Burgerlijke Stand der Gemeente TEXEL, van godsdienstige verdraagzaamheid melding te maken. Den 29 Julij 11. deed de heer Kunst alhier zijne intrede als predikant der hervormde gemeente; al dadelijk deden eenige bewoners der huizen in de straat, in welke de kerk dier ge zindte i3 gelegenvan hunne deelneming door het uitsteken van vlaggen blijken; daarbij bragt het Philarmouisch gezel schap den heer Kunst eene serenadewelke door eene derge lijke van de zaugvereeniging werd opgevolgden alsof dit nog niet genoeg ware, dreef men de welwillendheid zooverre dat aan beide zijden van het kerkgebouwde straat werd afgepaald, opdat het gerij van voertuigen, de kerkelijke plegtigheid in niets zou hinderen of storen. Geen wonder dat de heer Kunstdoor dit alles diep werd getroffen; wij betwijfelen het dan ook niet, dat die jeugdige geestelijke ook van zijne zijde alles zal aanwenden, om die zoo gelukkige overeenstemming tusschcn de R. Catholieke en de Protestantsche bevolking alhier zooveel mogelijk te bevorderen. De vrouw van den beroemden Noord-Amerikaanschen, dichter Longfellow is bij het digtzegelen van een brief door een droppel brandend lakdie op haar gewaad vielin brand geraakt en dientengevolge spoedig overleden. Haar echtge noot die haar trachtte te reddenheeft hiermede zeer belang rijke braudwonden bekomen. Bij den burgerlijken stand te Brussel, heeft het volgende merkwaardig voorval plaats gehad, bij de aangifte der geboorte van een kind. De vader, de moeder, de jong geborene, de beide getuigen die de geboorte acte onder teekenden, de peter, de meter, de priester, die het kind gedoopt heeft, de geestelijke, die den priester bijstond, en eindelijk de baker, die het kind droeg, voerden allen den- zelfden geslachtsnaamlFielemans. - Te Hamburg werd voor eenige dagen iemand streng bij zijn woord gehouden. Baron Merck, zoo verhaalt men, werd door den oud-luitenant St. Nanne aangesproken om bijdragen voor eene Duitsohe vloot. De baron bestreed met heftigheid het nuttige dezer bijdragen, en liet zich eindelijk ontvallen: //Ik verwed 1 00,000 thaler tegen 3 pfennige -, dat er niets zal komen van de zaak, welke gij hebt aangevangen." //Ik neem de weddingschap aan," antwoordde de officier^, en begaf zich onmiddelijk naar een notaris, deponeerde 3 pfenninge en liet onverwijld den baron dagvaarden, om de uitgeloofde 100;000 thaler mede te deponeren. Hij hoopt namelijk de weddingschap te winnen, en wil alsdan de winst niet ten eigen behoeve, maar voor de Duitsche vloot doen strekken. Tot nog toe gold het in Engeland voor het non plus ultra van kunst, om in den tijd van 13 uur 20 mi nuten een gekleeden rok of jas te maken, van wol, zooals zij van den rug van liet schaap komt. De hoeren Stick, Srewster fy Comp., amerikaansche fabrijkantenhebben be wezen, dat de Engelschen in dit opzigt maar sukkelaars zijn. Zij hebben om eene aanzienlijke som gewed, dat zij het kunststuk in 12 uren zouden verrigten. Deze heeren waren inderdaad al te zedig: in 9 uur 15 minuten werd de wol in haren natuurlijken staat uit de baal genomen, ge smeerd gekaardgesponnenhet garen op het touw gezet geweefd gevold, geverfd, viermaal geschoren, geglanst, bij tien kleerenmaker gebragtgesneden en genaaid. Yoor eenigen tijd, stierf in het gesticht voor kraamvrouwen te Moscou, eene vrouw ten gevolge eener ontijdige verlossing. Het kind volgde haar spoedig. Eene wonderlijke speling der natuur, had dit arme schepsel, oen' geheel en al mannelijken baard geschonken; liet museum deze zeldzaamheid vernomen hebbendever zocht het ligchaam der overledeneals phijsiologischc rariteit, en plaatste het deftig in eene fleseh met wijngeest. De echtgenoot der overledene echterdit vernomen heb-, bende, verlangde het stoffelijke overschot zijner vrouw terug. Het bestuur van het museum werd verpligt het den