Ratten en Muizenbestrijding FLEVO-NIEUWS PREDIKBEURTEN ZONDAGSDIENST SPORT De tijd om ratten en' muizen doel matig te bestrijden is weer aangebro ken. De Commissie voor de ratten en muizenbestrijding is reeds enige tijd druk bezig om alle voorbereiden de maatregelen hiervoor te treffen. Er zijn uitgebreide proeven genomen waarbij verschillende ervaringen en nieuwe gezichtspunten werden opge daan. Een en ander werd opgezet om de komende bestrijding zo effectief mogelijk te doen zijn. De Commissie heeft weinig gepu bliceerde Dat ligt grotendeels in het feit, dat de bestrijdingsm'ethode gro te veranderingen ondergaat, daar met de heer Grin een contract afgesloten is, waarbij hij de bestrijding, van alle objecten in de Wieringermeer op zich heeft genomen, voor rekening van de Commissie. Deze bestrijding door een erkend vakman biedt vele voordelen. Aan de rayonleiders, die zich bijna allen be- „reid verklaard haddep hun taak voor de bestrijding 1947-'48 weer op zich te nemen, wordt bij deze dan ook groot verlof verleend, met dank aan allen voor de betoonde bereidwillig heid. De boerderijen en erven met ruines van boerderijen zullen nu tweemaal bestreden worden n.1. in December en in het voorjaar. Evenzo de dorpen. Alle pakhuizen, di,e niet bij een be- strijdingsfirma zijn aangesloten, zul len door de Commissie van bestrij- dingsmateriaal worden voorzien. (De pakhuishouders zijn door de Com missie reeds in kennis gesteld) Ook de Domein- en Heemraadschap gebieden worden bestreden benevens de Gemeenteterreinen. Kortom alles moet bestreden wor den. Ook de boerderijen waar men „geen ratten" heeft of, die men zo genaamd zelf bestrijdt! Er wordt gewerkt met ongevaarlijke middelen. Het materiaal is alleen giftig voor knaagdieren en ongevaar lijk voor andere dan knaagdieren: De kosten moeten bestreden worden door één-jaarlijkse bijdrage, waar voor tweemaal per jaar bestreden wordt. De bijdrage is gesteld op 7.50 voor bedrijven beneden 15 H.A. en 12,50 voor bedrijven boven de 15 HA. Voor de pakhuishouders is een afzonderlijke 'regeling. Van de Ge meente, Domein- en Heemraadschap, en Kerknieuws Ned. Herv. Gemeente. Slootdorp, 10.4-5 uur, Ds Vink. Middenmeer, 14 uur, Ds Vink Wieringerwerf, 10.30 uur Ds Germans. Geref. Kerken Slootdorp 9 uur, Leesdienst: Slootdorp, 2 uur'Ds Dijkstra v. Hoorn Middenmeer, 9.30 uur, Leesdienst. Middenmeer 3.30 uur. Ds v. d. Wielen W'werf 9 u. Ds Roosje v.( Andijk W'werf, 2.30 uur Ds Roosje. Geref. Kerk W'meer (Onderh. art. 31 K.O.) W'werf, 11 U: Ds Tollenaar, Dén Hel der. Wieringerwerf, 3 uur Ds Tollenaar. Preekbeurten in de Ring. Opperdoes, 10 uur, Ds H. Visser. Zen dingsjubileum. Opperdoes, 14.30 uur, Ds v. di Neut. Medemblik, 10 u., Ds v. d. Neut. Doop. Midwoud, 14 u., Ds Germans, Zendi coll. Oostwoud, 10 uur, Ds Klein Wassink.- Zend. coll. alsmede van de kampen, zullen bij dragen gevraagd worden in de kos ten. De Commissie rekent gaarne op hun volle medewerking evenals op die van alle landbouwers. Landbouwers, die een contract met de heer Grin hebben, krijgen de be haalde bijdrage aan de Commissie van hem terug. Mocht liet blijken, dat na de tweede bëstrijding zich nog hardnekkige ge vallen voordoen, dan zullen deze na der bestreden worden in overleg met de betreffende eigenaren na daartoe gedaan verzoek. Werkt allen mee! Verdwijn dan ral, verdwijn dan muis, Van al ons erf, ons land en huis! Artsen: Dienst hebben de artsen: Veenis, Beeker, Hoogkamer, Spits, Koning, Bouwman, Schreude'rs, Brand en Boer,ma. Geen dienst hebben de artsen: Olree, De Groot, Tamsma, We'rner, Versluis, De Boer,' Groenhart, *^an Sloten en S waters.' Dierenartsen. Dienst hebben de dierenartsen: Reits- ma te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. Geen dienst hebben dé dierenartsen: v. d. Kolk, Nieuwe Niedo'rp en Dek ker te 't Zand. IR. L. H. HUISMAN BENOEMD TOT INSPECT. BIJ DE STAATSLAND- BOUWBEDRIJVEN Bij Koninklijk Besluit van 19 Nov. 1947 is de heer Ir. L. II. Huisman met ingang van 1 Jan. 1948 benoemd tot inspecteur bij de Staatsland- bouwbedrijven, ter stand plaats Wieringermeer. 