FLE V O-NIEUW S PREDIKBEURTEN ZONDAGSDIENST EEN GOED GESLAAGDE PROPAGANDA AVOND VAN DE WIERINGERMEERRUITERS Op initiatief van de Landelijke Rij ver. ,,De Wieringermeerruiters" had Woensdagavond een filmavond plaats in hotel „Smit" te Middenmeer, wel ke, hoe kan het anders, in het teken vain de paardensport stond. Op deze avond, die tevens als propaganda- avond voor de Wieringermeerruiters bedoeld was, werd de nieuwste paar- denfilm van Dr. van Rooyen vertoond Zoals wij reeds in de kop hebben ge zet, deze avond is uitstekend ge slaagd. De kleine „beurszaal was ge heel met belangstellenden gevuld en de zorgen van het bestuur der Wie ringermeerruiters zullen wel een stuk lichter geworden zijn. Voorzitter Stoel keek tenminste glunder toen hij de avond met enige woorden opende. Dr. van Rooyen heeft in samenwer king met de heer Keuris van Kol- horn een keur van documentaire films op het gebied van dc paardensport in de goede soort, samengesteld. Hij liet ons zien zijn nieuwste film, althans een groot gedeelte hiervan, uit de bekendste stallen van Noord-Holland Over welk een prachtig materiaal be schikken de.fokkers in N. Holland. Natuurlijk ging onze belangstelling vooral uit naar de paarden uit de stal len van de' Wieringermeer. De be kende beelden uit de polder rolde al spoedig voor ons oog af. Achtereen volgens kregen we te zien de stal van Homan te Slootdorp, Nieuwhof Mid denmeer, Hartmans Middenmeer en Tj. Doornbos. Ter afwisseling in deze film zijn enige mooie stukjes kleuren film verwerkt. Aardige plekjes in Behagen, Enkhuizen en Volendam. Vervolgens kregen we beelden van 't concours hippique te Heemstede, Am sterdam, Utrecht en Geldermalsen. In deze gedeelten van de film kreeg men te zien wat Nederland reeds weer aan prachtig paardenmateriaal bezit. Landbouwpaarden voor de con courswagen en landbouwwagen, on der het zadel en voor de ploeg. Schit terende staaltjes van spring en dres- seerkunst kreeg men te zien. Jacht paarden en als tegenhanger enige mo menten van de vérrichtingen van de Djiguiten Kozakken, die meermalen ais programmanummer van een con cours hippique dienen. Vierspan en tandem, kortom Dr. van Rooyen laat vrijwel alles wat bereikt is in ons land op het gebied van de paarden sport in zijn films zien. Er is met liefde voor het paard aan deze films gewerkt en de leek op het gebied van paarden wordt onwillekeurig gegre pen voor het paard bij het zien van deze mooie films. De Wieringermeerruiters, die als jonge vereniging in onze polderge meenschap zich reeds in een goede be langstelling mogen verheugen hebben er goed aan gedaan deze avond te or ganiseren. Ruitersport kost veel geld, vandaar dat de voorzitter een beroep deed op de aanwezigen om lid of do nateur te worden. Een verloting voor de aankoop van trompetten slaagdé eveneens. Alle loten werden verkocht en een zestal gelukkige prijswinnaars ging naar huis met een taart of haan voor de Kerstdagen. Dank zij de mid denstand die de prijzen beschikbaar stelde voor de verloting en de toe zegging van de drie landbouworgani saties om een eventueel tekort van deze avond te dekken, kon deze avond mede slagen. Aan het slot van de avond werd hartelijk dank gébracht aan Dr. van Rooyen en de heer Keuris. BURGERLIJKE STAND Tijc/vak 18 Nov.15 Dec. 1947) Geboren: Anna Grietje, av B. Arend- se en J. Leistra, a'.b. Kanaalweg; Jo-- hanna, dv L. Versluis en A. van Dui nen, Kade weg 16 Slootdorp; Jacomiha, dv J. Ton én F. Dingêmanse, a.b. Ka naal weg; Leonardus Jozef Maria, zv J. A. Kroon en J. Snoek, Ulkeweg A 20; Ritslee Arie, zv F. Schaafstra en' G. Venema, Torenstraat 2 b; Willem zv G. Ekelmans en T. Crans, Croet- weg C 1; Petronella Jozefta Maria, dv L. Hoevenaars en C. A. Damen, Nieu- wesluizerweg A 17; Tetje, dv G. Beets- ma en S. G. Meirink, Klieverweg J 39; Clazina Maria, dv A. Adriaanse en J. de Jonge, Oósterterpweg K 3; Luppo, zv J. Feikes en J. Hak, Waardweg