- Door den Minister van Oorlog, is met do concessiona rissen der Sclirocfstoombootdienst op het Groot Noordhol- landscli kanaalee.ne nieuwe overeenkomst getroffentot het vervoeren van militairen van Amsterdam langs Alkmaar naar liet Nieuwediep en omgekeerdtegen verminderden prijs. Men schrijft uit Hellevoetsluis Met den 15 October a. s. wordt de dirigerende officier van gezondheid 2e kl. J. van llattem op non-activiteit ge steld, en met den 1™ dier maand als zoodanig vervangen door deu dirigerenden officier van gezondheid 11. I. Oudenhoven thans behoorende tot de rol van het wachtschip te Willems oord, terwijl met 11 September a. s. wordt geplaatst op het wachtschip alhier de officier van gezondheid 3e kl. G. F. Hoe/uit, thans op non-activiteit. Dezer dagen had in het Stads- en Akademisch Zie kenhuis te Groningen een verschrikkelijk en ijzingwekkend voorval plaats. De persoon van E. P. een einde aan zijn leven willende maken, opende tot dat einde de bloedaderen van zijne armen en beenen, waardoor een groot bloedver lies ontstond; doch dit, naar 't schijnt niet spoedig genoeg tot zijn doel leidende, heeft hij eindelijk, door ophanging zijne vreeselijke daad voltooid., Naar wij vernemen moet hij reeds vroeger door het gebruik van luciferskoppen zich h.ebben willen vergiftigen. Jl. Zondag was te 's Hage het gerucht in omloop dat er een kindermoord zou hebben plaats gehad. Uit een ingesteld onderzoek zou zijn gebleken dat de moeder van cene zeventienjarige dochter, deze laatste verlost heeft en dat het jonggeborene kind een geweldigen dood zou zijn gestorven. De dochter is naar het burgergasthuis overge- bragt, terwijl de moeder, na aanvankelijk te zijn onder vraagd, weder op vrije voeten is gesteld. Het schijnt dat het aanleggen van paardenspoorwegen meer en meer in de omstreken van den Eijn in gebruik komtop plaatsen waar geen stoomspoorwegen bestaanof wel tot verbinding van bestaande lijnen. Ook op de gewone wegen worden zij gelegd, en moeten veelal voordeelige uit komsten hebben opgeleverd, daar de kosten van aanleg be trekkelijk niet groot zijn. De baan van Kuppichteroth tot Ilennef aan den Siegerer baaneen afstand van drie duitsche mijlen, kostte slechts 75,000 thal., met inbegrip van 100 vrachtwagens. De 22 jarige dochter van den heer M. J. v. d. S. te Delft, heeft dezer dagen op eene ongelukkige wijze het leven verloren. Voor pleizier bij hare bloedverwanten te 'Piel gelogeerd, stond dit meisje ongeveer 14 dagen gele den, te strijken, toen haar japon, van ligte stof, met het vuur in aanraking kwam, en eensklaps vlam vattewaardoor zij in weerwil van spoedig aangebragte hulpzoodanig met brandwonden over het geheele ligchaam bedekt werd, dat zij Vrijdag 11. aau de gevolgen is overleden. Door de waakzaamheid der politie te Schiedam, zijn in den nacht vau eergisteren op heeterdaad betrapt twee per sonen die in de branderij van de heeren Vrijland de Groot aan de Nieuwe Haven, waren ingebroken en zich aau dief stal van koperwerk of andere voorwerpen hadden schuldig gemaakt door goed overleg van de politie-agenten is het gelukt een der daderszoodra hij met liet gestolene de bran derij verliet, aan te houden en aan de justitie over te leve ren. De ander, hoewel in de duisternis ontkomen, is later gevat. Men meldt uit GroningenAchtereenvolgens lieb- ben onderscheidene personen zich hier van 't leven beroofd thans weder eene dochter uit eene gegoede familie, 'tenge volge van liefdesbetrekkingen. Men hoopt, dat dit de rei zal sluiten. Dikwerf wordt het opgemerkt, dat zelfmoord als "t ware eene aanstekelijke ziekte is. Bij Brie! liepen 2 paarden van gelijke kleur, grootteen ouderdomaan twee verschillende boeren behoorendein eene wei. Het ongeluk wilde dat een der beide paarden zoek raakte. Er werd een proces over gevoerd, maar daar de eene boer evenveel getuigen kon bijbrengen, die beweer den, dat het achtergebleven paard het zijne was, als de ander die beweerde dat het tegenovergestelde waar was, was de beslissing moeijelijk. De regtbank heeft echter geoor deeld dat de bezitter in zijn bezit moest gehandhaafd wor