De nieuwe bonnen Christelijke Boeren en Tuindersbond Voor het tijdvak van 30 Maart t.m. 12 April 1947 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONKAART KA, KB, KC 703 (Strook no. 4) 67-1 brood 800 gr. brood 67-2 brood 400 gr. brood 67-1 boter 125 gr. boter 67-2 boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet. 67-3 boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet 67-1 melk 4 liter melk 67-2, 67-3 melk 7 liter melk 67-1 vlees 100 gr. vlees 67-2 vlees 400 gr. vlees 67-1 alg. 200 gr. kaas 67-2 alg. 2 eieren. 67-3 alg. 100 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel (niet uit rijst bereid). 67-4 alg. 125 gr. koffie 67-5 alg. 50 gr. thee 67-d reserve 1600 gr. brood 67-k reserve 800 gr. brood BONKAART KD, KE 703 (Strook no. 4) 68-1 brood 800 gr. brood 68-1 boter 250 gr. boter 68-2 boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 68-2, 68-3 melk 12 liter melk 68-1, 68-2, vlees 100 gr. vlees 68-1 alg. 100 gr. kaas 68-2 alg. 2 eieren. 68-r reserve 800 gr. brood 68-s reserve 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit l rijst bereid) 68-u reserve 600 gr. bloem of 1 zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) of kinder biscuits. BONKAART MA, MB, MC. MD, ME, MF, MG 704 Bijzondere arbeid, a.s. moe ders en zieken (strook no. 4) 67-4 brood 800 gr. brood 67-4 boter 250 gr. boter 67-4 margarine 250 gram mar garine of 200 gr. vet 67-4 melk 5 liter melk 67-4 vlees 300 gr. vlees 67-5 vlees 100 gr. vlees 67-4 kaas 200 gr. kaas 67-4 eieren 5 eieren. Op 2 April zullen bonnen worden aangewezen voor sui ker, versnaperingen en tabak. Bovengenoemde bonnen kun nen reeds op Vrydag 28 Maart worden gebruikt, met uitzon dering van de bonnen voor melk, waarop eerst met in gang van Maandag 31 Maart a.s. mag worden gekocht. De niet-aangewezen bonnen van strook no. 3 kunnen wor den vernietigd. De heer Breebaart is het in prin cipe eens met B. en W. doc;h zou gaar- ne zien dat indien er om verlaging van erfpachtscanon wordt gevraagd ter verlichting van de lasten dat de raad er achter staat. De voorzitter zegt nog zich er van bewust te zijn een open deur in te trappen, als hij beweert dat de mid denstand hef slecht heeft. De bevol king moet het begrip bijgebracht wor den dat zij koopt bij de middenstand wat er te koopen is. Het voorstel tot afwijzing van het verzoek wordt hierop z.h.s. aangeno men. Verhuur noodwoningen. B. en W. doen het voorstel om een noodwoning te verhuren aan een ge meente ambtenaar. Verder stellen B. en W. voor om voor een vlotte gang van zaken deze bevoegdheid voortaan aan B. en W. te delegeeren. Aangenomen. Vergoeding scholen. B. en W. stellen voor om aan het bestuur van de Christelijke scholen voor het jaar 1947 een voorschot +e verleenen van f 1193,50, het bestuur van de Wieringermeerscholen f 1543,50 en voor de U.L.O. f 1750,Voor het gew. L.O. beteekent dit een vergroo ting van f 10,50 per leerling en voor de U.L.O. f 24,per leerling. Aangenomen. Rekening-courant. Besloten wordt de met de Incasso- bank wederom een overeenkomst af te sluiten, krachtens welke de overtol lige kasgelden der gemeente bij die instelling rentegevend worden belegd en, indien noodig kasgelden kunnen worden opgenomen tot een bedrag vai f20.000.