PREEKBEURTEN NED. HER vL GEM. Zondag 22 December Slootdorp, 10.45 uur Ds Vink Middenmeer, 2 uur Ds Vink Wieringerwerf 10,30 uur Ds Ger- mans Middenmeer 7,30 uur Wijdings- dienst met medewerking van de Jeugdclub le Kerstdag Slootdorp, 10.45 uur Ds Germans Middenmeer, 2 uur Ds Germans Wieringerwerf 10,30 uur Ds Vink 2e Kerstdag Middenmeer 10,30 uur Ds Vink Ger. Kerken Zondag 22 December Middenmeer 10,30 uur Ds Goeie Middenmeer 4 uur Ds F. Slomp Slootdorp 9.15 uur Ds F. Slomp Slootdorp 2,30 uur Ds Goede Wierinnerwerf Q uur Ds Goede W.werf 2 uur Ds F. Slomp le Kerstdag Middenmeer 10,30 uur Ds F. Slomp Middenmeer 4 uur Ds F. Slomp Slootdorp 9 15 uur Ds Goede Slootdorp 2,30 uur Cand. H. Post Wieringerwerf 9 uur Cand. J. H. Post Wieringerwerf 2 uur Ds Goede 2e Kerstdag Middenmeer 9 uur Ds Sweepe Slootdorp 10 uur Ds Goede W;eri-"ererwerf 9,30 uur Cand. H. Post. Beroep uitgebracht De Gereformeerde Kerk te M'ddenmeer heeft een beroep uit- oebrachf op Ds v. d. Wielen te Borenberg. PREEKREUPTFN TN DE N. H. GEMEENTE Vereeniging voor Bedrijfsvoor lichting in de Wieringermeer Mededeeling no. 316 De Kunstmestdistributie, Aangezien de Voorlichtings- l dienst in de Wieringermeer de regeling van de kunstmestdistri - but'e voor den polder voor 1947 in overleg met het Bureau van den Prov. Voedselcommissaris, geheel 'heeft overgedragen aan den P.B.H. van de Wieringer meer, en deze dus de verantwoor ding draagt voor de toewijzingen verzoeken wij den landbouwers, die meenen te moeten reclamee ren, zich hiervoor uitsluitend tot het bureau van den P, B. H. te Middenmeer te wenden. Ir. L. R. Dijkema ên wij dan? Dit is de naam van een orgaan wat uit den nood der omstandig heden is geboren. ,.En wij dan", is een uitgave van de Landelijke van Stichtinnen voor Oorlogsq. - troffenen (FOG) en men kan aan den eenen kant blij zijn met de verschijning van dit orgaan en aan de andere kant is het ee droeve gewaarwording, dat het noodig is om een omvangrijke or ganisatie in het leven te roepen voor een rechtvaardige vergoj- ding voor geleden oorlogsschade Het orgaan verschijnt in een op laag van 60.000 exemplaren en bevat eern aantal artikelen du. voor de oorlogsslachtoffers ze .r lezenswaardig zijn. Uit hetgeen wat hierin naar voren wordt ge bracht kan worden opgemaakt dat de actie voor een rechtvaardige vergoeding voor oorlogsschade in goede handen is bij de FOG. Wij mogen eraan herinneren dat oo.c de Wiermnermeer als stichting 'bi"j de FOG is aangeslopen. Wi: zich nog niet opgaf raden wij aan geeft u nog onverwijld op bü den heer D. Stompedissel, te Winkel d'"e secretaris is van de stichting W ieringermeer. WOGNUMS ZANGKOOR KOMT Dinsdagavond 24 December hoopt Wognums zangkoor onder directie vanlden heer D Saai Wzn een concert te geven in de Geref. Kerk te Slootdorp. Wognums zangkoor was eens een beroemd heid onder Jac. Kwast die het koor oprichte. Wij herinneren ons nog uit onze jeugdjaren een sigaren- merk ,,De Wognummers", een foto van het koor tegen het dek sel van de sigarenkist geplakt, moest aantoonen de prima sigaren die deze kist bevatte, want het koor had in \die dagen een ver maardheid in binnen- en buiten land. Voor de sigarenfabrikant zit er dus een goede reclame