den. Het zalig zijn de bezitters" was hier dus ten volle waar. In de vorige week is te Dordrecht door zekeren v. d. Burg een moordaanslag beproefd op den nachtwacht de Kok die door het aankomen van verschillende personen is mislukt. v. d. Burg heeft zich willen wrekendat de Kok voor een paar jaar behulpzaam was geweest bij zijne arrestatie toen hij van moord werd verdacht, maar uit gebrek aan bewijzen werd ontslagen. Alles is te Oud-Beijerland in beweging tot ondersteu ning vau het verzoek om gratie voor de vijf dagen een zame opsluiting, waartoe onze vertegenwoordiger in den ge meenteraad de 7 Ojarige en nu en dan door ligchaamsongesteld- heid lijdende dr. -/. IV. li. de Mantot in het hoogste res sort veroordeeld iswegens het toevoegen van de woorden n\).praatjes en schoft" aan den burgemeester A. Vogelsang, en zulks nog wel in eene beslotene raadsvergadering. Twee petitiën aan Z. M. den Koning circuleren tot dat einde, het eene van de ambtenarenhet andere van de voornaamste particulierenop welke laatste reeds 60 onderteekeningen geteld worden. Jl. Zondag overkwam den schipper van Maaren te Middelburg een groot ongeluk. Bezig zijnde met het laden vau suikergeraakte het hakentouw om zijn beenwaardoor hij het eveuwigt verloor en van den kant der kade eerst op zijn schip en daarna in het water stortte. Onmiddeiijk er uitgehaald bleek het bij een door deskundigen gedaan onderzoek, dat het hoofd zwaar beleedigd is, zoodat men voor het behoud van ziju leven vreest. De boofd-redacteur vau den Annonciateur (een blad van 't arrondissement Eambouilletwerd onlangs verzocht de navolgende advertentie te plaatsen: Woensdag jl. heeft een jong mensch van IS jaartengevolge eener weddingschap, bij zijn ontbijt 1,32 'tï raauw spek gegeten, daarvan niets overlatende dan het zwoord. Hetzelfde jong mensch biedt thans aan, om te wedijveren tegen eiken hond, wie van beide het meeste spek, hetzij vet of mager, zal gebruiken. Bij eene toespraak vau den viee-president van de Zuidelijke Amerik. confederatie, Step/iens, voor eene ver gadering van 3000 personen, veelal dames, te Augusta, heeft hij de slavernij weder verdedigd als eene goddelijke instel ling. "Een ding is zeker, zeide hij, dat de Noordelijken even min hunne fanatieke beginselen ten uitvoer kunnen brengen, als dat zij den loop der Savannah naar het ge bergte kunnen doen terugkeerenwant de groote Schepper de Eegeerder van hemel en aarde, Hij die de menschen schiep en hun eene gedaante gaf, maakte den een minder dan den ander; zoodat de een van den ander verschiltgelijk de eene ster van de andere Die fanatieke meewarigheid van het Noordenzal den neger evenmin den blanke gelij k doen zijn als den Ethiopiër zijne huidof den luipaard zijne vlakken doen veranderen." Te Montluel (Aix) kwam onlangs een meisje, Maria Pichon genaamd in zeer verwilderden toestand aanen deed bij de gendarmerie aangifte van een op haar gepleegden moord aanslag. Volgens hare mcdedeeling had zij des ochtends te Lyon een landman ontmoet, die haar naar een verhuurkantoor van dienstboden vroeg. Hij was, zoo als hij zeide, tuinman op een kasteel bij Montluel, waarvoor hij eene dienstbode moest medebrengen. Maria Pichon, die buiten dienst was, bood zich bij hem aan, werd door hem aangenomen en vertrok nog dien eigen avond met hem; toen het don ker was kwamen zij te Montluel aanen zetten te voet de reis naar het kasteel voort, waarbij de voorgewende tuin man den koffer der dienstbode droeg. Na ongeveer een uur te hebben geloopcn, zeide de tuinman den koffer niet langer te kunnen dragen en kwam met het meisje overeen, dien tot den volgenden ochtend in een veld met koolzaad neer te zetten. Na nog geruimen tijd te zijn voortgegaan, wierp de tuinman het meisje eensklaps een strop om den hals; gelukkig greep zij dien, voorkwam daardoor hare.ver worging en redde zich door de vlugt. Een onderzoek, op de aanwijzing van het meisje ingesteld, leidde tot do ontdekking dat de schuldige heette, Jtmhollarcllandbouwer te Dagneux, alsmede dat in 1355 op dezelfde wijze een

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2