Burgerlijke Stand der Gemeente TEXEL, alle magt en in allen gevalle zal verdedigenzelfs bij open- staandeu zetel. Uit Madrid schrijft men, dat thans in Spanje alle per sonen die verdacht "worden het protestautsohe geloof te belijden of tot eene vrijmetselaars loge te behoorenmet weergaloozen ijver worden vervolgd. De vrijmetselaars zijn in dat land, sedert de verbanning van Eerdinand Vlf over hun uitgespoken, niet talrijk; maar, ofschoon gering in aan tal, zijn zij zeer werkzaam, en in de laatst verloopen jaren heeft de vrijmetselarij veel aanhangers gekregen onder de Spanjaarden die de leer vau den vooruitgang en de vrijheid huldigen. Te New-York heeft de buitengewone zitting van het kon- gres een aanvang genomen, waarop natuurlijk slechts een gedeelte der leden tegenwoordig was. De boodschap van den president Lincoln was kort en afdoende. Eene korte schets van den opstanden een even kort verslag der maat regelen welke hij dienstig geoordeeld had in het belang der natie, werden medegedeeld, en de handhaving van de natio nale eer werd aan de wijsheid van het kongres aanbevolen. Ondertusschen hebben de Vereenig de Staten in het veld nog gecue groote voordeelen behaald, uitgezonderd in het westelijk deel van Virginiawaar een corps van duizend opstandelingende wapens heeft moeten nederleggen. Toch is men daar van gevoelen, dat, sedert de opening van liet congresde revolutie den doodsteek heeft bekomende eensgezindheid toont de magt van het Noorden. Uit Brussel meldt men, dat het verzoek om ontslag dooi den burgemeester en leden van den gemeenteraad aldaar ingediendwegens het niet goedkeuren eeuer leeuing door de regering, door den koning niet is aangenomen. Latere bsrigten. Men verwacht thans te Weenen ge beurtenissen, welke voor de Oostenrijksche monarchie niet onbelangrijk zullen zijn te Zevenbergen zullen regtstreeksche verkiezingen voor leden van den Rijksraad worden uitge schreven, waardoor een twintigtal afgevaardigden in djen Raad zal worden gebragt. Uit Ba-rijs schrijft men, dat het mogelijk is dat de koning van Zwedentegen den 7[letl dezer, het kamp van Chalons zal bezoeken, om met deu Eranschen Keizer maatregelen te beramen, ten einde door tusschenkomst van de Eransche en Zweedsche regeringen, het geschil tusschen Duitsc/iland en Denemarken bij te leggen. Uit Londen berigt men, dat tot vervanging van lord John Russell, die tot pair benoemd is, de Idr. Western Wood, tot lid van het huis der gemeenten is gekozen. Helder, Nieuwedicp, Willemsoord, 2 Augustus 1801. Dingsdag jl. is alhier bij het gereed maken van Zr. Ms. stoomschip Amstel, een treurig ongeluk gebeurd. De matroos le kl. Klooster, viel, door het breken van een strop, uit de mast; terstond naar het Marine Hospitaal ver voerd zijnde, is hij des nachts overleden, nalatende eene oude moeder wier eenige steun hij was. Aan het Ministerie van Marine is aanbesteedhet le veren en inhangen van 2 jiaar deuren van geslagen ijzer, voor de nieuwe zeedoksluis alhierlaagste inschrijver de heer D. Christite Kralingen, voor de som van f 44,829. De metselwerken aan het nieuwe drooge Dok alhier zijn thans geëindigd; men is bezig met de bordessen van hardsteen te voorzienwaarna hetzoo wij vernemen, vol water zal worden gezet. Voor de bekende scheur schijnt geen bezwaar meer te bestaan. Het Dok voldoet tot heden zeer goeddaar het met eene slagpomp, die slechts eenige uren daags werktdoor één man ledig gehouden wordt. De kap*.-ingenieur van Hansioijkwiens overplaatsing wij vroeger vermeld hebben, is gisteren avond vertrokken per stoomboot. Zeer vele vrienden deden hem uitgeleide en gaven de sprekendste bewijzen hunner belangstelling. Z. M. heeft, op verzoekeervol ontslag verleend aan Jhr. Mr. G. C. Fontein Verschuerals regter in de arr.