ZONDAGSDIENST PREDIKBEURTEN FLEVO-NIEUWS Ratten- en Muizenbestrijding in de Wieringermeer inleider niet meer te schrijven. Zijn naam is al een aanbeveling op zien zelf. Doch we willen nog even wijzen op het boek wat Dr. van Ledden Hulsebosch heeft geschreven, n.1. 25 jaar Speurwerk voor de Politie. Wie dit boek heeft gelezen ,zal deze Nuts- avond niet willen missen. Wie het niet gelezen heeft zal het na de le zing willen aanschaffen. Opgemerkt wordt dat deze lezing alleen toegankelijk is voor leden van het Nut boven de 18 jaar. De uitslagen van de vorige week waren: Petten II—Flevo I 1—7 Flevo II—Blauw Wit II 2—3 Flevo IVBlauw Wit III 05 HRC jun. bFlevo jun. a 02 Het programa voor Zaterdag en Zon dag luidt: Zaterdag 18 October: Flevo 4ZCFC 2 3.30 uur Alkmaria b Jun.—^Flevo Jun. 4 uur. Flevo adsp.DTS b 2.30 uur. Zondag 19 October: Wiron 3Flevo 3. Flevo 1VZW 2, 2.30 uur. OVERZICHT Het gaat nog steeds niet alles naar wens in onze Ver. en het is jam mer, dat we het schrijven moeten dat is voornamelijk te wijten aan de gemakkelijke houding, die sommige leden aannemen, 't Komt nog veel te vaak voor, dat er niet tijdig af bericht gestuurd wordt, wanneer men verhin derd is aan een wedstrijd deel te ne men, of dat er met 9 of 10 man begon nen wordt omdat men niet op tijd is. Vooral ook dit laatste kan funest zijn daar er dan in het begin teveel van de krachten gevergd wordt om toch maar vooral geen achterstand te krij gen, met het gevolg, dat er op 't eind van de wedstrijd verschillende spelers leeggespeeld raken. Het is niet pret tig dit in de krant te moeten schrijven doch daar zachte heelmeesters stinken de wonden maken, schromen we niet dit te schrijven. Men zal ook niet aar zelen in de toekomst de namen te vermelden van hen, die te laat zijn gekomen of die verstek hebben laten gaan zonder afbericht. En nu de verrichtingen van de elf tallen. Het eerst begint zich gelukkig te herstellen. Na 2 nederlagen weer overwinningen en dan de laatste nog wel met zulke grote cijfers, doet ons het beste hopen. Aanpakken lui, het kan nog. BKC II heeft Zondag j.1. slechts met de grootste moeite kunnen winnen, zodat we de hoop hebben, dat deze nog wel eens een veer zullen la- voor artsen en dierenartsen Artsen: Dienst hebben de artsen: Olree, de Groot, Tamsma, Werner, Versluis, De Boer, Groenhart, Van Sloten en Swa ters. Geen dienst hebben de artsen: Veenis Beeker, Hoogkamer, Spits Koning, Bouwman, Schreuders, Brand en Boer ma. Dierenartsen: Dienst hebben de dierenartsen: v. d. Kolk Nieuwe Niedorp en Dekker te 't Zand. Geen dienst hebben de dierenartsen: Reitsma te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. EEN EERVOLLE BENOEMING Onze oud-plaatsgenoot de heer Jan Ay is, na proefspel benoemd tot solo altist (viool) van de Haarlemse Or kestvereniging. De heer Ay behoort nu tot de vier grootste altisten van ons land. Naar de solo-plaats dongen acht candidaten mede. Voor de heer Ay een zeer groot succes, na twee jaar solo altist te worden. Onze hartelijke gelukwensen heer Ay. ten. De ogen van heel voetballievend Wieringermeer zijn op jullie geves tigd, dus aanpakken is de boodschap Er mag nu geen wedstrijd meer ver loren worden. Het tweede heeft Zaterdag tegen de verwachting in verloren. Na met de rust met 10 voorgestaan te hebben, moest aan Blauw Wit met 32 de overwinning gelaten worden. Gezien echter de omstandigheden