Onze stand op de jaarbeurs Allerlei Poldernieuws Nieuwe bonnen Vit de raad van C t° 111 0114 'O H* Met een enkel woord hebben we in ons vorig nummer reeds geschre ven over de stand van V.V.V. op de jaarbeurs te Utrecht. Wat we hier voor schreven hadden we niet uit ei- geen waarneming. Maandag j.1. hebben we echter de stand zelf te Utrecht bekeken en heb ben mogen constateren dat er een re gelmatige belangstelling bestond voor de Wieringermeerstand. We hebben de indruk dat de stand te klein is gebleken om steeds de oe*angstellen- den te ontvangen. De stand van de N.O. polder is groter van oppervlak, en het was in deze stand mogelijk om behoorlijk met de mensen te spre ken. De Wieringermeer zal hier volgend jaar weer moeten verschijnen, beter ERNSTIGE BRAND AAN DE ALKMAARSEWEG Zaterdag brak er brand uit op het bedrijf van de heer P. Boer aan de Alkmaarseweg. Vermoedelijk door 'n vonk uit de tractor geraakte een schuur van stro-pakken, die gebruikt wordt voor machines en werktuigen, in brand. De brandweer van Middenmeer die spoedig ter plaatse was kon uitbren- ding voorkomen en zo bleef de schuur die als werkkamp dienst doet ge spaard. Een aantal werktuigen en de tractor liep belangrijke schade op, terwijl er bovendien nog een vlas- mijt in vlammen opging. KOPROT IN KOOLRAAP In de te velde staande koolraap is in sterke mate koprot ontdekt, wel ke vermoedelijk oorzaak vond in de grote droogte. Ook de kleur van het blad verandert. GEVAARLIJKE KAFHOPEN Het kaf wat na afloop van het dor sen in brand wordt gestoken, kan soms gevaarlijk worden. In de afge lopen week moest, doordat de wind ging draaien en het vuur gevaarlijk werd voor een boerderij, een wacht worden geplaatst, aangezien normaal blussen niet meer mogelijk was. OP HET NIPPERTJE De landbouwer, de heer v. d. Z., die enigszins doof is, is aan een groot ongeluk ontsnapt. Doordat hij de bus niet hoorde aankomen op de Alkmaar seweg en daarna van schrik op korte afstand van de bus met zijn rijwiel kwam te vallen, is het aan de vaste hand van de bestuurder der bus te danken dat hij niet overreden werd. WIERINGERMEER KLEIN TONEEL Het W.K.T. heeft er van afgezien om het blijspel „Het eeuwige mon ster" te gaan instuderen. Thans heeft men zijn keus laten vallen op het toneelspel „Onder één dak" van Fa- bricius. Met belangstelling mogen we de opvoering hier straks van tegemoet zien. EEN GOEDE VERBETERING De dragers van de Begrafenisver eniging „Wieringermeer" zullen voor taan gekleed zijn in een keurig cos- tuum. Heden worden de costuums uitgereikt. In de toekomst zijn de dra gers dus allen gekleed in een unifor me kleding. voorbereid. Wij geloven zeer zeker dat hier een reclame van uitgaat voor de producten van de polder, die de kosten van deelneming verantwoord maken. Wij zullen echter met de fol der, veel meer als welke die nu is verstrekt aan de bezoekers, de nadruk moeten leggen op onze producten en niet op het ongeluk wat ons getrof fen heeft op 17 April 1945. Er staan verschillende storende fouten in de adreslijst van de folder, hetgeen voor de betrokkene jammer is. Nogmaals we zullen er het volgend jaar weer aanwezig moeten zijn, be ter voorbereid en ze mogelijk een stand die groter is. Een woord van lof mag wel aan de vier jonge boeren gegeven worden die zich er letterlijk tien dagen aan hebben gegeven, om in de stand aan wezig te zijn en een ieder die belang stelling toonde voor de stand uit de Wieringermeer, behoorlijk te woord stond. In de Vrijdag j.1. gehouden raads vergadering van onze gemeente wer den door burgemeester en wethou ders de vragen welke gesteld zijn door de raadsleden G. Stoel en S. Breebaart, schriftelijk beantwoord. De gestelde vragen hebben wij reeds in ons blad opgenomen zodat we kunnen volstaan met de antwoor den van B. en W. Het antwoord aan de