TREKKER CHAUFFEUR LANDARBEIDER BELOONING - Excursie Friesch-Groningsche Suikerfabriek NIET DOORGAAN D. DE VRIES WERKPAARD MiddenmeerParijs De heer H. Groenenberg uit Middenmeer heeft vorige week een reis gemaakt per auto naar Frankrijk. De afstand Midden meerParijs werd afgelegd in 20 uur. Men was 's nachts om 1,3C- uur gestart in Middenmeer en was om half tien 's avonds in het plaatsje Sevres ten zuiden van Parijs. De afstand bedroeg 1000 km. zoodat men die twintig uur met een gemiddelde van 50 km. per luur heeft gereden. Voor de- geen die deze 1000 km in een ruk practisch achter het stuur heeft gezeten ons compliment. De goe de diensten die de ANWB bij het uitstippelen van de tocht heefi bewezen, kwam ook hierbij weer tot uiting. Ver. van Vrijz. Hervormden Onder verwijzing naar de ad vertentie in dit nummer maken wij belangstellenden attent op de bijeenkomst van de ver. voor Vrijz. Hervormden, die wordt ge houden Dinsdag 3 December a.s. om 7,30 in Hotel Smit te Midden meer. Er zal gelegenheid zijn om nader met Ds. en Mevr. Vink kennis te maken. Ds. Vink zal een praatje houden; de jeugdclub zal iets ten beste gevn, enz. Het bestuur van de jeugdclub dringt er bij de leden op aan om deze avond in een zoo'n groot mogelijk aantal aanwezig te zijn. FLEVO NIEUWS Programma 30 November Flevo 2JVC 2, aanvang 2 uur Kaagvogels aFlevo a, aanvang 2,30 uur. Vertrek per fiets. 1 December DTS 4-Flevo 1, aanvang 12 uur. Vertrek 10,30 uur van Midden meer via Slootdorp. BKC 4Flevo 3, aanvang 2 u. Vertrek per fiets. 7 December Flevo aN. Niedorp a, aanvang 3 uur. Succes 4Flevo 2, aanvang 2 u. 8 December Geel Zwart 2Flevo 1, aanvang 2 uur. Flevo 3ZAP 5, aanvang 2 uur. 123 Boeren wonen nog buiten den polder Het aantal boeren wat nog bui ten den polder woonachtig is be draagt 123. Dit is dus ongeveer nog een vierde gedeelte. Er is een ernstig streven ook dezen zoo spoedig mogelijk naar den polder terug te doen komen. Het ligt in de bedoeling' om de wonin gen die hier en daar in den polder bij de boerderijen stonden zoo vlug mogelijk te herbouwen, ter wijl voor sommigen een noodwo ning in een schuur zal worden in gericht. Gezien de slechte hout positie heeft men het plan om in deze woningen practisch geen hout te verwerken. de positie van karwij, als gewas in een goede vruchtwisseling. Ir. Dijkema antwoordt hierop dat momenteel nog zeer veel kar- wijzaad in ons land aanwezig is, terwijl ide prijzen niet hoog zijn. Voor dit overigens speculatieve gewas is dus momenteel niet zoo veel perspectief aanwezig. Hierna pauze. (Wordt vervolgd) Een uitstekend geslaagde Parochie-avond De Zondagavond j.1. gehouden Parochie-avond van onze katho lieke poldergenooten kan uitste kend geslaagd heeten. Ongeveer 400 personen be zochten deze avond, die door het eigen tooneelgezelschapi ,,De Zwervers" werd verzorgd. Ond leiding van den heer G. Veenhrn's heeft deze tooneelclub het stuk van Ant. Gooien, ,,De Vreemde ling" voor het voetlicht gébracht. Vooraf werd de clementie inge roepen aangezien men maar vie^ weken tijd heeft gehad om het stuk in te studeeren. Dit beroep was overbodig daar de rolkennis zoo uitstekend was en het stuk zoo goed werd opgevoerd, dat een compliment voor de Zwervers zeker verdiend is. Trouwens het geheel stond op hoog peil, aankleeding en decor was prima in orde. Pastoor Braak, die den polder maar niet kan vergeten, was spe ciaal uit Sassenheim over gekomen om het herrijzend vereenigingsle- ven in den polder mee te vieren. De tooneelclub heeft alweer een ander stuk in studie en wel „De droom van Mr. Scrooge" van Dickens. Dit stuk zal men opvoe ren 2e Kerstdag. De heer Timmers sprak te Slootdorp De heer A. J. Timmers die ge- ruimen tijd in de Wieringermeer was geëvacueerd vanjuit Den Helder, en als beroeps onderoffi cier op non actief was, en waar velen een prettige herinnering aaa hebben, dient thans weer in ons leger. Hij heeft j.1. Maandag avond in de Geref. Kerk te Sloot dorp gesproken over het onder werp: „Is er ook een taak wegge legd voor Christelijke jongens in ons leger". Er was geen groote belangstel ling. De heer Timmers wees er op dat er jongens zijn die;, wan neer zij in militaire dienst komen hun geloof verwaarloozen, die zich schamen om er voor uit te komen van Christelijke huize te zijn. Spr. wees er op dat men ten alle tijde pal moet staan voor zijn beginselen. Een goede invloed gaat uit van de Ghr. mil. tehuizen die bijna in iedere garnizoenstad aanwezig is. Vroegtijdig afdorschen van Rogge en Tarwe Het kringbestuur van de Stich ting voor de Landbouw, bfd. Wieringermeer, heeft indertijd dat zij de regeling maakte om de premies welke gegeven worden voor vroegtijdig afdorschen en in leveren van Tarwe en Rogge in één pot te doen, om deze later pond-pondsgewijze aan de deel nemers uit te betalen, besloten, dat het