11 DEC.-HERDENKINGSDAG Ook dit jaar zal de herdenking van de 11e December 1945, de dag waar op de polder voor de tweede maal droog viel, kenmerken door het uit steken van vlaggen^ Het uitsteken van deze vlaggen dient men niet te beschouwen als een bewijs van uitbundige vreugde, doch als een symbool van de ongebroken kracht van de W'meerbevolking. Naar wij vernemen zal op 11 Dec. a.s. des morgens om 9 uur, het mo ment waarop de polder droog viel, door de Rentmeester-Dijkgraaf Ir. A. Ovinge, de vlag voor het Domeinkan toor te Wieringerwerf worden gehe sen, terwijl nabij het raadhuis te Lut- je-Kolhorn burgemeester Loggers de ze %andeling zal verrichten. Tegelij kertijd zullen de vlaggen, welke in zulk een grote mate hebben bijgedra gen aan de tweede d'roogmaling van onze Wieringermeer. VOOR HET VERKEER Het verlengstuk van de Friese weg is gereed gekomen. Dit betekent al weer een benzine besparing voor hen die naar Den Oever moeten of rich ting Afsluitdijk. De automobilisten willen wij nog even wijzen op het feit, dat het op de Frieseweg zeer gevaarlijk is te pas seren. daar de bermen door de re gens van de laatste tijd uitermate zacht zijn geworden. Men zij dus ge waarschuwd! Door de slechte weersomstandigheden* konden de wedstrijden van het tweede en vierde elftal Zaterdag geen door gang vinden. Voor het tweede elftal is nu een wedstrijd ingelast op hé den Zaterdag 6 December tegen D.T.S. •IV, aanvang 3 uur. In Middenmeer werd met 7—2 overwonnen, doch ge zien de resultaten van DTS in latere wedstrijden- mag men' déze tegenstan der toch niet onderschatten. Een klei ne overwinning durven we echtgr wel te voorspellen. Daar door het St. Nicolaasfeest dit nummer eerder ter perse ging ,is het ons ,tot onze spijt niet mogelijk het ■programma voor de volgende week -al door téf geven. We willen echter hopen, dat er dan weer een volledig programma afgewerkt zal kunnen worden, daar de diverse elftallen al te ,lang rust hebben gehad. Wat wij echter maar niet kunnen begrijpen is, dat er maar zo weinig leden deelnemen aan de'training, die 's Woensdags i gehouden wordt. Zo, was er deze week maar één!!!! Dit kan zo niet heren! Als 'jullie hoger op willen, dan moet er getraind wor-, den. Misschien is het één offertje maar dat moeten jullie er voor over hebben. Op de vergadering is hef gemakkelijk om critiek uit te oefenen Bedenken jullie echter, dat deze cri tiek nu in de eerste plaats op jullie uitgeoefend zou kunnen worden.' DE OPENINGSREDE VAN LOTSY IN DE K.N.V.B.-VERGADERING De heer Lotsy, voorzitter van de KNVB, hield in de vorige week ge houden Bondsvergadering een grote openingsrede. Hij sprak hiearbij o.m. over de huidige positie Van de licha melijke opvoeding en de sport, die thans is uitgegroeid tot een volksbe weging, die honderdduizenden om vat en een bron van volkskracht en volksgezondheid genoemd mag wor den. Een van de grote problemen, is het probleem van de Nederlandse Jeugd, voor de oplossing van welk probleem wij de overheid nodig hebben, die voor ruimte en middelen moet zor gen, niet voor ons zelf maar voor de Nederlandse jeugd. In de uitbreidings plannen van alle gemeenten dient er voor de toekomst nu reeds rekening mee te worden gehouden, dat speel- en sportterreinen, gymnastieklokalen en zwembaden nodig zullen zijn, aldus de heer Lotsy. Spreker wees verder nog op het feit, dat de lichamelijke opvoeding binnen schoolverband sportiever is geworden, doch