waaronder gespeeld moest worden, hebben we toch nog wel vertrouwen in de toe komst. Flevo IV moest met 50 de vlag strijken voor Blauw Wit III. Dat had den we met de rust niet verwacht toen de de stand met dubbel blank in ging. Enige gelukkige doelpunten direct na de rust deed de balans al spoedig in het voordeel van de gasten overslaan. Hoewel d enaderlaag niet geheel onverdiend was, was deze toch wel enigszins gefatteerd. Een lichtpuntje was de overwinning van de junioren. Bravo jongens, goed gedaan hopr! Nu het eerste schaap over de dam is, zullen èr wel meer volgen. De volgende keer rekenen we tenminste weer op een overwinning. Het 3e elftal en de adspiranten had den een vrije dag. Programma voor Zaterdag 25 Oct. en Zondag 26 October: Zaterdag 25 October: Jong Holland 2Flevo 2 2.30 uur. Andijker Boys 2Flevo 4, 3 uur. Flevo jun.Bergen jun. a, 4.15 uur. Flevo adsp.SSV adsp. a 3 uur.. Zondag 26 October: Winkel 3Flevo 1 Flevo 3Nw. Niedorp 4, 2 uur. Voor de eerste maal in dit sei zoen moeten dus alle elftallen tegelijk in het veld verschijnen. Aller opkomst is dus dringend gewenst en dus geen onnodige afberichten heren! Van het 2e verwachten wij nu geen misstappen meer hoor. O.i. kan er in Alkmaar gewonnen worden, als ie der zich geeft. De oudjes zijn tegen Andijker Boys 2 niet kansloos. Laat de 50 neder laag tegen Blauw Wit 3 een aanspo ring zijn. Bergen jun. a en SW adsp. zijn ons te weing bekend om ons aan een voorspellingen wagen. Het beste been tje voorzetten jongens ,dan is er het meeste kans van slagen. Flevo 1 moet kunnen winnen van Winkel 3, terwijl het derde ook min stens een puntje in de wacht moet kunnen slepen. Wij mogen er niet op rekenen, maar wel hopen we er op 12 punten bin nen te halen. HANDBAL D.W.O. Zondag 19 October: DWO aBreezand 1 3 uur DWO bBreezand 2, 4 uur De training voor de heren vindt in het vervolg plaats op Donderdag avond tegelijk met de dames, echter met dien verstande, dat voor hen de aanvangstijd is 7.30 uur en voor de dames 7 uur. Het theoretische gedeelte wordt dan samen gehouden. MUIZEN EN RATTEN In onderstaand artikel kunt U le zen, dat de commissie voor de ratten en muizenbestrijding weer nieuwe plannen beraamt voor de bestrijding van dit ongedierte. Dat dit hoog no dig is blijkt wel uit het feit, dat er momenteel op sommige plaatsen In de polder al gevreesd wordt voor de pas uitgezaaide granen. Tot nog toe hebben we er hier geen last van ge had, dat het zaaizaad hiervan te lij den heeft. Op andere plaatsen in ons land is dit echter soms wel het ge- In de Flevo Bode van 4 October j.1. lazen wij onder Wieringermeernieuws een berichtje over de aanwezigheid Van veel muizen in de polder. Dit is ■inderdaad zo, en men had er gerust 'bij kunnen vermelden dat ook de aan wezigheid van ratten op vele plaatsen gesignaleerd wordt. Meerdere malen hebben wij er dan ook al de aandacht op gevestigd dat een voortdurende be strijding van dit ontuig noodzakelijk is, wil men er niet onder geraken. Onder de gegeven omstandigheden in <de Wieringermeer is dit echter niet ■eenvoudig; De nog steeds in grote ge tale aanwezige puinhopen, noodschu- ren van strobalen enz. enz. bieden dit ontuig de meest gunstige perspectie ven voor hun ontwikkeling en maken de bestrijding uiterst moeilijk. De Commissie voor Ratten- en Mui zen bestrijding in de Wieringermeer is van deze stand van zaken volkomen op de