in. Na het overlijden van Jac. Kwast werd Willem Saai direc teur die het koor op een nog hoo- ger peil wist te brengen. Thans staat het onder leiding van D. Saai een zoon van Willem en on der deze directeur zal het koor nu een concert geven te Slootdorp. Natuurlijk heeft het koor van de 5 jaren oorlog te lijden gehad ais elke vereeniging, doch het heeft "zich hiervan reeds weer goed her steld en ontvangt dan ook weer verzoeken om hier en daar in het land op te treden, o.a. ook voor de NCRV. Aan dit concert verleenen Ds Goede en Ds Germans medewer king. Voor bijzonderheden mogen we naar de advertentie in dit num mer verwijzen. EEN PRETTIGE AVOND De Christ. Boeren en Tuinders bond, de Christ. Boerinnen- en Jongeren organisatie zijn gezellig bijeen geweest in Hotel Smit te Middenmeer om de terugkeer in )den polder eenigszins feestelijk te herdenken. De bijeenkomst stond onder lei ding van den heer K. v. d. Veen voorzitter der CBTB, die er zijn vreugde over uitsprak dat zoove- len waren opgekomen. Een spe ciaal woord van welkom richte spr. tot den burgemeester den heer G. G. Loggers, ds Goede, de heer Aantjes en Mevrouw Thoma. Men had voor deze avond e .n speciaal programma opgezet. Aan gezien de heer P. v. d. Heuvel plotseling was verhinderd te spre ken, werd deze vervangen door den heer Aantjes die een rede hield onder de titel Spanningen" Mevrouw J. Haarsma-Blijdorp sprak namens de boerinnen en de heer A. Troost namens de jonge ren. Mevrouw Thoma declameerde een keur van gedichten zoowel ernst als luim. Aangezien de di verse liederen op het programma waren gedrukt werd druk aan massa zang gedaan hetgeen cle stemming niet weinig verhoogde. Tot zeer laat in den avond bleef men bijeen en zij d;e dezen avond hebben voorbereid kunnen op 'n uitstekend geslaagde avond terug zien. VERGADKRTNG VAN TUINDERS A.s. Dinsdag zal een vergade ring worden gehouden van de tuinders in de Wieringermeer. Ei zullen belangrijke besprekinoen worden gehouden. Voor bü zonder heden verwijzen we naar de ad vertentie in dit nummer. Medemblik 5,30 uur Ds v. d. Neut Opperdoes, 9,30 uur Ds Kloosterman Opnerdoes, 2,30 uur Ds. Kloosterman Twisk. 2 uur Ds German Oostwoud 10 uur Ds v. d. Neut le Kerstdag Medemblik 10 uur Ds v. d. Neut Opperdoes 2,30 uur Ds Kloosterman Twisk,-2 uur Ds v. d. Neut Oos^woud, 2 uur Ds Kloosterman Abbekerk, 2 uur Ds Vink Abbekerk 6,30 uur Kerstfeest 2e Kerstdag Opperdoes, 9,30 uur Ds v. d. Neut Medemblik 10 uur Ds Klooster man Midwoud 10 uur Ds Germans Opperdoes, 6 uur Kerstfeest HET WERK LIGT STIL Tengevolge van de felle inge treden vorst ligt het werk van de wederopbouw geheel stil. Het is natuurlijk iets waar men in de winter rekening mee dient te houden, doch het is een geduchte tegenvaller. Op het oogenblik dat we dit schrijven kondigt de radio lichte dooi aan. Laat ons hopen, dat deze zich stevig doorzet, zoo dat er zoo weinig mogelijk stag natie plaats heeft. SOCTETEIT OPGERICHT Wij mogen belangstellenden er nog eens op wüzen dat Maandan- avond te Middenmeer 'n sociëteit is ongericht in Hotel Smit t Middenmeer. Een bestuur werd nog niet benoemd aangezien men hiermede wil wachten totdat er nog meerdere leden zijn. De so ciëteit heeft voorloopin de