flevo nieuws Het Witte Kruis Emmabloemcoilecte afcL Wieringermeer op Woensdag 6 November 1946 Geeft voor deT.B.C.-bestrijding in de Wieringermeer met milde hand. Het is dringend noodig! BONNENLÏJST VEREENIGING Voor de eerste helft van de 12de periode (27 October tot en met 9 Nov.) zijn de volgende 'bonnen aangewezen: BONKAARTEN KA KB KC (612 strook no. 1) 454 algem. 250 qram waspoeder 455 algem. 500 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop, enz. öf 740 gr. (is 2 potjes) pinda kaas. BONKAARTEN KD, KE 612 (strook no. 1) 464 algemeen 250 gram was poeder 465, 466 algem. 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 370 gram (is 1 potje) pindökaas. TABAKSKAARTEN T 56 2 rantsoenen tabaksartike len. Op de bonnen voor suiker kan men, zolang de voorraad strekt, pindakaas kopen Op bovenstaande bonnen kan met ingang van Donderdag 31 October worden gekocht. Bennen voor petroleum Houders van kaarten voor pe o- lciim voor kookdoeleinden en/of verlichting kunnen op de bonnen A 01, A 02, A 03, A 04 van de kaart UA 611, de bonnen B 03, B 02 van de kaart UB 611. de bor C 01 van de kaart UC 611, en de bonnen D 02, D 03 van de kanrt UD 611, gedurende de maand No vember vier liter petroleum kopen. De bonnen 609 en 109 algemeen blijven geldig t.m. 16 November. Deze week nog geen cacao Deze week kan nog geen bon voor cacao worden aangewezen Wegens een vertraagde afleve ring door de fabrikanten is de handel nog niet overal voldoende met cacao bevoorraad. Een pleidooi voor een langere beurstijd (Ingezonden) De heer P. L. van Andel zou het van belang achten van de boeren en de handel indien de beurs in Middcnmeer inplaats van voormiddag, namiddag zou wor- en gehouden. De praktijk is thans zoo dat de beurs om 11 uur begint en om twaalf uur maakt men al weer aanstalten om naar huis te gaan In die korten tijd kunnen de men- schen hun zaken met naar behoo- ren afwikkelen. Begint de beurs b.v. om 1 uur n.m., dan kan iedere boer voor middags zijn werkzaamheden doen. thuis eerst nog warm eter. en zoolang op de peurs blijven totdat hij zijn zaken heft gedaan. Dit geldt in niet mindere mate voor den handel. De menschen van buiten den polder die de beurs bezoeken zijp 's avonds wat later thuis. Was dit voorheen moeilijk in verband met de ver voersmogelijkheden, thans be schikt iedere handelarn .elf weer over een auto. Een polder als de Wieringermeer kan niet met eer. paar uur beurs per week. Zaterdag 2 Nov. Schagen b-Flevo a, 3 uur ver trek via Slootdorp per auto. Opstelling: C. van Heerwaar- den. P. Brattinga, J. de Hartigh, C. Dijekers, V. Vermaat. C. van Wijngaarden, G. Crans, P. Veld hoen, K. Dijekers, J. 'J. van 't Riet, H. Meinema. Res.: K. Zwart, L. van Olst, J. Menninga, K. Zuidema. Flevo 2Wiron 2, 3 uur Opstelling: J. de Graaf, Jb. Mooy, J. Filius, J. de Rooy, J. Blijdorp, P. Jonker, J. P. Kool haas, van Andel, J. de Schipper, Jac, de Jong, H. Heijnen. Res.: G. Schuiringa en v. Ton geren. Zondag 3 Nov. Flevo 3-Petten 3, 2,30 uur Opstelling; H. Schut, H. Dije kers, G. Dijekers, J. Kuiper, W. Simonsraa, R. Bekema, T. Rolfé, Bodewit, Jac. Bakker, H. van Oosten, L. de Graaf Des. K. Weijkers, Jb. List, P. Hoekinga. V.Z.V. 2—Flevo 1. 2,30 uur Vertrek per auto om 1 uur via Slootdorp. Opstelling: H W. Kok, A. Edens, S. Edens, G. Oosterveld. Schoneveld, C. Vermaat, C. de Vos, J. Fulher, J. Burger, Bouma1 S. Leijten. Res.: R. Meinders en S. Bree- baart. Denken de heren om de kans op het kampioenschap- Opening DWO-terrein te Slootdorp Ondanks de gestaag neerval lende regen is afgelopen Zondag het DWO-terrein officieel geo pend. Als voorzi tter, G. Veen huis, zijn openingswoord begint, kan nij behalve aan de twaalftallen uit Anna Paulowna en uit 't Zand het welkom toe roepen aan de Weleerw. Heer Kapelaan J. Dek ker een tweetal leden van 't RK Kerkbestuur en aan de Heer Breebaart als vorz. van Flevo Hij memoreerde in zijn rede de moeilijkheden die er overwon nen moestn worden en die voorai door toedoen de Heer Wolbers een oplossing vonden. Hierna vonden de wedstrijden plaats. Allereerst kwamen tegen elkaar DWO't Zand II Dank zij vooral het werken van jo van Loon die 2 punten voor haar rekening nam, werd deze wedstrijd gewonnen door DWO met 40 Nu volgde een demonstratie wedstrijd tussen 't Zand I en An na Paulowna I De demonstratie kwam van de zijde van 't Zand dat met 80 deze wedstrijd won. En 't slot van de middag, die (Misschien kan de heer van Andel zijn denkbeelden