dien vorst naar Parijs, zoowel door zijn eigen volk als door Rusland, zeer ongaarne gezien. De tijdingen over Engeland uit Amerika ontvangen be helzen niets bijzondersmen hoopt en verwacht dat de partij der Unionisten in Missouri den overhand zal behou den en alzoo voor de unie behouden zal blijven. Daar- \oor wordt in onderscheidene berigten dank gezegd aan de vele Duitscliers en inzonderheid Nederlanders, die zich in dezen staat hebben gevestigd. Van hen wordt getuigd, dat zij dapper en moedig zijn niet alleen, maar pal staan, in het vuur en hunne bedaardheid niet verliezen. Dc houding van Hongarije tegenover Oostenrijk wordt hoe langer hoe dreigenderde afgevaardigden van den land dag zijn bij den Keizer ten gehoore ontvangenen hebben de herstelling verlangd van hunne oude regten, welke men vroeger, met behulp van Russische troepen, onderdrukt heeft. (14 Aug. 1S48.) Wat Oostenrijk nu doen zal is moeijelijk te beslissen; waarschijnlijk zal de regering er toe overgaan den Hongaarschen landdag te ontbinden, de on derhandelingen af te breken en een' weg in te slaan, waar van het einde niet te voorzien is; voornamelijk heeft de gestrenge wet op de drukpers ecne algemeene verontwaar diging opgewekt. Ook het innen der belastingen gaat daar met vele en groote moeijelijkheden gepaard, omdat de re gering daartoe geene maatregelen van dwang durft te ge bruiken; wél waren deze afgekondigd, maar zijn later we der uitgesteld tot half September. 1TIB TT W S TIJ PI 1T BIT. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, 20 Augustus 1861. Op den 19 dezer is bij de Directie der Marine alhier ecne openbare aanbesteding gehouden vanle Het bouwen van een Woonhuis op s' Rijks werf en het daarstellen van eene Loopbrug, Beschoeijingenenz., enz. 2°. Het doen van eenige herstellingen en vernieuwingen van verschillende Maritime gebouwen. Voor het eerstgenoemde werk is het minst ingeschreven ter somme van f 10,610, door den Heer <71 C. Slebe en voor het andere, tot een bedrag van ƒ3,700, door den Heer A. Bas, beide te Nieuwediep. A Zaturdag jl. kwam alhier des avonds ten 10 uur op de reede ten anker Z. M. stoomschip Cycloop, komende van Hellevoetslnis, en op sleeptouw hebbende de buiten dienst gestelde oorlogsbrik Venusden volgenden morgen zijn beide schepen in de haven gestoomd. De Venus is door het gou vernement ten gebruike afgestaan aan de directie van het Matrozen Instituut te Amsterdam, ter vervanging van het oude transportschip Dordrecht. Heden is alhier een aanvang gemaakt met het afne men van 't overgangs-examen, voor de Adelborsten der beide jongste studiejaren, bij het Kon. Instituut voor de Marine alhier; gemeld examen zal tot het einde dezer maand voortdurenen na afloop daarvan zullen de Adelborsten voor eene maand, met verlof, naar buis terugkeeren, Zondag morgen jl. is van hier naar Java vertrokken het schip de Plectra, kapt. Wegman, aan boord hebbende een detachement suppletie-troepen groot 150 onderofSciereu en manschappen, onder bevel van den kapt. der Infanterie T. <71 Escliauzier, Behalve de militairen zijn er nog verschilleude passagiers mede vertrokken, waaronder ook eenige dames, die dit uit muntend iugerigt schip, boven anderen voor hunne overtogt hebben geprefereerd. - De heer IV. TL Bruno Bok is erkend als consulair agent van Hannover, voor Texel, Vlieland en omliggeude eilanden. Te Vlissingen is den 16 dezer in dienst gesteld Z. M. raderstoomschip Sindoro. Het etat-major van dien bodem is zamengesteld als volgt: luit. t/z. 1ste kl. J. M. de Jongh, kommandant; luit. t/z. 1ste kl. J. II. P. E. Kuiphorst, 1ste offle.; luit. t/z. 2de kl. C. 11. Bogaeftluit. t/z. 2de kl. J. A. Waldeck; luit. t/z. 2de kl, Jonkhr, C. G. J. Barnaartde adelborsten 1ste kl. J. C. CommijsJonkhr. S. P. T. de Vaynes van BrakellI'. I. Zaal en J. A. Snoekoffic. v. gezondh. 2de kl. L. 1'. Vlaanderen; offic. v, admin. 