S. i. de Vries AAgrano IFILi¥©a nieuws Z@ndagdi©nst Het hoekje DORSWERK STOOKT ROOZENDAAL'5 BRANDSTOFFEN Programma voor a.s. Zondag Zondag a.s. twee wedstrijden te Middenmeer. Flevo 3'Schagen 3, aanvang 1 uur, Flevo 1Schagen 2, aanvang 3 uur. Ledenvergadering. Donderdagavond werd een leden vergadering gehouden onder voor zitterschap van de heer S. Breebaart. Aanwezig 36 leden. De vergadering die om half acht was uitgeschreven ving een uur later aan, aangezien het bestuur niet aanwezig was. De heer Breebaart gaf een over zicht van het afgelopen seizoen en gaf als zijn mening dat indien, de leden bij de aanvang van de compe titie wat meer ernst hadden ge toond, er voor Flevo kampioenskan sen waren geweest. De laatste wed strijden was de opkomst der spelers beduidend beter geworden. Spreker hoopt, dat in het komende seizoen op aller medewerking kan worden gerekend. Aangezien de 2e secretaris de heer Breet niet aanwezig, worden de no tulen uitgesteld tot een volgende ver gadering. De heer G. Veenhuis le secretaris brengt hierop het jaarverslag uit, waaruit wij aanstippen dat het leden aantal groeiende is. Er zijn momen teel 111 leden, inclusief de niet-spe- lers. Er zijn 41 donateurs, wat veel te weinig is. In de komende competi tie zal met 6 elftallen worden uitge komen. Ook het jaarverslag spreekt van een slechte opkomst bij de wed strijden. Toch zijn door de meeste elftallen nog eervolle plaatsen op de ranglijst behaald. Het bestuur zal drastische maatregelen nemen tegen leden die zondre kennisgeving weg blijven. De trainingsavonden worden Aan alle familie, vrienden en beken den bij ons vertrek naar Amerika een hartelijk vaarwel. W. SLOT A. SLOT-WAGENAAR Toekomstig adres: Mattapex Farm Stevensville Kent Island Maryland U.S.A. ONDERGETEKENDE houdt zich be leefd aanbevolen voor alle mogelijke Prima machines en volledig personeel. Wed. C. BEEMSTER en ZONEN K.B. 72 Spanbroek, Tel. 2263/274 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll slecht bezocht. Het is zelfs voorge komen dat de trainer er alleen was. Dank wordt gebracht aan de heer Biiis die de training steeds belange loos verzorgde en zich niet liet ont moedigen door slechte opkomst. Het terrein in Wieringerwerf zal ook in gebruik worden genomen. Voortaan zal om de week te Middenmeer of Wieringerwerf worden gespeeld. Dank wordt gebracht aan de heer de Ruiter die steeds heeft gezorgd, dat het terrein in orde was, en voor het materiaal zorg droeg. De voorzitter dankte de secretaris voor zijn keurig verslag. De heer H. Feikes gaf verslag van de stand van zaken der finan ciën. Hieruit bleek dat de vereniging er niet slecht voorstaat, alhoewel het voordelig saldo te optimistisch is, aangezien er nog wat rekeningen be taald moeten worden. Namens de kascommissie bracht de heer Schwegman verslag uit van de gehouden controle. Boeken en be scheiden werden in orde bevonden. Opgemerkt werd door de commissie dat de contributie slecht is geïnd en de commissie betwijfeld of de ach terstand nog binnenkomt. De samen werking van penningmeester en ove rig bestuur liet te wensen over. Be zwaar werd gemaakt tegen de hoge post diversen (bloemstukken o.a.) Het bestuur zegde in deze bezui niging toe, hoewel men zich niet overal aan kan onttrekken. Door de heren Kok en Bouma werd nogal critiek op de gang- van zaken gemaakt. De heer Veenhuis verdedigde het beleid van het bestuur door er op te wijzen, dat van de leden weinig medewerking wordt ondervonden. Toe gegeven wordt, dat ook 't bestuur