De stand van V.V.V. UOTEL SIMÖT op grootse wijze heropend lölUWI BONNEN Zondagdiernst zitter een landbouwer moet zijn. Aan gezien verschillende bestuursleden- landbouwers van de beurs of lid zijn van een coöperatie of bestuurslid hiervan, acht iiet ibestuur geen ter men aanwezig om statutenwijziging voor te stellen waardoor het moge lijk zou worden, dat er een direc teur van de coöperatie in wordt op genomen. Het coöperatieve element is voldoende vertegenwoordigd. Bij de rondvraag merkt de heer J. van Wijk op dat het toneel te laag is van de foeurszaal. De voorzitter antwoordt dat dit geen invloed op de gang van zaken heeft van de beurs. Andere vereni gingen die meer direct met dit euvel hebben te maken zullen de betrokken eigenaren hierop moeten wijzen. Het beursbestuur kan op zijn hoogst een verzoek, om het toneel te verhogen, steunen. De heer Blijdorp vraagt of het niet tot de taak van de beprsvereniging behoort om een stand op de jaar beurs te verzorgen inplaats de V.V.V. dit doet. De voorzitter is van oordeel, dat, hoewel in hoofdzaak reclame ge maakt zal worden voor de produc ten uit de polder, men het verzor gen van een stand op de jaarbeurs toch algemener moet zien. Het om vat een algehele reclamè-campagne voor de Wieringermeer. Z.i. behoort dit tot de taak van de V.V.V. Het beursbestuur steunt het ini tiatief van de V.V.V. metAeen subsi die. De heer K. H. Kroeze beaamt hec gesprokene van de voorzitter. Hierna volgde sluiting. op de a.s. Jaarbeurs Tijdens de beursuren kreeg de heer K. H. Kroeze gelegenheid om nog eens 'n hartig woordje te spreken over de stand, die de V.V.V. wil in richten op de a.s. jaarbeurs te Utrecht. Spr. zegt dat de V.V.V. in de Wie ringermeer ten behoeve van het al gemeen belang is opgericht. V.V.V. heeft in dit eerste werkjaar, in over leg met de diverse organisaties, het plan opgevat om een stand op de a.s. jaarbeurs te Utrecht te verzorgen. Zij heeft zich daarvoor in verbinding gesteld met de afldeling Voorlich ting van het Ministerie van Land bouw, enz., die een plan heeft ont worpen, dat in opzet vele beloften in houdt. D,e stand beslaat 15 vierkan te meter. Spr. merkt op dat het niet juist zou zijn om op deze plaats me de te delen op welke wijze de stand zal worden ingericht. Wel kan spr. zeggen, dat naar de mening van het bestuur van de V.V.V. datgene wat de Wieringermeer in haar ontstaan, groei en toekomst voor de vreem deling aantrekkelijk is, op een aar dige wijze naar voren wordt gebracht Uit de aard der zaak speelt het agra risch gedeelte daarlby een voorname rol, doch spr. wil er echter op wijzen, dat andere objecten, die voor de vreemdelingen aantrekkelijk zijn niet vergeten zullen worden. De grote moeilijkheid om tot uit voering te komen is de financiële zij de van deze opzet. De handel, spe ciaal op het gebied van zaaizaad en pootgoed zegde reeds een behoorlij ke financiële medewerking toe. Slechts enkele bleven nog achter en spr. zou er bij hen evenals bij enke le handelaren op het gebied van vlas en consumptiegranen op aan willen dringen om alsnog een finan ciële bijdrage toe te zeggen. Ook de middenstand verleend fi nanciële steun. Verder verwacht het bestuur van de V.V.V. een flinke bijdrage van de landbouwers in de Wieringermeer. Waarom wij een flinke bijdrage ver wachten zal de heer v. d. Veen als vertegenwoordiger van de drie stand organisaties u vertellen zomede de heer de Graaf als voorzitter van de beurtvereniging. Spr. hoopt dat hun woorden het gewenste succes zullen hebben, daar het al dan niet verschij nen van de