- regtbank. te Alkmaar. Men meldt uit Harderwijk: Zaturdag a. s. zal van het koloniaal werf-depöt alhier, vroegtijdig naar het Nieuwediep vertrekken, het reeds gemelde detachement suppletie troepen ter sterkte van 150 onderofficieren en manschappen, om bij de aankomst aldaar, onmiddelijk aan boord tc gaau van het schip Electra, gezagvoerder II. lFegmanten einde met dien bodem naar Java te vertrekken, onder kommando van denvan verlof terugkeerenden kapt", der infanterie F. J. Fschawzier, en voorts onder geleide van de 2e luit3. A. Lamdt, A.J. Beek, en den 2e luit. kwartierm. IV. IV. G. J. Roebg, allen van het leger in Oost Indie. -Het stoomschip Prinses Ameliakapt", luit. ter zee A. J. Kroef, zal spoedig van Soerabaija naar Nederland vertrekken. Uit het Damrak tè Amsterdam is dezer dagen het lijk opgehaald van een soldaat, van het koloniaal werf-depöt. Men wil dat berouw over zijn engagement, hem er toe heeft gebragt, zich te verdrinken. Voor de arr. regtb. te 's Hage is behandeld de zaak van B.Kleyn, gewezen lakei van H. K. H. prinses Marianne, beschuldigd van in den nacht van 25 op 26 JuDij op het buitenverblijf Rust/tof, den heer J. v. Bossum, secretaris van H. K. II. de prinses, moedwillig slagen te hebben toe- gebragtwaardoor eene ziekte of beletsel om te werken, ge durende meer dan twintig dagen, i3 veroorzaakt. De bekl. beweert, zich alleen tegen een aanval van den klager te heb ben verdedigd. Het openbaar ministerie heeft de schuld van den bekl. als bewezen aangemerkt, doch heeft tevens de aanwezigheid van verzachtende omstandigheden erkend, en heeft geconcludeerd tot eene gevangenisstraf van eeuc maand. Den 28 Julij kwam de Groenlandsvaarder Dirkje Adama, kommandeur Wildts, in Harlingen binnen, na eene afwezigheid van circa vier maanden. Ook deze keer kan cle vangst als totaal mislukt beschouwd worden, daar er door dien bodem niet meer dan een paar honderd robbeu zijn aangebragt. Volgens Galignanis Messenger heeft men eenige we ken geleden, op de westkust van, het tot de Hebridengroep behoorende, eiland Huist, aan het strand eene flesch gevon den inhoudende eenaan beide zijden met potlood beschre ven stuk zeer zwaar papier, waarop het volgende te lezen was: //Aan boord van het stoomschip Pacific, van Liverpool bestemd naar New-York. Het schip is op het punt van te zinken. Wij hebben op een ijsschots gestooten. Aan boord heerscht algemecne verwarring. Van alle zijden zijn wij door de ijsbergen ingesloten. Ik ben overtuigd dat er geene redding meer mogelijk is, Het schip zinkt in de, diepte. Ik schrijf dit, opdat, wordt ooit de flesch gevon den onze vrienden in Engeland weten zouden, wat er van ons geworden is. Dat hij, wien dit papier in handen komt, toch dadelijk den inhoud daarvan bekend make. {Get.) Wit,t.iam Graham." Het schip waarvan hier sprake is, is de Pacific, eender groote stoomvaartuigen van de Collins-Maatschappijen was in de vaart tusschen Liverpool en New-York. Het was 23 April 1856 van Liverpool vertrokken, drie dagen voor dat de Persia die haven verliet. Tot heden heeft men er niets van vernomen. Meer dan 300 menschen waren op het oogeu- blik van de afreize te Liverpool aan boorddie wel allen in de golven zullen zijn omgekomen. Van 27 Julij tot 1 Augustus 1861. ONDERTROUWD: G. Kikkert, oud 23 jaar en L, Bruin, oud 21 jaar. GEHUWD: W. Mooijen en T. Kikkert. Costiaan Vervoorn en G. van der Hoek. BEVALLENE. Steggerda geb. Mossel 2 Z. R. Bakker geb. Bremer D. OVERLEDEN: Saartje Boon, 61 jaar,

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2