A 3; Antonius, zv G. Verloüw en P. van Geffen, Meeuwstraat 20. Ondertrouwd: Langedijk, Petrus Cornelis, landbouwer, oud 27 jaar, wo nende te Hoogwoud' en: van B'óhee- men, Alida Catharina Geertruid'a, zon der beroep, oud 23 jaar, wonende alh. Gehuwd: Verweij, Dirk, oud 33 jaar, landarbeider en: Bakker, Neeltje, oud 32 jaar, zonder beroep, beiden wonen de alhier; Moerman, Jacobus, oud 26 jaar, landarbeider en: Crans, Dieuwke, oud 22 jaar, dienstbode, beiden wonen- dö alhier. Overleden: Dierx, Nicolaas, oud 68 jaar, landarbeider, alhier. BEVOLKING Ingekomen: A. J. Bouthoorn, Oude- landerweg D 49, uit Haarlemmermeer; D. Wolters en gezin, Meeuwstraat 17, te Winkel; J. Klazinga en gezin, Klie verweg J 6, uit Wieringerwaard; W. F. Hertoghs en gez., Meeuwstraat 31, uit Wieringen; A. J. Schuttenbeld. Waardweg A 9, uit Wierden; A. Valk en echtg. ndw. Haukessluis, uit Haar lemmermeer; W. Huizinga, Kooltui- nenweg A 41, uit Achtkarspelen; J. Janse en gez.. Medembl.weg K 79, uit Medemblik; H. P. Hëidema én gez., Oostermiddenmeerweg M 21, uit Twisk R. Kolhornj O'middenmeerw. M 21, OP ROLLETJES Daar de noodwoning in de schuur van de heer Diekhuis gereed is ge komen en inmiddels is betrokken kwam de Zweedse noodwoning, die de heer D. bewoonde vrij. Men heeft deze verrolt naar het bedrijf van de heer Commandeur, zodat deze zich ook binnenkort in de polder kan ves tigen. De heer Wagemaker krijgt een noodwoning in de schuur van de heer Geluk, zodat dan alle bewoners van de Schervenweg weer in de polder terug zijn. TONEELUITVOERING KAMP TERP In de afgelopen week heeft er we derom een toneeluitvoering plaats ge had in het kamp „De Terp". Door het gezelschap Vawin werd opge voerd „Bij ons thuis". Men heeft heel er genoten van het goed spek van de ze toneelgroep. DE BEURS FILM NAAR DEN HAAG? Naar wij uit goede bron vernemen, bestaat er op het departement van Landbouw belangstelling voor de door Mevr. Levend vervaardigde Beursfilm. Zeer waarschijnlijk zal de ze film binnenkort in Den Haag wor den gedraaid. Minister Mansholt over zijn landbouwpolitiek. Als de Ionen de trap opgaan, gaan de prijzen met de lift. De landbouwbladen verzwijgen de juiste toedraéht. Chr. Boeren en tuindersbond afd. Wieringermeer. Eep goed geslaagde propaganda avond van de Wieringermeerruiters. SPORT Uitsla ge n Zondag 14 December: Kaagvogels II-Flevo I 3-2 (ond. pr. van Flevo) Kaagvogels IH-Flevo IH 9-0. Wederom heeft het eerste elftal de vlag moeten strijken, hetgeen ons tJvcI een beetje teleurgesteld heeft. Een ge lijk spel zou o.i. de verhouding wel be ter weergegeven hebben, doch dat neemt toch niet weg, dat jullie een heel eind achter op raken. Er is nog een kleine kans, dat het protest ge wonnen wordt, dan is er tenminste nog één puntje binnen. Wat het derde elftal betreft, zul len zich wellicht velen afgevraagd hebben ,of bovenstaande uitslag mis schien op een drukfout berust. Jam mer genoeg is dit echter niet het ge val. Gezien de vorige uitslagen hebben wij ons wel afgevraagd wat of er j.1. Zondag aan 't handje is geweest. Op een overwinning hebben we niet dur ven rekenen, doch zo'n grote neder laag hadden we toch ook allerminst verwacht. Het is aan jullie te bewij- zén, dat het een vergissing geweest is. Voor a.s. Zaterdag 20 Dec. is door de Bond nog een inhaalwedstrijd vast gesteld voor het tweede tegen D.E.K. uit Medemblik. Deze wedstrijd wordt in Middenmeer gespeeld, aanvang half drie. Het schijnt dat de Medem- blikkers over een vrij goed elftal be schikken, gezien hun overwinning in Alkmaar tegen Jong Holland. Het is dus zaak het beste beentje voor te zetten lui! Als jullie nu ook nog in de algehele misère gaan delen, begint het er somber uit te zien. Shii'ts zijn vanaf Woensdag 24 De cember te verkrijgen-' bij G. Varkévis- ser. Prijs f 6.75 en 8 punten. Ook zijn er zwarte broekjes te krijgen a f 4.95 zonder punten. Het bestuur rekent er