man terug te geven, en hij ontving het met de blijken der hevigste ontroering. Maar thans, bezoekt die brave man, die uitstekende echtgenoot, de steden en dorpen met zijne vrouw, en toont haar nu dood, voor 10 kopeks, aan de liefhebbers, even als hij haar vroeger levend vertoonde. Het blad dat dit feit mededeelt, hoopt dat die teedere echtgenootaan de administratie den prijs van de fleseh en de wijngeest zal voldaan hebben. De heer Bourgarelchirurgijn majoor bij de keizerlijke Erausche marine, heeft onlangs aan de Eransche academie een rapport uitgebragt over de zeden en gewoonten der 'Nieuvv-Caledonierswaarin wij de volgende niet onbelang rijke mededeelingen vinden. De inwoners van Nieuw-Caledonic zijn verstandig, maar begeeriglistig en ondankbaaren schijnen bijna geheel van gevoel ontbloot; ze zijn zóó lui, dat ze, hoewel ze de meerderheid der Europeanen toegevende, en de voordeelen inziende die ze verkrijgen zouden door deze natevolgen, liever niets doen en de lasten der ledigheid verdragen. Of wij lijden door werken, of dat wij lijden door niet werken is hetzelfdezeggen zij't is beter honger te hebben dan te arbeiden. Ook zijn bij hen de vrouwen, slavinnen; deze moeten zich bezig houden niet alleen met de huisse- lijke werkzaamhedenmaar ook met den landbouwdaarom is de veelwijverij toegelaten en een groote hinderpaal tegen do invoering cn verbreiding van het Christendom. Slechts e'éne vrouw! wilt gij mij dan ongelukkig maken! zeggen de inboorlingen tegen de Europesehe zendelingen. De souverein heeft over alles een onbepaald regt, hij is heer en meester overmannen, vrouwen, kinderen, wapens, enz.; het grootste voorregtdat hij nog zeer onlangs ge noot, was eiken dag een menseh te mogen laten slagten voor zijn disch, maar dit misbruik is verdwenen en men vergenoegt zich nu met het eten der misdadigers en krijgs gevangenen; doch dit is alleen eene spijs voor de. hoogste chefswelke de mindere klasse zich niet verschaffen kan. Zij begraven hunne dooden niet, maar leggen deze neer in de heilige bosschenhetzij op den grondhetzij in de takken van een boom; alvorens dit te doen, slaan zij liet lijk het hoofd af en begraven dit zoo goed mogelijk en ver van 't ligchaam, opdat geen vijand in de mogelijkheid zij zich daarvan meester te maken ten einde er zich een eere- teeken van te maken. Afloop der Verpachting van de Wicrmaaijerij in de Zuiderzee, 7 Augustus 1861. iloogste bod voor de massa le, 2e en 3e perceel y tOOO, gedaan door S. Asjes te Wieringen en Cr. Vlaming te Texel. Laagste bod voor de massa 1°, 2° en 3e peroeel f 275, gedaan door M. Schouten Az., te Nieuwediep. PlOft&AKH ApolloZondag 11 Augustus 1S61 ('s avonds ten 7 ure 1MarcjieGtjng'l. 2. Ouverture de Pop Le D,ien et 1(6 Baijadèrc Aubbr. 3. Grande Polonaise des Bohémicnnes arrpar En. v. Buggeniiout 4. Die Schijfahrtgrosse fantaisieBüh^e. 5. Hochzcitniarsck zu Shakespcare's Sommernachts- trauniMendelssohn Bartiioldij. G. Grand final (le acte) de Pop Lucie de Lairimermoor Donizetti. 7. Der BersehwenderïWalzerLanner. S. Grand potpourri de Popde G. Meijerbeer Le$ Iluguenots"Weckesser. Van 3 8 Augustus 1S61. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD: Geene. GEBORENJacob, zoon van Pieter Jansz. Keijzer cn Aagje Roeper. Birlc, zoon van Dirk Willems Bakker en Rijnoutje Koning. Catha/rina Cornelia, dochte;- van Pieter Jansz. de Waard en Jannetje Bakker. Jannetje, dochter van Genat Boon en Wilhelmina Beumkes. Annaatje, dochter van Reijer Boon en Marretje Bruin. Sicternella, dochter van Willem Bosland en Johanna de Graaf. OVERLEDEN: Cornelis Mellesz Zegel, oud 4 jaar. Grietje Gerritsdr. Eormer, oud 9 weken. Jantje Simonsdr. Kuiper, oud 3 jaar. Frans Henrich Kramer, oud 24 jaar. (uit Oldenhtrg.) Albert Gerritz Eormer oud 15 maanden.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2