MEISJE OF WERKSTER Fa. D. j. van der Have ALBA-TARWE JULIANA-TARWE Aanvragen erkenning als veehandelaar In verband met de in het Voed- seTvoorzieningsblad no. 63 van 11 September j.1. afgekondigde er kenningsreglementen voor den vedhandel kunnen degenen die niet in het bezit zijn van een zak boekje of erkenn ngskaart voor het uitoefenen van eeniigerlei tak van veehandel en dientengevolge nog geen aanvraagformulier voor het -verkrijgen van een nieuwe er kenning als veehandelaar hebben ontvangen, thans bij de Vak groep Groothandel in Vee, Nas- sauplein 13, 's-Gravenhage, dit formulier aanvragen. Voor hen, die voorheen nimmer in den veehandel werkzaam zijn geweest, is het nutteloos een for mulier aan te vragen- Bevriezrngsverhoudhig veehou der/Fabriek vervalt Van 29 September af vervalt het voorschrift van het Bedrijf schap voor Zuivel, dat de melk veehouders verplicht zijn om de gewonnen melk af te leveren aan een daartoe door de overheid aan gewezen zuivelbedrijf. De in zui- velkringen bekende z.g.. .bevrie zing van de verhouding veeho'u* der/fabriek" is per dien datum dus opgeheven en toestemming tot verandering van afnemer be hoeft niet meer aan het Bedrijf schap te worden aangevraagd. Gehandhaafd blijft het voor schrift, dat de melkveehouders verplicht zijn de gewonnen melk aan de zuivelfabriek of standaar- disatiebedrijf af te leveren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Gemeente Middenmeer, 10,15 uur, Ds. Ger- manse H. Avondmaal Wieringerwerf, 2,30 uur, Ds. v. d. Winden Medemblik, 10 uur, Ds. v. d. Neut H. Doop Medemblik, 5,30 uur Ds. v. d. Neut Opperdoes, 2 uur Ds. Klooster man Twisk, 9,30 uur, Ds. Bredschneij- der Abbekerk, 9,30 uur, Ds- .Kloos terman, H, Doop Oostwoud, 9,30 uur Ds. Klein Wassink Midwoud, 11 u., Ds. Kle'n Was sink Geref. Kerk Slootdorp, 9 uur Ds. L. Goede Slootdorp, 2,30 uur, Ds. L. J. Goede Middenmeer, 8,45 uur. Ds. Schaafsma Middenmeer, 5 uur, Ds. Schaafs ma, afscheid Wieringerwerf, 10.15 uur, dienst W ieringerwerf Zondag 29 Sept. Ger. Kerk voor 10.15 uur. Leesdienst- De dienst van 5 uur vervalt, doordat deze dienst verplaatst wordt naar Mid denmeer ter bijwoning van het af scheid van Ds. Schaafsma SPORTNIEUWS Belangrijk Flevonieuws Zaterdagmiddag 3 uur worden op het sportterrein te Midden meer verwacht alle spelers van de Zaterdag en Zondagmiddag elftallen voor het spelen van een laatste oefenwedstrijd voor de competitie. De Zondagspelers spelen in don ker shirt, de Zaterdagspelers in licht shirt.. Algemeene vergadering Woensdagavond 2 Oct. a.s. 7,30 uur wordt in de noodschool te Slootdorp een algemeene le denvergadering gehouden. De le den krijgen nog nader een per soonlijke oproep. Geëvacueerden in woningen van NSB-ers. Bij de evacuatie van de.Wie- ringermeer op 11 April 1945, is aan verschillende Wieringer- meerbewoners na de bevrijding een woning toegewezen van een gedeniieerde NSBer Er worden thans een groot aantal van deze gedetineerden vrij gelaten, waarvan er velen hun woning bezet vinden. Het kwam ons dezer dagen ter oöre dat een geevacueerde Wie- ringermeerbewener, die in een woning zit van een NSBer, lastig wordt gevallen en nuin of meer opgejaagd wordt om de woning te verlaten, terwijl het nog niet mogelijk is om terug te gaan naar den polder. Men late zich echter in geen opzicht intimideeren, volgens 'n K. B. van 22 Mei j.1. zijn de rech ten van de geëvacueerden (oor logsslachtoffers) gewaarborgd. Men kan rustig in de woning blijven zitten, zoolang geen ande re woning beschikbaar is en het niet mogelijk is dat men terug gaat naar den polder. Ook be hoeft men geen genoegen te ne men met een eventueele slechtere woonruimte. Heeft men goederen of meube len in gebruik van NSBers. ook deze kan men rustig blijven ge bruiken. men is zelfs in de gele genheid om ze over te nemen. Wanneer men moeilijkheden zou krijgen wende men zich tot den burgemeester of het be- heerschinstituut- Vol trots bewondert Rudolfine de kampioensbeker, die ze heeft gewonnen. De Boerenstand in de cos: cc:: bezetter met zeewater gein ra deerde gebieden va i het ZY/ zeekleigebied Ir. C. W. C. van Beekcm, rijks - landbouwconsulent voor Noorc- Zeeland en Goeree-Overflakkee, schrijft ons: Over het algemeen blijken de oogstresultalen in het voormalig inundatiegebied van Noor .'