op, dat de spelers zich zo spoedig" mogelijk van een shirt zullen voorzien. Programma voor 28 Dec. Middenmeer 2 uur: Flevo 1-Winkel 3; Wieringerwerf 2 uur: Flevo 3- Wi- ron 3. MONUMENTENACTIE Verkoop midden Damterrein, Am sterdam in deze gemeente: te Wierin gerwerf vanaf heden tot eerste Kerst dag, elke werkdag van 9-11 uur op de huipsecretarie ten Domeinkantorè te Middenmeer op Woensdag 24 De cember 1947 van 10-12 uur in hotel Smit (niet in de beurs) te Slootdorp op Dinsdag 23 Decem ber 1947, in dc noodschool van 6-8 u. De burgemeester van Wieringérmeer Loggers UITGIFTE JACHTVELDEN Naar wij van bevoegde zijde verne men ligt het in het voornemen om in 1948 weer over te gaan tot het uit geven van jachtterreinen. In de pol der is in verband hiermede een com binatie van jagers in wording, die in de toekomst ook eens een haas of fazant willen- bemachtigen. Degenen die tot deze combinatie willen toetreden, worden verzocht zich schriftelijk met de heer H. de Graaf O. Terpweg, Wieringerwerf in verbinding te stellen. Het ligt in de bedoeling om begin Januari a.s. een vergadering over deze kwestie te be leggen. uit Twisk; F. J. Ampt en' echtg., Zui- erdijkweg M 39, uit Medèmblik; M. P'. van Oers en gez., Zuiderdijkweg M 40, uit Medemblik; P. C. van Oers H R. A. Aleven, beiden Zuiderdijk weg M 40. uit Medemblik; L. A. v. d. Bèek en gez., Westerterp weg F 66, uit Wieringen; W. A. Blijdorp en gez., Oudelanderweg D 64, uit Abbekerk; A. de Kroon en gez., Meeuwstraat 13, dit Utingeradeel; A. de Rijk en gez., Meeuwstraat 12, uit Anna-Paulowna; J. Dijkens, Brink 53, uit Uithuizer- meeden; W. v. Zadelhoff en gez., Zui derdijkweg M 43, uit Medemblik; W. van Ingen en gez., Meeuwstraat 11, uit Venhuizen; J. Plantinga, Nieuwe- sluizerweg 4, uit Ferwerderadeel; G. H. v. d. Haak en echtg., Meeuwstraat 23, uit Wonseradeel; B. H. Wolbers en gez., Meeuwstraat 10, uit Anna- Paulowna; N. de Vries en gez., Klie verweg J 26, uit Amsterdam; K. Kool haas en gez., Schagerweg G 13, uit Twisk; C. Hage en gez., Schervenweg K 41, uit Medemblik: J. de Jong en gez., Meeuwstraat 15, uit Wijdenes; G. v. d. Molen en gez., Raadhuisstraat - (ndw), uit Marum. Ned. Herv. gemeente Slootdorp, 10.45 uur, Ds. Vink. Middenmeer, 14 uur, Ds. Vink. Wieringerwerf, 10.30 uur Ds. Ger- rnans. Geref. Kerken. Slootdorp, 9 uur, Ds. v. d. Wielen. Slootdorp, 2 uur, Ds. v.d. Wielen Middenmeer, 9.30 uur Ds. Versluis. Middenmeer,.3.30 uur Ds. Versluis Wieringerwerf, 9 uur Ds. Post. Wieringerwerf, 2 uur Ds. Post Geref. Kerk W. Meer. (onderh. art. 31 K.O.) Wieringerwerf 11 uur, in cantine Terp, Ds; Blokland. Wieringerwerf, 7 uur, in noodkerk, Ds. Blokland. Preekbeurten in de Ring N.II. Gem. Opperdoes, 9.30 en 19 uur, Ds. Kloos terman. Medemblik, 10 en 17.30 uur, Ds. v. d. Neut. Dienst hebben de artsen: Veenis, Beeker, Hoogkamer, Spits, Koning Bouwman, Schreuders, Brand en. Boerma. Geen dienst hebben de artsen: Olree, De Groot, Tamsma, Werner, Versluis, De Boer, Groenhart, Van Sloten en Swatèrs. Dierenartsen. Dienst hebben de dierenartsen: Reits- ma' te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. Geen diénst hebben de dierenartsen: v. d. Kolk, Nieuwe Niedorp en Dek ker te 't Zand. HET VIEL GELUKKIG NOGAL MEE Verschillende bezoekers van de filmavond Woensdagavond zullen na afloop wel hevige hartkloppingen heb ben gekregen toen bleek dat hun rij wiel was verdwenen. Zij beklaagden zich bij wachtmeester den Hartigh, die de „gedupeerden" gelukkig kon geruststellen, door mede te delen, dat de onbeheerde rijwielen allen door de politie waren overgebracht naar het parkeerterrein om ze onder de hoede van Zuidema te stellen. Van politie zijde wordt er op gewezen dat het verboden is om een rijwiel onbeheerd te laten staan. Men brenge het vooral bij vergaderingen e.d. naar de par keerplaats, waar de karretjes onder bewaking staan.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 3