dat er veel te weinig oefengelegenheden zijn, met het ge volg, dat de lichamelijke opvoeding voor de volksschool wel verplicht is, maar dat er over het algemeen bit ter weinig/ van terecht komt. Hij meende, dat er met het oog op .de zuinigheid voor de overheid op het gebied van de lichamelijke opvoeding en de sport van 't Nederl. volk een gulden regel bestaat: voorkomen is beter dan genezen. Jeugdgevangenis sen en opvoedingsgestichten zieken huizen en sanatoria, jeugdpolitie en cursussen voor heilgymnastiek kos ten meer dan speel- en sportterreinen en zwembaden, meer zelfs dan een korps van toegewijde amb'tenaren, die samen met de -mensen van het vrije burgpr-inifiatief zullen werken voor eoifc zo kostbaar bezit, dat het zich .niet in njillioenen laat uitdx*ukken: de volkskracht van ons werkende en zwoegende volk. Toen deze passages ons onder ogen kwamen heben wij direct gedacht aan onze omgeving. Van al wat door de heer Lotsy naar voren is gebracht, bezitten wij niets, in de Wieringer meer, uitgezonderd dan een paar kale sportvelden. O, het is ons bekend, alles kan niet in een handomdraai voor elkaar ko men te meer daar de factor geld een grote rol speelt. Maar toch zouden wij het uit willen -roepen: „Wordt er in de Wieringermeer door de bevoegde instanties niet te licht gedacht over de sport en lichamelijke opvoeding?" Wat kan er b.v. terecht komen van li chamelijke opvoeding in schoolver band als er niet eens een behoorlijk? gymnastieklokaal ter beschikking is? Wij weten wel, dat dit lokaal in Mid denmeer een zeer nuttige bestemming gekregen heeft, maar wordt het nu eens geen tijd, dat er 'naar andere gelegenheden wordt gezocht voor de ze instanties. Zijn wij goed ingelicht, dan zullen de sportterreinen worden voorzien van kleedgelegenheden. Dit is ten minste iets, maar hoe staat het met de gelegenheid om te kunnen trainen. D.W.O. ttraint haar handballiefheb- bers (stei's) in een boerderij, Flevo maakt gebruik van Hotel „Smit". Dat dit echter maar primitieve gelegenhe den zijn, zullen wij U niet behoeven te vertellen. En hoe staat het met de gymnastiek? Dan hebben wij het al meerdere malen gehad over eeii zwembad. Wan neer zal hier eens aandacht aan be steed worden? Aan athletiek dfi tennissen durven we zelfs niet eens te denken. Nu kan men naar voren brengen dat er nog zoveel andere dingen zijn die belangrijker zijn, maar dit is juist, hetgeen wat wij zo betreuren. Er is in onze polder nog een groot gedeelte van de bevolking, die sport en licha melijke opvoeding maar bijzaak vin den. In. onze' tijd is dit evenwel,niet meer zo. Wij willen heus niet beweren dat de Sport het voornaamste is waar aan wij te denken hebben, maar wij zijn het met de heer Lotsy eens: houdt de jeUgd van de straat, want voorkomen is beter dan geuezen! Voor hen, die willen beweren ,dat het er nu nog niet de tijd voor is om veel geld uit te geven voor de aanleg van sportterreinen e.d. willen wij wijzen op een, door de oorlog zwaar getroffen gemeente, in het Oos ten des lands, waar men thans reeds bezig is met het bouwen van een -sta dion. Het complex, dat hier in aan bouw is zal bevatten, vijf voetbal- en handbalvelden, drie hockey- en twee korfbalvelden, een terrein voor ath letiek en turnen en verder nog acht tennisvelden met tribunes. Dit is voor elkaar gebracht door v het gemeentebestuur en Dienst We deropbouw. Wij weten natuurlijk heel goed, dat hieraan in de Wieringermeer niet ge dacht kan worden ,maar dat er iets gedaan dient te worden, daarmede zullen het de meesten onzer lezers wel eens zijn. POLITIE Gevonden, reserve wiel, bankbiljet van f 10. Verloren: gouden armband horloge, reserve wiel, dekkleed, zijplaat van een motorkap. 4 o

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 3