten twee maal per week plaats hebben met geen grootere tusschenpoozen dan vier dagen. Zoodra de bespuitingen kunnen worden gestaakt, zal dit worden medegedeeld. Keuringsdienst Noordholland van den N.A.K. Voor de rassen Eersteling. Roo- de Eersteling. Nederlander en Saskria is de rooidatum voor klas se A bepaald op Donderdag 18 Juli. Wanneer de A-perceelen van deze rassen dus vóór of op dezen datum zijn gerooid, zijn ze definitief in klasse A gerang schikt. De Wieringermeer heeft een vervroegde Anjerdag. Zooals be kend mag zijn wordt in alle plaat sen van ons land op de verjaar dag van Prins Bernhard (29 Juni) een Anjerdag gehouden ter ver steviging van het Prins Bernhard Fonds, indertijd in Londen opge richt door eenige vooraanstaande Nederlanders en uit welk fonds een groot deel van de Neder- landsche oorlogsvoering is bestre den. Thans heeft Prins Bernhard aan dit fonds een vredes-bestem- ming gegeven. Uit dit fonds zul len de noodige machines e.d. worden aangekocht noodig voor de opbouw van ons vaderland. De Wieringermeer verkeert nog in positie, aldus burgemeester Loggers Woensdagmorgen op de beurs te Winkel, dat een collecte technisch nog niet uitvoerbaar i's. Daarom heeft de heer Loggers toestemming gekregen om voor de Wieringermeer een vervroegde Anjerdag te houden en wel op de beurs te Winkel. Het vlotte toespraakje van den burgemeester had tot gevolg dat de dames die collecteerden een bedrag van f 213.30 besomden, terwijl een spontane gift van f 100.van de Beursvereniging dit bedrag tot f 313.30 verhoogde. Van de lijst geschrapt. De heer J. Vos die op de candi- datenlijst is geplaats voor de Par tij van de Arbeid, is hiervan ge schrapt wegens administratieve bezwaren. De heer Vos heeft na melijk zijn bereidverklaring niet geteekend, doordat hij op het mo ment dat dit moest gebeuren met vacantie was, en niet te berei ken. Een telegrafische machtiging aan den voorzitter van de Afd. W.'Meer van de P. v. d. A. om voor Vos te teekenen was wette lijk niet mogelijk, dit geldt alleen als men zich in het buitenland bevindt. De P. v. d. A. neemt dus met 14 candidaten aan de verkie zingen deel. De AB-datum voor dezelfde rassen is bepaald op Donderdag 25 Juli. De A-perceelen, welke dus vóór of op dezen datum zijn gerooid, komen dus definitief in klasse AB. Zooals bekend is, komen ook de B-perceelen, welke vóór of op de A-rooidatum (18 Juli) wor den gerooid, ook in de AB- klasse. De rooidata van de andere rassen en klassen worden zoo spoedig mogelijk per circulaire aan de aangesloten telers bekend gemaakt. Verlenging geldigheidsduur stikstofbonnen. De geldigheidsduur van de stik stofbonnen, voorzien van op druk no. 5 is verlengd tot 31 Juli 1946. Verbruikers moeten hun bonnen tijdig, b.v. voor 20 Juli bij hun handelaren inleveren, op dat deze ze vóór den gestelden datum aan het Kunstmest Distri butie Bureau kunnen toezenden. De stikstofbonnen met opdruk 5. welke te laat worden ingele verd.' zullen niet meer worden geaccepteerd. Voetbal vereeniging opgericht

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 2