wel eens in gebreke is gebleven, men Heden, de 11e Augustus 1947, is onze lieve schat ROBERTUS CORNELIS JOHANNES door een noodlottig ongeval van ons weggerukt in de aanval lige leeftijd van 2 jaar en 2 maanden. De diepbedroefde ouders en zuster J. SMIT F. SMIT-DE BRUIN JANNY Middenmeer, Hoornschebrug. De teraardebestelling heeft plaats gehad te Middenmeer Vrijdag 15 Aug. hoopt echter in de komende periode veeL bezwaren te ondervangen. De rekening wordt goedgekeurd. Dank wordt gebracht aan de pen ningmeester en de kascommissie. Bij de bestuursverkiezingen worden herkozen de heren S. Breebaart, G. Veenhuis, Burger, Breet, Koolhaas en de Hartigh. Niet herkozen worden de heren J. Vos en Filius, terwijl de heer Feikes niet voor een herbenoe ming in aanmerking wenste te ko men. Hiervoor werden 'gekozen de heren Jb. Mooi, Jac. de Jong en T. Doornbos. In de elftalcommissie werden be noemd de heren de Hartigh, Schui- ringa, Vos, Jonker, Wolbers, terwijl J. Bouma als leider van de adspi- ranten aan de commissie werd toe gevoegd. Bij de rondvraag kwamen de diver se problemen aan de orde. Hierna sluiting. voor artsen en dierenartsen 17 Aug. Artsen Dienst hebben de artsen: Olree, de Groot, Tamsma, Werner, Versluis, de Boer, Groenhart, van Sloten en Swaters. Geen dienst hebben de artsen: Vee- nis, Beefcer, Hoogkamer, Spits, Ko ning, Bouwman, Schreuders, Brand, en Boerma. Dierenartsen. Dienst hebben de dierenartsen: v. d. Kolk, N. Niedorp en Dekker te 't Zand. Geen dienst hebben de dierenartsen: Reitsma te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. u-atifiel Verantwoording logiebormen. Het Kringbestuur v. d. St. v. d. Landbouw, Kring Wieringemeer ves tigt er met klem de aandacht op dat steeds iedere Maandag aan de be treffende Groepsvertegenwoordigers medegedeeld moet worden, hoeveel arbeiders die week op kosten van Bur. Oogstvoorziening in de kam pen gehuisvest zijn. Steeds komt het bij controle voor, dat er arbeiders in de kampen ge huisvest zijn, welke niet door de Groepsvertegenwoordigers zijn opge geven. Tot nu toe is hier steeds voor be taald ,doch met ingang van a.s. Maandag 18 Augustus 1947 zal de arbeider welke niet opgegeven is, on herroepelijk het kamp moeten verla ten of zelf moeten zorgen voor logie- bonnen. Ontslagbewijzen. Tevens vestigt het Kringbestuur nogmaals de aandacht op de ontslag- bewijzen. Ook komt het voor, dat bij het aannemen van een arbeider het betreffende ontslagbewijs van zijn vorige werkgever niet wordt ingeno men. Hier moet en zal stipt de hand aan moeten worden gehouden. Komt een arbeider zich aanbieden (al is het maar voor één dag) dan zal hij een ontslagbewijs moeten kunnen overleg gen. Bij e.t. aannemen van de arbei der moet dit ontslagbewijs door de werkgever ingenomen worden en bij het verlaten van deze dienst dient er dus weer een ontslagbewijs uitge schreven en afgegeven te worden. Eventuele overtredingen zullen strafrechtelijk worden vervolgd. MAANDAG 18 AUG. £appendaq, bij HOORN De gehele dag geopend van 9—6 uur. m De Nederlandse Landbouw-chernie heeft niet stil gezeten verrijkt met de buitenlandse kennis en aangepast aan de Nederlandse gronden is een nieuw ontsmettingsmiddel ontstaan „AAgrano" AAgrano zorgt voor een hogere opbrengst AAgrano zorgt voor een gezondere oogst AAgrano geeft een zaaizaad-besparing van 15-20 pet ZAAIZAAD ONTSMETTER <5tAe*u£ dool Ue. LANDBOUWBUREAU M. WIERSUM - GRONINGEN TELEF. K 2242 290 WIERINGERWAARD

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 3