BLUGËL1JKË MD DER GEMEEME HELDER, 3|ngc5onbun <§tulifcn. Z1ERIKZEE15 Junij. Gisteren middag tusschen 12 en 1 ure werd alhier in de Hoofdpoortstraat een moordda dige zelfmoord gepleegd. Een voormalige schipper, D. v. d. L.later sjouwermanheeft zich bijna met een bot mes het hoofd van het lijf gesneden, waardoor de groote bloed vaten zoodanig beschadigd waren, dat eene doodbloeding een onmiddelijk gevolg was; het bloed vloeide dan ook zoo geweldig of er een beest was geslagt, en liep door den zolder heen op de tafel der buren die juist hun middag maal gebruikten. Huisselijke twisten over gebrek aan geld, daar het de man niet mogelijk was, om in de hoogstnoodige behoeften van zijn huisgezin te voorzien, moeten hem tot dit vast beraden besluit en tot die wanhopige daad gebragt hebben. Het is dan ook onbegrijpelijk, dat iemand zich zelf zulk eene diepe wonde heeft kunnen toebrengen. [Zier. Nieuwsb UTRECHT 17 Junij. Naar men verneemt zal, navol- doend afgelegd examen, tot offic. van gez. Ie klasse wor den benoemd, de Heer van Hemertoffic. van gez. 2e kl. thans in garnizoen te Amsterdam. (iklg. Hbl.) VLISSINGEN 14 Junij. Tn het begin van Julij ver trekt van hier Zr. Ms. stoomfregat Zeeland, onder bevel van den kapt. ter zee Fabius, bestemd naar Curapao. De offic. van administratie le kl. A. Lagaaij, is op zijn ver zoek met den 15 dezer op non-activiteit gesteld, en zal op vermelden bodem vervangen worden door den offic. van adm. der 1° kl. F. 1F. Wissel. Tot directeur en kommandant der marine alhier, is met lo Julij aangesteld, de schout-bij-nacht II. Wipffterwijl de luit. ter zee 1" kl. Kroeff aan den nieuw benoemden directeur en kommandant als adjudant is toegevoegd. Te Toulon is aangekomen eene ambassade van veertig Siamezen, met bestemming naar keizer Napoleonwier zonder linge gebruiken zeer de aandacht op hen doen vestigen. Het bestuur van Toulon had hofrijtuigen ter hunner beschikking gesteld, doch die heeren maakten zwarigheid van deze ge- bruik te maken, ten zij de eerste gezant, ook de hoogste plaats op het rijtuig mogt innemen en alzoo naast den koetsier op den bok zitten; slechts met veel moeite be duidde men hen, dat dit met de Europeesche gewoonte strijdig wasook achten zij het beneden hunne waardigheid zich bij het intreden van het rijtuig, van de uitslaande voettrede te bedienen, en vonden het gepaster met een loopje daarin te spriugen. Zij zijn door de koningen van Siam belast met het over brengen van de décoratien van den Witten Olifant aan kei zer Napoleon, en waarschijnlijk ook met het sluiten van een tractaat van handel en vriendschap. fflAR.KTBEBIGTEN, AMSTERDAM 17 Junij. Tarwe Haauw per 2400 kilo nieuwe Rijn f375. Rogge stil; 117, 118, 119 ffi nieuwe Petersb. f198, 201, 204; 118, 119 ffi Archangel f204, 207 op levering per 2100 kilo jarige f192, 191. Raapolie dadelijk en op levering lager; op 6 weken f39,50, vliegend f3S,25. Runderen le kw. f160 a f200. 2e kw. f140 a f180. Melk- en Kalfkoeijen f100 a f150. Scha pen f20 a f 24. Varkens 50 :i 54 ets. per Ned. IC. LONDEN 14 Junij. Granen door het mooije weder en de zeer gunstige berigten over de oogsten, is de handel uiterst loom en blijft in flaauwe positie, zoo dat de prijzen deze week eene verlaging van 1 a 2 schilling oudergingen. Van 8 -15 Junij 1861. ONDERTROUWD: Hermanus Erederik Gijsbertus Beckhold, v. b. koopman, oud 27 j., w. te Amsterdam, en Antje Verheij z. b., oud 29 j. w. alhier. Eerdinand Set- teur, uurwerkmaker, oud 31 j. w. alhier en Johanna Adri- ana Saurbeek, z. b. oud 21 j. w. te Rotterdam. Klaas Tiel, v. b. landman, oud 26 j. en Lijsbeth Egmond, z. b. oud 27 j. beide alhier w. Willem Bruin, v. b. broodbak ker, oud 28 j. en Grietje Kuiper, z. b. oud 21 j. beide al hier w. Cornelis Bruul, v. b. sjouwerman, oud 23 j. en Catharina Bijl, z. b. oud 23 j. beide alhier w. Pie- ter Hendrik Olivier, sergeant bij het corps mariniers, oud 40 j. en Catrina van der Vegt,.z. b. beide alhier w. Jacob Deutekom, v. b. zeeman, oud 31 j. w. te Amster dam laatstelijk in deze gemeente en Marena Rensina Moer- hoert, z. b. 38 j. w. te Amsterdam. Antonie AVouter Schou ten v. b. aannemer, oud 30 j. en Martha Adriana de Vaan, z. b. oud 21 j. beide alhier w. GEHUWDW. Steggerda en A. Kunst. K. Koning en A. de Groot. K. Groot en E. C. Holmans. BEVALLENJ. Schendelaar geb. Kraak Z. T. Paans geb. Bronner D. G. Muije geb. Bras Z. E Smit geb. Schaap D. A. P. Haremaker geb. Eeits Z. A. „de liefde geb. van de Poll Z. T. Schuitenmaker geb. Broers Z. K. Borsje geb. Steenman Z. IT Nannings geb. van Smeden T. Steilberg geb. Rieuwers Z. J. Mellenberg geb. Jurgens Z. M. Sluis geb. El D. A. P. Lelijveld geb. Stokbroo D. A. Visser geb. Oosten D. J. Kelbling geb. Kroon Z. A. Ravenstein D. OVERLEDENJ. M. Prins 46 j. G. E. Meijer 16 m. H. Zwaan 8 m. C. H. J. Kootker 14 m. Nieuwediep 15 Junij 1861. Mijnheer de Redacteur Met belangstelling heb ik het verslag nagegaan van de zitting des gemeenteraads van Dingsdag 11 dezer. Zonder mij aanmerkingen te willen veroorloven omtrent de individualiteiten waaruit de raad is zamengesteld(speci aliteiten kan men hier weinig verwachten) wenschte ik wel mijn gevoelen kenbaar te maken 1". omtrent het voeren van het wapen der gemeente, en 2°. de begunstiging met het plaatsen der advertentiën. AVat het voeren van het wapen aangaat moet ik vragen, is de Courant van den hr. Bakker een officieel orgaan Zoo niet, waarom kan en mag dan de Nieuwe Courant geen aan spraak maken op gelijke regten? De debatten omtrent de vergunning der advertentiën en het korte bestaan van het blad, komen mij zeer kleingeestig voor, daar dit eene zaak van ondergeschikt belang isen de gemaakte bezwaren ten deze beneden de waardigheid van een gemeenteraad zijn.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 3