eens in bespreking Ibrengen op de a.s. algm. vergadering Red.) door speelsheid van god Pluvius de meisjes meer en meer deed ver anderen in waterratjes of water katjes, vormde de beslissingswed strijd DWOAnna Paulowna II. Een felle strijd, waarbij Jo van Loon weer 't eerste punt zette, Anna Paulowna igauw gelijk maakte en die tenslotte door straf worpen werd gewonnen door An na Paulowna met 21waar- door deze met de medaille ging strijken. Een fijne geste van DWO was 't onthaal van de meisjes op een kop warme thee. verzorgd door onze nieuwe caféhouder van W.' W erf. De voorzitter sprak aan 't eind woorden van dank en wenste de meisjes toe om getrouw aan haar devies „Door Wilskracht over winnen", met vuur door te gaan om zo mede te bouwen aan de herrijzing van de Polder, die juist door zijn uitgestrektheid zo in behoefte heeft aan goede vereni gingen. Zakennieuws De heer P. F. Hamstra, die in Hoogwoud was geëvacueerd, zal heden Zaterdag zijn levensmid- delenbedrijf te Wieringerwerf in een noodwinkel openen. Wij ho pen van harte dat de heer Ham stra zijn debiet weer op het oude peil zal weten te brengen. De za- kenmenschen op Wieringerwerf zijn wel het allerergste getroffen want van hen stond er niet één pand meer overeind. Mededeeling no. 310 De demonstratie met trekker- ploegen Deze is, mede door de buiten gewoon gunstige weersomstan digheden een succes geworden. Het zeer veelomvattende voorbe reidende wrk is ten slotte be kroond geworden in een zeer geslaagde demonstratie-dag, waar op veel te zien en te leeren was. De organisatie liep zeer vlot en de ruim 500 bezoekers zuilen er zeker geen spijt van gehad hebben, dat zij er een dag tusschenuit getrok ken zijn om eens hun licht op te steken omtrent de verschillende merken van trekkerploegen zoo als deze thans of in de toekomst worden aangeboden. Ook van ver buiten den polder (Groningen, Noord-Brabant en Zeeland) was er nog al wat be langstelling. En dat is begrijpe lijk want een dergelijke demon stratie. met een zoo groot aantal deelnemers was tot nu toe na den oorlog in ons land nog niet ge houden. De Wieringermeer had dus een primeur! Uit het oordeel van verschil lende bezoekers is wel heel dui- Verhuizing Plaatselijke Bureauhouder De Plaatselijke Bureauhouder voor Wieringermeer, de heer D. Stompedissel, zal met ingang van Dinsdag 5 November a.s. 'zijn kantoor weer naar Middenmeer overbrengen. De P.B.H. heeft een gedeelte van het Gym. lokaal tot zijn beschikking gekregen. Men gelieve er rekening mede te hou den dat in verband met de ver huizing het kantoor Dinsdag 5 November gesloten is, zoodat men geen vergeefsche reis naar Win kel of Middenmeer maakt. De kantooruren zullen ook in den polder weer normaal zijn. Vergadering Beursvereeniging Met verwijzing naar een ad vertentie in dit nummer willen we er met nadruk op wijzen, dat de ledenvergadering van de beurs vereeniging a.s. Woensdag pre cies om negen uur begint, zulks in verband met de officieele ope ning van de beurs die om 10,30 door Minister Mansholt zal plaats vinden. Hoofd der School benoemd Tot Hoofd van de Wierinaer- ineerschool te Wieringerwerf is benoemd de heer Holl te Elburg. Een tweede onderwijzer die was benoemd heeft inmiddels bedankt No. 2 van de voordracht is aan geschreven doch bericht van aan neming was hierover nog niet ontvangen. delijk gebleken dat men een der gelijke demonstratie zeer op prijs stelt. Het is veel mooier dan bijv. een tentoonstelling omdat men een ploeg moet zien werken voo.' men hem kan beoordeelen. Vélen nebben dan ook reeds hun keuze voor een trekkerploeg gedaan, hetgeen er vel op wijst dat er nog al eenig ver-cnil was te zien, Het is alleen jammer da: nog lang niet al het gedemonstreerde materiaal kan worden geleverd. Vermoe delijk is dat ook wel voor een be langrijk deel de reden, waarom niet alle importeurs de uiterste zorg aan het door hen gedemon streerde materiaal hadden besteed \Vij stellen ons voor, dat, wan neer er van alle merken voldoende is te krijgen, er aoor sommige fa brikanten of importeurs belangrijk meer werk van moét worden ge maakt om op een dergelijke de monstratie goed voor den dag te komen, dan hier met hen het ge val is geweest. Het is de bedoeling dat het verslag van de demonstratie, dat door de beoordeelingscommissie werd gemaakt -ejn waarin hef. oordeel van Ir. van der Ban zelf van Bedrijfsvoorlichting in de Wieringermeer

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 2