heer Stoel. Woningbouw. ad. 1. Binnen het raam van het mogelijke zijn wij bereid alles te doen wat het tempo van de wo ningbouw ten goede kan komen, mits dit niet gaat ten koste van het tempo van de wederopbouw van de in de gemeente noodzakelijke bedrijfsge bouwen. ad. 2. Met betrekking tot de her bouw van de panden van de stich ting bouwbureau „de Wieringermeer" zij opgemerkt dat de plannen daar toe reeds in 1946 gereed waren. De mogelijkheid van uitvoering was aanvankelijk in de eerste plaats af hankelijk van de materiaalpositie Deze liet in 1946 niet toe aan de stichting vergunning te verlenen voor de herbouw van meer dan 95 wo ningen. In dit verband zij opgemerkt, dat een groot deel van de voor de Wie ringermeer beschikbare materialen moet worden aangewend voor het her stel en de wederopbouw van nood zakelijke bedrijfspanden. Intussen is de materiaalpositie zo danig gewijzigd, dat aan de stichting ook vergunning kon worden verleend voor de herbouw van haar overige verwoeste panden, waarvoor de plan nen in 1946 reeds waren ingediend. Het trage tempo in de herbouw is te wijten aan het aanvankelijk ge brek aan materialen en aan het thans bestaande tekort aan arbeidskrach ten. Voor de in aanbouw zijnde wo ningen te Wieringerwerf zijn de ma terialen in het algemeen wel aanwe zig, doch de nodige vaklieden zijn- niet in voldoende getale te verkrij gen. Dit vindt naar onze mening zijn oorzaak in de omstandigheid, dat thans ook in niet door oorlogsgeweld getroffen gebieden kan worden ge bouwd. De daar woonachtige vaklie den hebben derhalve geen behoefte aan werk in de getroffen gebieden. In deze situatie kunnen wij geen verandering brengen. De bouw van nieuwe woningen vindt in deze gemeente tot nog toe op slechts bescheiden schaal plaats. In aanbouw zijn slechts een achttal" nieuwe woningen in de Kerkstraat te Slootdorp (stichting bouwbureau „de Wieringermeer") en een tweetal te Middenmeer. Met betrekking tot het tempo van deze bouw geldt het- Voor het tijdvak van 21 September t.m. 4 October a.s. geeft elk der vol gende bonnen recht öp het kopen van Bonkaart KA, KB. KC 709 (serie M) M-05 div. 750 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop enz. of 750 gr. versnaperin gen M-06 div. 250 gr. zachte zeep M-03 vlees 100 gr. vlees Bonkaarten KD, KE 709 (serie M) M-13. M 11 M-15 div. 250 gr sui ker, boterhamstrooisel enz. of 50ff gr. jam, stroop enz. of 250 gr. ver snaperingen M-16 div. 250 gr. zachte zeep M-17 rcs. 500 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (alle soor ten) of kinderbiscuits M-18 res. 250 gr. zachte zeep Bonkaarten MA, MD 710 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (serie M) M-21 suiker 250 gr suiker, boter- ha.mstrooir.cJ enz. of 500 gr. jam. stroop enz. of 250 gr. versnaperin gen Tabak- en versnaperiitgenkaarfen enz. OA, QB. QC 707 M-31, M-32 tabak 1 rants. sigaret ten en/of kerftabak M-35 tabak 2 rants sigaretten of kerftabak M-33 versnaperingen 200 gr. ver snaperingen of 200 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 400 gr. jam stroop enz. M-36 versnaperingen 100 gr. ver snaperingen of 100 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 19 September worden ge bruikt. De niet aangewezen bonnen van serie L kunnen worden vernietigd ZUSTER SCHOUTEN JUBILEERT Heden 20 Sept. is het 12 1/2 jaar geleden dat Zuster Schouten als wijk verpleegster in dienst trad bij de afd. Wieringermeer van het „Witte Kruis" Zuster Schouten volgde de 20 Maart Zuster Kolkman op die in het huwe lijk trad met de heer J. Noback. Zuster Schouten heeft in de polder een flinke staat van dienst, zij heeft onder zeer moeilijke omstandigheden moeten werken, vooral tijdens de be zettingsjaren en niet te vergeten de tijd dat zij ook gedwongen was bui ten de polder te wonen. Zuster Schou ten is