Mededeeling Ratten- en Muizenbestrijding logsgeweld of anderzins verniel de woningen, welke op bestaande fundeeringen worden herbouwd. Aan de bijzondere lagere tuin bouwschool te Grootebroek wordt voor. iedere leerling uit de Wie- ringerpieer tot nadere opzegging f 5.subsidie verleend. Teneinde aan de ingewikkelde berekening met toeslagen op de salarissen van het gemeenteperso- neel en einde te maken hebben B. en W. de salarisverordening op de helling gezet. Over het alge meen kon deze verordening de goedkeuring wegdragen van den raad. De heer de Bruyne zou gaarne zien dat de nieuwe func tie die B. |en W. hebben gecre- eerd, n.1. die van opzichter-tee kenaar, dat de salarisschaal in overeenstemming werd gebracht met die van adjunctcommies, welk voorstel B. en W. na eenige bespreking aannamen. De heeren Breebaart en Feikes maken bezwaar tegen de onge- huwdenaftrek. De heer Breebaart becijferde dat een ongehuwde chef-commies, 200 gulden minder per jaar heeft als een adjunct commies met een paar kinderen. Spr. acht dit een scheve verhou ding en staat op het standpunt dat men naar prestatie beloond moet worden, bovendien hebb'en de gehuwden kindertoeslag. Ook maakt de heer Breebaart bezwaar tegen de klasse indeeling. Het voorstel van den heer Bree baart om de gehuwden aftrek te doen vervallen wordt verworpen met 2 tegen S stemmen. Voor stemden de heeren Breebaart, Stoel, Horst en Feikes. Tegen de h.h. Hofmeijer Klop de Bruy ne, v. d. Molen, van Dam, Zoods- raa, Smid en Giesen. De heer de Bruyne motiveerde zijn tegen stemmen door te zeggen dat een rijksregeling voor deze materie op komst is. De verordening werd met eien na algemeene stemmen, die van den heer Breebaart, aangenomen. De heer Breebaart stemde tegen om te protesteeren tegen de klas se indeeling. Z. i. verricht een ambtenaar ten plattelande dezelf de arbeid als z'n collega uit de stad. Aan het einde van de verga dering, dankte de heeren de Bruyne en Giesen namens de raad den voorzitter voor diens beste wenschen en wenschte hem Gods beste zegen bij zijn arbeid voor de gemeente. ZONDAGSDIENST VOOP ARTSEN. A.s. Zondag hebben dienst de artsen Veenis, Beeker, Spit:-, Hoogkamer, Koning, Bouwman Geen dienst: de artsen Olrw. Tamsma, Werner. dc Boer, va i Sloten, Groenhart, Swaters. v. d. Sluis. RECTIFICATIE. Het zetfoutenduiveltje heeft ons de vorige week parten gespee1 d, met het verslag van de lezing van den heer Korthals die voor de Partij van de Vrijheid sprak. Dit verslag werd voorzien met een kop van de Partij van de Arbeid. De lezer zal echter wd hebben opge merkt uit hetgeen volgde dat th ee n vertegenwoordiger van de Partij van de Vrijheid aan hef woord is geweest. Het groote offensief staat spoe dig te gebeuren. Zooals U uit voorgaande mededeelingen hebt kunnen lezen en op 27 en 28 Jan. hebt kunnen hooren en zien, zijn er 3 voorwaarden voor het slagen van deze actie. Allereerst moet het te bezigen gif dat gebruikt zal worden radicaal zijn en tevens onschadelijk voor andere d.eren, zooais honden, katten, varkens, koeien, schaplen, paarden en pluimvee. Lilt wordt ons gega randeerd door de Plantenziekten- kundige Dienst, afd; katten, en muizenbestrijding, te Wageniu- gen. Vooraf wordt door deze uien?1: een proef genomen'met het gif, dat als monster geleverd zal worde,, door enkele firma s, daartoe aang.zocht om voor deze belangrijke levering offerte te ma ken. Maar bovendien wordt weel een monster genomen door