V.V.V. in de Wieringer meer op de Jaarbeurs hiervan af hangt. De heer v. d. Veen dringt er na mens de besturen der drie standsor ganisaties nog eens ernstig op aan bij de leden om het belang van eigen zaak goed in te zien. Spr. beveelt de lijst die op de beurs circuleert voor een royale gift aan. Ook de heer Graaf ondersteund de woorden van de heer Kroeze en wijst er op dat het van kortzichtigheid getuigd indien men de belangen niet ziet die van een goede reclame voor het product uitgaat. Spr. is van oordeel dat iedere boer een gulden per HA voor deze zaak (moet bijdragen. GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot uit Mid denmeer de heer J. C. Kievit is voor het op 13 Juni te Den Haag gehouden examen voor vakbekwaamheid voor Bouwvakpatroon geslaagd. Na de voor enkele niaanuen ge.e- den feestelijke ingebruikneming va.n de beurszaai, werd atgelop-n Vrij dag op werkelijk grootse vijze de verdere bedrijfsgebouwen van hotel „Smit" heropend. Wij hebben indertijd reeds geschre ven dat de zaak er mooier en gezel liger uit ziet als voor de onuerwa- terzetting. Thans nu alles gereed en afgemaakt is kan dit sieencs nog eens onderstreept worden. Heit café-gedeelte, zomede het knusse eetzaaltje is alles in frisse kleuren gehouden. De stalen meubels zijn comfortabel, terwijl er voor de biljartlief hebbers een tweetal prima tafels zijn geplaatst. Een groot aantal dames en heren had aan de uitnodiging van de ex ploitant de heer Ru Smit gevolg ge geven om bij de heropening aanwezig te zijn. Een schat van bloemen en cadeaux gaven aan deze gebeurtenis het no dige cachet, een bewijs dat men al- lerwege ten zeerste was ingenomen met de heropening van deze zaak. Een strijkje verhoogde de gezel.ig- heid van deze aivond. De heer H. de Graaf fungeerde als ceremoniemeester en had tot taak de ruim twintig sprekers aan te kondi gen. Het is onmogelijk om het gespro kene van de lange rij van sprekers te vermelden. Wij zullen moeten vol staan en wij zullen moeten volstaan met hun naam en kwaliteit te ver melden, doch uit alle korte en lange redevoeringen bleek overduidelijk -de ingenomenheid met de wederopbouw van deze zaak, waardoor het maat schappelijk verkeer in de polder be vorderd'wordt. De heer Ru Smit heette het gezel schap allereerst hartelijk welkom Voor het tijdvak van 20 Juli tot en met 2 Augustus 1D47 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONKAART KA. KB, KC 707 (serie h) h-01 brood 800 gr. brood h-02 brood 400 gr. brood h-01 boter 125 gr. boter h-02 boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet h-03 boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet ii-ül melk 4 liter melk h-03 n-05 melk liter melk h-01 vle^s 100 gr. vlees li-ü2 vlees 200 gr. vlees h-01 alg. 200 gr. kaas h-02 alg. 750 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop nnz. of 750 gr. cho colade of suikerwerk h-03 alg. 125 gr. koffie h-04 alg. 50 gr. thee h-05 alg. 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) h-03 res. 1600 gr. brood h-06 res. 800 gr. brood BONKAART KD, KE 707 (serie h) h-11 brood 800 gr. brood h-11 boter 250 gr. boter h-12 boter 125. gr. margarine of 100 gr. vet h-13, h-i.5 melk 12 liter melk h-11, h-12 vlees 100 gr. vlees h-11 alg. 100 gr. kaas h-12, h 13 alg. 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. chocolade of suikerwerk h-13 res. 800 gr. brood h-14 res. 