Coöperatieve Aankoopvereeniging „De Wieringermeer*1 G.A. te Slootdorp Wieringermeer. Slootdorp, 3 April 1943. Aan onze Leden en Afnemers. GELDIGE KUNSTMESTZEGELS. Geldige kunstmestzegels zijn Stikstofbon met opdruk B.T. Kalibon met opdruk B.T. Fosforzuurbon met opdruk 1. Allen tot nader te noemen datum. AFGIFTE KUNSTMESTBONNEN. Enkele landbouwers maken zich. mis schien eenigszins ongerusf, doordat ze deze week Woensdag geen bormen ge kregen hebben voor hun Koolzaad (60 Kg. per H.A.) Reclameer maar niet, want binnen enkele dagen komen ze. Ook de bonnen voor Blauwmaanzaad en Spinazie komen spoedig, (ook 60 Kg. N extra per H.A.) Voor Koolzaad enz. wor den practiseh alleen B.T.-bonnen gege ven, dus geen 5e periode's. Deze B.T.- bonnen zijn ook geldig, lever ze dus onmiddellijk in. Aangezien we deze ook af mogen leveren, is het voor een ieder belangrijk. AFLEVERING KUNSTMEST. De auto's zijn momenteel niet zoo druk meer, zoodat we vrij vlug kunnen leveren. Gelukkig beschikken we over een behoorlijke voorraad Stikstof. Ureum is nog niet binnen. Ureum is 4546% N in Amidevorm. Hier behoeft maar 30 Kg. zuivere Stikstof (aan bonnen) voor in geleverd te v/orden. Er is veel vraag naar dit artikel, doch we zullen het eerlijk distribueeren. Die nog geen Kalksalpeter gehad heeft, kan alsnog wat krijgen, er is nog een klein partijtje. A.S.F. 21020 nog ruim voldoende voorraad. A.S.F. 1518—24 uitverkocht. Kalkammonsalpeter voldoende voorraati. Met'de A.S.F. 21020 aankoop, is het nog precies zoo als een week geleden, als er geen Kalizegels komen, kunnen de laatste Fosforzuurbonnen wel eens niet leverbaar worden, omdat er geen product voor aangekocht kan worden. De Kalkstikstof is geruimd, iederéén heeft op zijn K.-bonnen (die half geldig werden verklaart) het product, ontvan gen. Die het nog niet gezaaid heeft, ad- viséeren wij om het spoedig te strooien, aangezien het een meststof is, die vroeg gezaaid moet worden. Kalkamon wordt zonder tegenbericht in papieren zakken afgeleverd. Papie ren zakken worden niet teruggenomen. EMBALLAGE. Willen degenen, die nog A.S.F.-zakken in huis hebben deze zoo spoedig moge lijk storten en terugbrengen, er is haast bij. EMELTEN BESTRIJDING. Voor dit artikel moet iederéén aan dacht hebben. Wanneer straks -de Emel- tenplaag begint, is het te laat om dan nog kan te koopen. Enkele jaren gele den werd hier Parijsgroen mej; Zemelen voor aangewend. Momenteel is Parijs groen niet meer te koopen. De Voedsel- commissaris heeft thans de gelegepheid opengesteld om toch Zemelen te krij gen, d.w.z. vergiftigde Zemelen. Deze zijn reeds gemengd met een stof die gelijk werkt a/s het Parijsgroen, zoodat U nu kunt aanvragen (vergiftigde Ze melen) bij dé P. B. H. Er is noodig 25 Kg. per H.A. De P. B. H. geeft U e»| bon, deze bon levert ,U bij ons in. Wij '-5x>pen hier de totale hoeveelheid op voor leden en afnemers. Die nu niet aanvraagt kan straks niet krijgen,' omdat wij niet m^er koopen kunnen alsdat we bonnen hebben. De Plaatselijk Büreauhouder (de Heer Stompedissel) geeft deze bonnen af in de weqjr van. 310 April. Vraag dus direct aan. v KOPERBAÏER. We zouden het zeer op prijs stellen om te weten hoeveel Koperbayer we noodig hadden voor onze leden en af nemers, dit met het oog op de herbe voorrading. Die de Koperbayer van ons wil be trekken, laat die opgeven, schriftelijk, telefonisch of a.s. Woensdag op de Beurs hoeveel H.A. aardappelen hij denkt te verbouwen. Wij vermenigvul digen dit met 18, omdat men 18 Kg. ojh de H.A. noodig