mmm mm der gehebntr helm, magtigd hem te arresteren; een' der agenten gelukte het, na hem eenigen tijd te hebben vervolgd, om hem bij zijn zeer lang (zoogenaamd polka) haar te vattenjanmaat, ge resolveerd als altijd, trekt van leer, niet om zijn vervolger te verwondenmaar orn zijn lokken op te offerenen zich daardoor van eene voor hem lastige hand te bevrijden; dit gelukt hem, hij ontsnapt, en geniet weder volop het genot van te passagieren, hoewel niet van langen duur; den vol genden morgen wordt hij weder door de politie gearresteerd en vervolgens omstreeks S ure tusschen twee agenten naar scheepsboord getransporteerd. Langs de hoofdgracht gaan de, weet hij zich eensklaps van zijne geleiders te bevrijden, springt over het rasterwerk van 's rijks werf, zwemt ver volgens over de ringgracht, loopt dwars over de werf naar de wacht en begtóv zich vrijwillig in arrest, alleen om be vrijd te zijn van de schande, door politie-agenten aanhoord te worden gebragt, en tevens om hen de daarop gestelde premie te onthouden. Het koen besluit in een oogwenk opgevat en even spoedig ten uitvoer gebragt, getuigt van. moed en vastberadenheid, eene betere zaak overwaardig. Het voorstel van 't hoofd-comité te Deventerwaar van onlangs in dit blad is melding gemaakt, tot het daar- stellen van een aandenkenaan hetgeen Z. M. voor de ongelukkigeu door den watersnood heeft gedaan, is door alle sub-comités, behalve vier, goedgekeurd. HOORN, 15 Julij. Heden namiddag woedde hier en vooral in den omtrek, een schrikkelijk onwedervergezeld van zwaren regen. Van hier bespeurde men op twee plaatsen braud, naar gissing te Urshem en naar den kant van Schellinkhout stellige berigten heeft men nog niet omtrent Sclellinklioiit maar te Urshem zijn eene nieuwe hoerenhofstede en schuur in de asch gelegd. UTRECHT 13 Julij. Een treurig ongeval had dezen nacht alhier plaats. Een jongeliug welke met zijn meisje twist had gehad, begaf zich in het holst van den nacht naar hare woning, sloop die binnen en trachtte haar den hals af te snijden; op haar geschreeuw werd zij ontzet, en ge vaarlijk gewond naar het gasthuis gebragtde dader welke zich zeiven ook het leven trachtte te benemen, werd da delijk in hechtenis genomen. Te Zaandam openbaart zich waarlijk eene manie om zich door ophanging het leven te benemen. Zekere hakker Mars heeft zich door ophanging het leven benomenin het laatst der vorige week benam zich de gewezen weesmoeder van de Koog a/cl Zaanop 82jarigen leeftijdook langs dien weg het leven, waarbij het zonderlinge wordt opgemerkt, dat zij alles in orde had klaar gezet, wat noodig was bij de beschikking harer ter aarde bestelling. Men kan de aan- loidende oorzaak niet gissen, welke die hoogbejaarde vrouw tot zulk eene wanhopige daad kan hebben geleid. Den 2 dezer heeft de vrouw van J. Gruijsook op zeer hooge jaren, zich door ophanging van het leven beroofd, en daar die vrouw rnede in onbekrompen omstandigheden leefde, zoo kan men de oorzaak niet gissen. Den 10 Julij heeft er te Darijs eene inhechtenisne ming plaats gehaddie niet weinig opspraak maakten wel van den Baron V., een lid der hooge aristocratieofficier van het Legioen van Eer, onder Lodewijk Philips attaché bij de ïransche legatie en later eerste secretaris hij het gezantschap in Zweien. Hij wordt beschuldigd zijn stief zoon tc hebben willen vermoordendie weldra meerderjarig en dientengevolge geregtigd zou zijnzijne bezittingen tt: beheeren, welke tot dat tijdstip onder de administratie van den stiefvader zouden staangelijk de moeder van het slagtofferde tweede vrouw van den Barondit bij haar uiterste wil had voorgeschreven. Hetzij de Baron dat ver mogen nog bezithetzij hij dat verloren of verkwist heeft althans hij heeft, naar men zegt, zijnen zoon, drie dagen geledennaar de omstreken van Londen gelokt en hem daar op eene gruwelijke wijze van het leven willen herooven. Later schrijft men: De baron Videl heeft reeds eenige verhooren ondergaan. Uit de instructie schijnt te blijken, dat die misdaad nabij Londen heeft plaats gehad, terwijl de vader en de zoon een wandelrid te paard deden. Do baron keerde terug en zeide dat zijn zoon verder was gegaan; doch denzelfden dag werd deze in het veld zeer ernstig aan het hoofd gewond, gevonden. Het slagtoffer zeide door zijn vader met een stok met een looden knop te zijn aangevallen. De baron was middelerwijl naar Darijs vertrokken, waar hij echter op verzoek van den Eranschen gezant te Londenis aangehouden. Het Britsehe gouver nement vraagt zijne uitlevering, waaraan naar men zegt, nog heden zal worden voldaan. Van 6 13 Julij 1861. ONDERTROUWD: Ilarmen ITartemink, van beroep metselaar, oud 37 jaar en Neeltje Christina Schutter, zon der beroep, oud 20 jaar, beide wonende alhier. Albertus Leewons, van beroep schrijver, oud 32 jaar, wonende alhier en Johanna Hendrica Busker, zonder beroep, oud 28 jaar, wonende thans alhier vroeger te Wervershoofd. Cornelis de Vrome, van beroep aardwerker, oud 29 jaar en Antje Schellinger, oud 24 jaar, beide wonende alhier. GEHUWD: N. Dienaar en A. J. Rooseboom. P Prang eu P. A. Nauman. BEVALLEN: M. Ritter geb. Willems D. J. Brands geb. Bruin Z. E. N. Zoetelief geb. Duinker. M. Kruk geb. Roodt D. OVERLEDENC. Buijs 48 jaar. A. C. Aden 20 jaar. A. van den Branden 2 maanden. J. M. Ritter 1 dag. P. Spruit 10 maanden, N. Nieuwenhuizen 21 jaar. P. Heere 65 jaar. Levenloos aangegeven 1. Correspondentie M. vraagt, of het gemeente-bestuur wacht, tot er een ongeluk gebeurd zijalvorens het besluite in donkere nach ten het licht te laten opsteken. Somtijds brandt het gas, hoewel het bijna zoo helder is als bij dag, terwijl in duistere nachten men te vergeefs naar een lichtend punt zoekt, dat bslet tegen palen aan te loopen. IASKTBEEIG T EÏL Alkmaar 12 Julij. Kleine graskaas f25, commissie f25,50, middelbare 26,25, laagste prijs f12, aangevoerd 687 stapels, wegende 156141 Ned, ft'. 13 Julij. Aangevoerd 5 Paarden f100 a f150. 9 Koeijen f 100 a f160. 110 Schaj5en fS a f20. 25 Lammeren f7 a f10. 52 Magere Varkens f15 a f20. 126 Biggen f6 a f 7. Nuchtere Kalveren f6 a f 13. Boter per kop 65 tot 75 et.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 3