dorschen, indien mogelijk, te alle tijde doorgang diende te vinden. Immers hoe meer er gedorschen wordt in de tijd dat er premie be taald wordt, hoe meer ieder per pCt. kg aan premie zal ontvan gen. Daar alle granen en peulvruch ten volgens berekening voor de a.s. Kerstdagen afgedorschen kunnen zijn, zullen die landbou wers welke een gedeelte a.s. voor jaar pas willen laten afdorschen, voor dat gedeelte buiten de pot- verdeeling vallen. Voor de goede orde deelt het bestuur nog mede, dat de pre mie door de PVC, voor zoover dit thans bekend is, tot 24 No vember a.s. zal worden doorbe taald, doch dat wij door gaan tot de a.s. Kerstdagen. De Secretaris v. d. Stich ting voor de Landbouw, Kring Wieringermeer,, D. Stompedissel. VERSTREKKING MENG VOEDER Voedernormen voor de periode van 24 Nov.21 Dec. Indien landbouwers/veehouders wier bedrijf uit 4 ha of meer bouwland bestaat, vóór 1 Januari 1947 méér rogge/haver hébben geleverd dan de opgelegde aan slag hiervoor bedraagt, dan kun nen zij daartegenover een hoe veelheid mengvoeder ontvangen, mits dit vóór 1 Januari 1947 wordt verzocht en als aan de ge stelde voorwaarden is voldaan. Voor koeien kan op deze wijze 50 kg rundveevoeder per koe en voor pluimvee 5 kg ochtendvoer per kip, met een vastgesteld ma ximum, worden verstrekt. De Plaatselijke Bureauhouders kun nen volledige inlichtingen ver schaffen over de voedertoewijzin gen. Het Bedrijfschap voor Veevoe der heeft voor de periode van 24 November21 December 1946 voedernormen vastgesteld, welke gelijk zijn aan die van de vooraf gaande pericjde. Dezelfde beper kende bepalingen en voorwaar den blijven eveneens van kracht. Het voeren in den winter en in het vroege voorjaar Nu de winter voor de deur staat en het vee naar de stallen is overgebracht zal voor deskun dige wenken met betrekking tot het voeren gedurende deze perio de ongetwijfeld belangstelling be staan. Ir. J. H. Timmermans, Rijksveeteeltconsulent te Roer mond, zal Vrijdag 6 December a.s. te 18.45 uur over den Regio nalen Omroep Zuid op golflengte 219 meter in de door de af deeling Voorlichting van het Ministerie van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening verzorgde ru briek „Op het Land" - stem van de Overheid dit onderwerp be handelen. Bestuur bedrijfschap voor tuinbouwzaden De Minister van Lardbouw. Visscherij en Voedselvoorziening heeft de benoeming van de vol gende personen tot leden van het bestuur van het Bedrijfschap voor Tuinbouwzaden goedgekeurd- P. Beemsterboer te Berkhout; D. Bij voet te Wervershoof; C. Mantel Jzn. te Andijk; J. J. van den Burg te Naaldwijk; B. Veldhuyzen var. Zanten te Enkhuizen; F. Turken burg te Bodegraven en J. Knip te Alkmaar. Ongeoorloofde verkoop van vlas Eenigen tijd geleden heeft het Bedrijfschap voor Vlas en Hen nep medegedeeld, dat het niet in het voornemen ligt vlas van oogst 1946 z.g. te vorderen, om dit daarna toe te wijzen aan Neder landsche vlassers. De termijn voor verkoop door telers aan Neder- la^dsche vlassers is, met het oog hierop, vrijgelaten tot einde Fe bruari 1947. Naar thans is geble ken, wordt uit deze mededeeling door enkele telers de verkeerde conclusie getrokken, dat na einde Februari 1947 het vlas door hen vrij aan Belgische vlassers kan worden verkocht. Telers en handelaren in stroo- vlas worden er uitdrukkelijk op gewezen, dat verkoop van vlas aan Belgen niet is toegestaan. Uitvoer van vlas van oogst 1946 is slechts toegestaan voor zoover dit vlas door de Belgen op con tract is geteeld. Het overige in Nederland is geheel bestemd voor, de Nederlandsche vlassersbedrij- ven. In de gevallen, waarin blijkt, |dat de telers, in strijd met de voorschriften, hun vlas aan Bel gen hebben verkocht, of dit blijven vasthouden, zulks met de bedoe ling het te gelegenertijd aan Bel gische afnemers af te leveren, zal het Bedrijfschap zonder aarzeling gebruik maken van haar bevoegd heid tot vorderen. Biedt zich aan: bekwaam liefst op rupstrekker. Verder bekwaam alle voorkomende landbouw werkzaamheden te verrichten. Adres: G. Hoogland, Laanweg E 13, Heer Hugowaard (Noord) Biedt zich aan geschikt voor alle voorkomen de landbouwwerkzaamheden. Liefst Wieringermeer. Adres: D. Hoogland, Laan- weg E 13, H. Hugow. (N.) voor degeneen die inlichtin gen kan verschaffen omtrent het D.K.W. motorrijwiel R.T. wat is gestolen Maandag 25 Nov. pl.m. 5,30 uur, ontvangt een ruime belooning. De volgende onderdelen ont breken aan het motorrijwiel: Uitlaat, ketting, ketting- scherm, benzineleiding ea ontstekingsonderdeelen. A. VERBRUGGEN Schervenw., Wieringerwerf Wegens beëindiging van de campagne kan de excursie Maandag 2 December T. Doornbos J. R.zn. Verhuisd: van Wieringerwaard A 141, naar Slootdorp B 22 TE KOOP een 5-jarig best J. Schouten Wierweg, SLOOTDORP

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 3