— Aldus besloten. Kindertoeslag. Besloten wordt om aan hét perso neel van den Distributiedienst kinder toeslag te geven, overeenkomstig dc Kinderbijslagverordening Conform besloten Politiowoning. Aan het Rijk zal worden verhuurd de politiewoning te Slootdorp tegen 'n, huurprijs van f390.per jaar, De woning voor f260.en het dienstge- deelte f 130. De heer Bruyne merkt op, dat de ze huur wel afsteekt bij die der nood woningen. Deze laatste zijn dan toch wel erg hoog in huur. De voorzitter zegt, dat de huur is vastgesteld op basis 1940 in overleg met de prijsbeheersching. De heer Bruyne zegt in geen geval de huur te willen verhoogen, doch weet nu genoeg t.a.z. van de nood woningen. Het voorstel wordt aangenomen Kinderbijslag. Naar aanleiding van een circulaire van den minister van sociale zaken stellen B en W voor de kinderbijsiag- verordenimg in overeenstemming te brengen met de wettelijke wijzigingen. Conform besloten. Keuringsdienst. B en W stellen voor de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente aldus te wij zigen, dat keuring uitsluitend na het slachten geschiedt in inrichtingen, wel ken voldoen aan de eischen, krachtens het bepaalde in artikel der Vleesclikeu- ringswet. De heer Zoodsma zegt, dat, als hij dus goed gelezen heeft het voortaan verboden is om aan huis te slachten. Er wordt wel op gewezen ,dat de keu ring aan huis hooge kosten meebrengt, doch het halen en brengen van het ge- slachtte door den boer, telt dit niet mee? De voorzitter zegt, dat wanneer de raad dit voorstel zou verwerpen, de Wieringermeer zich op 'n eiland plaatst De heer Zoodsma vraagt of de plaat selijke veearts niet ingeschakeld kan worden. De voorzitter antwoordt, dat men wii komen tot volambtelijke diensten. Een plaatselijke veearts staat niet vrij te genover de keuringen. De heer van Dam vindt het jammer, dat een traditie verloren gaat. Weth. Giesen deelt mede ,dat de di recteur van den vleeschkeuringsdienst deze zaak met B en W besproken heeft De heer Stoel zegt, dat men t.a.z. van deze zaak persé dien kant uit wil. Een practiseerend veearts staat nu eenmaal niet vrij. De heer Addens wijst er op, dat de vele huisslachtingen straks wel op zul len houden. De kwestie van de kosten van het halen en brengen spelen geen rol, indien men aan huis laat slachten moet de slager toch tweemaal de reis maken en dit betaald de boer toch ook. Keuren voor een plaatselijke vee arts heeft z.i. bezwaren, aangezien deze b.v. juist met een verlossing kan bezig zijn als hij weggeroepen wordt om te keuren. De heer Feikes vindt de slagerijen te klein en niet berekend op de slach ting van een groot aantal dieren. Spr. vraagt goed toezicht op de de sla gerijen. Wanneer we hier niet met het voorstel van B. en W. meegaan dan 2etten w-e de klok terug. De voorzitter zegt nog dat uitdruk kelijk de wensch door B. en W. tc kennen is gegeven bij den directeur dat er goed toezicht moet zijn op de- slagerijen. Het voorstel wordt hierop aangeno men. Beplanting Terp. B. en W. stellen voor om de Terp opnieuw te doen beplanten als vóór de inundatie. Met de houtvester is hierover overleg gepleegd. De kosten zullen bedragen 9450.T.z.t. kan men eventueel over uitbreiding denken. Conform besloten Vervoerkosten schoolbezoek. B. en W. deelen mede, dat een aan- ta' verzoeken zijn ingekomen om een tegemoetkoming in de reiskosten van leerplichtige kinderen. De raad besluit de tegemoetkoming te verleenen aar: B. J. A. de Bont, P. de Caluwe, J. Crans, W. A. Th. van Onna en J. J. Verschure. Op de verzoeken van E. C. A. Hopmans en G. Suidgeest wordt afwijzend beschikt. Hierna sluiting. ling. Dit zijn twee aparte zaken. De voorzitter is het met de heer. Troost eens. Dagelijks komen er pro testen uit het heele land tegen de te lage richtprijzen. We hebben ze nu nog doch wie geeft ons de zekerheid dat ze er volgend jaar oók nog zuUen zijn. Het pensioenfonds