NIEUWE BONNEN I November 1946, Mo. 29, op grond van artikel 20 van het Koninklijk 'besluit van 7 Mei '45, •Stbl. F 67, de voorschriften van de bouwverordening der ge meente Wieringermeer, krach tens welke geen woningen mo gen worden gebouwd, waarvan de hoogte der woonvertrekken 2.50 m. en die der slaapvertrek ken 2.30 m. bedraagt, buiten werking te stellen ten aanzien van 95 woningen te Wieringer- werf, waarvoor de plannen op 12 Juni 1946 zijn ingediend. Ad vraag IV. Dit besluit werd op 5 Novem ber j.1. ter gemeentesecretarie ontvangen. Ad vraag IVa. Hoewel wij, ook krachtens de bewoordingen van artikel 20 van meergenoemd Koninklijk besluit, in de (stellige overtuiging '"(ver keerden, dat het gemeentebestuur door tussenkomst van Gedepu teerde Staten, zou worden ge hoord, is de meening van den raad of van ons college niet ge vraagd. Wel is op telefonisch verzoek een exemplaar van ons voorstel d.d. 1 October 1946, no. 7. en een exemplaar van de no tulen van de raadsvergadering van 11 October j.1. aan het secre tariaat van het college van alge meene commissarissen gezonden. Ad vraag V. Naar aanleiding van deze vraag meenen wij in de eerste plaats te moeten opmerken, dat van ee- nig besluit van den raad in deze geen sprake is, zoodat ook geen uitvoering kan plaats vinden. Overigens merken wij op, dat tegen het besluit van algemeene commissarissen niet kan wordei. opgenomen. Ad vraag VI. De beslissing van het college is op de lijst van ingekomen stukken vermeld, welke in de eerstvolgende raadsvergadering aan de orde wordt gesteld. Op grond van het feit, dat beroep tegen het besluit van het college niet mogelijk is, achtten wij een spoedvergadering van den raad ter behandeling van dit stuk niet noodig. Bij de raadsstukken leggen B. en W. een schrijven over van de stichting bouwbureau. „rie Wieringermeer'' van d.d. 18 September 1946. Deze luidt als volgt; Uw college heeft bij zijn be sluit van 13 September j.1. aan onze stichting vergunning ver leend tot het bouwen van 95 ar beiderswoningen te Wieringer- werf, onder voorwaarde o.m., dar de verdiepingshoogte der wonin gen wordt gebracht op 2.70 m. Het bestuur spreekt zijn leed wezen er over uit, dat bij het opmaken der betreffende plannen geen voldoende rekening is ge houden met de eischen, welke de bouwverordening stelt. Bij het opmaken der plannen is in een uitzonderlijke mate spoed be tracht, met de bedoeling den bouw nog dit jaar beslag te doen vinden. Aan deze omstandigheden is het te wijten, dat bij de be oordeeling der plannen (niet te rechter tijd in het oog is gevat, dat dezè plannen, wat de ver diepingshoogte betreft, met de bouwverordening in strijd zijn. Het bestuur biedt Uw college voor de op dit punt gemaakte fout, zijn verontschuldiging aan. De eisch, dat de verdiepings hoogte alsnog op 2.70 m. moet worden gebracht plaatst 'het be stuur voor groote moeilijkheden. De plannen toch zouden daartoe dienen te worden omgewerkt. Dit zou niet alleen leiden tot een ernstig tijdverlies, als gevolj waarvan een vertraging in de uitvoering der plannen zou op treden, maar de omwerking der plannen zou ook tot niet onaan zienlijke kosten aanleiding geven. De architecten toch zouden wei- dicht, bijvoorbeeld wat de afme tingen der kozijnen betreft, van de bestaande plannen moeten afwijken. De 'kozijnen nu zijn reeds ten deele gemaakt. Tot vermijding van tijdverlies en va kosten meent het bestuur dius te moeten zoeken naar een oplos sing van de gerezen moeilijkheid; ook overwegingen van aestheti- sc'hen aard dringen het bestuur daartoe. Het bestuur grondt zijn standpunt te dezen meer in- het bijzonder op het oordeel