.Zee land en Goeree-Overflakkee gun stig te zijn. Sprak zelfs de ,,gro :- te" dagbladpers naar aanleiding van den stand der gewassen cp Tholen in het eerste jaar na cc inundatie over een Wonder thans 'hooren wij voor de radio en lezen wij in de plaatsen;l.c bladen dit woord herhaald voer den .eersten" oogst van Schou- wen-Duiveland en Goeree-Over flakkee. Het stemt ongetwijfeld tot groote verheugenis en dank baarheid, dat de oogstresuitaren de aanvankelijk gekoesterde ver wachtingen overtreffen en er op deze wijze eenigszins toe kunne i bijdragen den maéerieelcn r.oOcï van vele boeren te helpen ver lichten. Immers al te vaar. ccn centreert zich de aandacht te vol ledig op inundatie gebieder, als Walcheren en de Wier'nger- meer en neigt men tot de opvat ting, dat de tergend geraffineerd, weldoordacht gestelde inundr.hes van het vroege voorjaar '44 door den bezetter in het ZW zeeklei- eebied land, eigenlijk landbc. i wtechn j -co Al n aren op de Landbouwtentoonstelling zeer moderne landhoir machines geëxposeerd, toch wordt in ons land ook nog veel t -er!; en minder doelmatige wijze verricht Op de fotot het dorsen van erwten in Westfriesland. Anefo P) slechts een probleem vormen. Ieder, die de ontruiming van gebieden als Tholen. Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflak kee, van nabij heeft meegemaakt, het uiteenrukken van hun dorps gemeenschappen, het ver.'voren van boer, landarbeider, midden stander of handwerksman over het geheelc land, een onbekende toekomst, vaak cv: onbekende bestemming in vollen oorlogstijd tegemoet, weet echter, dat er meer is dan alleen materieels nood als gevolg van een tijdelijk ge dwongen bedrijfsliquidatie, het verlies van inkomsten voor één of twee oogstjaren! Daarom verheugt het des te meer. dat de teruggekeerde boe renstand 'niet alleen de kracht heeft gevonden de exploratie van haar verwaarloosde, verdorde en vervuilde, soms door prikkel draadversperringen en landmijnen onteerde landerijen wederom op te nemen, doch dit gedaan heeft op een wijze, onder uitzonderlij ke omstandigheden van een ver zouting van den bodem, geboden. Waar diep ploegen en het ma ken van een fijn zaaihed sieraad gold, waar gewerkt werd met balen kunstmest, heeft deze boerenstand getoond met één slag het roer radicaal te kunnen omgooien van diep naar zéér licht of niet ploegen, van een fijn naar een grover zaaibed. van balen kunstmest naar tonnen van het hem onbekende gips. De boerenstand in de door de schennende hand van den bezet ter met zeewater geïnundeerde gebieden, gebruik makend van de mogelijkheden, die landbouwkun dig onderzoek en voorlichting boden, heeft hiermede een ge beurtenis. die in vroeger tijden een ramp beteekendc voor een geslacht, teruggebracht tot een probleem van eenige jaren. Zijn doelbewust aejiipakken van de moeilijkheden en scherp reactievermogen op de omstan digheden verdient ons aller waardcering en houdt een belofte ;n voor de toekomst! Radiorubriek ,,Op het Land" voortaan Woendsdagsavonds van 18.4519 uur van 18,4519 uur Met ingang van 1 October a.s- worden de radiouitzendingen over den Regionalen Omroep Noord voor de rubriek .Op het Landgehouden op Woeridag- avond van 18,4519 uur. Het eerstvolgende kwartier, verzorgd door het Ministerie van Land bouw, Visscherij en Voedsel voorziening. valt volgens deze nieuwe regeling op Woensdag 9 October. Dan zal spreken Ir. A. G. Swart, Rijkscultuurconsiülent te Groningen. GEVRAAGD: voor 2 dagen in de week P. N. VELDT Molenweg B 62, Slootdorp. KAPELLE BIEZELINGE Nog direct beschikbaar uit ons depót bij den Heer NANNING KAAN, eerste nabouw P. L. eer: Tel. 135. ANDEL MIDDENMEER

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 3