iJMitMï 0?)licc5UTt. De tijdingen in de laatste dagen uit Engeland ontvan gen omtrent den gezondheidstoestand der koningiuzijn hoogst ongunstig; het schijnt hoe langer hoe meer te blij ken dat H. M. door eene zielsziekte is aangetast, die haar slechts enkele heldere oogenblikken laat, en dan nog is zij droefgeestig en voelt zij pijn. In hare aanvallen van waan zin wordt zij door verschrikkelijke visioenen gekweld, die op den opstand in Engelscli-Indie en de daar voorgevallen moorden betrekking hebben. De uitstekendste geneesheeren uit alle deelen van Europa zijn ontboden, en hebben de hoop om der ongelukkige vorstin het verstand terug te geven, nog niet geheel laten varen. Men meent, dat inge val de toestand niet beter mogt wordende prins-gemaal tot regent van het koningrijk en voogd over de koninklijke prinsen en prinsessen zal worden benoemd. Het koninklijk stoomjagt Victoria ancl Albert wordt gereed gemaakt om naar Antwerpen te vertrekken, ten einde den kroonprins en de kroonprinses van Pruissen aan boord te nemen en naar Londen over te brengen. In de zitting van het huis der gemeenten is de wet tot afschaffing der kerkelijke belasting voor de derde maal ge lezen. Bij de stemming verklaarden zich 274 leden voor en even zooveel tegen dezelve; de wet is, daar de voor zitter tegen stemdeverworpen. Nog zijn er in Engeland verschrikkelijke bijzonderheden vernomenomtrent de aardbeving die in Mendoza heeft plaats gehadin een der logementen aldaar zijn ruim twintig per sonen, die aan tafel zaten, plotseling verzwolgen, doch op verscheidene plaatsen had de aarde zich gesloten, terwijl er eenige ledematen boven den grond bleven. Men verhaalt dat er in één klooster 100 a 150 nonnen zijn omgekomen, terwijl ééne die zeven dagen bedolven was geweest, zich met eene schaar eene uitkomst groef. De berigten uit Parijs maken gewag dat de erkenning van Yictor Emmanuel als koning van Italië op handen is; men zegt dat de heer Ricasoli zich naar de badplaats Vichij zal begeven, ten einde zich aldaar regtstreeks in betrekking te stellen met keizer Napoleon. De ex-koning van Napels, Franciscus II, is nog steeds te Rome, en zendt protest op protest tegen alles wat in dat koningrijk op last der tegenwoordige regering geschiedt; of die protesten echter iets zullen uitwerken is zeer twijfel achtig. De zaak van den bankier Mirès is wederom acht dagen uitgesteld; men verzekert dat bij de openbare behandeling dezer zaak, vele hooggeplaatste personen zwaar gecompro mitteerd zullen worden. Nog was te Parijs het gerucht in omloop dat de Sultan overleden was, het dagblad la Patrieverklaart echter dit berigt voor ongegrond, hoewel het onbetwijfelbaar is dat zoowel de Sultan als de Paus in een' hoogst ongunstigen toestand verkeeren. Aan de christenen te Damascus is door de Turksche overheid eene schadevergoeding toegekend voor de ondervondene nadeelen. De tijdingen uit Polen blijven voortdurend ongunstig, daar de bevolking steeds ontevreden is. Graaf Wielopolski heeft voorgesteldomonder de benaming van Poolsche mi litairen, eene vliegende kolonne zamen te stellen, die, in plaats van de Russische troepen, belast zullen zijn met de handhaving der rust. 1TIB TT 7T S TI.' D 11T 3 B1T. Helder, Nieuwediep, "Willemsoord, 25 Junij 1861. De Heldersche polder gaat eene groote herschepping te gemoet. Onder toezigt van den WelEdelgestr. Heer van Prehningenieur,- belast met het leggen van de spoor lijn van hier op Alkmaar, is men dezer dagen aldaar be gonnen met het uitbakenen der te onteigene gronden voor de stations-gebouwen enz. en worden deze werkzaamheden dagelijks met ijver voortgezet. Het stations-gebouw voor passagiers zal komen achter de R. C. kerk, op een' afstand van 450 a 500 ellen. Naar wij vernemen zullen de eigenaren van de te ont eigene perceelen tegen Donderdag namiddag 1 uur ten raadhuize alhier worden opgeroepen, om dienaangaande j met de onderhandelingen een aanvang te maken. 1 Zondag avond jl. had alhier in het lokaal Tivoli de j zesde groote vergadering plaats van de zangvereeniging Cecilia, welke door een voor het saizoen vrij talrijk publiek werd bijgewoond. Yoornamelijk vonden twee stukken van den heer C. M. Philbert nl. het kwartet //Avondmijmering" en een koor //Jubelzang'" algemeenen bijval; ook de bekende cavatine uit /'La Muette de Portici" van Auber, gezongen door mej. Bwerd met uitstekend genoegen aangehoord. Door de aannemers de heeren A. Visser Pz. fy C". is aangenomen het stellen van stroo en helm in de ooste lijke duinen van Terschelling voor ƒ1325. In het natte dok op 's rijks werf is eene doelmatige zweminrigting daargesteld ten gebruike der adelborsten. Een detachement van van 80 mariniers onder bevel van den kapt. 2e kl. J. R. Stengelde lc luit. G. A. F. Chomel en den 2e luit. M. C. Koningzal dit jaar de oefeningen in het kamp te Millingen bijwonen. De liijdrographische ingenieur A. R. Blommendal is bezig met de peiling der Texelsehe zeegaten, ten einde daarvan aan de regering verslag te geven. Heden is alhier een aanvang gemaakt met het afnemen van het theoretisch eind-examen der adelborsten 2e klasse na afloop daarvan zullen zij gedurende twee maanden met Zr.Ms. brik Uraniakomm. luit. ter zee 1° klasse I). J. Brouwer op zee manceuvreren en observeren, en vervolgens terugkee- ren om het practisch examen af te leggen. Z. M. heeft benoemd tot kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuwden vice-admiraal A. T. de Smit van den Broeche, dir. en komm. der marine te Ylissingen. Door Z.M. is op verzoek eervol ontslag verleend aan den hr. Clis. F. Pahud, als gouverneur-generaal van Ned.-Indië en als diens opvolger benoemd de heer Mr. L. A. J. IV. baron Sloet van de Beele, thans voorzitter van den raad van toezigt op de spoorwegdiensten. Zr. Ms. brik Uraniakomm. de luit. ter zee lc klasse J. J. Boelenwaarmede de adelborsten van 't tweede stu diejaar, bij't Kon. Instituut voor de Marineeene oefenings- reis gedaan hebben, komt Zaturdag alhier terug. Men verneemt dat de drijvende batterij Neptunus, (het vroegere linieschip de Zeeuwkomm. kapt.-luit. ter zee IV. A. de Geldertegen September buiten dienst zal ge steld worden, en de equipage op het stoomfregat Adolfvan Nassau zal overgaan.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2