an zijn medelid, den heer Ir. FI. Meye- rink, hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting. Hoezeer naar de meening van het bestuur redenen zouden kun nen worden aangevoerd voor een wijziging van de bouwverorde ning, in dier voege, dat de ver diepingshoogte van 2.50 m. zou worden toegelaten, zoo is het be stuur nochtans van meening zoo danig verzoek niet tot Uw col lege te moeten richten. Wel eCh- ter vindt het bestuur aanleiding Uw college te verzoeken de me iewerking te "r^ger: van het col lege van algemeene commissaris sen voor den wederopbouw om. voor zoover deze woningen be treft, op grond van artikel 20 van het Koninklijk Besluit F 67, de betreffende bepaling van de bouwverordening Uwer gemeen te buiten werking te stellen. Het bestuur van de stichting bouwbureau ,,de Wieringer meer J. Bakker, /voorzitter. A. N. Nap, secretaris. Margarime of vet, één ei en korst loze kaas Voor de periode van 8 tot 22 December 1946 zijn de volgende bonnen aangewezen: BONKAARTEN KA, KB, EN KC 612 (4e strook) 511 brood1: 800 gram brood 512 brood: 400 gram brood 511 boter: 125 gram boter 512 boter: 125 gram margarine of 100 gram vet. 513 .boter: 250 gram margarine of 200 gram vet .- 511 melk: 4 liter melk 511 vl'ees: 100 gram vlees 512 vlees 400 gram vlees 511 algemeen: 200 gram kaas 512 algemeen: 50 gram korstloze kaas 513 a'l'gtemeen: 500 gram suiker of boterhamstrooisel of 1000 gram jam of stroop enz. 511 B reserve: 1600 gr. brood 511 C reserve: 800 gr. brood 512 B reserve: 3 liter melk 512 reserve: 3 liter melk 513 B reserve: 1 ei (Ve klasse) 51—3 C reserve: 1 ei (Ve klasse) 514 B reserve: 100 gr. kaas BONKAARTEN KD, KE 612 (4e strook) 521 brood: 800 gr. brood 521 boter: 250 gr. boter 522 boter: 125 gr. margarine of 100 gram vet 521 melk: 12 liter melk 521 vlees: 100 gram vlees 522 vlees: 100 gram vlees 521 algemeen 100 gram kaas 522 algemeen: 250 gram sgiker of boterhamstrooisel of 500 gram jam of stroop enz; 523 algemeen: 250 gram suiker of boterhamstrooisel of 500 gram jam of stroop enz. 52—4 algemeen: 1 ei (Ve klasse) 521 D reserve 800 gram brood 522 D reserve: 50 gram korst loze kaas 521 E reserve: 250 gram rijst of kindermeel (uit -rijst be reid') of kinderbiscuit; 522 E reserve: 600 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) TABAKS- EN VERSNAPE- RINGSKAARTEN T 61: 2 rantsoenen tabaksartike len; V 62 200 gram versnaperingen X 61 2 rantsoenen tabaksartikelen X 62'100 gram versnaperingen Een goede bijeenkomst van de Ver. voor Vrijz, Hervormden Het zeer slechte weer van j.1. Dinsdag kon niet verhinderen dat een groot aantal personen in hotel Smit aanwezig waren, bij een gekomen ter nadere kennis making met de nieuwe predikant Ds. J. Vink en zijn echtgenote. De voorzitter de heer Wolde- ring memoreerde voor welke moeilijkheden de kerken kwamen te staan door de inundatie. De af deeling van de Vrijz. Herv. heeft gemeend, nu met de stoffe lijke wederopbouw is begonnen de geestelijke wederopbouw weer ter hand genomen moet worden. Het is een groot voorrecht dat Ds. Vink naar dc Wieringermeer heeft willen komen. Spr. geeft verslag van het streven van de kerkeraad om in 't kader van ge meenteopbouw samen te werken. De avond werd verder gevuld met een toespraak van Ds. Vink, die een uiteenzetting gaf van de manier waarop hij zijn werk in den polder denkt aan te vatten. Ook dit werk staat in het teeken van 100 procent gemeente op bouw. Spr. acht dit de eenige kans voor de Ned. Herv. Kerk om haar wat op ons volk te behou den. De jeugdclub ontbrak natuur lijk evenmin op het spel. Ze hielden een echte vergadering en trokken zich van de bezoekers niets