hoogte en beraamt dan ook al weer nieuwe plannen om dit ongedier te de kop in te drukken. Aangezien echter aangekochte partij flesjes met Fini-rat nog lang niet ver bruikt zijn, zag de Commissie graag dat hiervan nog wat meer gebruik werd gemaakt. Fini-rat is een beproefd middel te gen ratten en bij voorgeschreven ge bruik is succes verzekerd .Het is nog steeds gratis verkrijgbaar op de be kende adressen. Voorlichtingsdienst, Domeinkantoor, Wieringerwerf. Coöp. Aankoop Ver. te Slootdorp. W. Hoes, noodwoning te Lutje Kol- horn. H. B. Kielstra, Oostermiddenweg. L. Haverkamp, Kolhornerweg, Mid- denmeer. DE BESTRIJDING VAN MUIZEN De bestrijding van muizen met che mische middelen is nog moeilijker dan van de rat. Vooral wanneer vol doende ander voedsel in de vorm van opgetast graan, lijnzaad enz .aanwezig is, gaat de muis er niet gauw toe over vergiftigd lokaas, muizentarwe enz. op te nemen. In dit verband willen wij nog even wijzen op de natuurlijke bestrijdings middelen en wel in de eerste plaats Jdoor middel van katten. Persoonlijk heb ik het meegemaakt, val met name in Gelderland en Over- ijsel. Men zij dus gewaarschuwd. Door het geven van de grootst mogelijke steun aan de commissie is het nog mogelijk de plaag te bestrijden. LEVERING SLACHTSCHAPEN VOOR EXPORT Inzake bovenvermeld onderwerp delen wij belanghebbenden mede dat op de hierna te noemen markten een aantal slachtschapen, welke aan de voor dit doel gestelde eisen voor ex port moeten voldoen, voor export naar België zullen worden verwezen. Alkmaar, Maandag 20 October, Purmerend, Dinsdag 21 October, Hoorn, Woensdag 22 October, Schagen, Donderdag 23 October. Voor de voor export overgenomen schapen zal boven de normale over nameprijs een premie van 3 cent per kg. levend gewicht worden betaald. dat op een boerderij waar het krioel de van de muizen .een kat werd in gezet, die in tijd van één maand een opruiming onder dit tuig hield waar men perplex van stond. Ook in de practijk kan 'men diverse boerderijen vinden waar door aanwezigheid van een paar goede katten, het voorkomen van muizen en ook van ratten tot een minimum is beperkt! Momenteel is door de omstandigheden de moge lijkheid tot explotatie van een paar katten op vele bedrijven niet aanwe zig, m.i.z. zal men er echter goed aan doen op die bedrijven waar men de dieren een behoorlijk onderdak kan geven en men de moeite wil doen de ze dieren te verzorgen, ernstig in overweging te nemen, of men niet een paar katten zal aanschaffen. De rol welke deze natuurlijke vijanden van de muizen in de strijd tegen dit ongediex'te kunnen spelen, kan men gerust zeer hoog aanslaan. en Kerknieuws Ned. Herv. Gemeente: Slootdorp 10.45 uur, Ds. Germans. Middenmeer 14 uur ds. Germans. Wieringerwerf 10.30 uur Ds Vink Geref. Kerken1: ■Slootdorp 9 en 3 u. ds. Dijkstra, Hoorn Middenmeer 9.30 en 3.30 uur ds. v. d. Wielen Wieringerwerf 8.45 uur ds. Post H.A. 2 uur ds. Post Nabetr. Geref. Kerken W. Meer (onderh. art. 31 K.O.) Wieringerwerf 11 uur ds. Spijker, Urk 3 uur ds. Spijker. 1 Preekbeurten in de Ring N.H. Gean.: Medemblik 10 uur dhr. G. C. Dun. Medemblik 5.30 uur ds. v. d. Neut Voorber. H.A. Opperdoes 9.30 uur ds. Kloosterman Opperdoes 7 uur ds. Kloosterman. Twisk 9.30 uur ds. v. d. Neut H. Doop. Lambertschaag 9 uur ds. Vink. Oostwoud 7 uur ds. Klein Wassink. SPORT

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 3