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) h-16 res. 600 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel oi kindermeel (niet uit rijst bereid) BONKAART MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 707 (bfjz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (serie h) h-21 brood 800 gr. brood h-21 boter 250 gr. boter h-22 boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet h-21 melk 5 liter melk h-21 vlees 300 gr. vlees h-22 vlees 100 gr vlees h-21 laas 200 gr. kaas h-21 eieren 5 eieren h-21 JUiker 250 gr. suiker, boterham- strooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. ol 250 gr. choco lade of suikerwerk VEXSNAPERINGENKAART ENZ. QB, QC 707 h-33 versnaperingen 200 gram choco lade oi suikerwerk of 200 gr. suiker, boterhamstrooi sel enz. of 400 gr stroop enz. h-36 versnaperingen 100 gr. choco lade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstrooi sel enz. of 200 gr. stroop enz. Bovrngenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 18 Juli worden ge- bruikl met uitzondering van de bon nen vor melk, waarop eerst op Maan dag 2! Juli mag worden gekocht. De niet-aangewezen bonnen van serie kunnen vernietigd worden. na-mens zijn familieleden waarbij hij liet uitkomen dat zij het op hoge prijs stellen, dat zovelen uit de Wie- ringerm eergemeenschap aan de uit nodiging gevolg hebben gegeven. Vervolgens memoreerde de heer Smit de geschiedenis van hotel „Smit", de etappen die in voor- en tegenspoed zijn afgelegd. Spr. dank te de dienst Wederopbouw Wie- - ringermeer voor de madewerking die mocht worden ondervonden tijdens 't (herstel van de zaak. Ook de eigena ren van het gebouw dankte hij voor de spontane en vlotte manier waarop zij de zaak aanpakten. Gelukwensen werden achtereenvol gens uitgesproken door: Burgemees ter Loggers namens het gem. be stuur; Ir. Ovinge namens de dienst Wederopbouw, als Rentmeester en als voorzitter van het Nut; de heer Bergmans namens de boerenleenban ken en L.T.B.; „Jo" een der kelners namens het personeel; de heer Bree- baart namens de V.V. Flevo; de heer van Vegten namens de pers ln het algemeen en de plaatselijke pers in het bijzonder; de heer J. Vos voor de Middenstand; de heer Sleutel na mens de 'leveranciers; de heer van Zadelhoff als voorzitter van de Hoïi. Mij. van Landbouw, de heer Dré Bak ker namens Contact; de heer G. F. Kistemaker namens de Ver. voor Be drijfsvoorlichting; de heer G. Veen- huis namens de R.K. ontspannings vereniging; de heer de Hartigh na mens de politie; de dames Klare en Breebaart namens de aanwezige vrouwen; de heer J. Klein namens de eigenaren van het gebouw (gou- denploeg, nu koperenploeg geworden) de heer K. H. Kroeze voor de Z. W. M. en V.V.V.; de heer J. Koolhaas als vriend en als voorzitter van de Stichting Rechtv. Oorlogsschadeverg. de heer H. R. Smit namens de Stich ting van de Landbouw. Tenslotte dankte de heer C. Kaan, schoonvader van de heer R. Smit, namens deze en familie voor de grote belangstelling, tevens werd dank ge bracht aan de heer de Graaf voor de leiding op deze avond. De gasten zijn door hotel „Smit" op royale wijze ontvangen. Het natje en droogje ontbrak niet. Men bleef dan ook nog geruimen tijd gezellig bij een. voor artsen en dierenartsen 20 Juli Artsen: Dienst hebben de artsen: Veenis, Beeker, Hoogkamer, Spits Koning, Bouwman, Schreuders, Brand en Boerma. Geen dienst hebben de artsen: Olree, De Groot, Tamsma, Werner, Versluis, De Boer, Groenhart, Van Sloten en Swaters. Dierenartsen: Dienst hebben de dierenartsen: Reits- ma, te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. Geen dienst de dierenartsen v. d. Kolk, Nieuwe Niedorp en Dekker te 't Zand.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 2