cleze Dienst uit de defenit.eve levering. Over het effect dat dit gif moet hebben, behoeft dus gejen twijtel meer te bestaan. Denk echter om Uw konijnen. Laat ze niet losloo- pen op Uw erf. Ze zullen anders dood gaan ais ratten. De tweede voorwaarde is dat gevolg wordt gegeven aan het beroep dat wij gedaan hebben op de leiders der jeugdorganisatie s Het gif wordt n.1. verbakt in broo- den van 8 ons. Daarvan krijgen wij er 625 stuks. Hiervan moeten 100000 blokjes" gesneden worden, en deze 1OUU0U blokjes brood ,moeten stuk voor in couran tenpapier verpakt worden. Dtit vergt véle handen, als men re kent dat n jongen of meisje opL dag 2000 van deze pakjes k..p maken, Hoe meer handen, hoe vlugger dit werk klaar is. Mogen wij op U allen rekenpn? Is het niet voor 2 dagen, dan toch zeker voor 1 dag en in het uiterste ge val voor een halve dag, U kunt erop rekenen, dat dit zal zijn op Dinsdag en Woensdag 11 en 12 Februari a.s. van 's morgens 9 uur tot 's middags 4.30 uur op het Domeinkantoor te Wieringer- werf. Brood meenemen s.v.p., wij zor gen voor de rest en de i.godige opluistering. Nogmaals, inetdt U zich spontaan bij Uw leider op de eerst volgende vergadering, op dat wij bij Uw leiders vroegtijdig het resultaat kunnen vernemen. Ten derde is er de voorwaarde dat wij verzekerd moeten zijn van de medewerking der sub. lei ders. Zij toch hebben er voor te zorgen, dat de pakjes op de be paalde dag worden uitgelegd in de boerderijen, woningen jen er ven in hun raijon, zooals dit door ons is of nog zal worden rnedege- deefd. Roep daarvoor de hulp in van anderen in Uw raijon, want ook hier,geldt weer: „hoe meer handen, hoe lichter het werk" Maar U als sub. leider moet zich ervan verzekerd houden, dat het gif wordt uitgelegd bij iedere boerderij of puinhoop op de door ons te bepalen dag. De pakjes benoodigd in Uw- raijon zullen bij U thuis worden gebracht op 13 Februari. Per boerderij zal dat circa 100 pakjes zijn. Maar het kan natuurlijk voorkomen, Jat U op de eene boerderij of arb. wo ning minder dan 100 pakjes noo- dig hebt en op een andere weer meer. Dat hangt pok al weer af van het aantal aanwezige ratten. Daarom hangt het succes ook af van n algemeene voorwaarde dat nl. op iedere boerderij, als is het ook nog een puinhoop, en bij iedere arb. woning en iedere bur gerwoning in de dorpen iemand aanwezig is gedurende de geheele Vrijdag i4 Februari, om U aan te wijzen Waar' de ratcreh Zitten, om juist daar de pakjes.te kunnen leg gen. Dus Wieringermeerders, weest allen 14 Februari present op Uw eigen terrein en heipt al len ijverig de door ons aange zochte sub. leiders met hun hel pers door hen dp door ons be doelde plaatsen op Öw erven aan te wijzen. Speurt deze verblijfplaatsen reeds nu op. Dat vergemakkelijkt hun werk, bespaart veel tijd, en maakt het effect grooter. Bovendien kunt U dan het fleschje met muizengif in ont vangst nemen. Dit moet U zelf vermengen met brood en op scho teltjes .uitzetten en is ook al weer onschadelijk voor andere dieren. De prijs hiervan is begrepen in die voor de rattenbestrijding. Tenslotte doen wij een beroep op alle landbouwers. Uiteindelijk draait alles om de centen en zoo is het ook hier weer. V/ij meenen echter het U zoo gemakkelijk mogelijk te moe ten maken, waarom er op de beurs gelegenheid is om Uw bij drage van f 5.voor een bedrijf beneden de 15 ha. en f 8.voor de overige bedrijven af te dragen onder opgave van naam en adres* tegen