heeft. Aangezien hier ook nog al haast bij is, vragen wij be leefd om deze opgaven uiterlijk 10 April op te willen geven aan ons kantoor. AFDEELING ZAAIZADEN EN GRANEN. Nog is het Klaverzaad niet binnen, lyiet de indeeling zullen we wachten totdat alles binnen is. Westerwolsch nog voldoende voorraad. De Incarnaat- klaver zullen we voor 100% kunnen leveren. Wikken vermoedelijk 50%. Nog aan te bieden een klein partijtje Lijn zaad, Erwten, Capucijners, Zomertarwe, Zaaimais en Bruine Boonen. Die nog le nab. Br. boonen wenscht op te geven, kan dat alsnog doen. Bie tenzaad is gedeeltelijk binnen. Blauw maanzaad uitverkocht. KLAVERRUITERS nog niets van be kend. WEGVERHARDING. Met enkele maanden zullen wij weer wat schelpen en grint kunnen aanvoe ren. Hier komen wij nog wel nader op terug, omtrent prijs enz. V/ij nemen nóg geen bestellingen aan. MANGAANSULFAAT. Indien hier nog interesse voor bestaat, dan zouden we ook dit gaarne willen hooren. Momenteel kunnen we nog bij - koopen. KOPERSULFAAT. Nu het te ver in den tijd is, om Ko- perslakkebloem te strooien, zouden wij jook gaarne een opgaaf hebben, hoeveel Kopersulfaat er dringend noodig is. Vermoedelijk zullen we met een schrif- telijke aanvraag, en onderteekend, iets kunnen doen. Die dus dringende be hoefte heeft, aarzelt niet om ons ook dit zoo spoedig mogelijk op te geven. SCHOPPEN. De prijs van de schoppen stond fou tief in de Prijscourant. Er stond f 6.-, moet zijn f 4.50. Hier volgen onze prijzen Rundveekoekjes p. 100 Kg. f 12.10 Koekjes voor paarden 10.75 Varkensmeel 12.50 Kernvoeder v.- Varkens 22. Kalkammonsalpeter 8.30 Kalizout 40% 5.65 A.S.F.-korrels 2—10—20 9.90 Ureum 4546% Stikstof in Amidevorm (30 Kg. zegels) Cer#san Ceresan Aretan Morkit Morkit Papiertouw Gesl. krijt Mangaansulfaat Paraplant Liksteenen per 1 Kg. 23.25. 2.97 5 Kg. 14.15 5 Kg. 32.30 1 Kg. 2.45 5 Kg. 11.70 per rol 3. per 100 Kg. 5.— per 100 Kg. 38.50 per 50 Kg. 23.— per stuk 0.35 1.60 IJzeren Palen per stuk met 1 gat Automatische" Plantstokken, zonder vérgunning 14.50 Schoppen (Spaden) zonder verg. 4.50 Coöp. Aank. Vereen. „De Wieringermeer GA." R. SPIKMAN, Zaakv. NIEUWE ZEEPBONNEN. Den Haag, 1 April. Tot en met 30 April 1943 geeft bon „algemeen 534" en de met „eenheidszeep^' gemerkte bon van de aan de kinderen beneden acht jaar uitgereikte kaarten recht op het koopen van een stukje van 24 of 28 gr. iuchtgevulde eenheidstoiletzeep 40 op 75%, of een stukje -fan 70 of 75 gram eenheidszeep, 14, 15 of 21%, of het doen. wasschen van vijf kg. drooge, vuile wasch. De met „algemeen 535" gemerkte bon en de met ,.'t waschpoeder" gemerkte bon van de aan kinderen beneden acht jaar uitgerfeikte kaarten geven voorts tot en met 30 April a.s. recht op het- koopen van 250 gram waschT 'of zeep poeder (oude of nieuwe samenstelling),, of het doen wasschen van negen kilo drooge, vuile wasch, terwijl de met „toiletzeep" gemerkte bon van de aan kinderen beneden de leeftijd van twee jaar uitgereikte kaarten recht geven op het koopen van één stuk van 50 of voor zoover voorradig 75 gram toilet zeep (oude samenstelling). De bonnen „algemeen 515" en „S-een- heidszeep" en de waschpcederbonnen „algemeen 515" en „S-waschpoeder" ei de bon „S-toiletzeep" zijn allen verlengd tot 30 April 1943. Verantwoordelijk redactrice G. C. KREMER - Bosker, Middenmeet. Uitgever CORN. J. BOSKER, Wieringen. Drukker CORN. J. BOSKER Wieringen. Verschijnt éénmaal'per week (gratis). P. 1352/1.

Mededeelingenblad Wieringermeer en Wieringen | 1943 | | pagina 4