aan, hetgeen een uitsteken de manier was om de ouderen een inzicht te geven van hetgeen op een dergelijke bijeenkomst door jonge menschen wordt besproken zoo ook van de problemen waar mee ze worstelen. Na dit ernstige gedeelte nog een aardige schets, ook van de jeugd, waar hartelijk om werd.gelachen. De jeugdclub kon een extra be dankje in ontvangst nemen van den voorzitter, gedurende de ge dwongen afwezigheid uit den pol der, heeft de kern steeds contact met elkander gehouden. De bij eenkomsten gingen door, dan eens hier dan weer daar. Het Nut herrezen Het „Nut" herleeft! Voor de inundatie nam het Nut een be langrijke plaats in in het vereeni- gingsleven van den polder. Tal rijke mooie avonden zijn gehou den en wij mogen het dan ook prijzen dat het bestuur, thans nu de omstandigheden weer eenigs- zins normaal gaan worden in de vVieringermeer, onmiddellijk haar taak heeft begrepen, om de ver broken draad weer op te nemen en verder te werken aan het be - kende doel van 't Departement tot Nut van het Algemeen: „Het. bevorderen van het algemeen volksgeluk". Hen voorloopig programma voor het a.s. seizoen werd opgesteld en het is het bestuur gelukt voor de openings-avond het gezelschap Willem van Capelle-Kommer Kleijn bereid de vinden op te tre den. Deze openings-avond heeft plaats Vrijdag 13 December a.s. in Hotel Smit te Middenmeer, Voor bijzonderheden aangaande deze avond mogen wij verwijzen naar de advertentie in dit num mer, terwiji de leden nog een cir' culaire zal bereiken aangaande de verdere plannen van het be stuur. Cia jvan Boort met marionetten theater Maandagavond heeft Cia van Boort een voorstelling gegeven met haar marionettentheater in hotel Smit te Middenmeer. Des morgens werd een voorstelling gegeven voor de schoolkinderen, een en ander op initiatief van het schoolhoofd de heer J. V/. Aal- ders. 's Avonds werd een voor stelling gegeven voor de arbei ders uit de kampen, terwijl ook voor anderen tegen entree gele genheid was om hierbij tegen woordig te zijn. Cia van Boort is geen onbekende in den Polder, voor eenige jaren terug gaf zij met haar poppen een voorstelling van de opera Faust. Ook nu was het vertoonde weer van hoog peil. Jammer dat door het weg vallen van èen regel uit de ad vertentie, waardoor de datum van optreden onbekend, was 't 'bezoek gering was van de polderbewo ners. Christelijke Boeren en T uindersbond Ook de CBTB vergaderde j.1. Woensdag weer in eigen omge ving. De heer K. van der Veen sprak er zijn dankbaarheid over uit in zijn openingswoord, terwijl hij tevens in herinnering bracht dat een jaar geleden de golven nog om hotel Smit spoelden, ter wijl er ook reeds weer een oogst van het veld is 'gekomen. Door den secretaris de 'heer Fï. J. Woiudstra werden de notulen gelezen welke onveranderd wer den vastgesteld. Ingekomen is een schrijven betreffende een pensioen regeling voor arbeiders in land- en tuin bouw. Besloten werd dat een commissie, die uit de leden werd benoemd, deze zaak zal bestudee- ren en in een volgende vergade ring een rapport zal overleggen. Voor de cursus op het confe- reniieoord van den bond geven zich geen gegadigden op. Beslo ten wordt dat er in ieder geval een afgevaardigde heen gaat. Besproken werd nog de rege ling van de pacht het mantelcon tract 1947—1948. Binnenkort zal een propagan- davergadering gehouden worden in combinatie met boerinnen en de jongeren organisatie. Getracht zal worden hen die krachtens hun beginsel bij de CBTB hooren, doch die neutraal georganiseerd zijn er van te overtuigen dat hun plaats in de CBTB is. Hierna sluiting.

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 4