overlegging van een kwi tantie. Wacht echter niet tot een volgende beursdag. maar doet het de eerst volqende Woensdag, voorzoover U het niet reeds deed. Dit vergemakkelijkt het werk der commissie zeer. Laten we hopen, over enkele weken, in de heele Wieringer- meer: ..Geen Ratten .en muizen mee*" De Commvssie voor Ratte" en Muizenbestrijding. HUISRAADSCHADE- BOEKJES. In een onderhoud van de Sr. ..Rechtvaardige Oorlogsschade- verg. W.meer". met een vertegen woordiger van de Schade-Enquet- tecommissie is gebleken, dat alle schade aan huisraad (D schade) in 1de vorm van een huisraadscha- deboekje uitbetaald is. Getroffenen welke deze scha de nog niet vergoed hebben ge kregen. gelieve zich in verbinding te stellen met onze Secretaris, D. Stompedissel De St. ..Rechtvaardige Oorlogsschadevetg. Wierinqermeer", D. Stompedis se1. KERKNIEUWS. HevuGemeente. Slootdorp. 10.45 u., Ds. Germans ddenmeer, 14 uur. Ds. G er mars Vv xringerwerf. 10.30 n -Ds. Vi Geref. Kerken. Wieringerwerf. 9 u... Ds. Goeie Wieringerwerf. 2 u.r Ds. Reend.-r Slootdorp. 9.15 u.. Ds. Reende: S'ootdorp, 2.30 u., Ds. Goede M;ddenmeer. 10.30 u., Ds. Goe H Middenmeer. 4 u.. Ds. Reencfrs rVWWVVVVVVVWVVWVWA IBON VOOR LAATSTE DRIE EENHEDEN BRANDSTOFFEN Met ingang van 1 Februari as. S zal bon 65 van de brandstoffin- y kaart T 606 tot nadere aankondi- ging recht geven op het betrekken C van totaal drie eenheden vaste brandstoffen. Inlevering van deze bon bij de brandstoffenhandel is reeds met y ingang van 31 Januari as. moge- Teneinde zoveel mogelijk ge- zinnen te helpen is voorgesehre- y ven, dat de handel dient te be- 5* ginnen met aflevering van EEN eenheid DE NIEUWE BONNEN. Voor ^et tijdvak van 31 Janu ari tot en met 15 Februari zijn de volgende bonnen geldig verklaard 59—1, 60—1, 59—4 Brood 800 gr. brood 592 Brood 400 gram brood 591B Reserve 1600 gram brood 59IC. 601D Reserve 800 gr. brood 603E Reserve 600 gram bloem of kindermeel 602D Reserve 100 gram blo .ra of kindermeel 595 Algemeen 100 gram blom; 59—1, 59—2, 60—2 Boter 124 gram margarine of 100 gram vet 593 Boter, 594 Margarine elk 250 gram margarine of 200 ar. vet. 601. 59-4 Boter 250 gram be ter 591 Melk 4 liter melk 592, 593 Melk 3 liter melk 601 Melk 12 liter melk 59—4 Melk 5 liter melk 50--1, 60—1, 60—2, 59- 5 Vleesch 100 gram vleesch 592 Vleesch 400 gram vleesch 59—4 Vleesch 300 gram vleesch 592 Algemeen 200 gram kaa;. 602 Algemeen 100 gram kaas 594 Kaas 200 gram kaas 593 Algemeen 125 gram kof e 594 Algemeen 50 gram thee T 68 2 rantsoenen tabaksartikekw JAN BLAAUBOER KAMPI OEN SCHOONRIJDEN VAN- NEDERLAND. De Wieringermeer heeft een kampioen onder haar inwoners. Zondag j.1. behaalde Jan Blaau- boer van de Groet weg, te Heiloo het kampioenschap van Nederland voor schoonrijden heeren. Blaau- boer heel- hiermede de wisselbe ker voor een jaar. ijs en weder die nende, ar.'ders langer, in de wacht gesleept. Verder de medaille die er bij behoort en bovend en nog een zilveren sigarettenkoker, die beschikbaar was gesteld door het gemeenbestuur van Heiloo. Onze hartelijke felicitatie aan Jan Blaauboer. doch ook aan onze poldergemeenschap. Laat ons ho pen, dat Blaauboer nog vele ma len lauweren mag oogsten op de gladde ijzers, als inwoner van den po'der. VERVOER VAN ARBEIDERS STOP GEZET. Met ingang van Donderdag j.1. is het vervoer van arbeiders, we gens de weersomstandigheden, naar den polder stop gezet. I

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 2