BIMLIJKE STAND DEK GEMEENTE BELDEK. AFLOOP DEK VERKOOP VM BUIZEN EN EKVEN, 1TIB U TT 3 T IJ D 11T 3- BIT. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, 11 Junij 1861. Heden (Dingsdag) namiddag zijn alhier gearriveerd, Zijne Exellentie de minister van binnenlandsche zaken, en de commissie belast met den aanleg der staats spoorwegen onder voorzitterschap van den heer Sloet. Voor melde heeren zullen zichna afloop der werkzaamheden al hier, over Schagen naar Hoorn begeven. Wij vertrouwen dat dus binnen kort, de rigting van den weg van hier naar Alkmaar, definitief zal'worden vastgesteld. Bij de j.1. Zaturdag door de directie der Marine alhier gehouden aanbestedingvoor de daarstelling van meer palen en stoelen voor uithouders langs het dok op Bijks werf, is het minst ingeschreven door M. Deutckom te Nieuwediep, voor de som van ƒ3,835. Het vertrek van Z. M. schroef-stoomschip Djambi is uitgesteld tot 1 Julij a. s. Z. M. instructie-vaartuig TJraniakomm. luit. ter zee le kl. J. J. Boelen, met de adelborsten der tweede afdeeling van 't Koninklijk instituut alhier, is te Hoorn gearriveerd. Bovengemeld vaartuig, zal na eenige manoeuvres op de Zuiderzee uitgevoerd te hebben, zich ongeveer den 16 dezer naar Amsterdam begeven, en aldaar eenige dagen verblijven. Zr. Ms. stoomflottillevaartuig met hulp stoom vermogen Apeldoorn is gisteren naar de reede gestoomden zal bij de eerste gunstige gelegenheid naar Suriname vertrekken. Deze bodem heeft bij de proef, dezer dagen genomenals zeil- en stoomschip uitmuntend voldaanmet stoom-op liep het schip 7 j mijlen met enkele mars-zeilsfok en gaffel, in eene flaauwe koelte, 6 mijl. Zr. Ms. instructie brik voor bootsmansleerlingen, Ternate, is gisteren van hier uitgezeild naar de Zuiderzee, Men schrijft onsMet zekerheid kan ik u mededeelen dat de heer D. van den Boschingenieur bij 's Bijk stoom vaartdienst, van Hellevoetsluis naar Amsterdam verplaatst isen provisioneel in zijne functien vervangen zal worden door den officier-machinist L. C. van de Watering. Men schrijft ons van Texel. In uw blad van Zaturdag S dezer No. 3, vond ik onder de nieuwstijdingen een berigt van Texel, dat namelijk te Oudeschild cn Oosterend iu de laatste tijden lievige gisting zouden hebben geheerscht op godsdienstig terrein. Deze me- dedeeling van hier is geheel onjuist en verkeerd opgegeven. Op godsdienstig terrein heerscht hier de gewenschte ver draagzaamheid, en is noch te Oudeschild noch te Oosterend iets gebeurd dat naar gisting op godsdienstig terrein zweemt. -Nadat voor eenige jaren eene bogt in het Noord- hollandsch kanaal bij Ilpendam door het graven van een nieuw bed is afgesneden, is men in het najaar van 1S60 begonnen met het maken van twee andere afsnijdingen, als één tegenover de dorpskerk van Koedijk en één halverwe ge dit punt en Alkmaar. Thans is men ook bezig de bogt weg te nemen tegenover de brug aan de noordzijde van het Buikslotenneer. Correspondentie. De stukken van N en van X, over een hier aanhangig geschil, zullen in het volgend nommer geplaatst worden, hoewel beide inzenders de zaak uit een geheel verschillend oogpunt beschouwen. In ONDEBTBOUW op S Junij. Leendert Smit, van beroep koetsier, oud 24 jaren en A. Katz, zonder beroep, oud 29 jaren, wonende beide in deze gemeente. Pieter Dekker, van beroep schipperoud 48 jaren, wonende te Alkmaar en Johanna Puiubroek, zonder beroep, oud 38 jaren, wonende alhier. Gerrit Johannes Boogaard, van beroep machinist, oud 23 jaren en Cornelia Hassing, zonder beroep, oud 40 jaren, wonende beide in deze gemeente. Pieter Oom, van beroep werkman, oud 27 jaren en Trijntje Kraft, zonder beroep, oud 25 jaren, wonende beide in deze gemeente. Jan van Dalen, van beroep scheepstimmerman, oud 27 jaren, wonende alhier en Neeltje Kikkert, zonder beroep, wonende te Vlieland. GEHUWD: J. E. de Pierre en S. Sohier. J. H. Bertels en A. E. M. Meijers. P. A. Biersteker en J. Snoerwang. J. Nadort en A. C. Kosten. BEVALLENC. E. Snel geb. Veldt Z. T. Hoogvorst geb. Smit Z. C. A. de Groot geb. Schorsij Z. M. Steijn geb. Visser Z. M. Smak geb. Snip D. A. lloogeboom D. V. Bras geb. Muije Z. .1Captein geb. Spandauw D. OVEBLEDENP. Douwes Dekker 48 jaar. op 10 Junij 1861, in het lokaal Tlvolï. Een Huis en Erve aan de Binnenhaven, wijk N. No. 22; J. Cristoft'els, 935 gulden. Idem in de Artilleriestraat wijk A, No. 17 L. J. Groen 160 gulden. Idem in de Wachtstraat wijk B, No. 60; S. J. Groen, 150 gulden. Idem in de Middenstraat wijk D. No. 228a; L. M. Sachariassen520 gulden. Vier Woningen in wijk P, opgehouden voor 1960 gulden. ÏF 3» I E IT. BUp0" "^en °nSelmwd Persoon' P- m- 30 jaren, eenige universele handelskennis bezittende, bekend met de moderne Talen en Administratiezag zich gaarne geplaatst, onverschillig waar. Hij is in staat 1 a 2 mille te kunnen produceren, ten einde te kunnen strekken tot borgtogt, storting of belooning; van de meest stipte geheimhouding kan men verzekerd zijn; er zal echter alleen op geteekende en soliede aanbiedingen geregardeerd worden. Inclinerenden gelieve zich franco te adresseren onder de letters J. W, bij den Uitgever dezer Courant. fjlj i£j «jj-(8 yy I^j^j Voor TEXEL en OMSTREKEN" zij berigt, dat de tentoonstelling der Zilveren Voorwerpen, bestaande in een Milieu de table met Ananas-vaas ter waarde van ƒ550. Hen Wijn-Karaf met zilveren blad ter waarde van ƒ450. Hen lloemdrager, ter waarde van ƒ235, zal plaats hebben van Vrijdag den 14 tot Zondag den 16 dezer, ten huize van den boekverkooper C. J. Honigii te Burg, en wordt een ieder tot de bezigtiging uitgenoodigd. Heijden Junij 1861. A. W. SIJTHOPF.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 3