3de kl. J". Breeman, Van Dusseldorf wordt het volgende gemeld: Dezer dagen hadden wij hier het vermakelijk schouwspel eene zwempartij van varkens op groote schaal bij te wo nen. Eene kudde vette varkens, die aan den overkant dei- rivier op nader transport wachtte, maakte zich ten getale van 27 de gelegenheid ten nutte om, bij de groote hitte, tot afkoeling een bad te nemenofschoon zij blelceu knappe zwemmers te zijuliep een paar dezer dieren groot gevaar van dit watertogtje met den dood te bekoopen. Zij waren namenlijk de raderen van een stoomboot te digt genaderd en zouden gewis verdronken zijn, indien twee heeren zich niet in eene boot begeven en de viervoetige zwemmers be houden aan wal gebragt hadden, zoodat de ontstelde eige naar met den schrik vrij kwam. In de nabijheid van Birkenhead heeft een knaap van 9 jaren aan een nog jongeren knaap met wien hij speelde tengevolge van een tusschen beide ontstane twist, met een mes eene snede in den hals toegebragt, tengevolge waarvan het slagtoffer onmiddelijk den geest gaf. De dader is in handen der politie. Dit is het derde geval van dien aard, dat binnen weinige weken in die streek plaats heeft. - De Regeneracion (een Spaansch blad) bevat den vol genden uitval tegen keizer Napoleon: //O ijdele kolossus loot geënt op de revolutie, drijfveer van alle kuiperijen. O gijdie met ijzeren hand den opperpriester verdrukt, die uw weldoener was. Trotschc monarchde Heer zal zijn toorn ontstekendie u zal ver slinden als een stroohalm. Gij beschermt Yictor Emmauuel, dien woeligen en antichristelijken vorst. Gij schandaliseert Frankrijk en Europamaar sidderDe dag is nabij dat gij mot geweld zult omkomen. Weldra zult gij niet meer ziju!" In hetzelfde artikel, waarvan hier slechts de zachtste uit drukkingen voorkomen, worden Napoleon en de Franschen vergeleken bij Bharao en zijn leger, die door de zee ver zwolgen werden. De directrice van *t postkantoor te Crousoulles, die wegens verduistering van geld werd vervolgd (haar vader, stond als postdirecteur voor 't- hof van Calvados wegeus 't zelfde feit teregt), heeft zich in den kerker, door het in slikken van spelden en naaldenen door die in de lialsstrcek in het ligchaam te stekenvan 't leven beroofd. Den 17 dezer hebben te Kalisch ernstige onlusten plaats gehad, tengevolge van de arrestatie van een apothekerdc zaamgeschoolde volksmenigte belecdigde de patrouilles. Tal rijke vrouwen met de nationale kleuren gekleed, omringden den kolonel en drongen op vrijstelling aan. Hieraan werd voldaandoch niettegenstaande bleef de menigte eene drei gende houding aannementot dat het geheelc garnizoen onder de. wapens kwam en ernstig dreigde op de menigte tc zullen vuren. Er zijn talrijke personen in hechtenis genomen. Een particulier schrijven uit Godwinville in N. Ame rika aan de Gr. Ct. hevatbetreffende den treurigeu toestand in de Ver. Staten, ten gevolge der uitgebroken onlusten o. a. het volgendeAlle handel en fabriekarbeid liggen stil en het vertrouwen is geweken. Het ziet er zeer duister uit, en men hoort over geene andere zaken spreken dan over oorlogoorlog! Wanneer gij eens een plaatsje in uw Cou rant kunt sparen, waarschuw dan de arme landverhuizers, toch niet meer naar N. Amerika te gaan. In den laatsten tijd, niettegenstaande al die oulusten, komeu er nog dage lijks arme Hollanders over. Zij kunnen geen werk be komen, en is alles weder vrede, (doch het is alleen Gode bekend wanneer?) aan zal het hier vooreen Dutchman (Nederlander) erger zijn dan voor een hanuekemaaijer in Grouingen. Wij zullen niet alleen zware belastingen krijgen, maar de vreem delingen blijven van alle ambten uitgesloten en hun eenig lot is: hard te werken om voor een hoog daggeldje brood te verdienen. Ik voor mij roep hun allen toe: "Landge- nooteublijft waar gij zijtnergens zult gij een Nederland vinden, zooals gij het gaat verlaten." BlIWIim.Ijki; STWll DER U.w\ff; HELDER Van 10 tot 17 4-Ugustus 1861. ONDERTROUWD: A. C. Ham, van beroep visscherman, oud 23 jaren ep M. Veen, zonder beroep, oud 22 jaren. J. Kuiper, van beroep zeeman, oud 27 jareu, wonende tc Texel en G. Drijver, zprnjer beroep, oud 22 jareu.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2