is iets wat blijft, ongeacht de richtprijzen. r>e hecr h. de Graaf zegt dat geen protest te scherp kan zijn tegen de regeering. Besloten wordt een protest te zen den naar Holland-Brabant. De voorzitter zegt nog tot de leden zich vooral aan de gehouden afspraken te houden t.a.z- van de loonen. De adviseurs van den minister moet de wapens tegen de boeren uit de hand worden geslagen. De heer Troost merkt nog op dat er een leemte in de wet is. Ook de arbeiders moeten strafbaar zijn indien zij tegen zwarte loonen werken. Dit stuit echter nog steeds op tegenstand. Hierna sluiting. Maandagmiddag kwam in Hotel Smit bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van den heer K. v. d. Veen in vergadering bijeen. Na gebed en schriftleeing deelde de voorzitter in zijn openingswoord me de, dat in verband met de weinige tr.d die er is om te vergaderen eenige pun ten van de agenda aangehouden zu!- JHo vrtlgonde, OOk de notulen worden aangehouden. In de afdl. hagelverzekering van Holland-Brabant wordt de heer H. de Graaf benoemd. De voorzitter deelt vervolgens me de, dat er stemmen opgaan om aan sluiting bij een pachtersbond onder leiding van den' heer van Houten. Spr. stelt voor om hier niet op in te gaan. De heer van Houten heeft bij geen enkele grondkamer gehoor. De houding van den heer van Houten was die van pro-Duitsch zooniet van een N.S.B-- er, tijdens de bezetting. Aldus wordt besloten. In het bestuur van de noodslacht- plaats worden aangewezen als verte genwoordigers van de afdeeling, de heeren Montsma en Woudstra. Hierop geeft de voorzitter een over zicht van de besprekingen die gehou den zijn over de afsluiting van een nieuw C.A.O- Ook hier was omwille van de tijd geen uitvoerige behande ling mogelijk, doch toegezegd werd dal zeer binnenkort weer vergaderd wordt en dat de leden een en ander op pa pier thuis zullen krijgen. Wel werd me degedeeld dat er over de heele linie overeenstemming is bereikt, terwijl met de provincie bepaalde afspraken zijn gemaakt t.a.z. van het accoord- loon en de maatregelen tegen de zwar te loonen. Betreffende een eventueele pensioen regeling deelt de voorzitter mede, dar indien de regeering dit mocht verwer pen, de arbeiders zich het voorbehoud hierover gehouden, alle afspraken be treffende loonovereenkomst als onge daan te beschouwen. Dit is dus een stok achter de deur. De C.A.O. staat ot valt met de pensioenregeling. De heer Troost vindt de richtlijnen te laag en acht het ontoelaatbaar dat deze eventueel verhoogd zullen wor den als de pensioenregeling wel wordt ingevoerd. Z.i. mag een verhooging van de richtprijzen niet als doorbere kening geleden voor de pensioenrege- VERGADERING HET WITTE KRUIS De uitgestelde vergadering van Het Witte Kruis zal thans worden gehou den op Dinsdag 1 April a.s- in Hoiei Smit te Middenmeer. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. GOED AFGEKOMEN De heer G.v.d.M. is aan een ernstig ongeluk ontsnapt j.1. Vrijdag. Op weg naar huis lag hij voorover op het stuur teneinde tegen de sterke wind op de Alkmaarscheweg te kunnen optornen. Plotseling hoorde hij achter zich ee.i vrachtauto. Toen hij zich van de schrik van het stuur van de fiets oprichtte maakte hij een zwenking naar links. De chauffeur van de vrachtauto,die geladen was met koeien, haalde uit met het gevolg dat v.d.M. werd ttus- gereden doch de auto de berm in vloog. Door de schok trapten de koeien door de wand heen. Het heeft gerui- men tijd geduurd voor de wagen weer uit dc slappe berm op den weg stond.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 2