beschik king over het kleine beurszaaltje het is Maandaqsavonds dus voor andere doeleinden oecloten. Men kan er vrij over het biljart be schikken terwijl er bovendien ge legenheid is voor he<- beoefenen van andere spelen. Wie dus voor een sociëteit voelt, kan zij'n Maandanrsavonds in Hotel Smit verpoozen. men denke er aan, dinsdag beurs In verband met de Kerstdanen wordt er Dinsdag 24 December a.s. Beurs oehouden. Het zelfde geldt voor Dinsdag 31 December a.s. stichting van de landbouw Het kringbestuur van de stich ting van de Landbouw afd. Wie ringermeer maakt bekend, dat zij ter verdeeling hebben ontvangen een partij waterdichte regenjassen tegen een prijs van f 21,50. Be langhebbenden hiervoor kunnen dit aanvragen bij den secretaris, D. Stompedissel Nieuwjaarswenschen per Herrijzend Wieringer- meerland. Uw verspreide familie, vrienden, kennissen en reiaties, kunt U AL LEN bereiken door een Nieuw jaarsgroet te plaatsen in Herrij zend Wieringermeerland. U kunt deze groet in elke ge- wenschte tekst geplaatst krijgen tegen een minimumprijs van f U,60 per 12 rn.m. Iedere m.m. meer 10 cent. De tekst voor deze groet gelieve U ten spoedigste aan ons bureau Nieuwe Niedorp B 58 in te zen den. Tel. 206 Hier volgen eenige voorbeelden: J. Swierstra G. P. SwierstraGlastra Wieringerwerf, 1 Jan. 1947 M. van Daalen A. van DaalenBerg Onze beste wenschen voor 1947. Fa. Schonen en Drogen Graanhandel Middenmeer, 1 Jan. L?47 G.N. DIENST DOCTOREN Regeling voor de Kerstdagen: le Kerstdag hebben dienst de art sen Olree, Tamsma, Werner de Boer, v. Sloten, Groenhart, Swa- ters, van der Sluis. Geen dienst: de artsen Vee nis, Beeker, Spits, Hoogkamer, Brand, Schreuders, Boerma, Ko ning, Bouwman. 2e Kerstdag hebben dienst de artsen Veen;s, Beeker, Spits, Hoogkamer, Koning, Bouwman. Geen dienst: de artsen Olree, Tamsma. Werner, de Boer, van Sloten, Groenhart, Swaters, v. d. Slu.is. REGELING ARBEIDERS- VERVOER OVER HET TIJD VAK JANUARI—FEBRUARI Het kringbestuur van de stich ting van de Landbouw afd. WjV- rinaermeer maakt bekend, da' ondanks vele moeite wat gedaan is. de vervoerskosten van de ar beider vanaf Augustus j.1. voor 75 procent betaald zal worden door de overheid. De resteerende 25 procent zat door de boeren betaald moeten worden. Daar het tot nu toe regelmatig voorkomt, dat er personen mede- rit den welke h'"ertoe geen recht hebben, heeft het bestuur besloten hierop een strenge controle toe te passen. Na 1 Januari 1947 zal iedere boer of arbeider, welke gebruikt maakt van dit vervoer, in het be zit moeten zijn van een geldig be wijs. Deze bewijzen moeien door de werkgever schriftelijk aange- vraaod worden bij de secretaris van het kringbestuur. met vermel- dino van de naam der arbeiders en hun woonadressen. Deze bewijzen moeten tijdens het vervoer in het bezit zijn van de arbeiders, doch blijven eigen dom van de werkgever. Indien de betreffende arbeider niet meer bij, hem in dienst is. moet het betreffende vervoerbe- wijs dadelijk worden ingeleverd bij den secretaris, aangezien mei de afgegeven vervoerbewiizen re kening zal worden gehouden bij het opmaken van de kostenreke ning. De secr. D. Stompedissel

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 3