de polder trouw gebleven. Zij had dit niet behoeven te doen, in heel wat aanlokkelijker omgeving is werk voor verpleegsters te krijgen. Zij heeft gemeend dit niet te moeten doen. Haar patiënten zullen er haar om e- ren. Want wie van de diensten van Zuster Schouten gebruik heeft ge maakt, kan haar naar waarde beoor delen. Wij geloven zeer zeker dat ve len Zuster Schouten een felicitatie zullen zenden naar haar noodwonink- je te Slootdorp. Zuster Schouten onze hartelijke gelukwensen. Moge U in de komende periode nog veel zegenrijk werk verrichten tot heil van onze poldergemeenschap. OUD-WIERINGERMEERDER REDT VIJF MENSEN De heer G. Wassink, voorheen be steller bij P.T.T. te Middenmeer thans te Alkmaar, reed Woensdagmor gen met de postauto langs de Grote Sloot. Plotseling sprong er een band van een luxe auto, afkomstig uit Bra bant, die voor de postauto uitging. De bestuurder raakte de macht o- ver zijn stuur kwijt en reed pardoes te water. De heer Wassink begaf zich onmid dellijk te water, wist het portier o- pen te maken en mocht het genoe gen smaken om alle 5 inzittenden, 3 dames en 2 heren op het droge te krijgen. Bravo Gerrit! INTERNATIONAAL BEZOEK De afd. Wieringermeer van de Bond van Plattelandsvrouwen mocht Don derdagmiddag het genoegen smaken, om een aantal cursisten van het in ternationaal congres van Plattelands vrouwen, te Middenmeer een ont vangst te bereiden. Het zaaltje van hotel „Smit" was gezellig aangekleed. De dames uit de Wieringermeer waren goed opgeko men. Mevr. Doornbos-Wagenborg ontving de dames met een kort welkomswoord waarna de burgemeester de heer G.G. Loggers het gezelschap in het Engels welkom heette namens het gemeente bestuur. De heer Loggers vertelde een en ander over de in cultuurbrenging van de Wieringermeer. Mevr. Loggers gaf een uiteenzetting over de onder waterzetting en de gevolgen die dit voor de polder heeft gehad. Een en ander werd verduidelijkt met foto's en tekeningen. Een der buitenlandse dames sprak in enthousiaste bewoordingen haar be wondering uit over dit prachtige land. Het was haar opgevallen dat de vrouwen uit de Wieringermeer on danks de moeilijkheden die zij heb ben een stralende glimlach op het ge laat hebben. Zij besloot met de woor den: „God zegene U allen". Er werd thee met gebak geserveerd. OPRICHTING CHR. ZANG VERENIGING. Er bestaan plannen om te Midden meer te komen tot de oprichting van 'n Chr. Zangvereniging. Op 22 Sept. om 8 uur zal men bijeen komen in het Verenigingsgebouw aan de Ka- naalweg. Alle zangliefhebbers zijn welkom. IR. WENTHOLT GAAT WEG Ir. L. R. Wentholt, inspecteur bij de Staatslandbouwbedrijven is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd tot directeur van de Centrale Suikerfa briek „Vierverlaten" Groningen. EEN BRUTAAL STAALTJE De strohandelaar Sm., voorheen te Wieringerwerf, vervoegde zich vorige week aan de garage van de fa. Keet man te Winkel en vroeg om de auto van de heer J. Korver, die daar in stalling is. Sm. beweerde tegenover de garagehouder dat K. het goed vond en daar Sm. en K. tot voor kort nog compagnons waren koesterde de garagehouder geen argwaan. Sm. kreeg de auto, een kleine groe ne Fiat mee. Niet kort daarna kwam de heer Korver om zijn auto, doch kreeg van de garagehouder de minder prettige boodschap dat Sm. deze had meegekregen op diens bewering dat het mocht van de heer Korver. Deze wist echter van de prins geen kwaad en schrok niet weinig. Direct werden maatregelen genomen om de auto te achterhalen, wat door de politie te Wieringen al spoedig gelukte bij de Afsluitdijk. Een vrachtauto uit Fries land werd daar aangehouden waar de Fiat was opgeladen. De auto werd in beslag genomen en procesverbaal werd opgemaakt. Dit muisje zal dus nog wel een staartje hebben.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 2